• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza né nezkoušela jen mi PA radila častěji malého přikládat i odsávat ale nějak to nejde odsávala jsem okolo 250ml a ted stěží 120ml takže mám na 1 dávku a večer příkrm musím dát :astonished:
3. říj 2010 ve 22:22  • Odpověz
@antana123: já vím, že mamka takhle kolikrát to s mamčama probere jen telefonicky a třeba ani není nutná návštěva ....no občas jí volají mamči z plně, litoměřic a já nevím odkud - no tak to na poradny fakt nejezdí :grinning:
3. říj 2010 ve 22:26  • Odpověz
@hupcza no uvidíme jak to bude co budu moct tak budu odsávat a když nebude dám příkrm nebudu se tím trápit pak by byl nervozní i malý
3. říj 2010 ve 22:28  • Odpověz
autor
hup. aha, tak to mám asi stejné nápady jako tvoje mamka...... zkoušela jsem i to právě.....a neeee a neee..... :confused: :confused:
3. říj 2010 ve 22:30  • Odpověz
@lotyna no ja pouzivam ikea rucnicky, a mam v obehu asi pet baleni a mizi to celkem rychle :grinning: , ale stridam s ubrouskama, jednorazovejma a dneska jsem opet vyzkousela umyvadlo a tentokrat to slo, asi se mi nejak lip drzi, je uz trochu macatejsi.

me pres den taky cumakuje a musim se ji venovat, chovat, nosit a tak, sama se nezabavi, takze zbytek by probrecela, diky bohu za satek. Ale musim chodit nebo neco delat, chatovani na konikovi ji taky neuspokojuje.

@hupcza me ten eko prasek taky moc nepere, ja byla zvykla na ariel, jeste mam jednu krabici a druhou nenacatou ve sklepe, tak to musim taky zpracovat.

ja teda peru nase pradlo zvlast, teda vetsinou, dneska jsem mela jednu pracku miminciho, plus moje pomliceny pyzama a nejaky deky. Uz ale nerozlisuju tmavy a svetly a hazim do jednoho :sweat_smile:

@beru3nek ja davam body teda pod overal...a mame takovy pekny se dny v tydnu, tak to davam i dkyby nevim co, ale uz nam to za chvili bude maly, teda pres ten mravenci zadek, jinak ne. Overalek mam na to, vetsinou jsou rozepinaci cely ale dva tri mam na druhy dole a pres hlavu, pekelny, ale zrovna jsou to ty nejhezci :grinning: jeden je ten jablickovej, co mam v albu, ten miluju :dizzy_face: a desne ji slusi... ale uz jsem se to celkem naucila a kdyz nerve a nekrouti se, je to sup sup.
3. říj 2010 ve 22:52  • Odpověz
@antana123 blba otazka, ale jak poznas, ze mas malo mlika?

my s kojenim taky trochu bojujeme posledni dobou, zda se mi ze sosa min, jak kratsi dobu a nekdy se zacne u prsa doslova topit a davit , pak treba vytuhne a uz ji nevzbudim.... vzpomene si treba za ctvrt hodiny. taky kadi nazeleno.
3. říj 2010 ve 22:56  • Odpověz
@hupcza No tak to se máme na co těšit :grinning: Jako když nebude spát, tak ať si nespí, jen kdyby tak neplakala. Teda teď jsem jí po krmení položila bdící do postýlky a jako zázrakem bylo ticho. Tak jsem se šla za chvíli podívat, jestli jako usnula nebo co a ona tam sice odkopaná, ale klidná a spokojená zírala na mantinel a cvičila si ručičkama a nožičkama asi 40 minut (pak vytuhla). Tak se to třeba zlepší až bude schopná se na něco soustředit delší dobu.

@laurinka.22 Koukám, že máš taky doma milovníka mazání jako my. :slight_smile:
3. říj 2010 ve 22:58  • Odpověz
@beru3nek: u nás taky většinou u návštěv spinkací :slight_smile:. Dnes fakt furt kojím a kojím. Teď večer se podařilo, že i chvilku spala, ale zásadně v náručí, ... :slight_smile:, tak jsem zvědavá na noc :slight_smile:

@hupcza: jé, to je brácha hodnej, že se dělí o jídlo :slight_smile: - no, taky jsem tuším někde četla, že příkrmy se nezačínaj pizzou :grinning:

Tak už jdu chrnět (snad). Dobrou
3. říj 2010 ve 23:03  • Odpověz
@beru3nek Zkoušeli jsme obojí, bez úspěchu. Vždycky je chvíli "překvapená", kde to je a pak začne nanovo.

@suik Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo bojuje s přetahováním přes hlavu a patentkama. Přiznám se, že ještě pořád je pro mě rychlejší svléknout a následně obléknout celé dupačky než použít rozepínání mezi nohama. A body přetahovací přes hlavu jsem dost dlouho odkládala, až jsem jednou měla všechna zavinovací špinavá nebo na šňůře a nic jiného mi nezbylo. Samozřejmě jsem si nevšimla, že zrovna ten kousek co oblékám má ještě dva druky na rameni a hrozně jsem se divila, proč mi to nejde. Chudák dítě, že má takovou matku. :slight_smile:
3. říj 2010 ve 23:15  • Odpověz
@suik tím že odsávám to poznám měla jsem odsáté dřív mnohem víc mléka co už
4. říj 2010 v 05:28  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
tak u nás noc dobrá - kojo po 2 hodinách, pak zas po 2 a pak už po 3 :grinning:, hurá, vypadá to, že se to snad vrací k "normálu" :grinning: Hlavně vždy pak hned usnula, takže se cítím poměrně goood :slight_smile: Venku je zataženo a pěkná kosa, ale pokud nebude pršet, tak se venčit určitě jdeme, už se těším :slight_smile:
4. říj 2010 v 08:22  • Odpověz
@antana123 no nebyla to procházka růžovou zahradou... naštěstí to ukončili celkem brzy. Neumím si představit hodiny v těhlech bolestech. Po prasknutí vody to bylo bez přestávky a v takové síle že jsem si fakt připadala na konci svých možností... naštěstí je to za mnou a i tak to bude ten nejkrásnější okamžik když mi ji přinesli.
4. říj 2010 v 08:34  • Odpověz
@kovalda tak to je dobře že kojo ok :wink: já mám mlíčka málo :frowning2: :frowning2:
@alzbeta.hod :to je dobře že vše dobře dopadlo a jak dlouho tě trápili v bolestech??mě asi 7hodin
4. říj 2010 v 08:59  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
tak jsem vás trochu dočetla a už nevím na co reagovat :sweat_smile:

@kuchy pěkný kočárek...máš asi novější kolekci než já :slight_smile: a mě se taky líp ovládá než co jsem měla na Tomáše :grinning: :grinning:

@suik @suzete díky za tu masáž....jsem to nejdřív nějak nepochopila, ale na tom videu je to opravdu dobře vidět :slight_smile: :slight_smile:

jinak my se máme stále fain, mám doma andílky, Radim se stále budí v noci kolem 3h a pak ve dne krmíme co 3hodiny...prdíky občas trápí, ale zatím žádný řev, jen hodně tlačí, ale vyprdí se nejlépe na bříšku :slight_smile: Tomáš v pohodě :slight_smile:

bojovala jsem trochu s kojením, furt mi ta levá bradavka bolí, no tak jsem si přečetla nějakou literaturu, že asi blbě na tu levou stranu přikládám, že chytne jen bradavku :sweat_smile: taky se mi lépe kojí v sedě bez polštáře, že mám malýho jen na lokti :slight_smile: :slight_smile: tak snad už nám to konečně půjde :slight_smile: ....s Tomášem jsem tyhle problémy neměla a teď si připadám jak nezkušená matka :sweat_smile:

ad spurt, Tomáš taky měl jen jednoho a to kolem 3 měsíce :slight_smile: a to ne že by pil víc, pil stejně, ale nekadil celých 16dní :sweat_smile:
ad kadění...Radim teď kadí tak 1-2x denně a míchaná vajíčka :slight_smile:

ad bdění ve dne, Radim si zatím vystačí s koukáním...v kolíbce ve vnitřku jsou nakreslený dalmatiny a jak jsem četla, černobílá prcky přitahuje, tak se Radim vystačí na ně koukat dlouho :grinning: někdy občas pobrekává, tak mu stačí, že si ho vemu na gauč k sobě....no a chovám až když je hodně neklidný, dávám i dudla...na spaní spolehlivě zabírá vysavač nebo když pustím hudbu :slight_smile:
4. říj 2010 v 09:06  • Odpověz
dobre ranko :slight_smile: dotaz: mám už dávat malyho na briško past koniky? hlavičku už se krasne snazi zvedat,ale nabrisku se mu to vůbec nelíbí,hrozne pláče,úplne hystericky...
4. říj 2010 v 09:18  • Odpověz
@eveluska já dávám na bříško už od narození, každý den na chvíli :slight_smile: no jestli ti hystericky řve, tak ho tak nedávej...jen vždy vyzkoušej, jestli bude plakat...až pak bude víc vnímat, tak třeba zjistí, že má jiný rozhled a bude pást :wink: ale některý děti ani pást nechtějí...
4. říj 2010 v 09:30  • Odpověz
@ojo díky,já ho tak občas dam kvůli prdikum nebo když chci namasirovat a namazat zadicka,ale vždycky pravé hned řev,tak snad tomu časem přijde na chuť :slight_smile:
4. říj 2010 v 09:38  • Odpověz
@kovalda Promiň, nečetla jsem to celý... přístě se polepším

Jinak noc nic moc... od 9 od večera békal až do půlnoci, kojila jsem co hoďku a ne a ne usnout, pak už jsem to zalomila, ale mrčel dál a o půl 2 znova kojo, dudel vždycky podudlá a vyplivne a vzbudí ho to... a pak byl jak hodinky po 3hod, o půl 5 a o půl 8, teď teda spí, ale blíží se půl 11 :wink:

Dneska k nám přijde dětská dr, tak jsem zvědavá!
4. říj 2010 v 10:03  • Odpověz
@lotyna ja teda rozepinam dole, tam mi to jde...manzel ji dneska sel prebalit a sundal ji to pyzamo cely, jsem myslela ze me klepne.....no ja vubec tu manipulaci nejak nedavam, chudinka....hlavne ze tu mam chytrou knihu - Neznou naruc :grinning:

Dneska jsem uz skoro nedopla bodycko, tak jsem si rekla je konecne cas vyrobit ten extendor, jenze ouha na ty nejlepsi bodycky to nepasuje, ty druky jsou o chlup mensi, ale o takovej, ze na to patentky nejspis nesezenu :angry: , na papirovou plenu dobry, ale na mravenecka uz ne :rolling_eyes: ... nastesti mam jeste z nextu a tam to jde. Pac ja mam maly bodycka, pak o cislo vesti, jenze od jiny firmy a to ma ke kotnikum skoro a nic mezi tim.

@eveluska ja davam na brisko kdyz mazeme, zatim moc neprotestuje, a obcas kdyz je na tygrika, ale nevisi ve vzduchu ale na my noze v tureckym sedu.

@antana123 aha, tak to jo
4. říj 2010 v 11:09  • Odpověz
čauky u nás noc konečně super,včera už byla malá kvečeru tak podrážděná,že sem si řekla,že u je asi načase pomalu najíždět na režim a vyplatilo se,usnula v postýlce před 20h,pak kojo co 2-3hod a jinak spala u sebe v postýlce spokojená :dizzy_face:
Za chvíli vyrážím sd malou pro Fildu do školky,dnes byl poprvé po asi týdnu absence,měl trochu rýmu,tak sem ho nechtěla pouštět do kolektivu a ráno prý se mu moc od manži enchtělo,ale zvládl to :wink:
Jak @suik a @lotyna rozebíráte umývání a žínky,tak proč jich máte v oběhu tolik?Myslíte látkové?To já mám jednu takovou žínku z látky jako látkovky,ale jen menší a tou malou umývám,pokaždé pak hned vyperu v horké vodě žlučovým mýdlem a je možné k použití.Pod kohoutkem to chce vychytat grif,pak už to pude v pohodě,já mám pod břichem malé rozevřenou dlaň a hlavička jí leží na hřbetu ruky a druhá ruka volná...
Ty prdíky my zvládáme hodně cvičením a masáží chodidla,hodně pomůže teploměr ale baby calm vůůůbec
na uklidnění nám taky skvěle funguje vysavač

@eveluska sem se chtěla zeptat,malý vám tak pěkně usíná,když děláte ten stejný rituál,tj.okoupat,nakrmit a do vyvětrané zhasnuté ložnice,položit pohladit a odejít?
4. říj 2010 v 11:22  •  3 děti  • Odpověz
@suik no extendory ám z biobavlny ale taky mě doběhly,pasují jen na oblečení převážně tesco+next,ale mám dost věcí,na který mi to nejde :frowning2: ale i tak,v poho...
4. říj 2010 v 11:23  •  3 děti  • Odpověz
@petja no nekdy jo, nekdy jeste pofnukava a chce pohoupat, ale co to tak delame, tak se mu skutecne ten rezim prehodil (tuk tuk) predtim se budil v noci a 2h na kojeni a pres den klidne spal 4h, tak jsme zavedli tohle uspavani plus pres den ho nedavam do zavinky, nedavam mu cepicku a snazim se ho davat co nejvic na svetlo, ma denni oblecky - vic navlecenej a tolik ho neprikrejvam, na noc naopak dostane cepicku, jenom pyzamko a zabalim ho do flanelovy pliny a zavinky a nekdy i prikreju jeste dekou a pres den chce pit kazdy 2 az 2,5h a v noci vydrzi tak 3,5 az 4h :slight_smile: tak myslim, ze je to tim, ze to zabralo :slight_smile: co u vas? jaky jsou noce?
4. říj 2010 v 11:31  • Odpověz
aaa, uz to ctu, jsem to prehlidla :slight_smile: tak to je fajn, ze jste meli dobrou noc :slight_smile:
4. říj 2010 v 11:33  • Odpověz
@ojo: jé, kolíbka s dalmatinama vevnitř, to má malej super :slight_smile: A další, kteří "vysávaj" v noci, to musej mít sousedi radost :grinning:

@eveluska: já malou na bříško pokládám na chviličku když po koupání masírujeme a olejujeme. Taky se jí to nelíbí nějak extra dlouho, ..

@discreet: budiž ti odpuštěno :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2010 v 11:37  • Odpověz
@petja: tak super, že se tvé úsilí vyplatilo a už máte noc klidnou. Jaké děláte rituály na usnutí?
Snad se malému bude ve školce líbit i po týdenní absenci.
4. říj 2010 v 11:40  • Odpověz
U nás včera uspával můj a povedlo se poprvé malý usnul v postýlce a né na rukou úplně jsem byla v šoku usnul před 9 a vzbudil se ve 2 a pak co 3hodiny :wink:
4. říj 2010 v 11:49  • Odpověz
@eveluska ja mam taky denni obleceni a nocni obleceni.....

@kovalda no my zaciname v osm jidlem, pak kyblik, masaz (tu se musim jeste poradne naucit), pak prevleceni do pyzamka a znovu jidlo, asi ji ale budu kojit zakarpovanou, ted jsem ji kojila jen v pyzamku, ona vytuhla a kdyz jsem ji chtela dat aspon do rychlozavinky tak se vzbudila a plakala.... no a pak zakarpovanou dam jeste do zavinky a pak na jeji mistecko u nas v posteli, dneska teda neusla ale vcera jo. Dnesni noc byla vubec divna, po kojeni se vzbudila a ne a ne usnout. :rolling_eyes: Jinak spi krasne. akorat nejak nestiham větrat, jak vsechno delame v jedny mistonosti, tak se to kolem koupani moc nehodi :rolling_eyes: .

@petja: ani nevim proc, mam pocit, ze to pokadeny jen v ruce nestaci. I pouzivam pokazdy jiny roh, kdyz namacim do vody v misce. Taky ty rucnicky pouzivam pod ni, abych furt nemusela prat ten potah na prebalovaci podlozku. Obcas se na ne vykadi. A to bych uz mela enormni spotrebu zlucaku, zlucakem potiram pliny a ubejva teda fest, taky dost mydlim :grinning:
No a aspon zaplnim pracku, jen plinama bych to nevyplnila, a nase a oblecky pro malou na 60 neperu, tak maximalne nase rucniky.
4. říj 2010 ve 12:21  • Odpověz
ted jsem si byla dat sprchu a malou mam v sedacce s sebou, nejdriv desnej rev a pak vytuhla a ted tam spi :grinning:
4. říj 2010 ve 12:22  • Odpověz
@petja ja si ted jeden nacvakala z gumy od tehu kalhot. Taky pasuje jen na next a ty co mam z Mamas and papas ne :rolling_eyes: a ty jsou z kratkym, co davam na noc.
4. říj 2010 ve 12:24  • Odpověz
@antana123 mě asi 6hodin ale to yli ty silný.... jinak jsem měla bolesti 14hodin ale ty se dali přehlídnout :grinning:
4. říj 2010 ve 12:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.