• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@petja: je to super ...hlavně pro látklařky a nebo pro maminky žížalek dlouhých ....nebo jako v našem případě kombinace :grinning:
ad teplota - jako hlavně bych v tom musela mít i ondru ...takže nevím, jak jim zajistit v jeednom pokoji různou teplotu ...museli bychom tam být samo i my - a to je teprve základ pro náchlady - pobyt v přetopených místnostech

ad přitápění - no já se ve čt dověděla do porodky, že nám exnul kotel ...tady teda bylo i přes den jen něco nad 10 st ...jsme si říkala, že to bude super návrat z porodky ...naštěstí to opravili
přitápíme spíš krbem - je to fajnové v takovém tom šedém podzimním počasí
6. zář 2010 v 11:14  • Odpověz
@suik: jé, tak 2 cm bych potřebovala poskočit. Bo jsem tak na 27,5-28 cm, takže to by bylo tak akorát. Ale fakt teď mývám často tu situaci, že Žanda se začne s balónkem přetahovat a když ne, tak je zrovna v tréninku děloha a balónek prostě uvnitř neudržím :grinning:. Tak uvidíme dnes.
Každopádně, jestli čeká, až to mamča dobře nacvičí, tak je to ještě úžasnější sluníčko, než jsem si doposud myslela (což už snad ani nejde, protože je to nejúžasnější sluníčko na světě :grinning:).
6. zář 2010 v 11:16  • Odpověz
@kuchy: no to já bych už asi volala anebo pomalu nasedala do auta :grinning:. Super, že jste zůstali doma a nejeli tam zbytečně, doma je nejlíp :slight_smile:

6. zář 2010 v 11:18  • Odpověz
ahoj holky, jak je? Jsem o víku moc neměla čas sem nakouknout. Měla jsem tu ségru, tak u mě spala..manža byl pryč. A včera tu byla kámoška s manželem a 3-měsíční holčičkou :slight_smile: Dneska je manža doma, tak užíváme pohody. Za týden jdu na KO po 6-ti nedělí :slight_smile: snad to bude ok. Zítra nás čeká sono kyčlí, tak snad to taky bude v pohodě..

Teplota v domě...my máme tak kolem 18-20stupňů, v zimě míň než se zatopí. V takové teplotě i spíme, ale na koupání přitápím...!!

Jinak Míša už se v noci budí na papání, řekla bych, že už bude trošku akčnější...však už se nám blíží termín porodu :grinning: :grinning:
Ještě jsem se chtěla zeptat na tu pojistku pro mimčo (úrazovka, spoření)...odpověděla mi akorát hupcza...budete dělat pro mimčo??

Jdu vařit oběd...špagety :slight_smile: Mňam...
6. zář 2010 v 11:19  • Odpověz
@hanncca: super, žes měla doma ségru, abys nebyla celý víkend sama doma s malým :slight_smile:
Pojištění na mimčo - nevím, zatím jsme se o tom s manžou vůbec nebavili.
6. zář 2010 v 11:29  • Odpověz
Ahojky holky tak sem spátky doma z dia poradny :slight_smile: výsledky z krve sou dobré :slight_smile: takže papám správně,na vážení sem se taky ptala a tky je to v pohodě :wink: se mi totiž zdálo že mám nějak moc jídla ale bylo to vše ok ,tak mi hned snížila dávku inzulínu a dala jiný jídelníček kde je menší dávka jídla :slight_smile: už se alspon nebudu muset tak cpát,jinak ona každá váha asik opravdu váží jinak ,dneska mi na poradně navážila 108 ale mněla sem težké ryfle a tričko tak dala kilo dolu a mám 107 takže sem zvědavá kolik mi naváží zítra na poradně na váze kde sem mněla 109,3 minulé uterý :grinning: ,tlak mám taky dobrý.Jinak hned jak budu po porodě tak mam vysazení inzulínu a mužu začít jíst normálně hurááááá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: po šestinedělý jdu znova na vypití te vody aby skontrolovaly stav cukru a zda tam ta cukrovka není i po porodě bez toho inzulínu :slight_smile: to snad bude ok :slight_smile: při porodu mi napojí nějaký kapák co mám doporučený od diabetoložky a po porodě mám už klid od inzulínu :slight_smile: akorád teda chodit při kontrakcích ještě z kapakém u těla no docela mazec teda :unamused: ale to zvládnu :slight_smile: snad :grinning:
@suik jo mně se to taky nezdá no uvidíme až dorazí domu co bude,zda to bude mít přesně tak jak říkaly ti její co bydlí pod náma :unamused:
malý má zase škitavku to je síla :grinning: vrtí se tam tak že mě bolí podbříšek :unamused: :grinning:
@kuchy juvá že bys byla další nařadě :slight_smile:
6. zář 2010 v 11:48  • Odpověz
@kovalda ahojky, to máme termín dle MS úplně stejně ...
A prckům se nechce ... :frowning2:
Ale je velká šance, že se snad opravdu potkáme ...
Já jsem běhala o víkendu po zahradě .. Trošku jsme si mákli ...
Pro každé spadlé jablko jsem až k zemi ohnula svůj hřbet .... :wink:
A pak jsem navařila mega hrnec jablíčkovýho kompotu - mňamka ...
6. zář 2010 v 11:50  • Odpověz
No já jdu naškrábat brambory,zachvilku dojde chlap s práce a pak pujde bud na nakup a nebo na navštěvu ke kamaradce a pak na nakup :slight_smile:teda až po obědě :grinning: jdu hodit ty brambory vařit :grinning:
6. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz
dík za tu teplotu, takže ne vse co rekne dr.....................
HUP my spime vedle a tam netopim celou zimu a pres den otevrené okno, st kolik tam je nevim, neměřím
a v obýváku netopím, je to vyhřáté od slunce
v detským bylo 20 ale tam i prebaluju obcas se malej klepal zimou.me taky prijde, ze v chladnejsim se bude lip spat a neni to pretopený....
6. zář 2010 ve 12:27  • Odpověz
@lucinecka222 vidís jak dobřes dopadla.-)
6. zář 2010 ve 12:28  • Odpověz
brambory se vaří :slight_smile: holky ja sem fakt zhubla když sem se minulý týden vážila doma tak sem mněla 110 koncem minulého týdne 109 a něco a ted sem si vlezla na vahu a mám 106.7 takže mazec,no ja jsem zvědavá na tu poradnu zítra :slight_smile: ale mám radost :slight_smile: nečekala bych to a rači sem na vahu ani nelezla,no ono se před porodem hubne že :grinning: :slight_smile:
6. zář 2010 ve 12:29  • Odpověz
@lio jj mám velkou radost a i se mi ulevylo :slight_smile:
6. zář 2010 ve 12:30  • Odpověz
Sranda by byla kdyby mně porod chitil někdy během zítřka :grinning: malá ma totiž zítra tři roky :grinning: :slight_smile:
6. zář 2010 ve 12:33  • Odpověz
@kovalda jj za lampu jsem ráda, za chvili vyuziju na záda krční se ozývá.-)))
jinak mlicko snad no...uvidime.....
mám prisernej hlad, ale sla sem radsi odsavat.-))) doufam, ze se malej nevzbudí az si ohreju polivku.-)))
add auto, no budu si muset zvyknout, ale manža dorazil se super zprávou- šéf zná šéfa v "Kie a zařídí slevu, jupííííí
tak su zvědavá.-)
tchánovci mi čekaj ted nekdy v týdnu a pak vysmahnou na dovcu.......jenze co to je týden to utece.-) ale aspon 2 víkendy tu nehrozej.-)))
6. zář 2010 ve 12:35  • Odpověz
@lucinecka222: no tak super, že dobře jíš a že po porodu můžeš jíst normálně :slight_smile: a i že ten nárůst váhy pravděpodobně není takový :slight_smile:

@adeden: jj, termín máme stejný, tak se možná potkáme v té porodce :slight_smile: U nás teda zatím nějaké extra náznaky porodu tedy nejsou, ale takových už bylo, co nic nic a prdla voda a šup šup :grinning:. Tak uvidíme :slight_smile:
To sis teda mákla pěkně, ohýbání je snad vůbec nejhorší, ještě teda s vylézáním z postele s plným močákem. To si vždycky přijdu jak nějaký brouček, kterého otočili na zádíčka a on jen bezmocně kope nožičkama :slight_smile:
6. zář 2010 ve 12:35  • Odpověz
@lucinecka222 hubnes tou dietou - omezeni sacharidů a vyloucení cukrů a tuků.-))) to je znát
6. zář 2010 ve 12:37  • Odpověz
@lio: no tak super, že budete mít autíčko se slevou. Známá taky na mateřský pořizovali novou kia, aby se jim vešel kočár a tak ... a co vím, jsou moc spokojení i pěkně to vypadá :slight_smile:
Tak super, že tchánovci vyfičej na dovču, aspoň ty 2 víkendy získáváš :slight_smile:

Já teď hlavně každý den se snažím co nejvíce ukázat na netu (maily, FB, ....), aby mi každý nevolal a nepsal, jestli "UŽ" a docela to funguje, tak jsem nadšená, bo bych je za chvíli začínala posílat někam. Akorát manžovi se ozývaj třeba jeho kolegové, ... tak je z toho na nervy :grinning: Moje mamka zas furt chce vědít, jestli přijet nepřijet, ... no to je těžký naplánovat, že jo, když nevím, kdy malá vykoukne :slight_smile:. Však je v důchodu, tak si myslím, že není takový problém to pak zorganizovat a taky pobudeme nějaký ten den v porodce, že :slight_smile:. Ono jde o to, že manža má sem tam pracovní víkend a taky začne chodit do školy a to bude taky v pátek a v sobotu, tak abych nebyla hnedle první dny sama doma s malou, ... :slight_smile: Však uvidíme :slight_smile:
6. zář 2010 ve 12:40  • Odpověz
@kovalda jojo ani nevíš jakou mám radost :dizzy_face: zítra sem zvědavá na vahu od malého a jak to semnou vypadá zda se to tam už nějak připravuje více a nebo jak a hlavně za jak dlouho budu mít přijít,od zítřka mám už jen 7 dnu na to abych porodila,pokud mi udělá ten hmat což si myslím že asik jo no tak se to možná rozjede uvidíme ale jinak sem zvědavá když se to nerozjede kdy mám zase přijít akdy nastoupím přinejhorším do toho špitálu zda 14 ráno a nebo dříve :slight_smile: to taky říkala že záleží podle toho jak se to tam připravuje,pokud to bude připravené tak nastoupím 14 rano a pokud ne tak dříve,no sem zvědavá a hlavně taky na to zda bude či nebude bílkovyna v moči jako minule :unamused:
6. zář 2010 ve 12:42  • Odpověz
@lio asik ano ale mám s toho radost :slight_smile: a myslím že zítra na kontrole bude mít radost i doktorka minule sem mněla nahoře totiž za týden 2 kg a ted je mám dole :grinning:
6. zář 2010 ve 12:44  • Odpověz
@kovalda však jo :slight_smile: uvidíš jak se to vyvine,malá se určitě brzo ozve že chce jít ven :wink: řekne si že u maminky v náručí je lépe než v bříšku a že už chce taky poznat ten svět okolo :grinning: :wink:
6. zář 2010 ve 12:47  • Odpověz
@lio: ajo ...já to pochopila, že ti 21 příjde málo na spaní ..bych se uvařila zaživa

@kovalda: a ty nevíš, že důchodci jsou na tom s časem nejhůř? :grinning:

6. zář 2010 ve 12:50  • Odpověz
@hupcza ne to mi málo na spaní nepříde fakt ne :slight_smile:)))) ale v tom dětském mi přišlo chladno a že se mi malej klepal u přebalování už dvakrát, tak sem byla ráda že je možnost už přitopit.....jinak ho tu upéct ani nás nemíním....
spíš mi zarazilo že ta dr říkala 24 a fakt neřkala na koupání ale normoš místnost pro mimi.....
6. zář 2010 ve 13:04  • Odpověz
Ahojky!
Tak @kuchy už trénuje na porod? :grinning:

@lucinecka222 Tak super, hlavně se ještě do porodu pohlídej a pak si dáš do nosu :wink:

@kovalda Takže se loučíme s první dvacítkou... :cry:

U nás nic nového, dnes máme termín porodu dle MS, ale ten je určo špatný, mám delší cyklus. Další máme příští úterý, tak doufám, že do té doby se Mirda už rozkýve.

@lendaw Tak manža taky láká malého ven, vždycky mi hladí břicho a vykládá mu, co spolu budou provádět za lumpárny, když vyleze :grinning:
6. zář 2010 ve 13:04  • Odpověz
ad teplota Nám teda začli včera večer topit, hučí trubky, ale já jsem ještě nikde topení nezapínala, je tu 20, přijde mi to zbytečné. A to jsme měli včera celý den okna dokořán, protože jsme malovali obývák. Ono v zimě tu víc jak 18 nebude, takže už jsme asi zvyklí. Ale na koupání budem určo přitápět přímotopem, aby se prďola nenachladil.
6. zář 2010 ve 13:08  • Odpověz
Ještě jsem se chtěla zeptat, holky užmaminy, co z kosmetiky na mimčo nakonec používáte?
6. zář 2010 ve 13:09  • Odpověz
@kovalda Hup mi to sebrala z úst .-) v důchodu jsou na tom s časem nejhůř :grinning: ale neboj, moje mamča taky řešila kdy přijet a tak, a ted je ve svém živlu že od zítra tu je celý den, ale spíš aby malého vzala ven a já se plne zrekonvalescentovala, bo ty dopo procházky skoro dvou hodinové jsou znát a jsem ráda že du odpočinout, ale Domča je moc hodnej, spinká po jídle, takže sem odsála ted jím a pohodička.....
jj na autí se těším, my kiu chtěli, mívali sme seata ibizu, ale to byl třídvéř bez klimy, pak se tchánovci zbavovali pracovní fiesty s klimou, tak jsme ibizku prodali a vzali si fiestu, a já se chtěla k seatu vrátit, ale žádný rodinný nemaj, altea je jaxi trochu jiná fin skupina a ted začli dělat ibizu v kombíku ale s těma prvníma verzma jsou problémky, tak padla volba na kiu, tak su zvědavá...Manža měl kiu služební cerrato a spokojenost...a tak uvidíme..
6. zář 2010 ve 13:11  • Odpověz
@hanncca o stavebku pro dítko jsem uvažovala - už jen proto, že stále nemáme dodělaný barák, takže to spíše takhle využijeme my :sweat_smile: Táta to na nás taky takhle měl, když jsme byly malé. No a úrazovku - až když začne hrát házenou :wink: :slight_smile: To už mi přijde potom rozumné, při pohledu na tatínka a při vlastních zkušenostech z trenénování malých holčiček. Ale jinou pojistku asi ne.
6. zář 2010 ve 13:19  • Odpověz
@lio: ono je stejně nejlíp řídit se pocitem ... verunce sahám na zátylek a když je teplá, je mi fuk, kolik st. tu je
těch 24 je fakt dle mého moc

@zvirka: žádnou :slight_smile:
teda jen přírodní oleje - jojobu, mandl. olivu ...co je zrovna po ruce ...teď mám ještě amálku (zase směska olejíčků)
do koupele jednu kapku levandule a nosný koupelový olej - aby se to ve vodě rozpustilo
mýdlo ani šampon jsem do roku nepoužívala - pak jsem koupila olivové a a střídačku různé přírodní
rozhodně ne všelijaké johnsony a spol.
6. zář 2010 ve 13:23  • Odpověz
@lendaw: ta to má naplánováno :grinning:
6. zář 2010 ve 13:24  • Odpověz
@hupcza přece nebudu cpát peníze někam, kde z toho nic nekápne :wink: :grinning: :sunglasses:
6. zář 2010 ve 13:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.