• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@beru3nek ale néé že mi to leje z prsa samo, jen při odsávání toho plnějšího, mi to prázdnější ukapává a neska tak zdatně, že mi to nakapalo na džíny obr flek....odsaju ho, ale není tak plné a neodsaju tolik co z toho plného....ručně to neumím asi, takže elektrická odsávačka a zaplatbůh za ní......jinak ne , domča z prsu nepije, vřeští u něj jako pako a nepřisaje se....takžze krmím kráva přes lahvičkuno.....už prostě hraju na zvýšení produkce mlíka at mu můžu dávat, už mám zase na dvě připraveno...víc prostě nedávám...ale zaplat bůh za to....
zítra volám čínského dr....tak su zvědavá....jako vydržím, ne že ne ....a za vinu......jak kdy....ale snažím se z toho nezbláznit, mamču v pohodě potřebuje domča ze všeho nejvíc...
12. zář 2010 ve 20:17  • Odpověz
@rennu možná fakt spurt nebo přechodně míň mlíčka, třeba z vyčerpání...asi bych vydržela a dávala když chce, aspoň se ta tvorba mlíčka hodně nastimuluje častým přikládáním a koneckonců se tím nic nepokazí, myslím že po víc než 3 týdnech kojení už určo máte techniku zmáknutou natolik, že bradavky přežijou, ev promažeš...my měly s Jájou taky jednu drobnou kojo kríízu, už si přesně nepomatuju v kolika týdnech, ale kojila jsem ve dne v noci po 45 minutách, bylo to na palici, ale po 3 dnech se to zas vrátilo k normě...taky nevím, jestli to bylo úbytkem mlíka nebo malá prostě najednou potřebovala hodně jíst, ale prostě se to zlepšilo. Takže možná bych se tím nenechávala moc stresovat, dávala jak malej potřebuje a jen se snažila, aby se vždycky pořádně napil a uvidíš, ono na tom stejně asi nic moc nevyřešíš. Držím palec. :wink:
12. zář 2010 ve 20:18  • Odpověz
@antana123 ahojky, tak si to neska naši kluci asi vyměnili...my ne a ne usnout, manža choval v náručí, pak dal do košíku a ne a ne spát tak ho mám ted na klíně a už mi tu chrápe, tak snad už se zadařilo..neska taky potřebuje mámu jak je vidět....

neska sme byli u našich, ty malé panelákové výtahy to je něco......tak domča pozoroval, bylo to moc krásný, koukal a pozoroval..děda mu ukazoval rybičky papouška a tak :grinning:
jo a stoupla sem si na váhu tak z 11 mi zbylo kilo a půl...
taky jak jsme jeli k našim tak sme ocenili kombíka a nevím kam bychom ten kočár do fiesty dali....takže zaplat bůh za kombíka...
12. zář 2010 ve 20:20  • Odpověz
@lendaw tak ať je všechno v pořádku a zabere koktejl i tableta, přeju pohodový porod a klíííd, podívej kolik mamin už to zvládlo v pohodě, určitě to dáš v pohodě, těš se dál :wink:
@lio ahojky to jsme na tom úplně stejně já už si zvykla že odsávám a taky mám jedno prso plnější :wink: z levého odsaju v pohodě 130 a z pravého jen těch 90 víc né a malý přes den dá těch 80 a na večer tu 100
@antana123 užpijete stovku jo? fíha....
no tak tvoje odsáté míry sou uplně někde jinde než já, já dávám do 50, pijeme 90, občas se zadaří ten přídavek, jako neska dopo.....
12. zář 2010 ve 20:23  • Odpověz
@antana123 a odsáváš? nepijete z prsu?
12. zář 2010 ve 20:24  • Odpověz
@lio no malý je strašný hladovec jsem se bála že mu dávám moc ale dr. říkal že dle jeho váhy je to normální že vyžaduje tolik :wink: a zkoušela si častěji odsávát mě se tak to mlíčko víc rozjela když jsem častěji odsávala
12. zář 2010 ve 20:25  • Odpověz
@lio odsávám on moje prso nechce má absolutní hysterii když ho přikládám k prsu nedělám si naděje lepší už to nebude a ty nepřikládáš???
12. zář 2010 ve 20:26  • Odpověz
@beru3nek jo jo nechali .. Předtím mi ještě dělali UTZ a mudr. povídal, že do 3,80 kg to necháme rodit normálně .. Tenkrát byl odhad 3,58 kg, takže se šlo na normální porod .. Měla jsem u porodu 13 lidí, byla jsem jak výstavní exemplář ..
12. zář 2010 ve 20:28  • Odpověz
@lendaw ahojky ju tak ten zátěžový test znamená že ti dají tabletku jo?
@zvirka děkuji moc
:slight_smile: už na mně trošku leze depka no :-/ uf
musím vás ještě trošku dočís i když už teda přestávám zvládat pořád mám myšlenky už na zítřek sem nervozní jaj to bude noc teda :-/
12. zář 2010 ve 20:29  • Odpověz
@antana123 snažím se odsávat jak to jde, dělám si čárky, poznámky, řídím budíka, ale každé dvě hodiny odsávat nezvládám....uvidím, ještě mám naději v tom čínském dr.....dyž sem u něj byla na kurzu vyprávěl jak mamče spustil laktaci, pak za ním přišla po roce že chce zastavit laktaci a tak.tak sem si na něj vzpomněla a zkusím......
12. zář 2010 ve 20:29  • Odpověz
@safryy : teda hezká váha, vaříš Verunce asi něco spešl koukám :wink:
@lendaw : držím pěsti ať huhu začne působit :wink:
@lamia : tak má ještě chvíli čas Třetislávek váš, ty jsi teda akční, s tím pupkem mýt okna, ale pak bude času ještě míň, no :wink: to chápu
12. zář 2010 ve 20:30  • Odpověz
@adeden jé to já jich tam měla taky moc a jak měl malý slabé ozvy to byl cvrkot jak lítali nikdy nezapomenu na jednu PA takovou vazbu co mi skákala po břichu a tlačila aby se malý dostal ven a nic :unamused:
12. zář 2010 ve 20:31  • Odpověz
@lucinecka222 nee, zátěžák mi dělali už před obědem - mrkni o pár stránek zpět. :wink:
12. zář 2010 ve 20:31  • Odpověz
@lio třeba se to ještě rozjede já odsávám co 3hodiny s malým jak se budí na jídlo,ale jak dlouho mít mlíčko budu to nevím teda :astonished:
12. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz
jdu dát spršku hned se vrátím :slight_smile:
12. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz
Ahoj všem.
@lendaw Přeju hodně štěstí s koktejlem. A prosím tě o jakejch "krizovkách" to furt píšeš? To jsou nějaký kapky na nervy? :sweat_smile:
12. zář 2010 ve 20:36  • Odpověz
@beru3nek jj, má ještě čas, jen se jí tam asi ještě i dost líbí :grinning: No upřímně mýt okna je to poslední co se mi chce, ale zas jsou pěkně dlouho nemytá a s čerstvě narozenou princeznou na okna prdím....a pokud budu utahaná, tak se na ně vyprdnu už teď :grinning:
12. zář 2010 ve 20:37  • Odpověz
@antana123 no psala sem výše, že domča je hysterickej u prsa a nesaje, dělá kraviny a přikládala sem pravidelně, ale vždy to končilo stejně..
12. zář 2010 ve 20:38  • Odpověz
rennu: tak už snad jediná rada - obrnit se trpělivostí a vydržet :sweat_smile:

@adeden: 13 lidí - to je mazec - to je v té "mé" porodce snad komplet personál :grinning:

@lio + @antana123: to odsávání vám teda nezávidím ..nezkoušely jste i nějakou lp?
12. zář 2010 ve 20:39  • Odpověz
@trexx25 bachovy krizové kapky www.bachovaterapie.cz . :wink: :slight_smile:
12. zář 2010 ve 20:39  • Odpověz
@lio Jé, z tou váhou Ti to závidím, já mám teď nahoru 13kg a mám obavy, že tak brzo, jako ty je dolů nedám :frowning2: Nebo spíš na původní váhu, že už se nevrátím. Mě se ty kila vždycky drží jako čert... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2010 ve 20:40  • Odpověz
@lamia : tak to bych v porodce určo zůstala, s tím streptokokem.
@antana123 : tak super, třeba se blýská na lepší časy :slight_smile: Ten náš prospal skoro 5 hodin v kuse na čerstvým vzduchu s kojo přestávkou a přebalením teda. Ani nekvyknul :slight_smile:
@lendaw : to on tlak vylítne z nervů hned, tak hlavně že krizovky zabírají. Tak ať bobky ustoupěj, Bětku máš už za chvíli u sebe :wink:
@lio : já taky krmila přes lahvičku ještě před pár dny, tak nevěš hlavu to se podá. Zkoušela jsem i kloboučky, ale bylo mi řečeno, že když mám málo mlíka, tak že je to pro malýho ještě těžší, on se zas neuměl chytnout, furt mu ten dvorec klouzal a neuměl se přisát. Poradili mi cvik na sání, kroužíš prstem po tvářičkách, asi 10x, pak pod nosem přejíždíš až ke rtu směrem dolů, to samé od bradičky ke rtu směrem nahoru, a nakonec pod bradičkou kroužíš. Možná nám to pomohlo. Jo a ještě na mlíko gravimilk piju.
12. zář 2010 ve 20:40  • Odpověz
No nic dámy, jdu odpočívat, dnes je den bez balonku tak jen namasíruju hráz, vypiju maliník (moc to přes den nestíhám, na druhou stranu pořád lepší než lněné semínko, to jsem měla naposledy před týdnem...ehm...a tabletky železa z gyndy naposledy asi před 2 týdny....mno, jsem fakt "vzorná", leč po tom železu mě děsně pálí žáha, tak na něj tak nějak plánovitě "zapomínám"...viď, Freude... :grinning: :wink: Ale stejně se mi dle posledního krevního obrazu maličko hemoglobin zdvihnul, tak snad nebudou ztráty při porodu velké a pak to železo prostě doberu, to už mi dá žáha pokoj... :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

Tudíž se loučím a přeju dobrou noc všem, těhulím i maminkám:slight_smile:

12. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz
@hupcza jj volala sem té naší PA už z porodnice, jenže tím jak sem nemohla sedět a vůbec fungovat a taky se dávala psychicky dohromady, tak jsem ji nezvala, ale zavolám ji ted taky,
odsávání mi nevadí, kdybych aspon za jedno odsátí dala jednu dávku jídla pro Domču a nesbírala to na xkrát
12. zář 2010 ve 20:45  • Odpověz
@lendaw Aha dík. A pomáhá to? To abych si koupila minimálně polovinu z nich, když jsou každý na něco jinýho :grinning: :grinning: :grinning:
12. zář 2010 ve 20:47  • Odpověz
@beru3nek símtě hlavu nevěším, čekám na zázrak..resp. nečekám ,dělám maximum...gravimilk mám ode neška taky, ještě to pivo :grinning: zkusím.
my měli kloboučky v porodnici, hadičky, stříkačku, taky formovače bradavek, ale ty nepotřebuju.
v porodce se mi mlíko rozjíždělo ok, a pak utrum a ted to pilně dostávám zpět...
12. zář 2010 ve 20:48  • Odpověz
@trexx25 od toho jsou krizovky, které jsou sloučeninou 5ti tuším z esencí a používají se v krizových situacích......je to takvoá univerzálka
12. zář 2010 ve 20:49  • Odpověz
@trexx25 jedny jsou univerzální - ty Rescue Remedy. Jsou namíchané speciálně právě na vyrovnání se se zátěžovými situacemi. Mě zabírají. :wink: Není to tak dlouho, co jsem o nich taky nevěděla a holky tady mě poučily :wink: :slight_smile:
12. zář 2010 ve 20:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.