• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
díky za gratulace,
hupcza: no mně se to stalo, když jsem měla rozepsanou diplomku, ale to už je let...od té doby jsem vše z velkého PC zálohovala.....ale z mini notebooku teda ne, no :frowning2: mám tam uložené i všechny odkazy, co se mi kde líbilo na mimi...manžel je IT, takže to rozchodí, jen prý mají tyto mininotebooky jinak řešenou paměť, takže data nezíská...ale jako dá tam nový stystém a office, takže bude běžet, ale bez mých dat :frowning2:
19. únor 2010 v 18:48  • Odpověz
Rennu gratulace!!!!!!

Teda, ať už je Anča zdravá, nebo se tu ty dvě sežerou, dnes mají extra výživný den!!!! :grinning: :grinning: Bohužel dnes jsme byly u dr a obstrukční nález tam furt přetrvává, tak jsme pořád ve stavu nemocných. Atb mi dr plně schválila, prý by je napsala taky, což je u ní co říct....Mě je lepší, sice jsem debil uvařila k obědu hovězí plátky na houbách s rýží a po těch houbách je mi celý den pěkně těžko....musím muže vyzpovídat, co to nasbíral v létě za muchomůrky :grinning: Ale jinak se celkově cítím líp :slight_smile:

S vajíčkama, to jste mi něco připoměly....jsem zas jednou kroutila hlavou nad lidskou blbostí :angry: Potkávám tady jednu známou, vloni se jim narodilo mimi....pokaždé jsem je venku potkala a měla na konstrukci kočárku nacvaknutou autosedačku. Poznámka na okraj - kočárek mají fakt krásnej a pekelně drahej....Jednou jsme se zakecaly, tak říkám, no vy jste nějaký cestovatelé, to mi pořád dřepíme doma. Paní nejdřív nechápala, pak jí to došlo, že myslím tu autosedačku a prý - nééé, my jezdíme autem jen k doktorce, ale nechtělo se nám vyhazovat pět tisíc za hlubokou korbu ke kočárku, když je to jen na půl roku a autosedačku musíme stejně koupit, že jo a on z ní malej líp vidí....no málem jsem se skácela!!! Tak proč si teda nekoupili kočárek komplet třeba z druhé ruky nebo prostě nějaký lacinější typ, ale se vším???
19. únor 2010 v 18:55  • Odpověz
ren:odkazy najdeš určo lepší :wink:

ojo: no ondra už z vajíčka kapku ční ....navíc s vajíčkem jsem fakt nikdy nakupovat nechodila neb mi to příjde brutálně nepraktické (3/4 košíku zabere vajíčko) ..raději se šátkem a nebo mandukou a teď už v pohodě sedí i ve vozíku .....ale já nemluvila o spaní u nakupování aleousnutí před nakupováním,kdy ho musíš vykurtovat ze sedačky a posadit třeba do toho košíku (zkus si tam posadit rozespalé dítě :wink:)
myslím,že ono s malýma dětma,pokud to nesjou vyložení křiklouni se režim až tak dramaticky nemusí měnit -usnou všude, jsou mobilnější,jídlo, pití furt se sebou, ale když jsou větší už tak lehce neusínají v cizím prostředí,už mají nějaký svůj režim ...

lam:je fajn,že jste už obě lepší :wink:

jo o takových borkách vím taky ....šetření na pravých místech - ale určo budemít hromadu značkových nesekáčových hadříků :grinning:
19. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
Hup jo jo, je to jedna z těch maminek, co mají dítě od porodnice v džínách od Nextu...pro dítě asi tak pohodlné jako půl roku ve vajíčku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My máme vajíčko Maxi Cosi a je fakt maxi, vydrželo hooodně dlouho na obě....Anča v něm jezdila skoro do roku a půl, bc ona byla v té době kapesní velikosti :grinning: No mě taky přijde, že čím větší, tím je to náročnější, zlatí novoušci :grinning: :grinning: :grinning:
19. únor 2010 v 19:43  • Odpověz
hup, aha, no já právě, že mi stále používáme vajíčko, tak když usne, tak prochrápe celej nákup :grinning: sice je pravda, že zabere půlku košíku, ale mě to nikdy nevadilo :slight_smile:

lam, teda vozit dítě furt v autosedačce :confused: :confused:

rennu, tak když máš doma IT, tak by mohl vědět, že může dát dist do mrazáku, tím data zachránit a pak je vytáhnout :wink: aspoň můj kolega v práci IT takhle zachránil data mně u pevnýho ai mýmu kolegovi u noťase :wink:
19. únor 2010 v 19:46  • Odpověz
hup, jinak už jsme vybrali sourozenecký kočárek od Jane powertwin :slight_smile: budem ho mít z druhý ruky a myslím, že za tu samou cenu ho i prodám dál :slight_smile:
19. únor 2010 v 19:48  • Odpověz
lami: jj ..taktojsou stejné typy :grinning:
taky máme maxi cosi ...jenže ondra je dlouhý jak 14 dní před výplatou (mnou naivně koupené 80 na jarou už pomalu začínáme vyřazovat a nosí 86 i 92 :sweat_smile:)

já s ondrou do půlroku dělala vše po svém -byl celkem hodný - sice moc nespal,ale byl v pohodě, takže jsem simohla domácnost,práci,návštěvy dirigovat podle sebe ....mám dojem,že tohle období mi na nejbližších 18 let skončilo :grinning:

ojo: faktem je,že pak člověk míň utratí :grinning: :grinning:

tý jo ...to je metoda :grinning:
19. únor 2010 v 19:52  • Odpověz
ojo: taky uvažuju o sekáči ... na tu dobu tonemá smysl kupovat nové ... kde jsi sehnala(pokud není tajné:slight_smile:)
19. únor 2010 v 19:54  • Odpověz
Ojo taky mi to připadá šílené, hlavně že se všude píše, že dítě má být v autosedačce jen v autě, teda hlavně takhle malé dítě, do toho půl roku, že ta poloha ve vajíčku není pro malé mimi moc ok.....

Tak jsem měla strach jak holky zvládnout strávit ty houby, ale zjevně líp než já, obě to spráskly ještě i k večeři.....Jejich chutě mě fascinují, já měla dřív za to, že malé děti jsou hlavně na sladké - Johanka by radši umřela hlady, než sníst třeba pudink nebo piškoty, zato miluje maso.....dneska z toho ručičkou vybírala to hovězí a jedla ho, včera měla rybu a taky nadšená, když peču kuře,tak je schopná se nacpávat jen tím masem.......ovšem kaše pro děti jí neříkají vůbec nic, už jsem ty večerní boje zcela vzdala... :grinning:

Ojo u vás to asi bude fakt nutné, Tomík bude ještě dost prcek až dostane sourozence....My jsme z pohodlnosti koupili taky sourozenecký kočárek, i když holky jsou od sebe 19.m, takže by se to dalo i bez něj, ale Anča byla a je nepříliš chodivá, takže by to bylo tenkrát dost náročné...navíc my chodíme dloooouuuuhéééé trasy, to by Anča fakt nedošla....máme tady kus od nás statek se zvířatama, to holky úplně milujou, totéž tady do lesa apod....
19. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
hup, sehnala jsem ho na mimibazaru :wink: takový šedý se světle modrou, ale úplně ty samý fotky jsem našla i na sbazaru, ale od jiné paní (kopírování zdar :grinning: ) a na tom mimibazaru mají i tmavě modrý, hezký...a HLAVNĚ už je s vložnou taškou!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jako tenhle Jane je docela drahej okolo 13tis :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže takhle nám vyšel skoro na polovic a fakt nemá cenu na ten rok kupovat nový :slight_smile:
19. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz
My jsme v době narození Jájuchy bydleli ještě v domě u našich - sjezd na kočár a úzké dveře - u nás bylo jasné, že pokud sourozenecký kočár, tak jedině Phil and Ted's - kočár s dětmi za sebou bych nedostala ze strmého sjezdu po schodech a s dětmi vedle sebe bych zas neprojela dveřma :grinning: Bohužel ten se tu sekáčový sehnat tenkrát nedal, teď už se objevujou i z druhé ruky....ale naštěstí nám sednul skvěle, stál za každou korunu, co jsme do něj vrazili :wink:
19. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
lami, no já si myslím, že ho určitě užijeme :slight_smile: na podzim budem podnikat taky určo ještě výlety a na jaro taky a Tomášovi budou teprve v květnu 2roky, takže ho možná využijem i pak na léto :slight_smile:

a teda fakt ta autosedačka mě dostala....vždyť to mimčo je tam zkoucený...chudák :frowning2: :rolling_eyes: :angry:

hup, určo ten kočárek na tom MMB ještě uvidíš, paní ho tam dala včera a dneska jsme se dohodli na obchodu :slight_smile:
19. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
Jo jenom bacha, všechny mámy co tady v okolí máme sourozenecký kočár, trpíme stejnou věcí - větší dítě se kočárku velmi nerado vzdává :grinning: :grinning:
19. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
lami: tak ondráš je sladká tetka (asi po tatínkovi neb já jsem masožravka) ...ale vlastně spucuje cokoli ....kaši kteroukoli značku a příchuť ....ale úplně nej je dospělácké jídlo ..jakoskleničky,kašičky dobrý ....ale tocomá máma óó jéé :slight_smile:

no ondřína už sámstojí,naučil se už lézt do schodů i ze schodů,tak si říkám,že možná nebude třeba ani ten sekáčový, že brzy sám začne chodit .a na konci léta bude profík ...mít tak křišťálovou kouli ...asi je třeba se připravit na všechny eventuality
19. únor 2010 ve 20:09  • Odpověz
lami: no to mě napadlo ... ale nečekala jsem, že toje až tak časté :sweat_smile:
19. únor 2010 ve 20:11  • Odpověz
no Tomáš zatím jen leze, ani se nestaví...takže já si myslím, že ho určo využijem :slight_smile: určo teda na ten podzim...
19. únor 2010 ve 20:12  • Odpověz
lami, to určitě...ale já na procházky u nás na vsi určo budu brát jen monokočár na menšího, ať se hezky Tomáš učí ťapat :grinning:

tak já jdu čučet na mumii :slight_smile:
19. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz
Hup když ono ani brzo chodící dítě Ti venku dlouhou trasu jen tak neujde, je to docela ošidné...Jájucha chodí od cca 10,5m, ale třeba ani teď ještě nedojde až do krámu (my to teda ale máme docela daleko), natož i zpět...totéž právě pak na ty delší vycházky. Skejt je docela zajímavá varianta, ale znám pár mamin, co s ním u takhle malých dítek moc nepochodily, bc dítě v době kdy by to bývaly potřebovaly to na skejtu ještě neustálo, ono to taky není úplně easy....ale zas můžeš to řešit jen mandukou pro prcka a kočárkem pro starší, i takové mamči tu znám...(většinou se nechce lidem pořád přehazovat sport. lůžko a hlub. na kočárku, pokud to teda nemají úplně jednoduché...) Já jsem ze začátku taky dost Jáju nosila, ale ona byla v kočárku tak max.spokojená, že zvítězila pohodlnost a převážilo vození :grinning: :grinning:
19. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz
Tak pa, já jdu zas zastlat Anču, ještě tu sáhodlouze kaká, ale myslím spíš čučí na zprávy.... :grinning: :grinning:
19. únor 2010 ve 20:16  • Odpověz
lami:tak my máme obchod i poštu tak 3 minutky pěšky- tak s prckem pěším 30 :grinning: ale stejně to je kousek
10minut máme hezké hřiště
a právě na výšlapy jsem s kočárem nikdy nechodila a slibuju si hodně od té manduky
19. únor 2010 ve 20:34  • Odpověz
Hup blbě jsem to vyjádřila, ona už by došla i do toho krámu, ale to by musela jít tím směrem, že.... :angry: :angry: Zcela odmítá jít za ruku a když jde sama, šťourá se v každém kamínku, teď s oblibou sbírá sníh, honí psy a hlavně opravdu zásadně jde na opačnou stranu než má.....jakýkoliv pokus vzít jí za ruku aby šla se mnou zatím skončil ležícím vztekajícím se dítkem na zemi a já jí tudíž narvu posléze do kočárku, abychom aspoň na ten nákup došli....v létě to bude jiné, to se budeme moct courat jejím tempem, ale teď jak pořád mrzlo tak to fakt nešlo....Já velké výšlapy s kočárem miluju, teda musí mít nějaký cíl, jen tak by mě to taky nebavilo, ale tady vcelku i je kam jít, tak to baví mě i holky...není nad to zničit děti na vzduchu :grinning: :grinning: což mi připomíná další věc, po výletě jsme zpravidla dorazily domu v sestavě matka mrtvá, obě děti v kočáře spící :grinning: :grinning:
19. únor 2010 ve 20:42  • Odpověz
lami :grinning: ..no proto jsem ty 3 minuty násobila 10 :grinning:
19. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
laurinka: tak to asi bydlíme nějak podobně. Obchod, který tu je, tak má věčně věkův zavřeno a když má náhodou otevřeno, tak v něm stejně nic není. Jela jsem tam v létě koupit klukům pivo, že nepojedu nikam daleko. No děs, pár poloprázdnejch regálů a to, co měli bylo oschlé či olezlé a za šílené prachy. Když jsem platila pivo, tak mne málem omyly, kdybych jim vzala v hospodě točený, tak by to vyšlo skoro nastejno a měli by mnohem lepší značku. Fakt síla, nechápu, že ještě nezkrachovali, to je mi fakt záhadou :astonished:

V tý druhý vesnici je něco podobnýho, ale dlouho jsem tam nebyla, tak jim dám šanci a zajdu se někdy podívat, jestli se tam dá sehnat aspoň něco, že bychom občas vyrazili s mimoušem, spíš tak na vejlet, než něco nakoupit. Chci se tu seznámit s dalšíma maminama, tak to bude dobrej způsob. Jinak manža pracuje v Praze, takže bude nakupovat 1x týdně on a pečivo si pečeme sami doma :slight_smile:

rennu: no tak velká gratulka ke zkoušce a k objevu šikovného obchůdku. Snad rozchodíte i ten notebook, aby radost byla dokonalá :slight_smile:
19. únor 2010 ve 21:29  • Odpověz
tak u nás je solidní obchod, teda vše čerstvé a docela dost výběr...to jsem až koukala, dokonce ji tam vozí každé PO a ST čerstvé knedlíky :slight_smile: jen ty ceny jsou samo dražší...a pivo tam snad ani nemá, my místní berem jedině z hospody a klidně i do petky :grinning: :grinning: :grinning:

lami, s tím skejtem jsem to také slyšela, některé dítka i na tom odmítala stát :unamused: a my teda podnikáme taky delší výlety pěšmo, takže lepší určo kočár :slight_smile: :slight_smile:
19. únor 2010 ve 22:54  • Odpověz
dobré ránko a přeju pěkný víkend
rennu:gratulace :slight_smile:
20. únor 2010 v 08:25  • Odpověz
Ahojky holky.
Krásné ráno všem...
rennu: gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. únor 2010 v 08:29  • Odpověz
Ahoj holky, preju vam i briskum krasny vikend :slight_smile:

rennu....gratuluju ke zkousce a rovnou za 1....parada....tak uz jen ty statnice doklepat a muzes si briska uzivat bez nervu a stresu :wink:

My jsme vcera byli na utz....bylo to naaaadherne. Od min. tydne, co jsem broucka videla, kvuli tomu lehkemu krvaceni se strasne zmenil...drtili jsme si s manzelem ruce navzajem...nevim kdo komu vic...zirali jsme na to s uplnym uzasem. Prcek tam hopkal jako certik...pak si schrupnul na chvilku, to ho pani Dr. pomerila...mame 6cm :dizzy_face: a pak zase zacal radit. Nakonec nam tlapickou zamaval papa a byl konec. Byli jsme tam asi 10min ale mi to prijde, jakoby to bylo v sekundach....dalsi utz 15.4.
No a taky nam zmenili datum porodu na 31.8. tak uvidime, jestli to bude srpnatko nebo zariovy certik. :dizzy_face:
20. únor 2010 v 08:41  • Odpověz
Saf tak to je super!!!! No já to říkám, já tady budu posléze poslední s bříškem, všichni máte TP mnohem dřív :grinning: :grinning: Teda 6cm, to už je kus :grinning: Už se taky nemůžu dočkat toho našeho Uz.....

Holky držte nám palce na pevné nervy, jdeme na oběd k našim, tak jim to dnes konečně řekneme....
20. únor 2010 v 09:23  • Odpověz
Budu na vas myslet....my jsme to vcera oznamili mamce taky...ale tim, ze jsme tak daleko...tak jsme to chteli udelat zajimavejsi...udelali jsme prezentaci v pps....ale bohuzel v tech novejsich. Takze to nemohla otevrit...ja byla na prasky z toho...no nakonec se po hodine a pul vydarilo a reakce neskutecna...par minut ticho a pak plac....skytala radosti...nemohla ani mluvit....jejda jak ta byla dojata....
Vim, ze si mamka predstavovala tvou budoucnost krapet jinak....ale nakonec bude za vnoucatko rada. Na takove stesticko se prece neda zlobit...leda na vas dva...ale proc...je to vase rozhodnuti, good luck a at nas mamka vsechny prekvapi!!!
20. únor 2010 v 09:36  • Odpověz
saf moc moc gratuluji, tak to je parada..ja se taky tesim na utz, jdu ve stredu na screening doufam, ze bude v poradku a ve ctvrtek do poradny, takze bobka uvidim dva dny za sebou:slight_smile:)))
20. únor 2010 v 09:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.