• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ahoj, tak jsme zpátky ze sono vyšetření. Je to ok. Pylorostenozu nemá!! Prý má v bříšku strávené jídlo, které ještě nevykakal. Takže podložit postýlku, dávat nutriton před a během kojo když tak taky a kojit kratší dobu, ale za to častěji. Tak to noční prodlužování mezi kojo v noci, když míša hezky spinká, nebude. Nebudu v noci kojit tak často jako ve dne, ale nebudu ty intervaly prodlužovat a budu ho budit i nadále. A budeme doufat, že se to zlepší..Už mám zase plnou pračku mimi hadrů a to jsem žehlila předevčírem mimi hadry ...
@kovalda jéé, u Vás sluníčko? Tak to závidím. Tady je chladno a pod mrakem, ale neprší. Dneska je Míša vyvětranej běháním po městě, takže ven už asi nepůjdeme. Vlastně jo, večer pojedem pro taťku.
@dicreet taky jsem dávala bepanthen, prsa odhalená jsem taky nemohla mít, jak psala suik, vždy jsem o něco zavadila nebo chovat míšu s odhalenýma prsama nešlo. A taky jsem brala homeo. Tak nevím, co z toho zabralo. Ale první přisátí taky bolí ještě teď.
30. zář 2010 v 11:17  • Odpověz
@kovalda Domča taky z procházky jeěště dospával

jinak na prdíky jsme koupili baby calm a hned zabraly, v noci spíme stále v pohodičce, přes den už je řevu méně a včera ukázkově 3a půl hodky spolu spánek a pak odpo po procházce ještě dvě hodky dospal v kočáře, večer byl pak náročnější, ale to proto, že bylo přes den méně jídla takže jsme večer trochu přidali a pak spokojeně usnul, ted si brumlá pod kolotočem v postýlce .)

voňavou lékárnu zakoupím.....dobrej tip
30. zář 2010 v 11:18  • Odpověz
@hanncca tak super, že se nepotvrdilo to tamto.....a snad se vaše blindění zlepší !!!

na prsa mi pomohl gelové polštářky od chicca, vopruz bylo jen to, že se před kojem po sundání musela prsa omýt.....ale zabraly a za dva dny sem měla bradavky ok
30. zář 2010 v 11:20  • Odpověz
@kovalda já už si říkala jak může být ant po šestinedělí, když mne končí tento pátek :grinning:
30. zář 2010 v 11:23  • Odpověz
jinak mi včera nekakali, už sem večer byla zoufalá, ale ráno to spolehlivě dohnal.....a dávám gelový nahřejvání na bříško a prďánkujeme o stošest...tak snad se to zlepší

jen holky...akupunktura zabrala na mlíko, ale Domča nechce prso (logicky.....ale mrzí mne to) .....tuhle sem mu postříkala obličej, ale ani za boha se nepřisál pak se přisál, pil jak blázen a za minutu finíto a ani boha ho k prsu dostat :frowning2:
tak nevím, zda se ještě snažit....navíc jako na potvoru moc neodstříkám, i dyž mi prsa tečou.....odstříkám malinko, a když Domču po odstříkání přiložím a zadaří se, tak tahá jak blázen..nechápu.....to ty děti fakt tolik vytahají? a proč sem dřív normoš odsávala a ted ne ale Domča ještě pak tahá?
30. zář 2010 v 11:25  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:

tak dole jsem to opravdu měla podebraný hnisem :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak mi ho dr. vyndal a bolelo to jak sviňa ještě i několik hodin po :rolling_eyes: ale dneska už je to dobrý, už se to hojí :slight_smile:

gratuluji k novým miminkům!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ani nestíhám pořádně dočítat...

Radim taky ublinkával a dost a taky se mu povedlo zvrátit celý jídlo obloukem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zjistila jsem, že je lepší ho po chvíli koja odpojit, nechat krknout a pak zase přiložit a pak zase odkrknout, případně ještě dát po jídle na bříško...matraci možná taky podložím...
no a jak taky furt hledal třeba 10min po koju, tak jsem ho pak ještě vždy přiložila a asi jsem ho přecpávala a z toho blinkal...páč teď když to nedělám, tak je to v poho :slight_smile:
jinak bradavky mě taky zatím pořád bolí, když nasaje, levá víc...i celý kojo :rolling_eyes: a to už je mám zahojený, tak nevím :confused:

@hanncca ty budíš malýho v noci?? já ze začátku taky, teď už se budí sám...ale má jen jedno kojo v noci...teda naposledy vzbudím ve 22h a pak ho nechám, dokud se nevbudí a nezačně evidentně hledat....kdybych ho našla, že si jen tak kouká a nevyžaduje kojo, tak bych ho nepřikládala a spala bych dál :sweat_smile:
tak ať nutriton zabere :slight_smile:

@lio tak možná nechce pít, že se při prvním nasátí zalyká....tohle dělá i Radim, třeba minutu nebo dvě hltá jak blázen, nestíhá, slyším, jak polyká vzduch a pak se pustí a už nechce...neotevře ani pusu a mě prso stříká jak hasičák :confounded: ...tak vždy trochu před kojem odstříkam a zatím to jde nebo když se pustí, dám odkrknout a pak zkusím znovu...
jinak nevím jak s tím odsáváním...možná by poradila nějaká laktační poradkyně :wink:
30. zář 2010 v 11:50  • Odpověz
@ojo no to se nezalyká....zase tolik mlíka nemám......ale jako zvýšilo se množství, ale on dá přednost lahvi no....
no ta mi řekla že dítě je lepší jak odsávačka a přikládat přikládat přikládat....Je jen línej tahat.....

tak apson že už se hojíš a že si šla včas !
30. zář 2010 ve 12:03  • Odpověz
@lio aha...tak to měla švagrová, že byl synovec líný tahat :unamused: tak odstříkávala, co to šlo a krmila přes tu stříkačku...vydržela to necelý 3 měsíce společně tedas UM a pak přešla úplně na UM...určo to je vyčerpávající, kort když se moc nedaří... :confounded:
no dítě si to opravdu vytahá, ale to víš...když nechce, tak je to težký, že? :unamused: no poradila bych taky zkoušet pořád přikládat, ale zase jestli tě to vyčerpává a jsi z toho spíš na nervy, tak bych přešla na UM...důležité je spokojené miminko i maminka :wink:
30. zář 2010 ve 12:16  • Odpověz
@ojo my máme více méně UM, ale pořád to nevzdávám ale přes stříkačku krmit nebudu...to už se těch 100 ml fakt nedá
nedělala bych nic jiného
tak odstříkávám, půjdu ještě na jednu akupuntkuru třeba se to rozjede víc a budu schopná odstříkat víc. uvidíme,
rozhodně se z toho nenervuju, to mám pod kontolou, spíš mi to mrzí, zdá se že aku pomohla a ted bude stávkovat Domča, pacholek
30. zář 2010 ve 12:21  • Odpověz
@lio tak jestli aku pomohla, tak ji ještě vyzkoušej :slight_smile: k tomu kojící čaje a třeba se to ještě rozjede aspoň na to odstříkávání :slight_smile: a ty máš elektrickou odsávačku??

jdu si dát oběd, děti to zalomili :slight_smile:
30. zář 2010 ve 12:24  • Odpověz
@ojo jj elektrickou a právě že se proléván vším možným i nenmožným a aku byla poslední šance...zdá se že úúspěšná ale ted je stávka na straně domči....

dobrou chut, my ještě nespíme...jen po chvilkách...čekám až se uklidní a přiložím....
30. zář 2010 ve 12:28  • Odpověz
AHOJKY zdravím vás :slight_smile: holky chtěla jsem se zeptat za jak dlouho vám dorazilo porodné?Byla sem malého nahlásit na služby a tak semi zvedl nájem a ted jen čekám at je začátek mněsíce a jdu si požádat o příspěvek na bydlení a rodičák na malou snad mi to vyjde a schválí mi to :unamused: Jinak rosteme jako z vody a pořád plně kojíme :slight_smile: dneska sme byli na poradněš a krásně přibíráme :slight_smile: ještě nám akorád pořád hnísá očičko a ne a ne se zahojit bobek malí :frowning2: žloutenka už nám ustoupila a tak nemusíme slunit ono ani nebylo kdy protože tady je pořád stín a to slunko když b
vylezlo tak svítilo tak že to ani nešlo slunit tak sem ho davala jen na denní světlo alet ted mám radost že to už ustoupilo :slight_smile:
Holky chtěla jsem se zeptat,ja mam po porodě už přes dva týdny ale strašně mně trápí hemeroidy a nemužu skoro ani na velkou :frowning2: nemáte někdo skušenost co na to pomáhá ?já mam mastičku ze špitálu ale ta nezabírá a pořád to bolí jak čert :unamused: a nebo kde se chodí k doktorovy z hemeroidama?k obvodákovy a nebo ke gindaři? děkuji moc za odpovědi :slight_smile:
30. zář 2010 ve 12:56  • Odpověz
Tak jsme doma, Honzík za 2týdny přibral 550g a celkem váží teda 4530g a měří 57cm, což je o 9cm víc za 6týdnů :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jinak byl moc statečný, dr. mu píchala a čistila ramínko, měl to hodně podebraný a ani nepípnul :slight_smile:

@hanncca super, že je vše v pořádku :wink:) žehlení mě taky čeká a odpo chci dát prát také jeho věci :slight_smile:

@lio baby calm dáváš před každým kojením? jsem se ptala na to kočárkování, ptž manža remcá, že mí zítra hodinku a půl vozit malého po městě, když budu u kadeřnice, víš.....ale rejpla jsem si i u dr. tak se smála a pokud nebude lejt, je to jasný :grinning: budu muset ovšem na víkend slíbiit min. řízky a že se s malým zdejchnu já, aby mohl muž spát :slight_smile: jéé, koukám, že mlíčko máš, super.....třeba máš prsa tak nalitá, že mu nejde se chytit, mně v noci dělal taky cavyky a to jsem ho měla nalitý až bolelo....

@kovalda...ale máš vidět jeho výraz, když řeknu, že se chci vyjezdit a jezdit s malým sama a ne se uset stále domlouvat s ním....
:unamused:
jinak už se kamarádíme s baby vakem :slight_smile:
30. zář 2010 ve 13:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zas zpět, je to krapet kolotoč, než se zaběhneme do nějakého stereotypu, ale zatím Julinka skoro pořád spí, tak čekám, že bude hůř :grinning: No však je taky ještě dost čerstvoučká :slight_smile:

Akorát mi idylku krapet kazí fakt, že moje již dlouho zcela zdravé děti začínají kýchat (samozřejmě kýchají vždycky poblíž mimča, že... :rolling_eyes:) a vůbec vykazovat známky rozjezdu virozy, tak jsem vytáhla céčko a oscillo plus nějaký sirup na podporu imunity s názvem Hlíváček z hlívy ústřičné (můj muž ho pochopitelně okamžitě překřtil na Chlíváček...ehm...) a uvidíme.

Včera jsme měli první kontrolu u naší dr, tak jsem z Julči málem spadla pod stůl, už máme o 40g víc než při porodu, žrout jeden!!!! Ad kojení - málem jsem v porodnici odpadla, teoreticky mají všechny dětské sestřičky nadrnčené moderní rady ke kojení , ale prakticky radí pořád "postaru" - kojit á 3hodiny, hlavně nenechat dítě dlouho u prsu, aby vám nezničilo bradavku....když jsem řekla, že si naprosto nepřeju oddělit miminko ode mě ani na chvíli od doby, co byla vyšetřená, koukali na mě jak na totál cvoka - prý se musím vyspat a prý celou dobu co jí na novor. vyšetřelovali (necelou hodinu) řvala a je neklidná a budu prý hrozně unavená a kdesi cosi....a že si jí nechají přes noc a přinesou ráno na kojo!!! Tak říkám, že si jí uklidním sama a budu klidně celou noc přikládat, jen ať máme mlíko...výsledek?? Malá u mě krásně spala, nebrečela vůbec, á 1,5 hodiny chtěla k prsu, potom zase spokojeně usnula...druhý den jsme nakojili 10, čtvrtý den po porodu ráno přes 100...bez sebemenšího problému a tu první noc jsem dospala druhý den, kdy malá už byla mnohem spavější a klíďo se prochrupla i 4h v kuse, i ty intervaly na kojo pořád sama protahuje...takže pořád kojím jak si malá řekne a vůbec to neřeším, akorát se nedivím, že po takovémhle poradenství a přístupu má spousta maminek s kojením problémy. Ale jinak si nemůžu na porodnici stěžovat, sice jak jsem rodila krapet "neplánovaně" , neměla jsem sebou vůbec žádné papíry ani porodní plán, i tak jsme ale s mužem prosadili všechno, co pro nás bylo zásadní a hlavně prosadili zcela bez problémů, personál byl vstřícný a lidský, rodila jsem zrovna naštěstí na sále jako jediná, tak nám naprosto vycházeli vstříc, naprostý opak situace z minulého porodu.

Jinak jsem z malé pořád šíleně vyšitá, hormony mnou pěkně cloumají, pořád bych jí mazlila a pusinkovala a očichávala (voní tak slaďounce :grinning: :grinning:), no prostě jsem asi ještě krapet "opilá" tou poporodní euforií :slight_smile: Jen mě krapet děsí ty kvanta plen, co produkuje :grinning: :grinning: :grinning:

Moc gratulujeme Elišce a RM k synkům a hodně zdraví!!!!
30. zář 2010 ve 13:41  • Odpověz
Taky se přidávám ke gratulacím Elišce a RM a všem které sem propásla :slight_smile: kdopak ná tady ještě rodil?
30. zář 2010 ve 13:42  • Odpověz
@lotyna:ad říhání ..ono se to přehání ..prostě některé děti to nepotřebují ...

@discreet: aha, tak to jsme se nějak přehlídla :grinning: ...
tramua zvládne vedle mamči :slight_smile:
ad bdění po - já to v noci ani nijak nezkoumám ..jdu spát...jestli chce koukat do tmy a je v klidu, ať si hledí :slight_smile:
dudlík dle kojení ..já dávala tak po 10 dnech ..u ondry později ..ale mohla jsem klidně i dřív ....

@rennu: hele a auto je manžovo a nebo vaše, že tio ho nechce půjčit?
30. zář 2010 ve 13:50  • Odpověz
@lucinecka222 já byla žádat v půlce září o porodné a prý nejdýl v říjnu, nevím, na účet jsem nekoukala :sweat_smile: a k hemeroidům, také mě trápí a sháněla jsem rady od holek...já mažu střídavě dubovou kůrou a ještě něčím na zmírnění svědění a bolesti, ad stolice.....kolik dní jsem protrpěla na wc, kousala se do ruky a řvala bolestí.....vyčetla jsem, že v 6nedělí tělo vylučuje hormony, co zpomalují činnost střev, tak i proto problémy......já ted tuk tuk od pondělí se to lepší sprchuju se nebo aspon omývám víckrát denně prdelku, po velký místo toaletáku na rady holek vlhčený toaleták, já ztopila malému vlhčené ubrousky :sweat_smile: dopolko sním vždy pár sušených švestek, jím activii....no dělám, co mžu, tak držím pěsti, at to brzo povolí :slight_smile:
30. zář 2010 ve 13:57  • Odpověz
@hanncca: tak fajn, že jste v pořádku
@lio: tak číňan nezklamal - to je dobře :slight_smile: ..snad to brzy ocení i domča :wink:
jinak verunka pije jako dáma ....ondra chlempal jak bernardýn :grinning:
@lamia: teda to jsou "odbornice" :sweat_smile:
jinak pleny peru teďkom denně ..ještě že máme pračku na 7 kg :grinning: :grinning:
30. zář 2010 ve 13:57  • Odpověz
@hupcza hehe, naše :grinning::grinning:ale má strach no, chápu...ale když dáme malýho babi a párkrát se mnou pojede....pak už jsem neměěla strach jezdit, ale neparknu....pokud nejsou vedle sebe aspon 3místa :grinning::grinning: nééé, když jsem začla jezdit, jsme se střídali v řízení od známých, podle toho, kdo pil a jak byl lehce v náladě, tak neremcal ..zaparkla jsem na po 5. ale co.....jako jsem na to tele, máme i senzory, co řvou.....ale i kdyby na mě řvaly, že jsem debil, tak prostě odhad mít nebudu......nikdy v ničem :sweat_smile:
30. zář 2010 ve 14:01  • Odpověz
@rennu @lucinecka222 holky, já furt radím tu mastičku Preparation H...ta je úplně nejvíc super, mě když to chytne, teče krev a bolí to jak prase, tak do druhýho dne to je zahojený...mažu to po potřebě (samo po umytí ) a pak ještě každé ráno a večer a do 2 dnů je zahojeno...taky to občas namažu hned před kaděním a nic nezabolí a mám na nějakou dobu zas pokoj...taky zmírňuje ten otok...
Luci, případně zajdi k obvoďákovi a ten by tě měl doporučit nějakýho přes hemeroidy...

@lamia teda to mě překvapilo, že ti nechtěli malou nechat u sebe :sweat_smile: asi jak kde...u nás v porodce máme mimčo stále u sebe hned od porodu...
jo a já taky Radima pořád očuchávám, jak krásně miminkovsky voní :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2010 ve 14:10  • Odpověz
@rennu píchala mu a čistila mu ramínko po očkování na TBC? Já byla akorát včera na ko u pediatra a ptala se ho, jestli taková boulička velká je fakt normální a prý že jo. že to může prasknout. No, a akorát ve večer svlíkám na koupání a koukám, ono mu to prasklo a teklo z toho hnisu, tak jsem čistila lihem, díra jako blázen a dneska už malej stroupek..
30. zář 2010 ve 14:11  • Odpověz
@ojo jojo, přesně tu mast mám :wink:

@hanncca jojo, měl tam bouli velkou a zhnisaný pod tím, tak tomu pomohla.....mám mast, mám mu to 3dny mazat a kdybyy to zas bylo podhnisaný, tak kontrola
30. zář 2010 ve 14:16  • Odpověz
@rennu: hele já jezdila denně 50 km tam a 50 zpět a nebo plus mínus takto ...10 let ..každý pracovní den ...a parkovat v lajně u cesty jsem se naučila až vloni :wink:
@hanncca: ondrovi se ta boulikčka udělal asi tak 5x dokola ...bylo to šílené ....4 měsíce mu to reagovalo ...k tomu teplotky, rozmrzelost - přesně v záislosti na vzhledu boláku ...j to jsou ty úúúúúžasné vakcíny
30. zář 2010 ve 14:19  • Odpověz
@hupcza supéééér....když já mám problém parkovat jakkoliv :sweat_smile: Ale budu ted teda vysírat a trvat na vyježdění :grinning:
30. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj omlouvám se, že vám sem lezu - moc vám všem gratuluji k maličkatým drobečkům:slight_smile:)
Prodávám 1 kompletní balení BEBA HA 1 900g. Nové neotevřené, expirace do 2012. Vhodné jako "železná zásoba" kdyby najednou nebylo mlíčko.
My už ho nestihneme vypít - přešli jsme na BEBA 2.
Cena v lékárně většinou 480,-- já ho prodám za 350,-- nebo domluvou.
Osobní předání v Praze u metra Skalka Strašnická:slight_smile:)
Budete-li mít zájem piště do IP:slight_smile:
30. zář 2010 ve 14:32  • Odpověz
autor
ahoj holky,
rennu. no já taky zažila bouračku, sice to byla blbost, ale taky jsem z toho měla blok a asi rok nejezdila vůbec, ale pak jsem sedla do auta a jezdila pořád, kvůli práci s manžou, denně desítky kilometrů a je po problému.....a hlavně mě naučil pořádně parkovat, dřív to pro mě bylo šílené a nereálné a najednou jsem si vysloužila pochvalu, že prý to dělám pomalu líp jak on..... :grinning: :grinning: ale chápu tě moc dobře, já se pořád bála, že se zase něco stane........

kov. neděkuj, fakt je celá ty :wink:

luci. já byla s tím papírem na porodné na socce teprve včera, takže netuším, kdy to přijde......

30. zář 2010 ve 14:47  • Odpověz
@kovalda my ma me taky casto oci jak baterky, hlavne vecer, kdyz se ma jit spat, uspavam asi dve hodiny, jednu dobu mezi kojenim, cumakuje, kdyz ji necham i by brecela, ale karpujem, ovsem ma to vliv jen na to ze nebreci :rolling_eyes:
30. zář 2010 ve 14:50  • Odpověz
@hupcza no tak uvidíme, jestli se udělá znova...snad ne..
@rennu míša to měl taky plné hnisu, ale tamponkem a lihem jsem to vyčistila, vymačkla a je to ok. ani neplakal
30. zář 2010 ve 14:57  • Odpověz
tak hlásím, že náš prďolka si vyřval chudáček pupeční kýlu, tak jsem zvědavá co na to v po řekne dr. Do toho teď moc ani nepije, tak nevím co s ním je. :frowning2: Mě se ke všemu zas dělá málo mlíka, takže jsem nasadila už i nejtěžší kalibr, černý pivo, tak snad to zabere. Chci po tom, co si jen párkrát lokne odstříkat, a nemám co :pensive:. Jinak tady svítí punťa, tak jsme toho museli hned využít :wink:
@lio: neporadil ti ještě něco krom rybí polívky?
@eveluska: kupovala jsem přes MMB, vzala jsem rovnou 3 a jsem ráda, u těch jedněch moc nedržel ten suchej zip
@kovalda : děkujem, snad časem jo :wink: mě se přes den moc nechce, a když jo tak mě zrovna malej nenechá, klasika zákon schválnosti :confounded:
30. zář 2010 v 15:08  • Odpověz
@lamia kdyby mi nekdo nabidl, ze mi dite pohlida, abych se mohla aspon na dve hodky prospat, tak na to asi kyvnu :sweat_smile: , ja nespala nekolik dni, ona byla hodnounka, spala jak zabita, ale ja ji musela mit v posteli u sebe a furt kontrolovat. Pak manzel si ji pres den na chvilku vzal, choval a jezdili po chodbe a ja dala aspon pul hodinku :grinning:
Ja jsem teda kojila po vic hodinach, asi po ctyrech, ona furt spala a nerekla si.

@ojo: ja v noci, kdyz se vzbudim, tak ji pozoruju, uz neusinam, pac ona se vetsinou taky chruje, a spolehlive by zacla rvat, kdybych uz uz usinala :sweat_smile:

ja davam rihat jen nekdy, kdyz u kojeni vytuhne, tak ji necham lezet, slastne to chvile

@hupcza: no jo, ale u toho cumakovani kdyz se ji nikdo nevenuje, tak rve, kdyby si cumakovala aspon sama :confused:
30. zář 2010 v 15:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.