• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@discreet hodně štěstí!!
22. zář 2010 v 19:38  • Odpověz
@beru3nek no myslím že to měnící mlíko se nás moc netýká, když ode mne nemá ani půlku, ale to je fuk.....jsme pátý týden bez dvou dnů.....mě přišlo fascinující že došla mamča , vzala ho na ruku ona a ticho...to sem se tu hroutila...hormony kuevský....pak sem dala najíst, neblil a sbalila ven, ted dorazili, mamča jela dom a malej spí v kočáře, su zvědavá jak dlouho, kdyby to tak člověk tušil dopředuk, šla bych spát. manžel je na výborové schůzi, původně sem chtěla jít mezi lidi taky, ale po nešním vypětí sem si to rozmyslela a sem doma sama....
asi mám nějakou krizi bo co, leze mi to na mozek, najednou mi došlo jak je vše naruby, jak sem a budu na vše sama, že chlap chodí do práce a já sem s prckem, a vyžírám si to zlé( ale i to dobré samo) a nevím jak to zvládnu....začala sem o sobě ted dost pochybovat....navíc jak nejsem mobilní, bo do tchánovic auta se mi nechce....zítra má mamča v práci sezení s holkama zapíjet domíska bo co, tak prej jeslti se nechci stavit, no chtěla, po nešku nechci.....mám slzy na krajíčku, nejdou udržet, tak to na mě asi pěkně vpadlo

hezky šici přibíráte, my tedy taky.....

ty bláho to je tma, to mi taky deprimuje, za chvíli se mění čas a bude už před sedmou tma......jak se to vlastně praktikuje, když je ve čtyři tma, chodí se ještě s mimákama ven? tu slýchávám názory že ne...ale přeci nebudu od čtyřech sedět doma na piheli jen proto že je venku tma, navíc psisko musí ven a na manžu čekat nebude....
22. zář 2010 v 19:45  • Odpověz
@discreet myslíme na tebe, at to máš brzy za sebou a mimíska v náručí
22. zář 2010 v 19:46  • Odpověz
@lio :frowning2: ..... ja tohle moc neznam, zatim, vetsinou neco zabere, ale kdyz to chvilku trva a jsem unavana, tak zacinam byt taky na sesypani, trochu se desim toho az bude vetsi, zatim je malinky miminko jeste...

my se vyhrabem ven vetsinou po ctvrty, tak to budem muset posunout, ale je mi jasny ze pejsci curat musi. Kdzy to neni ve dvanact v noci, tak to podle me nevadi, ja jenbyvam ve tme vic nesva a asi bych se bala....

dneska byl super den, ale uz trochu padam na hubu, navic me zacal bolet dost podvozek a je napuchlej a netusim z ceho.....vdyt mam od porodu osm dnu :fearful:
22. zář 2010 ve 20:02  • Odpověz
@hanncca : teď měl 4320, ale oblíklej, plná plína a široký balení. No ty 4 kg už možná má :grinning:
@discreet : drž se, držíme moc pěsti

@kovalda : taky hezký, no krásně ty naše robátka všechny baští. Adámek co jsme se vrátili z procházky už dělal ptáčátko
3x :grinning: , přitom ještě ublinknul nestrávený mlíko těsně před kojem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2010 ve 20:08  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

@lio nebuj, tahle deprese je určo přechodná...na mě to taky tenkrát s Tomášem padlo, když M. začal chodit do práce a já byla doma sama a Tomáš neměl zrovna nejlepší den...taky pak slzy na krajíčku, ale pak už to bylo čím dál lepší, když pak Tomík víc vnímal :wink: :slight_smile:
jinak mě dřív přišlo divný jít ven, když pak byla už tma...no normálně jsem se nehrnula, kam taky tady na vesnici, ale když třeba byli čerti ve měste nebo se něco dělo, tak jsme v pohodě vyrazili :wink:

@kovalda tak to hezky přibíráte... my jsme ty tabulkový cca 200g za týden :grinning:

@discreet přeji rychlý porod...jj měla jsem spíše stahy do zad skoro celou dobu...

@daja.had gratuluji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. zář 2010 ve 20:20  • Odpověz
@suik jo to znám taky to přebalování na x krát :grinning: :grinning: dneska třeba, začla jsem přebalovat, utřu prdku, dám novou plenu a ještě než zapnu, tak z Radimka něco vylítlo...tak znova utřít prdku, dát novou plenu, oblíknu, zapnu poslední patent a už slyším, jak tam jde další várka...tak vše nanovo :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:

ad zdravotní pojištovna, včera jsem poslala emailem doklady, potvrzení přišlo dnes :sunglasses: panečko, to je rychlost :slight_smile:

no u dr. jsem byla taky s Tomem a ten má ekzem a dost přilepenou předkožku, tak máme opatrně denně stahovat :fearful: no to jsou starosti s pinďourama :sweat_smile:
22. zář 2010 ve 20:24  • Odpověz
@safryy: aha ..no já to tak měla u obou ..tak jsou asi nestandardní taky :grinning: - no ale myslím, že to je celkem norma, když se pouští domů až přibírající mimča
s tou teplotou jsi mě rozesmála :grinning:
dudlík nechávám - ona ho stejně vyplivne :slight_smile: ...někdy ho ani nechce na usínání ..a hlavně - ondra ho měl na každé chrupání a i přes den ....a prostě od cca roku jsme bez
22. zář 2010 ve 20:29  • Odpověz
@suik no já to neska poznala prvně, proto mě to tak dostalo

ted mi dítko spí stále v kočáře, probral se pláčem, ale jak sem ho zvedla přitulila tak vytuh tak sem ho položila zpět, chrápe...

mamča říkala, že já prořvala celé šestinedělí, to bych se asi po....
@ojo díky !
22. zář 2010 ve 20:39  • Odpověz
@lio : to jsou ty debilní hormony, do toho řvoucí dítě, neboj bude zas líp. :wink: Na každou to jednou sedne :pensive: Já si taky říkám, jak to budu dělat, až ten můj se budu vracet domů v noci, co se psem. Pořídím tu manducu, tahat furt kočár se mi taky nechce :confounded:
22. zář 2010 ve 20:45  • Odpověz
@beru3nek paradoxně včera manža zminoval manželku v šestinedělí svého kolegy, prej když slyšel jak ta je rozložená, tak prej já sem naprosto v pohodě...no tak sem se rozložila taky :grinning: navíc není doma...

no mě zajímalo zda se prostě ve tmě když je v zimě brzo tma chodí kočárkovat...chápu na vesnici kam byste jako šly....ale my ve městě....přece nebudu od půl čtvrtý doma na zadku....tak mi zajímalo jak to ostatní budou praktikovat, či jak to praktikovaly druhorodičky..hm?
22. zář 2010 ve 20:47  • Odpověz
@lio: jej ..tak to ti nezávidím ....naštěstí takové stavy vůbec neznám ...co nějaké homeo - tuším pulsatila je na takové to upadání do lítosti atd.

ad kartička pojišťovny - už máme hotovou doma

@suik: taky máš asi rekonvalescenci na etapy :wink:
22. zář 2010 ve 20:48  • Odpověz
@hupcza krizovky zabraly...a až bude auto, bude mi taky líp, ted sem příšerně závislá a furt o něco škemrám
22. zář 2010 ve 20:53  • Odpověz
@kovalda teda to jsou mega přírůstky :slight_smile:

daja: gratulace veliká

@beru3nek: no ještě budeme chodit cvičit a malovat a možná bubnovat ...ale to je u nás v centru - co jsme zařizovala já, takže chci i něco jiného v jiném prostředí, aby se otřískával a zvykal

@discreet: držím palce ...asi už to číst nebudeš ..ale v krnově bych s urychlovadly moc nepočítala ...ale zase šikovná pa pomůže i tak - polohováním apod.
22. zář 2010 ve 20:54  • Odpověz
@hupcza a veru si měla s sebou v šátku ? bo jak si to pořešila?
22. zář 2010 ve 20:56  • Odpověz
Ahojte,
tak jsem sice přs den občas chvilku měla,ale využila jsem ji jaksi jinak,než psaním :slight_smile:Včerejší noc byla dobrá, Maty spinkal, Tobík se budil co 4 hod. sám na papkání a po jídle hned usínal....jen Maty hodlal vstávat v 6 hodin.....Je to náročnější, ale přes den se to dá, Tobíšek je docela hodné mimi, jen se napapká, přebalinkujeme a spinká, když nemá prdíky...Maty je taky relativně hodný, moc hezky se k bráškovi chová,hladí ho,u kojení se tulí k nám oběma...ale je to šídlo,tak občas zazlobí...večer je trochu blázinec, než se ta drobotina vymydlí, navečeřákují...dnes byl jekot, Maty má ještě zbytek rýmy, Tobík se pokakal až na záda...no ječeli oba na jednou...docela blázinec....
Ale stihla jsem navařit,uklidit i vyprat 4 pračky, vydrhnout malému všechny hračky, po té rýmě ...docela dost věcí, tak si myslím, že to bez tatínka zvládáme.... :wink: :slight_smile: :wink:

@daja.had: veliká gratulace Stelince :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@discreet : tak přejeme rychlý a hezký porod :wink:
22. zář 2010 ve 20:59  • Odpověz
@lio: no to bych nesnesla ..musím mít svou volnost ...i když ta je relativní s dvěm,i prcky ....ale umím si to zařídit ...prostě děláme vše spolu, jako bych byla sama, jen mi to dýl trvá :grinning:

jinak já nějak vůbec nechápu tu debatu o chození s kočárem po tmě :sweat_smile: ...já teda na procházky chodím ve dne :sweat_smile:
22. zář 2010 ve 21:01  • Odpověz
@kovalda: kartičku nám taky dali hned :slight_smile:

Taky tu dnes byla dětská sesra od dktorky, koukala,jak to máme zmáknuté, už nám upadl i pupeční pahýlek :grinning:

Jo a zase nám výrobce nedodal ten kočárek,který už tu měl dnes být....děs, nemám ten,co jsem chtěla, nakonec ještě nemám žádný..prodejce se dušuje,že každým dnem bude...už jsem z toho dost rozladěná :angry: :angry: :angry:
22. zář 2010 ve 21:02  • Odpověz
@hupcza co bys nesnesla?

taky chodím ve dne :grinning: ale změní se čas, bude brzy tma....tzn v zimě je už ve čtyři tma....to po čtvrté budu zalezlá doma?
22. zář 2010 ve 21:03  • Odpověz
@lio: tak to jsme na tom podobně - bere mi depka, že bydlíme tak odříznutě, že budu furt sama a na všechno sama a jak to zvládnu, ... Koukám, ještěže máme ten internet, člověk to tu může probrat a ví, že v tom tak nelítá sám, ...
Neboj, ono bude lépe, prostě jsme unavené a řežou s náma hormony :grinning:

@hupcza: jj, přibírá statečně :slight_smile:

@lio: ve městě nebude taková tma ne? pouliční osvětlení, ... :grinning:

@kuchy: panečku, hezky to zvládáte, máš můj obdiv
22. zář 2010 ve 21:29  • Odpověz
Dobrou
22. zář 2010 ve 21:35  • Odpověz
@kovalda já vím že v tom nejsem sama, ale to mne tedy nikterak zvlášt neutěšuje :grinning:
já blbá, místo abych poslala manžu s kočárem ven a dáchla si, jdu s ním, nachodíme x desítek km a přijdu domu uplně vyřízená..jenže takhle bychom se nevídali vůbec, už padla večerní venčení se psem, při kterých sme probrali spoustu věcí, ted je to všechno jeden spěch, já přikovaná doma a manža v kontaktu se světem.
no a únava se násobí, ještě nemám zajetý nějaký systém, a dneska to na mne padlo....mamča taky říká, že až bude Domča víc sledovat a vnímat, bude líp no ale nevím :slight_smile:mi to přijde nemožné, prostě vše naruby
jj pouliční osvětlení, ale tak chápeš jak to myslím ne?
já nemůžu jít naposled před čtvrtou ven, nevím co pes a já bych se asi taky zbláznila...tak mi zajímalo jak to praktikují ostatní maminy...
ted sem navíc řekla, že dojdu se psem já, tak prej ne, že chce abych si odpočinula....tak tu sedím a čekám až se DOmča probere a on jako na potvoru chrupe jak jatej.....zkušenost s buzením je taková, že mu přetrhnu spaní, proberu a pak dlouho uspáváme, není to takové to uložit pohladit a spát.....
no a ted manža zased k ntb a dohání práci, když odpo měl zabité a večer schůzoval....
tak přemýšlím zda zítra přeci jen na tu slezinu do práce nezajedu, at si domísek taky užije tatky...a tatka nevyjde ze cviku
22. zář 2010 ve 21:36  • Odpověz
@kovalda dobrej nápad, dobrou :slight_smile:
22. zář 2010 ve 21:37  • Odpověz
@lio: ne ..v autosedačce ...skoro celé to prospinkala ...no a částečně pomohly jiné ochotné maminky,a bychom si to s ondrou užili ..no alespoň někdo, když se na nás tatínek vyprd

@kuchy: jo když spustí stereo, je to občas veselé :slight_smile:
s tím kočárem je to fajkt na nasr*

@lio: to jak píšeš, že jsi závislá a o něco furt škemráš ....to by mě asi dostalo taky

no tak na procházku ve tmě chodit nebudu ...a na kroužky, návštěvy a do obchodu úplně normálně ..stejně jako bez prcka :slight_smile:
22. zář 2010 ve 21:39  • Odpověz
@lio: jinak až jsiou prcci takoví aktivnější a vnímavější, je to určitě mnohem příjemnější .....ale rozhodně se nezlepší situace s časem ..naopak - čím menší tím míň pozornosti potřebují a ty si můžeš dělat věci podle sebe
a potvrzují to i kámošky okolo ....
22. zář 2010 ve 21:45  • Odpověz
Krásný večer, vkládám vám jsem fotečku Stelinky. Mamka si vytrpěla, byl to boj. Tak krásnou noc tatínek Jirka
22. zář 2010 ve 23:03  • Odpověz
ahoj holky,už jsem od 6 vzhůru.Chytla mě křeč v břiše,že jsem nemohla ležet :frowning2: Holky když Vám vystavovali papír na mateřskou,ptal se vás někdo na kolik let ji chcete?Jestli na 3-4roky? Mně právě nikdo nic neřikal a kamarádka mi tvrdí,že jsem si mohla vybrat
23. zář 2010 v 07:02  • Odpověz
ahojky!
my máme za sebou bezesnou noc. malej má nějakou žlutou rýmu, samo mu to neodtejká a hromadí se v dutinách, v noci dostal horečku. odsávám jak divá, ale asi to nejde všechno, navíc u toho děsně řve. bojím se, aby nedostal zánět do ucha nebo dutin. tak v 10 pofrčíme k dr. pro nějaký atb kapičky. měla jsem v noci pár poslů, ale teď jít rodit fakt nechci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@r.m mateřská je 28 týdnů, až budeš přecházet na rodičák, tak si zvolíš, jestli ho chceš na 2,3 nebo 4 roky. teda je to trošku omezený výškou příjmu, při malém nebo žádném je to automaticky na 4.

@daja.had malá je krásná! velká gratulace!!!
23. zář 2010 v 07:31  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak dneska odešel dost velký kus zátky, tak že by to už konečně bylo všechno... Nevím vůbec kolik toho může být, ale dneska toho bylo fakt dost! Tak snad... Uvidíme... :wink:
23. zář 2010 v 08:15  • Odpověz
@r.m: mateřskou si vybrat nemůžeš ..až rodičák a ten si volíš až po ukonšení md - musíš doložit, kolik ti přiznali md a dle toho si pak můžeš volit ze tří variant (nebo jen 2 nebo taky ne - právě podle toho, co ti ossz potvrdí)
@laterna? tymiánovou mastičku :wink:
23. zář 2010 v 08:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.