• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@eliska_v závidím,mne uz mizí:slight_smile:
30. srp 2010 v 11:32  • Odpověz
@lio : Já zas závidím, že máš malého u sebe.... :grinning: :grinning: :wink:
30. srp 2010 v 11:33  • Odpověz
@hupcza jasne....tomu verim
nemas jeste neakou dobrou radu, nez zmizis rodit? se sdomca rozpapal? my ten prst vezme uspi se a za chvili pesticky znova
30. srp 2010 v 11:33  • Odpověz
@hupcza A co to svést ještě na ten nejsilnější úplněk, co před pár dny byl... :grinning:
30. srp 2010 v 11:34  • Odpověz
@hupcza takže dneska spatří Verunka
světlo světa !!! :slight_smile:
30. srp 2010 v 11:35  • Odpověz
@hupcza
@lio a ostatní: já právě furt přemejšlím čím to je..... :unamused: , vždyť jsme zdravé a silné baby :wink:

nevíte někdo něco o beru3nek? @rennu? @kovalda? Měla být na to šestinedělí myslím, doufám, že se mají dobře.
30. srp 2010 v 11:35  • Odpověz
@lio Já teda nevím, ale já mít aspoň trochu podchycený kojení, tak už bych mu dudlík do tý pusinky vrazila... Jsem si ho včera pro Barunku vyvařovala taky, že přinejhorším budu mít i do porodnice... Chápu ale, že se tady na mě spustí lavina, že takhle teda ne, ale já zastávám názor, třeba jako Ojo... Než ze sebe dělat živej dudlík (ať už formou prsu nebo prstu)... :sweat_smile:
30. srp 2010 v 11:36  • Odpověz
@lio musíme doufat, že se to zlepší a prostě ten kolotoč vydržet...se nedá nic dělat.. dneska ráno jsem teda odstříkala mlíka hodně, ale stejně jsem malýmu dala z flašky, ptž si musím ty prsa nechat trochu odpočinout. odsávačkou to bolí míň než když malej tahá, kolikrát tak "kouše" těma dásničkama...snad to bude lepší.
30. srp 2010 v 11:37  • Odpověz
@tatarina kua, jeste uplnek jo??????,:grinning:
30. srp 2010 v 11:37  • Odpověz
@eliska_v eliško, krásné máš bříško a jak velké, ale fakt velmi slušivé... :slight_smile: :slight_smile: se musím pokochat Váma, když já už bříško nemám víc jak měsíc...Fakt jsi kočka!!
30. srp 2010 v 11:39  • Odpověz
@hanncca Já měla taky prsa samou ragádu, ono se to časem poddá a bradavky se jako kdyby otupí, aby mohly plnit svoji funkci... Zkus na ty bradavky homeopatika... Já si dnes koupila další dva preparáty, jedno na podporu kojení a jedno na poporodní hojení (ať už po císaři nebo po nástřihu)... :wink:
@tatarina kojo vůbec nemame, zatim jen flaska
to vis ze sem mu dudlik vrazila, ududal se, a pak řev za chvíli stejně
stejný účinek má můj prst, ududá, ucucá uklidní, uspí, ale ne na dlouho, od včera nějak nic nezabírá, aspon že v noci spal v kuse..,...
@lio Jo jo, byl je to asi necelej tejden... :wink: A prej byl fakt nejsilnější za celý rok... :sweat_smile:
30. srp 2010 v 11:40  • Odpověz
@lio Takže dáváš umělý mlíko?
30. srp 2010 v 11:41  • Odpověz
@hanncca : Děkuju moooc!
Já bych se už chtěla spíš kochat tím naším pokladem... :slight_smile:
30. srp 2010 v 11:41  • Odpověz
@tatarina jo to už v porodce ale tam mi moje mlíko na ty mini dávky stačily z víc jak 3/4, ted nestačí a tak má víc UM
počkám co tento týden ta lampa a homeo a kdyžtak zajdu za čínským dr na spuštění laktace akupunkturu či tak..udělám max.....
30. srp 2010 v 11:43  • Odpověz
@lio Aha, mě teda dětská mudr. říkala, abych dávala malýmu aspoň trošku ze lžičky nebo z flašky napít vody nebo čajíčku. Prý se to UM musí nějak rozpouštět v žaludku děťátka, takhle prý to líp tráví... :wink: Tak zkus ještě tohle... :wink:
30. srp 2010 v 11:47  • Odpověz
@lio: já osobně bych ho nechala ...ať si je dumlá ...ale koukám, že třeba @tatarina radí opak ....vyprdni se na nás ....zeptej se dominička ...jako vážně ...oni to dokážou sdělit
hodně bych nosila ...třeba manža, pokud může ..a v tvém případě tulila a zavinovala

@suik: tím se netrap ...prostě tihle prcci mají takhle přijít na svět a jejich mámy si to takhle prožít :wink:
30. srp 2010 v 11:47  • Odpověz
http://hupcza.rajce.idnes.cz/Verunka_-_par_hodin_pred_porodem/#Vreunka_-_par_hodin_pred_porodem_001.jpg
takhle vypadají miminka před porodem po odtoku plodovky ..docela v pohodě, ne :slight_smile:
30. srp 2010 v 11:50  • Odpověz
@eliska_v nemáš zač. To chápu, že už se na malýho moc těšíš.
@tatarina doporučíš mi nějaký homeo? Vždy když jste to řešili, tak jsem to nějak moc nečetla, nějak mě to homeo nebere, ale tohle je fakt bolestivé a nechci furt odstříkávat, ale ráda bych kojila..Máš nějaký odkaz? I to na podporu kojení, ptž mlíčko občas "zmizí" a pak zase ho mám moc .... Díky předem
30. srp 2010 v 11:51  • Odpověz
@hupcza Vypadá stejně jako s plodovkou... :slight_smile: Malá evidentně žádnej stres nemá... :grinning: :grinning: :dizzy_face:
30. srp 2010 v 11:51  • Odpověz
@hupcza nějakou vodu tam ale má, ne?já myslela, že odteče to co je vepředu a dítě to pak utumluje hlavičkou.....

no já už se připravuju na vše, čas od času mě ale přepadne panická hrůza a nevim co s tím, nedokážu to rozdejchat, přemejšlím, jestli nedokoupit ještě nějaký homeo, mám ten aconit, ale jen pár kuliček, aby mi to stačilo k porodu.
30. srp 2010 ve 12:01  • Odpověz
@hupcza: panečku, to je super, mít takhle fotku pár hodin před porodem :slight_smile:
30. srp 2010 ve 12:10  • Odpověz
@lio: super, že ta lampa tak pěkně zabírá na ten spodek, snad pomůže i na jiné věci.
S tím mlíčkem přeju, aŤ se to srovná. Snad to všechno zabere. Holt tělo potřebuje sílu na své obnovy a možná nezůstává na mlíčko. Tak teĎ by se to mohlo začít zlepšovat, když máš tu lampu. :slight_smile:
30. srp 2010 ve 12:12  • Odpověz
@suik: nás na "kurzu" uklidňovala, že i když odteče plodovka, tak se tam furt dotváří, že mimčo na suchu není :slight_smile:
30. srp 2010 ve 12:14  • Odpověz
@suik To je taky možný, ale hlavně se plodová voda pořád tvoří a doplňuje... :wink:
30. srp 2010 ve 12:15  • Odpověz
@hanncca: tak koukám do chytré knihy a ke kojení jsou tam tyto homeo:

MÁLO MLÉKA:

Ricinus communis 5 CH:
V tomto ředění podporuje tvorbu mléka
2 granule 3-4krát denně podle potřeby.

Lac caninum 5 CH:
I tento lék pomáhá při tvorbě mléka. Při malém množství mléka se doporučuje kombinovat jej s Ricinus communis 5 CH.
2 granule 3krát denně.
30. srp 2010 ve 12:18  • Odpověz
@hanncca

MNOHO MLÉKA - no, to tu zatím nikdo nemá, tak to vynechám :slight_smile:

ZÁNĚT PRSU

Belladonna 9 CH
Snižuje překrvení, horkost v místě zánětu. Matka pociťuje tepání v místě zánětu a zvýšenou citlivost na dotek.
2 granule 2-5krát denně podle akutnosti stavu.

Apis mellifica 15 CH
Tento lék pomáhá tehdy, když studený obklad uleví nepříjemnému pocitu horkosti v zanícené oblasti. Je možné jej kombinovat s lékem Belladona 9 CH.
2 granule 2-5 denně podle akutnosti stavu.

Bryonia 9 CH
Žena udává bolestivost nalitých prsou, zvláště při otřesech (třeba obyčejná chůze ze schodů vyvolává bolest prsou). Aby nalitá prsa tolik nebolela, používá těsnou podprsenku nebo si je při pohybu přidržuje rukama - tím omezuje pasivní pohyb.
2 granule 1-3 denně podle akutnosti stavu

30. srp 2010 ve 12:23  • Odpověz
@hanncca:

PRASKLINY BRADAVEK

Graphites 15 CH
Léčí mokvající praskliny, ze kterých vytéká sekret podobný medu - je žlutohnědý, lepivý, často přilne ke spodnímu prádlu. Lék je na lékařský předpis.
2 granule 2-3krát denně podle množství sekretu.

Nitricum acidum 9 CH
Hojí praskliny, které jsou hluboké, mírně krvácejí; žena udává bodavou bolest při kojení.
2 granule 2-3krát denně podle akutnosti stavu.

(všude, kde uvádím 2 granule píší v chytré knize 5 granulí, ale řídím se radou petji, která říkala, že to je jen marketingový tah, aby se toho více prodalo. mám sama vyzkoušeno, že 2 granule stačí :slight_smile:)
30. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz
@kovalda Na podporu mléka už jsme s Petjou homeopatika zmiňovaly... :wink: Jinak já mám nachystáno i k porodu, po porodu i k podpoře kojení a hojení... A teď jsem vyčetla, že homeopaté doporučují dokonce Caulophyllum thalictroides užívat 14 dní před porodem, tak si půl hodinky po obědě hned dám, třeba mi to pomůže rozjet to otvírání čípku a zítra už budu nachystaná o kousek víc :wink: Takže 3x denně 3 kuličky pod jazyk
30. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.