• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@petja jo to taky souhlasím s tou váhou...ale je to hodně o psychice...myslím, kdo nezažil nemůže soudit, jak by reagoval...sama vím, když jsem ztrácela na mlíku, tak mě pak taky zajímalo kolik malej asi vypije :sweat_smile: jako nikdy jsem nevážila, chodila jsem co týden do poradny a asi na třetí poradně už zhubnul, i když jsem se taky snažila kojit častěji a déle, ale prostě už to nešlo...

myslím, že hodně k tomu dělá personál z porodky nebo pediatrii, páč moje dr. to brala naprosto suprově, řekla prostě pár rad, zkuste více kojit a přijdte za týden...prostě naprosto v klidu, nedělala z toho žádný halo i když nepřibíral už 2kontroly :sweat_smile: v klidu pak řekla, že už radši začít s UM, tím pádem já taky byla doma v klidu žádný stres, jen na malej bylo znát, že je nevrlejší asi tím hladem :sweat_smile: ....zatím co teda vyprávěla švagrová nebo i pár kamarádek s jinou jejich dr., jak hned, že už musí nasadit UM a že nepřibírá a to je špatně a prostě je vystresovali...
29. srp 2010 v 11:07  • Odpověz
jako neříkám ...ono je fajn, že um existuje ....mám kámošku, co se z koja tak vystresovala, že už se s ní nedalo mluvit absolutně o ničem ...vše brala jako útok na neschopnost jí jako matky, reagovala na vše jako šílenec.....to je pro prcka taky docela průser ...nakonec to pro ně bylo nejlepší řešení
ale ne kvůli mm ...kvůli broukovi v hlavě
29. srp 2010 v 11:10  • Odpověz
@kuchy mě takydr. řekla, že je nepravděpodobný mít málo výživné mléko :sweat_smile:

@hupcza ano, z mýho podledu jsem míň sterilní než vyvařený dudlík :sweat_smile: mě se to prostě příčí mu dávat moje prsty do pusy :sweat_smile:
29. srp 2010 v 11:12  • Odpověz
@ojo: jako období, kdy se jakoby ztrácí mlíko a prckové řvou hlady prožívá prakticky každá máma ...jsou to tzv. růstové spurty ... v tu dobu to plno mamin zapíchne a přejde na um ... jenže to je prostě normální jev - záleží zase na nastavení mámy, jak se s tím srovná
taky jsem si odžila a kdybych nebyla informovaná, po pár dnech bych to zapíchla - brek, řev, hlad, kroucení u pití ....mazec ...jenže to je stejný jev jako puberta - jen se musí zatnout zuby
29. srp 2010 v 11:15  • Odpověz
@hupcza díky za názor, já byla stejného, ale prostě tápu......je fakt že u prsa si saje jak a kolik chce jak dlouho chce, takhle mu to dávkuju já a on bud vypije nebo nevypije..dyž vypije "dávku" spokojeně usne...dyž nedopije a za hodku se budí tak sem ho včera dokrmila a spalo se dál......spíš se mi jedná o to, aby dyž mi ted hezky spí a vydrží spát, abych ho nenaučila na to rozkouskované pití....
v porodce když mi ho konečně dokrmili, a on půlku vyblil a pak se i parádně potento, protože ho nenechali sát ale stříkli mu to do krku všecko naráz, a já pak šla za hodku že malej má hlad at mi daj příkrm na dokrmení, řekli mi že by blil a nesmí tak brzo dostat...říkala sem si, že doma bych prostě šla a dokrmila.....
vy vlastně při kojení víte prd kolik toho vypije ...v tom je ten rozdíl, že ....

taky se mi dudlík nechce dávat, ale tím jak nejsem stopro mobilní tak se přiznám že bylo pohodlnější ho udindat prstem, jenže jak sem usnula a padala mi ruka tak sem mu šoupla dudlík, ale vyloženě ho nechce....

a jak poznám že nemá hlad.....nepoznám :slight_smile:, myslím si....
ted dostal, přitom si hodil do plínky, tak sem přebalila , položila, nespí, ale neřve ale rejdí si prstíkama do pusy, ale neřve, tzn nemá co dělat a snaží se zabavit? kdyby měl hlad, tak u toho řve, ne?
29. srp 2010 v 11:20  • Odpověz
@hupcza no podle naší dr. to růstový spurt nebyl, tím jsme si prošli, že malej nekakal 16dní a všechno mlíko spotřeboval :sweat_smile:

a to co popisuješ, brek, řev, hlad a kroucení u pití jsem nikdy nezažila :sweat_smile: kojila jsem stále po 3 hodinach, zkoušela pouze delší, malej se krásně ududlal ke spánku, žádný řev nebo kroucení, že mu nic neteče...ten poslední týden jsem zkoušela kojo po dvou hodinach, výsledek stejný..napil se a usnul nebo si jen tak koukal a pak až byl nevrlý, ale ne uřvaný...dr. to taky nehrotila asi z důvodu, že stále nevypadal, že by strádal, vždy se na ni smál a tak :sweat_smile:

o laktační krizi jsem taky přemýšlela, ale tohle trvalo skoto 3 týdny, tak mi neříkej, že bych za tu dobu to mlíko nenastartovala...to sjem četla že trvá týden až 10dní :grinning:
29. srp 2010 v 11:25  • Odpověz
@ojo : no mě prý chyběl dostatek toho zadního mlíčka na hlad, nebo ho malý sám správně nevytáhl.....to přední průhledné teklo hafol, a to zadní býíé toho bylo po skromnu, to bych spíš odsála krev...
No, to je fuk, kdo nezažil,stejně to nepochopí, já jen vím,že malý nebyl jen nevrlý, ale plakal stále hlady a po dokrmení se zněj mávnutím proutku stalo nehodnější mimino v okolí....a to bylo pro mě to hlavní, je fuk na čím mlíčku,ale byl spokojený a já s ním :slight_smile:
29. srp 2010 v 11:33  • Odpověz
@lio v tvé situaci bych si taky myslela, že prostě jen neví coby a rád by si třeba jen sál :slight_smile: Tomáš měl taky doby mezi kojením, kdy celý 3 hodiny byl vzůru a jen koukal nebo rejdil prstíčkama a tak jsem taky měla názor, proč mu dávat prso dřív, když nepláče...a upozorňuju, to bylo období, když přibíral ukázkově :wink:
29. srp 2010 v 11:34  • Odpověz
Já jsem teda neměla úplně snadný nástup laktace,ale věděla jsem,že prsa jsou totálně nalitý a mléko mám,to bylo pro mě dostačující.Já jsem nikdy nad UM neuvažovala.Co jsem četla,tak třeba @Hupcza si asi s malým taky zažila svoje,to krmenípo 2hod je síla,to fakt klobouk dolů
29. srp 2010 v 11:35  •  3 děti  • Odpověz
@ojo: no to určo jo ..ale o mém pohledu na vyvařování jsme se už bavili o iks stránek dopředu :slight_smile:
29. srp 2010 v 11:37  • Odpověz
@kuchy aha...tak s tím zadním mlíkem, že nevytáhl, bych tomu věřila :wink: ale přesně jak píšeš, kdo nezažil nepochopí, já to viděla u švagrové i u kamarádek, jak začli s UM, tak rázem spokojené miminko a to je opravdu to hlavní, než zbytečně trápit sebe i dítko a za každou cenu kojit :wink:

jo každý si zažil to své a teď už jsme chytřejší :grinning:
29. srp 2010 v 11:39  • Odpověz
odbočím od tématu :
včera mi manža sdělil, že dneska dorazí tchánovci, prej abychom si odpočinuli, tak sem skoro začla hysterčit a hned mu řekla všecky své pocity a jak mě tchánovci při své návštěvě dostali a čím a tak.....hrozila sem se dneška.....byla vyřízená a řekla, že jim dám leda kočár at vypadnou ven ale že tady mi vysedávat nebudou. odpo zvonek, manža šel dolu a když se vrátil, přinesl tašku že tu byli tchánovic...tchýně navařila a poslala abych mohla odpočívat :confused: prej nekořeněný pro mne a kořeněný pro manžu, ale karboše, do těch sem nešla...ale např vývar bodnul.....docela mne překvapili.....
a dneska volala tchýně, že je venku chladno, jeslti mám dost oblečení - nemám, vše máme velké, takže sem s radostí přijala že něco dokoupí teplejšího i nějaké overálky v aktuální velikosti, když ještě nikam po obchodech nemůžu.
a naši nám přivezli neska dárek k vánocům , původně k vánocům.....tu biotronic lampu s různými světly, mamča zkoušela už přes dva měsíce a ted to zkoušela na babičce a tak, je tam i na poporodní zranění, hemerodiy a tak, proto nám to dali už ted, tak to vyzkouším a je tam i na prsa při laktaci.....tak to zkusím....
29. srp 2010 v 11:43  • Odpověz
@ojo no ale on řval a prsty i pěsti si mohl sežtrat a hledal....to bych bevjala vyhodnotila jako že má prostě hlad, byt dřív jak za dvě tři hodky, tzn třeba hodku nebo i půl po krmení
ted třeba ležel koukal a sem tam rejdil prstíkama do pusy ale neřval, tak nepřiběhnu s flaškou a nebudu krmit.....navíc když se rozpláče, pláče normoš a nerve pěstičky, uspím v poho že si ho vezmu....
no chce to prostě rozlišit ty situace no....
29. srp 2010 v 11:45  • Odpověz
@lio tak to čučím jak se tchánovci pochlapili :wink: že by jim to došlo?
29. srp 2010 v 11:45  • Odpověz
@lio tak to mile překvapili, ne? :slight_smile: jsem zvědavá na tvé zkušenosti s tou lampou :slight_smile:
29. srp 2010 v 11:46  • Odpověz
@petja no já nalitý prsa extra nemám a po odstátí mlíčka ztěží na jednu dávku, takže s vlastním prostě prozatím nevystačím, ale rozhodně kojo nezahazuju přes palubu.....moc chci.....jen ten stres v porodce a přesně jak HUP psala, nepřibýváte, nejdete domu, pak mi nedali na dokrm dyž sem přišla že má hlad atd....mazec.....ale tam mi nastupovalo mlíčko krásně a tam nám ta dávka stačila, ted má samo víc a já s mlíkem nestačím, ale dělám pro to vše, zítra budou homeo, zkusím tu lampu, piju piju piju a snažím se to neřešit....
včera ukápla slza tedy, bolí to furt hodně ten spodek a už se těším až budu moc fungovat celý den
29. srp 2010 v 11:49  • Odpověz
@lio no jasný, když plače a rve pěstičky, tak nejspíš hlad :wink: někdy může plakat jen, že chce cítit mámu a tak...no přesně jak píšeš, už jen rozlišit ty situace, dej na vlastní intuici, my ti jen můžem pomoct našimi názory :slight_smile: :slight_smile:
29. srp 2010 v 11:50  • Odpověz
@lio: na hlad by určo řval ...oni si umí říct o svá práva :slight_smile:
jako dle toho, co popisuješ v porodce prostě potřebuje více malých dávek ....no co ...někdo se nažere jednou za den a někdo furt něco uzobává ...proč by prcci museli být jiní :wink:
dej na svůj dojem

@ojo: asi tomu nějak nerozumím ..to co píšeš mi nepříjde jako nic problémového :sweat_smile:
kdybych ondru kojila co 3 hodiny, byl by u nás na pořadu dne řev ...co dvě hodiny - to by občas klaplo
co dvě hodiny jsem kojila tak v noci :sweat_smile:, přes den častěji ....a ani mě nenapadlo to vydávat za laktační krizi nebo nedostatek mlíka
prostě potřeboval pít častejě ..no a?
29. srp 2010 v 11:50  • Odpověz
Já UM rozhodně nezatracuju
29. srp 2010 v 11:52  •  3 děti  • Odpověz
@ojo mamča prej vyléčila karpální kanálek, uvolnila krk, tátovi koleno, babču zase každý den uspala , je to na všechno i na masáže uvolnění, akné no na všecko, střeva a všecko.....vyzkouším..uvidím.....levný to ale nebylo :-/ tak kéž by to pomohlo
29. srp 2010 v 11:52  • Odpověz
@lio tchánovci se vytáhli :slight_smile:

jako je to o tom rozlišení ...to ano ....ale i když nechce jíst, ale "jen" mámu, je dle mého mimo mu dát kus vyvařené gumy ...
to už bych volila šátek nebo něco v tomto duchu
29. srp 2010 v 11:53  • Odpověz
@ojo no právě moje intuice mi říkala, že neřve jen že mě chce cítit, byl u mne, snažila sem se ukolébat, zabralo na chvilku za chvíli znova a už rval pěstičky a k neutišení....ale měla sem na paměti, že mi bylo řečeno, po hodce fakt néééééé .....takže ted vím, že půjdu a prostě mu dááám

@hupcza jo ...přesně, více menších dávek, taky když se ráno vzbudil po hodce a půl, šla jsem přebalit a udělat mlíčko a baštili jsme......

29. srp 2010 v 11:56  • Odpověz
Teda, mě je kus :astonished: Jsem manžovi fotila břicho v 9. měsíci a je o dost větší než s Matym.... :grinning:
29. srp 2010 v 11:56  • Odpověz
@hupcza na šátek nejsem ted mobilní, pak určo využiju, a když pláče a nechce jíst nedávám mu dudlík, to jsem řešila včera dyž si málem ty pěsti narval celé do pusinky....příště vstanu a dám mu jíst....
jinak jak zapláče, beru ho, uklidním, to se daří, spíš sem chtěla vědět jestli mu dát dřív jíst když si rve ty pěstičky prstíky a dudlá mi prst jak blázen....tak ted vím že jo...díky
jj vytáhli..asi tchýně pochopila...bylo na čase, už jsem si připadala jak z marsu, že týden po porodu neskáču :slight_smile:
ale v noci jsme se krásně s malým vyspali, tak je to dole zase znát, je to o kus lepší, tak snad je to na dobré cestě už, olampuju a zítra skáču :grinning:DDDDD
ale neska chci vyjít s kočárem, byt kolem baráku

29. srp 2010 ve 12:00  • Odpověz
@hupcza jinak už sem použila zavinování.....v porodce do pleny, a tady mám tedy obyč zavinku a je taky spokojenej
a normoš se už přetáčí ze zad na bok:-O
29. srp 2010 ve 12:02  • Odpověz
@lendaw no vypadá to, asi sem nevypadala ve čtvrtek příjemně a že je ráda vidím.....manža ale furt obhajoval mamču, že jako to chápe a že sama se dávala dokupy dlouho, jen mi přišlo že se dle toho nechovaj, tak už jim asi cvaklo.
tak sem včera poslala mmsku spícího prcka s poděkováním ,že vývar bodnul , tak napsala docela pěknou sms, na jejich poměry :slight_smile:
29. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz
HOlky, co se vyznáte v homeo - existuje nějaká alternativa k ATB při léčbě zánětu prsu? MOje kamarádka porodila minulý týden, má horečky od zánětu v prsu. Zatím nic nebere, ale Dr. jí cpou ATB.
29. srp 2010 ve 12:06  • Odpověz
a ještě k vodě......když převařím kojeneckou v konvici, udělá se na povrchu bílé cosi...vysrážená sůl či kámen nevím..konvici mám starou i novou, v obou je výsledek stejný...dyž to převařím v hrnci nic takového na povrchu není, a pak je hrnec po delší době s vodou v něm od vodního kamene...či čeho....
převařovali jste v konvici?
29. srp 2010 ve 12:07  • Odpověz
@hupcza problémové bylo to nepřibírání, následně úbytek na váze :wink:

ad ještě dudl, jak jsem psala, nedávala jsem vždycky, u nás taky pomáhalo někdy jen pochovat, pokolíbat a spokojeně usnul i bez dudla :slight_smile:
29. srp 2010 ve 12:10  • Odpověz
@lio já ze začátku v hrnci :slight_smile: v konvici až když jsme koupili novou a to už bylo Tomášovi nějak 7 měsíců :sweat_smile: s tím cosi bílém nemám zkušenost...já teda nepoužívala kojeneckou vodu :sweat_smile:
29. srp 2010 ve 12:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.