• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@rennu: očkovat určitě nebudu
@lio: pochybuju, že kadění jednou denně se dá nazývat zácpou ...
to že ho utěšíš v náručí snáz než v košíku je přeci normální ...já teda neznám moc dětí, které upřednostní samotu před máminou náručí :sweat_smile:
@marge: no jo ...mají to těžké .nový člen rodiny, školka ...to křičení může být kapku žárlivostí ...ale myslím, že se s tím stejně nic nedá dělat krom pozornosti a tulení a hraní a mazlení
@safryy: teda to je radost stěhovat se s prckem :slight_smile:...mi stačilo i bez dětí
veru občas škytá ...nic strašného
ani prdíky moc neřešíme
zatím má jen podvečerní rozmrzelost - tak od půl šesté do 8 ....ale už se to krotí právě tím rituálem ....
27. zář 2010 v 10:15  • Odpověz
@safryy jj škytáme zrovna ted, sem někde četla příčinu a taky co když už škytá, tak zvednout do vzpřímenější polohy, bo žaludek tlačí na bránici ....a ono to slehne a přestane škytak....
27. zář 2010 v 10:15  • Odpověz
@hupcza no nevím jen se hloupě ptám no :slight_smile:
no ale on i na ruce má ty fáze tuhý spánek a za chvíli béká....
a on hrozivě tlačí po každém krmení....tak prdíky? ale ty odcházej ,tak já myslela že kdyžje trápěj, že jim nejdou ven....:slight_smile:
27. zář 2010 v 10:17  • Odpověz
@rennu ....no my jsme zkouseli infacol....ale neprislo nam, ze by to melo vubec nejaky efekt....tak jsme koupili cosi jineho a myslim, ze to pomaha, ale zase se mi prici ji to davat furt...ja jsem ted zacala pit ty hnusne fenyklove caje, tak treba pomuze i trochu to....No me Veru v brisku skytala temer furt :grinning: a tedka v tom zdarne pokracuje :slight_smile:
To je fajn, ze prdy litaji....me se tu mala krouti ze spani a ty zvuky co vydava :sweat_smile: ...ale asi to neni uplne bolestive jinak by se vzbudila placem.....jenze takove zvuky a krouceni provozuje i v noci a ja pak nemuzu spat, protoze ji furt hlidam co s ni je....to zni jak nejake zachvaty....

@lio ....tak u nas je to to same...dudel vubec...to se mi ji podari napalit jen sem tam.....na rukach se uhustat necha a spi ale sama v postylce ani nahodou :unamused: Kdyz vytuhne dobre, tak mi tam samo ze spi v pohode...ale pri lehkem spanku je jinak rev jak hrom, kdyz zjisti, ze je cela opustena :grinning:

No a vcera se nam paradne zkadila na 3x skrz...to se nam zatim stalo jen jednou, kdyz vyrobila sve druhe hovinko doma....to byl tehdy total prulet....no ale vcera mi prislo, ze ji furt jen prevlikam...cunatko nase...ale muzem si za to sami...pac kdyby lezela v pelisku, tak se to nestane :grinning: Jak se drzi na rukach, tak je v takove poloze, ze to proste jde skrz, kdyz je toho vetsi davka :pensive: :grinning:
tak já si po velké, když jsem doma, myju zadek pod vodou - i bez hemeroidů - prostě celý život - je to na čisto ...než chodit celý den se zadkem utřeným jen papírem - prostě nikdy to není tak do čista, jako umyté
@hupcza ...no byl to mazec...ale uz se vypakovavame, tak snad se brzo zabydlime.... :slight_smile: Tak to je super, ze vas prdiky netrapi...ja bych ji tak chtela pomoct, ale nevim jak....masirovat se nenecha, to kope vsemi smery a placa rukama tak, ze se na ni neda sahnout.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lio ....no jo, ale ona mi zacne skytat ve vzprimene pozici....prave po odbrknuti....kdyz ji brkat nedam, tak neskyta :grinning:

No a jedna depka na moji hlavu, kdyz rve od boleni briska, tak ji celkem v cukuletu umi uhustat jen tatka.....u me proste jeci jak hysterka porad...on je na sebe desne pysny, ze mu to jde....je to prvni mimino, ktere u nej nerve :grinning: (taky je jeho zejo :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) ale ja depkarim, co jsem to za matku, kdyz si neumim uhustat miminko :pensive: Ale jsem moc rada, ze to jde jemu, bo nevim kdo by nam to dite zklidnoval :grinning:
27. zář 2010 v 10:23  • Odpověz
Ahojky,
tak jsme dnes byli na kyčlích. Má tam trochu zhoršený nález, tak máme dávat široké balení. Taky malá dnes furt baští, tak nevím, jestli nespurtujeme. Tak uvidíme, ...
27. zář 2010 v 10:34  • Odpověz
@safryy a ona tu tvou depku vycítí......a neuhusáš ji ani omylem....
tak se mi podařilo oblíknout bez řevu a jdem pod pláštěnku....
27. zář 2010 v 10:35  • Odpověz
hihi tak nejdem, bo mi vytuh co sem ho položila do kočárku s tím že se obléknu a on ještě není, tka ho nebudu budit, uvidíme jak dlouho mu to vydrží

@safryy to nebyla preventivní poloha proti škytavce, ale když už ji má.....tak držet vzpříma, aby klesl napapaný žaludek....a netlačitl

add čínan, ted mi volali že se jim uvolnilo místo....tak sem obratem volala manžovi, zda to nějak zkloubíme, a volám tam zpět a už je obsazeno......uáááááá
27. zář 2010 v 10:44  • Odpověz
@safryy: já bych ty masáže zkoušela ...ondra se u nich taky kroutil ..ovšem ta kanonáda posléze ..evidentně to zabralo a kroutil se, protože jsme ty prdíky právě vyháněli
ad manža - buď ráda, že ji uklidní alespoň někdo ....ono to může být i o tom, že ty jsi moc v tom s ní, že jí je zle a manža nad věcí, takže si bere jeho klídek ....když budeš v poho i ty, půjde to i tobě :wink:
@lio: už jsem se radovala, že ti napíšu, jak to je super s tím číňanem ..a pak to dočtu ..tož to je jeliman ...proč nepočkal???
27. zář 2010 v 11:07  • Odpověz
@safryy ahoj, taky nás ty prdíky trápí, já zkoušela sab siplex-to vubec, pak týden baby calm, to taky nic, včera jsem začala probiotický kapky-tak uvidíme, do toho před každým kojením baby calm. Masírujeme, nahříváme, ale prostě trápí ho to hodně každý večer tak od 20h, do 23 a dopoledne po jídle...ach jo, chudinka. Hlavně, když jim nemůžeme pomoct...
27. zář 2010 v 11:08  • Odpověz
@hupcza vidím, že masáže u vás fungují....jak to prosím tě děláš.... já dám pupík a kroužím kolem pupíku proti směru hod.ručiček a dávám nožičky nahoru a dolů, nebo tak s nimi kroužím- máš nějaký jiný fígl??? děkuji :slight_smile:
27. zář 2010 v 11:10  • Odpověz
Ahojda,

tak jaký byl víkend?? u nás skoro celý propršel, jen včera vykukovalo sluníčko...ale byla zima, měli jsme tu pouť, takovou malou a ani jsme se nebyli podívat... :confounded:

ale jinak doma pohoda, dneska v noci se dokonce vzbudil první Tomáš ve 4h a to mu byla zima, tak jsem mu musela dát ještě mikinu a pak jsem budila Radima na kojo :grinning: :grinning: a pak až zas kolem 7:30 :slight_smile:

no a včera jsem si dala lasagne hotové z německa a nedošlo mi, že jsou krapet kořeněný a pak večer malej skoro vůbec nechtěl pít, asi mu nechutnalo mlíko...vždy nasál, zašklebil se a vyplivl bradavku :sweat_smile: no ale něco do sebe naskoukal..chudáček...
no prdíky nás extra netrápí, jen teda občas hoooodně často tlačí...tak nevím :sweat_smile: vždy teda pak promasíruju bříško a už má zahojený pupíček, tak mu dávám při koupání mokrou žíňku na bříško, aby se mu prohřálo :slight_smile:

@hupcza dotázek na Ondru, už zkoušíš přetahovat předkožku??

a co zbylé těhulky?? :slight_smile:

jo a nepřišla mi PPM, tak jsem volala na jednu z PSSZ, tam mi dali jiné číslo....tam mi taky dali jiné číslo a asi po pár minutách hudby mi to konečně zvedli a že dneska se to schválilo na vyplacení...brzo co? :sweat_smile: tak prý do konce týdne přijde, tak aspoň že tak :slight_smile:
27. zář 2010 v 11:10  • Odpověz
@hupcza jelimanka "recepční" ale říkala že ted se lidi odhlašují dost, že jsou nemocní a tak, že určo ještě zavolá......jak sem bez auta, nemůžu jen tak něco potvrdit, ale mohla sem říct jo a pak to případně zrušit, mi nedošlo no....tak snad zavolá ještě no :frowning2:
27. zář 2010 v 11:11  • Odpověz
@hhalina po směru hodinových ručiček,né? a pomoc můžeme, jen správně identifikovat a ulevit..dyž se ví jak na to, ale je to peklo no :frowning2:
27. zář 2010 v 11:12  • Odpověz
@hhalina kroužíš proti směru?? já kroužím po směru :sweat_smile: a nám třeba pomáhá při koupání přiložit teplou mokrou žíňku na bříško, to se pak na večer vyprdí a je klid :slight_smile:
27. zář 2010 v 11:12  • Odpověz
@lio na internetu jsem četla proti směru, tak zkusím po směru...díky...snad pomůže
@ojo vyzkouším...už zase plače, jdu masírovat...
27. zář 2010 v 11:24  • Odpověz
@hhalina: proti směru je přesně naopak - vháníš mu ty prdíky zase zpátky do bříška místo abys mu to tlačila ven ke konečníku ....takže mu vlastně namísto pomoci docela komplikuješ život

@ojo: ad předkožka - ne ...ještě je malinký..já vím, že někdo to zkouší už od malinka ..ale znám osobně paní, co to tímhle způsobem dotáhla k obřízce..takže čekáme
@lio tak poučení na příště :wink:
27. zář 2010 v 11:27  • Odpověz
@hupcza a brisko muzu masirovat pri kazdem prebaleni treba, ze? mi napadlo zkusit mu nasvitit pupika, kdyz sem se svitila i ja.....pak poovim jak ten zazrak fungoval.....
27. zář 2010 v 11:31  • Odpověz
@hupcza se musím podívat do skript, zda bych mu neodpomohla taky baňkou, na takhle malé tam něco je, ale nevím zda na bříško, a zda není ještě moc malý.....když už to doma mám, že , ale abych ho tou bankou nevysála celého :grinning:
27. zář 2010 v 11:35  • Odpověz
@hhalina ..ahojky,a hlavně jestli myslíš ten emulgel pupík tak ten je docela nedostačující k masáži,ten za pár vteřin,jak začne zasychat na kůži má spíš efekt ´drhnutí´než klouzání,což má při masáží vznikat.Pupík max natřít až po masáži,
´ jakýkoliv´´ olej je lepší než gel
27. zář 2010 v 11:36  •  3 děti  • Odpověz
@lio nám hodně pomáhá masáž chodidla skrz body střeva
27. zář 2010 v 11:37  •  3 děti  • Odpověz
@petja ahojky jj už sem to tu zaregistrovala od tebe , vrhnu se na to....jeslti se dostanu k tomu čínanovi poptám se na banky i pro prcka....ale něco tam kolem pupíku je...a taky něco krz ruku.....tak to proštuduju...díky
27. zář 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahoj zdravim po proprsenem vikendu - tady to dnes s pocasim nevypada o moc lip... v nedeli jsme ani nevystrcili nos ven, jak bylo skarede...
Holky co resite prdiky - taky vam deti "houkaji" ze spani? Mala v noci strasne houka - a kdyz ji jdu zkontrolovat kouknu a ma zavreny oci spi - proste ji to brisko tak v noci trapi ze hyka. Mam ji vzbudit a zacit ji masirovat nebo tak neco a nebo nechat spat kdyz spi? Je to hruzua jak narika protoze ja se u toho teda fakt nevyspim porad hlidam jestli neni vzhuru hlady nebo tak.... TAky vam ditka narikaji ze spanku?
27. zář 2010 v 11:42  • Odpověz
@kovalda taky máme široké balení,nám dělali vyšetř.už v porodce,v říjmu máme kontrolu,tak snad už to bude o.k. páč to široký balení není moc praktický a mimi se i hůře hýbá,takže si nepoprdí jak má a taky leží a má hlavu níž,díky tomu šílenýmu balíku plen..no co se dá dělat
27. zář 2010 v 11:43  •  3 děti  • Odpověz
@petja bohuzel nevim kde ty body presne na chodidle jsou - poradis mi kde hledat nebo v jake literature se docist? Diky
27. zář 2010 v 11:43  • Odpověz
@jennymaresova všechny zvuky světa mi malá dokáže vyloudit.Pokud spí určo nebudim
27. zář 2010 v 11:44  •  3 děti  • Odpověz
@safryy Honzík se takhle kroutí a vyluzuje podivné zvuky k ránu, cca kolem 3-4 po kojení...taky pak nemžu spát a chodím kontrolovat, zda nemá plnej nos, nebo ho zabořenej v zavince a nebo neblindí, i když ho dávám na noc na bok a je trochu našikmo podložený..... jinak náš se prokajdil 2x...podruhý dneska, takže budu zase ručně prát:sweat_smile:

@kovalda my dáváme široké balení od narození....a na KO s kyčlema nám řekli automaticky všem do 3měsíců dávat....tak asi jak kde...ale ono se to srovná, uvidíš, :wink: v tom širokým jsou jak ropušky rozpláclý :grinning:

@hupcza taky masírujeme bříšenko, ale když se kroutí a prohýbá nemá to už moc cenu, ptž má stažený bříško..takže já jedu hezky preventivně, jen nevím, jaak moc hladit nebo přitlačiit, neprdíkuje u toho nikdy :unamused:

@hhalina já kroužím po směru,....to ti poradí hupcza, mně taky radila, pak se píše jako opačně na bříško ILY :slight_smile:
27. zář 2010 v 11:46  • Odpověz
@jennymaresova můžeš masírovat celé chodidlo,miminkato mají moc ráda a pro masíruješ tak celé tělo,body střeva jsou zhruba od poloviny směrem dolů k patě a masíruje se tlakem nebo jemným kroužením a tlakem,já masíruju 5min jedno a 5 min druhý chodidlo
27. zář 2010 v 11:47  •  3 děti  • Odpověz
@trexx25: jé, moc GRATULUJEME !!! :slight_smile: Ať je dál hodňoučká a zlaťoučká.

@safryy: teda, obdivuju, že jste zvládli stěhování, to bych teď nedala, ale je jasný, že když končila smlouva a bylo to drahé, šli jste jinam :slight_smile: Tak ať se vám v novém hezky bydlí.
Malá mi škytá když je mokrá. Když ji přebalím či převléknu a přebalím, tak to většinou přestane.
Jinak prdíky vyháníme kojo čajem (piju já) a cvičením nožiček a masírováním bříška. Občas se po koju kroutí, ale většinou si s prdíky poradíme (ťuk ťuk ťuk).
U těch masáží - v knize píšou, že ze začátku to možná chtít nebudou, ale pak přijdou na to, jak jim to pomáhá, ...

27. zář 2010 v 11:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.