• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza tak to Johana zpívá a recituje velmi obstojně již i se slovy, občas je to dost legrace, když míchá nejrůznější písničky a pohádky, tuhle prodavačce v krámě oznámila, že lišťa nese pytel zázvoru a šup do pece s ižibabou (ježibabou...) ...ehm, snad si to nebrala osobně :angry: Ale to malování jí moc nejde, pastelky pořád drží jako neandrtálec :grinning: Jen počkej až se Ondra rozkecá :grinning:
7. zář 2010 ve 21:46  • Odpověz
@suik: já jsem taky na dárečky ..vždycky si dávám záležet na výběru ..no i na balení ..musí to být ťip ťop
no takže moje tchýně s použitým struhadlem je na mě něco :grinning: :grinning: :grinning:

bacha - vzniká na to závislost :grinning: ....ale vážně - ona to je na začátku trošku investice ..ale když vytvoříš tu základní řadu, tak už jsou ty investice minimální
7. zář 2010 ve 21:49  • Odpověz
@lamia: jako ono stačí i to, co dělá teď ...dneska se vykecával s pošťačkou ...a na odchodu jí zamával balíkem, co jsme byli vyzvednout a říkal čau :grinning: .....jinak on mluví svou řečí, ale intonaci má přesnou ..mluví s takovou naléhavostí ...hrozná prča :slight_smile:
7. zář 2010 ve 21:51  • Odpověz
@hupcza už se asi stalo :grinning:

No to tvoje struhadlo mě tehdá rozsekalo, já dostala jednou taky, dvě, nový, ale taky jsem kroutila hlavou co to je jako za dárek :sweat_smile:
Mě pravidelně vytáčí tátova přítelkyně, tam je evidentní že dává dárky aby se neřeklo :angry:, to radši nic. Skoro pokaždý dostanu a hrníček a čaj, a to čaje moc nemusím. Naposledy to byl těhotenskej, ten jsem teda vypila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...ale ségra dostává něco pokaždý jinýho, asi mě nemá ráda, no já jí teda taky ne, ale snažím se být milá.

Já se taky snažím vybírat pečlivě a balení si taky užívám, teda míň na vánoce, bo toho je vždycky hromada. Některejm lidem se ale kupuje obtížně, třeba tátovi, to mu spíš přispívám, nebo se ptám, ale vím že mu to vždycky udělá větší radost než nějaká střelba od boku. Úplně nejlepší je chodit tak od září s notesem a zapisovat si vše, u čeho se dotyčnej zastavil :grinning:, ještě jsem to ale nezrealizovala.

@lamia: :grinning:

jakmile ty děti začnou žvatlat, tak je s nimi děsná zábava. :wink:
7. zář 2010 ve 22:56  • Odpověz
DObré ráno, já valím na KO a potom dělat nábory na házenou, takže vás dočtu až odpoledne - to budu mít do večera co dělat :grinning:
8. zář 2010 v 06:50  • Odpověz
@suik Suik,taky mi to rve srdce,on je po obědě už v pohodě,vyzvedávám ho ve 12,akorát pak když si vzpomene tak pláče,že tam zítra už nejde,že už tam byl.Dnes ráno to bylo o kapánek lepší,ale plakal.Já se včera ptala učitelky,jak se Filípek měl a ona,že dobrý,jak zjistil,že tata je pryč,tak si poplakal,ale ona je ty děti z toho vždycky nějak rozebere,zabaví,pak se byli projít po školce,malej chtěl vědět,kde mají postýlky,takže jako zvídavej je,není tam uplně negativní.Prý je lepší poplakat na začátku,pustit ven ty emoce,než později,pak je to nadýl.Já mám jako největší problém vzít to,že musí překonat ten strach a nechuť obavy,být někde kde nechce být sám a jestli to všecko nebere ode mne jako zradu,což asi jo :cry: :cry: :cry: No včera jsem opravdu po dlouhé době hodně brečela,o samotě,aby mě neviděl a slzy mám na kraji furt,fakt mazec
8. zář 2010 v 07:43  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza jak ti malá reaguje na tu Růženku? Mi přijde,že má malá ty kožní záhyby hrozně přeschlé,pod kolínky,krk,kotníky.Růženkou mažu,mám i nějaký meruňkový olej,ale beze změny.Asi začnu promázavát mateřským mlíkem.Myslíš,že je to přechodný stav?Přece jen mě to trochu trápí...
8. zář 2010 v 07:46  •  3 děti  • Odpověz
Dobré ránko,
tak v noci jsme teda vytuhli všichni parádně :slight_smile: Honzíka asi zničila velká odpol.procházka a v 20h jsme a pak jsme spali a spali a spali a další buzení na kojo se odehrálo až kolem 3h ráno :sweat_smile: normálně spal jak špalek a já teda taky....teď už jedeme normální režim :slight_smile: Ale v noci koupal jak puk, protože ež jsem ho stačila přiložit, mlíčko stříkalo, tak jen vždy olíznul bradavku, pusu plnou mlíka a oči vytřeštěný, co to jako je :grinning: :grinning: Tak jsem ho v noci ještě převlíkala....

@petja musí to být pro tebe jako pro maminku těžké, ale uvidíš, že si Filípek zvykne, jen to chce čas...ale bude to v pohodě, neboj :wink: Jinak my asi ten 2.týden po porodu také promazávali víc, malý byl suchý a loupal se, ale vyloupal se z toho a je klid a ted mažu jen 2x týdně celé tělíčko po koupání :slight_smile:

@lendaw Ta ať dopadne KO dobře :wink:

@suik ad dárky a vánoce, moc ráda je nakupuju vybírám, vymýšlím a s nimi i originální balení, ale většinou nákup dárků pro mé rodiče, babi a i tchánovce je obvykle na mně, vč. vymýšlení a to je náročný a pak to balit, uf uf....no uvidíme, jak letos...po městě moc courat nebudu a počítám, že konec listopadu a začátek pprosince už na kočárek nebude moc počasí :unamused: Jinak můj tatík si taky říká...vtšinou nějaké katalogy známek, co sbírá :slight_smile: lepší než koupit blbost.

@lamia to musí být legrace, když tak vykládá a motá vše dohromady, no těším se na toho našeho až bude v tomhle věku :slight_smile:
8. zář 2010 v 08:09  • Odpověz
Dobré eánko holky,hlásím se po nočním polospánku pořád 2v1 ,menstruační bolesti přes večer solidní,malí se v bříšku asik uklidnil protože nějak výrazně nekope jen sem tam se pohne,jinak odchod hlenové zátky ještě pořád pokračuje,no musí ji tam být teda hafo :confused: no sem zvědavá kdy odejde celá a co bude během dnešního dne.Jedniné co mně těší tak je to že vím že zachvilku tady bude Kubíček snáma :dizzy_face:.
Večer je teda pořádná kosa,ale ted to vypadá že bude venku odpoledne zase krásně tak se necháme překvapit :slight_smile:
8. zář 2010 v 08:14  • Odpověz
@lucinecka222 to jsem zvědavá jak to bude pokračovat :slight_smile: už aby byl Kubíčekk u tebe, co? No tady svítí slunko, ale mezi mrakama a hlásili 3dny, že má být nic moc, tak uvidíme...doufám, že jim to nevyjde, protože se těším na kočárkování....
8. zář 2010 v 08:20  • Odpověz
@rennu jj už by mohl být Kubík snáma :dizzy_face: to ja se zase celý den budu hlídat jako oko v hlavě :grinning: no a jsem zvědavá zda do večera něco bude a nebo ne :slight_smile:no s tím počasím je to síla jsem zvědavá jestly ja se dočkám z malím ještě nějakého normálního počasí :unamused:
8. zář 2010 v 08:28  • Odpověz
no já holky ted utíkám uklízet dát se dokupy,vařit atd.dorazím sem asik až večer :slight_smile: hodně práce málo času papa :grinning:
8. zář 2010 v 08:38  • Odpověz
@lucinecka222 o času mi povídej, ted jsem dala prát plíny a snažím se donutit jít žehlit doku Honzíček spinká, ale mám toho hromadu....a někdy mezitím budu muset taky uvařit, pokud mě drobek nechá :sweat_smile:
8. zář 2010 v 08:41  • Odpověz
@petja Dobré ráno, to je mi líto, jaký máte trápení se školkou...ségra právě prožívá to samý :frowning2: Dnes je úplně na dně... V pondělí to šlo v pohodě, v úterý si párkrát pobrečel a dnes řval už na chodníku, že tam nechce...Tak teď brečí ségra doma a je na sebe naštvaná, že ho tam vůbec dávala....že měla ještě počkat - na stálo tam začne chodit až někdy v listopadu.... musí to být náročný pro mámu - ufff, ještě jsem neporodila, ale dokážu si představit, co to bude jednou za mazec - takový první velký odloučení :cry:
8. zář 2010 v 09:15  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:

@suik: no to s tím notesem si říkám taky ..ale jelikož nejsem systematik, nikdy z toho asi nic nebude :sweat_smile:
jen dárky pro manžovu rodinu vybírám nerada - nemají žádné koníčky a nedokáží se z ničeho radovat, takže veškerá snaha je marná ...já jejich vánoce pracovně nazývám výměna šamponů (ženské) a salámů (chlapi) ...tři roky jsem se to snažila změnit ...dneska už opět kupujeme šampony a salamy - alespoň s téím není práce, když už z toho není radost

@petja: přesně jak píšeš ..raději ať to vyventiluje, byť to tobě musí být strašně líto, než aby se mu to popíráním hodilo do nějakého zdravotního problému - kašel, ekzém apod. ...k trápení jednomu by přibylo jen další vy to zvládnete :wink:

ad suchá kůžička - veru má jen nad nárty ...je to zbytek po louhování ve vodě ....ondra to měl taky ..časem se ta kůžička zregeneruje ...hlavně mastit :slight_smile:
8. zář 2010 v 09:19  • Odpověz
@daja.had pochybuju,že od istopadu by se něco změnilo,já sem včera taky plakala a říkala si,že sem to měla odložit o rok,ale myslím,že to řešení není,navíc já si myslím,že školka je přínos a je potřeba děti vodit do kolektivu,musí se od rodičů částečně oprostit,to je do budoucna pozitivní a dobrý základ,už to holt není to moje maličký mimi,to je asi můj největší problém,pořád se patlu v minulosti.Ale musím říct,že včera jsem si vzala svoje konstituční homeopatikum a cítím se o moc líp.Filípek dnes taky plakal,ale do školky šel a už mi to přijde o malinko lepší
8. zář 2010 v 09:20  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza no z toho mám taky dost strach,páč ty nemoci ve školce mají často psycho podklad a k tomu bych nerada došla...dnes plakal jak odjížděl z manžou a říkal,mami měj se hezky,já jen s úsměvěm,ty taky,už se těším až pro tebe přijdu...
8. zář 2010 v 09:22  •  3 děti  • Odpověz
8. zář 2010 v 09:23  • Odpověz
@hupcza o.k. budu promazávat,já mám ještě tělový mlíčko od altermedu,to mi přijde moc fajn...
8. zář 2010 v 09:23  •  3 děti  • Odpověz
@petja: hele a není to tím, že si spojil, že máš nové miminko a tak jeho chceš odsunout ..přece jen ty události šly hodně po sobě....co mu tohle třeba nějak vysvětlit po dětsku, aby tomu rozumněl

s tím kolektivem máš pravdu - vidím to i na ondrovi ....on se nechá klidně když je s dětma hlídat kýmkoli ....to se samo může ještě zlomit, přichází do toho věku ...ale nenásilně se otužuje
8. zář 2010 v 09:28  • Odpověz
@eliska_v: čupr bříško ...z porodnice příjdeš placatá :slight_smile:
8. zář 2010 v 09:29  • Odpověz
@hupcza : Tak na to jsem zvědavá! :grinning: :grinning: :sweat_smile: Kéž by! :dizzy_face:

Jinak dneska byla klidná noc a jenom mě trochu píchá v podbříšku, ale na to jsem si už snad i zvykla! :grinning: :sweat_smile: Takže si myslím, že malej tam ještě zůstane! No uvidíme po KO zítra ráno... :wink:
8. zář 2010 v 09:30  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
tak včera večer jsem si poprvé za celé těhu dala vanu, aby se trochu prohřály ty zádíčka. No paráda. Teda, ale člověk tam musí napustit hafo vody, aby se koupalo i břicho :grinning: Byl tam se mnou i manža políval mi bříško a tak, ... hezky jsme pokecali :slight_smile: No, trochu se více rozjelo i bříško, takže jsem v noci myslela, že to konečně začíná, ale šla jsem jen na velkou a prd prd prd :grinning:. Ale rozhodně tělíčko více cvičí, tak jsem zvědavá, co mi dnes povědí na KO :slight_smile:
8. zář 2010 v 09:31  • Odpověz
@kovalda : Tak to jsem zvědavá taky... :slight_smile: Budu držet palečky ať Ti řeknou jenom samé dobré zprávičky :dizzy_face:
A ve vaně s manžílkem...Hm...hezká romantika! :dizzy_face: :dizzy_face:
8. zář 2010 v 09:33  • Odpověz
@petja tak to máte asi naopak, že se to u vás zlepšuje...u nich to asi právě koncem týdne vyvrcholí :frowning2:
Já to s tím chozením myslela tak, že má ségra strach, že teď si malej zbytečně týden zvyká a pak to příští měsíc pojede nanovo, je tam zatím jen 5 dnů v měsíci....to je jasný jinak, že do listopadu stejně moc času nezbývá, ale prostě pak se najede na určitej každodenní rytmus a bude to asi lepší zvykání, než takhle na pár dnů a oddych....Víš, jako že i když by to bylo v pátek dobrý, tak stejně během tří neděl si zase zvykne doma a opět tam pak nebude chtít...A to je zvyklej na děti, chodil si taky do takový "předškolky" hrát na pár hodin a v pohodě, má spoustu kamarádů se kterými si vyhraje, i sám se umí pěkně zaměstnat - nedá se říct, že by na mámě visel...ale tohle je prostě na celý den, tak mu ta máma chybí....
Vy chodíte už na stálo nebo ho tam dáváš taky zatím zkráceně? Nemáš třeba strach, že začne žárlit na malou, když zrovna máš miminko takhle čerstvě, aby si to nespojil s tím, že ho potřebuješ odložit? To je asi taky taková blbá situace zrovna, ne? Ty dětský makovičky, to je holt prostě věda :confounded:
8. zář 2010 v 09:34  • Odpověz
@zvirka: no, hele, doufat můžeme do poslední chvíle, že ten náš porod bude prostě úžasnej :slight_smile: A úžasnej každopidně bude, ať bude jakejkoliv, protože nakonci nám daj ty naše miminka :slight_smile:

@lio: aha, tak to mám údaj blbě v tabulce. :slight_smile:
Naopak jsem zapomněla na petju a safryy, které rodily po termínu :grinning:

@beru3nek: no, chápu, že je to hrůza, to cvičení, když to mimčo u toho tak naříká. Ale zas je fakt, že to fantasticky funguje. Kámoška měla nedonošeňátko - narozenou v 7. měsíci a hlavně díky Vojtovce je malá absolutně v poho :slight_smile:. Tak vydržte :slight_smile:

@lucinecka222: no tak super, že zátka odešla, snad se ti ten porod rozjede přirozeně :slight_smile:
8. zář 2010 v 09:38  • Odpověz
Holky,on na malou nežárlí,miluje ji naprosto,pořád za ní chodí a kontroluje,já to hodně zvažovala,aby to nevzal takto,nakonec sme nástup odložili o 14dní a chodí na celý den,jako papírově,ale beru ho po obědě,to zatím nechci měnit,vyhovuje to tak i mě a jsme pak dýl spolu,ten týden v kuse a pak 3týdny nic je docela peklo,to sme zamítli hned,jelikož už na malýho nepobírám RP,tak už má nárok na celodenní docházku denně.S tím žárlením nevím jak se začne projevovat,ale zatim v tomhle problém nevidím,já myslím,že by mi to po svým nějak sdělil,já ho dost úkoluju když je doma a pořád chci aby mi toto podal,tamhle něco donesl a on je v sedmým nebi,nevim,jak bych to měla poznat...
8. zář 2010 v 09:42  •  3 děti  • Odpověz
@safryy: jj, omlouvám se tobě a petje :grinning:, na které jsem zapomněla - vy jste též rodily po termínu, nejvíce dokonce petja :grinning:

@lamia: teda panečku, chápu, že tě vyděsili. Ale tys obě holčinky měla maličké, tak holt i Třetislava tomu zůstane věrná :slight_smile:. Hlavně, že je nakonec vše v pořádku. :grinning:

@antana123: jé, to je super, že ti homeopatika pomáhají, aby ti bylo lépe. Tak snad ti bude hnedle veseleji na světě :slight_smile:

@hupcza: jé, to je strašně hezký nápad, že ovečku donesla bráchovi Verunka :slight_smile:

@daja.had: jj, plány rodit o víkendu byly veliké, ale asi nám to neprošlo schvalovacím řízením přes mimča :slight_smile:.
8. zář 2010 v 09:48  • Odpověz
@lendaw: tak ať KO dobře dopadne :slight_smile:. No a nábory na házenou taky :grinning:

@petja: to musí být pro tebe těžké, ho tam takhle nechávat, ale neslyšela jsem o žádném lepším způsobu. Tak snad se brzy otrká a zvykne si, aby jste nebyli smutní nikdo.

@rennu: panečku, to jste si hezky pospinkali. No, však to prospěje vám všem :slight_smile:

@lucinecka222: tak koukám, že přes noc se to zatím nerozjelo, držím pěsti, ať už to začne :slight_smile:

@petja: tak super, že se to zlepšuje. Jinak školka je pro děti určitě přínosem - začlení se mezi vrstevníky, mnohému se naučí, trochu se osamostatní oni i maminka, .... Určitě děláš dobře :slight_smile:
8. zář 2010 v 09:59  • Odpověz
@kovalda ,čauky,mě se nemusíš
@kovalda vůbec omlouvat,jj. já rodila 40+5.Přenášením se označuje myslím 10 dní po termínu...
8. zář 2010 v 10:00  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.