• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ahoj holky,

@kuchy to jsou zvraty, hlavně že sis neublížila, tak dnes naposledy s bříškem, ať to máte oba dva brzy za sebou a jde to jak po másle
@ojo vítej doma s maličkým a dodatečně vám moc gratuluju k narození chlapečka, tak mi přijde že v zářijouvkách je převaha chlapů ale nepočítala jsem to
16. zář 2010 v 11:14  • Odpověz
@radkayeboah moc ti gratuluju, to je rychlost a porod dobrý, to je fajn, ať maličkej hezky roste a dělá vám radost
16. zář 2010 v 11:18  • Odpověz
Ahojky,
všem co se chystáte rodit přeji hodně štěstí!!! :slight_smile:
Tak jsem se právě vrátila z procházky. Vzala jsem s sebou pejska, že se aspoň projde a ten šmejd mi zdrhnul, foukal strašnej vítr, tak mě neslyšela, jak na ní volám a utekla na hlavní silnici, lítala tam jak magor...akorát projížděla sanitka, naštěstí nehoukala, ale na našeho psa houkla... :slight_smile: Chudák Míša v kočárku se moc nevyspal, když tam hysterická mamka volala a pískala na psa...tak to teď dohánív postýlce :slight_smile:
Jinak v pohodě... :slight_smile: akorát na mě asi něco leze. Míša má taky pořád plnej nos, tak odsáváme... Ale zatím jsme aspoň bez teploty..
Jdu něco povařit, mám tam krutí maso, tak něco ukuchtim a holky, zítra jdu poprvé na zumbu :slight_smile: Tak jsem zvědavá, dopolko ještě koupím nějakou podprdu lepší, sportovní a večer vyrážim :slight_smile:
16. zář 2010 v 11:28  • Odpověz
fakt je něco ve vzduchu ..na dubnovkách jsou všichni marod, asistentka v rc, ségřiné děcka ..no klep klep - nám se to vyhýbá
16. zář 2010 ve 12:40  • Odpověz
@kuchy Budeme na tebe myslet!
Jinak v lékárně mě vypekli, riciňák nemají, protože nemají laboratoř, tak nevím, jestli někam vyjedu ho shánět, moc se mi nechce :unamused:
Nedá se použít jiný olej jako náhrada, třeba olivový? To je asi kravina, co?
16. zář 2010 ve 12:47  • Odpověz
@ojo:vítej doma :slight_smile:
@kuchy:držím palce :wink:
16. zář 2010 ve 12:48  • Odpověz
@kuchy : Tak to závidím.... Já bych šla už taky do porodky! Ach jo.... :frowning2:
Držím palečky :slight_smile:
16. zář 2010 ve 12:50  • Odpověz
promiň te holky že sem lezu ale chtěla bych jen pozdravit naší bývalou červencovku a popřát vše nej a hlavně pohodový a brzký porod a krásné sladké miminko . A Matymu cmuk :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Kuchy držkaj se :wink:
Jěště jednou se omlouvám za vpád :wink:
16. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz
hojda, teda půl dne tady nejsem a takovejch stránek :slight_smile:
hlásím, že noc byla super. Malej se budil co 3 hodinky takže bobma :wink:, večer jsme ho teda museli dokrmit z flašky, protože mám míň mlíka :frowning2: asi únava, nebo nevím čím to může být. Nemáte někdo nějákou radu na to, aby bylo víc? Něják nic moc nezabírá :frowning2: Ráno nás čekala opět rehábka, to byl teda boj dneska, zaprvé byl brouček trochu hladovej, musí být aspoň hoďku po jídle a moc toho neposnídal a jak je větší, tak se mu to nelíbí čím dál tím víc. I paní dr. se divila, že takhle Adámka nezná. Za chvíli se k němu přidalo ještě další škvrně a to bylo něco teda, chudinky malý. Byl tam se mnou i taťka, tak jsem ráda, že nemusím být ta zlá jen já a bude s ním cvičit taky. Teď taky byla babi, tak to malej opět prospal, klasika u něj. Na návštěvy prostě koukat nebude :wink:
@lendaw : teda tak ještě že ti udělali toho císaře a malá je v pořádku, mám z toho úplně husinu jak to čtu. Co fenyklovej čaj na prdy, nezkoušela jsi? Nebo ten espumisan? Tak držím pěsti ať se Bětka pěkně přisaje a šmakuje jí :wink:
@adeden : to by byla teda hodně velká a blbá náhoda obě děti KP, tak držím palce ať je hlavičkou dolů :wink:
@kovalda : neboj, bude líp. I na těle i na duši, to je masakr ty hormony do toho, co. Já jsem si připadala jak blázen,když jsem řvala kvůli všemu a přede všema. Byli na to ale na dětským zvyklý :grinning:
@kuchy : fíha, tak ještě že jste oba o.k. a hlavně že byl manža doma
16. zář 2010 ve 13:05  • Odpověz
@beru3nek až přídeš čím zvětšit množství mlíka tak mi to pak prozrad, už jen stavět na hlavu sem nevyzkoušela :frowning2:
ale Domča se přicucává pěkně a z jednoho prsa dycky chvilku potahá, paráda ...
16. zář 2010 ve 13:07  • Odpověz
@hupcza jj lítaj bacily ve vzduchu já už nasadila homeo .....a snad se to vyhne i nám.....neska je tam zvláštně, chvíli teplo až hic, chvíli zima až podzim, příští týden prej babí léto...pak bůh ví ...
16. zář 2010 ve 13:08  • Odpověz
Ahojky, jsem tu na skok, než budu kojit :slight_smile: zatím oba klučíkové chrní :slight_smile:

tu je foto, v albu mám taky Tomáška v kolíbce, jen měl asi jen delší vlásky a má buclatější nos :grinning: :grinning:

doufám, že jste všichni zdravý, teď to nějak řádí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

čtu, že kuchy jede do porodky, tak držím palečky...
16. zář 2010 ve 13:13  • Odpověz
jinak dneska u nás noc super, kojo ve 22h (to jsem teda kojila od 21h do 22h po kusech), pak ve 3h ráno a pak až v 7h ráno :dizzy_face: :dizzy_face:
16. zář 2010 ve 13:15  • Odpověz
Krásný den přeju :slight_smile:,
tak já jsem dneska ráno plna úžasu zjistila, že záda mne už nebolí. Je teda fakt, že si musím dávat pozor a držet je v teple a nepřehánět to s činností, jinak je hned maličko cítím, ale to se zvládne a už začínám věřit, že opravdu bude lépe.
Spodek si teda stále užívám, ale věřím, že to je už tím, že se stehy vylupují (nebo co se to s nima má dít) a brzy vypadnou a bude klid. Stále nemám odvahu se tam kouknout :slight_smile:
16. zář 2010 ve 13:28  • Odpověz
Ahojky, tak u dr. vše ok, Honzík nabral za 2 týdny 590g, máme 3980g :slight_smile: takže mlíčko mám...i když včera a dnes dopo se dožaduje bašty po hodině :sweat_smile:
16. zář 2010 ve 13:56  • Odpověz
@rennu super jste šikulky :wink: náš malý se taky někdy dožaduje po hodině a na noc ted vypije ještě víc včera dal 150ml a pak slastně usnul :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale je fakt že se vzbudil až za 5 hodin na další jídlo
16. zář 2010 ve 14:01  • Odpověz
@antana123 tak já nemám přehlad, kolik si z prsu vytáhne....ale asi dost, jinak by nepřibíral :sweat_smile: jen je too naše fńukna a řvoun....
16. zář 2010 ve 14:06  • Odpověz
@adeden: tak poslední den s bříškem :slight_smile:. Tak přeju, ať je to zítra vše rychlé a bezbolestné :slight_smile: a aŤ tě rodí taky nějaký hodný a hezký doktor (buď tedy Madzin anebo Čech :slight_smile:)

@eliska_v: panečku, velký úklid, žehlení a sex a s malým to ani nehne, ... :slight_smile: Tak snad už brzy :slight_smile:

@pet.s: přeji samé dobré zprávy dnes v poradně i na monitoru :slight_smile:

@discreet: tak super, že játra O. K. Tak budu držet pěsti na huhu :grinning:

@javyb: ahoj, ještě se neznáme :slight_smile: Koktejlu se neboj, maximálně tě prožene na WC :slight_smile:

@daja.had: jj, příští týden už se dočkáš :grinning:
16. zář 2010 ve 14:14  • Odpověz
@javyb: manža tvrdil, že má olej na promazání šicího stroje? :grinning: Mně se akorát zeptali - až když mi to už dávali, zda to nechci pít. Tak jsem řekla, že ne :slight_smile:. No a stalo se tak, nebylo třeba :grinning:

@vafle: no vidíš, vyprázdnit se taky není na škodu. No a když je prázdno, tak zas doplnit vším, co doma je :slight_smile:. S dalším koktejlem máš ještě do pondělka čas, tak si můžeš dát oraz a další třeba zítra :grinning:

@kuchy: aha, vida, tak malý už půjde ven. Tak držím palce, ať seženete hlídání a ať se vám uvolní místečko v porodce :slight_smile:
Konečně jste se taky dočkali :slight_smile:, viď :slight_smile: Moc na vás večer budeme myslet :slight_smile:

16. zář 2010 ve 14:24  • Odpověz
@kovalda paráda, udržovat v teple nadále, hlavně neofouknout, snad to bude dobrý, ses lekla že bych za tebou dorazila vid .-D nebo tvá záda spíš .-)))
16. zář 2010 ve 14:30  • Odpověz
@hanncca: ty bláho, ty už jdeš sportovat, hustý. Tak si zumbu užij, pak poreferuješ, jaké to je :slight_smile:

@lio: a už jsi byla u toho číňana? ten nic neporadil?

@ojo: malej je krásnej :slight_smile:

@rennu tak to vám hezky přibírá :slight_smile:, to je super :slight_smile: Asi máš moc dobrý mlíčko, tak ho chce prostě furt :grinning:

Jo, díky za rady ohledně rodného listu, taťka tam dnes zajel (přijel 10 minut před tím, než zavírali), ale rodný list máme :slight_smile:
Včera jsem volala naší pediatričce, trochu mne šokla, bo řekla, že dojede ještě ten den. Tak jsme se tu vrhli na úklid, protože tu byly milion a jedna taška z porodky a dary, ....
No, myslím, že jsem vybrala dobře, je taková normální :slight_smile: a v úterý jdeme do první poradny. Doufám, že se mi do té doby zlepší spodek, nějak nevím, jak přežít v autě. A taky doufám, že manžovi dají půl dne volno, protože to by jinak znamenalo, že budu muset dokonce řídit :astonished: :astonished: :astonished:
16. zář 2010 ve 14:31  • Odpověz
@lio: ale vůbec ne, to já bych ráda uvítala tebe, tvé šikovné masérské ruce, lampu a samozřejmě i Domíska :slight_smile:
Už jsem to tu začala organizovat :slight_smile:
Neděle teda padla, protože mi dojede mamka na týden, což bylo plánovaný. Ale doveze ji ségra i s rodinkou, tka tu teda bude hlahol .... Ale jsem ráda, protože nebude manža muset jezdit do Prahy a bude tu s náma. Však v pondělí už jde zas do práce, .... to to uteklo.

16. zář 2010 ve 14:34  • Odpověz
@kuchy to sou obraty fííha, tak na tebe budu moc myslet, at máš matýska v poho brzy u sebe ....
16. zář 2010 ve 14:34  • Odpověz
@rennu: no, jak jsme vážili prcky v porodce, kolik toho vytáhnou, tak mladá dala jednou dokonce 120 a to jsme kojili první den :grinning:. Ale to byla vyjímka, jinak většinou dávala kolem těch 30-40 :slight_smile:
16. zář 2010 ve 14:35  • Odpověz
No a když ráno nešel net a taťka spal, sepsala jsem teda ten náš porod :slight_smile::

Takže k mému porodu. Jak jsem tu už psala, tak kolem 4 ráno mne vzbudila bolest břicha a cestou na záchod mi tekla nějká tekutina po nohách a v koupelně jsem viděla, že kapky mají růžovou barvu. Do rána se mi už nepodařilo zabrat a ráno hurá na monitor do porodky. Čím více jsme se blížili k porodnici, tím méně se v mém těle dělo :slight_smile:. Takže nakonec jsme na monitoru viděli nejen téměř nulovou akci dělohy, ale i jsme několikrát natřásaly bříško, aby byla vidět vůbec nějaká aktivita miminka, protože Žanetka to zrovna zalomila :slight_smile:. No, nakonec to stačilo. Protože jsem ale špinila, provedli jsme kontrolu vložky, zda odcházející "voda" je plodovka a nikoliv. Špinění ale pan doktor nechtěl nechat jen tak, abychom nic nezanedbali, tak mne vyšetřil - prý velmi pokročilý nález, hlavička naléhá, porod bude brzy, ale že by to mělo být nějak hned, to asi nee. Tak jsme jeli domů. Manža tedy odjel na půl den do práce a já zůstala doma. Asi za 2 hoďky - kolem poledne začaly kontrakce. Byly do zad a cca po 17-20 minutách. No, zkrátka a dobře, kontra sílili, čas se krátil, takže když manža přijel, byly už cca po 5 minutách asi hodinu. Takže dle infa z porodnice (přijeďte, až budou po 5 minutách 2 hodiny) byl tak akorát čas vyrazit. Co čert nechtěl - potkali jsme na dálnici páteční zácpu. Manža se zeptal, zda čekat, tak jsem řekla, že ne a jeli jsme odstavným pruhem s varovkama. Pak jsme sjeli, chvíli dobrý a šup, zas zácpa. Manža se ptal se, jak jsme na tom a když mi řekl, že pokud v té zácpě budeme stát, je to tak na 20 minut, řekla jsem, že jedeme. No, tak jsme si dali adrenalin a jeli cca 7 km v protisměru, troubili a blikali na vše strany.
Dojeli jsme do porodnice a šli na příjem, když sestra viděla, že už mám během chvilky asi třetí kontrakci, tak mne vyšetřila a zjistila, že jsem cca na 7-8 a že jdeme rovnou na sál - díky bohu jen přes chodbu. Tam mne připíchli na monitor, z čehož jsem nebyla nadšená, protože kontra se mi nejlépe zvládaly vkleče. Přišel doktor, praskl mi vodu a že to prý vypadá, že jdeme na to. Tak jsem se začala shánět po manželovi, který šel jen přeparkovat. Prý se šel převléknout a upozornili ho, ať je rychlý. První kontra k tlačení jsem promarnila tím, že jsem blbě dýchala. Po té přišel manža a stihl jen tak tak vytáhnout foťák, protože malá se prostě drala ven, ač jsem ještě nebyla plně otevřená. Stačili pak už jen 3 zatlačení a malá byla venku. Sice mne museli říznout, ale co už, že jo :slight_smile:
Malá je prostě andílek. Psát, že je nejkrásnější miminko na světě asi ani nemusím, to je jasný. Nemůžu se na ni vynadívat, jak je úžasná. Často jsem ji přikládala, takže se brzy rozjelo mlíčko a malá se krásně přisává, tak mám ohromnou radost. Díky mlíčku a sluníčku za oknem se nám podařilo zažehnat i nastupující žloutenici. Krásně spinká, co jsme doma tak prostě super, snad jí to vydrží :slight_smile: Má ohromnou škálu výrazů, tak se těším, jak je nafotím. Doufám, že už zítra se na to vrhnu. :grinning:
16. zář 2010 ve 14:36  • Odpověz
@kovalda jo čínana si prošvihla holka...objednací lhůta na prosinec, byt sem škemrala paní asistentku ,že v prosinci mi bude zvýšení laktace asi k prdu, ale maj prej hodně náhradníků, tak sem se nechala zapsat a jelikož sem neudala omezení (jako volejte min den před a nechci dopo apod tak bych mohla v případě uvolnění jít na řadu před jinejma...ale krachlo to ...ale objednala sem knihu akupunktura pro ženy.l.přímo je tam těhu porod, body na laktaci, tak si pohraju no
Je mi Domči líto, tak hezky se přisosne, ted sem ho přiložila před odsáváním bezprostředně a i si něco potahal.....a než se na jeden prs přisál tak jak dycky dal stranou hlavičku tak mlíko "teklo" ....tak snad......

Jinak heye dojede ti mamka, tak koukej odpočívat, dva tři dny se na vše vyprdni a bude rázem lépe ...nesnaž se být dokonalá když to zatím díky spodku nejde a vykurýruj spodek, co sprchování, lepší po studené sprše ne?
ok tak dojdu s masérskýma rukama jindy :slight_smile: nepochybuju že nebude třeba .-)
16. zář 2010 ve 14:39  • Odpověz
tak dneska byl brouček tak vyhládlej, že sosnul 110, no na to, že má pít od 60-80 to je hezké :grinning:.má už taky dvě bradičky :grinning:
@lio : tak super, že i další přisátí klaplo :slight_smile: jen tak dál. To je prý normoš,že oni vycucnou víc, než bychom my odsáli. To jo, je to vyčerpá nejsou na to sání z prsa zvyklý, flaška jim teče sama :wink:
@vafle : kašli na ostatní a dělej si vše podle sebe. Do mě taky všichni šijou, že se jim nosítka nelíbí, ale není to jejich věc a jejich mimčo, tak co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@ojo : tak super, že jste už doma, a že takhle krásně všechno zlvádáte :wink:
@kovalda : fajn, že nebudeš sama, když ještě nemůžeš fungovat
@hanncca : jé, tak super, že nemusíte mít široký balení, a vše je o.k. dávali jste jak dlouho to široký?
@lio : tak a´t dobře dopadnete u dr. :wink:
16. zář 2010 ve 14:42  • Odpověz
@kovalda y vago 7 km v protisměru, to muselo být maso :slight_smile: hlavně že ste stihli a měla si to rychlý.....žanetka se drala na svět, domčovi se zase vůbec nechtělo, prďolkovi....
16. zář 2010 ve 14:42  • Odpověz
@kovalda krásně popsaný porod :slight_smile: hlavně ten adrenalin cestou do porodky...to muselo být něco.
Jj, poreferuju, jaká bude zumba!!
16. zář 2010 ve 14:43  • Odpověz
@beru3nek my jsme nedávali vůbec...vše je naprosto ok a žádný opatření jsme nedělali :slight_smile:
16. zář 2010 ve 14:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.