• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@suik při prvním pokusu mě huhu hnal na wc přesně 3 hodiny po požití. Teď jsou to 3 hodiny a 15 min a zatím nic. Ale asi to přijde co nevidět :sweat_smile: Usnula jsem na hoďku a půl, ale klidně bych spala dál.
12. zář 2010 v 15:46  • Odpověz
tak včera byl večer teda krušnej, nevěděli jsme jak malýmu pomoc. Hned po odsání a kápnutí opět huh'nal, dýchat nemohl, plnou měl i pusinku. Máme dětskou skoro tetu, tak jsme volali o půl 11 večer, dneska přes den super, protože jsme jeli k přítelovým rodičům a byl asi 5 hodin na čerstvým vzduchu, ale teď doma už opět nemůže skoro dýchat chůdě a to má trvat minimálně týden :pensive:
tak vás jdu dočíst :wink:
@lendaw : mě pak taky znova hospitalizovali i kvůli tlaku, ale měla jsem ten zánět dělohy, tak snad tě pustěj hne po porodu dom :wink: Já měla 4x dopegyt na den :unamused:
12. zář 2010 v 17:06  • Odpověz
@suik ....no me se kazdy divil, ze jsem sla na druhy den domu....to ze je to tu normalka nikdo nechce nejak pobrat....kazdy to bere skoro jako zanedbani pece....me to max. vyhovovalo. Citila jsem se v pohode, klidne bych dosla domu i po porodu pesky. Ale Verunku mi tam zkontrolovalo spoustu lekaru, popovidala jsem si s midwife o vsem moznem, prestoze kojeni bylo pro me z niceho nic automatika, ukazali jak kojit v ruznych polohach a pohoda :slight_smile: Takze ten jeden den tam v poho vydrz a bude fajn :slight_smile:

@lendaw .....tak co huhu koktejl, uz te aspon prohnal? :grinning:

Tak midwife prave odesla a nas zrout nabral na 4300g :grinning: Pry je mala na stejcich a ne na mliku :grinning: Tak jsem ji rikala, ze ji tam asi fakt netece mliko, ale rovnou smetana....ono to je na ni dost videt, ze nabrala....zacina byt pekne bunclata :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2010 v 17:06  • Odpověz
Takže 4 hodiny po vypití jsem absolvovala jednou WC, ale nic bouřlivého to nebylo. Nicméně uvnitř to pěkně vře, takže čekám ještě nějaký sprintík :sweat_smile: Ale nastal pokrok - zaznamenala jsem pár slabých kontrakcí. Budu doufat, že se to začíná uvnitř hýbat.
12. zář 2010 v 17:15  • Odpověz
@antana123 :někde mi přijde Šíma víc na tebe, někde na taťku, řekla bych že mix, pěknej klučík :slight_smile:
@lio : děkujem, tak super že spodek je už o.k. a že je vše idilické, to má už hezkou váhu :wink: Neboj se, může se ti to rozjet i dýl, já měla taky málo mlíko, malej neuměl ode mě pít, takže flaška, moje odstříkaný mlíko nebo sunar. Ty otázky, jeslti kojím, tak za ty bych zabíjela. Pak najednou jak mávnutím malej se to naučil, zapla´tbánbůh za to a mlíčka se samo začalo dělat víc, ale až poslední týden, takže fakt vydrž do konce 6 nedělí :wink: Když to nepůjde, tak co bude dokrmovanej, hlavně že má fungující a milující rodiče, není nic důležitějšího :wink: Ještě něco, hlavně si to neklaď za vinu, prostě to někdy nejde, jak se dostaneš do pohody a nebudeš myslet jen na to, že to prostě nejde a mělo by, tak se to zlepší, bylo to tak u mě :wink: Tak držím pěsti :wink: já pila meltu na litry, kojo čaje a gravimilk. Jo a dala jsem si i skleničku černého piva, ta mě možná pomohla nejvíc :grinning:
12. zář 2010 v 17:18  • Odpověz
@lendaw ....no teda....tak preju, at se ti to rozjede...nejen na zachode :grinning:

@beru3nek ....chudera maly....blba ryma....tak snad ho to nebude trapit moc dlouho :wink:
12. zář 2010 v 17:28  • Odpověz
5,5 hodiny po požití další WC, už to mělo větší grády. :sweat_smile:
12. zář 2010 v 17:49  • Odpověz
Ahojky, nedočítám nestíhám, jdu si pro radu :sweat_smile: malej chce jíst po hodině, dávám mu, jak si řekne, ale usíná u toho, je schopný být přisoslý hodinu, spí, pak párkrát zabere a zadumlá a zas spí, jak ho odstavím, za chvíli řev.... :unamused: Nechat to tak nebo co s tím? Bud mám mín mlíka, což nevím nebo je to nenažranec a nebo je mu tak hezky, ted babo rad :sweat_smile: předem za rady děkuju :wink:
12. zář 2010 v 17:53  • Odpověz
@rennu nedokážu poradit :sweat_smile:

Už mám nervy na pochodu, musím nakapat další krizovky. Tlak mi teď naměřili 150/100. Strach je asi přirozený, zkusím to zaspat. Každopádně v úterý bude Bětuška na světě :slight_smile:
12. zář 2010 v 18:06  • Odpověz
@rennu ....ja krmim nekdy i casteji nez co hodinu a nekdy spinka tri hodky...zalezi...mozna zkus proste vydrzet a treba to prejde...ja jsem z toho obcas taky na nervy, kdyz po krmeni chce za dalsich 20min nasup...no ale co nadelam zejo....dam ji :slight_smile: Ale me u toho vylozene nespi....ma zavrene ocka, ale pekne sosa....az u toho zacne vytuhavat tak ji prso zkousim odebrat, to se pricucne a zase dulezite saje :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....ale pak vetsinou odpadne sama :slight_smile: komplet zbryndana od mlika, pac poslednich par sosnuti uz nemela ani silu polknout :grinning: A on ti spi tak, ze vubec nesosa? Ani kdyz mu prso chces odebrat?
12. zář 2010 v 18:26  • Odpověz
@kuchy: nooo tak já bych taky snesla budíček v 9 a mám ho před 7 ....ale po 11 hodinách nepřetržitého spánku
12. zář 2010 v 18:33  • Odpověz
@safryy: tééda to jsou přírůstky ....

@lendaw: mi to taky zabíralo tak nenápadně ...normálně jsem volala dule, že na mě to nezabírá ...a ona tvrdila, že ne ...no a měla pravdu

@rennu: co hodinu bych klíďo dávala, ale hodinu na prsu bych nenechávala - zničí ti bradavky
neřekla bych, že máš málo mlíka ...spíš je honzík spavý a pití ho unavuje ....dala bych napít, pokud nepije a jen se drží, vytáhla bych mu prso a nechala si ho na hrudníku, jakoby pil, případně mu šoupla dudlík ...dle mého potřebuje být u mámy a tím si tě zichruje -mámu mu dej, ale prsa si nech zdravé :wink:
12. zář 2010 v 18:42  • Odpověz
@lendaw haloo ... jo jo nechali .. pak doktor si dokonce mnul ruce, že konečně nějaký komplikovaný porod .. Že už ho ty porody hlavičkou moc nebaví .. No povzbuzení nic moc .. Nejhorší na tom všem asi bylo, že jsem byla šíleně šitá ..
Sedla jsem si bídně po šestinedělí .. Byl to mazec ..
Tak snad si teť to šestinedělí užiju jinak ....
12. zář 2010 v 18:47  • Odpověz
@hupcza chjo, jakmile mu prso vytahuju, klasika, začne hltat, na hrudníku si ho nechávám, spinká a do 10minut začne už zase rejjdit hlavičkou a hledá prso, dudlík ignoruje a plive, zkoušeli jsme pryžový i silikonový a houby :rolling_eyes: , málokdy se nechá oblbnout dudlíkem :frowning2: v babyvaku vřískal jako paviánek, úplně do rudé barvy, pak se honem nadechl a začal o oktávu výš :frowning2: už nevíme, co :frowning2: je nám ho líto, strach, aby mu "něco nebylo"......já vím, miminka se jinak vyjadřovat neumí, ale nějak nám dochází síly a nevíme, kudy kam a nic nefunguje :fearful:
12. zář 2010 v 18:49  • Odpověz
@safryy tak já jsem taky nejdřív nevěděla, že to je v anglii takto, mě se líbí systém, jdi kdy chceš... pokud bude vše v pohodě, tak tam nechci čumákovat moc dlouho, ale nedokážu si to vůbec představit, tak nevím...

ale máš teda pěkného savečka :grinning:

@lendaw: tak teď máš prázdno, můžeš začít rodit :wink: , stále držím palce, aby to dnes vyšlo.
12. zář 2010 v 18:52  • Odpověz
@safryy kolikrát vytuhne a nesosá nic, za chvilenku se sám probere a zase saje intenzivně a pak si jen dumlá bradavku.....dělá to posledníi 2-3dny, obvykle až navečer, ale dnes začal už odpolko :frowning2: JInak taky prso vytahuju, občas se pustí ale to jen občas a přesně, jak chci vytáhnout nebo mu domlouvám, začne baštit....jestli má hladíka nebo ten spurt nebo je to jen hladovec nevím.....ale i když si ho pak nechám na holém těle, tak po chvilce zase spustí..... dnes mi pomáhá manžel, že aspon si ho veme, já něco doma udělám, odpo jsem byla venku 2hodiny, tak to je jediný, kdy malej chrní, venku v kočárku....a manžel má doma ticho :slight_smile: a čerpá sílu na večeerní hlídání, to je s malým v obýváku aa mě pošlou vždy ležet :slight_smile:
12. zář 2010 v 18:55  • Odpověz
@rennu .....a netrapi ho neco jineho? Treba prdiky? Verunka vsechno resi prsem totiz :grinning: Treba kdyz ji krouti, hned by sosala...a ja misto toho abych ji pomohla od prdiku vzdy vytahla prso...a mile ditko sosalo az nam vzdycky preteklo....ted uz poznam kdyz place od prdiku a kdy se vazne dozaduje jidla...ale nekdy taky sosa prave co chvili a kdyz nesosa, tak kvici....fakt nevim co poradit...ale jak pise Hup...s takovou ti zdevastuje bradavky :sweat_smile:
12. zář 2010 v 19:24  • Odpověz
@rennu: a karpa jsi zkoušela?

@suik + safry: taky se mi to líbí, že tam ženská nemusí nesmyslně vysedávat (pokud je vše ok)
12. zář 2010 v 19:37  • Odpověz
@hupcza zkoušela, nic...to bylo první, co jste mi radili hned zkraje...bezúspěchu :frowning2: je to boj ho zakuklit, ale i tak se kroutí a vřeští víc :cry: ššššš aplikujeme furt a nic....už nevím, nanžel ted radši prchnul venčit

@safryy prdíky ne, ty už jsou ok, to brečí jinak....to poznám
12. zář 2010 v 19:46  • Odpověz
@hupcza ...jj me se ten system dost libi....ale byla jsem celkem rada, ze jsem zustala....navstevy byly od 9-21 takze tam byl manzel a segra skoro celou dobu se mnou.....teda odskocili si domu prospat se po takove drine ze....ja oka nezamhourila....jsem byla naspidovana jak das :grinning: Je fajn, ze zkontrolovali me i miminko....ukazali co bylo treba a moc se o nas dal nikdo nezajimal...kazdy delal co umel...ja neumela nic...zato Verunka vedela presne co chce...KOZU :grinning: (a tim, ze si do plodovky uprdla veskery ten sajrajt....tak jsem ani nemela co prebalovat....poprve mi kakala az doma a to uz byla ta klasicka oranzada co ma tedka :grinning: )
12. zář 2010 v 19:48  • Odpověz
@rennu ....no my jsme taky (jak manzel rika) Kaprovali :grinning: (co byste od rybare cekali ze....) ale tedka kdyz ma prdiky, tak ji moc nevazem...ono to z ni lita lepe, kdyz je navolno.... No co tak jeste zkusit....proste te chce mit asi u sebe...u nas dudlik taky nezabira....mame asi 4 druhy a prdlajz....prso je prso :slight_smile:
12. zář 2010 v 19:52  • Odpověz
@safryy :grinning:
u nás jsou návštěvy zvláštní .... manžel může snad kdykoliv přes den, děti další taky, ale ostatní příbuzenstvo na to má jen dvě hodiny k večeru, mno, to mě tak ani netrápí....taky bych chtěla, aby tam byl se mnou, co to půjde.
12. zář 2010 v 19:55  • Odpověz
@lio : 120 vyzunknul, no fíha :grinning:
já bych se bála, že bych malýho v noci zalehla, kdyby spal s náma, nebo že by ho přilehl pes :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kolikrát v noci se vzbudím celá opocená, že na něm ležím a to ležím na psisku :grinning:
@lendaw : tak držím pěsti, ať se to rozjede samo a huháč zabere :wink: to se nedivím, že tě to rozhodilo. Tak hlavně, že krizovky zabírají :wink:
@adeden : to tě nechali rodit takovýho obříka KP? teda to čumím.
@lio : to máš koukám dobrý túry s kočárkem a malej z prsu nepije? Čtu, že píšeš, že ti to leje samo, jen s odsávačkou nic moc,to mi někdo taky říkal, že mu nešlo odsávat. Mě nejlíp to jde ručně, odsávačka krom mega drahý z nemocnice mi to neberou taky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2010 v 19:59  • Odpověz
Ahoj dámy, my jsme stále 2v1 a stále zcela v klidu, včera jsem si parádně mákla - půl dne úklid, 2,5h žehlení, velký nákup...a bříško mi ztvrdlo tak cca jednou za celý den :grinning: Takže Třetislavouš tam bude asi ještě pěkně dloooouho :wink: Ale malá krapet klesla, tak aspoň něco, dneska se vrtali ve výtahu a musela jsem si to dvakrát vyběhnout po schodech a dobrý, ani se nezadýchávám,tak snad budu na porod v kondici :grinning: :grinning: Jo a budu mít odpočinek, dámy pojedou na 3 dny k babičce!!! Snad to zvládnou, hlavně prcek Jája...ale zas nemusím shánět hlídání na dobu kdy půjdu do poradny nebo pokud bych ev. v té době rodila (ehm...asi nehrozí :grinning:)....tak plánuju ještě umýt okna, jsou od jara nemytá...fuj :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Muž zas plánuje vymalovat holkám pokoj.

@lucinecka222 tak už vás to čeká teď někdy, ne?? Držím moc palce!!!
12. zář 2010 ve 20:04  • Odpověz
@lendaw tak teď to dočítám, snad teda koktejlík zabere :wink:
12. zář 2010 ve 20:05  • Odpověz
@discreet Lio se netrápila změčkováním hrdla...je to jen proces na pár dní, záleží jak je to dole připraveno a my prostě ready na porod nebyli, takže to chvíli trvalo, tím že sem neměla žádný akutní stav (tlak, ozvy a tak) tak si dr mohli dovolit takhle postupně, ono bez změkčení toho hrdla to nejde....
12. zář 2010 ve 20:07  • Odpověz
@lendaw:držím palce at se to rozjede :wink:
@rennu:taky bych ho nenechávala náš malý spí i u flašky snažím se ho pořád budit aby to normálně vypil
@safry:gratulka k přírustku je nádherný já se dozvím až ve středu kolik máme
jinak psala mi kovalda mám vás pozdravovat že se dneska cítí už líp malá se prý krásně přisává ted čekají až se rozjede mlíčko
12. zář 2010 ve 20:11  • Odpověz
@safryy děsně vám závidím tuhle možnost odejít brzo....celé těhu jsem plánovala ambulantní porod a teď mi našli pitomého streptokoka, tak teda nevím jestli si to dovolím, asi alespoň 2 dny zůstanu....jsem z toho docela frustrovaná, nikdy jsem pozit. streptokoka neměla a hrozně jsem se těšila, že si to tentokrát užiju bez špitální atmosféry a s mým mužem...no jo, co člověk nadělá....pořád si říkám, že riziko infekce mimča není velké, hl. když se při porodu včas stihnou atb, jenže bohužel mám známou, jejíž dítko prodělalo po porodu sepsi dík téhle infekci, sice se to zvládlo v pohodě, ale i tak prostě mě to děsí, když si na to vzpomenu... :cry:
12. zář 2010 ve 20:12  • Odpověz
jinak naše zlato dneska poprvé usnul v 7hodin a stále spí jsem v šoku :astonished: :astonished:
12. zář 2010 ve 20:14  • Odpověz
tak tabletu na změkčení mám zavedenou. Musím teď 20 minut ležet, pak dám sprchu, nakapu i krizovky a půjdu spát, abych měla na zítřek energii. 'Už zase mi stoupnul tlak na 155/105, asi od nervů. Celou dobu jsem se na porod těšila, ale teď už mám pěkný bobky.
12. zář 2010 ve 20:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.