• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@rennu A kojíš stejnou dobu z obou prsů? Pokud máš levý prs víc nalitý, může to znamenat i to, že ti z něj teče mlíčko pomaleji a prostě to malej všechno nevytáhne... Taky jsem nevěřila, že je to možný, že z každýho prsu teče jinak rychle, ale kamarádka, co má dvojčátka, mi to názorně předvedla při elektrickým obouprsým odsávání. Odsála tedy stejně, ale z jednoho prsu má tak o polovinu menší průtok... :sweat_smile:
28. srp 2010 ve 14:39  • Odpověz
jj...ono to teče různě
nikdo nejsme symetrický
ondra třeba furt chtěl holomek pravé, jelikož to z něj líp teklo
fakt se docela prosazoval ...ale jelikož maminka je rovněž paličatá, neměl prakticky žádnou šanci :grinning:
28. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz
Ahoj holky, strašně dlouho jsem tu nebyla, byla jsem bez netu. Jdu vám nahlásit, že můj trapný středeční pokus předběhnout antanu a koneckonců i vás všechny ostatní skončil neúspěšně - a to jsem se dostala až téměř na porodní sál. :slight_smile: Prostě když jsem se vzbudila v poněkud neluxusním mokru, tak jsme se raději jeli podívat do nemocnice. Vše se nakonec ukázalo jako planý poplach (a musím říct, že pokud by se toto událo blízko TP, tak bych tam nikdy tak nespěchala), ale když paní doktorka viděla můj vysoký tlak, tak si nenechala namluvit, že to prostě není možné a mají rozbitý tlakoměr a nechali si mě tam. Tlak se podařilo jakž takž snížit, ale mám ho i pod práškama pořád na hraně, takže jsem sice propuštěná domů, ale můžu se tam ocitnout každou chvíli znovu. :frowning2:
Gratuluju k novým miminkům a snad vás nějak průběžně dočtu.
28. srp 2010 v 15:21  • Odpověz
@lotyna Tak to mě mrzí, držím moooc palečky, aby se to brzy srovnalo :wink: Snaž se holčičku v bříšku hřát co nejdéle, pak to bude o dost jednodušší, až budete spolu a ty si ji pochováš poprvé v náručí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. srp 2010 v 15:37  • Odpověz
@rennu jéé, tak počůranej obličej jsme měli už kolikrát :slight_smile: a aspoň tak jedno bodyčko denně.Než nandám plenu,tak zase čůrá :slight_smile: :slight_smile:
@alisek to já zase začla praktikovat tvojí metodu, vážím už jen jednou denně před koupáním :slight_smile: řekla bych, že dneska nebo zítra bysme mohli pokořit hranice 3 kg :slight_smile: Tak to se těšíš na zítra na výlet a že se dostaneš ven, co?
28. srp 2010 v 16:48  • Odpověz
@lotyna taky držím palce, aby mimíšek ještě chvíli vydržel!!!
28. srp 2010 v 16:49  • Odpověz
Ahoj, tak jsme jeli nakupovat a cestou vyhodili tchýni na nádraží, tak jsem přímo nadšená. Nakoupili jsme pro mne ve zdravé výživě i normální papáníčko v Tescu a ještě zajeli do Průhonic do Makra pro pár věcí a hlavně teda pro flašku Tullamorky, aby měl taťka čím zapít Žanetku :slight_smile: Přijela jsem domů teda pěkně zmordovaná, že jsem musela zalézt na hodinu do pelíšku, ale jinak jsem spokojená, tchýně už je doma a my máme nakoupeno.
Jediné, co mi chybí je kyblík na plenky, nějak jsem na něj pozapomněla, - holky LÁTKAŘKY - prosím, dávaly jste tu před časem odkazy, kde jste kbelíčky koupily, teď už bych to nedohledala, prosím dejte mi je sem znovu, ať si můžu nějaký kyblík objednat. Díky
28. srp 2010 v 17:05  • Odpověz
@suzete: tak tobě Martin zase odjede? No, tak stejně jako holky tady - nohy křížem a čekat, až se taťka vrátí :grinning:

@hupcza: teda fakt, já taky myslela, že už rodíš a ty máš zase "rozcvičku"

@rennu: jé, tak to jste teda měli velké manévry a už vás stihl oba pokřtít :slight_smile:, to je šikula teda :slight_smile:
28. srp 2010 v 17:22  • Odpověz
@hupcza: díky za popisy masáží a cvičení proti prdíkům, snad to dobře chápu, kdyžtak se pak ozvu, až to bude aktuální :slight_smile:

@suik: jé, tak to taťka dovezl krásný dárek pro kulíška, to bude frajer/ka :slight_smile:
No a dorazil až ve 2? Tak to jsi dobrá, žes vydržela, ale on strach udrží člověka vzhůru, viď. No, hlavně, že už ho máte doma :slight_smile:

@safryy: aha, tak ségru tam máš, já už si taky říkala, jestli nerodíš, však termín už máš za humny :slight_smile:
Jj, jak ti lidé dělají s miminkama už leta, tak fakt bezpečně poznají, kde co je. I na tom monitoru mne vždy fascinuje, jak vědí kde je mímo jak stočené, ...

@alisek: jé, tak si užijte návštěvu u tchánovců, to chápu, že se těšíš ven, když jsi nikde nebyla
28. srp 2010 v 17:30  • Odpověz
@lotyna: jejda, tak držím pěsti, aŤ se tlak umoudří a malá se u tebe ještě zahřeje :slight_smile:
28. srp 2010 v 17:35  • Odpověz
Tak a ještě tu pro vás mám informace od ANTANY:

Ahojky, tak kojení je stále boj, malý už zhubl na 4,2 kg. Já jsem na tom špatně s tlakem a teď dostanu krev kvůli té ztrátě. Pozdravuj holky a máme nové miminko?

No a když jsem ji informovala, že miminka se zatím nekonají a co radíte na kojení, tak jsem dostala ještě tuto SMS:

Dostala jsem 2 flašky krve a je mi líp. S tím jídlem je to horší - 3x a na sílu. A pít - piju dost, teď 3. litr a že holkám děkuju za rady. Hormony mazec, pořád brečím.
28. srp 2010 v 17:50  • Odpověz
A pak tu mezitím mi přišlo jedno PŘEKVAPENÍ - od LADENKY:

Ahoj Míšo, tak Leontýnka je na světě. Narodila se dnes v 15:06 a má 3400 g, míru dodáme později. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to. Ladenka

takže @ladenka: MOOOC GRATULUJEME !!! :slight_smile: Ať jste holky plné síly a hlavně zdravé :slight_smile:
28. srp 2010 v 17:52  • Odpověz
@ladenka: jeeee, gratulace! tak konečně další holčička. už se to asi začne rozjíždět :slight_smile:

Antaně přeju hodně zdaru, ať to tam zvládá. HLavně ať jsou oba se Šimonkem v pořádku a brzo jí je líp.
28. srp 2010 v 18:05  • Odpověz
@hupcza tak jo, já zaskočím :grinning: .... ještě mě napadlo, ty písmena jsou jedno přes celý bříško a na to jako další, nebo vedle sebe, jakož kdyby si to malovala barvou, byl by nápis?

@radkayeboah jj, tady je první UZ kolem 6. já jich na začátku měla docela dost. Udělala jsem si test a sestra mq objednala na za 14 dní - to mi přišlo nekonečný, ale začala jsem špinit, tak jsem tam šla dřív a to mi dělali UZ - nebylo nic vidět, jen stíneček a pak asi další dva po 14 dnech, pak jsme zase krvácela a zase mi dělali UZ jestli je vše v pořádku. Jak já za to byla vděčná, dkyž jsem sama viděla že mimčo žije. To by mi fakt chybělo, už tak jsem byla vystresovaná dost...
Takže jestli to dobře počítám u nás jsou 4 UZ - na začátku na potvrzení, ve 12., 20. a 30.

jsme chtěli jít nakupovat, ale usli jsme jak dudci :sweat_smile:
28. srp 2010 v 18:06  • Odpověz
@ladenka moc gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Taky máme vybraný jméno Leontýnka, kdyby náhodou :grinning: tak ať vám princezna roste do krásy.

tak konečně se začínají rodit holčičky :slight_smile:
Holky u nás byla včera neuvěřitelná krize. než odjeli vodáci tak jsme zjistili že nám neodtýká odpad. čekala jsem že to nějak vyřeší a prdy, řekli nám ať si na to někoho seženeme. po dlouhým hledání a po nesčetných pokusech že to naši chlapi vyřeší samy jsme teda sehnali chlapa na čištění kanalizací a ten přijel až dneska dopoledne. Potrubí bylo ucpaný hadrem,který používali vodáci na ucpání trubek aby jim tam nenapadal bordel :angry: :angry: :angry: no fakt profi přístup.... :unamused:
Vypadá to u nás nadějně a příští víkend by jsme měli obkládat :dizzy_face: doufám že to klapne, já si na pátek pozvu paní na úklid a o víkendu můžu jet rodit :slight_smile: jestli to klapne podle představ tak o víkendu nachystám koktejl a bude :slight_smile:
28. srp 2010 v 18:10  • Odpověz
@ladenka velká gratulace !!! Ať jste zdravé. @antana123 drž se!!!!! Vše se spraví a bude to dobré!!
28. srp 2010 v 18:14  • Odpověz
@ladenka: taky moc gratuluju!!! :dizzy_face:
@antana123 taky držím palce ať s to rozjede a dej se do kupy :wink:

@kovalda: jj, čekala, pokoušela jsem se trošku spát, ale moc to nešlo, pak jsem uslyšela kufry na chodníku a vystřelila z postele abych ho šla přivítat. No právě, když mám strach, tak nespím, jednou jsem tu nespala celou noc, páč šel s kolegy do hospody a na poslední SBahnku nasednul špatnou a vystoupil úplně někde mimo, tam se chvíli motal pěšky a pak jsem mu volala a zjsitili jsme kde je, tak jsem mu našla spojení, to nějak přejel....no prostě přišel domů kolem 5. a ještě jsem mu šla naproti :rolling_eyes: , jsem byla pěkně naštvaná.....včera s tou dopravou taky experimentoval. :angry:
28. srp 2010 v 18:20  • Odpověz
@lotyna juj, tak snad to bude v pořádku....a to mokro bylo co, smím-li se zeptat :pensive: , voda teda je v celku?
28. srp 2010 v 18:21  • Odpověz
zdravím, my už jsme z porodnice doma.
Mám obavu, že vás nemám šanci podrobně dočítat. Ale koukám, že už se, co se porodů týká, rozjely i další. Moc všem gratuluju k miminkům.
28. srp 2010 v 18:31  • Odpověz
Ahojky!
U nás nic, zvládli jsme v pohodě velký nákup, poslíci už zase dva dny nic..... No už bych ocenila, kdyby se malý vyklubal, než se počasí úplně zkazí, ať ještě trochu pokočárkujem.

@suik Tak hlavně, že nakonec v pořádku dorazil, já mám taky vždycky strach, když jde můj někam večer a má pak nějak dorazit domů. u nás vždycky probíhá telefonát, kdy mu vysvětluju co, kdy a odkud mu jede, ale po těch pivech s ním bývá těžká řeč :angry:

Tak @hupcza nic? Teda Verunka nás napíná :grinning:

@ladenka Téda, to byl fofr! Obrovská gratulace, vybrali jste krásné jméno :dizzy_face: A těšíme se na fotečky :wink:

@lotyna Tak snad bude všechno už O.k.
28. srp 2010 v 18:36  • Odpověz
@zvirka co píšem tak hrozného že si připosr......

@ojo taky mi nepřijde UM pohodlné na cesty, jak píše HUP, ale když mlíko nebude, dneska bylo zatím na JEDNU dávku, a to ještě dělal malej ofuky a pak mi dvacku nechal - taková škoda :frowning2:(((, tak mi nic jiného než termoskování zásobníky mléka a podobné vychytávky neminou, mrzí mne to ale nehodlám se z toho zhroutit, uvažuju ale o čínském dr, který nás měl na baňky - masáže, má svou ordinaci a na hodině vyprávěl o tom, jak jedné matce nastartoval laktaci a pak zase zarazil, když už chtěla přestat kojit tak se k němu asi vydám, no udělám pro mlíčko maximum. Betynka je ted plná rad pro kojo a tak....tedy nic co bych nevěděla, a tak se od rána prolejvám, měla sem i vývar a tak.....večer jsem odsála fakt maličko, tak nevím no :frowning2:
a na hemouše mám taky super mastičku - gel, odpo už byl zataženej, ale musela sem na záchod a přestože s čípkem, hemouš je tam zas.....
Jinak sem se odvážila podívat tam dolu, stehy už jsou fuč, mám jen uzlík, jizvička je krásná a tak nechápu co mne tam tak bolí, no ta modřina no.....neska víc polehávám, ale i tak mám furt dost, s kočárem ven jsem se ještě neodvážila, achich.....šetřím síly na noc, kdy uspávám....
28. srp 2010 v 18:44  • Odpověz
@gazel: no tak s řemeslníkama máte teda radosti, tak držím palce, ať jde vše podle plánu a stihnete to :slight_smile:. Taky si plánuji porod na příští víkend, tak jsem zvědavá :grinning:

@suik: aha, no ta doprava musí být zážitek, než se to pořádně naučíte :slight_smile:. No, hlavně, že dojel v pořádku :slight_smile:

@markes1: jé, tak to vás pustili brzo, to je super :slight_smile: Hezky si to doma užijte :slight_smile:
28. srp 2010 v 18:48  • Odpověz
velké gratulace ladence :dizzy_face: ..ať se jim oběma daří moc dobře :slight_smile:

ad šíma - všechny dětí padají po narození s váhou :wink: ....aŤ si z toho nedělá hlavu

@kovalda: ad kyblík na pleny - žádný nevedu - mám normální bednu z ikei jako na jiné špinavé prádlo

jinak jak to tak sleduju jsem další adept po ant., který tady bude furt strašit zcela mimo očekávání :grinning: :grinning:
28. srp 2010 v 18:48  • Odpověz
@lio: a homeo si ještě na podporu laktace nezkoušela? Jinak ten číňan je dobrý nápad. Pokud by to ještě šlo rozjet, tak super :slight_smile:. Držím palce

28. srp 2010 v 18:50  • Odpověz
@hupcza: jj, to máš pravdu, vypadalo to u tebe tak pravděpodobně, ... ale už několikrát :grinning: :grinning: :grinning:
28. srp 2010 v 18:51  • Odpověz
@suik: to je jakobys obkreslovapa postupně tlusté střevo ...takže přes sebe....já to zkusím nakreslit a nascanovat :slight_smile:

@markes1: gratulace i tobě :slight_smile: ...jaký byl porod

@lio: ad kojo ..jj ...klasický dr. ti stejně nic neporadí ..ta alternativa by mohal zabrat :wink:
28. srp 2010 v 18:53  • Odpověz
No to je prdel, zrovna jsme si na zítřek dojednali velké plány - poličky a další z Hornbachu, půjčit přívěs a dovézt dřevo, stavit se u ségry, .... a vypadá to, že mám první poslíky, .... tak snad to Žanetka ještě pár dní vydrží u mne :slight_smile:
28. srp 2010 v 18:54  • Odpověz
ad masáže - našla jsme na netu přímo od hašplové

I love you

Snad nejkrásnější prvek dětské masáže si zaslouží, abychom jej intenzivně procítili a šeptem nebo v mysli svým dětem říkali: Mám tě rád! Při tom píšeme „písmenka lásky“ na dětské bříško a hrudníček.

Špičky prstů své pravé ruky položíme na srdíčko dítěte a jemným táhlým pohybem sjedeme přes krajinu břišní až ke kyčli.

Levou rukou napíšeme obrácené L. Prsty položíme pod pravou prsní bradavku dítěte, dlaň na pravou stranu jeho bříška. Ruku pomalu a něžně suneme doleva, až se naše prsty dostanou přes hrudní kost k srdíčku a dlaň promasírovala horní okraj bříška. L dokončíme stejnou cestou jako jsme masírovali I.

Nyní pravou rukou napíšeme na dětské bříško a hrudníček obrácené U. Postupujeme od pravé kyčle dítěte nahoru pod pravou prsní bradavku, přes hrudní kost k srdíčku (akupresurní body na pročištění horních a dolních cest dýchacích) a odtud dolů k levé kyčli dítěte.

Celý postup zopakujeme a vnímáme, jak veškerá láska, kterou cítíme k našemu dítěti proudí s každým tepem srdce našimi pažemi do dlaní a my ji dítěti předáváme právě teď, tady, v této chvíli.

Protikoliková masáž bříška

Mlýnek. Kroužíme celou dlaní kolem pupíčku ve směru hodinových ručiček! Podporujeme tak peristaltiku střev, harmonizujeme tok energie.

Vodní mlýn. Ruce dáme rovnoběžně nad sebe a suneme dlaněmi střídavě od hrudní kosti přes pupík k podbřišku. Pohyby připomínají otáčení lopatek malého vodního mlýnku. Tato část masáže vyrovnává mezi jinými napětí v horní a dolní části krajiny břišní.

Protřásání nohou na uvolnění. Uvedený prvek použijeme pouze v případě, že má děťátko problémy s kolikou. Body 1,2 a 3 můžeme pak opakovat i 3-4x během dne a to i preventivně u dětí do 3 měsíců věku. Předejdeme tak kolikovému napětí bříška.

Pro tuto masáž použijeme lžíci mandlového oleje s příměsí jedné kapky levandule, 0,5 kapky anýzu a 0,5 kapky fenyklu.
28. srp 2010 v 18:55  • Odpověz
a plus mínus takhle jsme masírovali vždy po koupání nějakým klidnícím olejíčkem ..na dobrou noc :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=q8WaaJkEyQM
28. srp 2010 v 18:57  • Odpověz
@kovalda: no to bys mě jako vááážně nasrala :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. srp 2010 v 19:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.