• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Dobré dopoledne :wink:
U nás noc 50na50,teď je mimi na zahrdě s chůvičkou v kočárku a za hodinu pro Filípka.Manža jel do města,takže budem asi na zahradě,co počasí dovolí.U nás je typický podzim,akorát to sluníčko by mohlo vykouknout.
@hupcza,já spíš myslela,jestli při to m spurtu je běžná nazelenalá stolice
5. říj 2010 v 10:38  •  3 děti  • Odpověz
@discreet: no já na boku nebo polobok/polozáda a verunku objímám...ona taky buď na boku (takže jsme břicho na břicho) a nebo na zádíčkách
@petja: u nás na zahradě pobíhá iks chlpů - natírají okapy, parapety, spravují omítku ....takže ondra do toho asi není ideální ....u sousedů zas bagrují ...no tak on běhá kolem oken a má oči navrch hlavy :grinning:
5. říj 2010 v 10:50  • Odpověz
Zdravím vespolek :slight_smile: My už jsme konečně přibraly :slight_smile: Sice jen 50g od pátku, ale i to se počítá. A už jsme 10g nad porodní váhou. Máme 3450g :slight_smile: Dneska jsem musela v poradně kontrolně nakojit, aby se vědělo kolik toho malá vyžahne. Byl to teda boj, protože ještě neumím kojit jinak než s pomocí kojícího polštáře :sweat_smile: Ale zvládly jsme to, malá za 13 minut vysosla 50ml a kdyby nebyla vytuhla, tak by možná dala i víc (pokud by teda dalo prso). Tak mám obrovskou radost. Snad už to teď půjde nahoru. Na jednu stranu taky dobrý, že přibíráme takhle pomalu, alespoń nám delší dobu vydrží to nejmenší oblečeníčko :grinning:

Včera jsem poprvé vytáhla šátek, že to s ním začnu zkoušet. A´t jsem motala jak jsem motala, vždycky jsem vypadala jako mumie a dítě bylo furt v postýlce. tak jsem to po chvíli vzdala a objednala se na kurz šátkování :grinning: A rovnou jsem poslala přihlášku i na kurz masáže dětí.
5. říj 2010 v 11:00  • Odpověz
u nas se pres den taky nespi, v kocare jeste jo, ale beda jak zajedu do kramu :rolling_eyes: nebo zastavim, v satku zatim taky. Nastesti v noci spi, dneska se mi krasne povedlo i uspavani, zazavinkovala jsem ji a polozila na jeji mistecko a zhasla a sla jsem veset pliny, trochu plakala, ale zadny hysterak, tak jsem za ni prisla, pohladila a mluvila o spani a odesla, asi trikrat a pak u jsem to nestihla, pac vytuhla a spala asi do pul ctvrty, pak jsme teda trochu bojovali, chtela kojit co dve hodiny, ale mezitim si trochu zdrimla. naposledy jsem si ji dala na hrud a tak jsem spaly obe.

Pak jsem ji male chvilku na brisku na hrudi na gauci a to paradne pasla kone, hlavicku uplne nahore a docela dlouho.

nejvic me ale stve, ze kdyz spi a vzbudi se, tak neni zadna pauza, zadny cumakovani, ale okamzite desnej jekot :rolling_eyes:

jo a taky ma vase dite mozol na pusince, nahore na zobacku? Ja furt koukam, co to tam ma bilyho...uz teda odpadl :sweat_smile:
5. říj 2010 v 11:07  • Odpověz
@suik myslíš na horním rtu uprostřed? Já bych to možná spíš nazvala puchýřkem, ale jo, má to tam pořád...ale to prý vymizí..že se to prý dělá z kojení, ale míša to má už od narození...
Jinak v sobotu a v neděli v noci jsem nakojila, dala odříhnout a pak chvilku že poležíme a míšu jsem si dala na hruď (jak píšeš i Ty) a usnuli jsme asi na 2 hodiny vždycky...na noc si ho beru minimálně, bojím se toho, takže je většinou v postýlce, ale tohle bylo fajne, jak jsme usnuli, tak jsem se i vzbudila...Já se bojím, že bych ho zalehla, spím fakt tvrdě si myslím, ale když trošku poplakává v noci, tak jsem ale hned vzhůru..
5. říj 2010 v 11:15  • Odpověz
@petja: jj ...občas vypadala jako čistý špenát :slight_smile:
@hanncca: to je jen v našich hlavách ...jak se spávalo kdysi a jak spí i jiné národy ...nemyslím primitivní kmeny ..třeba japonci prý vůbec nevedou dětské postýlky ...a taky nevedou sids (nemají pro to ani překlad)
5. říj 2010 ve 12:18  • Odpověz
@hanncca ja se toho taky bala, ale nemohla jsem jinak, uz v porodnici jsem ji nemohla dat od sebe...tam jsem moc nespala.....doma jsem ji uz jednou hledala na jejim mistecku (davam ji na kraj ke zdi, je v zavince a ja mam maly polstar u ni, tam je nemozny ji zalehnout) a zapomela, ze jsem si ji po kojeni pritiskla k sobe a je u me pod perinou :fearful: Jsem se pekne lekla.
5. říj 2010 ve 12:18  • Odpověz
@suik
@hanncca
jo jo my to tam taky máme ten puchýřek či co to je :slight_smile: hned jsem si říkala že to je od kojení....

kurnik jsem se dnes naštvala měla se nám na malého podívat neuroložka jenže když jsme byli v porodnici měla zrovna volno tak nám dali žádanku.....a teď jsem to byla domlouvat a volno mají až 16. listopadu....tak aspoň doufám že nám tam řeknou že malý je v pořádku....protože kdyby něco tak už je to trochu pozdě....
nebo tam vyšlu manžela dělat scény :slight_smile:
5. říj 2010 ve 12:21  • Odpověz
@hanncca jj, na hornim rtu, no puchejř a mozol je to samy ne? Ta moje prisera si to urcite vykojila :grinning:

@hupcza vtipny je, ze kdyz jsme dostali v porodnici takovou brozuru o prevenci pred sids, tak tam bylo, ze by dite nemelo spat s rodici.....no podle me je to nesmysl, kdyz se udelaj opatreni, ktery jsou treba jen pro klid mamy, tak se nemuze nic stat.

ja ji mam v tusty zavince, ten buchel se neda zalehnout. jen mam obcas strach, abych ji nejak nebouchla do hlavy rukou, taky jsem se nejak divne naucila spat s rukou pod hlavu a vytrcenym loktem, jako manzel.
5. říj 2010 ve 12:22  • Odpověz
hojda,
tak se hlásíme zpět od doktora. Určitě jste slyšeli spadnout ten balvan :wink: Je to kýla vodní, takže se uvidí co dál. Zatím to na operaci není, je možný že se sama ztratí, nebo se z ní může stát kýla tříselná. Když to bude pořád stejné, tak kolem roka operace.Takže máme sledovat, kdyby cokoliv se dělo, jako nějáká změna na ní nebo byl malej víc ubrečenej, tak máme hned přijet. Ko za 3 měsíce. No jsem ráda, že se teĎ nic konat nebude, když si vemu jakej to je bobeček. Prý je to častější u nedonošenejch a že kdyby jí teĎ operovali, že se může objevit za chvíli znova. Ještě uzdičku pod jazykem mu mají šmiknout, ale to se dělá prý v lokální anestezii, tak to bude snad pidi zákrok.
@kuchy : tak fajn, že jste první den bez tatínka takhle zvládli. Já si taky pořád říkám, jak budu cvičit na břicho a skutek utek :grinning:

@laurinka.22 : tak super, že koupání proběhlo v klídku a víš jak na malou :slight_smile:
@antana123 : se s tím furt tak stresujem, jestli máme dost mlíka, co. No když nebude, tak bude příkrm, se svět nezboří :wink:
5. říj 2010 ve 12:43  • Odpověz
@vafle: a proč neuroložka?
jinak teda puchýř ani mozol vůbec neznám ...to jsme snad ani nikdy neviděla :slight_smile:
@suik: ad sids - právě, že v tom odborníci nejsou jednotní - shodnou se na kouření atd. ale část odborníků připouští, že to je právě naopak ....no a když něco jen trvdí část odborníků a to bez důkazů stylem "protože to říkáme", tak prostě se řídím svým citem ...a ten mi opravdu neříká, že můžu ublížit dítěti tím, že budeme spolu
5. říj 2010 ve 12:45  • Odpověz
@beru3nek: no tak to je super, že nemusíte už teď pod narkozu :wink:
5. říj 2010 ve 12:46  • Odpověz
autor
ahoj holky,
rennu. ahaa....tak mamka právě vždycky povozila, a pak došla a malá ještě dospávala, tak jsme si vykládaly doma......a jak byly pryč, tak jsem uklízela, vařila, pekla, žehlila......tak různě..........
hanca. no já tady ty lidi taky neznám, ale do města je to naštěstí kousek, a taky chodí návštěvy k nám, takže zatím si nestěžuju......ale vesnička je to malá ,takže víc různých tras tady teda nemáme........pořád dokola.... :grinning: :grinning:
hupcza. to je jasný, že to bude zábavnější, až bude prcek víc koukat, sedět a jak píšeš pak i capat sám, na to se těším....... :slight_smile: a taky by mě to asi teda nezdržovalo...... :confused:
pet.s. paráda, že si malou užíváte...... já měla na podporu mléka homeo ricinus komunis, a zabralo a pak jsem ho nasadila ještě při spurtu a taky super.......
taky spí prcek s náma, je v zavince mezi náma a někdy je i bez ní, k ránu třeba a už spinkala párkrát i bříškem na mém břichu a to bylo fajn, ale to spíš jentakové to ranní dospávání, nebo když ji bolelo bříško......já si to dopředu nijak neplánovala, v porodce hned první noc jsem usnula při koju vleže a ona tam už prostě zůstala.....mně se zdála v té postýlce strašně daleko :grinning:
5. říj 2010 ve 12:48  • Odpověz
@laurinka.22 taky jezdím pořád dokola 2 trasy :grinning: :grinning:
@hupcza @suik já se prostě teď bojím ho brát k sobě do postele. Ale jsem ráda, když spí v postýlce a nepláče a vydrží tam sám :slight_smile: jak říkám, občas si ho vezmu, někdy i usnu a zatím jsem ho nezalehla :slight_smile: !!!
@beru3nek tak super, že zatím na operaci nemusíte!!!!
puchýřek - koukala jsem, že to má docela dost dětí...

tak jsem teď vylezla z vany, umyla si vlasy. Zase mě bolej bradavky, zkoušela jsem míšu držet v pravé ruce a kojit z pravého prsa a přidržovat prso levou rukou a na druhou stranu opačně. a asi to nebude to pravé ořechové..asi to dělám blbě, špatná technik=bolavé bradavky, takže se vrátím ke staré poloze...
5. říj 2010 ve 12:56  • Odpověz
Ahojky,
tak dnes od 3 do 5 jsme vyháněli prdíky a kojily a od 5 do 7 jsme spali asi 30 minut, ... No a od 7 do 11 jsme dál usilovali o uspání malé, ale dopadlo to asi na 30 minut. V 11 jsme vyrazily ven a to už konečně zabralo a asi od 11,30 spí :slight_smile:
5. říj 2010 ve 13:05  • Odpověz
@pet.s plně s tebou soucítím, ta noční "výroba" je na probuzení 100%, jenže kdo o to stojí že .-))))

My tedy chrupali do půl druhé, tím jak byl vedle v postýlce, vzbudila jsem se až když křičel, bo manža zabudnul zapnout chůvičku, ale po nakrmení sem ho položila a spinkal dál, ale tím jak nebyla chůvička, vzala sem ho k sobě do pelíšku a pohoda...
dneska kontrola, máme 4800 gr, 55,5 cm..se nedivím, že nám jsou pomalu věci malé, žeeee
Jinak to vypadá, že se mi mění mlíčko, po té první aku se mi mlíčko jakoby tvoří od začátku, či jak to říct, takže prý nemusí být tak chutné a výživné a Domča odmítá. Zkusím ještě neska aku a odstříkávat i to málo, co odstříkám a uvidím.
Dneska je to zlaté dítko, spal v postýlce, mezi přikládáním taky vytuhl a ted kočárkuje s babičkou po lesoparku a já za chvíli pádím na aku relax :grinning:

@rennu tak aspon že psík se naučil u kočáru, to naši oba dva sou s kočárem v poho.....
a do postele nesměj, do dětskho taky ne, ale to už dávno předtím, když to ještě bývala masérna/pracovna....takže usínání v posteli se nebojím.
5. říj 2010 ve 13:12  • Odpověz
autor
holky, jak jste psaly, že perete v tom persilu sensitive...dělá se to i ve formě gelu? já ty sypké prášky moc nemusím
5. říj 2010 ve 13:12  • Odpověz
@laurinka.22 jj, dělá. do vyhledávače sem zadala persil sensitive a první odkaz , který mi to našlo je: http://www.drogerie-matous.cz/p1804-persil-sensitive-gel/
5. říj 2010 ve 13:20  • Odpověz
@hupcza:jé, tak to jsem na fotečku dětiček zvědavá :slight_smile:

@kuchy: teda super zvládáte i bez taťky :slight_smile: A kdy taťku zas uvidíte?
No, když nezapneš bundu přes prsa, tak to není tak hrozný, ne?

@laurinka.22: no tak super, že se zadařilo a masáže i olejíčkování byly bez řevu :slight_smile:
A lehátko s tlukotem srdce? O tom jsem neslyšela :slight_smile:
5. říj 2010 ve 13:23  • Odpověz
@hupcza protože jsem měli 20 cm pupeční šňůru....takže vpadl zároveň s placentou měl brutální hypoxii a apgar po porodu 4.......tak potřebujeme vyjádření jestli nebude mít nějaké následky.....naštěstí se rychle zvetil a je úplně zlaté hodňoučké dítě.....porodní váhu jsme měli zpět po týdnu...hezky papá a celkově je šikovný.....i pediatrička říkala že na něm nic nenajdou ale tak pro jistotu...
5. říj 2010 ve 13:27  • Odpověz
@laurinka.22: v roce a půl už moc nenasedí ....teda ondráš ne ...když tak pršelo, chodili jsme na procházky spolu úplně bez kočáru ...a našlapal tak 1,5 km bez problémů ..samo se zastávkama u kočiček, slepiček, pejsků, potoka .... :grinning:

@hanncca: tak to je jasný důkaz, že to je v poho :slight_smile: ..ne však já to nikomu nenutím ....důležité je, aby byl v poho prcek i mamča - já se tak vyspím v pohodě, ale je mi úplně jasné, že pro někoho by to bylo o napětí a spánku jen lehounkém :wink:

ad trasy - taky furt chodíme tu samou - ono sice po dědině jich je více možných, ale tahle je jediná mimo hlavní cestu a vede k dětskému hřišti :slight_smile: ...no a halvně po ní už máme vyhctané ty zvířátka :slight_smile:

@kovalda: teda to je nespavec, co ..a comaminka?

@laurinka.22: jj ..já používám gel
5. říj 2010 ve 13:27  • Odpověz
@vafle: aha - no tak to bude určo ok :wink: ..držím palec :wink:
5. říj 2010 ve 13:28  • Odpověz
autor
hup. já mysle postupně, nejdřív sedící v kočárku a pak už capkající samo.....

kov. http://fisher-price-medvidek-s-tlukotem-srdce-lehacka.hyperzbozi.cz/jidelni-zidlicky/
5. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz
jinak spíme taky spolu...moc se s tím nechlubím ale jak říká @hupcza jednám podle svého citu...kdybych ho nechala v kolíbce tak asi celou noc chodím čumákovat jestli je v pohodě.....takhle mrknu očkem a vím že spokojeně spinká

jinak jsem si dala generální hygienu :slight_smile: a prozkoušela šatník....a obleču čtvery gatě z netěhu původního oblečení...jupí....tak asi vyrazíme někam ven i když počasí je u nás nic moc ( a to jsem z 13kg shodila jen asi 5....)

jinak taky pereme v tom persil sensitiv gelu

5. říj 2010 ve 13:33  • Odpověz
@antana123: tak super, že taťkův hlas zabral :slight_smile:
jeja, ještě se učit, jsi dobrá

@laurinka.22: tak to možná taky zkusím malou na noc zavinovat, máme to asi dost podobně, tak budu doufat, že i nám to zabere :slight_smile:

@hupcza: krásný blond sudičky :slight_smile:

@lio: tak jsem zvědavá na výsledky z KO a taky si užij aku :slight_smile:
5. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz
@hupcza jasný, vím, že ni nenutíš. záleží na každém, jak si to zařídí a jak mu to vyhovuje. ale koukám, že je vás tu hodně, co majídětičkyusebe v posteli..
@vafle určitě to bude dobré, ale rfadši Tě tam s prckem posílají pro jistotu!!!!
5. říj 2010 ve 13:39  • Odpověz
@lotyna: teda to máš náročný, ... :unamused: a nespurtujete?

@pet.s: to je super, že je malá hodná a celá rodina je z ní pokakaná :grinning:

@discreet: taky jsem se bála, jak malá bude na kyčlích křičet a překvapila mne, byla jak andílek, až do doby, než jí dala ten gel na nožky, to studilo, ale za chvíli se zas uklidnila :slight_smile:
5. říj 2010 ve 13:40  • Odpověz
@lendaw: tak super, že malá přibrala :slight_smile: Však pomaličku stačí a přesně, aspoň si užijete to malinké oblečeníčko :grinning:

@suik: tak super, že se uspávání zadařilo, jen tak dál. Taky budeme muset zavést pořádně rituál, ...
Jj, takový "puchýřek" na pusince na horním rtu má, ale znám to už od neteří - že je to z kojení, tak se tím nestresuju :slight_smile:

@hupcza, @suik: jj, taky mám malou většinou u sebe v posteli a nedovedu se od ní odloučit. Jen tady u mamky ji občas dávám do postýlky, protože díky proležené matraci ji nemohu dávat na prostor mezi náma, takže je to naprd a nikdo se skoro nevyspíme, ale těším se domů, že zas bude se mnou :slight_smile:

@vafle: panečku, 2 měsíce po narození, to už je krapet pozdě, ..
5. říj 2010 ve 13:57  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

teda koukám, kolik je tu nespavců...to u nás v pohodě :slight_smile: i když tda teď 2x po koju v noci, tak čumákoval a potlačoval si :sweat_smile: ...ale na to jsem nereagovala, dneska jsem si prostě dala lehce polštář na ucho a vytuhla :sweat_smile:

u nás spaní v posteli nehrozí...já bych asi neusnula :grinning: takže Radim je stále u sebe a pořád spí v zavinovačce :slight_smile: až z ní vyroste, tak přejdeme na spací pytel :slight_smile:

no u nás počasí taky nic moc,sem tam i mlha ale asi ven půjdeme :slight_smile: :slight_smile:
5. říj 2010 ve 14:01  • Odpověz
@beru3nek: tak super, že to zatím nemusej operovat - vodní kýla? Co se tu člověk nedozví, ...
A uzdičku jazýčku, to dělali synovci a jen fik a hned to bylo O. K. a za 5 minut se usmíval :grinning:

@lio: jé, tak krásná míra a váha :slight_smile:. Užij si aku relax :slight_smile:

@hupcza: no, já bych řekla, že nespavec nebude, jen že ji něco trápí, asi bříško.
Jj, vycházky s těma chodícíma prckama - to vím, že cca 500 m jsme chodili třeba i půl hodiny, než jsme (s neteřema, ...) prohlídli každého mravenečka, šnečka, ...
5. říj 2010 ve 14:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.