• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@tatarina já ještřě u naší mudr nebyla, byla sem u zástupu, takže jen to nejnutnější, ta říkala že na to vše přídu....
ale dík za radu.

@hupcza no manža byl včera odstavenej, takže tu byla mamča, neska sem to zvládla já, takže sem ho tiskla i u prsa, v těsném závinu, měla ho u sebe ale pospával po chvilkách, pak přišla mamča, my akorát nakrmily, tak jsme vystřelily ven, obešla jsem docela kus oproti včera a pak nechala mamču s kočárem venku..obědvám a nabírám síly :slight_smile:
a nechat dudlat prsty a pěstičky super nápad, ale on u toho řve , palec si tam narve málokdy, je ještě malej na tu motoriku, ale jkdyž je ticho a dudlá si svoje, tak nechávám.....ale dyž řve, tak to řeším...někde sem četla že člověk musí být jak gramofonová deska, furt dokola, utišit, nabízet furt dokola, ono něco zabere.....
30. srp 2010 ve 14:28  • Odpověz
@tatarina já vím, že si prsa časem zvyknout, ale teď je ta bolest docela nesnesitelná, tak střídám kojení a pak krmím flaškou a odstříkám, to tolik nebolí. Jo, ty homeo asi vyzkouším...
30. srp 2010 ve 14:28  • Odpověz
@tatarina ta homeo na otevírání jsem užívala....pravda druhý den sem byla pootevřená víc, ale extra mi to nepomohlo, ale u porodu jsem se otevírala božsky, ale to by zase malej musel sestupovat :slight_smile: ale užívala sem i na hojení, ale musím říct, že po včerejší lampě je mi 100x výrazně lépe
30. srp 2010 ve 14:33  • Odpověz
@hupcza : držím palečky :wink:
30. srp 2010 ve 14:34  • Odpověz
@kovalda jj jen zázraky nejsou z hodiny na hodinu, ale sem v pohodě.
Ted jsem se vrátila z procházky, je mi uchvatně, v klidu sem se najedla, mamča venku kočárkuje, pohodička, až budu moc chodit ven, bude to zase jiné, protože malej se prospí já projdu, psisko vyvenčí a bude spokojenost na všech frontách, jinak holky se tam pěkně ochladilo, sem koukala
mamča mi hodila do košíku pod kočár vestu a jak sem si ji po pár krocích venku ráda vzala....
natáhla jsem staré džíny, které mi byly větší v pase i na stehnech, tak na stehnech jsou volné furt, v pase zapnu tak tak, ale zapnu, takže hurá, mám i co na sebe, bo v těch plátěných by mi byla fest zima....
bříško se mi pěkně ztahuje, tak se těším, až se na něj vrhnu :slight_smile: zatím to vypadá, že co sem nabrala, sem v porodce nechala a vezla z ní jen 3,3kilového Dominička :§-))
30. srp 2010 ve 14:39  • Odpověz
tak teď konečně ustal déšť :slight_smile: ale ven se nepohrnem, docela zima :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky jsem vyfotila aktuální břuch, je takový kulatý oproti Tomášovi :grinning:

@lio super, že lampa pomáhá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a budeš malýho nechávat dudlat svoje ručky? :sweat_smile: ááá z toho jsem vyléčená, moje kamarádka to nechala a malej si cucá palec ještě teď ve 4 letech a zaboha ne odnaučit :sweat_smile: to radši dudl...

@tatarina nebudeš v ČB?? máš špatné zkušenosti odtamtud?? :confused: a jak máte daleko od vás ten Krumlov? :slight_smile:
30. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz
@suik No ono hlásku "CH" mají, ale písmeno "CH" ne. Přesně jak píšeš, oni říkají "cé há", když hláskují něco s ch, protože pro ně to jsou prostě dvě písmena, i když jedna hláska. A omlouvám se, jestli to bylo moc pučující, ale to je profesionální deformace :grinning: Už jsem od půlky července profesně nevyužitá, tak už mi to leze na mozek :grinning:

@hanncca Díky moc. A ještě dotaz, musíš to jak často vyvařovat? A skleněné jdou zamrazit? :confused:
30. srp 2010 ve 14:44  • Odpověz
@ojo tak já mu ho nenechávám dlouho, to jen když najíždí na hysterák, to nechci, tak mu dám prst, on se uklidní a já ho někdy dost náročně vyndám, ale většinou je klid, nebo udyndávám jinak.....
já myslím, že až budem chodit ven, že to bude taky jiné, ted nemá moc podnětů a já jak nejsem jak rybička tak ani moc možností, ale to se poddá....dudl taky sem zkusila, jak vypadne, je to to samé, ale večer místo prstu zabral, sám vypadl asi za minutu a spal.....
30. srp 2010 ve 14:47  • Odpověz
@ojo Normálně tak úplně přesně takové břuško mám, ani nemusím dávat foto :grinning:

A teda k váze, jak to tu čtu, 3 kg nahoru, lio nechala vše v porodce.... :confused: No já mám aktuálně nahoře 14 ..... Takže to v porodce asi nenechám. A s kalhotama mám teda šílený problém přes zadek a boky, no to jsou moje místečka už delší dobu, tak chci vidět, jestli po porodu obleču něco kromě těhu riflí. Spíš to vidím, že v nich budu chodit až do Vánoc... :sweat_smile:
30. srp 2010 ve 14:49  • Odpověz
@hupcza: jé, tak moc držíme pěsti a předběhnout - snad jedině tatarina, pokud se nerozjedete do zítřejšího dopoledne :slight_smile:

@hanncca: jedno balení stojí většinou 70-80 kč a je tam těch kuliček požehnaně. Já teda arnici montany 9 dojídám už 2 balení, ale já už to baštím dlouho, protože ty kyčle mne trápí dlouho
30. srp 2010 ve 14:49  • Odpověz
@lio aha :slight_smile: já to napsala špatně, myslela jsem nechávat dudla jeho ručky :sweat_smile: to víš, chce to čas :wink:

@zvirka :grinning:
30. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz
@lio: no jasné, že i zázraky potřebují čas, ale postupně je každý den aspoň malé zlepšení a to je super :slight_smile:
Jj, ochladilo se pěkně, ono takhle přes ty okna to vypadá, bůh ví jak tam nebude teplo, když svítí slunko a ono prd - je kolem 10-15 stupňů ve stínu a na slunku (když je) jen o malinko tepleji. Manža byl překvapenej - říkal, že celé září by mělo být přece ještě 25 stupňů ne? :slight_smile:. TAk doufám, že ano, abychom si se Žanetkou užili ještě nějaké venkovní procházky na sluníčku :slight_smile:

@ojo: jé, krásné a kulaťoučké bříško :slight_smile:

@zvirka: hele, mám info od dost kamarádek a známých, že v porodce nechali i více jak 10 kg, některé i těch 15. Tak třeba to bude i tvůj případ :slight_smile:
A bříško vyfoť to svoje :slight_smile:, neber ho ojo :grinning:
30. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz
Tak jsem zpět z kontroly, skoro jsme s Hupczou potkaly :grinning: jede do té samé porodnice, co jsem byla dneska já. Akorát, že teda u mě to na porod zatím nevypadá, hrdlo uzavřené, nebo jak to mám v té zprávě :wink:
Jinak pořád jsme hlavičkou dolů, tak jsem si oddychla, už to snad na přemety nevypadá :wink: Ozvy taky v pohodě!
30. srp 2010 ve 14:57  • Odpověz
@zvirka já myslela u toho homeo....a co děláš?
30. srp 2010 ve 14:58  • Odpověz
@kovalda Já mám fotit se už zakázené, že prý by to nevydržel foťák :grinning:

Ale včera jsem dostala super radu od tchýně, tak, holky, pozor: "Vyvolávání je nepříjemné. Snaž se, aby Ti to šlo normálně." A největší fór na tom je, že tchýni vyvolávali porod s dvojčaty, tak bych ji chtěla vidět, kdyby jí tenkrát někdo tak "dobře" poradil :grinning: A když jsem se jí zeptala, jak se takové snažení dělá, tak chvíli přemýšlela, a nakonec mi řekla, že mám běhat do schodů. Takže od příštího pondělí začínám běhat do schodů, ale mám pocit, že si spíš uženu infarkt než porod :grinning:
30. srp 2010 v 15:01  • Odpověz
@discreet Tak super :wink: A klídek, času dost.

@suik Tak u toho homeo nevím, to už není můj obor :grinning: Já jsem učitelka němčiny. Teda taky češtiny, ale zatím se mi povedlo uplatnit jen tu němčinu na jazykovce.
30. srp 2010 v 15:02  • Odpověz
@zvirka správně by se mělo vyvařit po každym použití. Ale já to nedělám. Do lahviček napustím horkou vodu, savičku dám tak, aby byla uvnitř v lahvičce v té vodě a nechám to tak chvíli, pak to dám oschnout. Jasný, skleněný můžou bejt klíďo v mrazáku. Prej i ty plastový můžou bejt.
@ojo krásné bříško...
@lio @kovalda jo, pěkně se ochladilo. Já ráno chtěla vyrazit do krámu jen ve svetru, ale ještě že jsem vzala i bundičku. A malýmu jsem dala už i teplejší deku do kočárku..
@zvirka jj, vyfoť bříško!!!
@kovalda tak to není vůbec drahý, sem čekala, že to bude víc teda...tak jedině dobře. Hned zítra skočím do lékárny.
30. srp 2010 v 15:03  • Odpověz
@zvirka dobrá rada nad zlato od tchýně, co? :grinning: :grinning: :grinning:
30. srp 2010 v 15:04  • Odpověz
@zvirka klídek já měla nakonec 11 kilo nahoře a upřímně sem se nevážila....to vidím.....nejsem oteklá napuchlá, bříško se pěkně ztahuje, doporučuju ztahovací kalhotky, já mám těhu pás který ztahuje tak decentně, spíš jako zpevnuje, než ztahuje....jinak já měla jen bříško a ty poslední dny sem byla napuchlá mírně....takže vodu v porodce fakt necháš.....
takže mám maličko povadlé bříško, ale zatahuje se pěkně....sem spokojená, i dyž to není něco co některak řeším, spíš sem to napsala v souvislosti že sem se vešla do džín, které mi byly větší, ty které mi padly ok, sem nenatáhla přes boky...jak říkaj že se pánev rozestoupí.....
@hanncca Díky. Já bych se u skleněných bála, že prasknou. Ale teď už nebudu. Tak ať se Vám to kojení co nejdřív úplně vyladí :wink:
@zvirka bych potřebovala nějakej kurzík :grinning: , moc mi to nejde....kdysi jsem uměla německy dobře, ale strašně moc jsem toho zapomněla a dělám chyby horší než v 5. třídě na základce, kdy jsem začínala. :grinning:
30. srp 2010 v 15:05  • Odpověz
@zvirka ne neprasknou, neboj. Jen je nesmíš dávat úplně plné. Zítra koupím homeo (snad ho budou mít) a doufám, že to pomůže na ty moje bolavá prsa...
30. srp 2010 v 15:06  • Odpověz
@kovalda jako jo zlepšení hned po dvou ozáření.....sem nadšená a určo lampu využiju i na masáže a tak.....
je to na všechno....ale za ty prachy bych to nikdy nepořídila, nevím co se mamča zbláznila :-O ona si ted rve jen vlasy, že mi to nevzala už do porodky, že sem mohla bejt už fit.....
normoš sem při krmení už v poho seděla sice na "kruhu" ale seděla a prochodila dopo s malým na ruce a odpo procházka...sem nadšená :slight_smile:
30. srp 2010 v 15:07  • Odpověz
du krmit dominička a pak vám sem hodím fotky, už sem vostuda :.-D
30. srp 2010 v 15:08  • Odpověz
@lio super, že lampa pomáhá. super, fotky, už se těšim :slight_smile:
30. srp 2010 v 15:11  • Odpověz
Tak jste mě ukecaly, ale na vlastní nebezpečí, bolestné nehradím.
30. srp 2010 v 15:12  • Odpověz
@lio a co je to za lampu?
30. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
@ojo Krumlov máme něco přes 20 km myslím, nic strašnýho, za půlhodinky jsme tam a když to nebude v boletech, tak to bude o dost lepší... :grinning: Jo, z ČB máme s manželem zkušenost a i manžel říká už nikdy víc... Ano, postarají se o miminko i rodičku, ale dozvíš se tak leda houby, personál strašnej - hlavně dětský sestry... Kdyby mi teklo do bot a něco se dělo s malou, budu ráda, za porod v ČB, ale takhle to nehrotím... Jsem domluvená s Krumlovskou porodnicí, že se budou víc snažit mě odrodit přirozeně, než by to dělali v ČB... :wink:
30. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
Tak ať se snažím jak se snažím, fotky mi nejdou přidat ani sem ani do alba. Tak budou asi opravdu nepublikovatelné :grinning:

@suik Tak leda že bychom daly nějaký dálkový kurzík.
30. srp 2010 v 15:16  • Odpověz
@lio Tak aspoň nějaké pozitivní zprávy, no tchýně pořád vyhrožuje, že mám pocit, že už v životě neobleču vůbec nic :angry:
30. srp 2010 v 15:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.