• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@antana123 přemýšlela jsem o tom, musím o tom ještě něco načíst...sice další dítko chceme, ale chci nechat děloze i břichu čas po řezu, aby se zhojili a eliminovat tak komplikace :wink: Jak jsi psala včera odkaz o tom novém rodičáku, jsem zvědavá.....chtěla jsem kvůli financím nejdřív ten dvouletý, ale když vím, jaká jsem byla lemra po císaři, než jsem se jakž takž dala do kupy, tak asi na ty 3 roky...ale pokud budu moct volit výši, tak to vidím na zlatou střední cestu, abychom vyšli i s penězi a děloha si dala veget :slight_smile:
24. zář 2010 v 08:42  • Odpověz
@rennu taky to vidím na 3letý rodičák no nic musím jít malý kříčí
24. zář 2010 v 08:45  • Odpověz

díky za pochvalu fotek :slight_smile:

@suik: tea tree je dobré mít po ruce ..je to takové přírodní antibiotikum :wink: ...dětem se sice moc nemá dávat, jelikož je to síla ...ale otázka je jestli nasadit běžné atb je nějaká výhra,že :sweat_smile:
ad oblečení ..já včera řádila na aukcích ..vydražila jsem nextíkovou sukýnku za kačku, svetřík za korunku ...sice až na jaro, ale přece to tem nenechám :grinning:
ad praní - my to máme jednoduché neb koupat a masírovat musí oba - bo jsou dvě děti :grinning:

@rennu: tak to proplachování nosu nedám - mám v hlavě blok :sweat_smile: ...toho tea tree taky jen jednu kapičku do celé sklenice

@lamia: tak to je teda blesk hned první noc se třikrát vybuřit ...to určo žloutena nebude :slight_smile:

jinak očistky mám taky a lá rennu a antana :slight_smile:
24. zář 2010 v 09:25  • Odpověz
Ahojky maminy a těhulky (jestli tu teda ještě nějaká těhulinka je) !!!!
Vůbec nedočítám, ale přečetla jsem si všechna přáníčka a gratulace od Vás a moc moc moc s Adámkem děkujeme !!!!!!!! :slight_smile:
Doma jsme od úterý, ale stávkoval nám net, tak píšu až dnes ..
Adámek je kus chlapa, ale přijde mi stejně mini miminečko .. Je takovej nohatej a dlouhej .. :grinning: :grinning: No je prostě úžasnej .. Až stáhnu fotečky z foťáku, tak sem nějaké dám ...
Jen malinkato k porodu .........
Sám se nerozjel,takže se muselo vyvolávat .. V pátek ráno jsem kolem půl osmé dostala tabletku, v 8.15 začaly bolesti, které byly hned docela mega a byly bez jakékoliv přestávky nebo pauzičky až do samotného vylodění Adámka .. Takže bolesti ukrutné - myslela jsem si, že je tam postřílím .. V porovnání s prvním porodem, byly bolesti daleko daleko horší .. Ale na druhou stranu trvaly 3 a půl hodiny a bylo po všem ..
Na tři kontrakce byl náš dáreček na světě ... A tatínek ??? To snad ani nejde popsat ... Takhle šťastného jsem ho ještě nikdy neviděla .... Byl úžasnej !!! Malého hned muchloval a pusinkoval ... No a mně tekly slzy jako hrachy .. I teď jsem z toho ještě naměkko ...
A co se týče šití, tak snad ani nebudu psát .. Jsem zalátaný křížem krážem .. Ale nějak tak jsem s tím počítala, když jsme věděli, že bude Adámek větší miminko ...
Hned odpoledne se přišla na Adámka podívat jeho veliká starostlivá sestřička Adélka .. Pořád ho držela za ručičku a nespustila z něho oči .. Někdy by za mne i kojila .. Včera mi pomáhala s koupáním .. Myslím si, že se za chvíli bude Adámek i potápět, protože ségra ho teda nešetří ...
Moc pěkný den !!!!!
24. zář 2010 v 09:54  • Odpověz
@adeden Ahojky,je fajn,že jste v pořádku,i,když ta indukce a nástřih či potrhání to trochu kazí,co?Jolanka vážila 4020gr a obešlo se to bez zásahu,jsem nesmírně šťastná,že mám jen pozitivní vzpomínky na oba svoje porody.
No a ti sourozenci působí pak strašně velcí,že?Filípek,jak za mnou přišel na návštěvu,to bylo kus chlapa a jak je srovnání s miminem,tak je to o to větší síla,co?
Je krásný,že si porod užil i manžel,to je úžasný spojení pak :dizzy_face:
Jinak co jste vzpomínali ochranu před otěhotněmím,tak já nevim co zvolit,určo nechci jít do hormonů a tak co mám za možnosti?
24. zář 2010 v 10:21  •  3 děti  • Odpověz
Dobré ráno, :slight_smile:

@lamia:taky super porod.... :slight_smile:
@hanncca :brrr, zubaře nééé,to raději 10 porodů :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já mámvypadlý můstek a před porodem jaksi nemělo cenu ho nechyt lepit,jelikož při tlačení by stejně vypadl,ted zase čekám ,až budu moct od Tobíka na chvilku odejít...prostě si ho lepím žvýkačkou jen když jdu ven,abych neměla v hubě díru :grinning: :grinning: :grinning:
@pet.s : moc gratulujeme, je krásná :slight_smile:
@hupcza : ta je pěkná, ty tmavý vlásky fakt zboŇuju :wink:
@lamia : my kadíme jako draci, snad skoro ob plenka je pos....nevím jak to dělá,ale vždycky mu to vyteče ven :grinning:
@eliska_v : neboj, už jsi na řadě, říkej si,to nejlepší nakonec... :slight_smile:
@antana123 : já už si nechám dát po šestinedělí MIRENu,teda tělísko, antiko nesmím a jiné metodě už nevěřím, když ani kojení a kondom a neplodný den u nás nezabránilo těhu :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2010 v 10:25  • Odpověz
@adeden : vítej doma :slight_smile:
@petja : taky mi přišlo,že Matýsek za těch pár dnů strašně vyrostl :grinning: ,dokonce mu byla malá i čepice,co jsem mu nedávno koupila,ale Maty je obřík, 13 kg, možná už víc a opravdu vyrostl....to srovnání s tím 3 kg je veselé.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. zář 2010 v 10:28  • Odpověz
@rennu . já jsem ted byla na dvouletém,kvůli hypotéce,ale už budu muset na 3 letý, od dvou mimin se dlouho do práce nevrátím. :frowning2: ..uvidíme ,třeba za rok bude njiná situace... :slight_smile:
24. zář 2010 v 10:30  • Odpověz
@lamia,@pet.s moc gratuluji ke krásným holčičkám,přeju jim pevné zdravíčko!!!

@kuchy Taky raději porod,jak zubaře,i,když já nemám za sebou žádné extra nechutné zásahy :confounded:
Filípek mi taky kadil z plínek ven,Jolanka zatím nee
24. zář 2010 v 10:31  •  3 děti  • Odpověz
@kuchy Filda též neodpovídá vrstevníkům,ale spíš stavbou těla a výškou jak kg.
24. zář 2010 v 10:33  •  3 děti  • Odpověz
@adeden: tak hlavně, že vše dobře dopadlo a fungujete v pohodě :slight_smile:

ad starší sourozenci - mám někdy obavu, aby ondrova péče verunku nezahubila :grinning: ..taky mi příjde takový veliký - ale musím si opakovat, že je to pořád miminko - přece jen bude mít teprve rok a půl

@petja: ochranu asi budu řešit jen plodné neplodné dny ....měla jsem ms jak hodinky - po 28 dnech mezi 9-10 ráno :slight_smile:

@kuchy: teda to je kus chlapa - ondra má oblečený 12 kg :sweat_smile:
24. zář 2010 v 10:35  • Odpověz
@hupcza no,jo,to se někdo má,podle tvé MS se mohou seřizovat hodinky,takže tato metoda se zdá být na míru pro tebe :wink:
24. zář 2010 v 10:41  •  3 děti  • Odpověz
No Filípek váží 16kg,což mi připomíná,že se včera vážil v lékárně a pak mi řekl,,ty se zvaž mami,a já: ´´Jo vlastně,já se chtěla někde zvážit :sweat_smile: Takže jsem na váze,jako před těhu a tohle tempo,pokud bude pokračovat,což asi jo,tak nevim,kde skončím...
24. zář 2010 v 10:44  •  3 děti  • Odpověz
tak se přidávám k růstovým spurtům, nešní noc masakr, ještě že jsem šla s Domčou večer v osm spát.....tak sem přidala jídlo a usnuli sme přitulení
u prsa se solidně vzteká, po jídle se vzteká, a asi máme problémy ne s prdíkama ale vykadit se....tak cvičíme nožičkama masírujeme, nahřejváme, utišujeme, krmíme, venčíme, neska už v půl deváté venku, zato už doma, tak to bude dlouhé dopoledne s jeho vztekáním se....takže se pokusím z toho nezbláznit jak bylo v článku :grinning:
poho den všem
a adeden gratulka k adámkovi ještě jednou
24. zář 2010 v 10:48  • Odpověz
@petja " jeho tempo je vražedné" :grinning: dle gatí už sem taky nějaký to kilčo dala dolu, zbylo mi tedy kilo a kousek z těhu, ale dle gatí, které dyž sem popoběhla na přechodu mi málem spadly bych řekla, že sem sundala další, aniž bych "chtěla"......
24. zář 2010 v 10:50  • Odpověz
@hupcza já takhle dala tee trea jednou mamce na nežida na spánku..netušila sem, že si tam vypálí kráter :-O fakt masakr, myslela sem že ta díra nikdy nezmizí, jak to tam vypálila :grinning:
24. zář 2010 v 10:52  • Odpověz
@hupcza : no on má Matyášek hodně velikou hlavičku,prý po tatínkovi....manžel se totiž u kadeřníka nevejde do melírovací čepice... :grinning: :grinning: :grinning: dnes jsem mu měřila obvod 51 cm, musím mu nechat uplést čepku na zakázku, nějak mu žádná nepadne :frowning2: Ale celkově je jak píše ptja hodně robustní...rozhodně ne tlustý :slight_smile:
Tobiáš bude už podle drobnějších kostí ,ručiček a nožek menší,asi vychytal kostru spíš po mě...
Jinak je to hrozná sranda, Matyáš je postavou po tatínkovi, má jeho krevní skupinu,ale můj obliček a výraz a taky temperament. Tobiáš má obliček a výraz celý táta, ale moji KS, ostatní se tprve ukáže :grinning: :grinning: :grinning:

@lio : u nás dnešní noc taky veselá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maty i Tobi se vzájemně budily celou noc, dostat pak Matýska do postele je nadlický úkol, ve 4 h ráno oba frktali,zahlenění až děs, tak jsem musela odsát vysavačem jejich nosíky...a ten malý tam toho chudák měl pomalu víc,než velký...tak pláč obou zároveň....ale pak zase usli a mohli lépe dýchat :slight_smile:
24. zář 2010 v 10:59  • Odpověz
@lio o vztekání mi nemluv od rána nedělá nic jiného, je zticha jen u prsu náhodně občas i potom....ale ven ani nechodím, protože to je řev z kočárku hroznej :rolling_eyes: :frowning2:
24. zář 2010 v 11:10  • Odpověz
@lio: spurtík v měsíci ..to má nějaký individuální plán :slight_smile:
ad tea tree - však jsme psala, že opatrně a jen pro silnější žaludky :wink:

@kuchy: tak to byla noc plná vášní teda :sweat_smile:
24. zář 2010 v 11:19  • Odpověz
holky fůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůj
vyhlédnu z okna a přímo proti sklu vyšpulená prdel tlustého chlapa v tenclách, na kterých byly mezi nohama díry ....brrrrrrrr ....u sousedů skládají materiál na svatbu, tak shazuje z náklaďáku tvárnice - ale proč probůh polonahý
24. zář 2010 v 11:22  • Odpověz
Ahoj holky,přišla jsem jen popřát pet.s.

Takže
@pet.s ....obrovskáááá gratulace k Terince!!!!!ať jste holky zdravé a šťastné :dizzy_face:
24. zář 2010 v 11:23  • Odpověz
@hupcza ježííííš, to musel být šok :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, taky vám ti vaši drobečkové občaas chrupkají nahlas?? Tu na něj civím, konečně zabral a chrápe nahlas normálně....je to možný?
24. zář 2010 v 11:39  • Odpověz
@rennu jo ten náš chrápe jak chlap :grinning: :grinning:
@hupcza no to je mazec teda :grinning: :grinning:
jinak já si nechám napsat antikoncepci tak za 2roky bychom se chtěli začít snažit znovu :wink:
@adeden gratulka k malému a vítejte doma
24. zář 2010 v 11:58  • Odpověz
@hupcza třeba tě chtěl sbalit :slight_smile:
24. zář 2010 v 11:59  • Odpověz
Nedavno se tu objevila info o stazeni Vigantolu - bylo to ze slovenskych stranek - dnes jsem na českem SUKL objevila toto info - ve zkratce, neni to takova traga, uvolnuje se neco z toho gumoveho balonku co je u kapatka. Ja osobne jsem si koupila kapatko nove, ale i tak je to neskodne :slight_smile: http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-09-09-2010-1?highlightWords=vigantol
24. zář 2010 ve 12:05  • Odpověz
@jennymaresova já vigantol normálně dávám ani nevím že s tím něco je :slight_smile:
24. zář 2010 ve 12:06  • Odpověz
@rennu: naše rozkošná holčinka občas chrápe jako 100kilový chlap :grinning:
@suzete: no mi teda přeješ :grinning:
24. zář 2010 ve 12:20  • Odpověz
@rennu no tak domča u prsa řve jak pavián takže se přisaje, potáhne a vyplivne, držet ho u prsa je pro silné nátury...
ted sme ale dali oba dvě hodky spánku, uplně čumím,kolik že to hodin je .....no tak aspon tak.....jinak domča chrápe, už sem to tu taky psala,,docela prdel :grinning:

@hupcza no v měsíci, píšou že je v 6 týdnech....tak to sme se sekli o týden....no každopádně at je to co je, je to výživné, at se to menuje jak chce :grinning:
24. zář 2010 ve 13:00  • Odpověz
@kuchy rýmy se docela bojím, tak sem nasadila homeo pro sebe, bo na mě něco lezlo, ale zatím dobrý, ale prej tchán přijel z dovči u móóó´ře nachcípanej.....manža tam byl včera u nich vyměnit auto, tak sem mu říkala at tu rýmu nedoveze k nám..zatím tuk tuk tuk, dobrý
24. zář 2010 ve 13:02  • Odpověz
@hupcza chudák chlap...dře, až z něj pot lítá, odloží si a netuší,že za sousedovic oknem se skrývá voayer :grinning: :grinning: :grinning:
@adeden vítej doma, taky nás v úterý pustili

My jsme dneska byly v první dětské poradně. Bětuška od úterního propuštění z porodky přibrala z 3280g na 3,4kg, tak mám obrovskou radost. Navíc se mi už opravdu spustilo mlíko, musím koupit velké zásoby prsních vložek. A úplně super věc - Bětunka spala v noci 7 hodin!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

24. zář 2010 ve 13:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.