• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahoj, já i Žanetka máme trochu rýmu, takže se snažíme to zažehnat, aby se to nerozjelo. Chudinka Žanetka chrčí, jak má trochu ucpaný ten nosík. Tak snad to zaplašíme a bude dobře.
Teď jsme se snažily trochu dospávat, ale spí jen když ji mám v posteli namáčknutou na sebe, takže já toho moc nenaspím. Ale hlavně, že malé je lépe.
Teď už na mne čeká oscilo, lipový čaj, ...
Jdu vás zkusit trochu dočíst
28. zář 2010 v 18:35  • Odpověz
@lio: ad pravidelná strava - nebýt u mamky a ta do mne furt něco neládovat a nekontrolovat to, tak toho asi moc nesním a nevypiju. Ale takhle lezu z postele a snídaně už je na stole a k tomu melta a kojo čaj, ...
Super, že se prsa nalévají, tak snad se to Domčovi zalíbí :slight_smile:

@lotyna: IQ tajícího sněhuláka :grinning: - hrnek ve skříni je dobrej :grinning:

@hupcza: no, nedovedu si představit mít takovou noc jako dnes, kdybych měla 2 prcky. Sice jsem se k dospávání dostala až teď později odpoledne, protože princezna prostě nemohla zabrat. Když jsme ale odhalily tu rýmu, už víme co s tím a snad bude lépe.

@lendaw: mně malá taky u koja často usne a sice ji potom harcování za říhnutím vzbudí, ale kolikrát je jí líp, když ji nechám, za čas si maličko ublinkne a má klid, než když ji zvedáme na rameno či dáváme na tygříka - to je pak mnohdy na dlouhý lokte, protože se tím vzbudí
28. zář 2010 v 19:11  • Odpověz
@suik: jj, šermování ručkama a vyluzování zvuků, zrovna když máma mele z posledního - to znám. U nás to jsou většinou prdíci či krkanec.

28. zář 2010 v 19:16  • Odpověz
Ahoj dámy, tak se hlásíme z domova, jsme tu už dýl, ale zatím jsem nějak nestihla počítač :grinning: Musím naše zajeté návyky přizpůsobit provozu s dalším členem, tak abych pořád něco nehledala :slight_smile: Holky jsou z Julie naprosto vyšité, pořád na ní chtějí koukat a hladit jí, každé přebalování a kojení je děsná událost, nakonec jsem musela chudáka Julču šoupnout spát i přes den do ložnice daleko od nás všech a ne do hacky v obýváku - jak bylo původně v plánu, bc to by fakt vůbec neměla klid...tak až se trošku okouká, osídlí přes den hacku, ale zatím fakt je to událost č.1 v naší domácnosti....dneska ve 4 ráno jsem spala tak tvrdě, že mě Julinka nevzbudila už vrtěním a kvíkáním jako většinou, ale brekla...no během 2 minut jsme měli v ložnici obě holky pátrající po tom, co strašného se miminku přihodilo, že pláče :grinning: No, vrátím se za chvíli, musím dát spát Johanku...je tu večer krapet frmol :grinning:
28. zář 2010 v 19:56  • Odpověz
@trexx25 : tak super, že je malá hodňoučká. O porodu jsem četla, to sis taky asi teda užila :astonished:
@lio : tak super, že se prsa nalívají :slight_smile:
@lotyna : s tím kafčem jsi mě pobavila, jo jo je to tak. Mlíko se nám vráží do mozku, no :grinning:
@lendaw :mě si taky Adámek ne vždy odkrkne a nějáký děti prý nekrkají vůbec, takže když nemá pak nějáký trápení, tak bych to neřešila :wink:
@suik : tak fén zabírá na Sofinku, tak to máte dobře vymyšlený s tím CD :wink:. I vysavač je docela fajn na utišení :wink: Nám taky ještě občas docela hysterčí, jak ho dáme do vajíčka, ale jak ho zvednu a začnu utišovat, tak je za chvíli tuhej.
28. zář 2010 ve 20:25  • Odpověz
@kovalda : tak ať je vám holky brzo dobře, teď je toho něják hodně, toho nachlazení. Taky dofuám, že babička na malýho dneska neprskla, ale byla od něj dál tak snad ne.

@lamia : tak super, že už jste doma, a že holky jsou takový starostlivý ségry, koukám že až moc, co :grinning:
28. zář 2010 ve 20:29  • Odpověz
@lamia: jé to je super, že se Julinka holkám líbí :slight_smile: a i ségru hlídaj, abyste jí "neubližovali" :grinning: Tak ať se vám brzy "zaběhne" do domácích zvyků :slight_smile:

@beru3nek: moc díky, snad ten hnusnej bacil půjde brzy do ... :wink:

Tak, malá je vykoupaná, napapaná a usnula. Zvládli jsme i přesunutí do postýlky, tak já jdu taky do postýlky, přeci jen, ten první interval spaní bývá nejdelší, ... tak ať z toho taky něco mám :slight_smile:

Dobrou
28. zář 2010 ve 20:46  • Odpověz
@kovalda : dobrou, tak ať je v noci Žanda andílek :wink:
já se taky přesunu od pc, zítra jdem na rehábko tak jsem zvědavá co nám paní dr. řekne :astonished:
28. zář 2010 ve 20:54  • Odpověz
@beru3nek: tak držím palce na rehábko, ať jsou samé dobré zprávy.
Díky, snad bude hezky spinkat a ráno bude bez rýmičky, chuděrka moje :slight_smile:
28. zář 2010 ve 20:56  • Odpověz
@lamia: joooo tak to známe ...ondra by verču hladil až do úplného vyhlazení :grinning:
28. zář 2010 ve 21:04  • Odpověz
Nevím, jak je to možné, ale jako zázrakem jsem dneska stihla všechno, co jsem chtěla a tak jsem tu již podruhé. Zběžně jsem jakž takž dočetla, ale na reakce mi vždycky utkvěje v hlavě akorát nějaká ptákovina. No čemu se taky divím při současném obsahu svojí mozkovny. :grinning: Takže pro všechny, co mají problém s uspáváním je tu inspirace, jak uspává můj manžel. Dneska jsem ho přistihla, jak chová a něco jí brouká, tak jsem se přiblížila, abych slyšela, co to je za perly (už jí složil několik básniček) a slyším: Víčka se ti klíží, jsou jako z olova.... Jsem myslela, že se počůrám smíchy, ale ve finále to zabralo a spala pak jako andělíček. A dokonce se mi jí pak podařilo i vzbudit na krmení. :slight_smile:

@hupcza Si mě dost pobavila s tou prací. :grinning: Mně zatím dělá problém udržet domácnost v obyvatelném stavu, natož práce. Trochu mě to sice deprimuje, ale budu se s tím muset smířit. Jsem totiž plánovač a ještě jsem si nezvykla, že prostě většinou nestihnu to, co bych chtěla a že se veškeré úkony dělají tehdy, kdy dítko dovolí, nikoli kdy si to maminka naplánovala.
28. zář 2010 ve 23:37  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
náš malý usnul až v 10 opět a pak se budil co 3hodiny je to náš zařvana :grinning: :grinning:
@kovalda jé Žanetka je chudina nemocná to mě mrzí,držím palce at se uzdraví :wink:
29. zář 2010 v 06:39  • Odpověz
@lamia:ahojky vítej doma a super že jsou holky s Julinky unešené :slight_smile:
29. zář 2010 v 06:40  • Odpověz
Ahojky,
u nás noc plná vášní, v půlnoci, ve 4 a v 6 po kojení, začal se kroutit, ublinkl si a řev jakej jsem ještě neslyšela, tak masáže, ty nepomohly, tak ukonejšit chozením v náručí..střídal mě manžel, ptž Honzíček řval opravdu z plna hrdla a mě fakt asi skolila viroza, tak mě po chvíli poslal vždy ležet, ale nespala jsem....tak jsem grogy. Ted jsem ho od rána uspala, ale stejně se mele a nespí tvrdě....taak uvidím, já jsem v křesle deku přes sebe a doslova se modlím,aby chrněl :sweat_smile:
29. zář 2010 v 08:18  • Odpověz
@rennu ahojky chuděro viroza :frowning2: tak držím palce at to přejde brzo :wink: jinak ten náš to je taky křikloun solidní jde ho slyšet po celém domě :grinning: :grinning:
29. zář 2010 v 08:20  • Odpověz
Dobré ráno,
@eliska_v přeji hodně štěstí, ať to máš brzo za sebou!!!
Jinak nás čeká dnes KO u doktorka. Míša má pořád rýmu, nemůže se jí zbavit už asi 5 dní a to samé s blinkáním. Už asi 4-5 dní tak každý druhý krmení blinká, ne-li častěji. A to docela vždycky slušnou dávku :frowning2: tak já se jdu sbalit, ještě vezmu rovnou ve městě nvštěvy :slight_smile:
29. zář 2010 v 08:20  • Odpověz
@hanncca jé tak držím palce at dobře dopadnete :wink: Šimon si ublinkne jen sem tam a trošku spíš večer má totíž tendence se večer maximálně přejíst a pak bud škytá nebo blinká
29. zář 2010 v 08:22  • Odpověz
@antana123 díky. no míša právě neblinkal vůbec, až teď těch 4-5 dní,jinak fakt vůbec neblindil...

jo, a taky mají ty moji kluci dneska svátek :slight_smile:
29. zář 2010 v 08:23  • Odpověz
tak se tady holky mějte razíme do obchodu :wink: vůbec nevím co mám vařit
29. zář 2010 v 08:23  • Odpověz
@hanncca jé tak gratulace ke svátečku oboum :grinning:
29. zář 2010 v 08:24  • Odpověz
@antana123 jj, díky... :slight_smile:
@lendaw tak jsem si vzpomněla, jak Ti to dopadlo s tou mateřskou?? vyřídila jsi něco nebo ještě ne?
29. zář 2010 v 08:25  • Odpověz
no nic jdu nás obléct tak pa :wink:
29. zář 2010 v 08:25  • Odpověz
dobré ranko

@lotyna: ale houby ...dej tomu pár týdnů ..ono se to usadí..ty si to vychytáš a je to :wink:

u nás noc děs běs ... verunka sice zlatá ...ale ondra se několikrát vzbudil a já střídavě bděla a upadala do bezvědomí ....
29. zář 2010 v 08:30  • Odpověz
taky jdeme na kontrolu (dvojitou i s ondrou na 18měsíční) a na kyčle ...
my jsme naštěstí zdraví ..sice manža je trošku nachlazený ..ale tak tu smradím olejíčkama, aby na nás nevlezly ty jeho bacily ...zatím to zabírá :slight_smile:
29. zář 2010 v 08:36  • Odpověz
Dobré ránko,
tak noc docela ušla, vstávaly jsme co 2 hodiny, tak snad se dá rýma na ústup. Za chvíli razím na trhání obočí, tak jsem tu jen na skok, abych oznámila další MIMINKO:

ELISKA_V nám píše:
Dnes v 21:52 opustilo bříško miminko, mělo tam místa malinko. Náš malý Daliborek měří 52 cm, váží 4230 g a teď sladce spinká pod dohledem pyšného tatínka. Maminka je unavená, zdravá a šťastná.

@eliska_v: MOOOC GRATULUJU !!! Tak jste se konečně dočkali a máte už Daliborka u sebe. Ať vám dělá jen samou radost a ať jdete brzy domů :slight_smile:
29. zář 2010 v 08:55  • Odpověz
@hanncca: možná ti blindí kvůli té rýmě
Těm tvým mužským vše nej k svátku

@hupcza: tak to máš ostrý - manža nemocnej a Ondří ponocoval. Tak snad se ti podaří si trochu odpočnout.

Jo, až se vrátím, hodím sem ještě fotečku Daliborka :slight_smile:
29. zář 2010 v 08:59  • Odpověz
mně miminko blinká pokaždé, někdy hned po kojení, někdy i po hodince :frowning2: někdy blinká docela dost, nebo aspoň mi to tak připadá, su z toho špatná. asi skočím do laktační poradny, jesstli přibírá nebo všechno vyblinká.

v noci se mi taky budí po třech hodinách, někdy po 4, ale dycky to předtím tak puůhodiny komentuje a vykládá si a pak další půlhodinku se vrtí, brkáme a tak, takže z té noci mám taky houby. ale začínám si zvkat a už se mi párkrát podařilo na půl hod usnout přes den.
29. zář 2010 v 09:17  • Odpověz
fén u nás zabírá taky :grinning: , ale nahrát to na cd nás nenapadlo, dobrý nápad
29. zář 2010 v 09:23  • Odpověz
@suzete taky se hlásím k fénu, já mám ruchy nahraný v telefonu už dávno a když je nejhůř tak Lucce šumím z telefonu. Někdy to zabírá ale fen live je 100% jistota. Ona to nějak odhalí že je to jen nahrávka a není to skutečné.

Jinak my máme s říhnutím po kojo taky problém někdy se zadaří, ale někdy ne, někdy zas říhne tak že se z toho rozškytá nebo ublinkne a to pak řešíme min 1 hodinu škytání. No paráda. Občas hned po kojení šermuje rukama a tlačí, někdy se jí rovnou podaří bud prdík, nebo to pustí do plíny... no jak kdy :slight_smile: pres den vetsinou usne az tak hodku po kojeni - takze ji skoro za chvili budim na novo :slight_smile:

veliká gratulace Elišce a Daliborkovi!!

My včera měli hysterák tak od 17 -20 hodin, ale pak krásne vytuhla asi na 5 hodin spanku a to jsem ji ještě musela vzbudit - přislo mi to už dlouho na ní a taky mi teklo prso že :slight_smile: Dneska jdu na KO na gyndu tak se teda tesim uf. No snad to zvladnem.
29. zář 2010 v 10:16  • Odpověz
Ahojky!
@eliska_v strašně moc gratuluju! teda daliborek je pořádnej cvalda.

holky tak to už jsem tu asi poslední 2v1, že jo :unamused: už bych si taky teda dala říct.

@suzete a dáváš malého po kojení vyvýšeně? my jankovi podkládali postýlku když byl malej. no ale nakonec se ukázalo, že se přechlemtával mlíčka a pak to vyblindil, protože přibíral až moc.

@hupcza a jakýma olejíčkama smrdíš, abyste se nenakazili?
29. zář 2010 v 10:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.