• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Tak jsem se schválně podívala na ten svůj dnešní záznam z monitoru, dvakrát ke 30, jinak kolem 10, takže opravdu nuda :astonished:
@beru3nek Taky už bych ten živej dáreček chtěla :wink:
10. zář 2010 v 11:37  • Odpověz
ahoj holky,
začetla jsem se zase pár stránek vpřed. Opět gratuluji novým maminkám a miminkům..
Kov- držím pěstičky.
Holky, nemá někdo problémy jako já- jsem už 13 dní po porodu, byl velmi rychlý- 2hodiny, ale byla jsem zašitá vevnitř i venku, bolí to jako ďas ještě dnes, nemůžu spát, štípe to, to se umývám 3x denně, po wc čistím laktacyd ubrousky na int.hygienu a bolí to pořád.....je to normál tak dlouho??? Ještě od porodu se mi začaly dělat hemeroidy, to je taky strašný, nemůžu na záchod- neví někdo pomoci?? Nebo aspon uklidnit, že je to normální.....

Ještě jsem přečetla, že prckům dáváte lžičky fenykl.čaje- na prdíky??? Nás trápí hodně, fenykl a kojící čaj piju já- můžu i miminku a kolik lžiček a jak často?? Máte ještě rady_já masíruju bříško když to dojde, ale je to strašné, když mu nic nepomáhá a plače...

Díky všem za rady. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. zář 2010 v 11:43  • Odpověz
@discreet ja taky na monitoru mívala 30 aj 40 a pak najednou během dvou minut i 0 takže mazec,no dělá si co chce :grinning: no sem zvědavá na pondělý na to zátěžovém testu :slight_smile:
10. zář 2010 v 11:44  • Odpověz
@hhalina ja sem teda u malé mněla po porodu bolesti tak dlouho jen kvuly tomuže mi to nějak blbě srostlo ten nástřih a udělala se mi tam kulička a tak mi to doktor musel spravyt,jinak hemeroidy sem nemněla tak to neporadím ale skus zavolat na gindu a poptat se možná ti na to něco dají :slight_smile:
10. zář 2010 v 11:47  • Odpověz
@lucinecka222 děkuji, doufám, že do toho nebudou ještě rýpat, já bych zbláznila...jdu tam brnknout... :frowning2:
10. zář 2010 v 11:50  • Odpověz
@hhalina jj uvidíš,rači se zeptej než abys trpěla :frowning2:
10. zář 2010 v 11:54  • Odpověz
Ahojky,
tak koukám,že alespoň něco se začalo dít,už by to chtělo porodní rozjezdy, mám v plánu do příštího pátku rodit....tak tu čekám na tu vlnu :grinning:
@kovalda : gratuluji ke kontrole, Žanda zralá,tak už se brzy vyklube, jen se jí u mamky líbí...víkend je dlouhý :slight_smile:

@ojo: super, držím pěsti...

@discreet : já už bych taky chtěla, zatím je scénář jako loni, byli jsme pozvaní na víkend.oběd ke tchýni, řekla jsem jí,že naposledy před porodem, byla jsem 37+2tt a v 37+5 jsem porodila, letos bych to ráda zopakovala, v pondělí na kontrole budu 37+5tt, tak bych ráda rodila....vím,že proti některým tady je to brzy,ale mě by to vyhovovalo....

Tak to s manžou do pondělní kontroly ještě popostrčíme, dám si dnes s Matýskem dlouhou prochajdu, večer teplou vanu a manžu,už to má slíbeno, v so a ne to zopakujeme a pak počkáme, co nám poví na kontrole.
A kdyby nic,tak neva.....počkáme.... :slight_smile: :sunglasses:

@eliska_v . moje mimi na monitoru spinká,takže :slight_smile: no action :grinning:

A včera mi psala kamarádka, že ji v noci prdla voda, jenže je bez kontrakcí....zatím se neozvala,tak na ni myslím, at je vše v pořádku :wink:
10. zář 2010 v 11:56  • Odpověz
@discreet : neboj se, však ono vám to už uteče :wink:
@hhalina : tak to neporadím, jsem po císaři. Na hemeroidy je dubová mast mám pocit, nebo něco v lékárně ti určitě doporučí. My máme na prdy ten sab simplex, přijde mi, že mu to docela pomáhá. Někdo ještě radil uvařit kmínový čaj a dát mu lžičku.
10. zář 2010 v 11:56  • Odpověz
@kuchy : to by bylo aby nebylo po těch vyháněcích akcích :wink:
10. zář 2010 v 11:57  • Odpověz
@beru3nek děkuji - kmín čaj vyzkouším, nám ten sab simplex nazabírá...
10. zář 2010 v 11:58  • Odpověz
@hhalina : mě petja poradila na hemeroidy mast AVENOC :slight_smile: , je to jakési homeo a zabralo to a to mám potíže už od porodu loni...a stím druhým bych šla na gyndu taky, raději, co kdyby tam byl zánět :confounded:

Dubová mast štípe.....já jse se v dub.kůře naseděla, jako lázeň ...pomáhalo to,ale s otevř. ranami a problémy se spodkem bych tam nesedala...
10. zář 2010 v 11:58  • Odpověz
@hhalina : už jsem to tu psala, nám pomáhal Babycalm,
: BabyCalm jsou kapky z přírodních zdrojů pro šťastné a spokojené děti od ukončeného 1.měsíce věku, které trápí prdíky. Píšou až od měsíce,ale my jsme je brali od 14 dnů 6 kapek před kojením :wink:
10. zář 2010 ve 12:03  • Odpověz
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/210562220600104/video/ holky v 20,30 minutě se mluvý o rodíčáku a porodném kdo chcete koukněte :wink:
10. zář 2010 ve 12:12  • Odpověz
@discreet: taky si myslím, že kus toho je dán geneticky ...kus může být o stresu, zatnutí, neposlechnutí pa apod.

@beru3nek: ale jako ono to fakt má něco do sebe - vem si jak ty malé miminka u toho odpadají ..větší děti to už zvládají v poho ...už to mají vyhctané a není to pro ně taková dřina :slight_smile:
verča má taky zatím chaos system - občas dá 4 hodiny, pak zase po hodině umírá hlady ...to si sedne :slight_smile:
10. zář 2010 ve 12:19  • Odpověz
@eliska_v tak to mas delohu akcnejsi:slight_smile: ja mam vetsinou kolem 10 a jak jsem psala: jednou 30 a parkrat 20. Betuska je zrejme stoupenkyni Simonka a Zanetky:grinning:
10. zář 2010 ve 12:24  • Odpověz
@hhalina: ad hemeroidy - to normální je - já mám zkušenost, že i samy odejdou ...bylo to tak poprvé a i tentokrát jsou na ústupu (i když prvních 6 dní jsem nebyla vůbec a pak dva dny s pěknou krvavou lázní ...včera a dneska už to jen zašpinilo)
co se týká stehů - vůbec netuším - neměla jsem ani u jdenoho - pro klid bych cinkla gyndařovi - buď ti řekne, že to je ok, nebo si tě pozve
a čajík na prdíky jsem taky nedávala ani nedávám, jen ty masáže
no a pak vysledovat, co přesně mu nedělá dobře, cos před tím jedla apod.
používali jsme krátce i baby calm - ale jen krátce - brzy skrze masáže nebyl třeba
10. zář 2010 ve 12:25  • Odpověz
Jeste se musim podelit o zazitek z dnesniho obeda. Nemocnicni kuchyne mi doslova vyrazila dech - asi soutezi o nejaky titul Vegetarian Friendly, jinak si to nedovedu vysvetlit. Dostala jsem chrest zapeceny se syrem s kasi. Slupla jsem to asi za minutu a klido bych si dala repete. Doufam, ze to nebylo jen chvilkove osviceni sefa kuchyne.
10. zář 2010 ve 12:29  • Odpověz
Tak teda nevím, jak s tím spaním, zrovna jsem skoro zabírala a přišla kontra, která mne vyvedla z omylu - totiž z toho doufání, že by kontra mohly být o intenzině, kterou předváděli dopoledne. Tohle byla teda kua jiná liga :slight_smile:

@hupcza: jj, mrzuté :slight_smile:

@beru3nek: panečku, to víš, chce všechno dohnat, tak baští po hodince :slight_smile: Super, že má chuť k jídlu, to je jedině dobře :slight_smile:
10. zář 2010 ve 12:34  • Odpověz
@kovalda juvá tak nakonec se to ještě i dneska rozjede ne :slight_smile:
10. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz
@hupcza děkujeme za rady, pořídím si i baby calm, masírujeme masírujeme.
10. zář 2010 ve 13:00  • Odpověz
@discreet: u nás má svátek tchýně v neděli. Ale říkali jsme s manžou, že nic se nemá přehánět, už svatbu jsme měli na její narozky :slight_smile:

@lendaw: jj, taky mám většinou na monitoru kontra kolem 10 - 30 :slight_smile:. Prostě je to hérečka :slight_smile: Ovšem ty, co mám cca od 12 hod. by už teda byly rozhodně ve vyšší hladině :slight_smile:
10. zář 2010 ve 13:05  • Odpověz
@lendaw: ty bláho, tak že se v nemocnici setkáš se chřestem, to je teda dost dobrý :slight_smile:. Tak snad jim to vydrží :slight_smile:

Mám zprávy od OJO - první psala, když jsem zalezla do postele - takže asi v 11,30:

Docela to utíká, bolesti v kříži už jsou znatelnější, ale furt pohoda. Byl tu primář a říkal, že jestli se ty porodní cesty nebudou měnit, tak mi dají infuzi na popohnání, že pokládá za zbytečné, abych tu 24 hodin čumákovala. Teď mi natáčí ctg a ve 12 hod. mě vyšetří, tak písnu.

No a po vyšetření:
Tak to postupuje samo, kontra sílí, už jsou po 3 min a otevřená na 5-6 cm ... tak dneska bude miminko. Už jsem strašně zvědavá, co na mě vykoukne :slight_smile:. Jdu si dát sprchu a pak možná vanu. Pa pa
10. zář 2010 ve 13:11  • Odpověz
@kovalda vsak uz mas taky narok na silnejsi kontra:wink: drzim palce at se to rozjede co nejdriv a netrva to vecnost. Ja si asi pujdu dat po velke vizite nekolik pater schodu, abych tu delohu nejak postouchla:-/
10. zář 2010 ve 13:13  • Odpověz
Jeee, tak Ojo uz to rozjizdi ve velkem!:slight_smile: super:slight_smile:
10. zář 2010 ve 13:16  • Odpověz
@kovalda koukám, že už nebudeš čekat dlouho :wink: tak to je moc super!!!!

@ojo: tfuj tfuj

@discreet já si nemyslím, že by to bylo dáno jen genteticky, no možná jo, ale i taky je tam dost velká šance jak tomu odpomoct nějakou činností. To je stejný jako se vším, genetika hraje nějaké procento úlohy, ale většinu tvoří ještě i jiné vlivy prostředí. Já jsem dole asi taky užší a jeden úspěch jsem už u epina zaznamenala a to u sexu, dřív po delší pauze to bylo a teď v těhu taky po dlouhé době naprostá pohoda.....tak věřím že to pomůže. Samozřejmě dost ovlivňuje i to co píše Hupcza. Jenže já na sále už toho třeba tolik neovlivní předtím ale jo.....takže masáž hráze, cvičení pánevního dna, epino považuju za skvělou přípravu. Už jen proto, že jak se rychle dá mamina fyzicky i psychicky po porodu dohromady, ovlivňuje to jak bude fungovat. Tady nejde o to, že to přežily všechny, ale jak to přežily....někdy to přes všechnu snahu nejde, ale proč pro to něco neudělat.

@hhalina já teda můžu jen poskytnout to co píše chytrá kniha. Sedací lázeň - dubová kůra (ale jestli štípe, jak píše Kuchy, tak opatrně), nebo heřmánek, ale ten až když je spíš zaléčeno, ten hojí rychle, ale od povrchu, takže spíš na pozdější fázi hojení. Asi by šla i koupel z měsíčku. Pak kostivalová mast nebo měsíčková mast a taky homeo mast traumeel S-Salbe, měl by být dostupný v lékárně....můžeš použít i svoje mlíčko, jestli máš nějaký zbytek.

A při čůrání oplachovat,...

Já bych asi vynechala ten laktacid, může to taky dráždit.

s hemeroidy asi poradili víc holky.
10. zář 2010 ve 13:29  • Odpověz
@kovalda jejda a už jí honěj s popoháněním :angry:
10. zář 2010 ve 13:31  • Odpověz
@lendaw chřest v nemocnici? No páni! :wink:
10. zář 2010 ve 13:31  • Odpověz
@suik: no, hned chtěli popohánět, ale rozjelo se jí to samo, tak snad to nechaj být :slight_smile:
Je hustý, že hned po příjmu chtěli urychlovat :angry:
10. zář 2010 ve 13:35  • Odpověz
@kovalda no já čumím jak puk....proč proboha, hlavně že jí to jede krásně samo :wink:
10. zář 2010 ve 13:37  • Odpověz
Ochází mi zátka a kontra jsou zatím po 17 minutách :slight_smile:
10. zář 2010 ve 13:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.