• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@suik: aha, já myslela, že to je nějakej překlep a ono ne, ono je to hudba :slight_smile:
A na ten úvaz máš někde návod? :slight_smile: Já zkoušela kolébku s křížem uvnitř, no docela to šlo, ale hlavičku jsme měli nějak nízko a tak ... no a taky jsem ji vzbudila tím, že jsemji tam vkládala, takže úplnej úspěch to nebyl, ale propadák taky ne :slight_smile:. Ale ještě snadnější úvaz by se šiknul :grinning:
Jejda, když se ti motá palice a jsi sama doma, tak opatrně a dej si třeba kafčo nebo zelený čaj, ...
2. říj 2010 ve 14:22  • Odpověz
Ahojky tak sem si sem odskočila na chvilku než se malí vzbudí a budeme papat :slight_smile: pak pujdeme ven na procházku tak jak ostatně každý den kolem te páté hodiny :- malá šla ted na hokej a na autogramiadu a tak pujdu ven z malím sama :slight_smile:.Holky mají ti vaši mrnousci taky takový zvik,večer když se mi budí na kojení tak nemuže zabrat a tak brečí a pak teprv usne no ja nevím ale je to mazec jak mi pořát tak brečí večer :frowning2: a to podotýkám že je napapaný a přebalený a stejnak brečí :frowning2:.Jinak ja už fakt nevím co s tím očičkem budu v pondělí volat doktorce jak se to nezlepší protože mu to furt hnísá a dneska jsem vytlačila masírováním spojivky pěknou kupu hnisu no je to mazec je mi ho až líto a to už má 18 dnu co mu to hnísá :-/@suik jo tak na kojení to taky spotřebujem plinečky taky nám teče mlíčko všude :dizzy_face: jak to myslíš kalhotkový pleny?ja mám látkové plenky normální a ty vkladam do pamprsky.
@hanncca jo tak to jo :slight_smile: no ja jeden den obtírám vodou a jeden den koupu jak už sem psala a to koupu s micím gelem ale jak obtírám tak jen čistou vodou :slight_smile:.
@ojo mně se teda malí taky loupe a mazala jsem ho jak sme přišly domu avirilkem ale sestra jak přišla za náma domu tak říkala že ho nemám ted mazat olejem ale mlíkem,že mlíko více promastí než ten olejíček a mužu říct že mněla pravdu protože se mu to už zlepšuje :slight_smile:
@suik ja teda peru taky v persilu a nemužu si nějak stěžovat :slight_smile: tobě ta vůně vadí? nebo pročpak neparfemované prací prášky?No s těma nožičkama cvičíme taky :slight_smile: a z vytahováním z vany no tak to sme asik z holkama stejně rychle rychle at mu není zima a zabalit :grinning:
@suik no mně kojo polštář vyhovoval ve špitálu a kojilo se mi s ním dobře ale doma ho nemám a myslím že není potřeba ho pořizovat ono se to dá zvládnout i v leže to kojení :slight_smile: polštář je promně drahá záležitost :slight_smile:
@trexx25 skus ty kloboučky na to kojení pokud tě bolí prsa oni sou fakt super :slight_smile: a s tím plakáním myslíš že pláče hlady?nebolí ji třeba bříško ? bobek malí a už taková rímečka :-/ brzo at se stoho dostane :slight_smile:
@antana123 juuuuu velká gratulace :slight_smile: krásné miry má :slight_smile: tak poslední holčina je na světě to je super hlavně at se nám všem daří a rosteme a rosteme jako z vody :slight_smile: už sme si všechny prožily ten krásný pocit porodu a ted už si užíváme mrnousků našich :slight_smile: :dizzy_face: jo jinak porod za odměnu to je jaký :grinning: :grinning: :sweat_smile:
@trexx25 ja teda tři litry nevipiju ani za boha,to spíš více sním než vypiju :slight_smile:))) a piju spíš čistou vodu a nebo ze štávou sem tam čaj k večeři a skoušela sem i černé pivo ale to mi na mlíku nepřidalo ,držím palečky at se vám kojení rozjede a malá je spokojená :slight_smile: no a s koupáním myslím že to je na každé matce jak koupe ono každá si vytvoří svuj rytuál ne :slight_smile: no ja se ted loučím kouknu sem zase později jak to pujde tak zatím papa
2. říj 2010 v 15:14  • Odpověz
2. říj 2010 v 15:18  • Odpověz
@lucinecka222 jj, myslela jsem latkovy kalhotovy pleny, ty pouzivam nejvic, ty obyč čtverce mam naskladany ny novosklad, ale uz nam to nestaci, pouzivam to jen kdyz chci ulevit prdelce, musim ho ale rychle vymenit.

jj, me vadi ta vune a to jsem mela vzdycky rada vonavy pradlo.

polstar jsem pouzivala na spani, takze si svoje odslouzil, jinak jsou lepsi moje ruce, neebo lezet.

2. říj 2010 v 16:34  • Odpověz
@suik Co jít s malou na vzduch?Ty bys provětrala hlavu a ona by se určo zklidnila.To já teda nemám takový starosti s mimi,že by plakalo nějaké hodiny v kuse,jak zapláče hned reaguju a má to zpětnou vazbu,neplakala nikdy dýl,jak 5min a to už sem z toho špatná :cry:
@kovalda,já malého nosím v takové kolébcehttp://www.youtube.com/watch?v=NsjCOWXVhiw&feature=related
,mám dlouhý šátek,takže co popisuje suik je fajn,ale mi pak zbyde moc látky nazmar..
nebo taky nosim v kříži s kapsou venku,ale to přidržuju hlavinku a myslím,že je to pro starší děti asi,co už samy drží hlavičku.Nebo se dá mimi otočit aby vidělo před sebe...
malému jsem zkoušela dávat borax na ty děsy v noci,pak 3dny byl úplně klid,takže to někde zafungovalo,ale už se zase budí,takže asi ne to pravé ořechové.Autopatii nechce,ta by mu zabrala každopádně,ale co,nutit nemá cenu...
@suik já používám novosklad hodně dflouho,moc mi vyhovuje,akorát s větším rozměrem plíny,,mi na toho draka moc nevyhovuje...

@lucinecka222 zkus kapat do očička mateřský mlíko...
2. říj 2010 v 16:58  •  3 děti  • Odpověz
@petja no asi jsme mely jit, uz je pozde, za chvili bude tma :rolling_eyes: .... jsem cekala, ze si spolu dachnem, nabastime se a pak vyrazime se provetrat. Ona jako nebreci v kuse, taky to jsou chvilky, delsi, kdyz jsem si sla urvat neco z lednice, kdyz ji uklidnim tak za cvhili znova, cumakuje, krouti se a nespi, pred chvilkou usnula, ale uz je zase neklidna. Dneska to nejak nedavam. Stacilo by mi, kdyby jen dve hodky byla hodna abych si mohla dachnout. Me ten nedostatek spanku nejak drti, a to v noci celkem spime :cry:
2. říj 2010 v 17:58  • Odpověz
@petja ja ten zbytek latky omotam jeste kolem sebe a natahnu pres ni, tak je jeste pevne upevnena a ja jsem taky zakryta, tak mi to moc vyhovuje.

a co mas na novosklady? Ja mam obyc ctverce, Kikko eco lux, davam tam vetsinou uz jen separacku a nebo bambusovou vkladacku.

taky se ji na prdelce objevily cerveny pupinky a je jich cim dal vic :rolling_eyes:
2. říj 2010 v 18:01  • Odpověz
@petja jů, ty odkazy jsou super!
2. říj 2010 v 18:07  • Odpověz
koukam, ze jsem ten kriz kapsou ven delala uplne jinak a blbe
2. říj 2010 v 18:11  • Odpověz
tak jsme šli s taťkou na obídek, pak se stavila babi a je večer. Hrozně to letí, jen se bojím teda noci, protože opět den malej prochrupčil :grinning:. Taťka se nám vrátí z práce až k ránu, tak jsem zvědavá jak se malej v noci pochlapí. :sweat_smile:
@lucinecka222 : to je divný, že tě tak bolí to břicho, kdybys byla po císaři, tak to jo ale po normálním porodu je to divný si myslím. Jo to jsem taky zkoušela kojit přes kloboučky, ale jak mě mlíko neteče takovým proudem, tak mu šlo hrozně špatně tahat. Najednou mu ten pupík hodně vylezl ven, toho by sis všimla. I mamka dneska na něj koukala co to tam má. Na netu jsou i obrázky.
@hanncca : náš kadí tak obden, max. jednou denně, zato nálož :grinning: Jakmile je to obden, tak se kroutí, se mu nedivím.
@suik : díky za rady :slight_smile: , když já nemám pocit, že bych měla kvasinku jen to bolí prostě při sexu a na to mě pak vždycky zabrali nějáký čípky. Tak ještě zkusíme, a kdyžtak zajidu. Vůbec se mi teda nechce. Mě napadlo, jeslti není i lubrigel s tee trea.
@lotyna : taky nevím, jestli tygříka dělám správně. Někdy v ní taky pobekává.
@lotyna : rozumíš tomu dobře, my je máme teda nejvíc na obličeji :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lendaw : fotbalovou mě taky v nemocnici ukazovali, ale museli mi ho tam narafičit a kojo polštář v nemocnici byl super, doma mám úplně jinej a to není už ono.
@trexx25 : my když odcházeli z nemocnice, tak měl Adámek 3060 a měl vypít 60-80 ml. Takže jsme taky museli pořád vážit a dokrmovat,aby měl aspoň tu 60 ku. Teď váží cca 4500 a pije těch 80, dneska dal 130 to ho ale bolelo bříško. Já piju kojo čaje celý den, dělám do konvice, prokládám to meltou. Gravimilky piju od začáku, homeopatika jsem zkusila a když je nejhůř dám skleničku černýho piva, to bych řekla, že mi pomohlo. Ještě vývary jsou výborný. Tak ať se ti to rozjede, taky jsme se s tím natrápili a doteď když se nevyspím tak mám míň mlíka. A ještě nám říkali, nedávat pít tak často cca po hodině a míň, to mlíko nestihnou strávit a kvasí jim, takže jestli to taky není tím.
@hanncca : tak hlavně že se jim nic nestalo, je to teda ale pech :cry:
@petja: tak fajn, že taťka umí takhle krásně uspávat a ať přestanou Fildu trápit ty noční můry
@laterna: velká gratulace k poslednímu zářijátku :grinning:
2. říj 2010 v 18:31  • Odpověz
@suik : našeho to nebaví samotnýho kdekoliv zjišťuju. Jak je v náručí tak je spokojenej :grinning:
@lucinecka222 : tak to je blbý, že vám ty léky na očičko nezabírají. Tak a´t máte brzy pokoj :wink:
2. říj 2010 v 18:36  • Odpověz
@beru3nek jj, presne tak, furt se musi neco dit a to pak usne....

chjo, ten zadek ma pekne zpruzenej, tak mi tu ted lezi polonaha, jen s plineckou a vlozkou z hedvabi, tak cekam, kdy si to pokadi :rolling_eyes:
2. říj 2010 v 19:34  • Odpověz
@suik : chudinka, bepanten jsi nezkoušela? Mě se tak nechce ven, což o to sama se psem bych šla, ale ještě strojit a budit malýho :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Mamka mi říká, ať ho nechám doma, že jsem doma za dvě minuty, když já se bojím :frowning2:
2. říj 2010 v 19:37  • Odpověz
@petja: jj, taky mám dlouhý šátek a přesně tenhle úvaz jsem zkoušela, ale asi jsem ji dala moc nízko či co.
No zkusím zítra znovu :slight_smile:
2. říj 2010 v 19:49  • Odpověz
@suik: jé, super nafoceno, zkusím taky :slight_smile: Chci už co nejdříve šátkovat, ať mám volné ruce :grinning: Dnes jsem dělala zeleninový salát asi 2 hodiny

@trexx25: jak píše beru3nek - důležitý je, jak je na tom mamka - aby byla v poho, odpočatá a dobře najedená a napitá, pak by se mělo mlíčko hezky tvořit. Ale pak je samozřejmě tisíc věcí mezi nebem a zemí, ... :slight_smile:

@beru3nek: oni ty děcky prý kolikrát lépe spěj, když se i přes den vyspali, tak ať máte klidnou noc :slight_smile:
Taky se bojím malou nechat doma samotnou. Jen jsem byla schopná vylézt na zahradu, ale to tak na minutu a už mažu zpět :slight_smile:
2. říj 2010 ve 20:18  • Odpověz
@suik mě tu holky radily na opruzenej zadeček sudocream (taky nás trápily opruzeniny) a zabralo přes noc.
@beru3nek jj, hlavně že se jim nic nestalo. každopádně oprava 4000kč min. :frowning2: Náš včera právě téměř nekadil, tak jsem večer použila rekt.rourku a pomohlo. Sláva přebalovacím podložkám :grinning: :grinning:
2. říj 2010 ve 20:23  • Odpověz
ahojky jsem zpět a šťástná že to je za mnou
2. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz
@trexx25 ja bych si s tim nedelala takovej stres, uplne bych se vykaslala na vazeni, pred kojenim si udelej horkej caj a behem kojeni ho pij, taky pred kojenim je dobra horka sprcha a prso - hlavne bradavku namasirovat, taky tesne nez das do pusinky, tak trochu odstrikej, lip to pak tece :slight_smile:

ad koupani - my se snazime koupat kazdej den mezi 7 a 8 a pak ukladame do uz vyvetrane, zhasnute loznice do postylky, ale treba dneska jsme byli na dlouhy prochazce, pak opravdu dlouho hodne pil a pak uplne vytuh, tak uz jsme ho na koupani nebudili a rovnou ulozili :slight_smile:
2. říj 2010 ve 21:03  • Odpověz
Ahojky,
holky bolí vás některou prsa při kojení? Já teda od včera při kojení brečím bolestí...jsem úplně zoufalá při představě, až se Stelča zase vzbudí. Dnes jsem vyzkoušela klobouček, ale stejně to bolí....nevím, čím to může být, že to začlo být tak strašně bolestivý..mám sice trochu popraskaný bradavky, ale řekla bych že nic vyjímečnýho, než co jsem měla v předchozích dnech...Přečetla jsem si všechny možný informace o správný technice - snažím se to dělat, jak mám - ale řekla bych, že snad to jinak než jak se přisává ani nejde.....a to se přisaje okamžitě, ona se sáním nemá problém - to jen maminka :frowning2: Nemáte nějakou radu???
2. říj 2010 ve 21:17  • Odpověz
@kovalda : jsem furt nevěděla, a ten můj mi napsal, ať jdu, že jsem za minutu zpátky, schody jsem brala po dvou, fakt jsem byla zpět do dvou minut :grinning: Stejně je to ale blbej pocit :confounded:
@kovalda : děkujem vám taky klidnou noc. Teď si zas zahysterčil u prsa, nechápu proč to dělá najednou :pensive: co mu tak vadí. Pak na mě usnul, tak jsem ho dala spinkat, tak toho rychle využiju.
@hanncca : tu jsem ještě nezkoušela, si říkám že prostě vše spotřebuje hamounek náš malej :grinning:
@alzbeta.hod : vítejte doma holky, a jak se máte a co porod?
@daja.had : mě bolely bradavky 2x pokaždý jiná, sykala jsem taky bolestí, po 3 dnech to bylo pryč. Netuším proč, jestli mě něják hodně stisknul, mazala jsem bepantenem
2. říj 2010 ve 21:26  • Odpověz
A tady je fotečka Martínka od R. M. :grinning:

2. říj 2010 ve 21:29  • Odpověz
@daja.had já měla problémy taky. Nejdřív s prasklinama, krvácelo mi to i. Pak po použití kloboučků a homeo a mastičky lepší až pak dobrý úplně. Teď zase začátek kojení bolestivý, ale popraskané minimálně. Takže taky nevím. Prostě musím zatnout a těch prvních 15vteřin vydržet, pak je to ok. Ale radši jednou denně namažu.
@beru3nek já jí vyzkoušela prvně a ok. Ale zase nesmím často, aby si na to nezvyknul. Pak by bez ní nemusel kadit vůbec.
@alzbeta.hod vítejte doma!!! :slight_smile:
2. říj 2010 ve 21:32  • Odpověz
@r.m to je kluk okatej krásnej :slight_smile:
2. říj 2010 ve 21:32  • Odpověz
@daja.had: ano, prsa mne bolí, obzvláště přisátí, nasadila jsem homeopatika, protože mám bradavky rozžužlané a je to lepší. TAky je pravda to, co mi říkaly holky okolo - prsa si trochu zvyknou :slight_smile: Tak vydrž :slight_smile:

@beru3nek: mně je dnes celý den taková neklidná a pořádně nespí. Jen co uspím, tak za 5-10 minut je vzhůru i po procházce spala asi jen 30 minut, ... no, jsem zvědavá na noc. Přes den jsem nespala, tak snad to bude O. K.

Přeju dobrou noc všem
2. říj 2010 ve 21:33  • Odpověz
@r.m. : Martínek je krásnej :sweat_smile:
tak náš spinkal dvě minuty, zeblil se i nosem a je po spánku :confounded: Jo a rada pro blindící, když to není gejzír, docela se mi osvědčil brydnák :wink:
2. říj 2010 ve 21:33  • Odpověz
@kovalda: dobrou. Nám taky dneska nespal v kočáře, což bylo snad poprvé :confused:. Nějáký erupce asi. Při mytí to dneska taky teda pěkně ořval, přitom jindy mu to neva.
2. říj 2010 ve 21:36  • Odpověz
@r.m:je nádherný a super vlasáček :wink:
přeju dobrou noc
2. říj 2010 ve 21:36  • Odpověz
Ahojky holky tak sem si sem odskočila a jen co odepíšu tak letím do hajan at sem ok i zítra ještě mně čeká noční vstávání :slight_smile: sem si všimla že malí ma nějakou nazelenalou stolici a tak se začínám bát aby to neznamenalo že mu nestačí mlíko jako jak říkaj že to je hladová stolice no uvidíme jak se pořádně vykaká :-/ ja jsem zase dneska totálně zničená a už se těším tak akorád do postele,malí pořád zase pláče a nemuže zabrat nevím co mu zase je že by mněl pořád hlad nebo co :-/ no ja nevím uvidíme jak bude vypadat dnešní noc teda :-/

@suik aha tak to jo :slight_smile: no ale teobě to přestalo vonět v těhotenství ne?ted se to ještě nespravilo jo :-/

@petja no tk to bude trošku problém,ono se mi blbě vymačkává,a ono to zabírá jo? máš to vyskoušený?ja už opravdu teda nevím ale je mi ho bobka až líto jak to má každé ráno zahnisané a ted už i přes den a jak mu masíruju to očko u spojivky tak leze ven hnis :-/
@beru3nek aha no tak ja doufám že to bude v pohodě a že se stoho brzo dostanete ,ja to taky nechápu tu bolest břicha ale pokud neustane tak pujdu za gindařem,no ale snad se to spraví a bude to v pohodě :slight_smile: ja mam ted někdy takovou chut se naložit do teplé vody a ještě nemužu pořád mam očistky a buh ví jak dlouho ještě budou :-/ si to už ani nepamatuju jak sem to mněla u malé :-/ s tím očičkem je to síla je mi ho bobka líto no :-/ v pondělí uvidíme jak budu volat doktorce :slight_smile: co mi řekne a hlavně si zítra pohlídám tu stolici a snad bude v pohodě :-/
@beru3nek ja se taky od malího nemužu hnout taky se bojím a to když jdu ven a není nikdo doma musím ho nechat v postýlce a snést kočárek z druhého patra dlolu a pak si pro něho dojít :-/ jinak to nejde tady sou jen schody ani výtah tu není no mazec a to snáším po jednom schodu protože je těšký ten kočárek :-/ ale taky mám strach ale když se chci dostat ven tak to jinak nejde no :-/ ja se teda holky loučím malí pořád pobrekává tak snad už zabere ja jdu hajat at mám sílu na noc .-) tak se tady mnějte a dobrou noc :slight_smile: :wink:
2. říj 2010 ve 21:59  • Odpověz
@hanncca
@beru3nek mam sudocrem, rybilku a bepanten, preventivne mazu mesickovou masti od weledy, kdyz je cerveno sudocremem, bepanten a rybilku jsem jeste nepouzila, zatim to nepomaha :rolling_eyes:

mozna jsem neco blbyho snedla :confused:

@daja.had v porodnici a jak taky jsem u toho brecela a desila se toho kdy budu muset kojit....pomohlo mi mazat mazat mazat, nejvic se mi osvedcil lanolin. nevim jak je ale v cr k dostani. Namazala jsem tam toho kopec a pak musela uklidnit do podprsenky a do mekky vlozky. Nejvic pomohl cas. taky mi sestry rikaly, ze je spatna technika, musi se prisat tak, aby byla v pusince jen bradavka.
Ukazovala mi to tak, ze bradavkou drazdim pusinku a kdyz ji po chvilce hodne otevre, tak okamzite priazit hlavicku, no moc mi to teda neslo, ale asi to pak nejak pomohlo....me se i stalo, ze mi cucala dvorec mimo bradavku a mela jsem tam paradni cucflek :cry: jauuu

@laterna: gratuluju k miminku :dizzy_face:
@r.m tobe taky :wink: krasnej chlapecek :dizzy_face:
2. říj 2010 ve 22:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.