• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@zvirka mám spoustu vzorků, takové ty pidi balení, weledu sebamed avent
ale nakonec užívám rybilku mast, i kapesníčky, pak sem po koupání natírala weledáckým olejem,
6. zář 2010 ve 13:31  • Odpověz
@hanncca já jsem odpovídala, ale nedala jsem tam link..... já spíš přemejšlím, že ještě pojistím sebe, pro mimčo úrazovku nevím, když už tak stavebko. Taky mě napadlo mu každý rok (třeba k svátku) koupit nějakou cennost - typu investiční cihla či penízek, nebo něco podobného, a to ukládat do banky a v 18 (nebo radši později) mu ten poklad předat. V dnešní době se mi investice do zlata zdá jistější.

@hupcza týjo, v tom tvým odkazu je skoro za 300. Ten co jsem dávala z tuleníka, tam bylo 150. Já to poprvé objevila v bráně k dětem, taky přes 200, zrovna tam ségra šla, ale přišlo mi to šíleně drahý za kus gumy s patentkama. Tak jsem si řekla že si to ušiju, no jsem zvědavá :grinning:

@kovalda: dobrá taktika, my byli v sobotu nakoupit, oba offline, nezvedali jsme telefon, já ho ve městě moc neslyším a už mi volala ségra jestli nerodím :grinning:
6. zář 2010 ve 13:32  • Odpověz
@hanncca ještě budeme možný spořit mimču na studia, ale nemám ještě naštudováno jako formou. U stavebka chtějí omezit možnost využití na nestavební účely. Takže potom bych asi šla do spořícího účtu - mohli by tam posílat i babičky nějakou tu kačku k narozeninám a tak.
6. zář 2010 ve 13:39  • Odpověz
@lio, @hupcza Díky, taky bych asi šla nejradši do nějaké přírody, olejíčky a tak. Ale nezříkám se ani vlhčených kapesníčků při přebalování :wink: Uvidíme.

@hanncca No my zatím asi žádné spoření pořizovat nebudem. Letos jsme totiž přestali platit i naše stavebka, bo na to prostě nemáme. Tak asi začnem platit jednomu z nás zase stavebko, až konečně porodím, vyřídí mi rodičák a přijdou mi nějaké penízky, ale to vidím až tak na listopad.... Doufám, že aspoň to porodné bude rychlejší, musíme ještě vracet tchánovi za kočár. Ona totiž i ta moje podivýplata je dost znát, když chybí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A úrazové se moc nevyplatí, já nějaké mám, to mi zakládala a platila ještě máti, tak to nechám doběhnout, pár korun z toho bude. Pak spíš asi pořídíme nějaké lepší životní manžovi, pro jistotu.
6. zář 2010 ve 13:52  • Odpověz
@suik: to je ale za balení 2 ks :wink:
6. zář 2010 ve 13:53  • Odpověz
Ahoj holky jsem tu jen na chvili nakouknout nez se mi Lucka vzbudi... koukam ze resite finance - my zalozili Stavebko - uprimne zivotko jsou podle mne vyhozeny penize - nechapu proc bych mela zivit nekoho jen pro to ze jsem s nim sepsala smlouvu na pojisteni. Obecne musim rict, ze zatim jsme na ceskem trhu nenasli produkt na pojisteni at uz zivotni ci urazove, ktery by se vyplatil a nebyl jen o tom, ze z mych napr. 1000 Kč - jde 700,- na zaplaceni provize a zbytek teprve jde na zhodnoceni vynosu. TAkze v soucasne chvili jsme zatim zvolili stavebko - sporici ucet taky neni podle mne spatnej napad,ale posledni dobou tam ty uroky nejsou az tak vysoky... tak nevim. Jinak hlasim ze se mame bajecne - az na to ze uz asi tyden zapasime s prujmem. A pak ze kojene deti nemuzou mit prujem ha ha. My jsme asi zase neco extra.
6. zář 2010 ve 13:57  • Odpověz
@hupcza, @lio: jj, ty důchodci mají časově nejtěžší načasování :slight_smile:, to je jasný :grinning: No, snad to přežije, že jí povím až po porodu, kdy dojet :grinning:

@lio: no, já tu mamku budu mít na celý týden asi, přeci jen, jsme trochu mimo dosah běžné dopravy, ... :grinning:

@zvirka: jj, první dvacítku jsme nestihly, ale mně to neva :slight_smile:. Já mám druhý termín zítra a pak už "přenášíme" Takže rodíme nejpozději 17. 9.

@lendaw: jo, to je dobrý nápad, nějaký spořicí účet na studia nebo tak, to by bylo asi fajn :slight_smile:
@hupcza: jak je to s těma nosnejma olejema od nobilisu? Kamarádka mi kdysi radila na koupání ten základní hydrofilní, já jsem ale koupila obří butel základního obyč, ale ten do vody moc není, spíš na masírování....nebo jo?
Já četla, že se dá jako nosná věc do vody použít mořská sůl, tu teď používám nejčastěji, smetana, med, nebo moje mlíčko když zbude, tak asi využiju to....

já už mám koupel s oleji rovnou namíchanou.

zrovna smolím porodní plán :stuck_out_tongue_closed_eyes:

k té teplotě, já jsem docela zmrzlina, teď tu máme dvacku a mě je pěkně chladno :pensive: , jsem si v ložnici přitopila, na spaní mi to stačí, ale jinak moc ne.
Jako malí jsme vyrůstali ve starém studeném baráku, kde se topilo v kamnech a pak akumlačkama, v pokojích bylo teplo, ale na chodbně zima, po ránu jsem klusali co nejrychlejcpo kamenejch schodech, teď když tam jsem tak trpím. jsem se nějak rozmlsala.
@lendaw: tak my účelově na studia apod. zakládat nebudeme
děda (jako praděda třeba koupil všem dětem akcie) ...my zase investujeme do bytů apod.
takže třeba takhle jo ....zhodnotit peníze a pak z toho platit třeba studia ...
ale stejně - já na studiích dostala možnost zdarma bydlet a víkendovou stravu ...zbytek jsem si platila sama ....a myslím, že to byl dobrý model ....jako samo, kdyby se zavedlo školné a my měli peníze, je zbytečné, aby si děcka braly úvěr .. . ale zastávám názor, že méně je více -
6. zář 2010 ve 13:58  • Odpověz
@hupcza já studovala v zahraničí a tam teda nic zadarmo nebylo :sweat_smile: takže proto ty plány.
@jennymaresova můj muž má slušnou úrazovku, ale vyplatí se opravdu jenom tomu, kdo ví, že ten úraz přijde - což my víme na 100%, že přijde minimálně 2x do roka. Platit to jenom tak pro jistotu, kdy někdy náhodou něco přišlo je vskutku nesmysl a hlavně by to byl už hodně velký zásah do rodinných financí.
6. zář 2010 ve 14:03  • Odpověz
@suik: ono jsou někde ty extendory po 2 ks (cena cca 300 kč) a někde po 1 ks (cena cca 150 kč) :slight_smile:, takže to vyjde nastejno. Ale máš pravdu, kousek gumy s patentky, to je drahota. Ale jsem z těch, co si to koupěj, protože to neušiju :slight_smile:

@jennymaresova: super, že to hezky zvládáte a snad brzy zatočíte i s tím průjmem :slight_smile:
6. zář 2010 ve 14:07  • Odpověz
Holky, nám se tu udělalo tak krásně - venku je 20 ve stínu, přitom ráno to tak vůbec nevypadalo. Tak si dělám honem rychlej obídek a pak půjdu s knížkou (Nejšťastnější miminko v okolí) na zahradu si to užít :slight_smile:

Jo a cvičila jsem s epinem a 28 máme krásně zpracováno, tak super, snad se večer posunu zas o maličko dál :slight_smile:, aby Žanda už mohla vykouknout :grinning:
6. zář 2010 ve 14:09  • Odpověz
@zvirka jojo to se neboj to se ještě pohlídám :slight_smile:ono je super že hubnu už ted a pak po porodě zhodím zbytek :grinning: teda doufám :grinning:
Jinak řešíte tepltu tak ja tu mnemám nai teplomněr tak nevím kolik tu je stupnu,bydlím v cihláku a tak vlhko tu bude dost ale ta teplota nevím :slight_smile: ještě ani nevím na kterém místě budu koupat malého :-/ no uvidíme,tak za pul hodny jedem na tu navštěvu a pak nakupovat musím koupit plinky malému do porodnice a pak jedny na doma :slight_smile: a konečně udělat nákup na mněsíc :slight_smile:
6. zář 2010 ve 14:10  • Odpověz
Taky se nám zbláznila tchýně :grinning: Vytahuje zbytky látek a šije na malého - malá ukázka přiložena.
6. zář 2010 ve 14:11  • Odpověz
@kovalda Teda vy budete mit s Žandou nacvičeno - paráda. :slight_smile: Knížku taky v prestávkách občas louskám,ale na každý mimčo platí neco jinýho - teda něco jsem si z toho už vzala ale určitě ne vše brat jako dogma :slight_smile: Vím že to víš, ale i tak... :slight_smile:
6. zář 2010 ve 14:13  • Odpověz
@zvirka Jé to jsou parádní oblečky !!! Závist, že ži to ušijou na míru.... já ze začátku potřebovala velikost 46 - a tech je dost malo :slight_smile: takhle to bude na míru vid?
6. zář 2010 ve 14:15  • Odpověz
Jo a k teplotam - my mame v byte tak 22-23 st. a zatim jsem teda neuvazovala o pritapeni - fakt je ze mozna na koupani - pri suseni, mazani a oblikani je Lucka pak takova dost "vymrzla".... ale tak zas se taky musime nejak otuzovat no ne... jak to resite vy? Mate nejaky primotopy nad prebalovakem ?
6. zář 2010 ve 14:16  • Odpověz
@zvirka: no, tak jestli tchýně blázní tímto způsobem, to by mi vůbec nevadilo :slight_smile: Je to moc hezký :slight_smile: Akorát teda vůbec nechápu na tom novorozeneckým, že všichni mají tendence dávat tam kapucky, chudák dítě, vždyť furt leží na zádech, tak ho to musí tlačit a zas nasazená mi přijde naprd

6. zář 2010 ve 14:21  • Odpověz
@jennymaresova Vlastně jo, asi na míru, zatím šije do foroty konfekční velikosti.

@suik Kdybys potřebovala něco k tomu porodnímu plánu ohledně gramatiky, tak se klíďo ozvi do IP. Slovíčka teda neporadím :sweat_smile:
6. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
@kovalda Díky. Kapucky neřeším, taky mi to přijde spíš na obtíž, ale s tchýní nemá cenu cokoli řešit, vyzvednu, poděkuji, tvářím se nadšeně :grinning:
6. zář 2010 ve 14:23  • Odpověz
@lio rybilka je nejlepší malá mi po ni nikdy nebyla opruzená,jinak taky uvažuju čím budu malého mazat možná kosmetikou nivea no uvidíme :unamused: ještě fakt nevím .

@lendaw moje malá ma jeden učet u gi ale tam teda ještě nic nemá založioly ji ho protože dostala k tomu barta :grinning: a druhý ma taky tám a tam ji spoříí babička z dědou mněsíčně 300 takže jeden učet má ale nevím zda tam je nějaké pojištění,o tom sem ani nějak neuvažovala :slight_smile:možná čsem :slight_smile:
6. zář 2010 ve 14:35  • Odpověz
no ja se ted holky loučím letíme na tu navštěvu tak zatim papa a večer sem dorazím :wink: pokud teda dřív neusnu a nezalomíím to pa :grinning:
6. zář 2010 ve 14:41  • Odpověz
tak venku, furt nic moc...14 stupňů....funí dost vítr, ale na sluníčku je teplo :slight_smile: tak půjdeme na chvíli ven...

@kovalda @zvirka jo kapuce jsou pěkně na prd :rolling_eyes:

@jennymaresova tak to máte doma krásnou teplotu, já Tomášovi přitápěla v koupelně, když bylo 20 stupňů :slight_smile: a jak si poznala, že má malá průjem?? :confused: a jak to léčíte??

ad spoření.... my založili malýmu stavebko a i životku..je výhodná platíme jen 300měsíčně, něco se mu spoří a mimo jiné také nemocnici, když tam bude malej víc jak 4 dny, tak dostane na den 100kč... to jsem tam chtěla :slight_smile: na úraz je spolu s námi v jedný pojistce za 500kč a teď tam jen přifaříme to druhý prtě :slight_smile:
6. zář 2010 ve 14:44  • Odpověz
@kovalda jo ahá, oni jsou tam dva? No mě se do toho šití taky nechce, ale už mám patentky a gumu, tak to nejak splichtím. 150 kč už mi přijde lepší :wink:

@zvirka: jé to je moc hezký!!! A díky za nabídku. On to ještě bude kontrolovat manžel, ten mi to celý překope, jazykovědec :grinning:,

kapucky teda taky nechápu, jak chápu ještě tak u overálků a bundiček na ven, to přetáhnu přes hlavu, ale jinak to je nepraktický, krom toho, že to je teda roztomilý :wink:

6. zář 2010 ve 14:58  • Odpověz
@kovalda : tak třeba fakt budu na té 24, 25 místě, ted ty a zvirka, lendaw, lucinecka už je taky skoro v termínu a pak třeba jááá :grinning:
Teda mě by to vyhovovalo.

ad.....jinak kontrola, včera to asi byl jen tréning,příště máme raději přijet :slight_smile: Paní dr se nezdálo to moje dopegytování a vasokardin, sice byl tlak ok, ale na 3 prášcích, ozvy fajn, nálezu nerozumím, ale vše směřuje k brzkému porodu a příští týden bude podrobná kontrola všeho....plodovky , biometrie mimi i průtoky a dopler....a to už budu 37+5 tak uvidíme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Jestli bude mimi velký, Třeba ho jako Matyáška loni v obdobném čase pošlou raději ven :grinning:
6. zář 2010 v 15:01  • Odpověz
@zvirka já nechala manžela taky pojistit, kdyby nedej bože náhodou, přemejšlím i o sobě, páč kdybych vypadla z provozu, tak oni dva s Kulíškem si taky blbě poraděj. :pensive:
6. zář 2010 v 15:02  • Odpověz
připadá mi že na mě něco leze, pálí mě v nose, jsem děsně unavená a teče mi z očí. Snad žádná chřipka, takhle před termínem :cry:
6. zář 2010 v 15:03  • Odpověz
@suik Jé, tak Ty máš už jednoho odborníka doma, tak to se radši ani nenabízím, ještě bych tam nabrnkala chyby a on by to poznal :grinning: A co by mi zbylo z autority :grinning:

No mám pocit, že ty kapucky jsou fakt jenom na pohled, všimla jsem si i v obchodech, že to má spousta mikinek a overálků.... Asi jemně tchýni naznačím, že kapucky už nééé.
6. zář 2010 v 15:04  • Odpověz
@alzbeta.hod taky pofrkávám. Navíc mě už 3. týden bolí ucho, hlavně když na něm ležím a produkce mazu je v něm zvýšená. Doufám, že se nerozjede pořádná rýma, to mi k porodu nepřijde jako ideální kombinace :frowning2:
6. zář 2010 v 15:06  • Odpověz
@alzbeta.hod Snad to bude v pohodě, v nejhorším vem paralen, ten se může. Nějaké vitamínky, nejlíp přírodní a teple se obleč :wink: Mě strašila v sobotu tchýně, abych něco nechytla, no samo jsem se pak celý večer sledovala, protože jsme byli nakoupit a v obchodě samo milion lidu....
6. zář 2010 v 15:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.