• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@alzbeta.hod vítejte doma :slight_smile: jak se máte ? :slight_smile:
@r.m krásný chlapeček gratuluji :slight_smile:
no ja letím malí brečí tak papa
2. říj 2010 ve 22:04  • Odpověz
@lucinecka222 nevoni mi to ted, ja vzdycky na nase pouzivala ariel, tenhle persil je jedno z mala, co tu je senzitiv, pak hafo ekoprostredku, ale ty ne vzdy perou, ale kdyz to pretru zlucakem, tak mi ten ekoprasek pere dobre. Jeste jsem koupila nejakou sul.

@beru3nek ja s brynkdaekm radsi i kojim, dneska jsem musela vyradit i dvoje svoje obleceni :rolling_eyes: , ono to je sice jen mliko a neni nic horsiho nez zkysly mliko :sweat_smile:

ja nevynasim radsi ani odpad, leda kdyz ji mam v satku. Ja se asi nejvic bojim toho, ze si zapomenu klice a zabouchnu si, z toho mam hruzu primo panickou.
2. říj 2010 ve 22:06  • Odpověz
@lucinecka222 to je naprd s tim kocarem, my mame diky bohu sklep, tam jsou teda taky ale asi 4 schody, tak mi tata udelal prkna jako najezdy....predtim jsem ale uvazovala o tom, ze budu nahoru i dolu nosit korbicku. To by neslo?
2. říj 2010 ve 22:08  • Odpověz
tak dneska je brouček opravdu nějákej nesvůj, zas řev. Potulení taky nepomohlo. Jediný, co ho uklidní je když máme bříško na bříško, to je spokojenej. Já bych už spala, tak snad zabere konečně
@lucinecka222 : to jsem taky slyšela, že zelená stolice málo mlíka, ale nejsem dr. Však mudr. ti vše poví, tak ať se vyléčí očičko, je to hrůza, jak je něco trápí a my jsme bezmocné :frowning2: Tak to máš pěknou makačku snášet pořád kočár teda :confounded:
tak holky dobrou a pohodovu noc všem :wink:
2. říj 2010 ve 22:09  • Odpověz
@suik : tak to jsem taky kontrolovala asi 3x jestli mám klíče. :wink: Do toho šátku nemusíš strojit až tak jak do kočáru, když zahříváš vlastním tělem, ne? Jak jí oblíkáš do šátku v tomhle počasí?
tak už fakt jdu od compu, hrozná závislost :grinning:
2. říj 2010 ve 22:13  • Odpověz
Krásné ráno.... :wink:
@laterna: mooooc gratulujeme..... :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: A jsme kompletní :grinning:
3. říj 2010 v 08:57  • Odpověz
Tak jsem dočetla a zkusím na něco reagovat.... snad nebudu mimo mísu :grinning: Mě ted dětičky vstávají kolem 7:30 a než se vymlíkujem, nakojíme, převlečeme ,přebalíme, vyhrncujeme, no prostě do 9 lítám po bytě v pyžamu.... :grinning:

@trexx25 : já koupu ob den, zatím , Tobík se hodně loupe, tak abych ho zbytečně nevysušovala a jen vodou , max vodou s olejem. navíc koupu v kyblíku, mám nazkoušeno s prvním, uklidní se , nepláče a lebedí si :sunglasses: Horší je oblékání, to ho štve...a protože často blinká...často oblékáme :frowning2:
3. říj 2010 v 09:17  • Odpověz
@lucinecka222 : my naštěstí máme nový velký výtah, vejdeme se v poho i s dvojkočárkem, včera otestovánooooo....vyjedu si garáží a hotovo :grinning: , ale znám to,děs....se nataháš :confounded: Matýska jsem tahala i s korbičkou denně do 2 patra :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. říj 2010 v 09:19  • Odpověz
@beru3nek @suik : stěmi klíčky.,..mě chodí hodně věcí poštou, jelikož nakupuji po netu , malé balíčky pošťačka donese, ví,že mám malé děti,ale velký balíky musím jít vyzvednout ke dveřím....tak vždy nechám dveře do kořán, Matýska za ohrádkou, Tobíška v popstýlce s nany a stejně jsem nervní a strašně spěchám.... :sweat_smile: A koše mi ted budou chodit vynášet nevlastní segry , bydlí v domě vedle...to bych nedávala....
3. říj 2010 v 10:05  • Odpověz
@beru3nek ja s ni venku jeste poradne nebyla, teda jen na chvilku kdyz jsem sla vyprovodit nase. Vetsinou ma puncochy a bodycko - doma, kdyz jsem korzovala ven a do sklepa, kdyz tu byli, tak mela myslim jeste tricko nebo mikcu. Ja mela svetr a ten jsem pak trochu pretahla i pres ni.

@kuchy me se dite nastesti uz slouplo....v kybliku si taky neuveritelne lebedi. Vcera byla hodna po cely koupani, masaz zda se miluje, pisti, jen kdyz oblikaml nejhorsi jsou ty body pres hlavu, to jeste ani poradne neumim, ale vcera ani nepipla.

3. říj 2010 v 10:10  • Odpověz
máme se fajn, malá je strašně hodná, po krmení spinká tak 2-5hodin v kuse. Jak kdy.

Něco o porodu:
Bolesti mi začali 21.9.v půl čtvrté ráno ale jen takové jako předMS. A tak jsem usnula a ráno začala měřit intervali. Byli tak kolem 20-10minut. Sprcha to srovnala na 5minut. A tak jsem po 14.hodině zavolala sestřence že asi pojedem. V porodnici jsem byla v půl třetí. NAtočili mi monitor a řekli vše ok, možná půjdem domů. Dr mě prohlídla a já začala krvácet. To je prý v pořádku. Přemístili mě na oddělení na pokoj kde jsem trpěla. Tiše jsem přetrpěla kontrakce který sílili. Občas byl monitor a kontrola. Krvácela jsem víc a víc ale otevřená na 2 prsty. Dávali mi injekci a čípky. Ani sprcha ani léky nepomáhali a já už začínala upadat mezi bolestma do spánku. Kolem půl osmé nebo tak nějak mi řekli že mě teda dají na sál aby mohl být manžel u mě. Tak jsem se přemístila a lehlasi na lehátko. Přišel dr.Kočí který mi píchnul vodu. Vůbec jsem nic necítila jen teplo pod sebou. Napíchli mi kapačku a stále mě natáčeli a obraceli na bok abych se otevřela. Ale nic se nedělo. Po píchnutí vody začli nepřetržitý kontrakce bez přestávky. hat a tak jsem dýchala hrozně rychle a to mi spustilo zimnici a zvracení... prostě totální vyčerpání. Nemohla jsem to ani rozdýcNeskutečná bolst mi šla z břicha do zad. Poté už byl u mě manžel a držel mě za ruku. Pak přišel dr. s papírem na císaře a já ho bez váhání podepsala. Malá měla špatné ozvy, voda byla už zakalená a já se stále neotevřela víc jak na 3prsty. Malá musela do hodiny být venku. A tak jsem v bolestech přešla na operační sál kde mi po nějaké době píchli injekce do páteře a moje utrpení tím zkončilo..Hlavně jsem byla ráda že ke mě na sál pustili manžela a ten mě uklidňoval dokud mě nezašili a neodvezli na JIP...Nikolka se narodila v 20:08, měla 51cm a 3,83kg. Jsem ráda že to netrvalo tak dlouho, silné bolesti jsem měla jen něco kolem 5hodin a hlavně mi maličkou zachránili včas.
3. říj 2010 v 10:37  • Odpověz
Ahojky holky.
Jsem tu jenom na skok... včera nás pustili domu.
Porod byl v pohodě a mám na něj krásné vzpomínky :dizzy_face: :dizzy_face: ve 14:30 hod 28.9.2010 mi už v nemcnici na pokoji praskla voda a ve 21:52 hod byl malej venku :wink: mám jenom 4stehy, takže paráda :wink: sice štípou, ale jde to :wink: Teď má malého na ruce a kojíme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: je slaďoučkej :dizzy_face: :dizzy_face:
Až budu mít chvilku, tak přidám pár foteček :dizzy_face: :dizzy_face:
3. říj 2010 v 10:42  • Odpověz
@eliska_v Gratuluji Eli... my takové štěstí neměli. Mě ani voda sama nepraskla.
3. říj 2010 v 10:55  • Odpověz
Hezkou neděli přeju :slight_smile:
tak my v noci krmily max po 2 hodinách a od 2 do 4 jsme si dali koloběh krmení, přebalování, prdění, krkání a utěšování. Takže jsem dnes pěkně kantáre. Ale už jsme byly na procházce, nicméně spala jen venku a doma se za 5 minut vzbudila. Tak jsme zas krmili a teď chvilinku spinká, tak snad to vydrží. Tak fakt nevím, jestli nám začíná spurtovat či co, ...

@alzbeta.hod: teda užila sis své, hlavně že je malá i ty v pořádku a teď už to bude jen dobrý :slight_smile:

@eliska_v: jé, vítej doma :slight_smile:. Tak už jste se dočkali a máte Daliborka u sebe a teď už jste i doma, super :slight_smile:

@suik: taky se bojím nechat malou sama a když ji opouštím, tak vše 10x kontroluju :slight_smile:

@kuchy : Tak ještěže se s dvojkočárkem vejdete, to by byla asi síla ho tahat
3. říj 2010 v 11:43  • Odpověz
@lucinecka222: holky radí jako všelék mateřské mléko, tak zkus do toho očíčka kápnout :slight_smile:
3. říj 2010 v 11:43  • Odpověz
@kovalda jj užili jsme si obě, ale naštěstí to dobře dopadlo...

JInak souhlasím. I mě v pátek dětská dr radila jako všelék mateřské mléko, i na očička. My ho máme používat na zahojení pupíčku.
3. říj 2010 v 11:47  • Odpověz
@kovalda ja taky cekam, kdy ten spurt zacne :sweat_smile: , my meli dneska noc klidnou, jen by se maminka mohla snadneji probirat a nebejt jak prastena palici :rolling_eyes: ....chrnela od desiti do pul ctvrty :dizzy_face: a pak do sedmi. Pak jsme se jeste valely. prisla nas navstivit i kocka, casto si leha nekomu z nas na telo, tentokrat si vybrala to nejmensi co bylo vedle me :grinning: , no musela jsem mezi nama udelat mezeru, aby kocka mohla sklouznout mezi, preci jen vazi vic nez Sofinka :grinning: . Ale uz ji asi bere jako clena rodiny.
3. říj 2010 ve 12:51  • Odpověz
@kovalda : přála bych ti jednu svou noc, malej se vzbidil v 1h, na papání, pak sice asi půl hodky mrčel, vždycky mu vypadl dudu a pak spal a oba kluci vstávali v 7:30 :grinning: :grinning: :grinning:
@eliska_v : ahhoooj, vítej doma...
@alzbeta.hod : no,taky nic moc porod,ale hlavně,že jste v pořádku :wink:
3. říj 2010 ve 13:27  • Odpověz
tak to ma spinkáme vždy tři hodiny po kóju...si říkám že si podle něj můžu seřizovat čas....akorát dnes dopoledne nechtěl nějak zabrat...co odešel táta do práce (někdy pře sedmou) brblal a plakal a vyváděl až do 11 - mezitím přebalovací a kojící maraton....
a od té doby spí do teď...i já jsem spala ale vzbudil mě manžel....že si koupil novou žehličku ať se mu lépe žehlí plíny

teď uvažujeme že půjdem ještě na chvilku kočárkovat
3. říj 2010 ve 14:08  • Odpověz
@suik to naše kočka s malým vede válku o přízeň manžela....ten to teď má náročné....aby se stačil pomazlit s náma všema.....a kočka je drzá když si napřipadá dostatečně pomazlená tak se mezi nás vetne
3. říj 2010 ve 14:11  • Odpověz
a kdyby se vám chtělo tak mi hlasujte pro filípka...děkuji
http://bruntalsky.denik.cz/miminka/obrazem-deti-narozene-v-krnovske-nemocnici20101002.html
3. říj 2010 ve 14:49  • Odpověz
@vafle zahlasováno :wink:
Ten vietnameček je pěknej,krásný havraní vlasy :dizzy_face:
U nás je dnes zlobivo,malá je nějaká vzteklina,mám ju napůl rozbalenou a napůll v šátku a taky není extra spoko.Dost plní plínu tak nevim,zda bříško,či jiné starosti,no nemá asi den,Zrovna sem ju naložila manžovi do kočárku a jsou i s malým na zahradě.Dnes byla u nás od porodu první návštěva,rychlá a fajn :wink: a ještě dárečky a peníze pro Jolanku :dizzy_face:
3. říj 2010 v 15:46  •  3 děti  • Odpověz
@suik Já mám klasický plíny ještě z dob po mě,vydržely a sou i teď hodně pevný,no velikost nevim,ale mám dva nebo tři rozměry.Pak mám eště 10 Imse vimse,ty sou velký,tak ty mám teď na široký balení,nebo po koupání apod.Jak ste rozebíraly to utírání vlhečenýma nebo jak,tak já dole myju žínkou,nebo pod vodovod a nahoře v noci utírámvlhčenýma a pak ráno umeju pořádně.Takovou menší opruzeninku taky má už pár dní,já natírám co je zrovna po ruce,bepant a sudo mám ve vzorku z porodky,tak se to nerozšiřuje.Zato ta pusinka je jak struhadlo :frowning2:
3. říj 2010 v 15:49  •  3 děti  • Odpověz
čauky
my jsme po víkdenu u ségry
verunka byla opět zlatá ..jen večer ji kapku trápily prdíky ...ale na to je ségra kadet, takže si dala opět masáž mimíska ....

ad klíče - ségru jednou zavřel její starší na balkoně ....nakonec ho teda přesvědčila, aby jí zase pustil domů ...no ale veselo

na rýmu se mi teď osvěčilo - do pusy corysalii a hřebíček, tymián, eukalypt a mátu nakapat na tamponek a pod polštář s tím ....rozjížděla se mi rýma a (napuchlý nos, už to stákalo do kru ....) ....do rána to bylo pryč :slight_smile:

ad masáže - masíruju večer po koupání vždy celou

ad raní procedury - no taky už se mi to ráno protáhlo - než nakrmím oba i sebe, než nás všechyn oblíku a zkulturním - hoďa jen to fikne ...takže si teď schůzky domlouvám nejdřív na 9:30 :slight_smile:
3. říj 2010 v 16:16  • Odpověz
@hupcza : jj, ráno jsem ještě v 9 v pyžamu.....hlavně,že děti jsou oblečené... :wink:

Jinak první jízda s kočárkem superrr, ovládá se skoro líp, než náš první pro jednoho prcka.... :grinning: :grinning: :grinning: A oba kluci byli spokojení....maličký spal a malý koukal ze starostovského místa okolo :wink:
3. říj 2010 v 16:35  • Odpověz
@vafle Hlasováno :wink:
K té vietnamečče, rodila dva dny po mě a byla na vedlejším pokoji. Takže je bylo slyšet. Česky uměl jen její manžel, takže tam byl pečený vařený a překládal :slight_smile: nejvtipnější bylo, když jim sestřička vysvětlovala monitor dechu - stylem píp píp :grinning: a že si mají na matriku jít pro rodný list :grinning: to si myslím nepochopili vůbec :wink:
Jinak my v noci dáváme dudla a je klid :wink: jinak nic novýho, bradavky se krapet hojí, spodek moc ne, štípe to jak cip, nevím, jestli se mi nějak nerozjeli stehy, no prd poznám, že...
Dítě spí, jdu taky, nebo to zatím nedávám :confounded:
3. říj 2010 v 16:36  • Odpověz
ad úvaz - já nosila tento http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/66 - rychle se uváže ..jeho nevýhoda: je jednostranný, takže je třeba střídat strany - kvůli mámě i miminku

ad opruzeninky - my měli minimálně - veru zatím čistá nula, ondra měl až jako větší, když začaly příkrmy a tím agresivnější stolice ...semo tamo se objevil nějaký ten izolovaný pupínek nebo lokální začervenání, to jsme rozehnali úplně nejlíp sukorémem
peru v persil sensitive a vlhčené ubrousky prakticky nepoužívám (i na návštěvě nebo u dr. ji raději šupnu pod vodovod) ....jen v noci a nebo na místech bez tekoucí vody
3. říj 2010 v 16:38  • Odpověz
ad tygřík ..tak nosíme hodně ... prakticky neznám mim, kteréi to nerado ..vždycky mamka vykládá, jak jsou maminky a hlavně babičky v šoku, kdyžb příjde na laktčku a takhle si mrňouska nahodí ..kolikrát si ji i fotili :slight_smile:
3. říj 2010 v 16:42  • Odpověz
@discreet: já měla taky na vedlejším pokoji vietnamku ...jednou si nechala otevřené dveře na společné wc, tak jsem tam nakoukla, že jí ty dveře zavřu, že bych si jako dala sprchu ..kukala na mě, jako bych jí přišla sebrat dítě, takjsem raději nečekala na svolení a zavřela :slight_smile:
3. říj 2010 v 16:44  • Odpověz
@vafle: máš tam hlas i od nás :slight_smile:
3. říj 2010 v 16:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.