• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda
no nám v porodce říkaly že jsme jako labutě na prsa aby se spustilo mliko sprchovat teplou a dole sprchovat studenou - něco na tom bude... ve sprše se předklon at ti ta tepla voda neteče dolu ale jen na prsa a pak studenou ten "spodek" jinak ledovat samo opatrne - aby ses nespalila - ledik zabalit a prikladat - ja bych bez ledu prvni noc neprezila sice pak ta postel vypadala, ale bylo mi to srdecne jedno, hlavne ze to pomahalo... dobry je zamrazit si led v sacku nebo v prezervativu - takovej si udelej valecek a ten si tam muzes v poho dat.... :slight_smile: Jinak s odvahou - ja se tam jeste dolu poradne nepodivala i kdyz uz mam po sestinedeli - na KO k drovi jdu az koncem mesice- meli plno tak to necham na nem.....
15. zář 2010 ve 13:51  • Odpověz
@lio tak spaní závdiím, my zatím taky spíme, uvidím, jak dlouho....včera usnul, vlastně až dnes ráno v 1, už ho ani každý noční kojo nepřebaluju, ptž se mi u toho už 2x probral a řval až do dalšího kojení :sweat_smile: Tak manža většinou večer je u malýho a konejší ho, když je řev.....a já místo sednutí si, kmitám :frowning2: dnes jsem zametala a v jedný ruce na tygra Honzík a v druhý koště, stírala jsem už za odbíhání k postýlce a vařila jsem přes 2 hodiny blbý houbový rizoto :sweat_smile: Dnes nemám nárok asi ani na odpočinek, bo manžel pjde spát, ptž v noci byl u malýho on...takže smůla...já vařím denně :frowning2: teda polívky vždy dělám velkej hrneca když je nejhř dám si k obědu 2 misky polívky :grinning: Jo a koupelnu potřebuju taky vydrbat, zatím je jen vytřená...takže tam jdu frknout něco do záchoda...jinak jednou za čas ji vemu jen vlhkýma ubrouskama na koupelnu, ale občas to chce pořádně......ale jina nestíhačka. Ty máš také šátek?
15. zář 2010 ve 13:52  • Odpověz
@kuchy @eliska_v já už bych taky rodila od tý neděle dál. ne, že by mi něco bylo, ale manža bude 14 dní doma a tak by se mi hezky postaral o malýho až budu v porodce a pak by s náma byl chvilku doma. on je jinak v bratislavě tak já se furt složitě s někým musím domlouvat, aby číhal, kdyby to na mě přišlo a měla jsem hlídání pro malýho. jenže už nemám ani poslíky, tak to vidím na dlouho. dávám svižné procházky i gruntuju, ale bojim se, že moje děloha celý těhu dostávala takovej záhul, že je na zátěž zvyklá a jen tak něco jí nerozháže.
15. zář 2010 ve 13:53  • Odpověz
@lio hm tak se budu tesit na pristi tyden ze se aspon trochu vysmradime... :slight_smile: ja jsem plastenku na kocar jeste nedavala - je to novota - ale kdyz to tam vidim, tak ani nevyrazim, protoze tam fakt cedi dost.... nema to cenu.... asi odpo poradne vyvetram v loznici a zabalim LUcku a otevru ji okno... to se fakt neda....
15. zář 2010 ve 13:53  • Odpověz
@laterna : tak tu budeme kdyžtak spolu až do října :grinning: :grinning:
15. zář 2010 ve 13:55  • Odpověz
@kuchy: taky mi konec toho druhého těhu přišel náročnější

@trexx25: no já si to ordinovala dle rady pa ....má s tím několikaleté zkušenosti

ad úklid - okna neřeším - za měsíc nám budou natírat fasádu, tak to spláchnu pak :slight_smile:
15. zář 2010 ve 13:56  • Odpověz
@rennu nemam satek
mx se ted probrali, prdikuje tak ho to vzbudilo, bo prdi jak starej chlap.-))))) ale uz je klid
15. zář 2010 ve 13:57  • Odpověz
@jennymaresova neříkám jít ted...ale dopo jen sem tam mrholilo.....tak sem ráda že sem vyrazila jakobych tušiloa co bude odpo.....
15. zář 2010 ve 13:59  • Odpověz
tak spodek mám ok ...sice jsem nekontrolovala, ale poitově ...nakonec jsem ani šitá nebyla
ale po prvním porodu jsem se tam koukla po několika hodinách - no ta byla chudinka nateklá - mazec
15. zář 2010 ve 13:59  • Odpověz
@jennymaresova já se podívala proto, že sem si říkala kua tři stehy, co mi tam tak kurevsky bolí a dyž sem viděla tu černočernou modřinu, pochopila sem
15. zář 2010 ve 14:00  • Odpověz
@hupcza tak já jukla až doma.-))))
15. zář 2010 ve 14:02  • Odpověz
@rennu ....proc zrovna krome nas? :sweat_smile: Me Verunka v postylce taky nespi...satek jsme zkouseli vcera poprve, takze budem zkouset dal. Uklid dela vetsinou manzel (ale tomu konci dovolena zitra :unamused: tak nevim jak to budem delat)...k zehleni jsem se jeste nedostala...fakt je ten, ze kdyz usne, tak chrupka dve hodky urco...ale kdyz prokoukne, ze je odlozena, tak nas testuje po par minutach :grinning: Tak ji zase uhustame a pokusime se ji odlozit....zalezi no....Jinak spi s nama v posteli...ja mam sice kosik hned vedle sebe, ale i tak mi prijde, ze je tam moc odlozena :grinning: Ale asi ji tam budem na noc davat....zacina byt pekne roztahovacna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2010 ve 14:04  • Odpověz
@safryy už takhle malá a roztahovačná:grinning:
15. zář 2010 ve 14:06  • Odpověz
@lio asi si k tobe budu chodit pro predpoved :slight_smile: Mas dobry odhad :wink:
15. zář 2010 ve 14:07  • Odpověz
@lio ....ja nakoukla hned po porodu, pac jsem se po akci sla osprchovat.....ale moc jsem toho nevidela...tak jsem se pak podivala na druhy den doma se zrcatkem...byl videt jen jeden steh...ale uvnitr jich mam asi hafo :pensive: No ta tvoje modrina musel byt zazitek....to by me zajimalo, jak mohla vzniknout :fearful:
15. zář 2010 ve 14:07  • Odpověz
@lio ....no ona roztahuje rucicky do stran....je pekne rozplacla :grinning: Manzel se vetsinou odebere na zem, tak mame pak celou postel pro sebe :grinning: Se boji, ze by ji zalehl....ale tez ma lehke spani, tak myslim, ze to nehrozi :slight_smile: Nevzbudi ho sice vsechno, ale casto nas kontroluje :slight_smile:
15. zář 2010 ve 14:09  • Odpověz
@safryy no upřímně si myslím že počátek měla už při zavádění tabletek, bo to byl fakt řezník, sedal si na postel z boku a vrážel do mě ruku jak do ......myslela sem že je to normoš ta bolest, až přišel jinej dr a když se loučil tak sem valila oči, že je po prohlídce ˇ(až u hrdla ) .....takže sem tu stranu cítila už před porodem ale nekoukala sem...no a pak malej nesestupoval, takže mi pomáhali při tlačení, bo byl vysoko a taky sem tlačila a pomáhala malýmu rotovat dvě hodiny.....modřinu sem měla do půl půlky zadku, a fakt černou.....
15. zář 2010 ve 14:10  • Odpověz
@safryy: výhoda karpování na noc - dítě je v posteli skladné :grinning: :grinning:
15. zář 2010 ve 14:12  • Odpověz
@lio ...nekteri doktori jsou fakt reznici....smarja....uplne me boli pipka jak to ctu :confounded: Me se dole vrtali jen jednou a to kdyz se chteli mrknout nakolik jsem otevrena...ale to mi bylo vsechno celkem sumak, pac kontrakce uz byly celkem masakr....ale vim, ze to pekne cvachtalo, pac pri kontrakci ze me vzdycky flustla voda :grinning: Super je, ze ti pomohla ta lampa :wink: Ja si to ani neumim predstavit.....muselo te to vsechno sakra bolet....no ale clovek celkem rychle zapomene ne? Me uz se zacina styskat po brisku :grinning: Kolikrat, kdyz mi Verunka jeci, tak si rikam jake to bylo bajo, kdyz byla pekne schovana :grinning:
15. zář 2010 ve 14:15  • Odpověz
@hupcza ...jj to mas pravdu...ale my ji zamotavame, jen kdyz uz si nevime rady :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak ne...a kdyz ji krouti prdiky, tak mi prijde, ze kdyz je svazana....ze to z ni nemuze vyjit....mozna se ale mylim :slight_smile:
15. zář 2010 ve 14:16  • Odpověz
@safryy tak samotný porod byl v pohodě, ve mě se hrabali od pondělí do pátka, 2x denně, ve čtvrtek i 4x, v pátek - před porodem mi to byl šumák a PA a její ruka ve mně byl proti řezníkovi balzám, fakt hnus doktor, a to byl ošetřující na nadstandardu, takže každé ráno vizita a když se ptal jak se hojím, jeslti se dr o víkendu koukala, tak sem mu řekla, že koukala, že je vše ok a že mu nic neukážu, tak čuměl :grinning:
ale jako jo zapomene, po bříšku se mi občas taky zasteskne, o to víc, že já si ho užívala jen ležmo v posteli, pak až k závěru a to už mělo své mouchy :slight_smile:
15. zář 2010 ve 14:19  • Odpověz
@hupcza : jj,taky sis s Verunkou pěkně užila, ale kdyby náročnější, mám pocity, že snad pojdu... furt posly, zvracení, motáky...asi už blbnu...jim ty pitomý prášky přestanu baštit ať pořádně vylítne tlak a bude raz dva porod :angry: Nj. jenže to neudělám, nechci malému v bříšku oblížit...
myslím,že z dalších dětí jsem na dobro vyléčená :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska mi tím tlakem do spodku při poslech vyletěl obrovský hemer. uzel , ten u porodu prdne...to bude lahůdka... :pensive:
Co je dnes venku za tlak, se mi motá palice, jak po opici :frowning2:

At jen nenadávám, včera jsem objednala kočárek, do 8 dnů bude, sice nový , kol.2009, ten šedočerný:grinning:

@laterna : volala jsem i prodejci, do skorolehu na 3 polohy sklopit jde, náklon prý mírný...a k němu jsem si objednala u paní na ušití 2 krásné nánožníky . A ještě jsem si koupila přebalovací batoh na kočárek, místo tašky, abych měla u dr volné ruce na 2 prcky....nákupy sice za tisíce,ale mám radost a o starost méně...
15. zář 2010 ve 14:19  • Odpověz
@lio : auuu....mě taky bolelo zavádění tablety více než otevírání por.cest...blee a ještě mi ten asi 2 m doktor řekl, ted vám to zavedu pořádně mám největší a nejdelší prsty v nemocnici...brrr

Snad se mu letos vyhnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
si říkám co ten DOmča že už nespí a ony sou to už dvě hodky...takže má nárok mít hlad....
15. zář 2010 ve 14:23  • Odpověz
@kuchy tak nějak....navíc všichni ostatní vyšetřovali od nohou , tenhle idiot si sedl vedle mne a z boku to do mě pral, sem si říkala že když po zavedení brečím bolestí, jak zvládnu porod....
mě od druhého dítěte brzdí to, že mě pravděpodobně chytí těhu cukrovka znovu a tohle už znovu začít nechci....nebo by člvoěk byl chytřejší a nedal se, ale ono po bitvě je každý generál
15. zář 2010 ve 14:24  • Odpověz
Ahojky vespolek, tak čerstvé zprávy z kontroly, konečně se začlo něco dít, otevřená, tak na prst na dva, hlavička je dole, pan doktor říkal, že to může přijít kdykoliv :grinning: Tak aspoň něco.
Jinak mi brali krev na jaterní testy, kvůli tomu svědění celého těla, ale dostala jsem jen Prothazin tablety... Jinak si mě tam chtěli nechat... Mimi má tak 3800g, takže celkem cvalda :wink:
No, ale čersvé zprávy z Krnova, včera 6 porodů a dneska zatím 4 příjmy a další byl, když jsem odcházela... Tak jsem jen chtěla říct @hupcza, že ti to vyšlo, dneska tam byl blázinec, nikdo nevěděl, z které do které, ozvy mi točili na porodním sále...dneska bych teda rodit nechtěla :astonished: Mají plné pokoje a není kam ubytovávat... Tak nevím, co se děje :wink:
No já přemýšlím, že počkám do víkendu a v pondělí bych zkusila huhu koktejl...uvidím
15. zář 2010 ve 14:25  • Odpověz
@safryy protože vy můžete zkusit šátkovat a při tom poklízet :wink: Náš má posýlku hned vedle postele, do velký nechodí, ptž tam leze pes a nevím, jak by reagoval...jako už ho olízal, má ho ev. rád, ale mohl by neopatrně packou na něj a nechtně mu ublížit :frowning2: občas si ho vemu do postele přes den, ale nespím hlídkuju...... No manža můj měl dovču 2 dny nakonec jen a že další týden bude chodit do práce jen na půl dne a prd :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nakonec mi chodila pomáhat mamka, jenže to ještě malej spinkal ukázkově a já nemohla moc kvůli bolesti břicha po císaři :rolling_eyes: ted už bych mohla, ale malej mě nenechá... Přesně, uspím, dám do postýlky a do 5 min. řev :grinning: lump jeden mrnavej.....karpuju na noc, ale to aby se nebudil, když šermuje rukama a dnes jsem ho taky utáhla, chvíli se vtekal pak jsem ho uzívala a uhrála písničkama :slight_smile:
15. zář 2010 ve 14:25  • Odpověz
Jo a jak se pozná, že odešla zátka, pan doktor se ve mě řádně pohrabal a pak ze mě odešlo něco hnědého, tak nevím...
15. zář 2010 ve 14:26  • Odpověz
@lio náš dopolko vyšiloval po hodině...já si říkám, co tak řve a ono hlad a za hodinu zase :sweat_smile: to bude otesánek.....
@discreet tak super, aspoń se to pohnulo, tk to musíš ještě popohnat sama :wink:
15. zář 2010 ve 14:29  • Odpověz
@kuchy hemeroidy fuuuuj, já mám od císaře taky problém..teda v porodce ještě ok, doma snad ani ne zácpa, ale tuhá stolice jak blázen...sice mažu dubovou kůrou, ale vždy to rupne a krve jak z prasete a bolest au au :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: si to vychutnávám denně, půl hodiny na wc a okousanou ruku, abych neřvala bolestí....to ti nezávidím, chuděrko :fearful:
15. zář 2010 ve 14:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.