• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@zvirka jé tak já to zjistila až někdy koncem ledna :slight_smile: ještě jsem zvládla jednu ožíračku na plese......jo jo ze začátku je to všechno nebo nic (buď potrat a nebo zdravé mimi) takže si z toho nedělám těžkou hlavu. tak snad to dobře dopadne
11. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz
@zvirka A jak by jsi to mimčo měl podle tvé tchýně odvést z porodnice? :grinning: Jsou lidi co nemaj auto a musí mimčo dovést domů, tak si myslím, že to s tím "prvním týdnem ani krok" nebude tak horký. Ale myslím, že jsem někde četla, že by se na první vycházku mělo jít jen na 10min a pak prodlužovat.
11. zář 2010 ve 20:43  • Odpověz
@zvirka
@vafle my letos silvestra nějak zazdili, ale toho druhého byla malá oslavička a poté se upeklo :grinning:

jako ty termíny jsou buřt, horší je pak to "zbytečný" vyvolávání, i když je opět otázka jestli zbytečný, ono pak taky nevíš, jestli pak nenastanou nějaký komlikace.....

@laurinka.22 na epino a tak jsem se taky chtěla zeptat, ale jestli byla malá, tak rychlá, tak se ta hráz ani nestačila připravit :wink:
11. zář 2010 ve 20:43  • Odpověz
No už fakt musím, už tu mám vyčítavé pohledy, že si manžílka nevšímám :grinning: Ale když on sedí u pC... Znáte to :angry: Tak už se fakt loučím, dobrou!!!
11. zář 2010 ve 20:45  • Odpověz
@zvirka: jestli budu fit a bude pěkně, budu mít roupy jít ven hned :wink: , ale uvidíme.

@trexx25 to je náš případ, my asi pojedeme taxíkem.
11. zář 2010 ve 20:46  • Odpověz
@zvirka @vafle já jsem malou na Silvestra taky nešetřila. Vlastně ani ten den co jsem našla //. Protože jsem si dělala test a po 3 minutách tam nic nebylo. Tak jsem si otevřela lahev vína a chtěla jsem zapít žal. A za chvíli přišel manžel, kolik jako že čárek tam má být, protože jsou tam dvě a on neví co to znamená. Tak jsme tu lahev stejně vypili - na oslavu :sweat_smile:
@trexx25 chystám se vypít vyvolávací nápoj z ricinového oleje, pálenky a meruňkového džusu. Tady mu pracovně říkámě huhu koktejl :grinning: POkud je miminko připravené vyjít na svět, tak to vše urychlí. POkud ale nic připraveno není, je to lepší než klystýr - to jsem si vyzkoušela minulou neděli na vlastní kůži:slight_smile: Mrkni na diskuzi o nápoji na http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-vyvolani-porodu-podle-ingeborg-stadelma/
@vafle @zvirka Já jsem ze začátku taky měla strach, protože Silvestr byl u nás taky rušnej a hned k ránu jsme na to zas vlítli, tak jsem se bála, aby byla malá v pořádku, ale podle všech vyšetření (i jsme si jedno platili) je v pořádku.
@zvirka jj, to je u nás někdy taky, ale te´d je zuřivě zabranej do práce......zítra prý nepracuje, tak jsem zvědavá
@lendaw: tak představa těhule sedící na pokoji ve špitálské posteli zavazující panenkám nohy mě dostala :grinning: :grinning: :grinning:

@beru3nek: na rýmu, co sedá na dutiny je úplně nejlepší tymiánový krém od justu ....sice má pak nudli u nosu, ale to je jen estetický nedostatek, ale hlavně mu to nesedá na dutiny a není riziko dalších komplikací, nebolí hlavička atd. (je to super vlastně pro celou rodinu)
na uvolnění rýmy a kašle je dobré kapka levandule, kapka tea tree a kapka eukalyptu - kápnout na tamponek a dát někde do postýlky (szastrčila jsem pod prostěradlo, teď dávám pod polštář), aby se to pomalu a jemně uvolňovalo (tohle ale neopakovat dýl než 5 dnů v kuse - je to docela silné) ....
stejnou směsí můžeš i masírovat (dát do nosného oleje)
11. zář 2010 ve 20:47  • Odpověz
jé epino taky bych se na něj dnes měla vrhnout....bojím
11. zář 2010 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj holky, jdu na vás mrknout než se mi probudí paní miminková. :slight_smile: Doufám, že se máte dobře, u nás je vše ok.

@lendaw Jsem málem spadla smíchy pod stůl s těma panenkama, doufám, že pak dodáš fotku. :grinning: Jinak s tlakem ti to nezávidím, měla jsem (a bohužel ještě mám) to samý, nechtěli mě kvůli tomu pustit z porodnice. Tak snad už se Bětuška brzy podívá na svět.

@zvirka Nám v porodce při propouštění říkali poprvé třetí den po propuštění na chvilku - 20-30 minut a pomalu přidávat.
11. zář 2010 ve 20:49  • Odpověz
@lendaw Jé dík, kouknu na to a uvidíme jak dopadne 17.9. první poradna v porodnici, ale zkusila bych ho. Nemůže mi to teda jinak ublížit, když to vypiju dřív než před termínem?
11. zář 2010 ve 20:50  • Odpověz
@zvirka: my chodíme ven od 5. dne ... na procházku s ondrou se musí ....a rozčtvrtit se fakt neumím ...jako kdyby bylo -15, tak asi ne ...ale v tomhle počasí - v klidu

tak já na silvestra už věděla - věděla jsem už na vánoce ....čula jsme to v kostech ....30. jsem si udělal test ...na silvestra jsme prakticky nepila ...ale naštěstí to nikdo nezkoumal, jelikož jsem ještě kojila :slight_smile:
11. zář 2010 ve 20:52  • Odpověz
@trexx25 neublíží neboj, Já ho pila 38+6 a měla jsem akorát mega srajdu s meruňkovým aroma :grinning: Pročti si tu diskuzi :wink:
11. zář 2010 ve 20:52  • Odpověz
autor
já měla termín dle ms 6. září a dle utz 2. září.....takže to bylo skoro přesný, o dva dny......
zvirka. neee, epi jsem neměla, takže s nástřihem jsem počítala....no stehů mám asi pět, a už super, a vlastně i hned po porodu to bylo super, mohla jsem sedět, vše ok. ale asi třetí den mě to začalo táhnout ty stehy a štvalo mě to asi týden, ted už neee..... už zase můžu normálně sedět a fungovat.....
lendaw. aha, tak ony někdy ty plány nevyjdou, a jak píšeš, aspoň to máš blízko.....
a k vycházkám, my šli den po příchodu z porodky na půl hodky jen na zahradu, aby byla na vzduchu a pak jsme byli tři dny po sobě vždy na hodku na procházku a včera a dneska jsme byli už na tři hodinky...... když je počasí, tak je to ok....zatím...... dr. v porodce nám taky řekla, že takto můžeme, postupně, žádné přehánění
11. zář 2010 ve 20:53  • Odpověz
@lotyna to by mě kvůli tlaku nechtěli pustit po porodu domů? :confused: To jim uteču. Přece tu nebudu strašit 3 týdny :confused: Dostala jsi nějaké léky na tlak? Já mám Dopegyt, jednu tabletu na noc. Beru ho od středy, ale nezabírá.
11. zář 2010 ve 20:54  • Odpověz
autor
suik. no právě, malá byla rychlá dost....... ale ten nástřih byl pro mě spíš úleva a pomoc v té chvíli, jsem to cítila, ale nebolelo to......a šití taky nebolelo, akorát jsem té dr. řekla, ať ze mě není znova panna :grinning: :grinning: tak se smála, a měla to rychle naštěstí.
11. zář 2010 ve 20:55  • Odpověz
@lendaw: tobě to vonělo po meruňkách??? ...ze mě snad vživotě nic smrdutějšího nevyšlo :grinning: :grinning: :grinning: .....ségra říkala, že jí dlužím desinfekce wc a osvěžovače na oba jejich záchody :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2010 ve 20:56  • Odpověz
autor
já pila ten maliník a asi dost pomohl na to rychlé otvírání a lněné semínko zase že fakt vyjela hladce najedenkrát......ale třeba ne, nevím, jen si to tak myslím
11. zář 2010 ve 20:56  • Odpověz
@hupcza No moje sestra už to tak má, ale na porod si dnes když jsme se o tom bavily nestěžovala, prý ju to nějak zvlášť nebolelo, ale malá jí nešla vytlačit, takže jí nakonec museli hupsnout na břicho a vytáhnout malou zvonem. Malá měla 3050kg a 50cm. Toď k mé sestře a jejímu porodu.
11. zář 2010 ve 20:57  • Odpověz
@hupcza jj, chvíli jsem podezírala střeva, že to prostě nechala jen proplout - dokonce to mělo i stejnou barvu - jak jsem dodala, tak tělo vydalo :grinning: :grinning: :grinning: Jen v několikanásobném množství a na etapy :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2010 ve 21:06  • Odpověz
@hupcza :grinning:

to o těch panenkách je kde? to mi uniklo :confused:

@laurinka.22 semínko baštím poctivě, s maliníkem to je horší, zapomínám vařit a hlavně slejvat, zrovna se mi jeden louhuje, tak snad na něj za těch dest minut nezapomenu, :sweat_smile: už jsem dostala od petjy vyhubováno. Tak snad se i tohle nějak projeví.
11. zář 2010 ve 21:07  • Odpověz
@laurinka.22 no ten porod nádhera a super že je malá hodná :dizzy_face: :dizzy_face:
náš malý je ještě vzhůru a brečí a brečí nevím co mu je chováme,tulíme,svazujeme a nic :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
@trexx25: tak každá to máme jinak - mi se třeba svírá celý člověk při představě, že by se mi dělo to, co popisuješ :sweat_smile:

@laurinka.22: to je právě to - není s čím srovnat - kdo ví, jak by to bylo bez těch našich maliníků, semínek, masáží a spol. :sweat_smile:
@lendaw:chuděro no snad ti to v nemocnici brzo uteče je to tam děs :unamused:
11. zář 2010 ve 21:08  • Odpověz
@vafle néé ....10. 12 MS, 24. 12 ovu a 2.1. početí

kde má lendaw ty panenky?
11. zář 2010 ve 21:09  • Odpověz
@beru3nek já ještě nic nezamražovala malý me vypije vždycky vše a nic mi nezůstává :astonished:
@hupcza to jo, ale zkoušet bez toho to nechci :grinning: ... jakože na porovnání
jinak hodila jsem foto malého :slight_smile:
@suik :grinning: :grinning: panenky ještě nemám. To byla jen jedna nejapná narážka na to předbíhání s roděním. Psala jsem, že si nechám od manžela přivézt woodoo panenky (a samozřejmě je pojmenuju po koníkovkch, které mají předbíhačské ambice) a svážu jim nohy :wink: :grinning:
11. zář 2010 ve 21:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.