• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@radkayeboah
@kovalda s tím pečivem potvrzuju, nic moc :unamused: než jsme objevili něco jedlýho, chvíli to trvalo, manžel sahal pořád po něčem co yvpadalo jako chleba a bylo to tmavý, ale byla to hrůza.....mě teda chleba moc nechybí, zase tak moc ho nemusím, čas od času. Manžel se na chleby ale vždycky těšil. Já si zvykla na tousťák, ale musel bejt opečenej, na to marmošku a kys. smetanu, mňam!
Jinak jsme kupovali francouzský bagety nebo takovej chleba co vypadal jako leopard :grinning:

7. zář 2010 ve 12:17  • Odpověz
@radkayeboah: aha, tak jedině, že by ti posílali českou mouku a rohlíčky by sis sama pekla. Zrovna včera jsem je pekla a jsou teda mňamózní :slight_smile:

@ojo: no, tady je to něco jiného, to sledování :slight_smile:. TAdy se každá (teda skoro každá - krom holek, které rodily nečekaně dříve) dostaneme do té situace - ostře sledované těhule a je to legrace a úplně jiná atmoška :slight_smile: Ale příbuzní a kolegové a tak .... no hustý. Ještěže je ta moderní možnost netu, takže vždy honem s manžou ráno nahodíme nějaké zprávy o tom, že stále nic (to píše většinou manža) anebo co zrovna děláme a tak, aby věděli, že nemají volat a psát jak zběsilý, .... Hned po kontrole vždy informuju co a jak, abych se vyhnula jejich otázkám :slight_smile: Zatím to funguje :slight_smile:

@suik: no, já chleba mám teda ráda a asi by mi dost chyběl. Vím, že když jsme s kámoškou byly na 14 dní ve Švédsku, byly jsme úplně vedle sebe, že tam je pečivo skoro všechno sladké - i chleba a oni na to normoš dávaj salám a tak .... Však taky když oni dojeli do ČR, tak honem chleba, kynuté knedlíky, ... :grinning:
7. zář 2010 ve 12:43  • Odpověz
Objednali jsme Žanetce vozík za kolo, zrovna paní psala, že ho posílá, tak už se těším :slight_smile:
(akorát bude jinak barevně)
7. zář 2010 ve 12:47  • Odpověz
@rennu: vodnatá by být neměla ...sledovala bych to a když tak cinkla

@beru3nek: ale nebyla ...ondra je už šikovný a verunka se zdá být taky pohodářka ...s takovou kombinací to jde jako po másle :slight_smile:
@discreet: neměla ....viděla jsem ho jen pár minutek u jedné vizity ...ale tam se prakticky nic neřešilo ...
ale ptala jsem se zuzky - té mé duly ...a říkala, že sice je obzvláštník, ale že s ním ona ani "její" maminy problém nikdy neměly

@kuchy: no ty první už máme taky ...ondra už má 16 zubků, takže asi poslední čtveřice

@radkayeboah: ad pečivo - tak koupit dp a péct si vlastní ....rohlíky jsou rychlovka

@ojo: no pryč bych ho nedávala ....to raději ať vaši přijedo k vám, ne .... si myslím, že se nutně musí pak cítit odstrčený ...mám a má nové miminko a já jedu k babičce, aby na ně měla klid ....no možná se pletu, ale já bych to teda nedělala
hlavně pro prcka to je nářez samo o sobě - a ještě ho vzít z jeho prostředí ...aby to už nebylo moc
ale samo je to každého věc
7. zář 2010 ve 12:51  • Odpověz
@kovalda: na to se chystám taky ...ale na příští rok ...
7. zář 2010 ve 12:52  • Odpověz
@hupcza od té doby nekadil, tak nevím :unamused: no každopádně ted už spinká nečekaně 2,5hodiny, tak po kojení to prozkoumám, ale jak říkám, v pampersce to moc nepoznám :frowning2:
7. zář 2010 ve 13:07  • Odpověz
...tak se hlásím mezi odzátkované :grinning: ....Bez krve ,a žlutoprůhledná,ale velký lepkavý špunt :wink:
7. zář 2010 ve 13:14  • Odpověz
@hupcza: no, my zatím nemáme kočár, tak než nějaký pořídíme, tak na zahradě a tak to bude i jako kočár prozatím :slight_smile:

@kuchy: jejda, předbíhačka. :slight_smile: No vida, tak to možná stihnete, jak jste si naplánovali :slight_smile:
7. zář 2010 ve 13:16  • Odpověz
@hupcza : s tím odkládáním staršího prcka jinam naprosto souhlasím, myslím,že to je pěkná hloupost. Možná je to pak lépe zvládnutelné, ale spíš si mají na sebe zvykat a né hned staršího odstrčit.Sice to bude záhul....,ale já se docela těším a jsem zvědavá,j ak bude Maty reagovat na brášku, zatím jen hladí bříško,ale když na břicho mluvím jménem, říká mimi maá a hladí a pusinkuje,je strašně milej, tak snad mu to vydrží.
7. zář 2010 ve 13:21  • Odpověz
@suik jojo bagetky ty si taky obcas koupim,ale neni to jak nas cesky rohlik...A dlouho nevydrzi, vetsinou uz druhy den jsou tvrde. To ja rohlik muzu jist i treti den... :grinning: :grinning: ted mam takovou chut na rohlik. Chleba taky kupejeme ten tygrovany ted je dobry.
@kovalda ,@hupcza to me nikdy nenapadlo pect vlastni rohliky...To bych ty byla popularni kdyby ty moje slovenske kamaradky prisly na jednohubky...Jestli mate holky recept tak sem s nim! Mouku tu uz vim kde koupit maji tu slovenskou hrubou, hladkou i polohrubou a i kvasnice v sacku jsem videla...Takze se na to dame... :grinning:
7. zář 2010 ve 13:22  •  3 děti  • Odpověz
@kovalda : neboj, však víme, :sunglasses: to ještě nic neznamená, mě by porod přítí týden po kontrole úplně vyhovoval....tak třeba toho 15.9 :slight_smile:
7. zář 2010 ve 13:23  • Odpověz
@radkayeboah: vyzkoušené mám tyto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2434 a tyto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4920, ale na těchto stránkách je prostě spousta výborných receptů :slight_smile:
7. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz
@zvirka no ono k nemocem hlavně gráduje počasí to tomu ještě napomáhá je to mazec :unamused: tak hlavně opatrně at nám neonemocníš :wink:

@kuchy ja teda taky nějak kapucky neodsuzuju :slight_smile: mně se na určitých věcech líbí :slight_smile:

@alzbeta.hod juva tak s tím topením to teda nezávidím :-/ja bych asik zmrzla :unamused:
@kuchy krásná kombinézka :wink: koukám že se ti taky líbý modrá barva :slight_smile:
@jennymaresova juvá tak at se bobek brzo uzdarví a at je to v pohodě :unamused: :wink:
@hupcza tak to je super že je malo ok :slight_smile: jen tak dále :slight_smile:
@kovalda no tabulka se krásně plní :slight_smile: no na kterém místě budu nakonec já :grinning: :slight_smile: ja si myslím že předemnou porodí ještě tak dvě maminky :slight_smile: holky dočtu vás později ted jdu do vany a jdem prič tak papaještě mi chybí 5 stránek :grinning: pa
7. zář 2010 ve 13:29  • Odpověz
@rennu: já byla z pampersek v porodce úplně v pasti ..jsem ani nepoznala, že čůrala :sweat_smile:

@kuchy: jj..ondra taky: mimi mááá ....a teď to praktikuje napřímo :slight_smile:

@radkayeboah - já jedu podle těchto receptů - osvědčily se mi nejvíc
grahamky http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=7838
klasické rohlíky http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=14770
sladké rohlíky http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=19817
7. zář 2010 ve 13:29  • Odpověz
@radkayeboah: jj ....ten odkaz, co dávala kov taky hodně využívám
7. zář 2010 ve 13:30  • Odpověz
@suik : jen se prospi dokud to jde :slight_smile:
@suik : když nám má příjít návštěva :slight_smile: , tak jsem zapojila i přítele teda, už jen vytřít a je to. No to si vždycky řeknu, že teď jsem utahaná a dala bych si dvacet, ale většinou začne Adámek u toho dělat různý pazvuky a je po spánku :sweat_smile:
@kuchy : neříkala jsi, že máš dokonce míň než před těhu? Já kilo přibrala teď, nevím z čeho teda asi ze vzduchu :angry: Přijde mi, že jídelníček kojících je starý pečivo, šunka, sýr, těstoviny, brambory, něco mléčnýho, občas zelenina ovoce a už mě něják nic nenapadá. Jo vlastně maso :grinning:
Tak dneska byl tak po...., že jsem s ním nemohla cvičit ani vojtovku, jak byl rovztekanej brouček, tak ho budu muset snad kvůli ní budit. Jé závidím všem, co jí nemají :fearful:
@kovalda : to musí být hrůza ty ostatní, co furt vyzvýdají jestli jsi ještě v celku, co :grinning: To u nás teda odpadlo :grinning: spíš moje mamka nemohla rozdýchat, že už :grinning:
7. zář 2010 ve 13:37  • Odpověz
Ahoj holky,
tak nas cumacek uz asi hodinku spinka...jeste jednu snad da :grinning: Stihla jsem uz povesit pradlo, navarit a dokonce vas i docist :slight_smile:
Dnes tu byla zase midwife....kontrola probehla v poradku....akorat pichala Verunku do paticky....to se delava v cr bezne v porodce ze? K cemu to vubec je? Co se tim zjistuje? Chuderka moje, rvala jako by ji na noze brali...ja brecela s ni :pensive: Takhle mi ji tyrat....no ale pak jsem vytahla kozu a bylo dobre :grinning:
Jinak nam ji taky zvazila...a ehm...mame 150g nad porodni vahou....takze se docela divila a jeste na nekolikrat ujistovala, jestli ji krmim opravdu jen z prsa :slight_smile: No dyt jsem rikala, ze mame jedlika :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pry muze trvat az 4 tydny, nez se deti dostanou nad svou porodni vahu...my to zmakli za 4 dny :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2010 ve 13:37  • Odpověz
@beru3nek : nj, ale před Matym jsem nabral po portatu 10 kg,s Matym jsem přibrala hooodně skoro 20, něco zhubla, a ted o polovinu méně, pořád mám navíc 30 kg, než před svatbou r. 2008...musím se dostat zpět na svou váhu :confounded:
7. zář 2010 ve 13:40  • Odpověz
@kovalda : to bude mít Žanda teda pěkný ferari :grinning:
@kuchy : hezký tady to vypadá na blížící se porod koukám :grinning:
7. zář 2010 ve 13:41  • Odpověz
@kuchy ...takze odspuntovano jo? A kdy vam dorazi ten tatka? Aby to vubec stihl :slight_smile:
7. zář 2010 ve 13:43  • Odpověz
@lucinecka222 : tak třeba hamilton číslo II pomohl a bude to cobydub :grinning:
7. zář 2010 ve 13:45  • Odpověz
@radkayeboah já jsem v poslední době na dobrej rohlík či housku narazila málokdy, jednou ale měla ségra nějakou boží, tu jsem si vychutnala holou.

pekárnu bych teda moc chtěla, no třeba nějakej Ježíšek.....teď mám zálusk ale na žehličku, takovou už skoro profi, taky za hrozný peníze, ale jestli by mi vydržela "celej" život, tak bych jí brala. žehlím žehličkou která je stejně stará jak já, pořádnej držák :grinning: mezitím naši odrovnali asi troje nový. Jen nemá napařování.

@kovalda :wink: , taky bych chtěla pořídit, tady jsem v tom viděla i úplně malý miminko, to bych se teda za kolo bála dát, ale na větší klíďo, záleží ale jak dlouho tu v berlíně budem, jestli dýl, tak si hned kupuju kolo a tohle vozidlo :wink:
7. zář 2010 ve 13:48  • Odpověz
@beru3nek: no, my právě tomu díky bohu docela předcházíme tím, že hlásíme hned ráno, že jsme vcelku :slight_smile: Spíš otravují kupodivu manžu a ne mne a to ne příbuzní, ale jeho kolegové - mladí kluci kolem 24 let :grinning:
Jsem ráda, že mne vynechávaj, bych asi brzy bouchla a poslala je někam :slight_smile:, přestože ty dotazy a tak jsou pochopitelné.
A jak dlouho budete tu vojtovku cvičit?

@safryy: no panečku, ty jsi šikovná, jak všechno zvládáš. Jo, myslím, že tady se běžně bere prckovi krev z patičky. Nevím na co, asi celkové rozbory, jestli je O. K. No, hlavně, že ji prsíčko zklidnilo :slight_smile:. Panečku, dohnaly jste to za 4 dny. Ono taky může být tím, že jste byly tak brzy doma a měly klídek, v té porodce jak mamku rozhoděj a prcka taky, tka možná i více shodí a třebas je pak i těžší se hodit do klidu.

@beru3nek: jedna známá psala, že jí to připomíná papamobil - vozítko papeže :grinning:
7. zář 2010 ve 13:49  • Odpověz
@safryy tak to jste šikulky
jak často a dlouho k vám ta midwife bude chodit?
7. zář 2010 ve 13:51  • Odpověz
@suik: jj, pro ty mrňousky tam jde připnout autosedačka. Tohle je vozítko dokonce pro 2 děti, takže Žanetka tam bude mít hafo prostoru :slight_smile:. Jinak my za kolo to samozřejmě budeme dávat až na jaře a to už bude velká holčička :grinning:
Já si pekárnu nechala nadělit od sourozenců k 30 narozeninám. Takže už ji mám víc jak 3 roky a supr. TEď v těhu jsem teda pečení trochu omezila, ale už se k tomu zas pomalu vracíme, miluju to, krásně voní celý dům, když se to peče, ... no a kynutá těsta - třeba na buchty, vánočku, ... super, že to nemusím rvát rukama :grinning:
7. zář 2010 ve 13:52  • Odpověz
@suik No žehličku jsem si taky pořídila pořádnou, bo těm za 3stovky z lidlu apod. moc nevěřím :wink: Vyšla mě asi na 1500Kč, ale jsem nadmíru spokojená, ono to žehlení mě i docela baví, tak možná proto, a zatím stíhám s mimi to bude asi horší, to budu žehlení asi vynechávat :grinning:
A pekárnu taky přemýšlím, že bysme si naježili, kór když jsem teď doma... do obchodu se mi taky každý den nechce, zatím to řešíme rohlíkama na mražák :wink:
7. zář 2010 ve 13:52  • Odpověz
@safryy : tatík je v práci cca 50 km od nás, na září byl vzhledem k mému pokročilému stavu převelen do ČR na porod :grinning:
7. zář 2010 ve 13:53  • Odpověz
@kovalda hele, mě už se taky začínají ptát, většinou jak se mám :grinning: .... dneska jsem načapala na skypu Luďkova kamaráda, jak vyzvídá, jak má služební noteboouk doma a tam otevřenej skype, tak jsem slšela bublání a šla to vypnout, myslela jsem, že má nějaký pracovní chat a on to kámoš :grinning: jsem se docela bavila...
7. zář 2010 ve 13:54  • Odpověz
@suik: jj, taky se mě nenápadně ptají, jak se máš? :slight_smile:. No, ale teď po víkendu už se sem tam ozve dotaz: "tak co, stále nic"? anebo "stále 2v1?". Ale díky bohu ojediněle, tak to ještě zvládnu rozdýchat a nenadávat :grinning:
7. zář 2010 ve 13:57  • Odpověz
@kovalda .....me ty kecy ke konci strasne vadily...hlavne me vytacelo, kdyz jsem chtela jit na prochazku a tchynka mela rady stylu...no radeji uz nikam nechodit, co kdyby to na tebe prislo apod(takze drzet se jeji rady tak posledni mesic muzu leda na zachod :grinning: ....ale vim, ze to myslela jen v dobrem :wink: )....nebo kdyz jsem sla na kontrolu, tak ze uz si me tam urcite nechaji (kde nechaji? :grinning: jsem milionkrat rikala, ze budu rodit v porodnici a ne nekde na klinice, kde se nejpozdeji v pet zavre a vsichni jdou domu :grinning: )
Ja jsem se nikomu nehlasila a vsude jsem byla projistotu offline, pac me to desne nebavilo furt rikam...aaaano drzim stale pokupe :grinning:
Jinak to tvoje vozitko vazne vypada jako papamobil :grinning: :grinning:

@suik ....byla tady den po tom co nas pustili....takze v sobotu....pak teda dneska a priste prijde v nedeli...a pak kdy to nevim :slight_smile: To mi zase povi v tu nedeli :wink:

@kuchy ...ahaaa...to mi asi uniklo...ja mela dojem, ze je nekde daaaaleko...tak 50km je docela dobry na dojezd :wink:
7. zář 2010 ve 14:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.