• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Lajli, děkuji moc....máš pravdu, Mareček mi to vynahradí...
Hlavně se držte a doufám, že jsem poslední v této diskuzi :wink:.
Držím Vám pěsti.
25. únor 2010 v 17:42  • Odpověz
ber:máš tam všechno info,cenu,vyběr z různých barev a v prodejně sem ho držela adržel se parádně je lehky a dobře se s ním jezdí
25. únor 2010 v 17:45  • Odpověz
ahojky!
nat to je smutný. tak se drž, tvuj malej ti pomuže. asi to tak mělo být a něco bylo špatně. přeju brzy zdravé miminko.

rennu, hup moc gratuluju! a závidím :slight_smile:

ant já přesně tohle taky měla před pár dny, co máš ty. vydržela jsem tu stašnou bolest hlavy asi 36 hod a pak jsem si taky vzala paralen. teď už bych si ho vzala hned, lepší než tak trpět. muže se prý i ibuprofen, ale ne v posledním trimestru a asi když paracetamol selže. mě docela pomohly ty nosní kapky pinosol, ty hodně mentolový. natírala jsem si dutiny i zvenku a kapala do nosu a pak se najednou uvolnily takový hnusy a byl pokoj.

jinak ke kočárkum, lidi si většinou u trojkombinace obhlíží hlubokej a sportovní verzi tak neřeší, i když se používá dýl a pak čučí jak ten puk. tak to teda bylo u mě určitě.
25. únor 2010 v 17:54  • Odpověz
natalie: to je mi moc líto, tak se hlavně drž
antana: díky :slight_smile: hned mrknu
25. únor 2010 v 17:55  • Odpověz
nat: to ječ mi líto, ale ber to z té lepší stránky lépe nyní než třeba za měsíc, dva....určo bude zase fajn a tvoje sluníčko tě oma potěší a nedovolí, aby maminka smutnila.

Jdu juknout na ty kočárky :wink:
25. únor 2010 v 18:02  • Odpověz
laterna:už se mi to uvolnuje začíná mi být o dost líp i ta bolest v krku pomaličku polevuje včera mi bylo špatně ještě v té škole jsem byla málem to byl můj konec
25. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
nat: to mě mrzí, hlavně at je brzo líp a prcek at ti pomůže, jak psaly holky......................

já byla dneska u dr. tak parádička, sladké před kontrolou fakt funguje, broučínek se mrskal, máme další fotečku a super, vše ok..............zítra jdeme na NT, tak se moc těšíme........
byli jsme s manžou dneska i na prvním předporodním kurzu, taky super, dostali jsme prenatal box, probrali výživu a tak všechno možné s porodní asistentkou, takže super.....................ale jsem úplně hotová, takže už odpočíváme.......

hup: gratulace ke kontrole a snad bude prcek až se narodí stejný klidas a pohodář jako Ondřejek....... :grinning:

kočárek už máme taky vybraný, ale ještě je na něj brzo...........ten budeme pořizovat až před létem........
25. únor 2010 v 18:06  • Odpověz
já taky budu kočárek pořizovat až v létě jen se díváme :slight_smile:
ještě je na to brzo
25. únor 2010 v 18:11  • Odpověz
Nat to mě strašně mrzí, drž se a snad se vám brzo zadaří znova :frowning2:

Holky po mých zkušenostech s kočárkama, já už bych si novej trojkombinaci vůbec nekupovala, koupila bych si z druhé ruky houpací velký kočár a ušetřené prachy vrazila potom do nějakého super sporťáku...bacha na velikost korbiček u trojkombinací, v zimě budete jezdit už s velkýma miminama v kombinéze a fusaku a to do korbiček kočárků typu Jané apod fakt narvete s velkýma obtížema....a teda i u sporťáku pozor na velikost, kolikrát je to sice super krásný designově, ale zkuste si dát batole s 13kg třeba do sportovní verze Bugaboo...., má na každé straně tak cca 1,5 cm na pohyb....takže pro dítě opravdu pohodlný kočárek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dobrý je mít zvlášt polohovatelné záda a nožičky, nikoliv sklopnou sedačku vcelku, z toho pediatři šílí, bc to nikdy nejde dát do roviny...a tak podobně, výrobci často preferují design a zajímavé řešení na úkor pohodlí a zdraví dítěte, člověk si pak zpětně rve vlasy, protože mu to při nákupu pro první dítě většinou nedojde (aspoň mě teda nedošlo...) Mě se maximálně osvědčily velká nafukovací kola - propíchli jsme pneu cca 2x za celou dobu a na rozdíl od malých plastových kol nerachtají a projedete úplně všude.....

Já si nechám kočár co máme, ještě mám starou houpací Libertu plus šátek, takže vozový park nerozšiřujeme :grinning: Taky máme golfky Jané a s těma jsme teda střelili kozla, děsnej krám, používané minimálně a jsou úplně v rozkladu, fakt nekvalitní až běda... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2010 v 19:15  • Odpověz
autor
lamia. díky za rozbor, to se hodí......................každá máme určitě parametry, které jsou pro nás důležité................já chci kočárek do města, trojkolku, taky s nafukovacíma kolečkama, plastáky nechci, houpací není potřeba, vzhledem k mojí výšce nějakého obra kočárek určitě kupovat nebudu, ty zvlášt polohovatelné nožky a záda určitě, to souhlasím, co píšeš, ale trochu půjdu i po designu, a radši si připlatím................ale zrovna jané mi nepřipadá, že má nějak malou korbu, teda z mých favoritů má asi největší............ :grinning: :grinning: :grinning: taky dám hodně na zkušenosti kamarádek a známých, kdy mám i možnost zkusit si u nich jet s tím kočárkem i s dítětem, ne jen s prázdným po koberci v obchodě, to je na nic....................
25. únor 2010 v 19:39  • Odpověz
lamio:a jakou značku doporučuješ já co jsem se dívala tak i kočárky za 22000kč mají podobné rozměry korbičky jako ty za 7000kč tak jsem z toho jelen :slight_smile:
25. únor 2010 v 19:50  • Odpověz
Laurinko ono je to hodně relativní s tou korbou, máme tu pár mamin v okolí, co vozily mimi v Jané kočárku od cca 4.m už ve sporťáku, protože se už s fusakem do korby prostě nevešlo...totéž třeba Maxi cosi nebo Quinny (stejný výrobce MC i Q., mají cca stejnou velikost, měla jsem Quinny na Anču) Bohužel nikdy předem nevíš, jak veliké dítě bude. Musím říct, že u nás obě děti prvního půl roku bezkonkurenčně nejlíp spaly v šátku při chůzi (houpání zajištěno :grinning: ) nebo v té dvacet let staré houpací Libertě, hlubokou korbu z Quinny jsem prodávala v podstatě nepoužitou, Anča v tomhle nehoupacím kočáře zcela odmítala prvního půl roku být, byla to fakt moje noční můra, takže proto píšu houpací, mám s tím nejlepší zkušenosti. Kecy o tom, že se dítě na houpání navykne, klidně zapomeň - ono už je na něj stejně z dělohy zvyklé....jak povyroste, spí klidně i bez houpání, ale malá mimi to fakt milujou. Nezapomeň při zjišťování zkušeností maminek taky na jednu věc - málokterá mamča Ti na rovinu řekne, že si koupila blbý kočár, většinou každá tvrdí, jak jí to super vyhovuje....akorát s tím Bugaboo mám zkušenost od mojí kamarádky, co je těžce finančně za vodou, tak ho prostě po pár měsících střelila a koupila si jiný, tak ta mi řekla rovnou, že jí vůbec nevyhovoval, má celkem velkého synátora, 10 kg v 7 měsících, že ho v tom nebude mačkat, krom toho ty malá kolečka jsou prý dost nepoužitelná v terénu.......
25. únor 2010 v 19:52  • Odpověz
Antano nejsem kočárkový expert, dnes jsou bohužel ty kočáry fakt hrozně malinké, vím jak jsme stážovali dětské, tak o tom mluvil jeden dr i na přednášce, že to fakt nechápe, že se výrobci snad snaží přiblížit velikosti kočárků pro panenky...Hrozně záleží i na tom, co od kočárku chceš, já třeba poprvé hrozně stála o to, aby byl lehký - snadno se s ním třeba lezlo do MHD apod.....jenže posléze jsem zjistila, že na ježdění nějaké to kilčo nepoznáš, MHD jezdím velmi sporadicky (posléze jsem za tímhle účelem pořídila golfky...), do auta je hmotnost taky v podstatě jedno, dnes už se všechny kočárky skládají snadno....třeba vím, že sestřenka má Inglesinu Magnum a je s ním dost spokojená, má ho teda z druhé ruky, je to kočár jak kráva a fakt klasickej, ale jejich holčička je taky pěknej macek a celou zimu v poho jezdí v korbě a sestřenka jí tam prostě nechává, dokud si sama nezačne sedat....prostě většinou to bohužel je tak, že čím designově vychytanější, tím pro dítě míň pohodlnej, bc menší....teď jsem tady okukovala kočárky Teutonia, tak to mi připadala celkem výjimka, ale jsou asi dost drahé a osobní zkušenost nemám, ale paní měla taky klučinu 7,5m v kombinézce a fusaku s beránkem v hlub. korbě, tak rozměrově je to asi větší....
25. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz
lamio:děkuju za radu :slight_smile:
25. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
autor
lami: no zrovna na bugaboo jsem taky neslyšela nejlepší slova. takže kolečka určitě větší a nafukovací, v tom souhlasím.....
a ty názory, myslela jsem opravdové kamarádky, takové ty známé, to je mi jasné, že budou vše chválit až někam, i když je to naprd....................quinny jsem chtěla, ale radši nee, je to takové chrastítko spíš...............
lehký chci taky, i kvůli skládání do auta a tak.....
ale jak píšeš, nikdy člověk neodhadne, jak bude dítě velké..............ale takové ty opravdu klasické obrovské hluboké kočárky - do toho fakt nepůjdu, to vím už ted......................
ale projdeme obchody, ozkoušíme a když nám nebude vyhovovat, prodáme a hotovo................
25. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz
Lauri tak času máte ještě habaděj :wink: Třeba to Quinny bylo fakt super ovladatelné, když jsme ho kupovali, tak jsme s mužem vedli spor, jestli radši nekoupit trojkolku Jané, nakonec vyhrálo Quinny Speedy, je konstrukčně vymakanější (míň poruchové...) a právě ta ovladatelnost mě taky dost přesvědčila, ale zas má tisíc a jednu jinou mouchu.....ideální kočárek se asi koupit nedá, vždycky je to kompromis. Bohužel když mi dítko nebylo ochotné v korbě Quinny setrvat bez řevu ani vteřinu, byla mi ovladatelnost i nízká hmotnost dost naprd :grinning: :grinning: a ke slovu přišla ta stará houpací Liberta, po pár týdnech už mi to bylo jedno, že vypadám jak socka, hlavně když dítě spalo a bylo pak v pohodě :grinning: :grinning: ale třeba jako sporťák to potom nebylo špatný, to už člověk tu nízkou hmotnost a další plusy ocení mnohem víc...takže já bych teď klidně jezdila dokud se dítko neposadí s Libertou a pak si koupila nějaký vychytaný sporťáček :slight_smile: Zas třeba Johanka byla tak klidné mimi, že jí vůbec nevadil nehoupací dvojkočár, občas se ponosila v šátku, ale ta by bývala asi neprotestovala ani proti tomu Quinny....ale v Libertě taky spala velmi ráda, prostě houpání je houpání :grinning: :grinning: Tak na třetí dítko jsem připravená, pokud bude pohodář, půjde do dvojkočáru, pokud bude řvoun, prostřídáme šátek s Libertou :grinning: :grinning:
25. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
no holky, já zatím na kočárek nespěchám, resp. občas juknu na netu...zkraje jsem tvrdila, že chci trojkombinaci, ale manža chce spešl sedačku do auta se systémem isofix..prý jsou nejlepší, tak uvažuju o koupi hlubokého zvlášť a pak až sporťáček.....s tím budem jezdit dýl :wink: Chci gumová kola nafukovací, 4 :grinning: a budu porovnávat velikost korbičky vs. váha kočárku....to bude ješě akce :grinning: :grinning: :grinning:
25. únor 2010 ve 21:25  • Odpověz
autor
lamia. souhlasím s tebou, fakt dobré zkušenosti......................mně se quinny líbil i buzz 3, ale lehoučký fakt, ale jak říkám chrastítečko...............ale měla jsem ho v ruce jen se sedačkou a s korbou, se sportákem nee.............a taky se mi líbí casual, s4, na ten taky každý nadává, kdo ho nemá, jak je malý, ale potkávám ho čím dál častějc, zkoušela jsem ho a ten by mi seděl nejvíc - vzhledově i parametrově - bohužel všechny kočárky moderní, co se líbí mně, jsou menší................ale já prostě například peg perego gt3 nebo tak něco ani neuvezu, natož abych s ním v poho jezdila ulicemi............ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takže asi tak............
a hlavně pořád slyším o tom, jak jsou ty korby malé, ale já pořád myslela, že se to bere na šířku, ale jak jsem tak pochopila, tak to i v obchodech berou, že jsou malé na délku.............to mi přijde divné............
25. únor 2010 ve 21:31  • Odpověz
Lauri ony jsou prostě malé na šířku i délku :grinning: :grinning: Proti těm vanám, co v nich vozili nás :grinning:
25. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
autor
lami: no tak to je jasné................ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: zrovna dneska jsem takový ten komunistický potkala v nemocnici, jak jsme šli z kurzíku...... :grinning: :grinning:
25. únor 2010 ve 21:37  • Odpověz
Lauri ale jak píšu, s řvounem je to fakt poklad :grinning: :grinning: :grinning:
25. únor 2010 ve 21:41  • Odpověz
autor
lami: no to je jasný,.......ale máme tady doma nějaký starý houpací kočár, tak aspon na zahradu ho vytáhnu...............ale kupovat ho fakt nechci.................uvidíme, jaký bude ten náš prcek.........................
jinak jsem přidala do alba fotečky s mini bříškem - jsem už nedočkavá na focení no..... :grinning: :grinning:
25. únor 2010 ve 21:46  • Odpověz
Lauri týý jo, už máš pěkný bříško!!!! Teda ale jsi asi jak tyčka, tak to na Tobě je holt vidět brzo, já to svojí širokou pánví dost dlouho většinou maskuju...ale uvidím jak to bude napotřetí, abych se za dva týdny nedivila, že :grinning:
25. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz
laueinko:máš krásný bříško a jsi pěkně štíhlá tak to jde vidět
já mám taky bříško,ale já jsen o dost pevnější než ty ale začala jsem se kulatit a vypadá to docela dobře :slight_smile:
25. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz
autor
holky, děkuju za pochvalu................
lami: no na mně je to vidět hlavně večer a po jídle, i když už se rýsuje i normálně, ale já ho měla dosud spíš propadlé, takže proto tak vyrostlo................a mám už tři kilča nahoře, měla jsem docela podváhu, tak možná i proto jsem tak přibrala, jsem ráda..........................
antana. no já jsem takový prcek - 158cm a ted 47kg (předtím mínus 3)......... :grinning:
25. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
Nazdárek vespolek,

dneska jsem se k vám vůbec nedostala, tak koukám, že mám co dočítat :slight_smile: V práci je nějaká honička a po práci jsem jela k ségře,
měla pro mne nachystané věcičky po svých dětech, takže jsem nafasovala asi 8 tašek a to jsou věci asi jen do velikosti 74 nebo tak nějak :grinning:
No, už abychom věděli, co to bude, ať to můžu začít třídit. Rochnila jsem se v tom asi 3 hodiny a prohlížela každý obleček :grinning:

Teda holky, vy mi ale děláte chutě, mějte slitování - zmrzlina, palačinky, ... to bych si teda rozhodně dala :grinning:.

hupcza: teda kámoška fotí tak super, ty fotky jsou krásný. Chystám se, až pořádně narostě těhu bříško, že se nechám zvěčnit, abychom
měli památku. :slight_smile:

ojo: lívance bych si teda taky dala, můžu se zítra stavit? :grinning:

lamia: teda matko, ty takhle bráníš dětem v takové krásné koupací hře v louži? No styď se :grinning: :grinning: :grinning:

laurinka: teda ty jsi ale maniak, uklizenej celej barák a ještě vypráno. Nechceš přijít na návštěvu, taky bych potřebovala uklidit
a umýt okna :grinning:
25. únor 2010 ve 21:59  • Odpověz
Kov nebráním, dnes dorazily domů obě ve stavu zralém na ždímání :grinning: :grinning: Jsem to nějak úplně nezvládla :grinning: :grinning:
25. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz
já mám 178cm váhu radši nezveřejnuju a prítel má rovné 2metry doufám že nebudeme nít dlouhána :grinning:
co se týká bříška tak mám pocit že se mi začalo kulatit tak před 2 týdný já jsem přibrala 4kila a vy kolik?
25. únor 2010 ve 22:05  • Odpověz
Já jsem mrňavá a slovanských tvarů, 165 cm a 64 kg, teda u mé dr 65 :grinning: :grinning: ...zatím jsem asi nepřibrala, ale taky jsem teprv desátý týden, že :sweat_smile:
25. únor 2010 ve 22:08  • Odpověz
autor
kov: ahoooooj, teda ty jsi tady dlouho nebyla.........................
nejsem maniak, prostě se už přes to nedalo dívat................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a pere pračka, manža věší, takže na mě zbývá už jen žehlení........................... :grinning: :grinning: :grinning:
a bříško si pak určitě nafotit nechej, je to krásná památka...................

antana. tak to jste proti nám velcí - můj manža má 175cm.... :grinning: :grinning: a váží 60kg, takže my jsme takoví drobci..........proto si tak nějak myslím, že budem mít spíš menší mimi.............říkala to i dr, že čtyři kila ASI mít nebude............. :slight_smile:
lamia - ono je na normální přibírání ještě brzo, i u mně, ale bylo to fakt tou podváhou a taky tím, že já prvním osm týdnů v kuse žrala a žrala a žrala................ :slight_smile:
25. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.