• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lio : se to aspon pěkně nastimuluje, já mám teď taky mléčnou krizi :pensive:
@antana123 : to mi taky přijde blbost, koukni na lio :slight_smile:
@adeden : ajo, to byl ten KP chudáku to musela být docela síla, hlavně že to dobře dopadlo. Já z toho měla hroznej strach, že by mě nechali rodit normoš u KP.
@kovalda : už aby bylo za týden a ty si užívla bez bolesti Žadny, co :wink:
@petja : super, že tak krásně zvládáte všichni :slight_smile: Filda je teda frajer, že to takhle zvládnul a manža taky :grinning:
@jennymaresova . přes kloboučky jsem taky kojila, ale na málo mlíka to bylo na nic,protože mu to dalo strašný práce něco vysosnout
15. zář 2010 v 18:11  • Odpověz
holky co už máte mimča doma máte všechny ty kolotoče nad postýlkou
15. zář 2010 v 18:31  • Odpověz
@vafle : já mám, zatím teda mu to nic neříká, je ještě malinkej :wink:
15. zář 2010 v 18:35  • Odpověz
Ahoj holky, tak se hlásím ze šestinedělí :slight_smile: Porod mi nakonec vyvolávali, protože jsem všechny hodnoty měla hraniční (tlak, krev, moč, otoky). V neděli večer zavedli tabletku na změkčení čípku - po té nic nebolelo. Ráno v 7 mě převezli na porodní sály, vložili tabletku do děložního hrdla a hodinu jsem ležela na monitoru. Poté následovalo holení, klystýr a ulehnutí na 1: dobu porodní. Tam mě začal hodně bolet podbřišek, ale ještě se to dalo jakž takž zvládnout. V 9 mě vyšetřil doktor, čípek se neotvíral a zavedl další tabletu až do dělohy. Bolelo to jak sviň, když ze mě vytáhl ruku, měl jí celou od krve. Dál jsem ležela na monitoru a začaly fakt hrozný bolesti v podbřišku. Stále jsem byla bez kontrakcí. Asi ve 13hod mi čípek zkontrolovala PA, vzápětí na to doktorka s tím, že je to na dva volnější prsty. K tomu ale byla špatná křivka srdíčka na monitoru. Tak se šli radit a za chvilku přišli s tím, že se rozhodli pro císaře. Skoro jsem ani nestihla napsat manželovi aby přijel, jak to nabralo rychlý spád. Oholili mi břicho, zavedli cévku, odebrali krev a už mě převáželi na operační sál. Už si jenom vybavuju, jak mě odváželi z porodního sálu, na chodbě stál manžel a říkal mi, že máme krásnou holčičku, 3,5kg. On stihnul přijet zrovna, když ji ze mě vyndali a dali do inkubátoru. Prý to všechno proběhlo za 5 minut 12. Už jsem měla zkaženou plodovou vodu a malá byla přidušená, tak jí museli křísit. Manžel s ní byl po porodu, podepsal si jí, nafotl, pochoval a odvezl jí v inkubátoru na novorozenecké odd. Já jsem jí viděla až v devět večer, kdy mi jí přivezli pochovat. Dokonce se i přisála a chviličku sosala. Včera jsem jí viděla 3x, ale to bylo s přisáváním horší. Dneska mě převezli z JIPky na šestinedělí, Bětuška je stále na novorozeneckém, ale nosí mi jí často k nácviku kojení a na pochování. Od zítřka už bude se mnou na pokoji, tak jsem na to zvědavá, protože břicho stále bolí jak čert. Navíc jsem od neděle nejedla, protože po té narkóze (zapomněla jsem dodat, že celkové) stále nemám větry. A to už od včerejšího večera chodím, dneska jsem po chodbách našlapala snad 5 kilometrů. Dokonce už mi zavedli i rektální trubičku, ale taky bez úspěchu. Bublá to ve mě, ale ven to nejde :angry: Btw fotky jsou v albíku http://www.modrykonik.cz/fotoblog/lendaw/album/betuska-13-9-2010/ :wink:
15. zář 2010 v 18:54  • Odpověz
@lio: no, známá tu lampu má, ale jsou ted na dovče v Itálii a vím, že se vracej někdy po 20. 9., ale jestli 21 nebo 25, to už si nepamatuju, takže bohužel :frowning2:
díky za rady ohledně masáže, trochu mne masíruje manža, ale teď většinou "jen" přikládáme gelový hřející polštářek a ten teda je úžasnej :slight_smile:

@jennymaresova: no, mne bolí obojí - jak šití nástřihu a bůh ví čeho ještě a taky ty záda, což se asi bloklo u porodu či kontrakcí - měla jsem prakticky všechny krom posledních asi 5 jen do zad. Ty poslední byly do zad i do břicha.
Moc díky za radu, akorát teda nevím,zda budu mít na ledování odvahu, kdyžtak zkusím jako lio - střídat teplou a studenou vodu.

@lio: ani nevíš, jak mne mrzí, že ta známá zrovna není v ČR. Sice bych kvůli tomu musela přetrpět cestu do Prahy, ale určitě by to stálo za to :slight_smile: No co už, zaléčilo se to i jiným bez toho, vyléčí se mi to taky.
15. zář 2010 v 19:03  • Odpověz
@beru3nek no já mám strach teď .. Aby Adámek byl určo hlavičkou .. Strašně se mi tam pořád mele a naposledy mi dělali UTZ 37+2 a to hlavičkou byl .. Tak snad už se neotočil .. I když ty jeho pohyby jsou někdy fakt krkolomné ..
15. zář 2010 v 19:12  • Odpověz
@discreet: tak super, že už se prcek chystá. :slight_smile: A 3800 g, jsem zvědavá, jak se trefili :slight_smile:

@lio: super, že se malej přisál :slight_smile:

@adeden: no, konečně někdo píše, že po pár dnech byl dobrej :slight_smile:, snad se to už brzy zlomí :slight_smile:. Pan doktor - takovej mladej tmavovlasej - najdu lísteček se jménama a tak a pak to napíšu :slight_smile:. Chystám se na ten náš porodní příběh, ale takhle v leže na boku se nepíše zrovna nejlíp, tak snad už zítra :slight_smile:

@antana123: aha, takže na matrice dostaneme rodný list a tam už bude rodné číslo a tím to vše začne - to musíme všude onámit, že :slight_smile: Díky
15. zář 2010 v 19:16  • Odpověz
@lendaw moc gratuluju! mi při tom čtení ukápla slza. tak ať se ti bříško brzo zahojí a jste s bětuškou spolu.
15. zář 2010 v 19:17  • Odpověz
@petja: díky moc za rady všeho druhu :slight_smile: (matrika, homeo) :slight_smile:

@kuchy: hurá, další s dobrejma zprávama - no super, zítra je 5. den :slight_smile: No, mi přijde, že už to třeba 1 den bylo lepší a pak najednou to začalo více štípat a táhnout a tak, tak si myslím, že už se ty stehy právě uvolnují, ale nemám odvahu se kouknout :slight_smile:

@petja: jé, ráda čtu, že už se malému ve školce líbí a je super, jak máš ty chlapy šikovné, že to tak zmákli :slight_smile:
15. zář 2010 v 19:19  • Odpověz
@kovalda tak to tipuju na Igora Madzina .. Jestli to byl on, tak ten je moc milej .. Propouštěl mne po plodovce a teď jsem ho měla na monitoru ..
ad šití - jak píšou holky, chce to hodně sprchovat a větrat .. Určo bude zítra líp !!!
15. zář 2010 v 19:20  • Odpověz
@beru3nek: to mi povídej, jak se těším, až mne nebude nic bolet a budu se jen radovat z toho našeho drobka. Dneska mne chytla depka jako prase, tak tu průběžně celej den řvu, jak mne to štve, že jsem takhle k prdu a ještě se manža musí starat o mne a já nejsem schopná se pořádně postarat o malou, ...
V pátek a sobotu jde manža do školy, tak jsem zvědavá, jak to budeme zvládat. Ale v neděli už dorazí moje mamka. Byla jsem vycukaná jak blázen, že bych tu byla takovýhle lazar i příští týden, to už jde manža do práce.

@lendaw: tak jsem si poplakala. Teda, ještěže ji vytáhli včas. Ze mne tedy větry odcházejí, ale bojím se jít na velkou, takže to v sobě psychicky blokuji. Asi budu musete dát glycerinový čípek. Bětuška je krásná, gratuluju. A at jste obě brzy doma :slight_smile:

@adeden: no, snad je Adámek i nadále hlavičkou dolů
15. zář 2010 v 19:26  • Odpověz
@adeden: jj, Madzin, to je on. Strašně milej :slight_smile:
@adeden igor madzin?? tak doktor s tímhle jménem mi dělal utz ve 13t v nemocnici v benešově :slight_smile: mladej a hezkej :slight_smile:
@hanncca: jj, to je on - já rodila v Benešově : -) - mladej a hezkej - ten mne rodil
15. zář 2010 v 19:27  • Odpověz
@hanncca JO JO !!!!! Mladej a hezkej ! To je výstižné .... :slight_smile: A ke všemu když je fakt příjemnej - skvělá kombinace .. To se to pak rodí viď KOVALDA ??? :wink:
15. zář 2010 v 19:29  • Odpověz
@kovalda fakt jo?? to jsem netušila..
15. zář 2010 v 19:29  • Odpověz
@kovalda já doufám, že je hlavičkou .. Když mne prohlíželi po monitoru, tak vždycky doktor tvrdil, že hlavičkou je .. Ale to mi tvrdili i u Adélky .. :unamused:
15. zář 2010 v 19:30  • Odpověz
@adeden ty porodníci jsou fešáci...v příbrami maj taky hezký doktory :slight_smile:
15. zář 2010 v 19:31  • Odpověz
Tak jsme si udělali rodinný nucený výlet na kontrolu do porodky...jelikož jsem se kolem 17 h zvedla ze sedačky a bum :confounded: Vzbudilo mě manžovo profackování, ještě,že přijel domů dříve, naštěstí je mimi v pořádku, i na utz i ozvy :slight_smile: Jsem se pěkně vyděsila a to nemluvím o manželovi, toho málem kleplo.... :astonished:

...nakonec mám jen bolavější pravou stranu bříška a 2 krvavé šrámy od toho,jak jsem nabrala pupkem konf. stolek :confounded:
fakt super finále těhu....
Ale pozitivní je, že za 2 dny se nález prý hooodně pohnul , zanikl čípek a porod může už být . :grinning: :grinning: :grinning: ...vzhledem ke značné zralosti placenty a kolapsu se rozhodne na zítřejší kontrole.

Zase super večer.
15. zář 2010 v 19:33  • Odpověz
Ahoj holky,

gratuluji všem novým miminkům i maminkám...už se v tom začínám neorientovat :slight_smile: .

Holky, nebudete ještě některá kupovat monitor dechu, mám jeden úplně nový na prodej, tak se mi kdyžtak ozvěte. Je to ten se dvěma destičkama od firmy Nanny. :wink:
15. zář 2010 v 19:33  • Odpověz
@kuchy a jéjej .. ty si to teda užíváš .. Hlavní je, že je mimís v pořádku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15. zář 2010 v 19:43  • Odpověz
teď jsem objevila tanec na vyvolání porodu...tak to mě dostalo :slight_smile: http://www.youtube.com/watch?v=Hgzy1o44VRY&feature=related
15. zář 2010 v 19:44  • Odpověz
@lendaw : taky hrůza, hlavně,že to dobře dopadlo....malinká je krááásná :wink:
15. zář 2010 v 19:48  • Odpověz
@discreet: já si to umím naplánovat ..i s pndrpoou jsem byla jediná, která ten den rodila ....sice rodím dlouho, ale zato sólo :grinning:
@rennu?: šátkovat přece můžou všechny :wink:
Moc gratuluju novým maminkám, zatím jsem stihla dočíst jen že má Lendaw Bětušku, tu už jsem viděla i na fotkách, ještě jdu hledat zpětně, kdo další:slight_smile:)

Ahoj holky, tak se hlásím, že nerodím a rodit asi ještě dlouho nebudu :grinning: Holky jsou pryč, tak si užívám odpočinek a krapet uklízím různé resty, ať mám po porodu klídek...zato mě opět v porodnici krapet znejistěli, mám přijít v pátek znovu na monitor, zas to nějak nebylo úplně ono...fakt bezva.
@lio no tak super :slight_smile:

@adeden: stehů - tak to je drsné

@kovalda: nedali ti kontakt na matriku v porodce? ...když tak to je místně příslušná matrika k místu porodu

@antana123: hele ..veru taky občas ječí i u prsa ...občas se chová jako šílená kráva :slight_smile:

@petja: to je super, že je filípek už v pohodě :wink:

@vafle: to se "vyrodí" a na tebe už bude klídek :wink: :grinning:
15. zář 2010 v 19:54  • Odpověz
Jo tak ještě gratuluju Lucinečce, Suik, Gazel a Zvirce a snad jsem na nikoho nezapoměla :grinning:

Tak já zas letím, asi se tu teď chvíli neukážu, bc manžel chce cosi přestavovat na našem pc a holky už budou zpět, tak zapínat noťas asi nebudu mít sílu (jsem poslední dobou hoodně líná:slight_smile:)), ale stejně to zatím na porod vůbec nevypadá, takže do doby kdy už Julinka bude mít zájem se narodit se snad už zas náš "hlavní" počítač (t.j. ten skoro pořád zapnutý :grinning: ) zprovozní :grinning: Mějte se krásně a těhulkám držím palce na pěkný porod, už jsme asi dost v menšině, co?? Tak pěkně roďte, ať to můžeme s Julinkou-Třetislavou potom slavnostně zakončit, tuším už po mě nikdo na řadě není,ne? :wink:
15. zář 2010 v 19:58  • Odpověz
@vafle: ne, jelikož veru v postýlce vůbec není

@lendaw: tak hlavně, že to vychytali a nic neprošvihli :wink: ..bětuška se povedla :wink:

já nehraju ...můj porodník byl postarší, brýlatý, kapku nadváha, trochu pleš ...hééééj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

@kuchy: tééda to jste měli zajímavý podvečer ..hlavně, že jste obě ok

@vafle: tak zas takový alternativec nejsem :grinning: :grinning: ...ale vím o jedné dule, co u poordu s ženskýma tančí
15. zář 2010 ve 20:03  • Odpověz
@lendaw Tak to jste měly fakt štěstí, že to dýl neodkládali. Tak ale už ji máte na světě, tak teď už snad bude jen dobře. :slight_smile:
15. zář 2010 ve 20:37  • Odpověz
autor
ahojky holky,
jak se máme....nějaká nová mimi? tady je tolik mamin, že to nestíhám sledovat......
lio. to je super, že se domča přisál......
kovalda. já byla ještě týden po porodu z toho šití hotová, první dva tři dny mě to nebolelo vůbec a seděla jsem normálně a pak to začalo táhnout to šití, asi desátý den už to začalo být ok a ted jsem patnáct dní po a stehy pryč a pohodička....... a taky už to líp vypadá :grinning: :grinning:
naše mimi v noci moc spinkat nechtělo, usnula až v půl třetí pořádně, pak se najedla v šest a pak v devět, pohodička.......byla tady mamka přes den, tak ji vzala na dvě hoďky ven a teď už krásně spinkáme..... tak super, uvidíme, jaká bude další noc.....ale zatím je spíš hodňoučká, tak snad jí to vydrží.....
lendaw. bětuška je pěkňoučká :slight_smile:
k domácím pracem a fungování domácnosti - no já se divím, ale v mezičasech kdy malá spinká stíhám zatím vše co chci.......sice se často vzbudí na kojo zrovna když si dáváme jídlo na stůl, ale jinak stíhám vařit, žehlit, uklízet, i sedět na netu....... ale jak kdy, včera jsem ani nesnídala a obědvala až v pět, dneska těžká pohodička.......
15. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz
@laurinka.22: jééžiš - to bych umřela hlady
když měl ondra békavou, raději jsme se najedla ... jelikož bych byla nervní z hladua z békaní
jinak s tím jídlem na stole - oni mají bezva čuch :grinning: veru to dělá taky
15. zář 2010 ve 21:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.