• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@petja Ahojky no dává mi zabrat,poslední dobou nevím co sním chovám ,hladím zpívám,zavinuju a nic jsem zoufala brečí ikdyž je vykakany,vyprděný a najezený,bříško má měkkě masíruju ho a nic nepomáhá nevím co s ním jsem zoufalá :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: snad se to brzo zpravý hladový není hovínka má krásně žluté tak nevím :frowning2: :frowning2:
1. říj 2010 v 16:17  • Odpověz
@petja náš malý má takovou krupičku okolo nosíku ale to má od narození
1. říj 2010 v 16:17  • Odpověz
@antana123 To mě mrzí,nějaký stres asi cítí,buď přes vás,anebo z porodu si ještě něco nese,prostě ten svět hůř bere,vždyť na něj ani nechtěl :grinning: v bříšku chtěl zůstat.A prý dětem chybí v bříšku ještě jeden trimestr,proto ty koliky,pláč a rozmrzelost
1. říj 2010 v 16:22  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 tak to ne,to má jak puboš,fakt vyrážky,ale jen na puse a uších,asi leze z tělíčka něco špatnýho ven
1. říj 2010 v 16:23  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 krupicku na nose ma Sofinka taky, uz od narozeni, toho jsem si hend vsimla. Ted ma na tvaricce par pupinku, zatim jsem na to davala smesku růze, levandule, teatrea a manuka, zrdeny trochu v oleji....jakze byl ten hupczy recept?
ted jsem zas objevila tri puntiky na zadecku :angry: , chudinka, taky mazu vsim moznym, vetram, otiram.

@petja jj, na teplomer jsem taky prisla :grinning: , taky obcas pomuze, kdyz ji konecne natru zadek a chci dat do pliny...ale mozna to spusti nejakej reflex, kdyz to tam natiram. Ja porad nemam zmapoavny co muzu jist a co ne. Ani moc nepoznam, ze breci kvuli brisku...v noci s sebou teda dost sije a tlaci, tak to vim. Masiruju a cvicim, jeste jsem manzelovi rekla, at koupi baby calm v Praze, pro jistotu.

mno, ja musim konstatovat, ze druhy hodne dlouho ne, ona je hodnounka, ale ja na to nejak nemam kapacitu :sweat_smile: , motor cislo dve uz dosel.

@antana123 a zkousela jsi karpa od zacatku do konce? Pevne zabalit do pleny, hlavne ruce k telu, pak polozit na ruku na bok nebo briskou, delat šššš nebo jeste lepe pustit fen nebo vysavac, houpat, natrasat a pak dat dudl nebo svuj prst (ten mi teda spolehlive funguje vzdycky, dudlik zacala plivat) .... ja ten celej postup nikdy nezkousela, vetsinou zabere jen jen jedna slozka sama o sobe. Fen je hit, uz ho mam nahranej v pocitaci, ale seka se mi pak celej pocitac :sweat_smile:
1. říj 2010 v 16:43  • Odpověz
@antana123 no manzelovi ji taky nemuzu dat vzdycky, ale dneska mel smulu :grinning: , i ji musel prebalit, ...
1. říj 2010 v 16:46  • Odpověz
@suik fen nam taky zabira :slight_smile: ale jen po tu dobu co bezi, jak ho vypnu jedeme na novo :astonished:
1. říj 2010 v 16:48  • Odpověz
@suik no svazuju mu ručičky i šššš dělám on je nezmar i můj říkal že na něj nic neplatí dudlík vydrží jen chviličku a prstem ho jen dráždím k dalšímu papání a když mu dám mlíčko tak ho plive tak nevím :confused:
ale co se týče těch zvuků on usíná většinou u elektrické odsávačky na tu je zvyklý od narození
1. říj 2010 v 16:56  • Odpověz
asi na mě něco leze jsem vyřízená bolí mě ruce i nohy navíc hlava strašně no snad nebudu nemocná už jsem si uvařila čaj čekám na mojeho jak přijede a dám mu malého
1. říj 2010 v 16:58  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím se po nějaké chřipce či co, minulý týden masakr, rýma, horečka, do toho buzení, kojení... Ale už je mi fajn, malý má ještě trošku rýmečku. Taky moc nespí, ale manža je zlato, v noci se s uspáváním střídáme, tak se to dá. Trošku nás trápí prdíky, dáváme Infacol, masírujem, cvičíme... Ale dá se to, tak 10-15 minut si pořve, pak se většinou zklidní, pomáhá dudat prst nebo dudlík. Ten jsem nasadila hned po příchodu z porodky, úžasný vynález :grinning: Chci se zeptat, budíte na kojení? Já v noci po 4 hodinách, ale někdy by spal i dýl, což by maminka ocenila :grinning: , ale v porodce říkali nenechávat dýl jak 4 hodiny bez kojení.
1. říj 2010 v 17:59  • Odpověz
tedy ženský, vy ste samý bacily, kam na ně chodíte :-O
já tedy tuk tuk tuk dobrý, zahnala sem to oscilo a dobrý.

co se vyrážky týče. malej ji měl asi druhý týden, beďárky, nejdřív dr říkala že je to novorozenecký akné, a pak přestaly být červené a říkala že potničky..otírala sem to převařenou vodou, říkala dr ničím nemazat, tak sem kráva poslechla, malej se začal loupat a tak mažu normoš od aventu mliíkem na obličej a paráda....
taky je výbornej mandlovej olej....
@antana123 šíma tě tedy pěkně péruje, drobek jeden, a nez,koušela ses poohlédnout po baby masážích? ulevují od bříška, celkově dítko zklidnují, a taky se musíš hodit do pohody ty, furt kmitáš, si unavená ted na tebe něco leze, dítko to všechno vycítí......tak at je brzy líp

baby calm nám zabírá, zkusila jsem ho jako první, přírodní, a nastavuje pusinku jen co vyndám kapátko, a je to taky sladký, sem to chutnala.....
1. říj 2010 v 18:17  • Odpověz
jinak na potničky byl recept:
6 kapek levandule, eukalyptu,heřmánku do lžičky alkoholu, celé smíchat v 1/4 pramenité vody a potírat :slight_smile:
1. říj 2010 v 18:21  • Odpověz
tak jsme tady měli teď dvě hodinky návštěvu, holky z práce, tak to bylo fajn. Šel z ruky do ruky, tak byl tůze rád, po dání do košíčku řev, takže začíná být na tulení docela závislej. Tak doufám, že se mu v manduce bude líbit :wink:
@antana123 . tak to je možný, že ti už prasknul. Mě teda vyšetření i docela bolelo :frowning2:
@suik : taky se mi stává, že je doba než se proberu, kolikrát si říkám, jestli se mi nezdá, že brečí a ono ne :grinning:
@antana123: místo úklidu si dej dvacet, to taky potřebuješ :wink:
@petja : máme dost potniček na obličeji. Taky jsem zjistila, že nemůžu ani koláč cokoliv v čem je prdopeč, to mi za to nestojí pak :confused: Tak ať se u vás ty noci taky zlepší :wink:
1. říj 2010 v 18:23  • Odpověz
holky neska mi končí šestinedělí a Domčovi je 6 neděl ...fíííha to to zdrhlo a teď už to pofrčí tuplem :-O
1. říj 2010 v 18:27  • Odpověz
@lio diky, uz jsem si toulozila, nemam alkohol ani hermanek, ale tata nam snad koupi lih...ikdyz jedentumam, ale do tohojsem namacela stetec,tak honechcipouzivat.
kruci nefunguje mimezernik :angry:
1. říj 2010 v 18:36  • Odpověz
@suik : taky se mu občas uleví, když mu mažu zadeček :wink: můj taky přebaluje vyloženě rád, když je počůranej, tak v poho, když je velká nadílka, volá SOS :astonished:
@antana123 : tal ať nemoc zažehnáš, je toho teď všude plno, jak jsme nevyspalý, tak vůbec všechno chytnem :pensive:
@zvirka : jestli přibírá, tak bych ho nechala. Náš se teda budí sám :sweat_smile:
1. říj 2010 v 18:36  • Odpověz
@lio : letí to jak blázen, nám včera dva měsíce, masakr :grinning: za chvíli budou běhat tímhle tempem :astonished:
1. říj 2010 v 18:37  • Odpověz
@jennymaresova jj, nesmi se prestat, pak je zle...

@lio utikatodesne, co? Ja mam taky pocit, zetodite je cimdalvetsi.....kde jemoje novorozena holcicka :confused:

ja jsem taky necozahnalaoscilem...ale ten krk teda zlobi, bohuzel na to trpim :unamused: , zadna traga, ale nechci aby neco chytla mala....
1. říj 2010 v 18:38  • Odpověz
@zvirka jabych nebudila, me porodni asistentka rikala kojit po dvou hodinach pres den a v noci jak si rekne, treba i vubec. Mno, dvehodiny dodrzuju obcas, jak sirekne, kdyz je hodnaa spi, nebokocarkujem, tak i dyl....aletak trihodky to jsou.
1. říj 2010 v 18:41  • Odpověz
@lio a co jsou ty baby masáže???nemáš náhodou odkaz nebo něco ?????jinak utíká to nádherně
1. říj 2010 v 19:12  • Odpověz
@beru3nek je možný že praskl protože jsem nekrvácela a ted zase jinak taky mě vyšetření bolelo :unamused:
1. říj 2010 v 19:13  • Odpověz
@antana123 : u nás teda byl i sex docela bolestivej, tak nevím jestli nemám zas nějákej zánět. Jsem na to trpěla i před těhu docela často. To mě taky pak vždycky bolelo. A císařem to určitě nebude:astonished: Nevíte někdo o něčem, co zabírá na kvasinky a může se při koju? K mudr se mi teda vůbec zatím nechce, ale jinak mě to nebolí
1. říj 2010 v 19:23  • Odpověz
@beru3nek no u nás sex ještě neproběhl uvidíme ještě se necítím antoko mám tal snad do toho brzo půjdeme a bude to ok :wink:
1. říj 2010 v 19:25  • Odpověz
@zvirka : Ahojky, tak čtu,jak válčíte.... já teda nebudím, už jsem včera psala :wink: Loni,když byly potíže s kojením a Maty málo přibíral jsem budila, na povel dětské doktorky,abych ho vykrmila... :slight_smile: ..... ted malý Tobi přibírá krásně, nabaští se třeba mezi 22 -23h, já chodím spát později :grinning: a pak spinká a vzbudí se až mezi 3-4h,zase se pořádně nabaští a spí no do 7:30 :grinning: :grinning: :grinning: Jsem ráda,že tak hezky spí,vyspíme se tak všichni,malý je spokojený, tak by byla škoda ho zbytečně budit...když má hlad ,dá mi to najevo sám.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. říj 2010 v 19:29  • Odpověz
@suik, @beru3nek Díky, taky bych ho nechala nejradši spát. Přibírá, spíš se bojím kvůli dehydrataci. Jo, holky, kdy Vám vypadaly stehy? Já je furt mám... :confused:
1. říj 2010 v 19:31  • Odpověz
@kuchy Ahojky, ta to taky prubnem, takové spaní bych taky brala. Nejvíc mi vadí to hodinové uspávání po kojení... :sweat_smile:
1. říj 2010 v 19:32  • Odpověz
@zvirka : tak to znám, tak to bylo loni s Matýskem :frowning2: ...za to Tobík je zlatý mim :wink: i, nabaští se ,pomazlím ho, dám dudlík a spí :wink: :wink: :wink: Je fakt straaašně hodný, možná i,ž e nejsem taková ze všeho vyjukaná a ve stresu, jsem v klidu, kojení
jde tentokrát fajn, cítím se super, vše zvládám,...a on cítí pohodovou mamču a je v poho :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Snad to vydrží i dál...
1. říj 2010 v 19:39  • Odpověz
@antana123 : já se na sex už i těším, čekám jen, až vypadne ten žilní steh....prý se vstřebává déle a kontrolovala jsem ho,ještě je tam ...neřád....loni to i po 12 stezích šlo docela fajn...tak letos to bude jako by se nerodilo :grinning: :grinning: :grinning: Doufám.
1. říj 2010 v 19:41  • Odpověz
@lendaw: jj, taky mne napadl Eucasol od Justu. Mám ho doma, bohužel k mamce jsem ho nevzala, protože mi nenapadlo, že budeme mít rýmu.

@lio: to je dobře, že to bylo nějaké menší akvárko a až na vytopení bytu jejich a sousedů se "nic" nestalo

@beru3nek: závidím, že máš za sebou zubaře, to mne to teprve čeká a jen zubní kámen to určitě nebude.
Dlouhý intervaly závidím :slight_smile:, ale u nás ten interval hodina až dvě byl taky vyjímečnej, si myslím, že si možná potřebuje sosnout na žízeň, jak má tu rýmu.

@daja.had: no tak paráda, že Stelinka tak krásně spinká a porod sis teda "užila", ale pravda, stojej za to, viď :slight_smile:
Eliška se mimča už dočkala, ale poslední 2 holčiny nejosu doplněný, nestíhám.
STelinka je krásná.
1. říj 2010 ve 20:03  • Odpověz
@lio: no vidíš, je fakt, že teď už záda namáhám i tím, jak malou nosím a držím třeba u koja a tak, tak třeba šátek "doléčí" zbytek :slight_smile:

@suik: jé, do nosánku teda taky mateřské mléko? No to je dobrý nápad :slight_smile:, my vytíráme buničinou se slunečnicovým olejem, zatím. No, tak se budu muset naučit odstříkávat a zkusím použít tedy ten všelék - mateřské mléko :slight_smile:

@petja: no, zatím mám veget, protože mám jen jedno dítko a jsem u mamky, která se postará o vaření, úklid, praní i žehlení a stejně mi přijde, že nic nestíhám a jsem unavená. Tak tě velmi obdivuji, že najdeš sílu.
Jinak, malá má po tvářičkách občas pupínečky - nejdříve měla potničky a teď mi přijde, že od mlíčka a tak ... na obojí mi zabírá bepanthen.

@antana123: to mne mrzí, že je Šíma takový rozmrzelý. Snad to přejde v těch 3 měsících (až doplní ten poslední trimestr - dle Karpa)
1. říj 2010 ve 20:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.