• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
A těhulky už jen r.m a eliska?
23. zář 2010 v 16:20  •  3 děti  • Odpověz
..jo ještě Laterna má bříšenko
23. zář 2010 v 16:34  •  3 děti  • Odpověz
To už jsme jen 3? To asi ne?
23. zář 2010 v 16:43  • Odpověz
@lamia: no páni, to je prekvapko! Gratuluju!

@ojo: no me to taky muze naštvat, obzvlaste, kdyz pospichame ven, nebo zkousim novou plenku :rolling_eyes: (latkovku) ...nekdy ale jen prdi a to tam neni nic, jsem sice rada, ze nemusim menit, ale to oblikani :grinning:

to jsi mela dobry s tema klobouckama, ja o ne v porodnici prosila, ale prej to musim vydrzet, ze by to kazilo techniku kojeni, rano mi pak ukazali, ze prikladam spatne. Uz je to nastesti dobry, ale jedno prso furt boli, ale neda se moc mazat, hned tece mliko a vsechno je mokry...

taky mate mliko vsude? ja uz zavedla podlozku na kojeni a bryndak.

dnesni noc byla trochu krizovejsi, sice jsme spali od tri do osmi :fearful: , ale nez usla, sice moc nebrecela, ale sila s sebou a nemohla zabrat a ja tolik potrebovala spat, jako nikdy, stacila by mi hodka, pak bych v noci mohla zas fungovat.

@hupcza: no jo, celou dobu nic, jako lanka a vcera jsem pekne skucela uz na prochazce, dneska me zaclo bolet bricho, tak jsem si naordinovala klidovej rezim :rolling_eyes:

ad debata o super zenach, ja jsem rada, ze nemam zadny problemy, ale naroky si kladu nizky, jsem rada, ze obstaram malou, zvladam latkovani, cas od casu si najdu cas na konika a tak a jsem spokojena. Uklid neresim, bordel tu je, koupelna je tragicka, v kuchyni uz je zase vybuch, ale co, oproti jindy, to neni zadna novinka :grinning:

23. zář 2010 v 16:50  • Odpověz
@suik já teda mám mlíko úplně všude. Na to, že ho moc nemám mi to přijde jako velký plejtvání. Přes kojením musím nahřát mokrou žínkou bradavku, protože jinak to děsně bolí a než dojdu od umyvadla ke křeslu, tak mi teče mlíko po břiše a nechávám kapičky na zemi. Já u kojení používám plínku, ale asi budu muset nakoupit velkou zásobu prsních vložek, protože když kojím, tak z toho druhýho prsa to teče taky a to už je teda echt plejtvání :angry: Těm co už mají druhé (nebo třetí) dítko, či kojí delší dobu přijdou asi mé poznatky směšné, ale mě třeba včera strašně pobavilo, když jsem pozorovala při odsávání, jak mlíko teče/stříká ze všech možných otvorů bradavky :grinning: Jak kdyby to byl cedník :grinning: No, ale nejhorší je to brzy nad ránem a ráno. Spím zatím bez podprsenky, protože mám zatím jen jednu, která mi je, a jakmile vstanu tak můžu ždímat tričko.

S látkovkama už jsem taky začala. Ale můj první pokus o nainstalování plenky byl tragický. Kdyby bylo dítko klidné a vůbec sebou nehýbalo, tak to možná dopadne líp, ale než jsem to všechno zamotala dohromady /a to jsem měla přednaskládané novosklady/, tak mi z toho vypadla separačka, půlka vkládačky a vůbec to celkově nevypadalo nijak esteticky. Navíc jsem tam měla původně vloženou ještě jednu plenu navíc, místo vkládačky, ale tu jsem musela vyndat, protože se mi to potom nevešlo do oblečení. Normálně jsem si v tu chvíli říkala, jestli to rozhodnutí jít do látkovek nebyl velký omyl. Ale další pokusy už byly lepší a druhý den už to zvládám. Ještě ani jednou jsme neměly žádnou "nehodu", ve smyslu, že by se něco dostalo tam kam by nemělo. POužívám separačky ImseVimse a svrchňáčky Thirsties a jsem max. spokojená. Uvnitř mám obyč čč.

Já se dneska odpoledne normálně nudím! Dítě spí už 3 hodiny, uklizeno mám, peru už druhou pračku, myčku je vyndaná....Možná jsem měla jít spát a naspat si něco do zásoby :sweat_smile:
23. zář 2010 v 17:08  • Odpověz
@lio: jj, to se stává často, no, hlavně, že se knihy nezatoulaly :slight_smile:
A co máš za knížky objednáno?

@petja: jé, bodíky na nožkách, to je dobrý nápad. Tak super, že to zabírá a bříško se zlepšuje
23. zář 2010 v 17:19  • Odpověz
Jéé, gratuluju maminkám k jejich drobečkům a přeju hodně štěstíčka.

Ad superženy, mám co dělat, abych zvládala aspon uvařit.....zas nás trápí asi bříško, ptž dnes spal jen dopo hodinu a odpolko v lese na procházce řval asi 40minut, to byl nakojený přebalený, pak jsem sedla na mez a nakojila a za chvíli zas řev....už nevím...dopo jsem vynechala radši i kočárkování, ptž se na mě včera už blbě koukali, když ta naše siréna ječela na celý kolo :frowning2: :frowning2: Takže doma to je podobný, ale jsou dny, kdy se dá i vyžehlit :wink:

@lendaw bříško mě bolelo dost dlouho...asi je to individuální, mamina, co byla na sekci se mnou, byla 8.den v pohodě a já po 14 dnech měla furt problém.....v noci při vstávání jsem ješt skoro občas po 3 týdnech sykala bolestí...ted už tukám, je to lepší, jen když mě malej nakopne, tak to bolí, nebo když víc chodím a nebo to namáhám....ale neboj, bude líp :wink: Jinak můj muž měl volno jen 2 dny, pak sliboval, že si veme vždy půl den a skutek utek....no co naděláš, nic :unamused:
23. zář 2010 v 17:31  • Odpověz
Koukám, že další miminko... To snad neni možný :sweat_smile: To říkám tady zůstanu nakonec sama :grinning: :grinning:
23. zář 2010 v 17:37  • Odpověz
@lamia : Gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face:
23. zář 2010 v 17:38  • Odpověz
@lendaw u nas to bylo podobny, prvni novosklad jsem ani nezamotala,druhy byl lepsi, ale trochu protekl, ale pak to bylo super.Nasla jsem si gryf, jak to poskladak kolem nozicek a jde to. zezacatku jsem davala jen novosklad a separacku popolinku celuozovou, ted uz ten buchel neni tak hroznej a taky vic cura, pokazdy je durch, tak davam uz vkladacku - ikea zinku, nebo vkladaci plenku koupenou, mam nejaky konopny a tak, ale svrchnacky drzi (mam imse vimse a pak haipu, ta je super jo a jedny anavy flisacky, ale ty mi prijdou jeste velky.

Ale zatim jsem si oblibila vic kalhotkovy plenky, kupovdivu mi i celkem rychhle uschnou na zebrinach v koupelne. Novosklady me brzo presatnou bavit zehlit a skladat, ale bez toho to nepujde :grinning: ...suchou kalhotkovku vezmu a muzu hned pouzit, ale mam jich malo, tak musim stridat. I to prani neni tak narocny. Pocurany davam do kose co mam v loznici, pokadeny, pretru zlucakem a hodim macerovat do vody.

jo a mliko, ja musim mit podprsenku, nesnesu, kdyz to ze me kape a na zacatku jak byly ty prsa citlivy, tak jsem je musela mit v mekkym a aby se o nic nedrely, tak jsem pouzivala kojici vlozky hned na zacatku....
no a plenka na kojeni nestaci, kojim v leze a musim mit pod sebou jeste nejakou deku nebo podlozku :grinning:
23. zář 2010 v 17:43  • Odpověz
@eliska_v neboj dockas se, ale verim ze to musi byt otravny....ja jak byla na pokoji s maminkou, co ji praskla voda stejne jako me a taky cekala na kontrakce, tak jsem myslela ze me trefi, kdyz ji to zaclo driv :rolling_eyes:
23. zář 2010 v 17:45  • Odpověz
@eliska_v: no, někdo bejt poslední musí :slight_smile:. Ale snad už to bude brzy :slight_smile:
23. zář 2010 v 17:58  • Odpověz
@kovalda homeo co tu padaly odkazy a akupunkturu (udelam pro kojení max :slight_smile: i do šarlatánství se pouštím :grinning:
23. zář 2010 v 18:18  • Odpověz
@lio: aha, tak super, to budeš mít super vzdělání :slight_smile:
23. zář 2010 v 18:24  • Odpověz
Psala jsem LAMIE gratulaci a jaký je to překvápko, .... a tady máte její odpověď:

Dík, bylo to dost překvapení i pro mne :slight_smile:. Ráno mi v poradně oznámili, že oje proklínané poslíky jsou kontra a jsem skoro na 7 cm, tak už mě nepustili a jak mi vykapala ATB, píchli vodu, po pár kontra byla na 1 zatlačení venku a úplně bez poranění, bolesti jsem prodýchávala cca 20 min, předtím mírně a pak už jsem tlačila. Fakt porod snů! Malá je úžasná !
23. zář 2010 v 18:28  • Odpověz
hojda,
fíha to je stránek na dočtení koukám :grinning: Tak v servisu mě nepotěšili, oprava 6 tis. plus práce :angry:, tak ještě chvíli asi počkáme, než tam auto šoupnem. Malej je dneska nějákej hladovej a mě se opět tenčí zásoby :frowning2:, tak zas nasadím homeo a gravimilk na rozjetí. Do toho ho pobolívá sem tam bříško, tak jsem zvědavá jestli nové kapičky na prdy zaberou.
@laterna : tak ať je malýmu brzo líp, je to hrůza, jak stůně dítě :frowning2:
@eliska_v : tak fajn, třeba se něco začne konečně dít :wink:
@ojo : my už píchli dvakrát :angry: našt. to šlo ukočírovat i s jedním prázdným kolem
@discreet: velká gratulka k Radečkovi, koukám kluk jako buk :grinning:
@kuchy :mě zas přijde fajn, když má člověk potřebu na chvíli vypadnout a odreagovat se a je někdo kdo pohlídá, tak nevidím důvod toho nevyužít.
@antana123 : jé to je krásný s tou žádostí o ruku :wink:
23. zář 2010 v 18:36  • Odpověz
@antana123 : mě by se taky líbila svatba příští rok v létě :wink:
@hanncca : co ti budou dělat se zubama? Já se bojím zubaře teda hrozně :stuck_out_tongue_closed_eyes:. To tě lituju :astonished: Tak snad to je z prášků, a ne MS :frowning2: Já teda bych taky prosila ještě holčičku, ale tatínek po tom všem něják zatím nechce o druhém ani slyšet :pensive: I když taky si myslím, že by to byl zas klučina, tam jsou samý kluci, holky neuměj :grinning:
@ojo : ty jsi teda dobrá, takhle brzo po porodu cvičit. Že by dašlí žádost o ruku :grinning:
@jennymaresova : odsávačka na vysavač, je super
@kovalda : hezký 5 kil do minusu, to je paráda :grinning:
23. zář 2010 v 18:51  • Odpověz
@kuchy: no já jsem na luxus 10leté pauzy kapku stará ..to by mi bylo už kus přes 40 ...já vím, že ženské takhole rodí ..ale pro mě tohle není ...aby dosáhl plnoletosti později než já duchodu - spíš ne :slight_smile:
23. zář 2010 v 19:03  • Odpověz
@antana123: já mám plno kamarádek se 3-4 ...jsem vlastně mezi nimi ta divná :grinning:

@alisek: to je trápení s tím krmením ....co na to dr.?
já naštěstí blinkací miminko neměla anui jedno ..ondra snad jako mimi neblinknul ani jednou ...verunka semo tamo ...ale nic zásadního

@lendaw: tak to je fajn, že už jede mlíčko a že jsi prakticky na své váze
tak to s tím chlapem, že tio je líto není o hormonech - to i člověku zcela nezainteresovanému musí přijít na ránu :angry: ...jako na večírky si vzít dovču jo a na pomoc ne ..to bych mu zvedla mandle ...

jééé ...tak gratulka veliká k třetislavě jůlince

@kuchy: tak výhodu ....před něoolika měsíci jsme měli stejnou situaci ....a holky zase za nějaký čas budou mít tu "naši výhodu" vzhledem k jiným prvorodičkám ...koloběh

@lio: česká pošta opět nezklamala :grinning:

@petja: takhle se ještě nasedíš v důchodu :grinning: :grinning:
23. zář 2010 v 19:20  • Odpověz
@suik: já s ondrou crčela jak fontána ..když se pustil, stříkalo to všude po okolí ...mazec ...teď se jakoby tvoří akorát mlíčka ...sice občas trošku vyteče ..ale už to nejsou gejzíry
já vám to říkala, že to žehlení dlouho nevydržíte :grinning: :grinning:
@kovalda: já nehraju ....já prostě ty porody nějak neumím ..jinak jsem jak tryskáč a s porodama se lemřu až hrůza :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. zář 2010 v 19:25  • Odpověz
@hupcza : byla jsem s holčinou v porodce, chtěla s novým mužem mimčo, doma měla dvě a hup dvojčátka :grinning:
@alisek : já mám taky míň mlíka :frowning2: A to je po tý operaci, že tak zvrací? Tak držím pěsti, ať je líp, to musí být teda pěknej kolotoč :confounded:
@alisek : tak super, že spinká ty 4 hodiny v noci :wink:
@lendaw : vítejte doma :wink:, super váha a mě teda přestávalo bolet břicho, když mě pouštěli podruhé z nemocnice, tak těch 14 dní to fakt bolelo :frowning2: , pak bude ale líp a líp. To otáčení je hnus, to máš pravdu :angry: a jízda autem taky děs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lamia: teda to Třetislavka vzala hopem, velká gratulka. Tak to není takovej drobeček, jak strašili, hezké míry :grinning:
@lendaw :měli jsme to samé, já kozy jak vozy a bradavky se mu hůř chytají, takže nejdřív s kloboučky, ale to ho strašně unavovalo to sání. Ručičkama u toho někdy šermuje a škrábe ještě teDˇ a vzteká se nevím proč u toho, asi by radši řízek :grinning: Našt. jsme se s tím dokázali poprat a i mlíko se rozjelo, te´d zas teda musím dávat z obou, jak mám mín. Tak neboj, to se rozjede.
23. zář 2010 v 19:33  • Odpověz
Ahoj holky,tak se jdu rozloučit a doufám,že až se vrátim z nemocnice i z našim zlatíčkem tak budem už všichni maminky :slight_smile: :slight_smile: Mějte se mooc hezky a budu psát kovaldě.Pa pa :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
23. zář 2010 v 19:33  • Odpověz
@lamia velké překvapení a samozřejmě gratulace :slight_smile:
@beru3nek no, budou mi dělat něco jako resekci nebo tak něco. Pokud mi ty zuby rovnou nevytrhnou, protože se mi spodní kývou...a to se o ně starám, ale prostě je to tak :frowning2: protože se mi "rozpadá" kost, která zuby drží. možná by to šlo vyplnit nějakou hmouto, nahradit tu kost. ale to záleží na rentgenu. když jsem tam byla naposled, už jsem byla těhu a RTG mi zubař dělat nechtěl...tak uvidím..
23. zář 2010 v 19:37  • Odpověz
@r.m: držím pěsti a těším se na SMS :grinning:
23. zář 2010 v 19:45  • Odpověz
a já ještě tady gratuluju Lamie k Julince, ja chci taky tri holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. zář 2010 v 19:49  • Odpověz
@r.m tak držíme palečky :slight_smile: :slight_smile:

@lamia gratulka k Julince :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@beru3nek já mám na ty píchlý gumy smůlu, na dřívějším kočáru jsem píchla asi už 4x :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale taky šel v poho ukočírovat, ale tenhle tandem pro 2 děti a trojkolka už bylo krapet horší :sweat_smile:

jdu čučet na ordinaci a přitom udělám zas pár cviků :slight_smile: docela to jde, dole to jen trochu tahá a dělám jen co můžu :slight_smile:
23. zář 2010 ve 20:14  • Odpověz
@beru3nek: noo ..tak ono to není až taková výjimka ..mámina kámoška dulila paní, co měla dvojčátka a až je trochu odchovali, tak říkali, že si pořídí ještě třetí, aby si užili jen to jedno prtě ..no a buch byly tam zase dvojičky :grinning: :grinning: :grinning:

@r.m: tfuj tfuj ..na cestu :wink:

@hanncca: jééžiš ..mě bolí zuby jen o tom mluvíš ..jako zubař je jediné, z čeho jsem připos* ....jako mám ještě mléčné zuby, osmičky mi vyrostly všechn 4 bez sebemenších potíží ...ale každá preventivka je pro mě děsivá

@kovalda: hele ..já jukla na tvůj příspěvek a přehlídla S ....no a koukám a říkám si, že ta kov je úplný blázen, že se těší v šestinedělí na ms :grinning: :grinning: :grinning:
23. zář 2010 ve 20:16  • Odpověz
@ojo: tak to jsi fakt smolař ...já nepíchla ani jednou ..klep klep...abych to nezakřikla
23. zář 2010 ve 20:17  • Odpověz
@hupcza: tak na MS neee :slight_smile:

No, jdu se sprchovat a tak .... a pak spinkat ... doufám, že malá bude spinkat tak, jako spinká od chvíle, co jsme přišly z procházky - akorát najíst, krknout a chrupe :slight_smile:
23. zář 2010 ve 20:20  • Odpověz
Jinak u nás se asi rozjel růstový spurt,podle toho co sem četla to je ono :grinning: s Fildou sem to tak silně nezažila,nebo nepociťovala,ale malá mi dává zabrat,dnes se kojilo snad co hodinu a vzteky a vzteky .No,snad vydržíme :wink:
23. zář 2010 ve 20:44  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.