• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@pet.s Také držím palce, je to hrůza...my také čekali, nejdřív až budu mít mlíčko, potom jaké budou výsledky žloutenky...ale neboj :slight_smile:

Jinak u nás klidná noc :slight_smile: jen od 4 malý trochu kručel, kroutil se a tlačil a chrochtal pnějším nosánkem.....holky, co můžu použít za vůně na tu rýmu? Nevíte, zda neproddávaj už něco namíchaného třeba na stříknutí na polštářek nebo tak??
1. říj 2010 v 08:34  • Odpověz
@rennu mě napadá eukalyptus, ale nevím jestli to můžou i miminka. Já měla doma sprej od Justu a ten se dal stříkat jak normálně po pokoji, tak i na lůžkoviny apod.
1. říj 2010 v 08:57  • Odpověz
@rennu ¨tady je odkaz, ale jak říkám, nevím, jestli je to vhodné pro miminka http://www.just.cz/produkty/speciality_just/k5139
1. říj 2010 v 09:01  • Odpověz
Ahoj,
tak v noci jsme krmili každou hodinu až dvě, ale zas pak hnedka vždycky usnula, tak se to dalo :slight_smile:
Jdu dočíst ten včerejšek
1. říj 2010 v 09:26  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

@rennu já vždy používala eukaliptus kapky....normálně jsem smíchala pár kapek s vodou a namočila do toho plenu, vyždimala a pak přehodila malýmu přes šprušle postýlky :wink: :slight_smile: :slight_smile: to jsem dělala vždy, když malý chrochtal nebo měl rýmu, lépe se mu pak dýchalo a i podložit pod hlavičkou...
jinak já ještě vytírám nosík tyčinkou namočenou v libenaru nebo ve vincentce :wink:

u nás noc stejná kojo po 2h a pak až ráno se vzbudil před 7h :dizzy_face: :dizzy_face: jsou to moji andílci :grinning:
1. říj 2010 v 09:45  • Odpověz
autor
lendaw. taky díky za názor, já zatím dávám malé na lžičce vigantol v mléku a sab simplex a to papá krásně, až se divím.... ale ta lahvička bude fakt pohodlnější....
1. říj 2010 v 09:45  • Odpověz
@kuchy @hupcza bavíte se o nočníku?? Tomáš už dřív krásně poznal, že čůrá a chodil si sedat na nočník..oblečený, páč to stejně hlásil až po....jak jsem byla v porodnici, tak to zapomněl a teď ho dávám před i po odpol spaním, tak se občas vyčůrá, někdy i po spaní má suchou plenu...
no a že kadí taky pozná, vždy zahlásí, ale když mu řeknu, že má jít na nočník, tak uteče a tak kadí :sweat_smile: jak píše hup, Tomáš by byl v pokaděný plíně taky týden :sweat_smile: :grinning:

hup, s tím zalovením do plíny mě rozesmálo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@suik já očička otírám skoro každý večer po koupání tamponkem namočeným v převařený vodě :wink: směrem od vnitřního koutku k vnějšímu :slight_smile: ...tudle jsem přemýšlela udělat i vývar z heřmánku a párkrát to vytřít tím jen preventivně....ten jsem používala, když Tomášovi očko hnisalo...
1. říj 2010 v 09:52  • Odpověz
@antana123 držím palečky, aby hematom brzo zmizel a byla si brzo ok :slight_smile:
1. říj 2010 v 09:55  • Odpověz
ahoj holky
na tu rýmu to bylo kapka levandule, kapka eukalyptua kapka tee trea tuším na tamponek a do postýlky pod polštář, ale ne déle jak pět dnů
samotným eukalyptem taky nic nezkazíš....a pokud není teplota tak i ven, at se lépe dýchá

píšete že prckové by chodili s pokaděnou plínou týden a mě by domča spal týden asi nebo co....včera z podvečerní procházky jsem ho budila oblečenýho v kočáře v chodbě v půl desáté.....po 3apůl hod....je mi ho dycky tak líto ho budit...pak ale zabral v pohodě a budil se ve tři, ale pak ne a ne zabrat, tak šel zase ke mně do postele a budíček ráno v sedm....
dopo poplakával, střídavě utuhnul, pak jsem přiložila, tak neprotestoval, akorát jsem předtím když utuh odsávala (nic moc tedy) a tak mu tam moc nezbylo, ale vydržel dlouho, přijde mi že se prsem i začíná uklidnovat.....pokud z něj nemá předtím hysterák :grinning:
noa já vysmahnu kočárkovat...

Jinak tedy my zase nějak málo kakáme...včera ráno po dni kdy vůbec a dneska ještě nic a očividně by to už chtělo....ach jo
Zítra přijedou tchánovci kočárkovat, naši komplet předělávaj pokoj po tom prdnutýkm akvárku, ruplo naštěstí v jiném pokoji, než je psík a menší, tkaže žádná "tragedie" , tak tu budu mít čubinku na starosti, tak nás zítra bude víc než dost :grinning: ale konečně uděláme foto venku s tchánovcema....ještě kočárkovat nebyli...
1. říj 2010 v 10:11  • Odpověz
@laurinka.22 my dáváme vigantol i baby calm přímo do pusinky z kapátka..jak vidí kapátko už špulí pusinku a tak po baby calmu mu tam šoupnu kapku vigantolu a máme to z krku :slight_smile:
1. říj 2010 v 10:12  • Odpověz
hojda,
tak jsem zpět od zubaře, obrousila mě zubní kámen jinak dobrý. Babi zatím hlídala, našt. hlad neměl, tak jsme flašce unikli. Jinak u nás je nádherně, jen ještě trochu chladno a slyšela jsem, že má být od 10. října kolem 20 stupňů, tak to by bylo super. Jinak včera byla noc po dlouhé době dobrá :grinning: Měl dokonce 4 hodinový interval, což bylo super. Pak jsem nemohla zabrat spíš já než on. :confused:

@pet.s : jo jo ty hormony jsou prevít, v tý nemocnici jsem si je teda taky pěkně užila. Tak přeju, ať vás zítra pustí :wink:
1. říj 2010 v 10:16  • Odpověz
@kovalda : jé je hodinka až dvě, to je teda Žadna žroutík. Tak paráda, že pak hned vytuhla :wink:
@laurinka.22 : taky ho dáváme lžičkou, on je ten sap simplex totiž slaďoučkej, nám to taky baštil. Teď máme baby calm a ten mu vůbec nejede :confused:
@lio : náš taky kadil dneska po 2 dnech až teď , tak asi proto babičce pobrekával :confused: , mu to furt nešlo. tak super, že tak hezhky spinká :wink:
1. říj 2010 v 11:07  • Odpověz
ad eukasol - používám ...vím, že ho používají i v některých dětských centrech v době chřipkových viroz ....není to vyloženě pro děti ..no ale když se nakazí, a narve se do nich chemie, tak to taky není výhra, že
ad eukalypt - byla bych opatrná jen na dobu používání ..je to přeci jen silné - takže do týdne max.

@ojo: to jsem fakt ráda, že ses pobavila :grinning: :grinning:
jako nočník u nás vidím fakt za dlouho ...ondra je ve spoustě věcí moc šikovný ..ale v tomhle teda ani obraz ani zvuk
1. říj 2010 v 11:12  • Odpověz
přeju dobré poledne
@beru3nek:no on mi řekl že díky tomu hematomu pořád ještě trošku krvácím chvilkama jednou nic 3 dny a pak zase :frowning2: @laurinka22:no doufám že nebudu muset
@lio:byl to porod snu :grinning: :grinning: :grinning:
@pet.s:držím palce at jdete domů dnes :wink:
1. říj 2010 v 11:35  • Odpověz
Ahoj holky,
všechny vás zdravím! A moc děkujeme za gratulace! :slight_smile: Zkoukla jsem Kovaldinu tabulku...takhle je to pro zatím všechno? To ještě ani ten náš největší nedočkavec Eliška nic? :wink:
Mě nějak po porodu přestal bavit počítač :grinning: , nevím čím to může být.... :wink:
Ve zkratce k porodu: V pondělí večer mi dali první tabletu na vyvolání, v úterý navečer mě začli kontrakce po deseti minutách, tak jsem večer dostala už jen půlku tablety, o půlnoci mi odtekla voda - já myslela, že už to konečně znamená porod - a ona mi sestra dala nějaký prášek a čípky...prý ať se vyspím a naberu síly :confused: ...tak jsem na ní třeštila oči, jak bych mohla spát! - jasně že to nešlo...ale měla pravdu v tom, že to všechno ještě nějakou dobu potrvá...Ráno kontrola, pořád jen na 2 prsty otevřená - no ale kolem desátý mě vzali na sál..píchli oxytocin, kontrakce zesílili na 4 minuty, za chvíli dorazil manžel, tak jsme spolu válčili dál - no opravdu jsem do tý doby netušila, co vlastně slovo kontrakce znamená, byl to masakr, bleee :grinning: V jednu hodinu už jsem byla konečně otevřená aspoň na 6 prstů, tak začli přípravy - klystýr...to bylo asi to nejpříjemnější :grinning: :grinning: :wink: Nejhorší zážitek mám z tlačení, to mi vůbec nešlo, pomáhali mě všemožně, skákali po břiše...měla jsem fakt strach, že to ani nedokážu - no nevím ani jakým zázrakem se mi to podařilo! Pak už bylo všechno super, když jsem viděla a slyšela toho našeho křiklouna :slight_smile: Hodinu mě šili, mám plno vnitřních stehů a asi 5 vnějších. No a na završení toho všeho jsem se pak ve sprše složila.....
Ale dokonce ještě na sále jsem usoudila, že ty bolesti za to všechno rozhodně stáli! Manžel to prožíval asi hůř než já - bylo mu strašně líto to pozorovat - a prý druhý dítě jen kvůli tomu aby nebyla Stelinka sama a třetí že by mě už nedovolil :grinning: :wink: No to ale říká teď, na to určitě brzo zapomene.... :wink:
Dítě máme zatím hodný :slight_smile: ...kéž by nám to tak vydrželo! V noci vstávám tak dvakrát...chodíme spát kolem 11, pak vstávám kolem druhý a pátý...docela si drží tří až čtyř hodinový intervaly. A přes den spí tak 2 až 3 hodinky. Nejlíp když je provětraná, to zatím teda jen z cesty autem...to pak vydrží spát ve vajíčku ještě další půlden, že jí musím budit :slight_smile: Kočárek vyzkoušíme poprvý snad dneska - vypadá to, že je venku solidně.
Já jsem včerejšek proležela v horečkách, jen jsem kojila, na nic jinýho jsem se nezmohla. Nevím, jestli to bylo k nachlazení nebo k prsům. Už se o mě pokoušel zánět, ale snad jsem to obkladem z tvarohu a odstříkáváním rozehnala. Ale kojení je teda bolestivý, fuj! :unamused: Snad přijde okamžik, kdy se to zlepší. Jeden večer jsem při kojení i brečela bolestí...No a kašel teda taky není nic příjemnýho na ty stehy...ale už se z toho dostávám, hlavně když Stelča ode mě nic nechytne...
Moc všem novým maminkám a mimísků gratuluju :dizzy_face: Jsem zvědavá, kdy se dostanu zas do obrazu, co se tu všechno událo! :slight_smile: A kolik těhulek se rozhodlo počkat si na říjen?
1. říj 2010 v 11:51  • Odpověz
autor
beru. jj, ten sabík je slaďoučký, tak si u toho vždycky pomlaskává :slight_smile: jak jí to chutná :slight_smile:
1. říj 2010 ve 12:01  • Odpověz
@daja.had Eliška už má Daliborka taky u sebe :wink: Byl to macek 4,2kg :grinning: KOukám, že sis porod užila hezky dluoho, no hlavně, že to stálo za to a odměna byla sladká :wink: Taky máme spavé dítko, ale dneska jsme dostali od dětské Dr vyhubováno, že jí nemám nechat tak dlouho spát, protože nepřibírá :frowning2: Minulý týden říkala nebudit a teď zase budit - čert aby se v tom vyznal. A koukám, že sis včerejšek proležela v horečkách - já taky - ale od virózy. Nicméně, taky jsem se nezmohla na nic jiného, než nakojit, napít se a spát.

Dr nám minulý týden předepala taky Vigantol, ale koukám, že ho v lékárnách stihly sehnat jen ty, které rodily před námi. Už není k sehnání, stahují ho z prodeje. Jedinou alternativou je volně prodejný MultiTab za 87,-Kč. Teda to mi alespoň tvrdili v lékárně. A dneska se i Dr. ptala, jestli se mi ho podařilo sehnat nebo ne.

No, jak už jsem psala, dnešní KO v poradně nedopadla dobře. Za celý týden ani gram nahoře :frowning2: nestihla jsem sice před KO nakojit a ani v noci toho moc nenapila bo furt spinkala. Ale zas si říkám, že kdyby nebaštila dost, tak toho nemůže tolik pokadit a počůrat, ne?
1. říj 2010 ve 12:13  • Odpověz
@beru3nek: jejda, chudáček má pupeční kýlu.

@lio: tak super, že aku pomohlo na mlíčko, tak snad se i Domčovi zalíbí kojení :slight_smile:

@rennu: jejda, ty si prostě systematicky ubližuješ na rukách, viď? :slight_smile:

@antana123: no hustý teda, ty tvoje výsledky. :unamused:
1. říj 2010 ve 12:37  • Odpověz
@antana123: aha, tak čtu, že se rozhodne do 3 měsíců, tak snad se to zlepší

@lio: díky za optání. Spodek je dobrej, o tom už prakticky nevím a záda, no jsou ještě takový ztuhlý, že se pořádně neohnu a tak, ... No a občas jedna strana zlobí. Ale už to není tak hrozný, jako na začátku, tak už pokukuju po šátku. Když bude čas a záda dobrý, tak bych ho dnes chtěla prvně vyzkoušet, konečně :slight_smile:

@kuchy: tak super, že kočár už je doma a že malý krásně přibýrá a roste :slight_smile:
Máš pravdu, všechna "zářijátka" se moc povedla :slight_smile:
1. říj 2010 ve 12:49  • Odpověz
@hupcza - co máš v plíně :grinning: :grinning: :grinning: - Ondří boduje :grinning:

@lio: jé, ty gelouše jsem neznala, díky

@pet.s jé, tak snad vás dnes pustí
1. říj 2010 ve 13:38  • Odpověz
@kovalda můžu říct, že mi šátek od zad velmi pomohl, to byla úleva......takže to zkus a třeba budeš příjemně překvapená
ad gelovky, není zač, dostala sem tip od kámošky, sice drahý ale koupila sem je a použila sem zatím jedny, bo vyléčily a zatím nepotřebuju....
1. říj 2010 ve 13:52  • Odpověz
ahoj, tady je krasny pocasi, dneska jsme byly dlouho kocarkovat, nakoupit a vyprovodit tatu, musel je to do Prahy a vrati se v nedeli v poledne :rolling_eyes: ... no aspon mi nekdo koupi konecne Vonavou lekarnu a nejaky homeo.
Ja furt cejtim ten krk, ale zkousela jsem ten med s teatree, tak snad to pomuze.

dneska jsem si koupila i aromalampicku, tak premejslim, ze to tu trochu provonim, ale nevim, ten čajovnik je dost silnej.

Mala furt v noci chropti jak cela zoologicka :sweat_smile:

jo a jako kapky do nosu mi PA poradila opět a zase moje mlicko, ale flinkam to a nestiham odstrikavat.
1. říj 2010 ve 14:44  • Odpověz
my si dneska krásně zaprocházkovali na 2 hodinky :wink:, hlad mě vyhnal teda dom :grinning:
@antana123 : tak to nám toho řekli stejně. Já když jsem mu říkala, že pořád špiním, tak mi řekl, že to je kvůli tomu hematomu a od tý doby mám klid, tak čekám co bude až mi praskne :astonished:
@daja.had : tak to sis porod taky teda koukám užila :frowning2: , tak hlavně že je už po a Stelinka je taková vzorná :wink: je krásná. Tak ať je ti brzo líp, to si to taky teda koukám vyžíráš :pensive:
@laurinka.22 : máte krásnou fotečku na profilu :wink:
@lendaw : kdyby neprospívala, tak určitě nemá furt v plíně. Tak po tom, co bude baštit i v noci se váha určitě pohne dopředu. Mě taky v noci moc nechce pít. Vzbudí se každý tři hodinky, ale asi se chce jen potulit :wink:
@suik : tak ať je ti brzo líp :wink:
1. říj 2010 v 15:30  • Odpověz
@daja.had :Ahojky vítej doma :slight_smile: malá je krásná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. říj 2010 v 15:31  • Odpověz
@beru3nek no já jsem včera po té prohlídce krvácela docela dost tak nevím jesti už nepraskl :unamused: :unamused: mám ascorutin 3X2tbl tak snad zabere
holky já jsem tak unavená úplně vyřízená potřebovala bych spát tak 10 hodin aspon
1. říj 2010 v 15:33  • Odpověz
@antana123 to mi povidej, ja jsem ty nespaci hormony po porodu uz nejak postracela. :rolling_eyes: ...jako spime, vcera jsme kyblikovali, nakrmila jsem ji, vyvetrala a usnula jak dudek a spala asi od desiti do tri....jenze ja v ty tri nebyla schopna se probrat, to pak po krmeni uz plakala a rano taky. Ona se da dost rychle udyndat, karp na ni celkem zabira, ale ja ne to uz nemam silu :cry: , rano jsem hodila zakarpovanej uzlicek manzelovi do naruce se slovy "hlidej" a otocila se na druhy bok :rolling_eyes: , jak prastena palici :rolling_eyes:
1. říj 2010 v 15:49  • Odpověz
@daja.had taky te vitam doma, koukam, ze sis taky pekne uzila :frowning2: s tim spanim jsou ale srandisti, ja prvni noc v porodnici taky nemohla za boha usnout, a to jsem nemela skoro zadny bolesti, druhou noc bych i usla, ale to zas neslo kvuli radoby pravidelnejm bolestem :sweat_smile:
1. říj 2010 v 15:55  • Odpověz
@suik jé to se máš já ho nemám komu dát pořád jen brečí když nejí už jsem byla vyřízená tak si malého vzala ségra ven at si odpočinu tak jsem vyžehlila měla bych i v pokoji uklidit ale nemám už sílu asi až zítra než začnu vařit :frowning2: :frowning2:
1. říj 2010 v 15:55  • Odpověz
Ahojky holky,taky sme byli na dlouhé pocházce s kočárkem,i,když počasí je nic moc,ale má být hezky.Já sem dycky jen letmo nakouknu a čučím,kolik máte času i s miminama,musím říct,že s Fílou sem taky měla,ale co sou dva,tak je to záhul.My máme noci nějaký špatný,moc toho nenaspím,ale ,když jde manža ráno do práce na celej den,musím prostě zapnout motor č.2 a jet zas na plnej plyn,s jedním prckem ležícím je to fakt pohoda,to ale poznáte až při druhém dítěti :dizzy_face: Jolanka je přes den vzorná,ale musím si hodně hlídat jídlo,včera sme byli v |Olympii a já si tam v \hypernově koupila takovou malou vánočku a koblih a myslím,že naposledy páč v noci měla malá hrozně bolesti.Já jsem už párkrát použila i baby calm,ale zdá se mi,že to vůbec nezabírá a nějak se mi to malé ani nechce dávat,mi to smrdí :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže masírujeme a cvičíme jak o život.Dost taky pomůže uvolnit teploměrem,to se vykaká a je pokoj.No a v postýlce spí fakt jen když je úplně vyrovnaná,páč jinak tam začne okamžitě tlačit,i,když před chvílí byla zjevně o.k.Nevim co to má znamenat :confused:
Všem maminkám gratulace,doufám,že Eliska bude mít na porod hezčí vzpomínky,než daja :confounded:

@antana123 jjé,chudě,ty si se Šímou užíváš :frowning2:
1. říj 2010 v 16:09  •  3 děti  • Odpověz
holky,taky mají vaše mimina takové vyrážky na pusince?Nejdřív pár potniček po pusině už v porodce a teď asi 3.den samé červené vyrážky,natírala jsem levand.olejem,páč nemám tea tree na recept od Hupcza a myslím,že to docela zabírá...Pamatuju,že Filípek to měl taky jak puboš,ale už nevím přesně jakej týden...tenkrát sem čímsi potírala z lékárny na recept,aler nevedlo to k ničemu tak sem přestala a dnes má malej stejně krásnou pleť.
1. říj 2010 v 16:16  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.