• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda přesně tak máš papáníčko a zbytek přijde, chce to čas....

Domča stále saje, a neska tahal z obou prsů,tak mám radost, jen odsaju méně a méně tak nevím co mu zítra dám a to nemám pocit že toho vysaje tolik, i dyž z toho mála co mám možná jo, nevím, nemám ponětí.....
@beru3nek jinak o homeo nevím nic o tom že by se mohli jen týden, já je zobu zdatně a už mám druhý......
16. zář 2010 ve 20:01  • Odpověz
@kovalda: teda to jste měli veselou cestu :slight_smile: ..ale porod pohodový, co :slight_smile:
16. zář 2010 ve 20:03  • Odpověz
@suik: a jaké to bylo do vody..povídej přeháněj :wink:

@vafle: jj ..celých ...nejdřív polovinu, ale pa říkala, že pokud to zvládnu, mám dát celou decku, že to prostě není plná dávka
16. zář 2010 ve 20:10  • Odpověz
@lio : tak to asi od tebe Domča už pěkně baští :wink: , když pak nic neodsaješ.
16. zář 2010 ve 20:12  • Odpověz
kovalda: hezké fotky ...krásné chvilky ...já ani z jednoho porodu takové nemám :sweat_smile: ...manža vždycky sloužil jako porodní stolička :grinning:
suik: sofinka je fajný buclík :slight_smile:
16. zář 2010 ve 20:12  • Odpověz
@lio: díky za podporu, jsem jeden chodící hormon. Furt brečím, jak jsem na prd, .... No co, aspoň to půjde ven, ... :slight_smile:

Možná si Domča opravdu dost od tebe odcucne. Jen počkej, zítra se vzbudíš jako Dolly Buster :grinning:

@hupcza: jo, porod vlastně na pohodu :slight_smile: Jen mne mrzí to šití. Ale s tím už nic nenadělám, prostě to šlo krapet rychleji :grinning:
16. zář 2010 ve 20:13  • Odpověz
@hupcza: díky :slight_smile: No jo, holt někdo má pěkného doktora a fotky a někdo porod s asistentkou a vedený dle svého, ... Každé má něco :grinning:
16. zář 2010 ve 20:14  • Odpověz
Tak jsme zrovna vyzkoušeli, že v těch knížkách fakt nekecaj a v té děloze musí být strašný rachot. Žanetka už tu chviličku spinká a manža začal vrtat - no rachot jako blázen, protože vrtá do kovu - no a andílek spokojeně spinká :grinning:
16. zář 2010 ve 20:16  • Odpověz
@hupcza měla jsem strach že mě to zabije :slight_smile: hlavně manžel se na mě tak pochybovačně díval jako jestli jsem se nezbláznila... a říkal běda ti jestli bude prďola opilý!!! že se bude motat tak že spadne z porodnického stolu
a prý jsou stejně s mimčem domluvení že v pondělí mezi osmou a devátou večer.....a vzhledem k tomu že ho poslouchá na slovo i tak nevychovatelné zvíře jako je kočka.....
tak asi fakt až v to pondělí :slight_smile:
16. zář 2010 ve 20:18  • Odpověz
@kovalda: alespoň odplavíš stres :wink: ..prý to řeší i nějaké homeo ...ale zkušenost nemám ..já tyhle plačtivé období nezažila ...ale prý jo
šití se za chvíli zahojí :wink:
to jo ....ale to jsou stejně chvilky, které se nedají zapomenout :slight_smile:
veru tak chrní - sousedi začali stavět tak asi 10 m od kočáru jí bagrovali základy a pohoda :grinning:

@vafle: hele já to pila u ségry a divně se na mě dívala ségra, švagr, mamka i manža :grinning:
jinak těmhle manipulacím a spiknutím proti mamince bych udělala hodně rychle přítrž :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2010 ve 20:24  • Odpověz
Tak mame nejakou tu minutku cas...Mooooc vam vsem dekuji za gratulace! Je toho jen trocha moc na me...Tak si dat vsechno do kopy. Porad mi nejak nedochazi jake stesti mam! Takoveho krasneho drobecka..
Zakousek je uzasne miminko, v nedeli vecer {12.09.10} jsem sla s mojim na prochazku a na veceri jsem snedla jeden cely ananas {nebyl to ucel jen jsem vazne na nej dostala chut!} asi do hodinky me prohnalo...Pak cely vecer asi co hodinka na zachod od 4 rano v pondeli me zacali bolesti cca co 15minut, postupovala to co kazdych 8minut a pak to na par minut utichlo...Ty poradne silne cca co 6 minut dosli kolem 6 vecer. Volala jsem do nemocnice v 8 kdyz uz jsem myslela ze je na cas...Nebyl ze mam pockat ze je to jeste daleko :frowning2: byla to velka zkouska,ale s pomoci manzela jsem to zvladla do 4 kdy jsme se vydali do porodky. Tam me prohledly, byla jsem 3cm otevrena a ze mam jit domu a odpocivat{jak kdyby to bylo mozne} kontrakce byly slabsi takze jsme jeli domu a ja si nesla lehnout - dala jsem si koupel a snazila se to vsechno rozchodit...V 10h rano uz jsem nemohla ani N...Tak muj volala znovu do porodky ze uz mam kontrakce cca co 2minuty a ze jsou dlouhe.. :slight_smile: :slight_smile: Tak jsme dojeli a jupi 5cm nechali si me teda uz v nemocnici a pak zacala show!!! Meli jsme super midwife celkem se na nas vystridali 3 :grinning: :grinning: ale moc nam pomohly! Bez manzela a techto sestricek bych to asi nezvladla. Zack si daval na cas v 18.20 me praskly plodovou vodu a tlacit jsem zacala v 22.00 a nas poklad prisel na svet 22.51. Byla to velka zkusenost, vsechna ta bolest ale stala to za to!! Ted jsme konecne rodina!
Suik moc blahopreji k holcice! Je moc krasna
a vsem ostatnim velke gratulace! Moc se omlouvam nemam vubec cas to vsechno docist. Az bude vic casu tak vam napisu. :grinning: :grinning:
16. zář 2010 ve 21:17  •  3 děti  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

@radkayeboah @suik @kovalda gratuluji k miminkům :dizzy_face: :dizzy_face: ať jste spokojení a zdraví :slight_smile: nějak se přestávám orientovat, kdo všechno už porodil :sweat_smile:

@kovalda teda to jste měli fakt adrenalin na tej dálnici :confused: teda jet v protisměru :astonished: nebyli jste náhodou v televizi? :wink: hlavně, že to dobře dopadlo a porod jsi teda měla taky dobrý :slight_smile:
šití mě taky bolí, někdy když špatně sednu :stuck_out_tongue_closed_eyes: já to mažu mastí Intisan :slight_smile:

tak mě konečně dneska docela povolili prsa :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: jsem je měla pořád natelký a nalitý :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a snad ty bradavky se taky brzo zahojí, furt tu chodím s prsama venku jak tydýt :grinning:
jinak teda mi po porodu skoro 2dny bolelo to zavinování dělo jak blázen...normoš ve srovnání s kontrakcema, až mi v porodce dávali na to nějaké kapky...no slyšela jsem, že při druhým to bolí, ale až tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: no hlavně, že už je zavinuto :slight_smile:

malýho už taky dneska večer bolelo bříško...asi z melouna, co jsem měla, ale to jsem si dala jen pár soust na chuť...no teď večer jsem mu to masírovala, cvičila s nožkama a když jsem ho dala na bříško, tak už po prdkával, tak aspoň v noci bude spinkat :slight_smile:

@lio a kdy odsáváš? mě teď v porodce říkali, že na zvýšení laktace by se mělo taky hned po koju, jen to zadní mlíko jde odsát hůře, že má člověk pocit, že tam už nic nemá..ale prckové si ho prý vytahají :slight_smile:

tak dobrou všem :slight_smile:
16. zář 2010 ve 21:37  • Odpověz
@hupcza super, jakmile jsem se do tý vody naložila, tak jsem odmítla vylýzt, bylo to hodně příjemný. Ani mi nepřišla moc teplá... parádní věc byl ten šátek co visí od stropu, za něj jsem při kontrakcích visela. Našla jsem si jednu polohu a v ní byla furt, ale pak mě PA doporučila ji změnit, takže nakonec celkem čtyři. Než sestoupila hlavička chvilku to trvalo, měla jsem tam blánu, museli mi ji růčo odstranit.
Malou jsem pak rodila ve dřepu, visíc za ten lajntuch, ale byla jsem tam vysílená, že jsem se nemohla udržet, museli me i štelovat, byla jsem jak hadr a manžel mě musel držet, jinak bych se zřítila a utopila :grinning: ...

Pak když jsem si ji vylovila z vody, to byl nepopsatelnej pocit, hned jsem jukla mezi nožky a pronesla (německy, že to je holčička :grinning: ), vůbec neplakala a chvilku trvalo než se nadechla, museli ji masírovat, strašně jsem se lekla že mi umře :cry: , to bylo dost nepříjemný...

Chvilku to taky vypadalo, že budu muset z vody, páč slábly ozvy, ale nakonec mě nechaly, měla jsem celou dobu monitor na břiše.

No jinak bych to asi prochodila. Spolubydlící když měla kontra, tak ležela v posteli a sténala, měly jsme je docela současně....ale já se musela skulit za každou cenu z pelechu a udělat dřep nebo nějakej jinej cvik, když jsem měla kapačku, nebo monitor, bylo to napytel....

taky jsem prochodila kilometry po porodnici, ...nejhorší bylo, když ty kontrakce bolely docela dost a na monitoru nic :confused: , to jsem fakt ořvala, jinak jsem se to snažila brát v pohodě...

@lio: no já nakonec jela fakt po těch 2 hodinách, to že malou cítím míň mě trochu děsilo, nakonec mě nechali normálně čekat a spát na pokoji a nikdo mě neotravoval, takže jako bych byla doma, s tím rozdílem, že jsem nemohla vůbec spát i kontrakce na začátku nebyly, ale to bych doma strachy nemohla asi taky.
16. zář 2010 ve 22:08  • Odpověz
@kovalda já řvala v porodce fest, než mi trklo že mám krizovky v šuplíku a dost mi pomohly, doma sem řvala jen dvakrát ale trochu sem měla proč, tak se není co divit jo a venku sem řvala, dyž kolem jela svatba :grinning::grinning: :grinning:

@beru3nek jestli zdatně ode mne baští netuším, je fakt že z toho menšího prsa tahal vzápětí co se přisál, ale pak zblajzne plnou dávku z lahve..tak nevím....je fakt že od prsa chvíli usne ale pak jakoby nejedl, takže krmíme z lahve stále....neodsaju fakt téměř nic....
@kovalda jj Domču taky nevzbudí kravál ani za zlatý prase, ale občas třeba spadne vidlička na dlaždičky v kuchyni a on se lekne, ale neprobudí, jen rozhodí ručičky....ale venku štěkot psů, nákladák, doma vrtání, tv rádio....spí...a sranda je jak má každej tendenci šeptat dyž zjistí že v košíku spí malej
@ojo no my do předvčerejška nekojili, malej se vůbec nepřisával, naprostej hysterák a odmítal, takže sem odsávala co to šlo....ted co přikládám, tak samo přiložím a pak odsávám, ale odsávám a stimuluju častěji.....třeba ted už malej spí po jídle tak odsávám.....ale vypadá to že fakt z prsou tahá dežto já už neodsaju téměř nic, tak asi si to fakt vytáhne, taky je pak grogy :slight_smile:)
@suik hlavně že to dobře dopadlo, muselo to bejt krásný si ji vylovit z vody až na ten šok než se nadechla....ale už je dobře ,máš ji u sebe a je to jeden velký uzlíček štěstí..užívej si
17. zář 2010 ve 04:19  • Odpověz
tak mě úspěšně vzbudila kočka....asi zkouší jestli zvládnu v noci vstávat na kojení :slight_smile: jsem jak po flámu ale usnout nemůžu.....jakmile se postavím mám ms křeče...uáááááá
jdu něco sníst a zkusím ještě usnout kočka dostala za trest postroj a trucuje v pelechu
17. zář 2010 v 05:45  • Odpověz
Přeju dobré ránko :wink:
@suik:malá je úžasná moc vám gratuluju :wink:
@kovalda:jak jde vidět tak s tebou hormony cvičí jako se mnou a s mlíčka si nic nedělej ještě se to může rozjet víc,nezkoušela si odsávačku třeba zkoušet odsávat často at se mlíčka tvoří víc mě se tak rozjela laktace
jinak malý krásně spinkal v noci musím ho pochválit :wink: a dneska se nám vrací tatka tak se na něj těšíme
17. zář 2010 v 07:39  • Odpověz
a co discreet jak asi dopadla???
17. zář 2010 v 07:41  • Odpověz
@vafle no máš s kočkou trénink :slight_smile: náš prcek dělal budíček v 5h a naivní bylo si myslet, že po kojení ještě zabere :frowning2: máme nespavé dítko asi...večer zabral kolem půlnoci a v 6 byl totálně vzbuzený a přes den včera spal tak 3h navečer a hodin v kočárku, jinak dopolko probulel a vytuhl vždy na pár minut :unamused:
17. zář 2010 v 07:45  • Odpověz
@antana123 dobré ránko :slight_smile:
17. zář 2010 v 07:45  • Odpověz
@rennu dobré ránko u nás je to docela podobné v noci spí dobře jedl v 9 a budil se ve 3 a pak v 6 a ted ještě spinká ale jak se vzbudí tak už bude jen bulet pokud ho neuspím v kočáře včera mi tam vydržel spát 2hodiny měla jsem ho pod oknama a mohla jsem vařit
17. zář 2010 v 07:47  • Odpověz
@antana123 náš už chce 3. den krmit od rána po hodině, :angry: ted zas řve, dokrmím, odříhnu přebalím, ponufkám, dám do postýlky a řev.... :angry: furt dokola, prostě nezabere a jen bečí a já furt kojím...v kočárku usne jen za jízdy jinak se budí :rolling_eyes:
17. zář 2010 v 07:54  • Odpověz
@rennu jé chuděro no on měl takové tendence taky ale já mu po hodině nedala jen dudlík a byl klid a ted jí po těch 3hodinách
17. zář 2010 v 07:58  • Odpověz
nezlob se ale musím jít malý se vzbudil
17. zář 2010 v 08:01  • Odpověz
@antana123 náš dudl plive :fearful:
17. zář 2010 v 08:14  • Odpověz
@antana123 Nevím, co konkrétně máš na mysli, ale stále jsem v celku. Riciňák v lékárně nemají, takže smůla :confounded:
Jsem dneska taky jakási praštěná, jdu asi chrnět k TV :slight_smile: a hlavně mám pořád hlad... a špinění stále přetrvává... čekám co bude :fearful:
17. zář 2010 v 08:52  • Odpověz
holky, tohle asi patří sem k vám :slight_smile: :

kuchy V bříšku bylo místa málo, vylézt ven se dobré zdálo. Tak jsem

vykoukl na brášku, maminku a tatínka 17.9.2010 v 2:30 Tobiáš

u nás na september/září je i fotečka miminka :wink:
17. zář 2010 v 08:58  • Odpověz
@achalteke Děkujeme za info a kuchy gratulujeme!
17. zář 2010 v 09:02  • Odpověz
Vzkaz od Kuchy: V bříšku bylo místa málo, vylézt ven se dobré zdálo. Tak jsem vykoukl na brášku, maminku a tatínka 17.9.2010 v 2:30 Tobiáš Kuchynka, 3.48kg, 50cm.
17. zář 2010 v 09:02  • Odpověz
@achalteke : Děkujeme za krásnou zprávičku!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. zář 2010 v 09:03  • Odpověz
@kuchy : Velká gratulace :dizzy_face: :dizzy_face:
17. zář 2010 v 09:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.