• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lio já dudlík začla dávat poměrně brzo :sweat_smile: ale jen spíš na uklidnění...jak ty píšeš, že je po jídle, rve si pěstičky a je neklidný...tak to Tomáš býval semtam taky a dudlík ho uklidnil...ono kdyby měl hlad, tak ti ho bude plivat, že nic neteče :wink:
původně jsem taky chtěla dávát prst na to uklidnění...ale to mi jedna holčina tady na koníkovi řekla, že bych takhle mohla bejt uvázaná u malýho i půl hodiny s prstem v jeho puse :sweat_smile: :grinning: což pravda...takže jsem sáhla po dudlíku :slight_smile:
29. srp 2010 v 09:52  • Odpověz
Tomáš má teď dudlík jen na spaní resp. na usnutí, přes den vůbec to je mám i schované :slight_smile: ...tak jsem ho i učila, prostě, když nebylo vyloženě potřeba, tak jsem dudl nedávala :slight_smile: taky ho zatím nechci brát, když teď přijde mimi :sweat_smile: tak uvidíme kdy :sweat_smile:
29. srp 2010 v 09:56  • Odpověz
@ojo no přesně, včera sem si ho položila k sobě a mohl si pěstičky sežrat, měla jsem prst uvázaný na dost dlouho, ale pak sem ho vytáhla a spal.....jindy prst vytáhnu a on zase spustí ty pěstičky a prsty a rve to tam. dudlík jsem zkusila, zpočátku nechce, ale když vytrvám a vím že nemá hlad, tak ho vzal a dudlal, usnul ....
nuk mám taky, ale koupila jsem i jiné a ten zatím používám.....ortodontický máme...normoš kytička je na něj veliká a jak blbě sál tak sem ho dávat nechtěla....uspím ho v pohodě, ale občas si rve ty pěstičky a to tedy neuspím ani za zlatý prase, dokud mu do té pusinky něco nedám....
u dr třeba byl čas jídla a když jsme s dr mluvily, já mu dala prst na uklidnění a on se uklidnil, uspal.....
hrozný jak ještě nemám v merku ty situaci co kdy jak....ty ve kterých mi dr řekne "řidte se citem"....
29. srp 2010 v 10:01  • Odpověz
no a včera jsme pokročili, vybalila jsem cestovní postýlku a Tomáš už tam dneska chrněl :slight_smile: :slight_smile: tak teď už můžu chystat postýlku pro mimo, rošt už jsme posunuli nahoru, tak jen načančat :grinning: příští týden přivezu kolíbku a bude vše hotové :slight_smile:
a jestli vydržím, tak jsme se dohodli, že pár dní před termínem se zabydlíme u našich, abych to neměla daleko do porodnice a Tomáš měl hlídání, páč přítel bude furt dělat daleko :confounded: no a tam stejně s Tomášem pak zůstane až budu v porodce, aby mohla mamka pomoct :slight_smile:
29. srp 2010 v 10:03  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:

@lendaw: manža je teda zlatíčko :sweat_smile:

@lio: no spíš než dudlík by mě zajímalo, proč bys mu po hodině nemohla dát napít
jako beru to asi takto - doktorky, které tvrdí, že se má krmit co tři hodiny jsou naprosté krávy bez špetky empatie ....měly by si uvědomit, jak by na tom byly, kdyby samy se mohly napít a nebo najíst jen co tři hodiny a mezi tím ani slzu vody, ani sousto jídla ....každý člověk má sám výkyvy - přeci i my máme dny, kdy máme žravku a dny, kdy jíme spíš, že je doba oběda než že bychom měly fakt hlad, nebo vynecháme úplně
no a po tom malém tvorečkovi chceme, aby se uměl napít a najíst dost na tři hodiny ...ještě před pár dny měl přísun stravy kontinuální ....prostě se najedl, kolik potřeboval a má zase hlad ....špatně to vyhodnotil - prostě se to teprve učí
a i kdyby náhodou neměl, uklidňuje ho sání, přítomnost matky, její teplo a vůně
takže moje rada je - dát mu napít, když potřebuje
moje zkušenost - rozmazlit tímto nejde (odstavování nám zabralo 2 dny, omezování nočního kojení 2 noci apod.)
dudlík bych nedávala - nemáte zvládnuté kojení

@ojo: to s prstem není pravda - řešili jsme to tak a žádná taková závislost nevznikla
29. srp 2010 v 10:05  • Odpověz
@ojo . jj, malý ho má jen na náladu protivku plakavku, když ho bolí zuby a chce něco žužlat...mě se prostě nelíbí ta pěst v puse :stuck_out_tongue_closed_eyes: a na usínání, stejně ho ale po chvilce vyplivne. Máme jich asi 6 a vždy ,mám jen jeden,zbytek nahází mezi hračky a za nábytek :grinning:

¨
Dnes v noci teda začal 2x strašně pištět ,křičet a plakat ze spaní, asi nějaká můra, chudák, vzlykal ještě 20 minut něž znovu usnul. Želva moje malá. Tak to byl dudu potřeba.
29. srp 2010 v 10:06  • Odpověz
@lio já mám doma pouze ortodonické a gumové (ty hnědé)...že ty gumový jsou měkčí a snáž mimčo saje :slight_smile: a Tomáš ho taky ze začátku plival, ale pak už ho vzal...taky hodně pomáhalo, když měl prdíky, že se dudláním uklidnil :slight_smile:

nebuj, tyhle situace budeš mít zmálký než skončí šestinedělí :wink:
29. srp 2010 v 10:06  • Odpověz
@lio: jak to víš, že nemá hlad???? :wink:
se ti nikdy nestane, že doobědváš a za půl hodinky, hodinku máš zase hlad?
29. srp 2010 v 10:07  • Odpověz
@kuchy Tomáše moc zuby nezlobí, ale taky má ten zlozvyk si žužlá prsty nebo něco....ale to jen když se zadívá na reklamu v TV, jinak naštěstí vůbec :slight_smile:

já měla standartně dudlíky 4ks, jeden v ložnici v postýlce, v kočáru, v autosedačce a normálně dole v obýváku....páč při jednom se mi vždy stalo, že jsem ho někde zapomněla, tak takhle jsem je měla rozdělený :grinning: :grinning: :grinning: koupila jsem si na ně takový ty krabičky, tak když šel z kočáru ven, tak dudlík jsem zaklapla a nechala tam :slight_smile:
29. srp 2010 v 10:09  • Odpověz
@hupcza : jenže u nás to nefungovalo :frowning2: ,taky jsme měli problém , jen s líným savcem :confounded: , malý u prsa pravidelně usínal a měl brzy hlad, tak jsem přikládala skoro každou hodinu ze začátku. :frowning2: .... ne jak se radí co 3 hodiny, nakonec jsem ho musela před a po kojení vážit, abychom věděli,kolikl si vypije, zbytek mlíka odsávat a dokrmit a byly to nervy, :confounded: že jsem málem přišla o mlíko...a stejně usnul jen u prsa, ztak jsem dala dudlík po nakrmení a spinkal,alespon do toho dalšího....mezitím jsem odsála co zbylo.... a schovala na další dokrmení. :wink:
Byl to boj,který jsem vzdala ,kydž měl Maty 4 měsíce a přibíral děsně málo, nakonec jsem musela stejně začít přikrmovat UM a částečně kojila cca do 7 měsíců,po mém otěhotnění už moje mlíko nechtěl. :angry:
29. srp 2010 v 10:13  • Odpověz
@hupcza já nemluvila o závislosti, ale že dítko může chtít dudlat i půl hodiny a já budu s prstem u něho uvázaná...

no u Tomáše se stalo, že taky někdy chtěl po hodině znovu pít, ale to jsem poznala, že plival ten dudlík :sweat_smile:
29. srp 2010 v 10:13  • Odpověz
@ojo : taky máme krabičky, co spadne na zem už do pusy nesmí.....permanetně jsem vozila 2 ks, ted mu ho dám na klip azavěsím na oblečko, tak ho nezahodí :grinning:
29. srp 2010 v 10:15  • Odpověz
@kuchy Tomáš se taky sám odstavil, když jsem česrtvě otěhotněla :confused:

to co popisuješ měla i švagrová, taky s tím kojem dost bojovala, malej nechtěl sát, usínal, dokrmovala UM už z porodnice a to i přes stříkačku přes malíček a vydržela to do 3.měsíců :slight_smile: jako vím co to je, když jsem ji viděla, jak nejdřív začala kojit, pak položila, malej se probudil, tak přiložila k druhému, zase chvíli sál, pak musela udělat flašku a dokrmovala přes stříkačku, což vždy než natáhla do ní, tak malej řval....no hrůza...udělala pro kojo úplně všechno...pak po 3.měsících se na to vyprdla, že už nemůže a přešla zcela na UM...no myslím, že i tak to vydržela docela dlouho se s tím trápit :sweat_smile:
někdo to holt tak snadné nemá :pensive:
29. srp 2010 v 10:20  • Odpověz
@kuchy: já taky zpočátku kojila co hodinu - hodinu a půl (občas se dokonce "zadařilo" i za 45 minut) a to i v noci :wink: ...ale nevážila jsem ..věřila jsem jemu i sobě, že to nějak vychytáme ....a časem opravdu vychytali ...

jako myslím, že to je často i o panice, že mámy to potřebují nějak vyřešit ...že prostě řeší, kolik vypil ...já nevím kolik vypil a v porodnici zhubnul i pod hranici přirozeného úbytku ...ale to mě fakt nijak nehnalo k tomu, abych ho začala sledovat a vážit ...prostě jsem to brala jako fakt a věřila, že se to zlomí
řeší jak často pije ....no jak potřebuje ....
nejlíp je nechat věcem volný průběh - poloviny problémů si dělají mamky samy svým stresem
nakonec to je zkušenost i laktačních poradkyň - nejen mámy, ale i těch ostatních, co s nimi otevíráme právě pro takové případy poradnu v centru

@ojo: no a proč nebýt u dítěte, když mě potřebuje? :sweat_smile: ....jako tentokrát ano - kvůli ondry ....ale u prvního? ...jediné, co má máma opravdu na práci je být tam pro prcka ....tak nebude vytřená koupelna
29. srp 2010 v 10:30  • Odpověz
@ojo: to znám,taky jsem pro kojení udělala všechno,co jsem mohla :frowning2: nejdřív jsem měla manuál. odsávačku, tou to moc nešlo, i kloboučky jsem musela mít, pak jsme koupili pro sichr tu váhu, elektr. dvoufázovou odsávačku, v noci jsem si dávala budíka,nahřívala bolavá zatvrdlá prsa ,abych stihla malému odsát dávku z 1 prsu předem, protože vždy vypil jen jedno a druhé málem prasklo...no hrůza....snad to ted půjde lépe a když ne,tak se nezblázním a nervpovat se nehodlám,nebudu mít čas tak šaškovat, když už mám Matýska :wink: ..to bych nedávala. :frowning2:
29. srp 2010 v 10:32  • Odpověz
@hupcza : no já jsem právě dělala ,co radila lakt. poradkyně, ale stejně to déle udržet nešlo, holt jsem prý měla slabší mléko, ne tak výživné, bylo ho dost,ale na nic. Tak jsem to částečné kojení držela jen kvůli malého imunitě , jsem astmatička a alergička a chtěla jsem ,aby Maty dostal to nejlepší . :sunglasses:

A úklid v tu dobu opravdu nebyl priorita,ikdyž jsem ho docela stíhala...s manželovou výpomocí...ted tu nebude, k tomu navíc Mates, no, bude to sranda. Naštěstí jsem byla 3 den po porodu doma a celkem fit, stehy byly do týdne pryč a por zranění do 10 dnů taky.
Tak věřím, že ted to bude stejné nebo lepší,musím sama hned fungovat a věnovat se prckům, na ležení v mezipauzách nebude kdy.
29. srp 2010 v 10:35  • Odpověz
@lendaw tak tak, tohle nesnáším :angry: ....naštěstí to není tak častý jako dřív.

@lio: a co zkusit to, co je myslím v Karpovi, o tom sacím reflexu, že špulí pusinku jak ptáček když se přiblížíš s prstíkem, tak má hlad, že rozlišíš, jestli chce uklidnit nebo papat.....někdo to tam je.

29. srp 2010 v 10:40  • Odpověz
@kuchy jj klip super vynález :grinning:
29. srp 2010 v 10:43  • Odpověz
Ahojky,někdo nový po Šímovi? :wink:
29. srp 2010 v 10:43  •  3 děti  • Odpověz
Tak jo,Marge...
29. srp 2010 v 10:45  •  3 děti  • Odpověz
@kuchy jj i švagrová pořídila váhu a sledovala, kolik vypije a zapisovala....ono taky říkala, že to hodně udělali lidi v porodnici a to rodila v Podolí, tam musela prý před kojem a po koju vážit a zapisovat a jakmile nepřibíral, tak hned UM...a vždy před vizitou se jí malej pokadil, takže jakoby měl na váze míň, že už z toho tam byla vystresovaná... :fearful:

@hupcza já asi nejsem až tak mateřský tip :sweat_smile: jako kvůli vytřené koupelně nebo aby bylo uklizeno to nebylo, páč já po porodu měla času habaděj, malej byl spavý a strááášně hodný, ale radši jsem si ho jen tak položila vedle sebe na gauč s dudlíkem, než abych mu dávala do ruky prst :sweat_smile: krom toho mi to přijde prostě nehygienické i kdybych si drbala ruku půl hodiny vařenou vodou :sweat_smile:
29. srp 2010 v 10:50  • Odpověz
Ty jo a Ladenka? No paráda.To by mě zajímalo,jestli nápojem,páč vím,že si ho dávala,pak už žádné zprávy...
29. srp 2010 v 10:52  •  3 děti  • Odpověz
@petja : a ladenka
29. srp 2010 v 10:52  • Odpověz
S tím vážením a přibíráním to vidim dost jako Hup,pokud je mimi ve váze kolem 3kg,určo bych nepropadala panice s každým kojením a já třeba v porodce ani malýho nevážila,tímto sem se nehodlala stresovat,stačilo mi,jak mi pak sestry vykládaly,že pokud nenaberem,nejdeme domů,tomu bych se dneska vážně už jen zasmála.Váha mi přijde zbytečnost u donošených dětí,spoustu stresu si maminy přivádějí samy,chce to fakt klid,ten se velice odrazí na celkovým stavu maminy i mimina.Já nezapisovala nic,malý byl spokojený a vážilo se jen v poradně,to jsem pak rozhodně nikde neporovnávala s tabulkami...
29. srp 2010 v 10:56  •  3 děti  • Odpověz
@kuchy: co člověk to názor ....
ale všechny lp, co znám se shodly, že problémy jsou jen v hlavě - sebedůvěra, nízká podpora okolí a nebo "skvělé" rady okolí atd., že na objektivní problém prakticky nenarazily ....tvrdí, že nic takového jako slabé mlíko neexistuje :sweat_smile: ..

29. srp 2010 v 11:01  • Odpověz
@petja mě by asi švihlo pravidelně vážit a sledovat a zapisovat, na tohle nejsem v ničem....deko sem, deko tam :grinning:

Já musím přesně vážit, když dělám se stříbrem a taky to často flinkám :grinning:
29. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
@hupcza akorát napravit hlavu bývá často to nejtěžší :sweat_smile:
29. srp 2010 v 11:04  • Odpověz
@ojo: ad nehygienické - myslíš, že máma není dost sterilní pro dítě? :sweat_smile:
29. srp 2010 v 11:04  • Odpověz
Nj, to se někomu řekne nevážím :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale když je mimi v poradně a místo přírůstku stojí nebo ubývá.... od chytré poradkyně víš, že technika kojo je správná, dokrmuješ ještě odsátým a ten drobek pořád křičí hlady a tahá jak šílený...no nevím, holt má asi někdo více štěstí a lepší mlíčko.
A tabulky jsem rozhodně nesledoval, jelikož jenom jsem začal dokrmovat UM, které bylo výživné..narozdíl od toho mého nabíral jako drak a tabulkově byl nadprůměrný, vždyt měl v roce přes 12,3 kg.A tlustý rozhodně není
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
No,už jsem chytřejší než prve, když vidím,jaký je Matysek jedlík, se ani nedivím, že mu ta moje průhledná žbrunda moc nestačila. Chudák.
29. srp 2010 v 11:06  • Odpověz
@suik: bývá ...však určo taky proto mámy, co u nich byla mamka na poradně kvůli koju jí pak i volají kvůli dalším jiným věcem, co s tím nesouvisí ...protože jim pomohl jen "blbý pokec" s ní
29. srp 2010 v 11:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.