• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza Jo to i mě, sestra byla na sebe hrozně naštvaná, že to nezvládla. Když si zpětně uvědomila jak mohla malé ublížit, ale naštěstí to dobře dopadlo. No snad to u mě bude lepší. Musí... :wink:
11. zář 2010 ve 21:11  • Odpověz
@lendaw: no tak mě to protáhlo tak, že jsme pak 3 dny nebyla ... prostě nebylo co :grinning: :grinning: :grinning:

@suik: neboj ..já flákala maliník i semínko :wink:

@antana123: nic zásadního mu nemusí nutně být - chybí mu čtvrtý trimestr - viz karp - http://zena-in.cz/clanek/chybejici-ctvrty-trimestr/kategorie/tehotenstvi-a-porod/rubrika/rodina
hezké fotky - po kom ale prosím tě je ..mi příjde, že po ani jednom :sweat_smile:
11. zář 2010 ve 21:18  • Odpověz
@hupcza no každý říká něco jinného mě se zdá že je po mojem hlavně když jsem se dívala na fotky mojeho když byl malý a díky přečtu si to :wink:
11. zář 2010 ve 21:20  • Odpověz
@trexx25: ono nemá cenu si něco vyčítat ..moje ségra si taky vyčítala (a vlastně pořád vyčítá) epidurál ....prostě to v tu chvíli tak dopadlo ... život jde dál ...
ale jsem ráda, že mi se podařuio si oba porody ukočírovat dle svých představ a nemusím se s něčím takovým srovnávat
11. zář 2010 ve 21:20  • Odpověz
@antana123: to je šumák ...stejně se ty děti furt mění .....a hlavně, že jsou zdravé :slight_smile:
11. zář 2010 ve 21:21  • Odpověz
@lendaw díky .... :grinning: :grinning: :grinning:

11. zář 2010 ve 21:22  • Odpověz
@hupcza ty výčitky jsou pěkně blbý :unamused: , já taky doufám, že si to nějak ukočíruju, ale v cizím jazyce to bude obtížné, no prostě se musím smířit s tím, že něco třeba ovlivnit nezvládnu a budu jim muset věřit.....asi lepší než se tím trápit dopředu.
11. zář 2010 ve 21:26  • Odpověz
@hupcza jo jo jinak zajímavé čtení snažíme se mu dělat vše co tam píše ale někdy ho to neuklidní s tím asi noc nezmůžeme :wink: můj ho tet konejší tak snad nám brzo usne
11. zář 2010 ve 21:26  • Odpověz
jdu za malým přeju dobrou noc :wink:
11. zář 2010 ve 21:28  • Odpověz
ahojky holky
zběžně jsem dočetla, at jsem v obraze, ale moc nestíhám :slight_smile:
Dneska jsme byli ráno kočárkovat, pak byl manža po obědě a pak jsme šli spolu k večíru, do půl osmé a mrňous spí ještě ted, jdu ho pomalu budit....
Je zlatej, včera jsme byli u dr, atakujeme už na čtyři kila, stále tedy plně nekojím, mlíko jeden den je, druhý den méně, přitom režim mám stejný tak nevím.ale jinak jsme happy a doma naprostá idylka, sice manža ucapanej, já taky, ale jsem happy...Zítra má mamča svátek, tak uděláme s Domískem výletík k našim. Příští týden jsem tu uplně sama, tak se trochu děsím, zda to zvládnu a ve středu nepadnu na hubu, ale dobrý. Spodek se jako mávnutím kouzelného proutku nadobro umoudřil, sedím, funguju a bez bolesti, docela ze dne na den, takže pohodička
Jen maličko trpím na záda, ale až pořídím šátek, bude snad lépe :slight_smile:

BERU rýmu vám tedy nezávidím, docela se děsím, jestli ji chytnem taky, ale zatím jsme jako řípy....tak at jste brzy fit
11. zář 2010 ve 21:32  • Odpověz
@lendaw . a co ty maminky, co své prcky porodily úplně dříve, nechtěně a neplánovaně..ty dostanou špendlík do zadku za předbíhání :astonished: :astonished: :astonished:
Tak mě šněruj nohy hned :frowning2: ,taky chci rodit co nejdříve....beru dopegyt 3xdenně, někdy po 2ks a vasokardin k tomu a zabírá to blbě, jednou vysoký a pak zase moták a nízky....tak už bych ráda taky měla pokoj....
Doufám, že je v pondělí už ukecám na porod brzy :wink:
11. zář 2010 ve 21:33  • Odpověz
@hupcza proč si ségra vyčítá epidurál?
Já ani zpětně, když si promítám svůj porod epi nelituju, ale škoda té vyvolávačky, ale ta nebyla v mé režii, těžko říct, zda bych podruhé kopala kolem sebe, že ji nechci.....
11. zář 2010 ve 21:37  • Odpověz
@antana123 vydržet a karpovat, šíma si zvykne a vám pevné nervy. Ono chvíli mimákům trvá, než jim dojde, že jim to dělá dobře..vidím to u Domči, ale my tedy v noci prob nemáme, máme ted kritickou tak sedmou až osmou a to jsme neska bylu venku, sice furt pobékával a byl neklidnej, ale ustáli jsme to a chrupe ještě ted...
jinak přeju dobrou a klidnou noc
11. zář 2010 ve 21:38  • Odpověz
@suik: já věřím na to, že když si něco přeju a udělám pro to maximum, že to zkrátka dopadne ....podle hesla: pomož si sám a pámbíček ti pomůže ....beze zbytku mi to platí celý život (klep klep)

@antana123: no tam je důležité i to, že když to nejde, tak zkrátka se nijak nevinit, že prostě některé děti to tak mají a nedá se nic než vyydržet
mi osobně se nejvíc ulevilo, když jsem ondru přestala u pláče utěšovat s cílem zajistit zatavení pláče ...když jsem ho utěšovala jen s tím, že je důležité, že jsem u něj, uklidnil se mnohem dřív ....já totiž v první verzi šla do nervozity, že se nedaří ..no a se mnou chyytal nervíka i ondra a už se jelo v kruhu a už se to cyklilo ....u druhého jsme byla v klidu, protože svůj úkol (být nablízku) jsem plnila a ondra se měl o co opřít a hodit se tak do klidu ...je to celkem blbina - ale stráááášně moc účinná (nejen u nás)

@lio: to je fajn, že se máte fajn :slight_smile: ..kojo se určo brzy ustálí ..a když ne, tak se to nepo*
11. zář 2010 ve 21:39  • Odpověz
@suik určo se tím netrap dopředu, nikdy nevíš jaký bude sled událostí a jak to dopadne, a proč se tím trápít dopředu......
11. zář 2010 ve 21:39  • Odpověz
@lendaw Měla jsem Vasocardin už před porodem, po porodu se to vůbec nezlepšilo, spíš naopak, tlak šíleně kolísal (bohužel teda v dost vysokých hodnotách) a zvýšili mi dávky.
A prosím prosím smutně koukám, mě vynech, přísahám, že jsem nechtěla předbíhat, to Viktorka chtěla. :slight_smile:
11. zář 2010 ve 21:41  • Odpověz
@hupcza mrzí mne to, ne že ne .....a ty otázky "kojíš" na prvním místě mi taky ok nedělaj, ale snažím se z toho nezbláznit.....v po volám tomu čínskému dr, poslední moje šance, bo odstříkávám, piju, odpočívám, stále věřím.....ale čas ubíhá no :frowning2: ale Domča nevypadá že strádá a právě, ono se to nepoto, jen proč se to muselo stát nám :-O
naštěstí od manži mám naprostou podporu a furt mi říká, jak mi to sluší, jak sem pěkná maminka, jak krásně voním atd. až si říkám, jeslti je slepej :slight_smile: ale potěší to, tak se to prostě snažím neřešit, dycky vzpomenu na tvé "historky" jak sou z toho ženský uplně rozložený, tak skončit nechci.....ale dyby se zadařilo a čínskej dr pomohl, tak budu max happy
11. zář 2010 ve 21:43  • Odpověz
@lio: protože z toho má dnes synovec trošku problémy ....je tam určité přerušení kontaktu máma-dítě ..no a holt něktetré děti to nerozdýchají (pak se třeba chovají zvláštně, zlobí, více se bojí ....) .....spousta lidí to tak nebere, neřeší tyhle věci ... takže epi je dobrý ... u nás se na tyhle souvislosti dost dá, takže proto
no a nemluvím o tom, že i sobě udělala problém - skoro 2 roky měla citlivé místo vpichu
11. zář 2010 ve 21:43  • Odpověz
@lio: hele ...já mám kamarádku, co má 4 děti - 3 kojila plně hodně přes rok ...a 4. prostě kojo nezvládla ...těžko o ní jako o mámě pochybovat ...prostě se to stalo ....rozdíl teda je ten, že první tři děti šly na svět zcela přirozeně, 4. porod byl císařem
11. zář 2010 ve 21:46  • Odpověz
@hupcza nestraš mne :frowning2:
náš vstup do života taky nebyl růžovej.........
11. zář 2010 ve 21:46  • Odpověz
@hupcza tak i po císaři se dá kojit.....ale stane se no....čím to bylo u mne, dyž se mi laktace rozjížděla tak, že jen sem na malého koukla už mi tekly prsa.....netuším :frowning2:
11. zář 2010 ve 21:48  • Odpověz
@hupcza naštěstí se zdá že sem vybrala ok pediatričku.....jen radila jak laktaci zvýšit a tak, ale nakonec z toho vědu nedělá, jen se děsím toho, že jeslti to nedopadne (věřím ale že dopadne) tak abych si nevyčítala, že jsem to nezvládla, že jsem selhala.....objednám pro jistotu i k mé šarla....než to začnu řešit :frowning2:
11. zář 2010 ve 21:50  • Odpověz
du vzbudit prďolu, věřím že se mu spí dobře, ale jdem bašiti :slight_smile:
11. zář 2010 ve 21:51  • Odpověz
@lio: to není o strašení ..některé děti jsou holt cítě (no i někteří dospělí, že :slight_smile:) ...ale všechno se dá řešit :wink:
jako určo se po císaři dá kojit ....ale 100% přirozený porod je vlastně určitou garancí beproblémového kojení (vše jede podle přírody a ta už si to zařídila před mnoha lety, aby to klapalo), každý zásah pak má potenciál kojo nabourat ...
jako vyčítat si to asi nemá cenu - některé holky se tak vystresnou honbou za kojením, že to odskáče nakonec ten prcek - nemá ani mm, ale jako bonus má vyklepanou mámu - no tak to přece je zbytečné :wink:
11. zář 2010 ve 21:56  • Odpověz
@zvirka : děkujem. Nám řekli v nemocnici, že 2 dny nic, pak dva dny otvírat okna a pak ven. Je to u nás ale jiný, když jsme nedonošený si mysím. První vycházka na 20 minut, ale určo to u normálně vylíhlejch dětí bude jiný :wink:
@hupcza : tee trea doma mám, tak vyzkouším a ten tymiánový krém je k dostání běžně v lékárně?
nedočítám, pláčem, tak a´t tady jsou nějáká nová miminka do zítra :slight_smile:
11. zář 2010 ve 22:03  • Odpověz
@suik jo no právě ja ji vubec nějak ani neznala takže tak no :slight_smile:
@suik jo to ja mám taky takové křeče je to hnus že :unamused:
@lendaw no je to mazec nevím na co ty telefony mají že :unamused:
@antana123 ju ta je nádherná :dizzy_face: moc se jim povedla :slight_smile: že ještě jednou moc gratuluji :wink:
@zvirka tak tobě to budou chtít taky vyvoláívat jo? no ja jsem si už dneska dokompletovala tašku do porodnic kdyby náhodou se malí rozmyslel a šel ven dneska a nebo zítra ale to pochybuju,tak ji budu tahat v pondělý ráno do špitálu :-/,tys nemněla taky testy na cukrovku jo :-/ no a máš ji v rodině?
@vafle mně se taky termíny schodujou o jeden den mám podle ms 14.9 a podle ultrazvuku 15.9 :slight_smile:
@hupcza mně taky berou jako rozhodný ten podle ms :wink: sme na tom stejně :slight_smile:
@lendaw jo to je screning v prvním trimestru,tak se to jmenuje ten ultrazvuk ja jsem na něm byla a platila sem si ho :slight_smile: no holky vásw teda dočíst to je síla :grinning:no daly ste mi zabrat ale povedlo se a dohnala sem to
@laurinka.22 tak to je super e se vám daří :slight_smile: jen tak dále :slight_smile:
@lendaw včera porodila jen ojo a kovalda ne?lajla a ještě jedna ted nevím která už ´to mněly zasebou ale napsaly až ted :unamused: já sem teda poslední MS mněla 8.12 a termín mám 14 a podle ultrazvuku 15 ¨:slight_smile:
@lendaw juvá tak už rod abych tě nepředběhla já :grinning: :grinning: :grinning:
@vafle juvá bobek malí tak to se teda pěkně opil i stebou co :grinning: :grinning:
@zvirka no dívej se pět dnu sive špitále a pak doma sik jeden až dva dny ale myslím že ven normalně mužeš pokud není kosa,tak na chvilku určitě jo :wink:
@lio neboj ono se to určitě to kojení spraví a bude vše ok :wink:
11. zář 2010 ve 22:07  • Odpověz
@hupcza na to taky věřím...

@lio: tohle je bohužel součástí mojí povahy a někdy s tím dost bojuju....ten boj spočívá i v tom, že to musím nějak ventilovat, slovně nebo písemně, to mám ozkoušený, že to funguje ....jakmile tu obavu vypustím (furt o ní melu až jsem okolí nesnesitelná :grinning: ), tak plyne ven.
11. zář 2010 ve 22:08  • Odpověz
autor
suik. no já ten maliník hlavně měla z pravých listů maliníku ze zahrady. sypané čaje mi nechutnají a sáčkový byl hnusný, tak mě napadlo natrhat si listy a to byl moc dobrý čaj......a to já na ně moc nejsem a toto jsem fakt dvakrát denně pila i na chuť........
ant. to mě mrzí s šimonkem......poradit neumím, zkušenosti nemám a jediné co mám načtené je nejštastnější miminko a to jen do půlky, víc jsem do porodu nestihla......
hupcza. no právě, taky si říkám, že to třeba vůbec vliv nemělo a nebo naopak mělo a velký.....těžko říct.......
my i masírovali hráz, a třeba bych měla nástřih a šití mnohem větší......a nebo jsme masírovali blbě a nemusela jsem mít žádný........ ale to se stejně nedozvím, takže je to fuk.....výčitky si z toho nedělám......
jinak bylo super, že jsem měla porodní pokoj se sprchou a jediný s vanou a vůbec jsem si ji nestihla dát........ nestihla jsem tam vlastně vůbec nic a celá taška k porodu mi byla na nic - kromě flašky vody, protože jsem měla pořád žízen, takže to bylo jediné, co jsem využila, manža mi dával napít mezi kontrakcema a masíroval v kříži.....to je jediné.....
hupcza. budila bys malou v noci, kdyby spala čtyři, čtyři a půl hodky na krmení? nebo bys nechala spinkat? ve dne spí tři, tři a půl hodinky a dřív stejně nechce a v noci taky tak, až se vzbudí, tak jíme
11. zář 2010 ve 22:11  • Odpověz
no nic ja letím spát,hodně hodin je a v 1 vstávám k malé ji dávat čurat tak zatím papa ráno :wink:
11. zář 2010 ve 22:12  • Odpověz
@laurinka.22 si myslím, že tam určitě hrála roli ta rychlost, co jsem načetla, tak hráz by se měla nechat trochu připravit, ale některý miminka jsou jak šipky :wink: ...
ale rychlej porod závidím, já mám tašku na sál zabalenou jak na výstup na everest, připraven na vše :grinning: , ještě mi tam chybí MP3, ale tu mi musí manžel předělat.
11. zář 2010 ve 22:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.