• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@rennu jo právěže mám už v porodnici se divili když mě stavěli na druhý den na nohy tak ze mě plesklo na kýble krve a ted teče stále a při odstříkávání neskutečně
3. zář 2010 v 17:17  • Odpověz
Ahojky, zatím dočítám.

@rennu Tak to je super, že jste zvládli takovou skvělou noc, jen tak dál :wink:

Já dneska kontrola, vše při starém, malý v pohodě, stahy žádné, čípek žádná změna, tak to s tím rozením o víkendu vypadá bledě... Další prohlídka za týden. V noci jsem skoro nespala, poslíčci, sice ne bolestiví, ale šly mrchy jedny do zad, a to se fakt nedalo spát. Tak jsem doháněla odpoledne :wink:
3. zář 2010 v 17:18  • Odpověz
@antana123 sex lepší až po 6ti nedělí,hlavně kvůli hygieně.
@ladenka tak to jsi si taky "hezky užila", co? Ale hlavně že už jste v pohodě doma!!!

3. zář 2010 v 17:18  • Odpověz
@kovalda tak kontrolka docela v pohodě, máme porodní váhu zpět, docela sme s Dr pokecaly o mé zprávě z porodu, žádné že byl vyvolán, že jsem měla cukrovku, pak že prej kojím a dokrmuju je tam...no pohodička.
Dr to kojení viděla tak, že at udělám max a pak že se svět nezboří.
Jinak máme pupeční kýlu maličkou, jinak vše ok, trochu strašej s kyčlema, ale dycky Domísek řve, takže není uvolněnej, už máme žádanku ale příští týden jdeme k rodinnému dr co nám nabídl že Domíska prohlídne, že je lepší mít posudků víc, tak zatím dávám na jednorázovku látkovou, ale už asi začnu o víkendu látkovat.
Domča se moc líbil, a za týden znovu kontrolka, vyfásli jsme ještě vitamin D.
Jinak přišel ten suplementor od Medely, tak sem to sestavila a jdeme na to, tak sem na malýho zvědavá, ted rozmlsanej lahvičkou a ted nastane dřina
Jinak venku řval jak tur, pak se uspal a pak sme prošli kolem stromu s vosama a já dostala pigáro DO HLAVY - alergik, bolest jako prase, sem myslela že domu nedojdu, pak Domča znovu usnul a spí doted....už dvě hodky....takže sem stihla ledovat hlavu, odsát mléko a najíst se. Jinak od včera trochu neklidnej, asi prdíky, bo ho už moc neslyším prdíkovat, tak snad bude líp.
3. zář 2010 v 17:20  • Odpověz
@safryy vítej doma mamčo
@antana123 já tedy od začátku byť přirozený porod, tak očistky slabounké, zpočátku krev, a ted už slabounké, ale stále se sprchuju, a nosím i doma sítové kalhotky a poporodní vložky, manža už si dělá prču, že tak sexy kalhotky musím nosit i pak :slight_smile:))
3. zář 2010 v 17:26  • Odpověz
@hanncca já bych tedy ted ani ten sexík nedala....
3. zář 2010 v 17:29  • Odpověz
@lio záleží na každém, jak se cítí. ale min.bych to 6ti nedělí počkala.. Ale já se cítím dobře už aspoň 3 týdny, ale stejně radši vyčkávám...v pondělí budu volat dr a objednám se na KO, tak pak možná už na to vlítnem :slight_smile: :grinning: trošku se toho ale bojim po tom porodu...
3. zář 2010 v 17:31  • Odpověz
@antana123 juj, to nezávidím, já se bála opaku....na Jipce po zákroku do mě dokonce mudr. hrábla :-P neteklo ze mě nic :unamused: Ale mám ted problém se zácpou ted a to je síla:stuck_out_tongue_closed_eyes:

@zvirka ješt u mu vysvětli že i odpolko se spí, vytuhl mi na bříšku u mě, kojila jsem pak, přebalila, zaškytal si a ted ho mám v zavince na ruce, prdí a oči jak tenisáky....já tu falešně broukám, šššššš dělám a nespí.....

@lio ježíš, a neotekla jsi? náš teda prdí a kručí ...ted se rozeřval, já už nevím, celé odpo je u mě a už jsem ko
3. zář 2010 v 17:37  • Odpověz
@ladenka, @safryy Vítejte doma! Závidím, že už to máte za sebou a prďolky u sebe :dizzy_face:
3. zář 2010 v 17:40  • Odpověz
@hanncca no já ho mám taky pořád, vypadá to jak když kyne těsto na chleba :slight_smile: ale asi některé ženské mají ještě větší bochníky :slight_smile: su zvědavá, kdy to splaskne...

Holky, ve špitále jsem měla kojit z obou prsů na jedno kojení, ale nevím, jestli to nebylo kvůli tomu aby se rozjelo mlíko. ted když mám prsa srovnatelná s halinou pawlovskou mám už kojit jen z jednoho na žíznivé a hladové mlíko?

3. zář 2010 v 17:45  • Odpověz
@kovalda No je to zhruba co půl hodiny, někdy 20 minut. Ale řekla bych, že intenzita se zmírňuje, takže asi manželovi radost neudělám. On je sice přesvědčenej, že jsem si to vsugerovala, tak se tady tak pomalu chystá, ale já mu pořád tvrdím, že to nic není.
3. zář 2010 v 17:53  • Odpověz
@ladenka: no teda musím říct, že se mi hlavně líbí ten přístup asistentky - homeopatika, úlevové polohy a možnost volba polohy, která se ti hodí. No jo, holt Vrchlabí :slight_smile:. Panečku, nacvičeno 31, tak to mám ještě 4 cm na dohánění. No nevím, zda to stihnu :slight_smile:, neměla jsem to tak flákat :slight_smile:
Ale jinak super jsi to zvládla :grinning:

@safryy: super, že jste to takhle stihly a dneska si vás může i krásně užívat ségra, než odfrčí zas dom, ta musí být ráda, co? :slight_smile:

@zvirka: třeba se to ještě o víkendu rozjede :slight_smile:. Já si taky nejsem jistá, zda náš "svazácký úkol" rodit o víkendu uskutečním :grinning:. Jako břicho je rozhodně poslední dny aspoň aktivní, že cítím nějaké stahy, bez bolesti HURÁ, ale jestli se to rozjede v porod, to těžko říct. Samozřejmě každý další den, kdy můžu epinovat a připravovat tělo je samozřejmě k dobru, ale nerada bych pak běhala do té porodky po těch 2 dnech. No, tak snad do týdne - do dalšího pátku, to by bylo fajnový :grinning:
3. zář 2010 v 18:01  • Odpověz
@lio :vosa a jsi alergik, tak by si kojit a dávat mimi to ,mlííčko neměla, to se nesmí :astonished:
3. zář 2010 v 18:05  • Odpověz
@lio: supr, že se na vás koukne ještě další lékař, budete mít víc posudků k posouzení. Tak snad ta kýla nebude nic vážného a na kyčlíky snad bude stačit látkování :slight_smile:.
Panečku, žihadlo do hlavy a ještě jsi alergická. No, ještěže jsi to domů zvládla. Já dostala včelí pigáro asi před 2 týdny, no lekla jsem se jako prase a bolelo to teda, to jsem čuměla. Díky bohu alergik nejsem, tak jsem stejně raději honem přikládala cibuli a ocet - to vytahuje ten otok a tak ....
Prosím tě, ten sumplementor nebo co, to je co?

@lotyna: no že právě říkaj, že k porodu jsou po stejné době anebo se zkracuje, ale když je to jednou tak a jednou tak, že to jsou prej poslíci.
3. zář 2010 v 18:05  • Odpověz
@safryy: vítej doma :slight_smile:
3. zář 2010 v 18:06  • Odpověz
Tak já jdu na to žehlení :slight_smile:
3. zář 2010 v 18:07  • Odpověz
@kuchy : musí se dát pauza , teda mě se to nestalo, jsem taky alergik :frowning2: , ale bylo mi řečeno,že kojit nemám,kdyby se stalo, dokud se tělo stím alergenem nesrovná, jinak to přechází všechno mlékem do mimi...
3. zář 2010 v 18:09  • Odpověz
@suzete taky jsem v porodce musela střídat prsa, doma jsem najela vždy jen z 1 jedno kojení, z druhého další kojení, plus prý max. 10min. to pije intenzivně....nechávám ho max 15minut i když v porodce říkali max 45minut
3. zář 2010 v 18:10  • Odpověz
@kovalda : jj, dnes začneme vysvětlovat, snad to prcek pochopí, dnes mě pěkně trápí, nevolnostmi, běhavkou, bolestmi jak na MS, no zlobí :frowning2:
3. zář 2010 v 18:12  • Odpověz
@kovalda No do týdne by to bylo super, manža furt hučí dokola, že má s Mirečkem domluveno 9.9., že je to pěkné datum. Dneska mi říkal, že kdyby se ptali, tak že mám i říct, že 9. přijedem :grinning: No ale obávám se, že místa 19 a 20 nám budou vyfouknuta... :frowning2: Ještě budem rády, když se vlezem do třicítky.

@kuchy Teda nevím, jestli jsi práskla mou stížnost, ale dnes byl pan docent milý a dokonce žertoval, že prý se příště uvidíme až na šestinedělí :grinning:

@lotyna Téda, takové mrchy poslíky nezávidím, já mám kdyžtak malé, jen ty do zad jsou hnusárna. :confounded:
3. zář 2010 v 18:12  • Odpověz
@rennu tak já ted už budu taky střídat, jenže to druhé dost trpí. tak už sháním odsávačku, stačí ruční, nebo rovnou elektrickou? je to stejně nefér, že některé z nás budou mlíko vylívat a jiné mačkají každou kapku.
3. zář 2010 v 18:13  • Odpověz
@zvirka : jasně,ale leda telepaticky,já tam jdu až v pondělí,ale je dobře,že se chovali lépe.... :grinning: Nj, vědí,že se brrrzy uvidí i s manžou a prcekm,tak se snaží víc :slight_smile:
3. zář 2010 v 18:21  • Odpověz
@lio : ale já jsem silný alergik, píchanec do hlavy by pro mě znamenal adrenalin a možná i hospitalizaci.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: U tebe to naštěstí nebude tak zlé, tak možná platí jiná pravidla...
3. zář 2010 v 18:23  • Odpověz
@suzete s odsávačkou neporadím, já měla prsa bolestivá a mega nalitá první dny co se laktace spustila, přes den chce jíst po 2h, to jakž takž stačí a bolí jen v noci, když má delší intervaly.....na dnešek i přes vložku v podprdě jsem měla u pravého prsu mega lívanec zmáchaný..a to mám větší a víc nalité to levé i něj teče, ale asi jak Honzík dlouho chrněl....
3. zář 2010 v 18:24  • Odpověz
@ladenka :wink:
zase další co epino chválí, super, super....
co ti dali za homeo, smím-li se zeptat? měla jsi pocit, že to pomohlo? Ono to nemá ulevit, ale pomoct líp snášet....
3. zář 2010 v 18:26  • Odpověz
@suzete to je hezké přirovnání, jako když kyne chleba...já to mám asi taky tak nějak :grinning: :grinning: ale už mám skoro po 6ti nedělí, tak snad budu moct pozvolna začít cvičit. ale kámoška říkala fakt pozvolna, že se může stát, že s tou fyzickou námahou může mimču přestat chutnat mlíčko. Tak uvidim, snad mu chutnat nepřestane a budu moct cvičit.

Z obou prsou v porodce se dává kojit kvůli rozjetí laktace. Pak se mají co kojení střídat prsa. Z jednoho protože nejdřív teče na žízeň, pak na hlad. Pokud máš to druhé prso nalité, tak jen trochu odstříkat do úlevy. Ale ne moc, aby se mlíčka netvořilo fakt hodně. A radím, mlíčko nevylejvej, dej ho zamrazit. Já měla ze začátku taky prsa jak balony a mlíka přebytek, ale taky bylo pár dní, kdy jsem mačkala a nic a byla zoufala a byla ráda za ty zásoby v mrazáku. Tam může být 3 měsíce (lahvičku vždy popsat datumem a hodinou, kdy bylo mlíko odstříkaný). Odsávačku mám ruční. Od tý elektrický se podle mě liší jen tím, že je to pohodlnější. U tý ruční fakt musíš použít ruce :slight_smile: Tak snad jsem trošku pomohla dle mých zkušeností..
3. zář 2010 v 18:27  • Odpověz
@kuchy No každý může mít svůj den, uznávám. Hlavně jsem spokojená, že vůbec nečekám. Jen chvilinku, pak šup na ozvy a šup k Mudr. a hotovo :wink: Jo, ten odhad váhy, mně ho vůbec nedělali, je to chyba? Nebo se to dělá jen v nějakých indikovaných případech? :confused:
3. zář 2010 v 18:34  • Odpověz
@hanncca děkuji za radu, vezmu ruční, ruky mám funkční

@rennu: jíst co 2hod? ty jo...no zkusím
3. zář 2010 v 18:36  • Odpověz
@zvirka : nemusí se dělat, někde ho dělají automaticky.... někde jen jestli máš předpoklady k velkému nebo malému mimi , přenášíš , máš vysoký TK , cukrovku apod. Teda ,já o něj požádám, malej byl velikej už v 8 měs. :slight_smile: Měl velikou hlavně hlavu, mám sice giga pánev,ale co kdyby neprolezl...
3. zář 2010 v 18:38  • Odpověz
jé tak aspoň něco mám s porodivšíma společného :slight_smile: lívanec zmáchaný mám každé ráno :slight_smile: u obou prsou už od 20. týdne (mno jsem zvědavá jak to bude po porodu to budem v posteli plavat) a jelikož nejsem schopna spát v podprsence tak jen peru a peru furt dokola....jsou dny kdy je to lepší a jindy zas horší takže občas si ty vložky do podprdy dám ale nadšená z toho nejsem.....a hlavně to strašně voní naší kočce...nejraději by se kojila :slight_smile:
3. zář 2010 v 18:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.