• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hanncca Hani kojení ok vlastně nebyl žádnej problém, mlíka mám dost, po krmení odstríkám ještě cca 150ml, jinak při kojení nevim kolik vypil, často něco vyzvrátí, někdy víc někdy míň, tak jsem zvědavá kolik vytáhne, zítra by mě měla dojít váha, tak to budu sledovat, ani nevím kolik brouček přibral.
1. zář 2010 ve 22:30  • Odpověz
holky dáváte široké balení kvůli kyčlím? já jo, jednak mi to bylo doporučeno z nem. i přesto, že utz kyčlí měl dobrý.
1. zář 2010 ve 22:32  • Odpověz
díky holky, mám z toho fakt radost :dizzy_face: jsem začla nejdřív, že upletu jen čepici, no bála jsem se toho, furt jsem na návod čuměla jak husa do flašky, ale pak jsem se rozjela a šup hned šála a i rukavice :grinning: :grinning: mě to nějak chytlo, super je, že můžu plést normoš přes den, kdy si Tomáš hraje...ani ho moc nezajímá, co dělám :slight_smile:

@beru3nek ať vám všechny ty kontroly dopadnou dobře :wink:

@radkayeboah u mě zatím mlíko pomáhá a nevadí mi, ale mandle tu taky mám :wink: díky za tip :slight_smile:

@alzbeta.hod no tak už vím, kde je zakopán pes :grinning: včera to teda byla síla a to jsem tu nektarinku měla někdy odpoledne :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky je miluju, ještě tu mám celý koš a ještě si dávám pravidelně večer meloun, ten taky můžu...vždy aspoň pár lžic :sweat_smile:

no jinak já už stojím na váze, přibírám fakt minimálně..resp. asi přibírá jen prcek :sweat_smile: ...vůbec ani nemám chuť jíst :sweat_smile: ráno rohlík, pak oběd a večeři někdy odbydu jen rohlíkem a pak meloun nebo si dám jen malou porci....

no na ty radiátory se těším jak malá...hlavně, že zapnem kotel, páč postupně to tu klesá co den, to stupeň dolů
:stuck_out_tongue_closed_eyes: blbý je, že se zapne pro celý barák...4byty (vč. nás) + kanceláře obce...takže se možná ostatní budou divit, proč topíme na začátku září :sweat_smile:
no já bych možná ani netopila, kdybych chodila do práce a domů až odpoledne, páč to máme na topnej olej a je to docela drahota...ale když jsme v tom celý den, tak je prostě kosa :rolling_eyes: aspoň to teď můžem svést, že zkoušíme ty nový radiátory :sweat_smile: :grinning:

tak jdu taky chrnět...prtě má zase škytavku, ale tak snad už pak bude taky klidný a nechá mě usnout :grinning:

dobrou :slight_smile:
1. zář 2010 ve 22:39  • Odpověz
@alisek tak to odstříkáš opravdu hodně :dizzy_face: :dizzy_face: si myslím, že váhu pořizuješ zbytečně, určo dobře prospívá :wink:

a široký balení jsme dávali do 3.měsíců, ale Tomáš měl levou kyčli opožděnou ve vývoji...
1. zář 2010 ve 22:41  • Odpověz
@alisek : tak to můžeš mlíko prodávat :grinning: , taky dáváme široký balení

@ojo : jste oba šikulky i ty i malej, že tě nechá :wink:

tak teď bych šla spinkat zrovna, ale za chvíli bude doba na krmení, malej se sám většinou teda vzbudí po těch 3 hod. i v noci
1. zář 2010 ve 22:49  • Odpověz
@beru3nek náš malej měl zase otočený režim, v noci se budil co 3 hodiny a přes den by spal :sweat_smile: takže dr. radila režim otočit, přes den budit co 3 hodiny a v noci nebudit...tak se pak po pár týdnech srovnal a papal jen 1x za noc...naposledy jsem ho budila ve 22h a pak nechala chrápat, jak chtěl a to si ty noce pak krásně prodlužoval :slight_smile:

tak škytka přestala, tak opravdu končím...páá :slight_smile:
1. zář 2010 ve 22:59  • Odpověz
tak to on se většinou budí po těch 3 hodinách pokaždý i v noci. á začíná nám tady plakat, tak se loučím
a pohodové porody přejem s Adámkem :wink:
1. zář 2010 ve 23:07  • Odpověz
Nedocitam...nestiham...jdu si jen postezovat....tak po x hodinach bolesti jsme si rekli,ze cinknem do spitalu, jestli uz muzem jet....voda zacala odtekat asi okolo 23h, ale podle barvy odteka spise cely den po troskach, kontrakce po 2min, trvajici cca 35s nekdy i dele....a hadejte co mi rekli? Jestli jsem si zkusila dat paracetamol a zaspat to!!! :confused: Tak jsem rekla, ze paracetamol nechci....a ze spat rozhodne nemam sanci....pry v tuto chvili nepotrebuju hospitalizaci, ze zavola moji midwife rano a ta se na me prijede podivat :confused: :fearful: :confused: :fearful: Tak ja nevim...si asi napustim svoji vanu a porodim doma nebo co....maloco ze funim od bolesti, funim i vzteky :grinning:
2. zář 2010 v 01:06  • Odpověz
Ja bych si tak povidala....a on tu nikdo neni :grinning: Co se divim ze....no tak my pokracujem stale stejne, akorat se kontrakce prodlouzily na minutu a uz bych i pomalu lezla po zdi, kdybych na to mela silu....Cislo na ktere mam volat je nedostupne....asi aby je neprudily silene rodicky :rolling_eyes: Za chvili prubnu volat znova....do rana bych asi fakt neprezila .
Jo a neverila bych...kolik te plodovky muze byt....s kazdou kontrakci ze me vyflustne dle me celkem slusna davka...
Ja uz toho mam plne kecky....usinam mezi kontrakcema a manzel je uplne vydivoceny....chjo...jdu volat, snad se to k necemu hne...
2. zář 2010 ve 04:01  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
@beru3nek mám odstříkávačku a mlíčka je hodně pořád ho přibívá snad to vydrží :wink: a držím palce na kontroly
@safryy jé ty rodíš držím palce at je to rychlé :wink:
vidím tatarina nic
2. zář 2010 v 05:14  • Odpověz
@rennu jo jsem konečně doma a štastná malý je zatím hodný pořád se bojím kdy začnou ty strašné noci jak mě všichni říkali zatím je to tak že se vzbudí já ho přebalím a popapá a spí tak 3hodinky a pořád dokola :wink: a co ty a Honzík???
2. zář 2010 v 05:17  • Odpověz
@rennu jo a jak se ti hojí jizva???mě to pořád ještě dost bolí a kdy jsi byla v kondici???
2. zář 2010 v 05:19  • Odpověz
@safry: ja mela po dvou hod kontrakci uz po porodu, to je nejaky divny kraj, kdyz te poslou spat! Drzim palecky at to vsechno probehne bez komplikaci a cumacka mas brzo v naruci.

Jinak vubec nedocitam, kdyz mam cas, tak fascinovane koukam na vikiska. Navic jsem vyhrala konikovou soutez o nejrasnejsi miminko, fakt. :slight_smile:

Hodne stesti holky, dnes snad neco doctu
2. zář 2010 v 05:20  • Odpověz
@beru3nek ahojky, jj, už se otočila, mrška, ve 37tt a naštěstí tam drží. Takže mi snad bude dopřán přirozený porod. Z toho císaře jsem byla hodně vyklepaná.
2. zář 2010 v 07:29  • Odpověz
@safryy už nepíšeš, tak předpokládám, že jste se dovolali a nebo rovnou jeli do porodky. Asi by mi hráblo, kdyby číslo na které mám volat bylo nedostupné :confused: Držím pěsti, a´t všechno dopadne tak jak má - třeba už máš Verunku u sebe, co já vím :slight_smile:

Koukám, že už se tu začíná ustalovat režim den=těhule, večer/noc= maminky :grinning:

Na mě asi leze nějaká viroza :unamused: Toho jsem se docela bála, protože jakmile se u mě rozjede rýma, tak je to masakr. Navíc si nějak nedokážu představit jak s rýmou rodit :confused: Budu muset začít nosit ponožky a mikinu - ale u mě je to te´d s tou termoregulací nějaký divoký. :unamused:
2. zář 2010 v 07:36  • Odpověz
@antana123 jizva mě bolí stále....v porodnici jsme byli 5 dní a to bolela hooooodně moc, plus komplikace a ted bolí taky, jako nešetřím se, uklízím, nosím a zvedám malého, jinak to nejde, takže to asi ještě bude dlouho bolet....jo a nekomentuju, když se zasměju, kýchnu nebo zakašlu, ale to znáš.....sprchuju si ji 2x denně vlahou vodou a nosím i doma sítované gatě, aby se urychlilo hojení :wink: Tak náš malý včeraa usnul kolem 23h po vysilujícím řevu, chudátko naše apak chrupčil a budil se mi po 4,5 a 4 hodinách...ted je nabaštěný, odříhnutý, přebalený a oči má jak tenisáky a kouká na mě a mručí si tu :slight_smile: První noci jsme doma taky pláč neznali :wink: Dnes jdem na KO, jsem zvědavá na váhu a mám seznam dotazů :sweat_smile: vč. dudlíku
@alisek široké balení dávám, má ho dole jen na kojení a koupání.....u nás bylo dop. kvůli KP a na kontrolu kyčlí jdem příští týden.....chudák se mu i špatně hajá na boku, když má nožky jak ropucha od sebe :grinning: ale je to pro něj
2. zář 2010 v 08:29  • Odpověz
Dobré ranko,

@antana123 vítám tě doma :slight_smile: To je konečně paráda, co? Určitě si to naplno užíváte... :wink:

@suzete ahojky, nějak ztrácím přehled kdy kdo odrodil a jestli jsi už taky doma nebo píšeš z nemocnice...ale vy jste určitě jedno z těch posledních prázdninových miminek, co? :grinning: Takže doma asi ještě nebudeš....Ať vám malej hezky roste a jste zdravý! :wink:

Safryy: asi konečně rodí, co? to jsou teda způsoby, nechat matku málem zaspat porod :wink:

Tohle by mě nejradši udělal manžel...když mě večer chytaj nějaký poslíčci, tak se zděšením na mě hledí a prosí ať to nechám na ráno :grinning: To se vždycky nasměju :slight_smile:... přes den je to v pohodě, to je hrdina, to bysme klidně mohli vyrazit. Prý nejlepší někdy o víkendu po obědě - no tak to jsem zvědavá, jestli ho ta naše holka bude poslouchat :grinning: Já doufám, že ne...navíc tuhle sobotu není doma a na další už se mi to nechce nechávat :wink:
Včera jsem byla u doktora, dělal jen ozvy......už mě to štve, nic novýho jsem se nedozvěděla - vůbec nevím, jestli se aspoň začínám otvírat, kolik může zhruba vážit miminko..no prostě všechno bude velký překvápko :confused: Jinak znovu 9.9. - kéžbych už nemusela :dizzy_face: K ozvám jen dodal, že v klidu miminko rozhodně není....no to je informace - že sebou mele o stošest, to vidím taky...

Od včera mám dost velký bolesti žeber, mám je snad zlámaný, nebo je tam mimčo šprajclý, nevím, ale nemůžu se toho zbavit...a trpím zácpou, tak zkouším lněný semínko - ale nějak to na mě neučinkuje :unamused: Jak ho holky konzumujete? Já jsem to spařila vařící vodou, pak vypiju tu vodu a semínka rozkoušu, dnes mám druhej nálev a nic....Nebo je musím nejdřív rozdrtit i před spařením???

Jéé a ještě jeden dotaz mě napadá, včera mi doktor vložil do průkazky výsledky z mikrobiologie - doma na to koukám a zjišťuju, že tam má nález Escherichia coli. Myslíte, že na to se taky dávaj při porodu ATB nebo jen na kvasinky? Ty mám negativní..

A jak Tatarina? Že by ještě nic??? :confused:
2. zář 2010 v 08:44  • Odpověz
@rennu Ahojky, ať vám kontrola dobře dopadne! Nezapomeň se na nic zeptat :wink: A brzký zahojení jizvy :wink:
2. zář 2010 v 08:47  • Odpověz
@daja.had ATB se dávají na streptokoka, takže pokud toho más negativního tak je to ok.
2. zář 2010 v 08:54  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
tak u nás klasiky dny jako před porodem :grinning: bříško tvrdne, po sexu poslíci jak něco, ale zatím držíme :slight_smile:
mám na dnešek v lékárně objednaný ricinový olej. bez problémů a bez ptaní mi ho lékárnice nachystá :wink: Dneska si moje sestřenka vzala Domíka tak se mám v plánu vrhnout na úklid po tom bourání. Sice ještě neni hotovo a ještě asi dlouho nebude, ale co se dá dělat....
@safryy držím palce :wink:
koukám že zprávy o tataině pořád nic, tak jsem zvědavá jak to dopadne :wink:
@rennu dneska už je to asi pasé, ale jak si psala o včerejší kolice... sabíka klidně můžeš hned, ten baby calm je psaný až od ukončenýho 1.měsíce, ale zase je to 100% přírodní tak nevím.... nám teda baby calm zabral výborně, ještě pomáhá ta rektální trubička a nahřívání bříška. u nás byla krizovka největší naštěstí jen jednou, ale nakonec zabralo rozbalit mu prdelku opřít si ho o sebe zádíčkama a jakoby stočit do klubíčka a nožičky držet hodně u bříška. dala jsem přes nás deku, houpala jsem a za 15 minut bylo po bolesti.
2. zář 2010 v 08:59  • Odpověz
@daja.had ještě jedna odboŕná odpověď k tvému dotazu na tvé výsledky ze stěrů http://www.porodnice.cz/dobry-den-pane-doktore-chtela-jsem-se-11
2. zář 2010 v 09:06  • Odpověz
Dobré ráno,

@safryy : kde ,že to jsi? Tam mají zvláštní porodnice, asi poroď si sám a neotravuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: DRŽÍME PĚSTI, at to hezky zvládnete, třeba i bez porodnice :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. zář 2010 v 09:07  • Odpověz
@lendaw díky, jsi zlatíčko :wink: Taky jsem všemožně hledala odpověď přímo na tuhle bakterii, ale nenašla jsem ...jsi prostě lepší :angry: :grinning: :wink:
2. zář 2010 v 09:15  • Odpověz
Kdepak máme Kovaldu? :wink:
2. zář 2010 v 09:18  • Odpověz
Dobré ráno, taky jsem napnutá, co novýho :grinning: A špenát vařím dneska já, mňam už se těším...
Jo a ještě novinka včerejšího dne, teda jako mimo téma, ale pochlubit se musím :grinning: Uvažovali jsme o koupi nového auta, včera jsme se vydali do bazaru a za dvě hoďky přijeli domů novou károu :grinning: :grinning: Takže místo Felicie nám teď říká pane Oktávka - kombík, krásná, a nemusím se strachovat, že se mi tam nevleze kočár...věci jako "šestka" a "tempomat" jsou pro mě zatím sci-fi, ale hlavně že to klaplo :sunglasses:
2. zář 2010 v 09:23  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
tak jsem zrovna vyprovodila manžu a jdu za váma, podívat se co safryy

a se vzkazem od TATARINA - dnes jdou na 2. kolo :unamused:

Prý jí aspoň donesli lehký oběd a lehkou večeři včera a i trochu v noci spala, tak snad na ten dnešek není úplně vyčerpaná. TAk držte pěsti :slight_smile:

Jinak, my včera s manžou kecali a koukali na TV do 1 hod. ráno a dnes jsem úplně vyřízená, takže jen co to tu dočtu, jdu zas odpadnou do postele.
2. zář 2010 v 09:25  • Odpověz
@safryy: jééééé, to je teda přístup, bych jim teda .... :angry: :angry: :angry: :angry:
Moc držíme pěsti, ať to jde rychle a snad už to máš holka za sebou. Moc se těším na zprávičku o narození Verunky :slight_smile:

@antana123: to je super, že más dost mlíčka a hrozných nocí se neboj, to se tě vůbec týkat nemusí. Třeba to bude jen lepší a lepší :slight_smile:

@suzete: to je jasnačka, že nedočítáš, však Vikísek je lepší počteníčko :slight_smile: Tak ať nám Martin dá nějaké jeho fotečky, ať se můžeme taky pokoukat :grinning:

@lendaw: taky mám trochu rýmu, tak se snažím jí zbavit, abych ji hned neprskla na malou. Tak aŤ se ti podaří s ní zatočit.
2. zář 2010 v 09:30  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak dnešní KO v porodce - Vůbec nic se nechystá, hrdlo prý uzavřeno, čípek 1,5 cm...Takže malej zkouší co maminka vydrží! Takže jak jsem včera říkala ještě budu přenášet :grinning: :grinning: :sweat_smile:
Z čeho mám ale radost, že je malej hlavičkou dolu, prý je dobře uložený a všechno je v pořádku! Na monitoru jsem nebyla až příští týden! Jo a přeměřoval mu bříško a prý je podle tabulek :grinning: :dizzy_face: Váhu neříkal, tak nevím!!

Ale myslela jsem, že toho dr. uškrtím! Vzal si rukavice a bez lubrikantu do mě!! :angry: Bolelo to jak něco... Příště jestli mi tohle udělá znovu, tak se už ozvu!! Protože tohle ne!!
Jinak jsem říkala manželovi, že ať se teď připraví, že bude zase pravidelný sexík...Tak koukal vyděšeně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2010 v 09:55  • Odpověz
ahojky tak jsem zvědavá na dnešní kontrolu... ráno opět hlen, tentokrát bílej. Bolesti břicha a celou noc šílená nevolnost. Tak nevím jestli asi pracují nervy.
2. zář 2010 v 10:01  • Odpověz
@rennu: tak ať si z KO donesete jen samé dobré zprávičky :slight_smile: Super, že nakonec spinkal i 4,5 hodiny, to je super.

@daja.had: Mně většinou dělají také jen ozvy miminka a prohlídku každou 2. návštěvu. Já jsem za to ale ráda, že se ve mně furt nehrabou, stejně výsledek "spodku" může být do půl hodiny úplně jinak. Nejdůležitější je, že je mimčo v pořádku. Jinak ATB se u porodu dávají na ty streptokoky. Na kvasinky by ti dali něco hned, to jsou většinou jen zaváděcí tablety.

@gazel: panečku, ty to máš pestrý o to bourání u vás doma. Tak super, že máš dnes možnost si to trochu poklidit. Třeba začneš rodit :grinning:

@discreet: no super, to je dobrá výměna Felcka za Oktávku a ještě v kombíku, tam naskládáte všechno :slight_smile: A 6 a tempomat, to za chvíli zmákneš :slight_smile:
2. zář 2010 v 10:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.