• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda našemu Fildovi nadělila Jolanka rovnou garáž s výtahem :grinning:
8. zář 2010 v 10:02  •  3 děti  • Odpověz
@eliska_v: no, ve vaně jsem byla sama, manža se mnou byl jen v koupelně, do vany by se už nevešel :grinning:

Jinak, dnes ráno mi přišla první mateřská, tak jsem ráda :slight_smile:. Hned asi objednám cestovní postýlku, ta nám ještě chybí. A taky vůbec nevím, v čem budu po porodu chodit, jestli mám nějaké oblečení, ... :slight_smile:. No, musím to pak zkouknout, ale to objednám kdyžtak až potom :slight_smile:
8. zář 2010 v 10:02  • Odpověz
@kovalda Jakou cestovní postýlku budeš mít?No ty se chystáš pěkně vybavit,jednou za čas oblečení komplet vyměnit :wink:
8. zář 2010 v 10:04  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

@petja držím palčky, aby si Filípek zvyknul brzo :slight_smile: škoda, že ty první dny si tam nemohla být s ním třeba na tu hodinu nebo dvě...ale určo lepší, aby plakal, než to dusil někde v koutě v sobě...

@eliska_v pěkné bříško :slight_smile:

@kovalda tak zatím ani vana nepomohla? :slight_smile:

no teď jsem přistila naší hafanici, jak Tomášovi olizuje ucho a ten ještě nastavil a držel :sweat_smile:
8. zář 2010 v 10:15  • Odpověz
@kovalda Taky mi přišla mateřská a ani nevíš, jak se těším na své "normální" oblečení, teda hned se do něho asi nevlezu, ale aspoň nebude potřeba sloní velikosti a hlavně bundy a vestičky, to je moje, teď na podzim a do ničeho se nevlezu, že?! :angry:
8. zář 2010 v 10:22  • Odpověz
@petja: panečku, garáž s výtahem. No, ještěže jsi to nemusela taky rodit :grinning:.
Jakou budu mít cestovní postýlku zatím vůbec netuším, to si právě musím teď vybrat :grinning:
No, s tím oblečením to opravdu bude asi nalevačku, a taky doufám, že se dostanu kilama pod počáteční váhu :slight_smile:. No a musím to nakoupit teĎ z mateřské - to jsou ještě pěkné korunky, než potom z RP :slight_smile:

@ojo: s olizováním pes dítě a dítě psa :slight_smile: počítáme, tomu se člověk asi neubrání. My s manžou to nemáme rádi a od psa se olizovat nenecháme, ale co naděláš, že? :grinning:
No, já to s tou vanou nehrotila a voda nebyla nějak vroucí nebo tak, prostě normální teplá vana. Uvidíme co dnes řeknou a nakoupíme suroviny na HUHU koktejl :slight_smile:
8. zář 2010 v 10:22  • Odpověz
@discreet: jo, je fakt, že jak je teď chladněji, tak jsem vyřízená - mám jen 1 svetr, který je schopen se vytáhnout přes bříško a tím to hasne, žádnou bundu nezapnu, ... :grinning:
8. zář 2010 v 10:23  • Odpověz
@kovalda jj tomu se nezabrání, kort když Tomáš se nechá a ještě nastaví :grinning: no neřeším to, je to pes gaučák, žádný venkovní, co vše venku žere :slight_smile:
tak taky huhu koktejl? :grinning:

ad oblečení, doufám, že se do původního vejdu zas nějak 14dní po porodu :slight_smile: :slight_smile: mám tu pár větších triček, co jsem už nakoupila po prvním porodu, tak snad to bude stačit :slight_smile:

jinak já teď nosím přítelovi bundy, svoje nezapnu a svetry zapnu, ale mám ho vytažený do půli bříška :sweat_smile: vypadá to teda blbě, ale nový kvůli pár dnům kupovat nebudu :grinning:

jinak mě občas přepadnou vzpomínky na první porod a následně strach a panika :astonished: :frowning2: vždy je rychle zapudím, ale brrr...zamrazí mě a nechci ještě rodit....zlatý první porod, kdy člověk nevěděl do čeho jde :sweat_smile:
8. zář 2010 v 10:35  • Odpověz
Bundu mám taky od manžela, ještě že tak :grinning:
8. zář 2010 v 10:40  • Odpověz
@ojo Manžel tam s ním byl,on fixaci vyloženě na mě nemá
@kovalda jo taky jsem ráda,že porodné vyšlo
8. zář 2010 v 10:42  •  3 děti  • Odpověz
@ojo: no, já jsem z porodu vyplašená i když nevím, do čeho jdu a zlaté krizovky, ty mi s tím pomáhají :slight_smile:
Jinak na porod už se samozřejmě neskutečně těším, ty poslední dny už to začíná být trochu náročné :slight_smile:. Ale hodlám slečně dopřát času nejvíce, co to půjde a doktoři dovolí :slight_smile:, ať se sama rozhodne vylézt. Tak uvidíme :slight_smile:, posun vidím každý den. :slight_smile:

Tak já se jdu pomalu oblékat a vyfoukat vlasy, za chvíli budeme vyjíždět na kontrolu. Takže dorazím až za několik hodit, ještě vezmeme cestou nákup a tak ... :slight_smile:
Tak pa zatím
8. zář 2010 v 10:42  • Odpověz
Mě by se tak líbilo, kdyby to bylo dneska :grinning: Sice máme v pátek oslavu a v sobotu jsme chtěli jít na fotbal, když má být pěkně, ale dneska je takové pěkné datum :grinning: :grinning: Tak nevím, co pro to mám udělat :wink:
8. zář 2010 v 10:44  • Odpověz
@petja: já to nemyslela jako nějakou chorobnou žárlivost ...jen těm dětem to v makovičce cvaká různě ...a to že vnímají změnu je víc než normální ...a začátek školkové docházky je obrovská změna, tlak a stres ....narození sourozence taky ....musí toho prost zvládnout najednou moc
8. zář 2010 v 10:48  • Odpověz
ad oblečení - naštěstí se vlezu do předtěhu :slight_smile:
8. zář 2010 v 10:50  • Odpověz
no, tak dnešní poradna jakž takž. Bětka je v pořádku, placenta vynikající, jenom mi hodně vylítnul tlak (140/100) a k tomu velký otoky nohou, takže mi radši nabrali krev a vyfásla jsem prášky na tlak. Zítra jdu na přeměření a budou výsledky z krve a v pátek znovu na ozvy. Podle dnešního utz a měření hlavičky jsem měla rodit v pondělí 6.9. :sweat_smile:
Jdu vás dočíst.
8. zář 2010 v 11:02  • Odpověz
Ahoj!
tak u nás je strašně hnusně a zima. ani se mi s malým nechce jít ven, uvidíme po obědě. jsem nějaká bez energie a malej má taky červený oči a pusu přes celou hlavu. já v noci nemohla spát, furt jsem se převalovala a představovala si scénáře, že začnu rodit a nebudu moct sehnat nikoho, kdo by mi pohlídal malýho apod... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@kovalda přeju, ať kontrola dobře dopadne

@petja ono se to určitě zlepší s filípkem. musí to bejt hrozný na nervy. musí to řešit skoro každá mamina. máš štěstí, že seženeš školku. u nás je to velkej problém a já se zase bojím, že janko se nedostane pořádně do kolektivu a pak bude mít problémy později.

holky a jak je to s tím porodným? zrušili ho či ne? a dostává se i na druhé dítě?
8. zář 2010 v 11:02  • Odpověz
@laterna: porodné zatím je
8. zář 2010 v 11:08  • Odpověz
Holky dá se ňák poznat, kdyby unikala po troškách plodovka? :confused:
8. zář 2010 v 11:09  • Odpověz
@eliska_v Taky už máš dobré stihomamy, co? Já se pozoruju pořád, ale zatím jsem nic nevypozorovala :grinning:
8. zář 2010 v 11:12  • Odpověz
@eliska_v: doma asi ne ...ale u dr. mají takovou vodičku, co na to kápnou a ono se to nějak zabarví pokud to je plodovka
8. zář 2010 v 11:15  • Odpověz
@kovalda držím palce na ko ....
údaj v tabulce máš dobře, rodila sem 40plus3, ale začala sem 339plus 6 ....:grinning:
8. zář 2010 v 11:20  • Odpověz
@kovalda naše psiska Domču ještě neolízli, ale počítám s tím, až se malej bude více pohybovat po zemi, zatím jim ho ukazuju z náruče, očuchaj, bonznou dáreček v plíně a jsou happy, když už tomu staršímu leze ten řev na nervy, jde si zalést, ale jinak je tu u nás a chodí mi hlásit že se malej probudil...sou to zlatíčka všichni
8. zář 2010 v 11:26  • Odpověz
@hupcza týýý jo tak to bledá závist, já se do svých džín před těhu nevejdu, do džín, které mi byly akorát.....přes pánev....
ale mám ještě jedny před těhu, které byly větší, volnější tedy tak ty přetáhnu přes pánev dopnu v pohodě a volné přes nohy jsou stále....tak snad nebudu ten typ, co se mu porodem rozšířila pánev a budu muset obnovat šatník
8. zář 2010 v 11:28  • Odpověz
@hupcza : Jde mi o to, že dneska už dvakrát za sebou jsem měla mokré kalhotky... Žádný výtok, prostě jenom jako voda... :confused: Tak nevím! Zítra jdu na KO, ale nevím jestli dokážou poznat z vyšetření jestli uniká plodovka nebo ne...
8. zář 2010 v 11:28  • Odpověz
@kovalda tak manža už sepisuje dokumenty na vyřízení auta.....nakonec to měsíčně nevyjde nějak šíleně a holt trochu helpnou tchánovci, jinak to bohužel nejde - sem uznala i já :frowning2:
8. zář 2010 v 11:30  • Odpověz
@discreet : Já se nepozoruju...Spíš se bojím, abych něco nezanedbala!!! Protože už po druhé mám dneska mokré kalhotky a výtok to není... Ten jsem měla celé těhu, tak ho poznám, ale tohle netuším :unamused:
8. zář 2010 v 11:30  • Odpověz
@eliska_v tak si vem slipovku a zítra jim ji můžeš dát (tu zítřejší ) a oni to prozkoumaj, z vyšetření to asi snad poznaj..já měla ten rozpoznávací roztok od své gyn doma.....

tedy neska je tam pěkná zima a větrno...Domísek už brouzdá hodku a půl povenku...doufám, že mamča nikde nezabloudila, minule vyprávěla jak se musela v lesoparku ptát jiné babči vozící kočárek na cestu :grinning:
8. zář 2010 v 11:31  • Odpověz
@lio : Hned jsem si jí potom vzala, tak jí vezmu zítra sebou a uvidíme...Děkuju! Takže myslíš, že z vyšetření by to měli kdyžtak taky poznat, viď?! No doufám, nerada bych něco zanedbala!!
8. zář 2010 v 11:35  • Odpověz
@eliska_v já mám mokré kalhotky už skoro 2 měsíce - bez vložky se neobejdu :sweat_smile:

@zvirka@eliska_v ještě k tomu TP - závazný je ten dle utz ve 13tt. od něj se počítá i případné přenášení, které trvá do 41+4, potom následuje vyvolávání. Toť poznatky z dnešní přednášky od PA. TP dle MS je orientační. Já mám teda oba hned po sobě, dle utz 13.9. a dle MS 14.9. A tak doufám, že to opravdu ten příští týden bude, protože mamča bude zrovna celý týden v porodnici na praxi se studentkama.
8. zář 2010 v 11:36  • Odpověz
@lendaw : Tak to já mám mokré kalhotky taky, ale jak říkám z výtoku! Ale tohle neznám!
8. zář 2010 v 11:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.