• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Zázrak, u nás je ticho :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. zář 2010 v 19:24  • Odpověz
@hanncca : já si po šestinedělí nechám dát tělísko, anti pilule nemůžu a další dítě rozhodně už neeee :sunglasses:
13. zář 2010 v 19:30  • Odpověz
@lendaw ....mega gratulace k Betusce, preji hlavne hodne zdravicka obema :slight_smile:
13. zář 2010 ve 20:11  • Odpověz
@vafle: to chystání bez tebe mě rozesmálo :grinning:
@lio: já ti řeknu mou zkušenost ...my plánovaně a systematicky na rukou nebo u prsa neuspávali nikdy ...ale jako mrňousek mi samo u toho prsa zalomil nesčetněkrát (skoro bych řekla, že u 80% kojení) - nikdy se na to nenazvykal
když měl trápení zcela proti všem příručkám jsem ho brala z postýlky a utěšovala a houpala až do úplněho uklidnění, což bylo někdy až do spánku
když třeba měl půl roku (kdy už normálně chodil spinkat sám) začal se pravidelně kolem 10 budit - vždy tak 30-40minut jsem ho uklidňovala - dole v obýváku na míči ..všichni mi trvdili, že tohle je pitomost, že to budu mít teď až do školky ...houby ...potřeboval to tak 10 dní a jak se problém objevil, tak i zmizel ...začal zase spinkat durch celou noc (jen s pauzou na mlíčko)
takže na nic si nenavykl ...měl potřebu (protože měl možná noční můru, možná jiné trápení) a já mu pomohla a nenechala ho ve štychu (samotného s něčím, s čím si neuměl poradit)
takže z mé zkušenosti - návyk nevzniká, když se dělá vše rozumně
a když náhodou vznikne návyk - nebo spíš zlozvyk, dá se to důsledností rychle zvládnout ...za takový zlozvyk jsem považoval třeba noční papání v roce ....dvě probdělé noci to spravily ...ondra se zlobil, že není po jeho, já si stála na svém, že ho chápu, ale mlíčko nebude ... ale zase jsem ho choval, hladila ...cílem nebylo ho opustit,a el dát nové pravidlo ...třetí noc to zkusil, zabékal, já zopakovalam, že ho mám ráda, ale noční mlíčko nee ....otočil se a spal ....od té doby spinká
není to o tom, že je ondra extrémně hodný ...když se o tom byvím s ostatníma maminama, 90% přizná, že zkrátka vyměkne a ustoupí ....já jsem palica :grinning:

pardon, že jsem se tak rozepsala :sweat_smile:

jinak nosím, dle potřeby ...někdy protože beká ..někdy proto, že mám pocit, že jí moc odkládám (ale oběd ondrovi se sám neuvaří) ...takže kvůli ní i kvůli sobě :slight_smile:
13. zář 2010 ve 20:14  • Odpověz
@hanncca no Domča je taky zlatej, ale jsou dny kdy má trabl....jako neska ..jen nevím jakej a tak mne nešek dost zmohl, ale poznáváme se ..nebo já se učím rozumět mu.....odpo po kočárkování sem ho přebalila, poňuchala pokecali sme pak ho položila, uspala a došlo mi že je čas na jídlo, kdyby měl hlad tak ho ale neuspím..takže sem pokecala s mamčou, udělala kafe a pak za tichosti připravila jídlo a malého vzbudila, nakrmila a přišel manža, takže opět Domča zlato že :grinning: pak trochu zabékal, já ho utišila, vložila do košíku, bez dudla tedy ani omylem, na ruce bez dudla v pohodě, a chrupe....uvidíme jak dlouho ale ted to vypadá na tuho :slight_smile:
13. zář 2010 ve 20:25  • Odpověz
@lio : to si právě taky říkám, že i se psem se mi bude líp chodit, když pořídím nosítko. Já se bojím úvazů u šátku, jo jo přítel už lepí :grinning:
@zvirka : jé, tak hurá postoupilo to, tak ať máš brzo po a uzlíček u sebe
@hanncca : u nás bylo to samé ještě v nemocnici, sestřičky mi furt říkaly jakej je pohodovej a že vůbec nebrečí, tak začalo to trošku v nemocnici a pak doma, ale proti tomu, co tady píšou holky, je to taky zlatíčko :wink: Teda, tak to se obejdem bez antiko, to je pálka teda. Jé, tak to je vůbec s tou nocí dobrý, to Adámek má v sobě hodinky, někdy se předbíhají teda na dvě hodinky dřív to bylo po třech :wink:
13. zář 2010 ve 20:28  • Odpověz
@hupcza aha neuspávat na rukou...no já ho uklidnuju a on usne....ale není to tuhej spánek, to už poznám, dkyž ho pokládám, beru to za to, že není dostatečně uklidněnej...když vidím že je tuhej, tak ho uložím....nemám cíl aby mi chrupal na rukách a jak ho položím tak byl vzhůru....
ten šátek hned objednám, čekala sem až budu fit, to už zdá se sem, takže ho du objednat...mám ten babyvak, ale tam ho nechci dávat dokud nebudu v+ědět co kyčle, bo to se klubíčko nedoporučuje, a to uvidím ve čtvrtek.

já se právě "bojím", že to s tím nošením a tišením přeženu, neznám tu hranici, tu mez no :frowning2:

a co se zlozvyku týče a toho vyměknutí, kdybych byla měkká, tak s námi pes doted spí v posteli a dělá si s námi co chce, takže snad palica budu taky :slight_smile:
ted je palica manža, kterej furt říká jak je domča rozmazlenej že se furt nosí a že by ho nechal řvát, naštěstí v uvozovkách máme kýlu a tak ho řvát ani on sám nenechá. a je fakt že jak se malej ozve tak k němu jde....
13. zář 2010 ve 20:30  • Odpověz
@lio : já jsem teda měkouš, u nás pes chrupčí s náma :wink: ,tak jsem zvědvá na výchovu :grinning:
holky dobrou snad stihnu aspon hodinku si dát šlofíčka, všem co se chystají nebo rodí tak ať máte miminka co nejdřív v náručí :wink:
13. zář 2010 ve 20:35  • Odpověz
@beru3nek jeslti se bojíš úvazu tak tohle je řešení http://www.mamaja.cz/satky-na-noseni-deti/close-baby-nositko
13. zář 2010 ve 20:41  • Odpověz
@beru3nek u nás by spal taky, ale začly problémy a první krok k vyřešení bylo vyhodit ho z postele....trvalo mu to 3/4 roku tedy...než to přestal v noci komentovat a přijal to ale vydržela sem , noci tedy furt vzhlůru, ale vydržela a ted sklízím ovoce.
Tak Domča taky chrupe už vyplivl dudajs a spí, tak si asi taky lehnu, ale zase moc nepokecám s manžou kterej ted venčí, no ale nešek byl fakt náročnej :.-)))
13. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz
@lio: to odhadneš ...a když ne, tak se svět nezboří, prostě jen bude úkol navíc s odnaučením ...ale není to nic tragického ..však se všichni učíme "za pochodu" :wink:
u nás je měkejš spíš manža - kolikrát příjde a tak mu to dovol ..no houby ...
dneska jsem ho nechala sbírat kolíčky ..byl rozjívený a dvakrát mi je vysypal ..no já ale nejsem otrok, tak mu říkám, že mi je musí pomoct uklidit ..a on teda přišel, ale nesbíral, takže jsem mu jeden podala, aby ho dal do tašky na kolíčky ..no a další, pak začal sbírat sám ..pak ho to přestalo baviot a chtěl si jít hrát, takže znovu zpátky, vystvětlit že hrát si bude až posbíráme kolíčky ...nakonec jsme je posbírali .... manža by se na to vyprdnul a posbíral je sám
osobně jsem ale přesvědčena, že to je krátkozraké - jasně, že to je násobně rychleji ...ale co ho tím učím - klidně se chovej jak chceš, já to dám po tobě do pořádku a ty se mezi tím můžeš bavit ...a v pubertě se z něj podělám, ne
no a faktem je, že když něco rozlije, už ví, že se to musí utřít a běží pro utěrku atd. ...pochopil ...už začíná vědět, že prostě jsou nějaké následky ...
13. zář 2010 ve 20:45  • Odpověz
Ahojky, tak jsem zas konečně tady, koukám, že jste se činily, tak já jdu dočítat a
@lendaw gratuluji k Bětušce, hlavně přeju hodně zdravíčka oběma a těším se na fotky :slight_smile:
13. zář 2010 ve 20:45  • Odpověz
@beru3nek: ten odkaz co ti dala lio mám taky - je to fakt rychlé ...se dvěma dětma je pro mě důležité mít to rychle uvázáíno - řešení ideální
13. zář 2010 ve 20:46  • Odpověz
@radkayeboah Tak že by? Ale to budeš mít o dost dřív než 18.9. ? Ale hlevně že už to bude, že? Já už se té naší Nikolky nemůžu dočkat, ale jí se zatím moc ven nechce... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. zář 2010 ve 20:51  • Odpověz
@hupcza no šak to mám od tebe :grinning:

ok tak se z toho budu snažit nepoto, a hlavně z okolí a hlavně z tchánovců až mi řeknou jak rozmazluju a jak tohle a jak tamto.....šak je to moje dítě že :slight_smile: jeslti rozmazlím tak si to vyžeru sama a odnaučím sama....

mamča zase říká že už mě malej zkouší a nemám lítat při kazdém pláči
13. zář 2010 ve 20:57  • Odpověz
@lio: no já si myslím, že mamka nemá pravdu ...dle mého dospělí mají tendence dětem přisuzovat vlastnosti a chování, které je jim cizí ..že něco zkouší, hrají si s někým ...toho jsou dle mého daleky ....
jako jasně, že třeba se chtějí jen potulit ..no tak ječí ...ale co jako mají dělat? ..mají se zvednout dojít, přitulit se a říct: dej mi pusu a obejmi mě? ..no to asi neklapne ...pláč je jejich jedniný dorozumívací prostředek, tak brečí
a ruku na srdce - kolik dospělých si umí takhle asertivně říct partnerovi, že chce obejmout ..kolikrát se zrovna chovají zcela opačně, že
13. zář 2010 ve 21:07  • Odpověz
@lio to je jasný, je hodnej, ale má i "své" dny, že? Míša teda dudla nechce, málokdy si ho vezme, a když už jo, tak ho tak do 3minut vypflusne :slight_smile:
@beru3nek no, na JIPce v Pze nám říkaly sestřičky, že tam jim docela dost řval. Ale to já teda moc neznám. V noci mě brekem vzbudil tak 3x. Víckrát ne...a to bylo spíš takové kňučení :slight_smile: Jj, je to dost drahá antina na můj vkus taky...teď to investuju. Třeba mi nebude vyhovovat, uvidim...
Jinak na rukou neuspávám, já vlastně neuspávám vůbec. On si usne Míša sám :slight_smile: Občas ho i budím, abych se pomazlila :slight_smile:
13. zář 2010 ve 21:18  • Odpověz
@zvirka tak jak to jde??Nejake novinky??U nas se to trochu vic rozjelo...Tak uvidime.. :wink:
@safryy to je dobre ze jsi byla hned po porodu tak fit...No vsichni mi rikaji ze v nemocnici jsou ty midwife super a mame tam jednoho chlapa teda je gay ale sladky tak jsem rikala,ze bych byla rada za nej! No uvidime :grinning:
@trexx25 no si maly nejak pospisil, muj me porad tvrdil, ze to bude driv, ja jsem radsi mlcela...Nikdy nevis.. No ted to zacina byt vic pravidelne cca co 5+/- minut. Tak uvidime jestli teda dneska nebo zitra... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Velka gratulace k Alzbetce! A co Suik nejake informace a co Kovalda??Jsem myslela ze uz budou nejake fotecky a ono nic :frowning2:
13. zář 2010 ve 21:25  •  3 děti  • Odpověz
jsem to zakřikla...mám jakési tvrdé břicho......akorát jsem ještě nevysledovala četnost...zkusím sledovat čas......spíš mi přijde že to břicho mega ztvrdne a vydrží tak cca 5 minut....manžel tvrdí že to bude 20.9. mezi osmou a devátou večer......tak nevím jestli to vydržíme
13. zář 2010 ve 21:34  • Odpověz
pro jistotu jdu vypálit cd a vytisknout porodní plán.......
13. zář 2010 ve 21:37  • Odpověz
autor
ahojky holky,
jak se máme?
gratuluju lendaw k dcerušce.....a vidím, že se tady rozjíždí další porody, tak držím palečky :slight_smile:
my dneska pohodička, malá je celkem hodňoučká, koupali jsme v kyblíčku a paráda, líbí se jí to....
šátek musím taky vytáhnout, ještě jsem to nestihla :slight_smile:
podle kterých webovek vážete holky? podle obrázků nebo podle nějakého videa? a toho mrňouška do kolíbky?
13. zář 2010 ve 21:52  • Odpověz
@hupcza jj sem mamče říkala, že s tím nesouhlasím, že ho ted nenechám řvát, dyž sem ho 9 měsíců konejšila 24hod denně, že
a furt ji vnucuju Karpa....takže s ní taky nesouhlasím, ale sama říkala že každá děláme to co umíme a každá má svůj systém a tak....že si tím projde každá máma....

@hanncca bud ráda a užívej si klídku v:slight_smile:
holt u nás i muži mají své dny .-))) už tedy spíme, ale spí pro změnu všichni krom mě....manža prej at ráno brzy vstane a dorazí dom včas :grinning: tak su zvědavá...a já du chrupat ted, i dyž asi ne na dlouho :slight_smile: dle posledního krmení

@vafle taky jsem pro jistotu narychlo pálila cd a vyplnovala dotazník o jméně a tak :grinning: tak at i tobě se to rozběhne
to je tu načatých porodů docela dost že .-) to bude úrodička
13. zář 2010 ve 21:54  • Odpověz
@laurinka.22 zatím nešátkuju a nikdo tu nepsal že by šátkoval krom HUP a ta má to nosítko co sem dávala web výš...a to se neváže....
já mám baby vak ale kvůli kyčlím otálím, bo kolíbka na blbé kyčle není ok, a na ně dem ve čtvrtek.....

jinak se míjíme, jdu chrupčit....dobrou
13. zář 2010 ve 21:56  • Odpověz
autor
lio. aha, tak ať dobře dopadnete, nám dělali sono kyčlí v porodce a jsme ok a na další deme v šesti týdnech
13. zář 2010 ve 22:08  • Odpověz
no ono to ještě třeba vyšumí.....ale pan doktor v poradně dnes říkal že jsme nachystaní a může se to kdykoli rozběhnout.....tak to možná dělá jen psychika....
13. zář 2010 ve 22:09  • Odpověz
@laurinka.22: šátek jsme vázala podle http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/1/ ...jsou tam docela srozumitelné návody

@lio: a vám nekontrolovali kyčle v porodce?
13. zář 2010 ve 22:10  • Odpověz
ahoj holky, všem maminkám další gratulace.....
vidím, že se vyměnují zkušenosti...
Jak vstáváte?? já teda co 3 hodiny, ve dne i v noci.....snad se to umoudří na delší- aspon večer, jsem docela k.o. a jdu
kolikrát chrupkat s malým i odpoledne.....
Ve dne spí pěkně, v noci je to horší, tak snad se nám to otočí.
Mějte se, já jdu na noční šichtu :slight_smile: :slight_smile:
13. zář 2010 ve 22:13  • Odpověz
autor
hup. děkuju..... :slight_smile:
13. zář 2010 ve 22:14  • Odpověz
@radkayeboah Tak hlavně ať vám vše dobře dopadne, budu držet pěstičky. My se snad aspoň toho 18.9. vyklubem na svět, no uvidíme. Zatím se podle mě moc nechystáme. Třeba nám v pátek v poradně řeknou něco jinýho :wink: Tak se drž.
13. zář 2010 ve 22:24  • Odpověz
Ahojky všem, tak jsem se dneska ani nestíhala moc zapojit, páč jsme malovali a pak jeli babičce (budoucí prababičce) popřát k narozkám a v mezičase jsem stihla tak, tak dočítat. Koukám, že se dnes hodně miminkům zachtělo na svět, tak všem maminkám přeji co nejrychlejší a hlavně nebolestné porody, aby už měly ty svý mimísky u sebe. :wink: Zítra snad pokecám víc. Ale dík za odkazy jak na oblečky, tak na vázání šátku. Šátek už mám doma a chci pak dle možností vyzkoušet. Tak já mažu chrupkat. Mějte se pěkně a ať vám miminka dopřejí klidnou noc. :slight_smile: Pááá.
13. zář 2010 ve 22:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.