• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@ojo: tak ono to je i o životním stylu ...pokud jste třeba nevyráželi na hory apod., může to být šumák - vléct na celodenní tůru zásobu um + vody + lahviček (protože mýt není kde) rozhodně není pohodlné ...
nehledě na to, že ondra měl občas hladový den - no tak jsme kojili častěji ....kdyby se to stalo s um, musela bych se obrátit a jet domů ..změna programu, protože nám bylo někde fajn by taky jaksi nepřicházela v úvahu
úplně pomíjím kojení v noci - já si po tmě narazila na prso dítě a spala jsem dál - um? vstát, namíchat a podat - jistě to někdo může vnímat, jako pohodlnější ...já fakt ne
výhoda "vany" je minimální - kojo trvalo minut (když už to bylo vychytané) - namíchat, umýt atd. - srovnatelný čas
no a samo - finanční stránka věci rozhodně taky není zanedbatelná :wink:
jako každý obhajuje to své :wink:
28. srp 2010 v 11:26  • Odpověz
@hanncca tak to náš nevysál ani Ň, jak nebylo mlíčko, tak jsem musela každou hodinu přikládat a nic....chudáček malý,....

@lio tak náš malušký se přisává luxusně, než se došteluju do nějaké polohy, abych to zmákla s těmi zády, tak už hledá hledá a chramst :slight_smile: šikulín můj :slight_smile: Jn nám nejde říhání :frowning2: ani na tygříka, ani na rameně, nic :frowning2: A trápí ho prdíky.....´měla jsem strach aby mohl baštit, má uzdičku pod jazykem narostlou na konci jazýčku, ...ale naštěstí to sání neva a řeší se to až u zubaře.....Ale s tím pitím si to hlídej, já první dny pila málo, protože jsem měla bolesti šílené, břicha i zad a prostě každá cesta na wc byla utrpení...pak jsem vyžahla 4,5litru a druhý den bylo mlíčko :slight_smile: Ale zajímalo by mě, kolik pije :slight_smile:
28. srp 2010 v 11:33  • Odpověz
@rennu to míša vysál, protože já mlíčko už měla, když jsem začla kojit, protože jsem míšu měla u sebe, až když mu byl týden.
28. srp 2010 v 11:38  • Odpověz
Nějaká nová miminka??? :wink: U nás sranda, noční manévry :grinning: :grinning: Jdem kojit, předtím, že ho přebalím je počůraný...ok, nakojíme, dáme na tyygříka, při tom neříhne, ale pos... se :grinning: přebalím...má škytku, koulí očima a prdíky ho trápí, tak ho nosím po bytě....a opět se pos.... :grinning: dns ráno jsem nestihla zakrýt pindíka a krom dobře mířené trefy na mě si načůral i na obličej :grinning: :grinning: expert...ale jako tatínka taky počůral i pos.. :grinning: :grinning:

Zkušené mamči, na prdíky, funhuje co....zkusím pecky nahřát, ale nechci mu dávat kapky od mudŕ....vím, něco s kmínem, ale nevím postup prosíííííííím :slight_smile:

@hupcza Verunka pořád v bříšku koukám.....
28. srp 2010 v 11:41  • Odpověz
@hupcza no po finanční stránce je to fakt znát :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je kojo k nezaplacení...no já měla UM a částečně kojila, takže jsem kojila večer, v noci a ráno...ale Tomáš od 7.měsíců spal celou noc, takže UM podávat v noci neznám :sweat_smile: no a UM je hůř stravitelné, takže od kamarádek neznám, že by dítko vyžadovalo krmení častěji než po 3 hodinách :sweat_smile:

ne že bych vyloženě obhajovala UM, ale snažím se pouze podpořit maminky, že to neni tragédie nekojit a že se to dá s UM taky bezva zvládnout :wink: a já doufám, že zase budu plně kojit aspoň nějakej ten měsíc :grinning:

@rennu Tomáš taky skoro neříhal :confounded: tak jsem zkoušela, když neříhnul, tak položit na pár minut a zkusit znovu nebo držet prcka hlavičkou nahoru a jakoby se s ním sklonit a zase zvednout, to občas pomohlo, že se bublinka uvolnila :wink: ...polohu na tygříka jsem nikdy nezkoušela :sweat_smile: po každým krmení jsem pokládala na bříško na chvíli :wink: a přebalování radím až po kojení, jinak budeš mít strašnou spotřebu plen a dítka při kojení rádi kadí nebo chvíli po něm :grinning:
na prdíky jsem používala fenyklový olejíček a při každým přebalení promasírovala bříško kolem pupíku po směru hod.ručiček...nebo na holé bříško přiložila teplou (přežehlenou) plenu..ale to když už ryčel :wink:
o kmínu vím, že vylepšuje chuť mléka a ne, že by byl na prdíky :sweat_smile: to spíš ten fenykl, obsahuje ho i ty kojící čaje, který by si měla pít :wink:
28. srp 2010 ve 12:04  • Odpověz
Pěknou sobotu holky,
tak jsem se dočetla, že Šimonek je už na světě a je to pořádnej kus chlapa, moc gratuluju antaně, tak se už dočkala :slight_smile:
ad kojení
unás od druhého přisátí OK, malej saje ukázkově, jen co jsme doma z nem. tak častěji zvrací po jídle, myslím si že se asi přepil, jinak si to vysvětlit neumím, takže Hani budu praktikovat chvilku co ty, vážit před a po jídle. Jinak kojení mi odrovnává záda, zatím jsem si nenašla polohu kde by se mě kojilo dobře, takže to je pro mě spíš řehole, no ale hlavně že mám mlíko pro malýho. Na UM bych nerada přešla ale kdybych musela nedalo by se nic dělat, dítě něco jíst musí a zda to je lepší než kojení, tak mám stejný názor co hupca a hlavně UM nenahradí mateřský mlíko, ani náhodou, to jsou většinou alibistický keci.

@rennu hele četla jsem ted v betynce a navíc mi to říkali v nem mamči i zdr.sestry, že říhání pouze v poloze svislé (na rameni), kde dítěti nestlačuješ žaludek a poloha na tygra není zrovna vhodná.
28. srp 2010 ve 12:18  • Odpověz
@rennu s tím načůráním na obličej už taky máme za sebou, jsou to šikulové, tohle ženský prostě nedovedou :slight_smile:
28. srp 2010 ve 12:20  • Odpověz
@rennu: ad prdíky - já nedám dopustit na masáž - u každého přebalování (jako preevnci) - zabere to tak minutku dvě (až chytneš grif)
nejdřív obkroužit bříško - po směru hodinových ručiček - stačí dvěmi prsty (začíná se vlevo dole)
pak se jakoby projít po trakčníku (vodorovná část tlustého střeva) - ze dvou prstů udělat !nohy" a proťapkat - zase zleva doprava
potom ILU - maluješ ty písmenka jakoby po tlustém střevě - nejprve i - zleva dole nahoru, pak l - zase zleva dole nahoru a odbočit doprava a pak u jako l jen to dotočit dolů a skončíš vpravo dole
no a nakonec chytit nožky za kotníčky a udělat s nimi ve skrčení krouživý pohyb (zase po směru hodinových ručiček)
každý "cvik" 3x - nijak netlačit - úplně jemně
jediné, ny co je třeba si dát vždy pozor - směr hodinový ručiček
snad jsem to popsala srozumitelně - ono se to snáze ukazuje než popisuje :sweat_smile:

pecičky jsou taky dobré ..někdo používal i fenyklový čajík - ten jsem nedávala
no a dobré je i nošení v šátku .. snáze si uleví než v leže v postýlce
28. srp 2010 ve 12:28  • Odpověz
@ojo: no mi přešli na um až když jsem byla ve 3. měsíci - do té doby jsme kojili i v noci - nebyl to problém ....po 3 nočních vstanutích jsem zahájila noční odstávku ...představa, že bych tohle musela absolvovat několik měsíců ....dej pokoj

tagédie to samo není - dá se to zvládnout - ale prostě to je komplikace

ad říhání - ondra si za celý život říhnul tak 5x - z toho 3x po roce :grinning: ....zpočátku jsem na to čekala, pak jsem zjistila, že zkrátka není potřeba ....ale zase po každém koju jsme přebalovali a dělali tu masáž, takže úleva šla jinudy

@alisek: souhlas s tím, že to nenahradí - mm má tolika složek, že to žádná um nemá
nehledě na to, že bradavka umí identifikovat, jestli je třeba žíznivého nebo hladového mlíka - u um tohle musí suplovat máma rozumem, což prostě nemůže fungovat stejně ideálně jako příroda
ad čůrání - koukala jsem, jak i holky umí být v tomto směru vynalézavé :grinning: ....ale samo, že mě občas ondra překvapil ...hlavně ženská netuší, jaké to skrývá možnosti :grinning:
28. srp 2010 ve 12:35  • Odpověz
@hupcza jak to že jsi tu? A já si byla včera tak jistá :grinning:

@radkayeboah no já z toho UZ byla děsně zklamaná a naštvaná. Dělalo se to u nás na proseku v poliklinice :rolling_eyes: , vědět to, tak se nechám poslat k Apolináři a i si to připlatím. trvalo to asi 5 minut a nepřišel mi že by to tam bylo nějak moc vidět, když jsem byla cca kolem 12. u apolináře, tak to byla paráda, miminko jsem krásně viděla dokonce na velký obrazovce. Uvažovala jsem o dalším, taky jsem chtěla vědět, jestli je fakt v pořádku, za těch pět minut jsem o tom pochybovala, že by něco poznal.... no ale to jsme se zrovna měli stěhovat a nebyly peníze, tak jsem si řekla, že už počkám. V německu mi pak dělali dva, jeden kontrolní a pak ve 30. No a tam byly ty nožky.

to s těma výtěrama je teda něco. :grinning:

@kovalda jj, už je doma, ale přijel až ve dvě, byla jsem pěkně vyřízená. Kulíšek dostal krásnej pruhovanej dvouřadej kabátek s kapucí a tričko. Francouzská elegance jak vyšitá :dizzy_face:
28. srp 2010 ve 12:59  • Odpověz
@hupcza s těma písmenkama: to je píšeš vzhůru nohama? Nějak si to nedokážu představit.....jinak jsem si to už zkopírovala do pc :wink: ....koupila jsem speciální protiprdíkový olejíček, tak budu taky preventivně masírovat. :wink:
28. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
tak jsme po jídle, malej zdá se spokojeně usíná, hraje mu u toho méďa a snad se nepozvrací, prso jsem mu sebrala dřív než naznačil že je po jídle ale nepotrestal, nebrečel hlady, tak snad je najedený.

S tím říháním, unás to je spíš krkání, tahá to kolikrát až z paty a ty zvuky, jak dospělej chlap u piva a ne jednou.
28. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Koukam, ze Hup stale drzi :grinning: doufam, ze ta nase Verunka nebude taky takovy sprymar....termin mame v utery, tak furt cekam, jestli se zacne neco dit nebo ne... :confused:

@radkayeboah....mas to s tema midwife fakt divne...ale z toho co pises to pak vypada, ze je to tak vsude...ja mam treba MW jen jednu (2x byl zaskok, protoze byla na dovolene), ale jinak jsem s peci tady celkem spokojena. Nikdo se ve me nevrta a pocet UTZ uz jsem nejak ozelela...vzdyt i holky tady z diskuze nemaji tech UTZ o moc vice...mozna by tu mohl byt jeste ten ve 30tt, ale ten by ti delali, kdyby jsi mela treba podezrele male brisko (merili ti narust delohy?) Vim, ze nekomu roste brisko mene a nekomu vice, ale vzdy kdyz je nejaky problem nebo nejasnost, tak to resi vsechno celkem precizne :wink: Hlavne se nestresovat, vsechno bude oukej :sunglasses:

@suik ....tak tatka uz je konecne doma :wink: a s paradnim obleckem dorazil...super :wink:
28. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
@alisek .... :grinning: jak starej chlap jo? No vzdyt uz ma mesic a pul...ty blaho to leti!!! :slight_smile:
28. srp 2010 ve 13:14  • Odpověz
@suik: no jo ...všichni si byli jisti až na verču :grinning:
ad písmenka - jj ..jakoby hore nohami ....až bude třeba verča na světě, tak vám to natočím ....ondru už to nebaví ...je to hebzidlo

@alisek: no tak na tohle byla kadetka ségřina alička ...rozkošná blonďatá holčinka s porodní váhou 2,3, papá jako vrabeček, jemňounká ....a co ta dělá za zvuky - to ani jeden kluk (no myslím, že ani dospělý chlap) v rodině nedělal :grinning: :grinning: :grinning:
28. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
@safryy ahoj, už jsem si říkala, kde jsi, jestli nerodíš :wink:

já jsem se třeba divila, jak můžou poznat bez UZ polohu dítěte, jestli není KP ...ale poznaj pohmatem, to jsem fakt netušila :wink:
mě by spíš chyběl ten Uz na začátku - kolem 6. týdne. Jestli je srdíčko, není mimoděložní těhotenství a tak.

jj, už jsme všichni spolu :slight_smile:
28. srp 2010 ve 13:17  • Odpověz
@hupcza aha, proto mi to minule už nebylo jasný, když jsi to tu psala :wink:
28. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
holky já se tak těším ven, od té doby co máme malého doma jsem byla jen jednou a to u doktorky, když jsem chtěla jít ve čtvrtek, tak se poblil, poblil si i věci co jsem nechala vedle něho co měl mít ven vč. zavinovačky, takže se nešlo nikam, zítra jedeme k rodičům manži, poprvé ho uvidí.
28. srp 2010 ve 13:19  • Odpověz
@suik: ono se to fakt těžko popisuje -nejlepší je to ukázat - je to strašně jednoduché
hlavně na masážích miminek nejde udělat chybu (samo, že ne je nějak dlachnit - myslím jen takové hlazení)
jediné, co je třeba dodržet, že po bříšku se musí držet ten směr hodinových ručiček
jinak ručky, nožky, zádíčka - jako jsou spec. masáže - to ano ...ale úplně stačí hladit
28. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz
@suik ....jeste nerodim...ale mam tu segru, tak nejak nestiham psat....po vecerech se snazim docitat, pak mi manzel rve notas z ruk...ja se ze spani branim, ze ctu....chudak, ma tez se mnou nervy ze zlata :grinning:
Me to prislo taky silene poznat po hmatu polohu miminka...ale opravdu to poznaji...presne mi vzdy popsala co kde drobek ma a kde musim citit nejvice kopancu a nestalo se, ze by se netrefila....maji to v rukach :wink:

@alisek ...jee, no to se nedivim, ze se tesis ven....a rodice se musi tesit uplne stejne, ze maleho konecne uvidi :dizzy_face:
28. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz
ad poloha - mi teda jde vidět úplně zřetelně, kde má verča zádíčka a prdelku ...i u ondry to bylo viditelné (u něj kapku hůř, ale taky to nebyl problém (i bez pohmatu)
28. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz
@hupcza já myslím, že jsi to popsala dobře....nebo nakreslit.
28. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz
já přes špek teda nepoznám nic.... občas na mě teda jukne něco asi jako zadek :grinning:
28. srp 2010 ve 13:35  • Odpověz
@suik to se ti nedivim ze jsi byla nastvana...Takova rychlovka. Ten prvni UZ je hodne dulezity. Vy jste meli UZ uz v 6tt?? Tady se dela az kolem toho 11-13tt a to jsem sla s manzilkem a srdicko jsem mela az v krku jak jsem se bala co bude a hlavne jestli vubec jsem tehotna! Ja si delala jen dva testy a vysli pozitivni a asistentka mi rikala, ze to jim staci ze vic delat nebudou az co rekne UZ tak jsem mela strach jestli vazne jsem v tom...Nebot ja si tak prala miminko, ze jsem myslela jestli jsem to nejak neovlivnila...Ale maly tam byl v plne krase {sice jen takove zrnicko} ale byl. Tehdy jsem i u mazela videla jak mu ocicka zajiskrily!! :grinning: No a tu polohu tu ty asistentky nahamataji- stejne zajimave. Me prijde ze je hlavickou nahoru, protoze me hrozne tlaci pod zebrama, ale ona rikala ze to tam ma nozky a hlavickou je pekne dole. No ale na druhou stranu ty porodni asistentky uz toho maji za sebou hodne, takze proc jim neverit. Jak jsem psala kdyby se jim neco nezdalo tak by me poslali na dalsi UZ...
@safryy kamaradka taky mela jen jednu midwife celou dobu, ja si myslim ze je to tim kam chodim je to kousek od baraku takze mi to vyhovovalo..Ale za to ted. No ale vis jak nemam to k cemu porovnat jako ze je to moje prvni zkusenost a diky bohu vsechno je v poradku maly je zdravy a ja taky takze jsem i rada ze nepotrebujeme nejakou extra peci. Ale hrozne holek si stezovalo na midwife kdyz jsme meli parental classes az mi jich bylo lito...No co uz hlavni je ze je vsechno ok. No brisko mi meri sice jsem byla porad nad carou {ale to byla jejich chyba oni mi udelali graf podle jine osoby, vis jak se to tam pocita z vahy a vysky matky} no tak ze me modelku udelali ze 168 cm{coz mam} ale jen 48kg co z daleka nemam....{to si ani nepamatuji kdy jsme mela} takze maly ukazoval ze bude macek tak jsem je na to upozornila a ze to zmeni..Tak se mi ulevilo...Nebo uz ted jsem mela 3.5cm vic. Ale vsechno je v podhode a maly ma predpisovou vysku a vahu{teda podle grafu} :wink:
28. srp 2010 ve 14:03  •  3 děti  • Odpověz
@radkayeboah Tak to pod žebrama je prdelka, já to taky tak mám... :wink:

Mimochodem, co novýho? Nějaký přírůstek? Třeba Hupcza?
28. srp 2010 ve 14:04  • Odpověz
@tatarina no ona rikala ze to jsou nozicky ze lezi tak na boku prdelku vystrcenou do boku, hlavicku dole a obe nozky dokopy pekne mamince nastrkal pod zebra..Strasne mi to vadi pri zizeni a kdyz pak zacne kopkat to je neco..Ale kdyz tak mluvis o zadecku to je vic nez mozne protoze to tak spis vypada...Ale ja to mu taky prd rozumim! :grinning:
28. srp 2010 ve 14:07  •  3 děti  • Odpověz
@suik: a nebo se stav k nám do centra - na podzim budou kurzíky masáže kojenců :grinning:
28. srp 2010 ve 14:12  • Odpověz
@tatarina: hupcza ne ...hupcza je na této diskusi, aby do ní vnášela chaos jo-ne-jo-ne .... :grinning: :grinning: :grinning:
28. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz
@hupcza :slight_smile: :grinning: No tak to se ti teda dooost daří...

Mimochodem, teď se bojuje o 11. místo? :wink: :wink: Jsem zvědavá, jestli do úterka někdo porodí... Jak už jsem řekla, 13. místo nechceme... :slight_smile:
28. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
díky za rady :slight_smile: @ojo na tygříka prdí :slight_smile: na rameni nic :sweat_smile:

@hupcza masáž jsem zkoušela, ppřidám nožky a budu teda opakovat :slight_smile: díky

@alisek, šikula, když říhá tak hezky :slight_smile:

ad kojení do ted jsem prsy střídala, dnes prvně jen jedno kojení jeden prs,...nevím, o hodinku dřív chtěl jíst, snad mu to stačí....ale levý prs mám víc nalitý :sweat_smile: asi tam je víc mlíčka
28. srp 2010 ve 14:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.