• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@zvirka: jé, spí déle jak 4 hodiny, to neznám :slight_smile:
Hlavně, že už jsi bacila zažehnala, už bude líp.

@lio: gratulka ke konci šestinedělí a Domčovi k 6 týdnům.

My máme dnes 3 týdny, to je fakt mazec, jak to letí. Tak já běžím, Žanda se hlásí o jídlo :slight_smile:
1. říj 2010 ve 20:18  • Odpověz
Ahojky, tak manža odjel přes noc. Jde se skautíkama takovej noční pochod 15km trasa, ale oni vždy zabloudí a jdou mnohem víc km :grinning: :grinning: Tak budem sami doma.
ad pupínky Míša měl nejdřív krásnou pleť, pak ty beďárky kolem nosíku a teď má po obličeji takový červený pupínky..něco jako potničky, ale pomáhá bepanthen
@beru3nek tak to můj nepřebaloval zatím ani jednou a moc se k tomu nechystá. Ale já zatím neodjela z domu na dýl, takže nebylo třeba aby přebaloval :slight_smile: ale jednou ho to stejně čeká :slight_smile:
@lio letí to hrozně ...
@antana123 @beru3nek mě teda vyšetření na KO po 6tinedělí bolelo :frowning2: jinak první sex po porodu taky docela bolestivej, ale koupila jsem lubrik.gel a teď už je to paráda :wink: :wink:
@zvirka já ani nevím, kdy mi vypadly, nějak jsem to nezaregistrovala
@beru3nek super zubař :slight_smile: to ti závidím. Já se objednám příští týden, tak uvidím, kdy mi to začne...
musím letět, míša tam nějak řve ...
1. říj 2010 ve 20:18  • Odpověz
Ahojte holky, dnes jsem koně ještě nezapla. Byli jsme přes den v laktační poradně, bo jsem se chtěla zeptat na to blinkání a jak pohodlně kojit v sedě (moc mi to nejde) a nechala jsem si ho zvážit bo u pediatra jsem byla jen v týdnu a půjdu až po šestinedělí. tak za poslední dva týdny přibral 800g a to týden po propuštění 500g. takže už jsme přibrali 1,3kg celkem a jsme na 4800g. takže prý blinkání nemám řešit, když očividně prospívá.
no nic, teď nám trochu plaká, vzpomněl si že je večer a že je jeho čas. tak jdem muchlat.
1. říj 2010 ve 20:21  • Odpověz
Ahojky, tak mi jsme měli krušnou noc, od půl 12 do půl 3 byl k neutišení, 3x jsem kojila, nosili jsme a nic :cry: Dneska jdu nachystat ten dudlík, a uvidím...
Jinak jak to máte s koupáním, koupete každý den? A ve stejnou dobu? My ho asi budeme muset budit, nebo nevím, jak to vyřešit :astonished: A jinak jakmile ho vyslečeme tak začne hystericky řvá, takže koupání je u nás velký řev :fearful:
Já už sedím, ale pořád to cítím, jakejsi steh mi vylezl, tak uvidím, co se z toho vyklube...
Tak zatím...
1. říj 2010 ve 20:25  • Odpověz
@kovalda : my máme přesně 2 týdny :wink: :wink: :wink:
1. říj 2010 ve 20:31  • Odpověz
@antana123 : my taky na to vlítli až po 7 nedělí :grinning: , myslela jsem, že to bude teda na pohodu a ono ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@kuchy : super, že je vše o.k. a že máš zlatý kluky :wink:
@kovalda : jo jo, to bude tou rýmou. Tak ať je brzo po rýmě a máte pohodovu noc :wink:
@kovalda : hezký 3 týdny, fakt fofr jak to letí :slight_smile:
@hanncca : tak mě ho jednou předal nepřebaleného, měl tam zrovna vyjímečně nadílku, prý ho to nenapadlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: se kouknout, vtipálek. Taky jsem koupila gel a taky nic moc. No budu muset asi k dr. když se to nezlepší pro nějákou mastičku.
@suzete : tak super, že prospívá. Já teda kojím jen v sedě, v leže mi to nejde a taky si u toho nepřijdu něják extra pohodlně. Prostě máme malý blindili, no
1. říj 2010 ve 20:33  • Odpověz
@suzete tak to je dobře, že prospívá!! Já dávám ještě ten nutriton, je to přímo pro děti, co blinkají. Buď smíchat s MM nebo po lžičce před a v průběhu kojo. Někdy blinká, někdy ne. Ale teď bych řekla, že je to lepší. I to, že jsem mu podložila matraci a kojím častěji, ale kratší dobu.
@discreet koupu každý den, asi 2x jsem nějak nestíhala, že jsem jen otřela vlhkou žínkou. A koupu tak mezi 18-20, jak vyjde krmení (kojím po koupání)
1. říj 2010 ve 20:34  • Odpověz
@beru3nek já se vždy snažím přijet, aby nemusel přebalovat. Většinou přebaluju před kojením, pokud teda nebrečí nebo hodně nesmrdí, to přebalím samozřejmě taky. Mně gel pomohl. "Kdo maže, ten jede :slight_smile: :grinning:
@suzete @beru3nek jinak ještě ke kojení. mně učili kojit polohu tanečníka. Ale takovou tu "klasickou" polohu vsedě...to moc nezvládám, to nám nejde...a v leže jsem to zkoušlea jednou a to vůbec nevím, jak na to
1. říj 2010 ve 20:40  • Odpověz
@discreet : my to střídáme s omýváním žínkou. A topíte u toho? Jak jim je zima, tak je to s řevem. Dneska chudáček měl taky teda husinu. Náš dudla moc nechce :frowning2: My ve stejnou dobu moc bohužel nekoupem, nám to nevychází s tím cvíčem a kvůli jídlu nikdy na tu určitou hodinu. Budit ho taky nechci na koupání
1. říj 2010 ve 20:45  • Odpověz
@hanncca : :grinning: , to vůbec nevím co je poloha tanečníka, to juknu na net. No v leže ani ťuk u nás, jak mám velký prsa, tak mu to něják nejde.
1. říj 2010 ve 20:47  • Odpověz
tak malej se neprobral po vložení do košíku, tak to jdu rychle taky zalomit :grinning: dobrou
1. říj 2010 ve 20:52  • Odpověz
tak na potničky mám tu směsku, co jsem psala ..zabralo hned ....ale dnesk ase zase objevilo něco málo, tak použřiju znovu

@antana123: teda to máte trápení - no tohle asi jenvydržet ..zkoušela bych nějaké klidnící olejíčky - to nemůže škodit (mandarinka, levandule..)...masáže a pro tebe krizovky
@suik: na tu směsku stačí i slivovice nebo vodka :wink:
@lio: koukám, že si směsky poctivě zapisuješ :slight_smile:
ad buzení - už jsem se rozkojila, veru přibírá 1/4 kg za týden, takže už jsme buzení taky zrušily ...
@kuchy: taky mám pocit, že veru je naprosté zlatíčko ...měla jsem teda pocit, že ondatr je moooc hodný ...ale evidentně tam byly rezervy ...a ty vykryla veru :slight_smile: ...
1. říj 2010 ve 20:53  • Odpověz
@beru3nek Topit topíme, ale jak se přiblížíme k vodě je zle :unamused:
Teď jsem na netu našla polohu na tygříka, tak budeme trénovat :wink:
1. říj 2010 ve 20:53  • Odpověz
@beru3nek to je pro nedonošený děti nebo co maj malou bradičku. a jakou polohu praktikuješ ty?
1. říj 2010 ve 20:58  • Odpověz
@discreet: koupu denně - v rámci rituálu - ve stejnou dobu ...spojuju to s ondrou ....klidně i vzbudím ...a jedeme vždy stejný postup ...užb se mi to jednou osvědčilo :slight_smile:
pokud křičí, nenímu zima ..já na koupání přitápím ....taky mu může být velký ten prostor kolem, takže bych ho okamžitě zabalila do plíny a v ní i koupala (dělal jsme to tak s ondrou - neplakal mi pak ani u jednoho koupání)

ad poloha u kojení - si vzpomínám, jak mi mamka (už jsem psal, že je laktační poradkyně) říkala u ondry, že ho držím jak prase kost, ale když nám to vyhovuje, tak proč ne ..čert vem polohy :grinning:
třeba na holky, co kojily jen v leže jsem na cvíču koukala jako blázen ....ono pak se dá dost těžko někam vyrazit ...je to hrozně omezující ...moc jsme nechápala, proč to nějak nezkusí natrénovat ..no ale proti gustu ....
1. říj 2010 ve 21:00  • Odpověz
@discreet taky koupu denně ve stejnou dobu plus minus (vždy v době od pul sedme do půl osmé), někdy poplakává při vyslíkání, pak je strašně hodný v kyblíku a pak vříská, když jde ven - při osušení a při masáži. vůbec nevím, proč u toho tak vyvádí, chtěla jsem aby se mu to líbilo. ale dnes poprvé byl hodný i u masáže, ale to se asi jen spletl.

my jsme na sexik zatím nevlitli, sice poranění nemám a už skoro dva týdny ani nekrvácím ani nešpiním, ale jsem teprv měsíc po porodu a čekám na kontrolu po šestinedělí u gyndaře. při propouštění z porodnice mi na utz našla velkou sraženinu, prý až velikost mandarinky, a že určitě vyleze bud celá nebo po částech, a nic. tak uvidim, jestli to zmizlo nebo co.
1. říj 2010 ve 21:09  • Odpověz
@beru3nek mám taky velká prsa a vleže mi to jde nejlíp. právě se snažím natrénovat ty sedící polohy. jako jde to, normálně nakojím, ale není mi to moc pohodlné. takže v terénu to zvládnu, ale doma mi vleže vyhovuje nejlíp.
1. říj 2010 ve 21:12  • Odpověz
@suzete: ad vytahování - mi vždy začli oba nabírat, když jsem vytahovala moc rychle ....jako když jsem s nimi udělala prudký pohyb vzduchem, tak je to asi ochladilo ....ale když manipuluju pomalinku na ručník, je to ok ...já si myslela, že rychle rychle, aby byl zabalený ..a prd - přesně naopak
masáže byla první dny taky s brekem ...takže jsme jela každý pohyb jen jednou, postupně jsme přidávala a dnes jsme na sérii po třech ....a v očích nekonečné labůžo :slight_smile:
1. říj 2010 ve 21:20  • Odpověz
@antana123 to sou masáže miminek....kontakty mám ale po Praze, to je ti asi k prdu....

@suik no, přesně to jsem si říkala neska u krmení, jak jsem ho držela, že už ho neobsáhnu jednou rukou, ale už mi přesahuje a na přebalováku je taky delší....strašnýýýýý
@beru3nek fuj kvasinky, na ty sem trpěla kdysi, díky nim jsem omezila cukr, bílé pečivo, a sladké a mám klid, bohužel něco na ně neporadím, ničím sem neléčila, krom předepsaných čípků od mudr...
@zvirka stěhy komplet zhruba do třech a půl týdne jsem byla bez...
1. říj 2010 ve 21:21  • Odpověz
@hupcza aha, tak to taky zkusim zpomalit, bo s nim valim rychle rychle, at mu neni zima. ale mam to akorat metr a pul na prebalovak, a v mistnosti teplo, kolem 26stupnu, na koupani mu pritapim.
1. říj 2010 ve 21:23  • Odpověz
@suzete: no já to dělala taky tak ..jako šup šup, abych ho už zabalila do teplého ručníku ...jenže on ho asi ovanul ten vzduch a byl bekot ....ve vaně vždy klídek ..pak tohle a pak se zas uklidnil ...no a vymyslela jsem toto ...a zafungovalo ..třeba to bude ono i u vás
1. říj 2010 ve 21:29  • Odpověz
@hupcza No tak já jsem taky neschopná mamina, co kojí jen vleže :sweat_smile: Zkoušela jsem vsedě jednou, málem si zlomil vaz, chudáček, jak šel po prsu a já nebyla schopná nás napolohovat.... Ale nastudujem, zkusíme, snad to půjde.

Ke koupání - koupu obden, v porodce říkali jednou za 3 dny, dětská každý den, tak jsme udělali kompromis :wink:

Vyrážečku máme taky, prý to zmizí, mažeme nějakou mastičkou z lékárny, míchanou, předepsala nám dětská.

Na sexík se taky už těším, ale bojím bojím, mám pořád stehy a při sprchování je to na dotek docela citlivé, odvážila jsem se sáhnout tam až včera, jinak jsem zatím jen sprchovala... Ale ještě je čas, rodila jsem před 17 dny.
1. říj 2010 ve 21:34  • Odpověz
Dneska taťka konečně zapíjí malého, jak jsem byla nemocná a psychicky docela mimo, asi ty hormony, tak nechtěl dřív. No snad nám dorazí v nějakém rozumném stavu, abych tu neměla dvě nepohyblivá nemluvňata :sweat_smile:
1. říj 2010 ve 21:36  • Odpověz
@zvirka: to není o neschopnosti ..jen jsem si říkala, jestli by jim nestálo za to si pozvat třeba lp než se iks měsíců omezovat ...že si dle mého zbytečně komplikovaly život

ad koupání - to naše koupání je teda jen mytí ve vodě s kapkou levandule ..žádné mydlení nebo tak
1. říj 2010 ve 21:37  • Odpověz
@hanncca no tak takhle se mi tedy na tu KO po šestinedělí chce, když to všechny bolí.....tak to jsem zvědavá na sebe tedy :-O
@discreet nekoupu každý den, ob den, ale každý den otřu žinkou podpažíčko, krček, obličejík - bo se potí při hysteráčku a tak ...denně ted meju prdelku....ale dneska jsem vydrbala a navoněla , oboje v uvozovkách, bo zítra bude velká návštěva, tak at nejsme čuňátka...
@kuchy jéé další páteční mimí :slight_smile:
@hupcza jj zapisuju :slight_smile: pak to tu hledat....sem si nenapsala tu masáž a ted vím kulo, takže spíš tak hladím dle intuice, než nějaký tahy a tak...
nám se koupání líbí, je to malej vodníček a řve když suším a jak říká Hup, jdu na to rychle, honem honem do ručníku a tak..zkusím zpomalit .-)
JInak "kojím" v sedě, a držím asi jako prase tu kost :grinning: ale vyhovuje, zkoušela sem i tanečníka ale vyhovuje mi spíš klasika, kdy ho mám položeného na klíně nebo v ruce, než si stlát za sebe aby byl v rovině a cítil se bezpečně....
v leže sem zkoušela, ale nemám moc prostor pro manipulaci s ním (dyž hysterčí a tak) takže jen sedím u toho.
Neska se tak hezky přisával, ale mlíko nám zase uteklo za roh, dva dny to bylo mizerné s přisáváním a je to hned znát, tak snad se konečně sehrajem :-Omamča se mě neska ptala, zda s tím praštím, řekla jsem že na to je času dycky mraky, takže ne .
Jinak já neska budiloa po prochajdě v podvečer, koupala, masírovala, krmila, manža uspal a já vezla mamču dom, takže půjdu chrupčit, dokud malej spí, budit ho už nebudu....
mějte poho večer a klidnou noc a poho víkend
1. říj 2010 ve 21:40  • Odpověz
@hupcza ještě dotaz.....chápu v rámci rituálu koupání masáž krmení ve stejnou dobu....a máš nějaké vyjímky, kdy je to jinak? (návštěva nebo co já vím)...a mám i procházky přes den mít vždy ve stejnou dobu? v tom totiž furt nemám systém....
1. říj 2010 ve 21:44  • Odpověz
@lio: tak prdelku myjeme tak 6x denně :slight_smile:

ad kojo ...si vzpomínám, jak jsme byly s kámoškam kočárkovat, pak jsme všechny posedaly na lavičky a začaly kojit ...a kolem šla paní s kočárkem a prý: vy jste jak spojené mlékárny ....a sedla na další alvičkua začala kojit :grinning: :grinning: ...jak reklama na mm :grinning:
1. říj 2010 ve 21:47  • Odpověz
@hupcza jako to kakáte 6x denně? ....my už jen jednou :-O
no tak spojené mlékárny u mě nehrozí....tuhle sem v lesoparku obdivně koukala na kojící mamču na lavičce, prošla a povzdechla, proč nemůžu taky....no jo tak nemůžem mít všechno asi no ...
1. říj 2010 ve 21:49  • Odpověz
@lio: já rodím kakavé děti ...ondra kadil u každého koja a to jsme kojili co hoďku a půl - to byl mazec ...a veru je teda trošku míň kadivá ...ale taky do 1x denně máme daleko

jsou horší věci na světě :wink:
1. říj 2010 ve 21:51  • Odpověz
@hupcza no my taky byli jak průtokáč u krmení, a ted za poslední týden, jednou denně ...
jj sou horší věci..ale stejně ...
1. říj 2010 ve 21:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.