• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@alzbeta.hod no já měla vyvolávačku a měla jsem jen kontra silné slabé jsem nezažila při porodu rovnou po zavedení tablety do hodiny rachot
4. říj 2010 ve 13:03  • Odpověz
@suik jo jo já za ten týden a něco co jsme doma spotřebovala už celé žluč. mýdlo...ještě mám jedno v zásobě ale asi brzy vykoupím všechny drogerie
jinak dnes v noci dvakrát přebaloval manžel....snažíme se malého dávat vykakat a vyčůrat mimo plínu a většinou se nám to na přebalováku povede ale používám na něj jednorázové podložky a mám tam vždy nachystanou rozloženou novou plínu...takže to chytáme do ní
tak prý že v noci počůrali zeď.....hoši šikovní
4. říj 2010 ve 13:23  • Odpověz
@vafle no ja uz jedu treti, to prvni bylo teda uz nacaty :grinning: Uz to beru po vice kusech, jeste mam tekuty a nejakou sul, ale tou kostkou to jde lip....taky se snazim na prebalovaku, a chytam do takovejch tluscich ubrousku a do ikeazinek, plenky mam naskladany uz na novosklady, tak je mi to lito. ty jednorazovy podlozky jsem mela taky, ale docela rychle jsem je spotrebovala a navic mi staci mit pokrytej jen prostor pod zadeckem...nastesti zatim nebyla zadna sila, ktera by doletela nekam mimo....

ach jo, moje dite je zavisly na fenu, jakmile to vypnu tak rve, kdyz to je pusteny, tak si tu spokojene cumakovala.
4. říj 2010 ve 13:39  • Odpověz
@suik no já je mám taky naskládané........ale tak si říkám co už...raději ať má dupku v suchu a pračka to vypere :slight_smile: časem to snad nějak vychytáme......ty jednorázovky nemá smysl kupovat ty pro mimina ale v normálních zdravotnických potřebách vyjde to levněji a je jich mega pakl.....já jich mám zásobu asi navždy ještě na recept...zůstaly nám po dědečkovi co umřel
4. říj 2010 ve 13:46  • Odpověz
@vafle tak to jo...

ja mam taky radost, kdyz se vykadi mimo, ale ze by mi ubylo plen mi neprijde :grinning: , vestinou chytnu jedno curani, a dvoje kadeni....posledni dny to ale nejak nezvladam, vůbec mi to mamovani nejde. Jsem unavena, toho spanku potrbuju vic, i kdyz to co mam je luxus a normalnimu cloveku by to stacilo, me ne. Mivala jsem s tim problemy uz driv, ale to jsem si proste mohla jit pres den lehnout. Tak tu dneska cekam az usne, mely bychom jit ven, ale nejdriv bych potrebovala aspon pul hodinku :rolling_eyes:

nebylo by na to nejaky homeo treba, jak se dat do kupy a normalne fungovat jako ostatni, tohle neni normalni :cry:
4. říj 2010 ve 13:52  • Odpověz
tak dneska byla rychloakce do města M. volal, že je u tety, ať přivezu kluky a můžu si oběhnout město...teda byla jsem po cestě nervní, jestli to za hodinu všechno stihnu a v pohodě...jsem zašla na socku kvůli porodnýmu, tam bylo asi 5lidí, tak jsem vzala číslo a spěchala do DM, pak vyměnit vlnu na pletení a zpátky a akorát jsem šla na řadu :grinning: tak jsem to vše stihla za 15minut :grinning: :grinning: pak už jen nakoupit do kaufu a zpátky k tetě :slight_smile:

taky mi na socce řekli, že mi porodný nevyplatí, dokud jim tam nedám ten formulář na zastavení rodičáku...no a ten dneska přišel z Prahy :rolling_eyes: :slight_smile: no mohlo to být přijednom, ale neva, hodí ho tam M. :slight_smile: a koooonečně dneska přišla mateřská za srpen :sweat_smile: :grinning:

@kovalda jj dalmatini jsou super :slight_smile:

jo žlučový mýdlo je dobrý, jsem taky dnes kupovala...to tekutý..ale zatím nemusím používat :slight_smile:
4. říj 2010 ve 14:03  • Odpověz
@suik vždyťnemusíš za každou cenu chodit ven...to raději zalom, když malá taky usne :wink:
my teď ven moc nechodíme, neni tu nic moc počasí :unamused:
4. říj 2010 ve 14:05  • Odpověz
Ahojky,
poslední dny nestíhám, víkend pracovní, co jsem nestihla uklidit a udělat v týdnu. Honzíček má své dny a noci, kdy je ok a jindy hrůza, děs,ale to asi každé mimi....jen má vyrážku, potničky asi nebo nevím na obličejíku a na hrudníčku.... včera teda vdechl kapky, takže to byla patová situace, kdy se tím začal dusit, ale klepy, klep dobře to dopadlo :slight_smile: Počasí nic moc, ale venku jsme byli, pejsek potřeboval a malý aspon usnul a ještě dospává.
Přiznám se, že občas něco dočtu a než stihnu reagovat, je další den a tak dokola :sweat_smile: Doufám, že už jsme zářijovky komplet a můžu pogratulovat :slight_smile:
4. říj 2010 ve 14:25  • Odpověz
@ojo já mám klasickýho jelena,mám ho v takové keramické mické obdelníkové památné a přeperu kdeco,je to fakt super mýdlo,ale dává zabrat i rukám :confounded:
@kovalda Já zavedla rituál koupání,masáž,krmení při světýlku z chůvičky a pak položím dopostýlky,dyžtak dám dudana a čekám co a jak.Včera to bylo přijato s nadšením,dnes doufám :wink:
@hupzca jak dlouho měl při spurtu ondří tu zelenou stolici,co se nedá umýt? Jinak mohu potvrdit tvá slova o spurtu,já s Filím o žádných nevím..teď sakra ano
@suik homeo je spousty,jak na co,únava,stres,nestíhačka :grinning: mě hodně na únavu a to hlavně z kojení,páč po kojení co 2h fakt únava přijde pomáhá homeo China
4. říj 2010 ve 14:28  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj maminy, zdravím po dlouhé době, nějak nestíhám,dvě děti dají zabrat, ale tak v rychlosti, Rozálka se narodila 3.9. v 6.11hod, měla rovná 3kg, porod začal v jednu v noci, byl dost bolestivý, ve tři hodiny jsem jela do porodky s kontrkcema po 3min a v autě mi prdla voda, na příjmu si mysleli, že to bude hned na porod, dle toho jak jsem hekala, ale byla jsem jen na 2cm.Takže tři hodiny dost neskutených kontrakcí a PA svolila k porodu i když jsem ještě nebyla úplně otevřená, násilím mi pomáhala v kontrakci otevřít branku.Ale malá vylouzla krásně.Asi i proto že byla malinká :wink:
Samozdřejmě mě i šmikla, ale hned 3.den jsem mohla kojit v sedě.V porodnici jsem si to hezky s malou užila, krásně jsme si na sebe zvykali a odpočívali. Domů jsem si ji odvážela s váhou větší než porodní :slight_smile:
Ted malinko bojujeme, protože je blinkací typ, dokáže blinkat i hodinu po odříhnutí, máme za sebou růstový spurt i s laktační krizí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Do toho mi mudra řekla že je silně dráždivá...Ted prodělal malej angínu a nás nachlazení taky neminulo,no jednoduše je u nás veselo :grinning:
Ale proč hlavně píšu, před pár dny jsem si všimla, že malé reaguje každá zornička jinak, někdy je to míň někdy víc zřetelný, našla jsem že @petja s tím má nejspíš nějakou zkušenost, tak prosím, až budeš mít čas písni mi do ip něco víc k tomuto problému.Hlavně co nás čeká a na co si dávat u mudra pozor, aby jsme něco nezanedbali, moc děkuji.
4. říj 2010 ve 14:54  • Odpověz
@antana123 mě to začlo samo... od půl čtvrtý ráno ale ty pravé hodně silné přišli až v porodnici po injekci na uvolnění, nevím jestli to byla vyvolávačka. A po píchnutí vody už to nemělo ani přestávku na odpočinek.
4. říj 2010 ve 14:55  • Odpověz
@petja koupeš ve vaničce každý den?
4. říj 2010 ve 14:56  • Odpověz
Holky, čím to může být, že po císaři mě zas začlo bolet břicho?! nevím, zda to není "jen" namožený.....ale bolí to jen na jedné straně :frowning2:
4. říj 2010 ve 14:58  • Odpověz
hojda,
tak jsme byli dneska na ko u dětský a na kyčlích a dopadli jsme blbě :frowning2:. Dětská zjistila, že krom pupeční kýly, která zatím neva a uvidí se do roka máme tříselnou :confounded: . Na 99 procent to vypadá na operaci, zítra jdem na chirurgii, aby nám řekli co a jak. No je mi z toho zle, co vám mám povídat. Jinak 4,60 váha a 56 cm. Na kyčlích o.k. tak vás jdu dočíst
4. říj 2010 v 15:50  • Odpověz
@petja diky, tohle je unava takova nejaka porad....asi budu muset vyhledat konecne nejakyho odbornika, co pamatuju, tak me to chytlo nekdy na vysoky, to jsem byla u kamaradky a pamatuju si, jak jsme byly na vylete a ja netouzila po nicem jinym, nez se svalit do pangejtu a spat.

ted jsem si zdrimla, no jsem jak po rane palici, to probouzeni je taky krusny, ale za chvilku se to zlepsi, mala jeste spinka, ale asi ma nejaky sny, pac se krouti.

@ojo: tady je prave nadherne, sviti slunicko. No nakrmim a asi na chvilku pujdem.
4. říj 2010 v 15:54  • Odpověz
@beru3nek jejda mane, to me mrzi, chudinka malej :frowning2:
4. říj 2010 v 15:54  • Odpověz
@antana123 : to máš jak já, jak se nevyspím mám nervy a pod. je to hned znát na mlíku. Zkus tmavý pivo :wink:
@hupcza : to je Ondra ale hodnej bráška, když se takhle dělí :grinning:
@suik : aha, tak to já dávám overálek na holý tělo, abych si zjednodušila oblíkání :slight_smile:
@kovalda : u nás v noci kojo co dvě hodinky, no říkala jsem si, klidně ať chce furt, hlavně kdyby nás minula operace
@eveluska : náš taky není rád na bříšku, je to zvláštní, když ho tam dám po cvíču nahatýho, je vytopeno, tak řev, ale po koju když si neodříhne je spokojenej a leží takhle rád. Škoda, že jen 15 min. se má, vydržel by takhle spát i x hodin.
@antana123 : tak super, že malý takhle hezky usnul :wink:
4. říj 2010 v 16:11  • Odpověz
@rennu Zatím nekoupu denně,ale pokud chci zavést rituál včetně koupání začnu,já mám mini vaničku a už je malá,tak koupu na lehátku ve vaně,musím říct,že koupání Jolanka zbožňuje :wink:

@suik jo na únavu by se našlo,já ti pošlu do ip příznaky a uvidíš...
@beru3nek ale dříve zase radili spát na bříšku,tak ty máš i baby sense,tak z čeho máš obavy..nebo na rehabce ti to řekli?
4. říj 2010 v 16:16  •  3 děti  • Odpověz
@suik : někdo prostě potřebuje víc spánku :wink: já teda se divím, že zatím funguju,když jsem byla zvyklá předtím na minimálně 8 hodin. Přesně jak píše ojo, radši si dej dvacet. Mě dneska říkala kámoška, že s malým nechodila ven skoro vůbec, že jí to neba. To je teda zas podle mě blbý, ale jen abys věděla, že jsou i jiné praktiky.
4. říj 2010 v 16:19  • Odpověz
@petja : dneska jsem se ptala dětský jak může být dlouho, tak mi řekla těch 20 min. říkala jsem, že máme nanynku, tak nevím sama proč ne dýl? :astonished:
4. říj 2010 v 16:20  • Odpověz
a to nám ještě dr. řekla, že hrozí uskřinutí tý kýly, že kdyby začal hodně brečet, a nebyl k utišení, tak ať jedem hned, tak to se už vidím jak budu plašit furt na pohotovosti, když bude k neutišení :pensive:
4. říj 2010 v 16:54  • Odpověz
@beru3nek jejda, tak to jsou špatné zprávy, ale dobře to dopadne!!! ty jo, tak váhu už má pěknou :slight_smile:
4. říj 2010 v 16:57  • Odpověz
@hanncca :no už aby to bylo za náma. Zas lepší kdyby byl větší na tu operaci si říkám, no jsem zvědavá, co nám zítra řeknou. Jo jo, váha i míra pěkný, 10 cm vyrostl za ty dva měsíce :wink:
4. říj 2010 v 17:01  • Odpověz
@petja to by jsi byla zlata.

@beru3nek me to docela bavi i se pekne vyvetram, ale nez se vykopem, je skoro tma.....dneska jsem zvladla oboji....ja to nevyspani zvladala jen na zacatku, to byl nespaci maraton a i pak jsem byla vysvicena.

jejda a jak poznas, ze breci z kyly, kdyz nekdy brecej porad :confused:, ach jo, uplne se pred tebou stydim, my nemame zadny problemy a a porod super, jen ja jsem na odstrel a vy furt valcite :pensive:
4. říj 2010 v 19:09  • Odpověz
@beru3nek: to mne mrzí, že půjdete asi na operaci.

@suik: tak snad zaberou homeo, co petja doporučí na tu únavu

My dnes byli na vycházce 2x a jsme teda pěkně vyfučený. Jsem zvědavá, jak často budu chodit ven, když budu doma a nepůjdu s mamkou, ... Ve středu se vracíme domů a ve čtvrtek jdeme na kontrolu, jsem zvědavá, kolik malá zase přibrala :slight_smile:
4. říj 2010 v 19:36  • Odpověz
@suik : jo to by mě taky zajímalo, jak to poznám z čeho brečí, ale četla jsem, že by brečel hodně a dlouho. Pak by to byla akutka, no ať je to už za náma. Nestyď, máš nárok ono to 6 nedělí je mazec, jsem ráda, že je už aspon tohle za mnou. Jsem zrovna dneska myslela na operaci u Aliska Honzíka, ještě v 6 nedělích no brrr.
@kovalda : to jste dobrý v tomhle jít 2x, my teda vlastně taky byli, ale 1 venčit, a pak od dr. a zpět. No ono se to nezdá, ale přibírají pěkně mimásci a rostou taky. Se divím, že vyřazuju oblečky a bodejť by ne, když 10 cm je dost :grinning:
4. říj 2010 v 19:53  • Odpověz
čauky

my dnes byli u ségry - nešla nám elektrika a oklepávali nám navrch i omítku - takže líp se zdejchnout :slight_smile:
máme (snad) úžsné fotky ...všichni tři modroocí blonďáci (synovec kuba, neteř alí a ondra) stojí nad postýlkou s černovlasou veru ...sami se tam postavili jak sudičky ...musela jsem se smát

@petja: no já si vzpomínám je na to, že se to prostě zažralo do kůže a měl regulérně zelenou prdelu :grinning:
@beru3nek: neboj - moje ségra byla jako prcek na operaci postupně s oběma :wink:
ad spaní na bříšku - ségra dávala neteř jen na bříško - prostě jinak to nešlo ...byla neklidná, nespinkala ..a to byla drobek (2,3 porodní váha) ...alí to přežila ve zdraví :wink:

u nás bylo dneska krásně - konečně :slight_smile:
4. říj 2010 ve 20:11  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: ...dočetla jsem :wink: ....tak my máme za sebou první den po odjezdu tatínka do německa. :frowning2: ...kupodivu to byl docela klidný den. Matyášek je více umazlený,tatínek mu chybí :pensive: ,ale zatím nehysterčí,Tobíkovi je to zatím jedno. Zvládli jsme uklidit, vyprat, procházkovat , zajít na poštu, koupit čepičky...a od 18:45 obě želvy spí....větší ve své ohrádce na kojo polštáři, menší v košíčku...za chvilku je přenesu do postýlek a dám si pár cviků na pupek.

@ojo : jj, máme powertwin 2009, chztěli jsme 10,ale ten nebyl k sehnání :stuck_out_tongue_closed_eyes: A dost nás ten náku pozlobil,tak jsem ráda,že je super.... :slight_smile: Dokonce se i těším s dětmi ven :slight_smile:
@beru3nek : jé :frowning2: , chudák malý :frowning2: ,tak snad se nic akutního malinkému nestane :sunglasses: , ono to uskřinutí není tak horké a ostatní se vyřeší,až Adámek povyroste. :wink: ...

@suik : teda, ty holčičky dávaj asi víc zabrat :sunglasses: , mě kluci taky pozlobí,ale vyspat mě docela nechají...teda mě stačí málo :wink: ....a přes den teda potřebu spánku nemám, spíš mě štve,že nestihnu všechno :unamused: a dodělávám večer...např. vaření ,apod... :grinning:
@petja : tak držíme pěsti Filípkovi ve školce...
@kovalda : no vyfučená jsem z nás tří jen já, jelikož nemám bundu,kterou bych přes prsa zapla....tak je mi venku zima :stuck_out_tongue_closed_eyes: Musím to hubnutí více podpořit nežraním :grinning:
4. říj 2010 ve 20:23  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak jsem přemýšlela nad tím natíráním po koupání, jak jsem včera psala a dneska jsme to zvládly bez křiku...
fakt to bylo super, hodila jsem se naprosto do klidu, rozsvítila jen lampu na přebalováku, žádné ostré silné světlo, pak jsem ji pomaličku vyndala z kyblíku, pomaličku přesunula na přebalovák, osušila, přikryla fakt pořádně nahřátou osuškou a hladila a povídala jí....... ani necekla, žádný řev jako dosud..... nechala jsem ji zakrytou, hladila, pomalu natřela nožky, pak ručičky, pak pusinku, pak hlavičku....... a kočka malá spokojená....... pak jsem ji otočila a položila na bříško, přitom jí natřela zádíčka, a vůbec se nevztekala a normálně pásla koníky, ale nádherně.... zvedla hrozně moc hlavičku a strašně dlouho ji držela, koukala, no super....... dosud jí to taky moc nebavilo, jen na rameni.....já jsem tak ráda.... vím, že je to normálka asi, ale moc mě to potěšilo.....stačilo zpomalit a snažit se,aby se jí to fakt líbilo

a nejlepší náš kup pro malou je to lehátko fisher price s tlukotem srdce......dám ji do toho zamotanou v plence (nevážu podle karpa, to nám nejde, ale tak jak v porodce, plenka do trojúhelníku a tím zabalím ručičky k tělu.....a nevymotá se z toho) a zabalenou v zavince a v momentě je uklidněná a do dvou minut spí..... tak ji přestěhuju do košíku takže to je fakt nej investice, hrozně se jí tam líbí....... když už je večer třeba unavená, tak v náručí se tak neuspí, a tam hned...... fakt bomba... tak mám radost..... :slight_smile:

hupcza. tak tu fotečku pak přihoď, to muselo být fakt pěkný :slight_smile:
4. říj 2010 ve 21:06  • Odpověz
@beru3nek jé to mě mrzíže půjdete na operaci a stím mlíčkem ani v nervu nejsemjen mi mlíčko ubývá tak uvidím jak dlouho budu kojit zatím dávám příkrm jen na večer jeden jinak je na mojem uvidíme ted odstříkám tak 130ml maximálně
4. říj 2010 ve 21:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.