• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
KOjenecká voda se musí převařovat? Já myslela, že ta už je ok. :sweat_smile:
29. srp 2010 ve 12:15  • Odpověz
@lio: jj..s tím šátkem mi to je jasné, že teď to nejde....proto jsem psala, že nějakou obdobu ...takže aby byl blízko a cítil mamču (srdíčko, vůni)
i ta zavinka je dobré řešení - když je rozbalený v postýlce, má moc prostoru, se ketrým si neumí poradit - nikdy ho tolik neměl ...a děti jsou sráááášně konzervativní
je fajn, že už se to lepší :wink:

s převařováním nevím ....já kojila plně a když už byly příkrmy, používala jsem normoš vodu z vodovodu (stejně v testech vycházela minimálně srovantelně)

@ojo: jo tak
29. srp 2010 ve 12:29  • Odpověz
@ladenka mooooc gratuluj k Leontýnce, at vám roste jako z vody :slight_smile:

U nás mazec ....malý najel na jiný režim, po kojení neusne, chvíli je potichu, pak zase brečí, řve, rudne až mám strach, zda se nadechne....mezitím přebaluju a už chce zase pít, co 2hodin...holky, jsem grogy...fakt doma nic neudělám.... :sweat_smile: od rána nemám čas ani pověsit prádlo :unamused:

Od kdy můžu dávat dudlík??? Sice jsem nechtěla , ale asi to bude moje jediná záchrana :sweat_smile: Neo nevím, doufám, že malý má mlíčka dost, ale když si řekne, tak mu dávám......manža už veze olej na masáž pupíku tak prdíky snad trochu eliminuju....
29. srp 2010 ve 12:32  • Odpověz
@kovalda pozdravuj moc Antanu, že jí držím pěsti :slight_smile:

JInak se přestávám orientovat, fakt nemám ani minutku vás dočíst...
29. srp 2010 ve 12:33  • Odpověz
Tak jsem doma :slight_smile:, nakonec jsme to vymysleli šikovně, že jedu jen první jízdu a pak poslední, takže zas až tak někde lítat nebudu :slight_smile: Manža to má teda náročnější, ten si to kolečko do Prahy dá ještě minimálně 2x. Ale vozí dřevo na topení zdarma, tak to se vyplatí :slight_smile:

@lendaw: máš pravdu, to bych manželovi taky naprděla s dobrým obědem, kdyby takhle chrápal a smrděl v ložnici

@lio: jejda, průjem a křeče, to je manža chudák. Tak držím pěsti, ať je mu brzy líp a ať to nechytneš ty a Domča.

@kuchy: tak gratulka k 9. měsíci
29. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz
@lendaw homeo Belladona je vhodná alternativa,na zánět,horečky...je toho ale víc
29. srp 2010 ve 12:37  •  3 děti  • Odpověz
@rennu teda koukám, že prdíky malýho pořádně zlobí :frowning2: zaměř se taky na svoji stravu, jestli mu něco nevadí, co jíš ty...a určo ty masáže od hup + olejíček, snad se mu uvolní bříško...

zrovna jsme dudlík řešili, pokud Honzík dobře saje, tak klidně mu ho dej :wink:
29. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
@ojo: tak to jste hezky vymysleli, že se na těch pár dní před porodem nastěhujete k vašim, aspoň nebudeš muset v kontrakcích plašit, že už teď někdo přijeďte, ... a tak ... :slight_smile:

@suik: jj, to mi povídej, takové ty přesné a pravidelné činnosti se zapisováním - to taky není nic pro mne :slight_smile:, lemplím to :slight_smile:
29. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz
@rennu: dudlík - viz minulá stránka - osobně jsem dala, až jsem si byla jistá, že je vše s kojem ok ....cca 4 týdny
zkusila bych ty masáže
a karpovat jsi zkusila?
29. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
@lio: jé, tak to je nádherný, že se tchánovci takhle předvedli, tak snad to tak s nima půjde i dál. No a vaši a dárek - známá tu lampu má a je nadšená a léčí takhle všechny, co k ní přijdou a něco jim je a totál spokoenost. Tak pak zahlaš, jaké máte úspěchy :slight_smile:

@rennu: antaně jsem zrovna napsala a vyřídila pozdravy a podporu od vás všech :slight_smile:
29. srp 2010 ve 13:00  • Odpověz
@lendaw jj do čtyř měsíců se má převařovat.....aby nezatěžovala ledviny
@hupcza ještě v postýllce nespal, spí semnou v posteli v košíku který tam mám, neska sem spala v obýváku a on v kočáře u sedačky, tím jak sem blbě mobilní tak si ulehčuju manipulaci a vzdálenosti.....ale chápu jak to myslíš, ta postýlka mi přijde děsně obří :grinning: takže mám košík, a ted využíváme venkem nedotčený kočár
jo po dokrmení si ho položím na prsa na bok, tedy po odříhnutí a zhluboka dýchám, je to nádhera, škoda že takhle nemůžu sedět hodiny, vydržela bych to celý den klidně ....ted už uspává babča,vzbudilo nás mokro v plínce...
taky už se těším na látkování.

HOLKY ono LEJEEEE a my chtěli ven...takovej ceďák

@kovalda no naštěstí během dopo to ustalo, dostal uhlo, černý čaj, piškoty a udělal mi k obědu biftek s bramborem :slight_smile: takže snad bude dobře....já se tu kroutila taky, ale spíš že se mi chce, ale kdo to má tlačit.....takže mazec, sme dvojka ...resp. s domčou trojka :slight_smile:

normoš domískovi světlaj ty nádherný havraní vlasy .asi bude po tatkovi blondák,...tedy ted je tatka jak uhel ale jako malej byl světlovlasej :grinning: to bude super, oba černovlasí a v kočáře blondáčka :grinning:
29. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
@kovalda no na tu lampu sem zvědavá, má to různé nástavce a světla.....tak uvidím,l zkusím na tu modřinu dole a taky na prsa to se má ráno a večer, tak večer....a pak se to bude hodit na pupínky na ksichtě, i když zatím mám čisto, uvidíme na jak dlouho :slight_smile:)))
29. srp 2010 ve 13:14  • Odpověz
No a tady už odpověď od ANTANY, chuděra, už aby je pustili domů:

Malý celou noc nespal a křičel. Nutí mě ho přikládat pořád k prsu, jenže tam nic není, tak brečí a já s ním. Po příkrmu ho dneska bolelo bříško, tak plakal doteď. Jinak psycho, už mi tady z toho hrabe, už ať jsme doma a jinak vám všem děkuju za podporu. Můj je mi oporou taky, utěšuje mne denně, těším se domů a na vás.

Tak holky, jestli máte nějaké rady a porady pro Antanu, tak sem s nima, já jí to ráda pošlu, aŤ můžou co nejdřív domů. :slight_smile:

29. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
@zvirka si ted nemůžu upamatovat, tobě ale nehrozí vyvolávačka před termínem ne ? tak se prosímtě neděs!
a než budou vyvolávat na konci těhu, zmákneš to nápojem a všema přírodníma věcma, neboj.....
29. srp 2010 ve 13:16  • Odpověz
Chudinka Anty :frowning2: Já bohužel nemám co poradit, to musí zkušenější :frowning2: Moc jí přeju, aby se to brzy obrátilo a mohli jít domů do klidu.
29. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
@kovalda bohužel na to rada není pro ANT, dokud je nepustí, nehodí se do pohody, znám to:frowning2:
29. srp 2010 ve 13:19  • Odpověz
@kovalda zkusit ty kojící kloboučky,koupí je v lékárně či ve zdrav.potřebách,tak vel.L. myslím,že Ant má větší prsa než já,já měla vel.M.Mám značku Medela.Ale pokud nemá mléko,tak to asi řeešení není...
29. srp 2010 ve 13:25  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky
@kovalda A nezkouší třeba pít něco na podporu mléka? Třeba ať si nechá přivést nápoj v prášku pro kojící maminky Gravimilk, je v různých příchutích, nejlepší je asi čokoládový, je nejvíc podobný třeba kakau a je tam právě ideální složení vitamínů a minerálů pro kojandy... Já si s sebou povezu do porodku instantní čaj Natal od Hippu, je snad nejchutnější z celé čajové řady koj. čajů... A nebo má hodně maminek vyzkoušený homeopatika... Ale teď nevím který, musím najít... :wink:
29. srp 2010 ve 13:31  • Odpověz
@kovalda Pro Antanu: RICINUS COMMUNIS 5 CH
- dávkování: 5 granulí 2x denně
- použití: nedostatečná tvorba mléka

Kamarádka užívá a zabralo skvěle... :wink:
29. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz
@petja Co ty na ty homeo? Já přímo tyhle odzkoušené nemám, ale 2 homeopatika mám už dlouho nachystaná k porodu... a pak jedny po porodu... :wink:
29. srp 2010 ve 13:36  • Odpověz
Ahoj všem.

@hupcza tak to jo. A to budeš stíhat? Kynologii s 2 mrňaty? A finančně?

@kovalda no chudák @antana123. Ale myslím, že na to není jiná rada, než vytrvat. Většinou se mlíko spustí až s nějakým spožděním. Hlavně ať se nestresuje, tím by to bylo jen horší. Že jí držím palce. :wink:
29. srp 2010 ve 13:38  • Odpověz
@lendaw Já malýmu dávala při horečnatých stavech Belladonu od Boironu... a docela to pomáhalo... :wink:
29. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz
Jo,to víš,že homeo je alternativa,ale mi se zdá,že Antana to nějak nepřijímá,stejně jako ten nápoj apod.
Jinak ty záněty prsu určo Belladona,ale je potřeba znát co nejvíc,jsou i další dvě,Apis meliffica a Bryonia
29. srp 2010 ve 13:46  •  3 děti  • Odpověz
@tatarina Jo,to víš,že homeo je alternativa,ale mi se zdá,že Antana to nějak nepřijímá,stejně jako ten nápoj apod.
Jinak ty záněty prsu určo Belladona,ale je potřeba znát co nejvíc,jsou i další dvě,Apis meliffica a Bryonia
29. srp 2010 ve 13:47  •  3 děti  • Odpověz
@petja Takže bys asi stejně pro první krok u její osoby volila čajíky a gravimilk...

Bezva typ s těmi dalšími... Já mám Belladonu spojenou s tou její univerzálností, stejně jako Chamomilla na zklidnění u dětiček... Té asi taky budu teď muset nakoupit koňskou dávku pro našeho malýho nebo ty krizový kapky z Bachovek, jak jsme tu s holkama myslím min. víkend probíraly... Náš malej je teď neuvěřitelnej... :unamused:
29. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz
@ojo stravu si hlídám dost, i tím, že sama jsem alergik.....spíš to bude hlad :confounded:

@hupcza karpování musím nastudovat, někde mám odkaz...ale nemůžu najít...balím ho jak kukličku...jinak to vidím taky na časté kojení....dudlík taky nechci, dokud nevím, zda má mlíčka dost :sweat_smile: zas jsem mu dala ted jen 1prs, sál asi 10-15min. čistého času...prokldá to spaním :slight_smile: chci aby měl i zadní mlíčko, což myslím, že když pije 10min. z jednoho a 10z druhýho, tak nemá, ne???
29. srp 2010 ve 13:58  • Odpověz
@lio: ondráš byla taky černovlasý a momentálně je bělohřívek :wink:

@kovalda: ad ant - krizové kapičky - max. se dostat do klidu

@sinix: no zas tak rychle to nebude :slight_smile: ....a furt mám jako rezervu ještě práci :slight_smile:
ale faktem je, že už by to nebyla taková ta plnohodnotná, jako jsme dělala jako svobodná a bezdětná holka ...všechny víkendy v tahu :sweat_smile: ....spíš jen psí smečku pro radost a výcvik jen na zapcifikování, aby byli opravdu pro radosta ne pro zlost
29. srp 2010 ve 14:00  • Odpověz
@lio náš taky pořád hledá prs, pusu jak kapřík.....ale i když ho dám po koju na rameno. Jinak do papulky cpe ruce taky, pomáhá dát do rychlozavinky plenu na trojúhelník a stáhnout ruce, jak kuklu a pak zavinku a převázat....
29. srp 2010 ve 14:01  • Odpověz
@hupcza tak to jo. no tak nějak jsem si to myslel... :slight_smile:
29. srp 2010 ve 14:02  • Odpověz
@rennu: prsa bych nestřídala v průběhu kojení ..ale co prso to kojení (nench se zviklat - oni někdy jedno preferují - ale nedej se :wink:)
ad karp - zabalit jako vánočku, do náruče, na srdíčko, na balon a houpat a do ouška šššššššš ....moje rada (předaná) - nenech se odradit, kdyby se mu to nejprve nelíbilo ...ondra mi prvně taky řval, ale jedna kamarádka mi říkala: nedej se, on netuší, co je pro něj dobré ajak se mu to bude líbit ....no měla pravdu
29. srp 2010 ve 14:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.