• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Tak po procházce spala ještě hodinu a pak zas chudinka se vrtěla kvůli bříšku a to už jsem ze zoufalství dala i sab simplex (dostala jsem od sousedky) a masírujeme bříško prakticky pořád, ... Teď jsem ji položila na bříško a už spinká asi 15 minut, ... spokojená holčička moje :slight_smile:
5. říj 2010 ve 14:09  • Odpověz
@antana123 : jé, to je hezký že malej takhle reaguje na taťkův hlas, a že ho uspí :slight_smile: Tak to tě teda obdivuju, do tohohle ještě šrotat. No nedokážu si to představit místo chvíle spánku zasednout k učení. :confounded:
@hupcza : super fotky
@lio : to známe, taky máme malýho herce a před návštěvou je to vzorné miminko :grinning: a pláč si vymýšlíme.
@lotyna :prý je to vrozené, a že nedonošeňátka mají větší šanci, že se jim udělá :pensive: . Tak to si taky teda užíváš koukám, tak ať je taťka brzo fit, ať jste na potvůrku vaší zas v plné síle :grinning: Mě kolikrát venku přijde, že už se procházím hodinu a ono sotva půl. Dneska jsme ještě nebyli, za chvíli jedem na poštu pro lehátko, tak pak asi na chvíli vypadnem. U nás chvíle je tak půl hodinka max:wink:
@lio : tak ten lesopark máte super :wink:
@pet.s : tak super, že už jste doma :slight_smile: Tak po císaři to trvá dýl mi přijde s tím mlíkem.
@discreet : tak ať dobře dopadnete, neboj kyčle jsou v poho dětičky tam ani moc neřvaly. Jen jsem byla překvapená, jak už jsme velký proti jinejm a šlo to jak na běžícím pásu :slight_smile:
5. říj 2010 ve 14:21  • Odpověz
@lendaw : však se neboj, to za chvíli Bětka dožene, hlavně že začala přibírat :slight_smile:
@suik : já vůbec nevěděla, co je to za puchýřek, a mamka mi řekla, že to má ,mozol od pití. Máme ho už asi 2x slouplý. Paráda, že vám šlo uspávání na jedničku. :wink: To nám zatím moc nejde. Dneska jsem poslala ale přítele pro chůvičku, tak najedem pěkně na systém a budem ho dávat vždy ve stejnou dobu do postýlky. Teď jsme ho měli u telky v košíčku, když usnul, jsem to zalomila taky, celá šťastná že spal, ale to je o ničem. Tak uvidíme jak se bude dařit.
@hanncca : to má taky náš nejradši být u mamky na hrudi, já se teda bojím taky s ním usnout, že ho něják zalehnu já, nebo nevím co popadne pejska, který mi spí v nohách.
@hanncca ,@kovalda,@hupcza : jsem moc ráda :wink: že ne teď. Taky jsem o ní nikdy neslyšela, je naplěná vodou. Kdyby tam bylo střevo, je to tříselná v těch místech co ji má Adámek.
@kovalda : to vás teda pěkně trápí to bříško, u nás prdí jak o život, když je na bříšku a já na něm mám ještě ruku
@lio : užij si aku, to jste na dýlku skoro jako my máme 56 cm:wink: a taky vyřazených věcí už máme plno.
@vafle : tak super, že je Filípek takovej šikula po tom porodu. Tak to mě se něják změnila postava, tak oblíknu z x riflí jen ty elastický a ty co na mě předtím visely :grinning:
5. říj 2010 ve 14:42  • Odpověz
@beru3nek no ty gatě co na sebe dám jsou taky takové co jsem měla před těhu malinko volné...ale i tak mám radost protože těhu rifle šly do kytek a na sukně a šaty je zima....tak aspoň nevypadám jak vandrák

jo holky co se dá dělat se škytáním.....malý děsně škytá minimálně dvakrát denně...je mi ho líto...většinou je to po kojení takže napít na něj nefunguje....dokotorka říkala že je to ze zimy ale když je zabalený ... :( prý ho mám tak nechat
5. říj 2010 v 15:02  • Odpověz
@beru3nek jo a tu hydrokélu máme taky.....už od porodu...mám mu dávat pytlíka na bříško aby ho neměl v plíně staženého mezi nožičkama ať má šanci se to vstřebat.....ale přijde mi že to má pořád stejné
5. říj 2010 v 15:05  • Odpověz
Tak jsem z aku tady..bylinky mi nenasadil, že radši zkusíme ještě aku, že bylinky jdou přese mne do mimča...a říkala jsem mu o nějakém prob na prsu (narazila sem př ibankování) tak říkal ,že je to tam tvrdší (asi tuková bulka - fuj nerada používám to slovo) a tak to radši nechám zkontrolovat, pak sem se ptala jaká je šance na spuštění mlíčka, tak říkal že ta je dycky, ale záleží na mnoha faktorech, a u mne to vypadá na hormony (mlíčko se rozjelo a zase vytrácí, může to být tím jak malej stagnuje přisávání, může to být tou bulkou, hormony, štítná žláza.....hlavně no stres prej ...vtipálek....ale mne se to vzdát prostě nechce............

tak si užívám klídku, babička kočárkuje, psiska vyvenčení, já po aku, neska sem tam usnula, ale cesta mhd zpět mne dokonale probrala, tfuj, zlatý auto (no jo, sem rozmazlená)..v tram sem viděla mamču šátkovat, ostatní na ni čuměli jak na vola, což nechápu...na druhou stranu mamče s kočárkem ani nikdo nepomohl, tahat to po těch vysokých schodem v tram nic moc tedy ...cesta mi trvala proklatě dlouho..jako autem cesta tam časově srovnatelná / kolony, než najdu místo k zaparkování/ ale cesta zpět mhd přes 45 min autem za 20 min s přehledem dom....tak sme zničenější než po minulé aku, co sem jela autem...
no a budu doufat, že se mlíčko i domča umoudří a že budou mít příští týden volno ....zatím to 2x vyšlo...a seknout s tím můžu kdykoliv...
Jinak jsem oprášila diář, který jsem odložila v březnu, když jsem ulehla coby těhu...bo si přestávám pamatovat a radši píšu.....k dr jdem za 14 dní .....
toliko zpráv od nás.

ad spaní v posteli.....neřeším to coby prob, beru kvůi svému pohodlí a neschopnosti někdy vstát, jinak se otho nebojím a není nic příjemnějšího, než potulit mminečko, a usnout (pokud se tedy zadaří oběma :slight_smile:)))) )

5. říj 2010 v 17:01  • Odpověz
@vafle @beru3nek vodní kýlu mají kluci oba...Tomáš to měl teda hodně a má ji ještě teď, ale asi se vstřebává, uvidím co řekne dr. na 18měsíční kontrole :slight_smile: ...no a Radim ji má trochu... :slight_smile:

ad škytání, Radim škytal často už v břiše a to mu asi zůstalo, normálně někdy škytá i 3x denně :sweat_smile: taky po kojení...někdy si chcede cucnout, tak ho přejde, ale jindy škytá i 20 minut :rolling_eyes: ...taky je mi ho líto, je zabalený, je mu teplo a stejně škytá a je i vidět, že ho to štve :confounded: ...no ale nic nenadělám, tak ho nechávám :sweat_smile:

no a brácha dostal v Praze neštovice (je mu 30let) :astonished: no a naši s ním byli v kontaktu 2 dny před než se oházel, mamina neštovice neměla, tak je může chytit a my byli v sobotu s našima...tak jsem zvědavá, jestli se taky všichni vyhážeme, páč já je taky neměla :confounded: ...u Tomáše bych to brala, ale u Radimka...neni na to maličký? :confused:
5. říj 2010 v 17:13  • Odpověz
tak jsem si myslela, že už dám malýmu plíny ty 2 ky od 3 kil, ale buď jsem mu jí blbě dala, že si to pročůral, nebo jsou mu velký. Tak jsem rychle naklusla do města pro nějáký hadříčky, když ze všeho tak vyrostl a pro plíny. Nechala jsem v sekáči za asi 8 overálků a jeden zimní s kožíškem 500,- :wink:
@vafle : nám taky škytá jednou denně minimálně a jak kdy, někdy po jídle někdy i jen tak. Když ho to ale nechce pustit tak se ročílí a pak začne plakat :pensive:. Aha, tak to nám neřekli, že bychom to takhle měli praktikvat s tím pytlíkem :astonished:
@lio : ono i tím, že to nevzdáváš a věříš, že číňaň pomůže může udělat své :wink: tak držíme pěsti
@ojo : teda tak to držím pěsti ať vás neštovice minou, když je Radimek takový drobeček.
5. říj 2010 v 19:59  • Odpověz
Ahojky tak malý ještě nespí leží vedle mě a pozoruje aspon nebrečí mám naučené už 2předměty a zbývá poslední a tochirurgie a je to hnus zítra na mě myslete začínám v 11:00 první zkoušku a pak hned další 2 snad to nějak dám už jsem unavená doufám že ted u too neusnu
5. říj 2010 ve 20:19  • Odpověz
Ahojky, tak u nás dneska situace trochu lepší. A mohutně a na velmi dlouho jí zaujmul tatínek. Já musela k doktorovi, tak on chca nechca, viróza neviróza musel nastoupit k péči. No a aby malou nenakazil, koupil si v lékárně roušky - dal na obličej a dítko na něj fascinovaně hledělo asi 30 minut ....tak si tu asi budu po nocích malovat veselé masky na obličej :grinning: .
Jinak my škytáme vydatně a často, napití obvykle nepomůže a zima jí není. Nám doktorka říkala, že to je od toho, jak se po krmení roztáhne žaludek a tím dráždí bránici a že se s tím nedá nic dělat, jenom počkat až to přejde.

@beru3nek Tak super s tou kýlou. Jinak mám stejnou zkušenost s plenama, taky jsem zkusila dvojku a taťka musel pelášit do drogérky pro jedničky. :slight_smile:

@antana123 Tak držím palce na zítřek. :slight_smile:

@kovalda Tak to jsem zvědavá, jestli vám Sab simplex zabere, u nás byl jeho výsledek velmi sporadický.
5. říj 2010 ve 20:38  • Odpověz
ad škytání - u nás se škytá jen občas - dle mého na to nic není ...vím, jak jsme měla málem trauma, jak jsme viděla poprvé škytat ondru, jak to tím jeho tělíčkem cloumalo .....no holt se to musí vydržet, ono to přejde

ad velikosti plín - není jak látkovky - ty si člověk zahne jak potřebuje :grinning:
ale můžui říct, že jsme pěkně zplatntaná, protože každému dávám jiný sklad a už se mi to motá :sweat_smile:
5. říj 2010 ve 20:44  • Odpověz
@lotyna díky
u nás se taky škytá a to každý den
5. říj 2010 ve 20:57  • Odpověz
Dobré ráno :rolling_eyes:
asi takhle dnes vypadám...noc děs běs a může si za to mamča sama,když snědla 2kynuté knedlíky s malinama :dizzy_face:
Takže bříško malé o sobě dalo vědět :unamused: Teď už je vše v poho a já vím,že bych měla teď spát jako ostatní členové rodiny,ale radši sem se šla dát do kupy,páč za chvíli začíná akce level 10 :grinning: :grinning: :grinning:
Se dívám,že včera ste šly brzo spát,či děti uklidňovat :wink:
Takže sem zatopila a jdu chystat malému věci do školky a snídani pomalu..
Všem krásný den
6. říj 2010 v 05:35  •  3 děti  • Odpověz
Přeju dobré ránko :slight_smile:
6. říj 2010 v 07:52  • Odpověz
jdu dospat noc...mě nechá malá v noci vyspat,ale velká ráno prudila...asi ji zabiju a prodám do otroctví :confounded: :grinning:
6. říj 2010 v 08:32  • Odpověz
@antana123 ahojky, držím pěsti, určo zkoušky zmákneš :wink:

ad škytání....taky škytáme, několikrát denně občas :slight_smile: ale to měl už v bříšku :slight_smile:

U nás náročný večer, nemohl zabrat, řval, jíst chtěl po hodince a půl a po kojení zase řev, no tatínek si to užil, měl službu a děsně se divil :grinning: ale prý za jeho úsměv mu odpustí cokoliv :dizzy_face: :dizzy_face: včera se mi podařilo ho rozesmát několikrát, holky to je nádhera :dizzy_face: :dizzy_face: ....jsem mu říkala ťuky, ťuky na vrátka atd a intonovala hodně a dělala u toho obličeje a pusu měl vždy od ucha k uchu :slight_smile: :dizzy_face:
Jinak baštil v 22, v půl 3, v půl 6 a za hodinu chtěl zase, žrout můj malej :grinning: :grinning: trochu jsme se pobavili, pobrekal a uondala jsem ho ve vaku a zvládla s vakem oloupat brambory :slight_smile: ale ne vždy mi to jde, podle toho, jak ho tam našteluju :sweat_smile: Jo a včera mě divně píchalo do prsu a dnes už bolí a cítím zatvrdlinu, co s tím? Promasírovat nepomáhá :fearful:
6. říj 2010 v 08:41  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:

@antana123 držím pěsti na zkoušky, jsi dobrá, že to zvládáš s mimčem :slight_smile:

@petja no borůvkový kynutý knedle jsem měla v úmyslu si dát dnes k obědu :sweat_smile:

@rennu určo to lehce poklepávej, když budeš z toho prsu kojit...a třeba po koju z druhýho tak dej malýmu cucnout ještě z tohoto (když bude chtít), aby se to co nejdřív uvolnilo :wink: ...jinak já zatvrdlinu nikdy moc nepromasírovala, páč mě to pak bolelo ještě víc i celý prso :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ono to bude ještě pár dní bolet...
6. říj 2010 v 09:09  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
hlasim se po sto letech....nestiham...ta nase Veru je absolutne nesamostatny tvor :pensive: Pokud tvrde usne, tak muze byt odlozena kdekoliv, ale jinak furt na rukach....jinak histeraky jako prase....navic nas furt trapi to brisko....snazili jsme se tu sehnat ty probioticke kapky a bez sance....infacol vubec nezabira, tak nevim...Vcera nam kamaradka pujcila balon, tak je hustani o milion procent jednodussi :grinning: Presne ten pohyb ma rada...no na rukach a po celem dnu je clovek solidne odkecany, takze diky bohu za balonovy vynalez :grinning: ....satek pomalu vzdavam...neumim to navazat asi nebo co...vzdy mi to prijde docela dobry a pak ji tam chcu napasovat, tim ji nastvu, navic nema rada ten satek natazeny pres hlavu...ale jinak to preci nejde, vzdyt by ji ta hlava odpadla....no rve mi v tom jak tur....jine nositka taky bojkotuje...je to zvire!!!!Ale miluju ji nejvic na svete :grinning:

@antana123 .... ahojky....budu drzet pesti na dnesek!!! :wink:

@rennu ....mala se taky nekdy krmi dost casto....nektere noci vydrzi co 3-4h a nekdy po hodce a pul uz zase mlaska....ale moc mi to neva, mam ji u sebe v posteli, tak je to rychlovka....navic ona se v noci nebudi, takze je to supr :slight_smile: To chechtani musi byt uplne bajo....na me se taky chechta, hlavne po ranu, kdy se napapa, pak poradne protahne a ma paradni naladicku....ale neda se to natocit, ani nafotit, pac hned ty pekelne masiny zacne zkoumat a je po smichu....vsude pak vypada vykulene :grinning:

@pet.s ... opica jedna....zabitou ti do otroctvi nikdo nekoupi....prodej ji rovnou :grinning:
6. říj 2010 v 09:15  • Odpověz
Juuu, tak kapky budou! Kamaradka se vcera vracela z polska, mela 2h do odletu, kdyz jsme ji psali a sehnala!!! Tak jsem zvedava....kolikrat bekam vecer i s Veru jak vidim jak moc ji to brisko trapi....zkusili jsme asi vsechno a nic nepomaha....ted mi spi na rukach tulinek muj krasny, mela bych ji odlozit asi....ale nejak se od ni neumim odlepit :stuck_out_tongue_closed_eyes: (a pak se muzu divit, ze nic nestiham ze....)
6. říj 2010 v 09:31  • Odpověz
@safryy tak snad kapičky zaberou :slight_smile: :slight_smile:

teda všude slýchám, že na prdíky a bříško trpí kluci, ale co já mám kamarádky, tak jde většinou o holčičky :sweat_smile:
6. říj 2010 v 09:36  • Odpověz
@ojo ...no taky jsem slysela, ze na to spise trpi kluci...ted uz ji to netrapi aspon cely den, ale vetsinou na vecer....no ale poslouchat ten rev a koukat se na kroutici se histericke dite je hruza....ani masaze, ani nahrivani briska....cviceni s nozickama...drzim se nadeje v tech kapkach....jeste dalsi dva mesice bych totiz fakt nedala :cry:
6. říj 2010 v 09:40  • Odpověz
holky,když se vyrážka napusence zhorší po chování v náručí,je to z oblečení,respektivě z prášku?
6. říj 2010 v 09:40  •  3 děti  • Odpověz
@petja ... a nemohla se tim chovanim na rukach zapotit? Manzel, kdyz nosi Veru, tak jsou pak oba mokri jak mys....nevim jak to dela, me se pri noseni nezapotila ani jednou :grinning:
6. říj 2010 v 09:44  • Odpověz
tak Jolanka u toho bolení je spíš taková celá nespokojená,vyloženě se nekroutí a taky ji to chytá večer,ale ona fakt neřve hodiny,to nevim,jak bych dávala :fearful:
6. říj 2010 v 09:45  •  3 děti  • Odpověz
@safryy jo týká se to manžela :grinning: ale zkusim to vysledovat.Má tu vyrážku ale hroznou
6. říj 2010 v 09:46  •  3 děti  • Odpověz
teda holky, jak vás čtu o řvaní a prdíkách děsím se toho, co přijde. Malá spinká většinu dne. I když už zjistila, že jsou tu pořád ruce, které ji kdykoliv pochovají, tak to občas zkouší.Ale nějaké hodinové breky neznáme, zatím.
Holky mně je furt zima. Každý tu na mě ňafe, že tu mám přetopeno, a já tu sedím v mikině a v kalhotech a jde mi husina. Jdu zalézt pod peřinku. :grinning:
6. říj 2010 v 09:54  • Odpověz
@petja ...no u nas se prave jedna o ty hodiny a neda se nijak utesit...jen docasne na chvili usne, ale pak ji to zase zaboli a rve a rve...akorat mi prijde, ze rve ikdyz uz ji to neboli...proste ze setrvacnosti....nastesti v noci ale krasne spi....vubec se nevzbudi, jen slysim ze mlaska nebo si zuzla ruce,tak ji nakojim a spi se dal :dizzy_face: :wink:
Borok Jolanka...a cim ji to mazes? Verunka mela na cele takove suche supinky...jak se drapala asi....nebo nevim a mazla jsem to bepantenem a dobry....Oni ti chlapi se asi vice poti nebo co...pak nam zaparujou mimina a pupenec je hned na svete :pensive:
6. říj 2010 v 09:55  • Odpověz
@pet.s ... jooo, kdyz mela mala dva tydny, taky jen spala...ona je celkem spaci i tedka...teda dopoledne(ovsem na rukach :pensive: )...odpo je to horsi, no a co se deje na vecer uz jsem psala....dokonce uz mi nejeci v kocare...po chvili co vyjedem chrupka cca 3h sikulka moje. Tak takovou zimnici jsem mela, kdyz jsem mela zanet v prsu....a to me to prso ani nijak moc nebolelo...akorat se ze zimnice vyklubala pres noc horecka jako prase a drzela se me cely den. A co to kojeni? Uz je to s mlickem lepsi?
6. říj 2010 v 09:59  • Odpověz
@safryy no já to nechci nijak vysušovat,ona má právě pusenu jak struhadlo,i jedno ouško,taková šupinka jak sloní kůže vůbec nevim co to je,ale Filípek to měl taky,mažu jen mateřským mlíkem
6. říj 2010 v 10:17  •  3 děti  • Odpověz
ahoj holky,tak konečně mám trochu času vložit sem pár foteček malého.Máme z něho obrovskou radost.Akorát nás trápí prdíky :(( Porod byl těžký,dostávala jsem od 27.9 2 vyvolávačky denně.Malej vůbec nechtěl na svět.Měl furt vysoko hlavičku.Až 29,9 6 vyvolávačka zabrala a na mě přišli ráno v 8,30 bolesti.Voda mi odtekla v 9.00 a malej přišel na svět v 15.45.Manželovi zrovna ten den skončila dovolená,tak rychle uháněl nějakou náhradu aby stihl porod a přijel ve 12h.Při porodu mi sestra musela lehat na břicho aby vůbec malej vykoukl na svět.Dostala jsem kapačku na zvětšení kontrakcí a pak už byl malej na světě.Měl omotanou pupeční šnuru 2x kolem krku a ještě přes nožičku,proto vůbec nešel dolů.Jsem ráda,že jsem měla manžela u porodu,moc mi pomáhal.Ted už máme naše sluníčko doma a jsem z něj všichni nadšeni :dizzy_face: :dizzy_face: Tak jdu vkládat fotečky a všem Vám děkuji za gratulace
6. říj 2010 v 10:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.