• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda Jinak, já bych se alespoň pro začátek držela doporučeného dávkování a to max. 5 kuliček na jednu dávku. Přece jen - někdo je citlivější a stačí mu 2 ks a někomu bylinka začne účinkovat při 5 ks... Ale Petja tu není, aby řekla svůj názor...
30. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz
@hanncca Takže už všechno víš, já jsem si dneska ještě pro jistotu taky koupila Ricinus v ředění 5 CH :wink: Kamarádka jej užívá a je spokojená... A to kojí dvojčátka!!! :slight_smile:
30. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ahojky, mohu mít zas tady u vás jeden dotázek? Když mi na posledním UTZ (v 36.tt) řekli, že dle biometrie jsme o 2 týdny starší, znamená to, že se mi posouvá i termín porodu? děkuji :slight_smile:
30. srp 2010 ve 12:44  • Odpověz
@elgereta Ahoj, já měla to samé. TP porodu se tím neposouvá. Jako směrodatný se bere TP určený ve 13tt. Ono se to totiž dost často pozdějí srovná. Mě odhadovali ve 36tt TP 30.8., ve 38tt 5.9. a podle utz ve 13tt mám TP 13.9.
30. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz
@elgereta Termín porodu už jen tak nikdo posouvat nebude... Ten se určuje buď podle poslední MS a současně se posuzuje s UTZ vyšetřením ve 12. týdnu, kdy je odhad porodu dle velikosti plodu nejpřesnější. Tento termín, je "závazný" a pokud se o 2 týdny liší miminko ve velikosti, tak spíš budou hledat, jestli třeba nemáš v poslední fázy těhu cukrovku. Ta se může projevit i těsně před koncem těhu... Pokud budou další problémy, můžou ti doporučit indukci = vyvolání porodu a nebo třeba plánovaného císaře, když by byly problémy většího rázu, ale to je už na jinou kapitolu... :wink:
30. srp 2010 ve 12:48  • Odpověz
Ahojky!

@petja Gratulace, takový porod přeju nám všem :wink:

@hanncca Můžu se zeptat, odstříkáváš rukou nebo odsávačkou? A do čeho? :confused: Já vím, že se ptám asi dost hloupě, ale vůbec se v tom nevyznám a chci být aspoň teoreticky připravená.

@hupcza Ani nevím, co napsat :grinning: :grinning: :grinning:
30. srp 2010 ve 12:53  • Odpověz
joo tak, děkuju za odpovědi, no uvidíme, kdy to přijde:slight_smile: ve středu jdu prvně do poradny do porodnice, tak snad se tam něco dozvím:slight_smile:
30. srp 2010 ve 12:53  • Odpověz
@kovalda: jé to je super, už jsem si to uložila .... co máš za chytrou knihu? Já mám něco v té Stadelmanové, ale nejsou psané potence a ani dávkování...ona stejně furt píše, ž by to měla ordinovat PA, ale kdo v nemocnici třeba tomu v čr rozumí :rolling_eyes: .... já teda doufám, že mi v porodce pomůžou když bude třeba, odbornic by tam mělo být dost.

ale něco si taky chystám....

Mě PA taky říkala dvě....je zajímavý, že ty německý homea jsou oproti našim kuličkám pidiaturní. Mám teda ale i vyšší ředění.
30. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
@suik To chceš říct, že v Německu nejsou k dostání klasický kuličky od Boironu, balení těch 4 g granulí v tom válečku? :confused: Abych věděla a případně si nakoupila u nás... :wink:
30. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
@suik: mám knihu Poznáváme homeopatii. Petja mi ji doporučila jako takový základ a když mne to chytne, tak pak dalších asi 6 ... :grinning:
30. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
@tatarina nevim, já v lékárně jpro ně eště nebyla, ale myslím že ne, oni tu mají takový buď velký flaštičky (co jsem viděla na obrázku) a z toho se odsypává a když jsem kupovala skleničky na homeo, abych měla kam dát to co mi odsypala Hebamme, tak mi prodali strašně malinký, ta kulička má asi 1 mm v průměru. Ta třeba ani nezanala to moje ředění....tady je C, ale mám takový pocit, že je to to samý.

a když jukneš sem: http://shop.bahnhof-apotheke.de/homoeopathie.62.0.html tak je ředění 6c, 30c a 200 C :confused: ....jako určo to bude fungovat taky. Jen je to pro mě dost zmatečný.....
tam jsou teda flaštičky normální.

Teď jsem koukala na stránky boironu a Německo jsem tam nenašla.

Mimochodem ten odkaz na lékárnu doporučuju, jsou tam hodně aromaoleje, právě od I. Stadelmanový, autorka knihy o přirozeném porodu....já tam nakoupila olejíčky pro sebe a na mimčo, zatím teda jen jsem využila olej na masáž hráze a můžu říct, že je výbornej. No a když už budeš v Německu přímo u zdroje :grinning:

ještě se chystám na jeden nákup.....
30. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz
tady pro srovnání:

Já teda pašovat už nebudu, než by mi to tam opatřili a poslali..... :unamused:, ale musím vykoumat ten jejich systém.
30. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz
@suik @suik Tak homeu teda nerozumím, ale můžu poradit z hlediska lingvistického :grinning: "C" tam je na 100% proto, že v německé abecedě "CH" není. I když mrkneš do slovníku, tak slova od našeho ch jsou pod c :wink: Takže to bude určo to samé.
30. srp 2010 ve 13:36  • Odpověz
@suik: ale my tu máme taky takové malilinkaté kuličky :slight_smile: a označení "C" a "CH" je totéž :slight_smile:
30. srp 2010 ve 13:39  • Odpověz
@zvirka asi jo, my jsme to nějak s PA zkoumaly a došly k závěru, že to obojí bude 100 násobný ředění (100 - centi) ....jen mě mate, že nemaj 9C, ale 6 pak asi až 30, teda dle toho odkazu to tak vypadá. I PA se zmiňovala o 6.

oni tu jsou v homeu docela kovaný, takže bych se nebála.

Mě dochází arnika, tu musím dokoupit a nevím jestli 30 nebo 6.
Já asi fakt koupím nějakou knihu německou.

30. srp 2010 ve 13:41  • Odpověz
@kovalda aha, já znám jen ten boiron, nikdy mi nic jinýho nikdy nedal..... i jiný ředění bylo stejně velký.
30. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz
teda teď doufám, že jsem to nezmastila s tou 100, mě se to pořád plete
30. srp 2010 ve 13:43  • Odpověz
@zvirka odstříkávám manuální-pístkovou odsávačkou. A má šroubení klasický, takže na to jdou téměř všechny lahvičky, který normálně koupíš. Mám asi 3 lahvičky a ještě ty skleněný (ty mám půjčený z JIP, kde ležel Míša a zamražený v nich mlíko) a na ty to jde taky
@kovalda moc moc díky. Asi se ptám hloupě...ale kde to koupím? V lékárně?? To asi ne. Popř. nějakej odkaz na internet.obchod by byl?? :slight_smile: díky díky
30. srp 2010 ve 13:45  • Odpověz
@kovalda pak ale nechápu to dávkování, když jedna kulička je menší a druhá větší....
30. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz
@suik: jj, taky jsou koukala, že to ředění tam máte jiné :slight_smile:
No, závisí, jestli to potřebuješ (tu arnicu) spíš na fyzické či psychické úrovni - já potřebuji oboje, takže mám 9 na to fyzické a 15 na to, když to zasahuje i do té psychické :slight_smile:
30. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
@hanncca: jj, homeopatika koupíš v lékárně. Někdy některé nemají, ale není problém to objednat - většinou je mají do druhého dne, někdy ještě ten samý den večer :slight_smile:
30. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
@kovalda Mám arnicu taky dvakrát, úplně stejně jako ty :wink:
30. srp 2010 ve 13:51  • Odpověz
@zvirka ještě k té lingvistice....je to fakt CH, nebo Cé Há....nějak mi to tam to ch nesedí....
30. srp 2010 ve 13:52  • Odpověz
@kovalda ok, díky :slight_smile:
@suik Já to taky nechápu, podle toho, co jsi psala... :unamused: Já si asi do Německa vezmu potom ty naše český a případně si nechám poslat, když by to bylo nějaký akutní... :wink:
tak já vezmu taky dvoje ....6c a 30c .... to je teda rozstřel :grinning:
30. srp 2010 ve 13:56  • Odpověz
@hanncca přesně tak, lékárna, já napoprvý koupila vše, napodruhý mi to objednali.
30. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz
tak my se pomalu přemístíme k ségře, zabydléíme ondru a ...uvidíme :slight_smile:
mějte se hezky a ne že naás někdo předběhne :-P :grinning:
30. srp 2010 ve 14:14  • Odpověz
@hupcza Držíme ti mooooc palečky a nezapomeň potom písnout... :wink: Já už mám věci pro Ondřího taky sbalený, kdyby se to náhodou protáhlo do noci... Ze školky ho kdyžtak vyzvedne sousedka a pak bude u jiných sousedů u kamaráda... :wink:
30. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz
@hupcza hodně štěstí. Už se těším na další mimi :slight_smile:
@kovalda .... a předpokládám správně, že se můžou kombinovat...? Jo, a a jaká je cca cena, nemám totiž vůbec šajn, kolik by to mohlo koštovat :slight_smile:... ??
30. srp 2010 ve 14:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.