• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza jo jo díky zkusím to
5. zář 2010 ve 21:15  • Odpověz
@hupcza
@lio a co ten dudlík, co karp doporučuje nakonec, jako bod pět? :wink:
5. zář 2010 ve 21:16  • Odpověz
@suik: joo tak dudlík jsme už zahájili taky ....krásně pila už druhý den
a je to malá dudlalka ..kdyby mohla, visela by na prssu furt ...ale přece si je nenenchám rozžmoulat ....takže, když pije, klidně ať si tam je, ale jak přestane, dostává na vybranou buď bez dudlání úplně a nebo k dudlání dudlík :slight_smile:
5. zář 2010 ve 21:19  • Odpověz
holky zatím nám dítě spí jdu se rychle umýt a spát přeju dobrou noc :wink:
5. zář 2010 ve 21:21  • Odpověz
@suik se mu bráním, bo stále hraju na to že budem kojit a když to není zmáklé dudlík se nedoporučuje...
ale samo když mne spodek fest bolí, a malej řve a já nemůžu popocházet nebo stát dlouho, tak mám jeden spešl dudlík, ale to ho dycky položím a dám dudlík, za chvíli se ududá, dudlík vypadne nebo ho vyndám a spí.....ale bráním se...
i dyž budu ráda, dyž bude mlíko a budem krmit z lahve i nadále.....
5. zář 2010 ve 21:27  • Odpověz
@antana123 good luck, já většinou s radostí vlezu dopo do sprchy a psisko mi za chvíli jde naznačit, že se Domísek vzbudil.....tak at stihnete usnout .-)
5. zář 2010 ve 21:30  • Odpověz
Dobré ráno,dneska sem tu první asi...měli sme noc plnou vášní,malou bolelo bříško,asi z té mojí celé čokolády :cry:
Ale namasírovala jsem ve 22h bříško Amálkou a brzo se ulevilo,paráda,spala do cca3h,no a od té doby jsem vzhůru,zase jsme masírovali,super výsledek :sweat_smile: .Pak jsem ji nechala v ložnici a měla chůvičku u sebe a pořád chrčení,přijdu do ložnice a manža chrápe,ja medvěd :grinning: :grinning: :grinning: No tak ji mám teď tady dole a pomalu zatopím asi...už je docela kosa po ránu,co? Nevim,jak to děláte v paneláku,když ještě netopí,už by mi byla zima,my už si přitopíme dřevem v krbovkách a to od min.týdne.
S tím dudlíkem to ma Jola stejně,jako Verunka od Hup,já to neřeším,přijde mi to přirozené a pro některé zjevně více potřebné,některé mimi dudlík odmítne.Malá třeba chce dudlík jen z kaučuku,ten silikon je hrozně pevný,nepoddajný,na ten se mračí a pak ho vyplivne.

6. zář 2010 v 05:25  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky, tak mi včera jeli na pohotovost, ale ne rodit, nýbrž s manželovo zlomenou kůstkou v zápěstí, ´kterou si přivezl jako suvenýr ze zápasu. Alespoň nemusím příští víkend pít koktejl, aby se vymluvil ze zápasu dalšího :grinning:
Samotný koktejl mě hezky pročistil, ale Bětuška ještě asi není dostatečně zkrášlená, tak ještě ven nechce :slight_smile: Další dávku dám příští úterý, to mám TP.

@petja My už jsme v pátek taky museli na chvíli zapnout kotel. Mě teda zima nebyla, mimčo je spolehlivý topítko, ale manželovi už se pomalu dělaly rampouchy u nosu. A ty mršky kočičí to hned zmerčily a do půl hodiny byly obležený radiátory :grinning:
6. zář 2010 v 06:06  • Odpověz
@lendaw Tý jo,tak ten tvůj manža je výživnej,fakt.Komu natáhl? :grinning:
6. zář 2010 v 06:13  •  3 děti  • Odpověz
@petja Snad nikomu :grinning: Hraje házenou, je útočník, takže prostě na ty ruce padá :confounded: Ale my jsme už zvyklí. Každou sezonu má tak 1-3 sádry :slight_smile: A konečně už je taky pojištěnej :grinning:
6. zář 2010 v 06:25  • Odpověz
@petja já taky ponocovala, baštili sme ve tři, já pak odsávala a dvě hodky po usnutí jsme šli snídat....naštěstí domča po snídě usnul, takže byl čas na mou snídu hygienu a tak....
Jinak nebydlím v paneláku, ale novostavbě a nám už topí...včera babička z paneláku totiž utrousila, že už jim topěj, tak sem prubla topení, bo v dětském pokojíku je jen 21 st, takže malej spal semnou ve sluncem vyhřátém obýváku a pohodička. Takže jsem mu tam ted zatopila, na koupání to bude super a na masáž taky.
JInak můžu tě poprosit, ten Ricinus , 2kul 3-4x denně? šude píšou něco jiného............a někde sem nalezla že se může kombinovat s LAC caninum 5ch..ale toho nevím kolik a kolikrát, poradila bys mi prosím?

Řešíte prosím vlhkost v pokoji??? Mne na to dr upozornila, nerada bych podzim zimu promarodila, ale zase nemám nic na změření vlhkosti.....

6. zář 2010 v 07:26  • Odpověz
@lio my máme obecně v baráku vlhčeji, je to prostě 90 let starý dům :unamused: Navíc máme v obýváků 900l akvárium, ze kterýho jde taky dost vlhka.A přes zimu ještě vevnitř suším prádlo - sice v podkroví, ale to taky nepřidá. Řeším to větráním. Okna otevřu na mikroventilaci. V ložnici máme přes zimu otevřenou ventilačku celou noc a vypnutý topení, ale tu ventilačku asi budeme muset zavírat, když tam bude s námi teď mimčo. Ale dle mne je 21°C na spaní až až - pro dospělého. A pro mimčo tak akorát.
Teď mě napadlo, jestli nemáte v bytě opačný problém - nízkou vlhkost. Ale to se dá velice jednoduše řešit.
6. zář 2010 v 07:44  • Odpověz
@lendaw no my taky máme okna furt dokořán, v ložnici tedy taky, tam máme větrací klapku, ventilačku na noc nedávám, ale v těhu tedy bylo okno otevřené furt, ale na zimu tedy ne ....klapka stačí.....
pro dospělého jasně, mě zima není, ale šude říkaj že pro mimi 24-25 st .....tak sem si říkala ,že ty 4 st prostě ničím nedoženu, je to okno na severozápad a už se otáčí pomalu slunko, takže ani při západu tam nesvítí v létě ano a to se pokoj prohřeje....dopo je tam naopak chládek což v létě super.....
a já nevím jestli máme nízkou vlhkost, to v novostavbě nebývá problémem, i dyž tu sme už třetí rok, ale myslím že vysušeno tu vyloženě nebude, navíc v dětském ted taky suším prádlo,v zimě nevím, kam ho budu dávat :-O
6. zář 2010 v 07:51  • Odpověz
@lio já jsem četla, že na noc by mělo mít mimčo menší teplotu - stačí tak 21-22°c. Těch 24-25°C je dle mých zrojů teplota v místonosti na koupání. Ale asi co zdroj to jiná informace. Já bych to s tou teplotou asi tak nehrotila. POkud je chladněji, prostě dáš vrstvu navíc. Ségra má 2 děti, žijou na farmě, topí jen krbem, takže v zimě v noci kolikrát teplota klesá dost nízko a děti jsou zdravý jak řípy. Na druhou stranu, můj taťka je opačný extrém. V zimě topí taky krbem, má doma 30°C, že doma musí chodit skoro jen ve spodním prádle a děti fut marod.
6. zář 2010 v 07:57  • Odpověz
@lendaw ahááá tak jsem to možná popletla ale dr říkala určo 24st ....ale já si taky říkala že dyžtak přiobleču.....ale zavlažila sem v tom pokoji, už je tam 22 .-))))
ted sem se jala krmit a on mi usnul, pacholek, ale má smůlu, půjdem ven takže jídlo bude...navíc já už mám taky hlad a to sem měla vajíčko a dva chleby..panebože :slight_smile:
6. zář 2010 v 08:38  • Odpověz
ahojky zdravím vás :slight_smile: tak zachvilku se budu chistat na dia poradnu tak sem zvědavá jak dopadne,včera sem se dozvěděla že porodila sousedka co bydlí podemnou mněla termín až 10 dnu po mně ale doktor jí říkal že to vypadá že porodí dříve,že se otevírá a hrdlo je připravené,navíc ji v sobotu kolem jedenácté odešla zátka a do tři hodin byla malá na světě,mněla ale hodně tešký porod a nechápu to jakou má její malá váhu :-/ včera mi říkala její dcera že má prí jen 1093 g to je nějaké divné ne?nezdá se vám holky? bud se asi špatně podívaly nebo ja nevím teda a mněla prej 30 cm ja to prostě nechapu :unamused: ,možná to dělají ty cigára,hodně kouřila ale mně to prostě nesedí to bude nejspíš překlep a nebo výmysl aby byli zajimaví ,doktoři ji prej řekly že to má z cigaret,malá je v inkubátoru a sou od sebe přes budovu protože ona sama nemohla porodit normalně,selhalo ji srdce a tak musely malou vytáhnout císařem :-/nakonec byla další komplikace že hodně krvácela a tak ji musely dát krev .no mazec teda :-/uf,ona už je sice starší ale teda fakt mazec,no uvidíme jak přijde domu co mi řekne,to už budu mít doma určitě i já Kubíka :slight_smile:

@hupcza prosímtě co to je ta karpa? :unamused:
@antana123 juvá tak koukám že Šimonek je hodně akční dítě :slight_smile: hold pláčem říka že mu něco chybí,ja čekám sice druhé ale taky budu na nervy :unamused:
6. zář 2010 v 08:44  • Odpověz
@lucinecka222 Tak to je mazec porodit ve 37tt 30cm miminko a takhle malinký. Doktoři se asi těžko přehlídli. Mě by teda spíš neseděl TP. Ale asi je možná, že to může být způsobené životním stylem matky - ale i tak jí měli už dávno hospitalizovat a hlídat. Musela přeci chodit do poradny a tam museli odhalit, že miminko je o hodně menší, než by mělo být. A nebo je to tak jak říkáš - vaši sousedi jsou vykuci a vodí ostatní za nos.
K tomu Karpovi - Hup už to tu vysvětlovala Antaně, tak se mrkni na předchozí stránku.
JInak samozřejmě držím palce k dnešní KO. :wink:
6. zář 2010 v 08:49  • Odpověz
@petja nám už topí v paneláku přes týden :slight_smile: po ránu už byla a je kosa ,to jak netopily tak sem myslela že umrznu :confounded: ja se ted holky loučím jdu se chystat k doktorovy budu tu později papa
6. zář 2010 v 08:53  • Odpověz
@lendaw jo už sem se koukla,než sem tam dojela tak sem odeslala co to je :wink: no on prej doktor jí říkal že bude mít malé miminko ,ale tohle :unamused: no mně to nějak nesedí,ja si počkám až dojde domu,určitě se spolu budem bavyt a ve zdravotním prukazu bude mít napsané vahý io centimetry.No člověk nikdy neví co si mužou vymyslet no :-/ uvidíme počkám si :wink: děkuji za držení palečku :slight_smile: ja se pak ozvu jak sem dopadla,no i když nevím co se na takové poradně řeší :unamused: jdu tam poprvé :unamused: tak zatim papa jo ještě sem chtěla ,at se chlapovy brzo zahojí ta ruka :wink: ted už muže být v klidu a jen čekat kdy to na tebe přijde :wink: :slight_smile:
6. zář 2010 v 08:59  • Odpověz
ahojky všem... i já bych topila ale protože děláme kotelnu a chystáme se napojovat trubky tak nemáme zatím čím topit a je to fakt děsná zima. Jestli se malá narodí dřív tak její první dny stráví u mých rodičů, abysme neumrzli.
6. zář 2010 v 08:59  • Odpověz
@alzbeta.hod my jsme topili jenom v pátek večer bo muž přijel z tréninku vysílenej a byla mu zima. Ale už máme kotel zase vypnutý. Nicméně, tady u nás bylo celý víkend krásně slunečno, takže ani nebyla potřeba topit.
6. zář 2010 v 09:16  • Odpověz
dobré ráno :wink:

Já jsem přitopila včera v ložnici, už je mi taky zima, ale nějak to topilo málo, nebo nevim. Ráno byly zarosený okna, my tu vlhko docela máme,všude máme větračky, jen v ložnici starý okna, tak je musíme otevřít :unamused:

Taky doufám, že to ty dva radiátory vytopí, bohužel hned u okna je přebalovák a postýlka, je tam sice velká mezera, ale ještě závěs,no snad to nějak půjde :wink:

@lendaw :wink:

@lucinecka222 chudák malá, to je sakra málo....může to být tím kouřením, ale i tak se mi to nezdá.
6. zář 2010 v 09:30  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:,
tak víkend skončil, manža je opět v práci a já se můžu zase usadit u jeho počítače :slight_smile:
Venku máme pěknou kosu, ve stínu je méně jak 10 stupňů, brrrrr, ale vykukuje slunko, tak snad bude schopné to trochu ohřát :slight_smile: Jinak stále nemám nějaké extra náznaky, že bychom jeli rodit, ale to se může změnit z minuty na minutu, tak to neřeším. Zítra máme termín dle MS a od středy nám to počítají jako přenášení. No, ve středu je případně kontrola i s prohlídkou, tak bych se dozvěděla, jak se tělo chystá a tak ... Zatím si to prostě užívám tak, jak to je, ale asi už pro jistotu poprosím manžu o pořízení surovin na huhu koktejl :grinning: (jak to krásně nazvala lendaw) :grinning:
6. zář 2010 v 09:36  • Odpověz
@kovalda ahojky, huhu nkoktejl je fajn.-))) tobě určo pomůže, nikam nepospichas a použiješ v pravý čas, držím palec
6. zář 2010 v 09:38  • Odpověz
odsávám pak půjdem ven a čučím tu na svůj pupík,v těhu mi normoš zchlupatěl, ale po porodu ne a ne opelichat, sem jak opička:grinning: jeste jak se ztahuje a zmensuje, koncentrace chloupků je vetsi.-))))) se picnu
6. zář 2010 v 09:40  • Odpověz
@beru3nek: super, že jste na včerejšek měli dobrou noc. No, jestli to má Adámek hozený takhle, že chce ukázat návštěvě, že si rodiče vymejšlej, tak to holt chce zvát návštěvy přes noc :grinning:

@lendaw: jé, super, že koktejl měl takové účinky - očista těla pro tebe a manžel dodělal vše, co je třeba :slight_smile: Tak to stálo za to :grinning:

@suik: jé, to jsem ráda, že to tak nemám sama - taky ověřuji u epina, že pokud nejsem dobře vyčůraná, tak mi to prostě nejde, ... no a když do toho začne trénovat děloha, anebo balónek začne vytlačovat Žanda, ... tak si přijdu jak na přetlačované :slight_smile:
6. zář 2010 v 09:43  • Odpověz
@komincena, @hhalina: JÉ, MOC GRATULUJEME K MIMINKŮM !!! AŤ JSTE ZDRAVÝ, MÁTE HODNĚ MLÍČKA A MRŇOUSKOVÉ VÁM DĚLAJÍ JEN RADOST :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Panečku, jsem si říkala, že dlouho žádná infoška o nových miminkách a hned 2 :slight_smile: Dle datumů nám zatřesou pořadím :grinning:

@zvirka: tak tímto jsme nestihly první dvacítku :grinning:
6. zář 2010 v 09:46  • Odpověz
@hhalina: jé díky, za údaje, jasně, že fotečku můžeš poslat mailem, posílám ti vzkazík s mailovou adresou :slight_smile:
6. zář 2010 v 09:47  • Odpověz
Ahojky, tak jak to tu vypadá s miminky? :wink:
@kovalda : aa, vidím,že víkend se Žanetce nelíbil :slight_smile: , však ona si vybre hezčí datum....

My jsme měli sranda noc :grinning: :grinning: :grinning: , asi kolem 20 H jsem měla po 5 min pravidelné slabé břicho zadko kontrakce, ty znám z min. porodu ,pak zesílily ve vaně na co 3 min, pak jsme tak jsme raději našli odd. list a číslo do porodky a ve 21: 30 byly konta silné,ale znepravidělnily, tak jsem je šla zaspat a v 1.45 znova, měřili jsme je, hodku pravidelné,pak zesilovali :sweat_smile: ,ale za delší interval a ve 3.20 jsme je šla zaspat a spala až do rána. Ted sem tam,jinak nic....ale mám dnes odpo kontrolu v porodce tak uvidíme. Prcek má jěště čas, ale něco na nás zkouší :angry:
6. zář 2010 v 09:49  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

tak jsem zběžně prolítla zpětně stránky a gratulka k novým miminkům :dizzy_face: :dizzy_face:

my toho za víkend stihli požehnaně, už mám konečně nachystanou kolíbku, včera jsem vyprala 3 pračky a pověsila to ven, ale už docela zima, to co jsem tam dala odpoledne tak něco něbylo suchý....stihli jsme ještě přestavět kuchyň, vyklidila jsem trochu knihovnu a dneska se chystám nacpat pidi věcičky do komody :slight_smile:
včera jsme i byli na pouti, no břicho tvrdlo jak blázen, jsem si myslela, jestli mě to večer nepožene do porodnice, ale pohoda, spala jsem jak mrtvá :grinning:

jinak my tu máme taky kosu, sice od včera venku svítí slunce, ale venku za oknem 9stupňů a byt je na sever a první paprsky nám sem jdou do obýváku až někdy po třetí odpoledne :rolling_eyes: takže to tu zase padlo na 18stupňů, takže odpoledne zase asi pustím kotel i přes noc :sweat_smile:

jinak my tu víc jak těch 21 stupňů takhle, když je zima moc nemáme a Tomáš je v tom vychovávanej a myslím, že jsme ho řádně otužili :grinning: měl nějakou virozu než jednou, když si přitáhnul něco z bazenu...

co jinak?

6. zář 2010 v 09:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.