• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
hojda, to je venku ošklivo :unamused: . Ani psa by nevyhnal :grinning: ta naše zjistila, že tam prší, tak se nechtěla ani vyčůrat, jsem jí musela přemlouvat.
@antana123 : tak to jste měli super noc, my standartku s 3 hodinovým krmením
@kovalda : tak super, že se začíná něco dít a Žanda se už chystá vykouknout :wink: , tak to bych byla teda taky totál na.... tak držím pěsti ať vám to klapne. Tak čtu, že vrátí, tak super
@kovalda : taky jsem čuměla, kolik mi přišla mateřská :grinning:
@lucinecka222 : tak to špinění vypadá slibně, ne. Tak snad se ti to rozjede samo, zkoušela jsi huhu koktejl? Tak to tě lituji, jestli na tebe něco leze, já si včera koupila oscilo jako prevenci, tak vyzkoušej, to můžeš.
@hupcza : my máme to samé v noci dneska teda dobrý, jinak nic moc a k ránu si pěkně zařezává :grinning:
9. zář 2010 v 09:53  • Odpověz
Ahoj holky,
@antana123...ten Simonek vam dava ale zabrat....ja musim klepat na drevo, ze u nas ty noce jsou dost obstojne....a zvlaste dneska to bylo super....nakojit...prebalit a spinkalo se dal :slight_smile:

@hupcza ....to karpovani o kterem tu obcas padne rec je zavinovani? Nase slecna se totiz uklidni jen na prsu...takze nedelam nic jineho nez kojim....vcera manzel pravil...svazeme ji do uzliku jako ji svazali v porodnici, jinak mi te celou sezere :grinning: No ale nemame tak nejak nic do ceho ji zamotat....tak jsme pouzili plinku a druhou to jeste potuplovali a parada!!! Musime koupit neco vetsiho....no ale zajimalo by me...kdyz ji vazat tak jen na noc treba? Nebo i pres den? Mi je ji lito kdyz je zamotana a nemuze machat tlapickama...ale od pohledu je spokojenejsi, tak je to asi jen muj dojem....
Jinak Ondrasek se ma k Verunce uplne krasne...super fotky :wink: A je ti desne podobny, to ani neni mozne!!!

@kovalda ....baba jedna...takhle vas vypect s vozikem...urcite o tom vedela a pocitala se slevou 300,- a mela by pokoj...doufam, ze to z ni vytlucete :wink:

@discreet ....no super, tak to se bude MiRovi moc libit....ja to nestihla...mam vlasy prerostle a k holicce se dostanu az cert vi kdy :pensive:
9. zář 2010 v 09:56  • Odpověz
@beru3nek: no, tak to náš pejsek, když jde se mnou, tak je mu šumák, jaké je počasí a je nadšenej. Takže i dnes si radostně pobíhal a já se modlila, ať už jdeme domů, že chci do sucha a tepla :slight_smile:.

@safryy: Karpování - je to o tom, že se snažím miminku co nejvíce přiblížit dělohu - svázat, nosit, hopsat, ššššš a dávat prso dle potřeby dítěte :slight_smile:
Jinak s plenkou jste to vyřešili super, tak to dělaj třeba i v porodce :slight_smile:.
Karpování - dle autora Harvey Karp - v knize - Nejšťastnější miminko v okolí - jedině, že by ti to z ČR někdo poslal :slight_smile:
9. zář 2010 v 10:10  • Odpověz
@kovalda : to naše koupání miluje, ale déšť nee :wink: no dámička, viděla pejska, tak letěla za ním, zjisitla že prší a frrr domů :slight_smile: Na Adámkův řev reaguje tak, že se zavrtá do peřin, asi jí to taky rve srdce a uši.
@safryy : v nemocnici jsem taky malýho vázala do plíny, fakt je, že hned usnul, i při koju :wink: Teď už v zavince tak být nechce, když je spokojenej a nic ho netrápí, tak jo. KDyž ale brečí, tak ho rozčílí ještě víc, že je svázanej. Dr. říkala, že když ho bolí bříško, tak chce mít pohyb,aby větry mohly ven a ne, že ho ještě svážu a on se nemůže hnout a prdy ven nejdou. Tak to je Verunka pěknej žroutík teda :grinning:
9. zář 2010 v 10:20  • Odpověz
@safryy: jj..přesně jak píšeš(je to jeden z prvků) ..mi to taky zpočátku přišlo zvláštní, ale je opravdu zklidní, že mají omezenou možnost pohybu
já karpovala do velké tetra pleny - není to tak hrubé - na kosočtverec, přeložit napůl jako třícípý šátek a na to prckaa cípy založit pod něj a utáhnout, jak to nejvíc jde (ale fakt hodně - koikrát doporučují, aby to dělal táta, jelikož mámy se bojí utáhnout)
zavinky jsou bezva - ale nezavineš je pevně a jsou hrubé (teplé)
zavinovala jsem na noc i den ...dle potřeby
9. zář 2010 v 10:29  • Odpověz
Ahoj holky, tak mám moc kyseliny močové v krvi, nad horní hranicí a poslední těhu dny musím proležet v nemocnici. Alespoń budu pod dohledem. Ntb beru s sebou, takže budu ve spojení :wink:
9. zář 2010 v 10:29  • Odpověz
@beru3nek: to co píšeš jsem si myslela taky ...ale kupodivu to bylo jinak
9. zář 2010 v 10:30  • Odpověz
@kovalda ...aha tak to my karpujem ani o tom nevime...prso ma k dispozici furt :slight_smile: houpem taky a ssss dela asi kazdy automaticky :wink: a k tomu jsme ji teda zamotali podle navodu na netu ...ale ono to houpani a uklidnovani neni moc potreba zatim...kdyz je krasne napapana tak spi...place jen kdyz ji trapi brisko....treba vcera ji trapilo k ranu silene moc...a pak se z nasi krasne vonave Verunky vyvalilo neco strasne smrduteho :grinning: ....po rozbaleni me obhodila dalsi davkou a zase jsme meli spokojene miminko :slight_smile:

@beru3nek .....no tady meli v porodnici na to takovou super latku prave....skoda, ze jsem si ji nevzala....byla jeste z porodniho salu, nikomu by nechybela :grinning: Klasicka plina je nam kratka....ale vim, ze se tu prodavaji primo latky na zavinovani....tak se po tom mrknem. No taky mi prijde, ze kdyz se muze vrtet, ze ty prdiky musi jit ven lepe...

Uz se mi to tu vrti....jdu si ji ocumakovat a napapat :slight_smile: :dizzy_face:
9. zář 2010 v 10:31  • Odpověz
@hupcza ...ta zavinovaci latka co jsem videla byla neco jako velka plena....koupime ji....opravdu vypada mnohem klidnejsi,kdyz je zamotana....ona jak mavne tlapkama tak se lekne a hned je vzhuru a ja abych zase tahala prso ven :grinning: Kdyz je zamotana tak se obcas zavrti, ale spi dal.....ale ted uz je mam teda nalite fest....potrebuju podojit :grinning:
9. zář 2010 v 10:34  • Odpověz
@antana123 : teprv dočítám, tak to je od manži krásný ten prstýnek a těch 16 kilo dole je taky paráda. Já teď přibrala dvě, nechápu z čeho, že by byl tady tak výživnej vzduch.
jinak dotaz pro maminy, jíte věci co jsou dělaný na cibulce? Koukám na rady od ojo, to prý neva, tak já nevím. Je fakt, že v nemocnici bylo dělaný na cibulce vše a malej problémy neměl, ale to jen spinkal a skoro neplakal, jak byl maličkej
9. zář 2010 v 10:42  • Odpověz
@lendaw : chudinko, tak to ti nezávidím. To máš taky preklampsii, ne? Tak aspoň, že budeš ve spojení se světem a máš to už za pár :wink:

@hupcza : jako, že zavinování nakonec sklidnilo?
@safryy : já dávala dvě plíny v nemocnici na to zavinutí, a bylo to akorát, ale my byli maličký :grinning:
já teda prsa nemám nalitý skoro vůbec a nepotřebuji ani ty vložky do podprdy zatím, kterých mám koupených mraky :grinning:
9. zář 2010 v 10:46  • Odpověz
@lendaw: ups ..a co přesně z toho plyne ....

@beru3nek: ad jídlo - jím vše ..včera jsem jedla i vlažné housky ...pohoda
ad zavinování - jj ...taky mi radila kámoška: že mám chvíli vytrvat, že neví, jak se mu to bude nakonec líbit .....a fakt že jo ....po pár dnech se už klidnil, jen jmse začali motat
9. zář 2010 v 10:53  • Odpověz
@lendaw: no, je to k prdu být ve špitále, ale lepší být sledovaná. Tak aspOň, že budeš mít NTB s sebou a nebudeš se nudit a nebudeš odříznutá od světa. Ať ti to tam uteče a Stelinka se co nejdřív rozhoupe ven, aŤ ten pobyt tam máte co nejkratší. :slight_smile:

@safryy: no vidíš, jak jste šikovní, že Karpujete ani o tom nevíte :slight_smile:. Jj, já mám takové ty plenkové osušky, takže budu zavinovat do toho :slight_smile: Kamarádky syn se také pokaždé lekl vlastní ručky, tak vázali asi do půl roku a jak byl panečku pak spokojený :slight_smile:
9. zář 2010 v 11:01  • Odpověz
@hupcza
@beru3nek vypadá top na tu mrchu preeklampsii - když jsem téď pátrala po netu, tak jsou to jasné primární příznaky - tlak od 140/90 a výš (včera jsem měla 140/100, dnes 140/90), otoky (ty mám ne nohou hodně velké), zvýšené množství kys.močové v krvi (mám nad horní hranicí). A sekundární - bolest hlavy, uší, spavost, mdloby (dneska jsem sebou skoro sekla na poště). Takže mě budou hlídat a předpokládám, že na TP budou vyvolávat, nebo i dřív, pokud by se to zhoršilo.
9. zář 2010 v 11:02  • Odpověz
Ahojte,

@lendaw : jejda, tak hlavně,že na Vás tam dají pozor, mimi už brzy bude venku :slight_smile:
@kovalda : taky se nám jednou stalo něco podobného s nákupy po netu, jednou jsme dokonce odeslali skoro 2000 a nedošlo nic, baba nereagovala, tak jsme zjistili přes správce inz.stránky,že toto zboží opakovaně prodala více lidem a nezaslala, podali jsme na ni trest.oznámení, hromadné a najednou všem začaly chodit prachy zpět. :grinning:
Snad dopadnete lépe.

@antana123 : váha super, kočka mamina a prstýnek krásný dárek :wink: ....já jsem dostala loni zlatý řetízek...uvidíme letos, jestli něco bude
@hupcza . já ani nevím, co to karpování je :astonished: , zavinovačka nám na uklidnění stačila a když něco mandukovali jsme... :wink:
9. zář 2010 v 11:04  • Odpověz
@lucinecka222 : do úterka je času, hod huhu koktail o víkendu a třeba porodíš, já se nemůžu dočkat pondělí, chci taky vědět, co se mnou dr zamýšlí a hlavně, jak je mimi velké :grinning:
9. zář 2010 v 11:06  • Odpověz
Ahojte holky, já mám malého zahousenkovaného ve SwaddleMe, je tam docela na pevno a vypadá spokojeně. Ale mám ji flísovou, tak nevím, jestli mu není horko, dnes jsem mu pod to dala jen krátké bodyčko.
kdyžtak zkusím zabalit do velké bambusové pleny, ale musím kouknout na nějaký návod, pokud to nevidím vizuálně, tak to houby pochopim :slight_smile:

holky zas mám prosbu na hlasování, tentorkát pro naši Elišku (je tam pod jménem Martin Brázda) http://www.ceskatelevize.cz/porady/10274470705-dobre-rano/310292320120088/4125-fotosoutez tak klikejte, jestli budete mít chvilku :wink:
9. zář 2010 v 11:25  • Odpověz
@kuchy: no, na paní byla samá dobrá hodnocení - přes 200, taky to jsou skoro 2 tisíce. Tak snad to opravdu pošle
9. zář 2010 v 11:31  • Odpověz
@lendaw: aha, tak ta preeklapsie, to bude opravdu lépe, když budeš pod dozorem, aby malou kdyžtak mohli takhat rychle ven a taky abys sebou někde nesekla.

@suzete: máte zahlasováno :slight_smile:
9. zář 2010 v 11:37  • Odpověz
Teda ,já jsem naštvaná, :angry: :angry: :angry: měsíc máme objednaný kočárek,už tu měl být a ted mi baba volala,že jim ho nedodali, sice se omlouvala,ale my už máme k němu vložnou tašku a všechno....a další přijdou až za 6 týdnů, tj kašlem...tak nevím, co tím, všude je na objednávku :frowning2: :frowning2:
9. zář 2010 v 11:39  • Odpověz
@lendaw to je blby s tou preeklampsii..... nezkousela jsi neco podle ty knizky od I.S.? myslim ze tam radi hodne brambor a jeste neco na odvodneni....
9. zář 2010 ve 12:01  • Odpověz
@hupcza: no neke a dáváš kapičky Verunce, nebo piješ fenyklový čaje? Já oboje a stejně mám strach, no vyzkouším to, jinak bude jíst jen starý housky a žádný mňamky. Aspoň si teď ujíždím na nivě a hermouši, když jsem v těhu nemohla :wink:, doufám, že to mimi neva.
@lendaw : tak ještě že jsi vydržela až doteď a rozjela se ti až ke konci, tak to je možný že Bětka bude už večer s tebou, kéž by viď :wink: . Tak to ti dali asi dopegyt, ne?
@suzete : odhlasováno, my máme taky swadle, ale bavlněnou, zatím byl v jinejch ale zrovna včera jsem si říkala, že mu jí dám, než z ní vyroste. Ještě když byla docela drahá, tak aby jí využil. Jen je docela tenká a balit ho pak ještě do deky, mi přijde dost, i když je teda doma jen 22. Máme ho jen v zavince.
Tak jsem si myslela, že odstříkám, co nevypil abych měla víc mlíka a už ze mě nevytekla ani kapka,mám něják málo :pensive:
@kuchy: tak to je pěkně na..... co teď, co
9. zář 2010 ve 12:11  • Odpověz
@suzete máš zahlasováno :slight_smile:
@lendaw aspoň že budeš pod kontrolou lékařů, to je lepší!! Držím pěsti, ať je vše ok!!
@beru3nek na cibulce normoš vařím, nedávám tolik jako obvykle.
@lucinecka222 taky ty už jdeš v úterý na vyvolávačku? Tak hodně štěstíčka. A jak Ti jinak je kromě toho, že na Tebe leze nějaká chřipka? Na mě teda taky, pálí mě v krku, hučí mi v hlavě :frowning2:
@kovalda koukám,že jste řešili mateřskou. Taky mě milo překvapilo, kolik beru :slight_smile: bohužel pak ten rodičák je dost málo zase :frowning2:
@adeden tak přeju hezký den....promilovaný :grinning: hlavně ať to zabere!!!
nás to už taky čeká, ale už milování po 6ti nedělí. v pondělí ko na gyndě.
Tuhle jsem se pobavila. Manžel byl na srazu motorek a jeden jeho kámoš tam povídá, že je to hrozný, že sex neměl už 3 dny :slight_smile: tak se na něj můj Michal tak podíval a říká mu: "drž hubu" .... to je celý :slight_smile: mně to prostě přišlo vtipný :slight_smile:
9. zář 2010 ve 12:14  • Odpověz
@beru3nek : nevím, jsem úplně rozhozená,nabízejí jiný,ale já už se na něj těšila....zkouším ,jestli ho někde náhodou nemají skladem mimo naše okolí:frowning2:

@hanncca : no ,já jsem na MD měla být už od 18.8,ale pořád výměr nikde,tak nemůžu zrušit rodičák a pak ho budu muset zpětně vracet, no ale alespon ho mám, nepřijít mateřská ani rodičák jsme úplně nahraní...
9. zář 2010 ve 12:39  • Odpověz
ahoj...
@safryy: a ostatní: K tomu karpovi: kamarádka mi poslala tohle video, kde je přímo on a tutu metodu demonstruuje: http://www.youtube.com/watch?v=G6KnVPUdEgQ :wink: pro angličtináře ještě poučnější, ale i tak je to dobrý :wink:

@kovalda teda to by mě naštvalo, máte ještě starosti okolo, zabalit, dojít na poštu a poslat znovu. Taky bych jí moc nevěřila, že o tom nevěděla, nebo to prostě měla vědět, když něco prodávám, tak vím v jakým to je stavu. Na tohle jsem pes!
9. zář 2010 ve 12:43  • Odpověz
@lendaw: tak to je radost ..no ale za takových okolností je asi lepší být pod kontrolou ....tak ať to je co nejvíc v poho :wink:

@beru3nek: nedávám nic ani nic spešl nepiju ...já to i s ondrou praktikovala tak, že jsem jedla vše a vyřadila jen to, co dělalo problém ...a je toho o poznání míň než se všude píše
mám skoro dojem, že každému nesedí jen několik málo jídel a, ale oni to zhrcnou do seznamu, který je pak brutáolně dlouhý, ale úplně zbytečně ...a pak mámy plaší

@hanncca: ad zážitek ze srazu :grinning: :grinning: :grinning:

@kuchy: já zase čekám přes měsíc na vložnou tašku ...debilové
naštěstí zatím chodíme jen na procházky po okolí a to zvládáme se starým kočárem a skejtíkem
ale by mě ranilo, kdybych na to měla být závislá

koukala jsme na to SwaddleMe - to neznám ...ale udělá to celkem stejnou službu jako plína ...je to teda o poznání hezčí :slight_smile:
9. zář 2010 ve 12:48  • Odpověz
@kuchy ty jsi vlasntě ještě na rodičákům s prvním mimčem, že? Ono nelze pobírat rodičák za první a mateřskou za druhé mimčo...škoda :unamused: já měla taky trošku problémy s mateřskou. Jak byl malý předčasně, tak na sociálce chtěli znova papír o nástupu na mateřskou, takže jsem kvůli tomu po porodu musela na mateřskou. Přitom na tom papíře je napsaný jen předpokládaný termín porodu a termín porodu, kdy skutečně nastal, si tam dopisujou na sociálce sami. No prostě hrůza.
9. zář 2010 ve 12:50  • Odpověz
@beru3nek jj, dopegyt jsem dostala uz vcera od svoji Dr v poradne. Cekam ted na pokoji na prijmove vysetreni, tak snad se brzy dovim co bude dal. Nastesti meli volny nadstandart, tak si tu muzu lebedit:slight_smile:
9. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz
hupcza: ještě za včerejšek: :grinning: ....

ještě na někoho jsem chtěla reagovat a už nevím.

@kuchy, to je je dost pech, já byla nadšená, když jsem si vyhlídnutej kočár v krámě mohla hned odvést, ale vy máte, ten sourozeneckej, co? Ty asi nejsou jen tak k mání. Jak to budete řešit?

@lendaw: jejda jejda.... :frowning2: to ti nezávidím. Jak píše eveluska, I. stadelmanová mluví u preeklampsie o bramborové dietě : brambory na loupačku třeba s pažitkou, tlačit to do sebe a pít hodně těhu čaj + myslím obohacenej o kopřivu, na odvodnění a dalíš bylinky. Ale to nevím jak to v nemocnici půjde. Drž se!!!!!!

Jinak mě napadlo, jestli nezaložit ještě jednu odkazovou diskuzi, kde by se dávaly nějaké šikovné odkazy co kdo najde a zhuštěné rady, abychom to nemuseli pořád opakovat a pak složitě hledat. Akorát by musela bejt zavřená, aby se tam nikdo nevrtal a nebyl tam zmatek.
9. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz
Já mám na zavinování merinozavinovačku, ta je nádherně pružná a pak swadle me, ta je teda jen obyč tenká bavlna. Ale na střídačku snad budou stačit...
Myslím ale že nejvyužitější bude ta merino. :wink:
9. zář 2010 ve 12:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.