• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@beru3nek no jo vidis, zazvor...ale taky nevim, je to dost aromaticky :sweat_smile: ... jak jsi se ptala na ten cesnek, ja bych to zkusila, ale mliko bude chutnat po cesneku. ja zatim jim vsechno, nezpozorovala jsem, ze by po necem byl vetsi nebo mensi brichabol.
26. zář 2010 v 17:35  • Odpověz
teda jim vsechno je zavadejici pojem, pac nejim skoro vubec :sweat_smile: , vlci hlady jsem mela v porodnici, tam jsem se ladovala o sto sest, teda hlavne ty posledni dny, doma nic moc :confounded:
26. zář 2010 v 17:36  • Odpověz
@suik: a to nemáš hlad? já se teda snažím nejíst sladký a hlídat se tak něják, ale váha mi nejde vůbec dolů. No teĎ mi psala kámoška, že pak malej hrozně prděl, tak já nevím teda. Já mám už zjištěný, že mu vadí knedlík kupovanej a asi prášek do pečiva :frowning2: jak langoše tak drobenková buchta ho pak potrápila
26. zář 2010 v 17:41  • Odpověz
@suik :no si zase říkám, že v nemocnici nám dávali všechno a bylo to docela v poho. :grinning:
26. zář 2010 v 17:43  • Odpověz
@beru3nek ani ne ...ale sladky jim dost, chut na maso se mi moc nevratila.

Ja se zrovna cpu babovkou, vcera taky, hm vidis a zrovna dneska se celkem krouti :angry: , ze by?
26. zář 2010 v 17:44  • Odpověz
@suik : mě taky v těhu přestalo chutnat maso. No nikdy by mě nenapadlo, že může vadit prdopeč, ale asi jo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když kolikrát se taky trošku kroutí a nemá po čem. Prý za to ani občas nemůžem, že na to prostě trpí jak se ještě moc nehýbou :pensive:
26. zář 2010 v 17:53  • Odpověz
@kovalda no nevím co je s kojením výborný, neska tu byli naši s babičkou a já nechtěla s Domčou předvádět hysteráčky takže jsme nepřikládali, navíc mi přijde, že hysteráčky praktikuje už i mimo přikládání, prostě hned jde do hysteráku, což předtím nedělal, tak mne přepadla myšlenka, zda to za to stojí.....nevím co mu chybí, čím to je ...ale něco odstříkávám a v noci sem zase odstříkala víc než kapku takže dobrý...

počasí příšerný, na spaní, ale ne pro prcky, i dyž ted po jídle to vypadá, že usnem, taky byl Domča bdělý při návštěvě, pak jsme šli ještě ven, přestalo pršet, ale byli jsme i před návštěvou v dešti, bo než jsme se vyhrabali že neprší, tak začlo, takže s deštníkem, vodítkem a kočárem, lahůdka....

@alisek no tka to sou výborné zprávy, kéž bych se taky takových dočkala :slight_smile:

@hupcza aháááá takže na kolíbku....no mne to přišlo divný, protože takhle by si Domča moc neodpočinul, zvědavec, hlavu položil jen při spánku což dlouho tomu nedal a pak se vrtěl a chtěl čučet,vzpíral se na ručičkách.....tak zkusím tu kolíbku, ale jako i ta první pozice mi děsně ulevila od zad, fakt je to znát, jak se to rozloží a člově kto nedrží na rukách a nevyšpuluje břicho :slight_smile:
26. zář 2010 v 18:04  • Odpověz
Zdravím holky !!!
Dala jsem si do albíčka asi pět foteček Adámka ..
Jinak nestíhám vůbec vás číst .. Ráda si jdu s Adámkem schrupnout .. Nějak blbě se mi spí v noci ..
No přijde mi, že mám přehozené spaní spíše já.... Přes den jsem mrtvá a v noci se mi špatně usíná ..
Krásný večer !!!!
26. zář 2010 v 18:34  • Odpověz
@adeden: tý jo ..a kde máš adélku, že se ti daří přes den chrupat

mi teda chutnalo před těhu a chutná i teď a to vše
26. zář 2010 ve 20:00  • Odpověz
Ahojky. Tak hlásím, že 20.9.2010 se nám v 21:25 narodila dcera Nikolka. Měřila 49cm a vážila 3310gr. Je krásná a moc hodná. Brzo dodám fotky i něco o porodu.. Tak zatím pa... A gratuluji ostatním maminkám, které mezitím porodily. :slight_smile:
26. zář 2010 ve 21:02  • Odpověz
Ahoj!
já jdu dnes na kontrolu. mám nějaký bolesti, ale není v tom přílišná pravidelnost, tak nevím, jestli to nejsou zas poslíci. uvidím, co mi řeknou dnes na té ko. jestli zabetonováno, tak mě šlehne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@trexx25 moc gratuluju!
27. zář 2010 v 06:09  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
@lio:usínání je u nás čím dál bětší horor včera byl křik od 7 do půl noci už mám hrůzu z usínání :frowning2: :frowning2:
@r.m:u nás taky hnusná zima :frowning2: včera byla pout a pršelo celý den :frowning2: jinak držím palce a snad už s tebou začnou něco dělat
@vafle:malý je krásný :dizzy_face:
@addeden:Adámek je krásný :wink:
@trexx25 gratulace :dizzy_face: :dizzy_face:
@laterna držím palce na KO :wink:
27. zář 2010 v 06:46  • Odpověz
Dobré ráno holky,

poslední dobou nějak nestíhám psát ale alespoň se Vás snažím dočítat, ať jsem trošku v obraze.

Takže gratuluji všem novým maminkám a těm posledním čekatelkám přeji, ať už to dlouho netrvá a mají své mimísky už u sebe.

Jinak my poslední týden bojujeme s rýmou a aby toho nebylo málo, tak mě začalo včera bolet v krku.

Lukášek je moc hodný miminko, sice přes den spaní moc nedá ale večer a v noci spinká hezky. Zato jeho brácha poslední dobou dost zlobí... :unamused:
27. zář 2010 v 07:30  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak já od večera bolesti, jak na MS... ale co je asi horší, že mě bolí šíleně v kříži... :frowning2: Celý večer ze mě furt něco lezlo, asi ještě zádka, ale tentokrát byla s žilkama krve... No co hodinu na záchod - no dneska děs! :frowning2:
27. zář 2010 v 07:35  • Odpověz
@pet.s já mám tento památníček a je úplně krásný http://www.i-kantor.eu/cze/odborna/pedagogika-vychova/fotodenicek.php
27. zář 2010 v 08:45  • Odpověz
Dobré ránko,

@eliska_v tak pokud pořád běháš na wc, tak se tělo samo čistí před akcí :wink: já běhám už o večra, ale teda nevím proč :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@marge malý má také rýmu a mě škrábalo v krku, cucala jsem Septisan a nasadila Oscillococcinum...tak at jste brzy zdravý :wink:

@antana123 chudáček nemohl zabrat....taky to tak občas míváme, pak den, dva dobrý a zase, tak je třeba bolí bříško a pak už brečí, že jsou přetažený a nemůžou zabrat..i to je možný...Ale pokud je Šimonek přes den hodný, tak kašli na vše doma a jdi si odpočinout s ním :slight_smile:

@trexx25 gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka :slight_smile:

U náas leje už 3.den durch, zima..brrrrrr. Jinak já mám od včera střevní virozu, blééééé, k těm mým ´čerstvým hemeroidům je to lahůdka:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:...v noci jsem bud měla křeče já a plyny a syčela bolestí a nebo malej se kroutil a pak divně dýchal přes tu rýmu, takže KO...nemám ani chut k jídlu, dala jsem si suchý plátek toustového chleba a šípkový čaj a lípu s medem na vypocení a Honzíček si řekl, že se mamka potit nebude...
27. zář 2010 v 08:54  • Odpověz
čauky

u nás taky hnusně ...s veru včera ani nebyla venku ..tak jsme šli sami dva s ondrou ...alespoň měl zase po čase mamču sám pro sebe :slight_smile: ....pochodili jmse v dešti a on byl ve svém živlu :slight_smile:

těhulkám přeju, aby to bylo už brzy za nimi a měli své prcky u sebe

@antana123: a co nějaký večerní rituál ..ono to samo nezabere hned ....ale dá mu to jistotu ..děti často večer brečí,protože ventilují nahromaděný stres za celý den - poznali tolik nového (i když nám se to nezdá) a musí to zpracovat ...když tam bude nějaký stejný prvek den co den, pomůže mu to ukotvit se ...ale samo bude trvat, než to zaregistruje ...ale pak to funguje spolehlivě ...i třeba při vycestování, nutnosti ho dát hlídat apod. prostě když je nějaká změna, tohle mu vždy zůstane jako jistota ... já třeba mám koule-masáž-krmení (vždy v tomto pořadí, vždy v cca stejnou dobu +-30 minut, pít dávámi když třeba dostal/a před tím krátce ...prostě pro dodržení rituálu ....

@marge: mamka vždy říkala - malé děti - malé starosti, velké děti - velké starosti :slight_smile: ...co se děje - žárlí?
27. zář 2010 v 09:09  • Odpověz
ahoj holky,
dnes jsem měla děsivej sen, byla jsem zase těhotná, tak doufám, že to není pravda, si radši udělám test. konečně jsem se zase vyspala, krmeni opet po 3 a půl hodinách a noc klidná bez plakání a kroucení se.

@rennu taky bojuju s hemeroidama, vypadá to, že sem k nim přišla při porodu ale potíže mi začali cca před 2 týdny, a pěkně to bolí, s obtížema sedím, doufám, že se to brzo spraví, kojení v sedě je někdy utrpení.
27. zář 2010 v 09:09  • Odpověz
@alisek no já rodila císařem a doufala, že mě tahle "radost" mine a houby...taky mám problém sedět, ale i chodit ...no mažu prdelku, otírám studenou vodou..když je doma někdo, tak leztu furt do sprchy a uvidíme....

Holky, budete nechávat očkovat některá proti těm rotavirům (proti průjmu) a k toimu ten Synflorix (proti pneumokokům) - je na to ted reklama...já vám s průjmy, jak máme psa..aby něco nedonesl a sem tam se mu podaří malého oslintnout :sweat_smile: Nebo ten Prevenar - to je taky proti pneumokokům, ale myslím proti víc typům.....mám v tom guláš...
27. zář 2010 v 09:17  • Odpověz
@trexx25 gratulace k Nikolce
@rennu no ty tabletky se maj užívat k tomu gelu, ale gel je pro těhu i kojící ale tabletky ne:-/ tak snad ti pomůže, co ti manža donesl, chce to fakt hygienu, tzn často sprchu, větrat, jestli máš sítový kalhotky a už nemusíš vložky tak to je ideální....a nedávno si chtěla mít aspon průjem a ne ty betonky, tak ted ho máš :slight_smile: si nestěžuj :slight_smile: samo at je líp..pokud na tebe ještě něco leze, není o co stát

my tedy taky pěkně válčíme....a vůbec nevím proč..v noci tedy tuk tuk tuk spime fajn, ale usiname dlouho, ve stylu že vytuhne, ale jako fakt tuho, a za chvili béká, tlačí, béká, pak zase tuho, obcas ho vezmu do ruky, ze je vzhuru, ale on okamzite tuho, tak ho polozim zpet a klid....obcas z toho tuhého spaní knourá...stačí ššš a pohladit....občas se ale rozeřve a trvá než se ztiší....prďánkuje nějak průběžně a nepřijde mi že s tím má prob, bříško mažeme furt, cvičíme s nožkama a pohoda.....ale začal kadit jednou za den a přijde mi, jeslti to není zácpa, u přikrmování přeci má kadit častěji, ne? není to jako u MM které může beze zbytku strávit ....
jako chápu že nebude chrupat 24 hod denně, ale přes den pobrekává od jídla k jídlu, zkoušela sem i přidat jídlo, a málokdy po něm je klid, max minutku tuho, ksichtíky a pak brekot....kroucení....takže přes den nic moc.....
v noci se vzbudil v jednu a já si ho pak vzala k sobě, protože pobrekával, tak jsem ho dycky ztulila, podala dudu a klid....uvažovala sem nad těma kapičkama baby calm, má to smysl? ono zácpa a prdíky jsou dvě věci....tak nevím, kapky jsem nestudovala na co vše jsou
jo a když béká tak dudu nechce, vyplivuje ho, odmítá, a neuklidní ho....není to takové to do zblbnutí podávání dudu že vypad a budí.....prostě ho nechce....
včera byl jak pytel blech, ošíval sebou jako blázen, bez řevu, ale mlel sebou, jsem na něj koukala, co z toho bude...nakonec sem ho přitiskla..ztulila a položila zpět...nevím, co řeší prďolínek
a taky mi přijde, že jak ho vezmu, tak ho ukonejším snáz, než v košíku, kam jak ho zklidněného položím, otevře očka a za chvílí opět nanovo békáme békáme a je mu fuk, že sedím vedle mluvím na něj, držím ho......tak chce prostě být u mne?
nevím...
a ještě se u toho docela potí....ne jako u hysteráku, ale je vlhkej....vlásky, ručičky....jeslti na něj něco neleze......
27. zář 2010 v 09:49  • Odpověz
@rennu taky o tom očkování přemýšlím, ale ještě jsem to nestudovala, tak nevím. tu budou asi vesměs všichni proti, bo tu očkování moc populární není :slight_smile:

Hemeroidy ¨mi naštěstí před týdnem zmizely, doufám že se nevrátí, furt semtam mažu dubovou kůrou, ale taky jsem si nemohla ani sednou, se mi z toho chtělo brečet :slight_smile:

šoupla jsem pár foteček Víti, když neřve, tak je fakt andílek :dizzy_face:
27. zář 2010 v 09:57  • Odpověz
@lio jj, tabletky mu nabízely s tím, že je nemžu :frowning2: uvidíme, střídám to s dubovou kůrou tu mast..oplachuju po každé toaletě...viď jsem si taky říkala, žře jsem tu knučela, že mám ho... jak z velblouda a ted se vztekám nad srajdou...ale včera jsem byla fakt asi 9x :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak u nás je to obdobný, v postýlce bečí, když ho tam dáš a u mě v náručí vytuhne a spí....ale prostě ho uspím, uchodím a pak zkouším odkládat a furt dokola, ale nenechám ho vřeštět v postýlce, to ho budu radši chvíli chovat....ale taky se kroutí, brečánkuje a potí....ale tchýně mi říkala, že manža jako mimčo byl právě taky upocený pořád, tak nevím..... Ráno jsem kojila v 7, pak řev, do osmi jsem ho uchodila a ještě spinká,, ale už si ppobrukuje a bude se asi budit.....tak uvidíme, s jakou náladičkou :grinning:
27. zář 2010 v 10:02  • Odpověz
@rennu jojo, já zase cucám homeogene, malýmu už minulé pondělí předepsala mudra nějaké kapičky do nosu ale asi moc nezabírají...včera už jsem skoro neodsávala ale od dnešního rána má zase úplně ucpaný nosánek :frowning2:
@hupcza nevím, spíš bych řekla, že na sebe strhává pozornost...pořád hrozně křičí, už jsem z toho fakt na nervi a nechce se mi ho pořád okřikovat ale jinak to nejde...doufám, že ho to brzo přejde. Snažím se mu věnovat, hladím ho, mazlíme se vždycky když je Lukášek v postýlce ale asi je to pořád málo. Navíc ještě začal chodit do školky, tak je to asi moc změn najednou...
ad hemeroidy: manžel s tím měl problémy, byl na nějakém vypalování laserem a doktor mu předepsal vlákninu, dá se koupit v lékárně a prý to fakt pomáhá :wink:
27. zář 2010 v 10:02  • Odpověz
jo, a ještě je důležíté si po velké potřebě netřít zadnici papírovým toaleťákem ale vlhkýma ubroskama :wink:
27. zář 2010 v 10:04  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
jdu vas po dlouhe dobe pozdravit....v patek jsme se stehovali....koncila nam smlouva a tak jsme sli o dum dal, bylo to tam moc drahe....no ale to stehovani masakr...jsem tu zavalena bednama, tak jdu vybalovat dokud zvire spi...
Preju vsem cerstve vylihlim miminkam do zivota jen to nej a cekajicim maminam preju, at uz to maji co nejdrive za sebou :wink:
Holky, trapi vase mrnata prdiky? Ja jsem z male uz na nervy....davame ji jakesi kapky(je to spise gelovite a smrdi to po anyzu....moc se na to netvari,ale s duverou vzdy tu tlamicku otevre :sweat_smile: ) Akorat se toho ma davat tak 6x za den pri kazdem kojeni :grinning: ale my kojime mnohem vickrat....tak to asi nema takovy efekt nebo nevim....
A taky jsem se chtela zeptat....skytaji vam prcci? Me skyta po kazdem brkani tak 10min urcite....chudera...obcas pomuze, kdyz si jeste cucne mlicka, ale vetsinou ani to ne...tak ji brkat moc nedavam a pak ji mozna trapi kvuli tomu to brisko.... :pensive:
Jinak ty hemeroidy podle toho co pisete musi byt mega mazec....tak drzim pesti, at vas opusti stejne rychle jako kdyz prisly....uplne se mi svira zadek kdyz to tu ctu...
27. zář 2010 v 10:05  • Odpověz
@suzete Víťa je fešák :slight_smile: tak doufám, že mi to také zmizne...jsi mi dodala naději, protože už tu skučím od čtvrtka a zdá se to být nekončný boj
27. zář 2010 v 10:06  • Odpověz
@marge jéé a můžu použít ty mimouškovi vlhké ubrousky??? :wink:
27. zář 2010 v 10:07  • Odpověz
@marge jo, ty vlhké ubrousky jsou určitě lepší, v DM prodávají vlhčený toaleťák za pár kaček, s heřmánkem, tak s tím to šlo
27. zář 2010 v 10:09  • Odpověz
@safryy Tak už v novém? :slight_smile:kapky dáváme, my máme Baby Calm, anýz,fenykl, máta...nevím, zdálo se mi, že pomáhají a pak po 2dnech se to ještě zhoršilo..ted dávám sem tam, ale ne před každým kojo...jinak škytku míváme taky často, ale on už mi lumpík škytkal v bříšku i několikrát denně :slight_smile: juj ted se tu malý budí, knourá a prdy lítaj že je nestačím počítat :grinning:
27. zář 2010 v 10:10  • Odpověz
@rennu no já v osm dávala k prsu....v devět dokrmovala..doted nespí....kašlu an počasí, jdeme ven....aspon na chvílií, at zabere a třeba dospí v kočárku jako včera....
vytuhne na kratičko, ani u mne v náručí, tkay jsou to ty chvilky, tuho a béká a tuho a béká.....nevíte jestli ty baby calm jsou i na zácpu případně pokud ji má....protože prdíkuje pěkně tak nevím zda to můžou být prdíky.....
27. zář 2010 v 10:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.