• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@suik u nás má můj táta modrý, jinak šici hnědý, já tedy hnědo zelený, manža hnědý, tak modroočko Domča asi nebude :slight_smile:

@kovalda dík za milá slova, jen nevím jeslti se neživím planou nadějí :-/ ale neska byl fajn den, Domča už třetí den v postýlce večer, krásný rituálek a spinká uplně na hodinky přesně a skoro hned, takže pohoda, ale manžovi odpadla večerní "starost" ale zase se k nám odpo přidal na procházku za světla, tak pohodička
a vítej doma a at taky brzo zajedeš nějaký poho systém a budete si užívat
6. říj 2010 ve 21:33  • Odpověz
@antana123 gratulka ke zkouškám, at zvládneš i chemárnu
@hanncca ty si taková provokatérka s tím super mega hodným míšou :grinning: :grinning: :grinning: bledá závist, i dyž já si za poslední dva dny nemůžu ani krapet stěžovat
@beru3nek s tím počůráním obličeje, ..mne ráno zkropil župan a večer než jsem ho vložila do vany tak začal čůrat, chytly to moje džíny a zbytek manžovi ponožky .-D Kropí mne tedka docela zvesela často :grinning:

add oči..já měla hnědé a někdy v pubertě bo kdy se mi změnili na zelenohnědé.....:slight_smile: :sunglasses:
6. říj 2010 ve 21:43  • Odpověz
@petja: jejda, tak kynuté knedlíčky neudělaly malé dobře na bříško, ...

@rennu: na tu zatvrdlinu v prsu by mělo zabrat horké sprchování a masírovat trochu přímo u kojení.

@safryy: s šátkem a nosítky to nezvdávej, třeba se zadaří. Já to zkusila zatím párkrát, ale teď se do toho hodlám pořádně obout, co jsme doma, .. Nic moc se nedá dělat, když mám prcka na rukách. Tak si slibuji, že když bude v šátku, já budu moct uklízet a vařit a budeme spokojené obě :slight_smile:
A ty probiotické kapky se jmenují jak?
6. říj 2010 ve 22:46  • Odpověz
Ahojky, u nás dneska zase trochu řádilo bříško a taky máme první "zranění" - debil matka jí chuděrce způsobila svojí vlastní nešikovností pěkný šlic na hlavičce patentkou při oblékání body. :frowning2: No nadávám si ještě teď, naštěstí se Viktorka nechala uchlácholit asi za 10 vteřin. Jinak hlavička se nám taky trochu loupe, i čelíčko, ale protože o vláskách se u nás moc mluvit nedá (máme jenom takové blonďaté chmýříčko), tak jí to mažu olejem nebo i mastnějším krémem. Jinak večer opět zabodoval tatínek, který berušku těžce oklamal při uspávání - "spala" jen tak na půl oka a úpěnlivě se držela jeho županu, tak jí opatrně položil do postýlky a lehkou akrobacií se vysvlékl z županu, který k ní přiložil do postýlky. No drží se ho, kočička ještě teď a spí jako dřevo. :grinning: Tatínek jenom prohlásil něco ve smyslu - nahý, ale svobodný a odkráčel do pelíšku.
Jo a oči má Viktorka modré, u nás v rodině je výběr všech barev, já bych chtěla, aby měla hnědé, ale ona si určitě udělá, co bude chtít. A to, co má na hlavě a co se opravdu zatím nedá nazývat vlasy, je opravdu hódně světlé, i když blondýnka nemá být po kom, tak uvidíme.

@antana123 To je super, žes to tak krásně zvládla a chemii dáš taky, neboj. :slight_smile:

@lendaw Tak ty kalhoty ti těžce závidím, já si ještě pořád nemám co oblíct.
@beru3nek Dneska zrovna někde psali, že letos má být ještě ke všemu nejmrazivější zima za posledních snad 30 nebo kolik let - jakože několik týdnů třicetistupňových mrazů. Těšíš se? :grinning: Já miluju léto!!!!
@kovalda Tak to je super, že jste konečně doma. Jaký je stav vody?
6. říj 2010 ve 23:02  • Odpověz
@pet.s Užívej si spícího dítka, ono se to brzy změní. :grinning: Ale strašit tě nechci. :grinning: A taky doporučuju nejdřív prodat a pak až zabít. :grinning:

@kovalda Ad kapky - my jsme začali používat Baby calm - nevím jestli jsou probiotické, ale jsou čistě přírodní (fenaklový a anýzový olej a ještě cosi), ze začátku mi připadalo, že to zabralo hodně, teď je to jak kdy. Ještě existují jakési Bio gaia (jestli to dobře píšu), ty jsou snad probiotické (moje poslední naděje), akorát jsou příšerně drahé. Ale je to jako se vším - někomu to zabere, někomu ne. U nás i ty masáže a nahřívání někdy vedou k úspěchu a někdy ne. Jinak rektální rourku, která se leckde doporučuje já nějak odmítám.
6. říj 2010 ve 23:11  • Odpověz
@lotyna řežu se tu smichy s tim županem :grinning: :grinning: :grinning:

ja jsem malou zase skrabla snapi sponkou :fearful:

@lendaw @hupcza: k tem novoskladum, tu plenu co davate dovnitr, tu skladate jak? Ja jsem zkusila ctverec a ten na tretiny a vejde se to tam celkem pekne. Ted jsem si naskladala hromadku a snad to pujde, chci ty pleny jeste nejak vyuzit..... uz jsem to zkousela a dobry, ale zrovna moc necurala.

tak dneska ma "prdiky" mama, zase spagety, tentokrat carbonara :confused: jsem teda testoviny povazovala za celkem neskodny jidlo.
6. říj 2010 ve 23:14  • Odpověz
ze bych si ty kapky nakapala sama, ale mam je nezredeny, udela mi to neco? :grinning:
6. říj 2010 ve 23:15  • Odpověz
@suik No já na nějaké diskuzi četla, že dítku kapky nedělaly dobře, tak to začala užívat matka (taková škoda to vylejt, když už to měli doma) a byli jako mávnutím kouzelného proutku oba bez problémů, tak to můžeš zkusit. :grinning: A dospělý určitě může i nezředěné. :grinning:
6. říj 2010 ve 23:25  • Odpověz
@suik určitě ne,já v kojo demenci nepochopila ten návod a parkrar to dala přímo i malými neredeny a sama jsem to taky ochutnavala- jen je hodně intenzivní ta anyzova chuť,naštěstí to bylo na zacatku a dala jsem mu tak asi 3x asi 2 kapky ne těch 10! :slight_smile: a probiotika prášky beru já a pijí fenyklovej čaj a pak ten babylove a v něm je fenyklovej a anyz taky :slight_smile:

nevíte ale někdo jestli nejsou ty kapky navykovy? jako ze se pak neodprdi bez nich? rourka totiž je a napr glycerinovy cipky taky a v těch kapkach je pravé glycerin.... na návodu nicale nepíšou,tak to by snad měli ne???
7. říj 2010 v 08:01  • Odpověz
přeju dobré ránko u nás krásná noc malý usnul o půl8 a vstal ve 2 pak v 6 a pak v 8 super je to zlaténko moje :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
děkuju holky za gratulky
7. říj 2010 v 08:53  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: Tak mám taky trošku času tak jdu na vás juknout :wink: Včera jsme byli s malím poprvé na procházce,vyjeli jsem ve 14h a malej spinkal do 17h.Pak jsem dali napapat a zase jsme spinkali do 23h.V noci se vzbouzí po 3-4h.Akorát nás trápí ty prdíky,tak mažem pupíkem a dostali jsem kapičky a řekla bych,že zabíraj.Já piju fenyklový čaj ale je to hnus :angry: Dnes jsme poprvé sami doma a čekáme až k nám dorazí babička.Tak já jdu ještě něco poklidit,mějte se hezky a zatim pa pa
7. říj 2010 v 09:33  • Odpověz
@antana123 gratuluji ke zkouškam...jsi šikula :slight_smile:

ad barva očí...Tomáš měl ze začátku hooodně tmavě modrý a šli mu do hněda po mě...M. má tmavší modrý...no tak teď je má takový modrohnědý :sweat_smile: a Radim je má taky tmavě modrý...a to jsem si tak přála, aby měli modrý :slight_smile: :slight_smile: tak třeba se nám pak povede ta holčička blonďatá s modrýma :grinning:

@lotyna to mě pobavilo to se županem :grinning: :grinning:

dneska Radimek ráno hoooodně tlačil, chudák prdíky...ale neplakal, uchlácholoval se dudlem a já mu cvičila s nohama, tak jsme něco vyhnali :slight_smile: včera byl teda do 16h vzhůru, ale koukal si, dudlal, byl v pohodě a pak dáchnul a noc zase stejná :dizzy_face:
7. říj 2010 v 09:38  • Odpověz
@r.m koukám, že malej má asi obrácený režim :sweat_smile: Tomáš to měl taky, ale obrátili jsme ho a v noci se pak budil jen jednou :slight_smile: tak super, že kapky zabírají, ať prdíky brzo přejdou :wink:
7. říj 2010 v 09:40  • Odpověz
@lio provokatérka možná :slight_smile: zatím si fakt nestěžuju, ale řekla bych, že mi to statečně vynahradí... uvidíme, co bude!! Jinak taky čůrá, kdy může.. :slight_smile: a počůraný vlásky nejsou nic neobvyklého :slight_smile:
@r.m tak super, že už procházkujete. Tobě nechutná fenyklový čaj? To mně teda vůbec nevadí, naopak..chutná mi!!
@lotyna taťka dobře zabodoval se županem :slight_smile: prdíky nás téměř netrápí, jen občas a tuhle jsem rekt.rourku zkusila a pomohla, vyprděl se a sláva přebalovacím podložkám, protože to byla docela nálož, co mi tam předvedl
:grinning: :grinning: ale nesmí se používat pořád, jinak se mi bez ní už nevyprdí,nevykadí... ale já piju denně fenykl.čaj a kojo čaj..

jdu se obléknout, skočím si do krámu a pak jako vždy dopolední procházka a pak zatopit, dneska je mi fakt zima ..
7. říj 2010 v 09:49  • Odpověz
Ahojky, preju vsem krasne rano :slight_smile: U nas to vypada na slunickovy den :wink:
@kovalda ...kapky se nazyvaji Bio Gaia a vkladam do nich veskere sve nadeje :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vcera vecer to byl zase zazitek :frowning2: No prvni davku dostala, dneska vecer dostane dalsi...pocitam, ze behem par dnu by se vysledek mohl dostavit. S tim satkem jeste zabojuju...je mi to hrozne lito ale....synovci to milovali a ja taky....byli tak krasne prituleni a spokojeni....ale segra chodila do kurzu satkovani a tak vedela jak na to...navic mela ten satek pevny, ja mam takovy pruznejsi a ona mi v tom vzdy zapadne hloubeji a desne ji to stve....je hrozne koukaci, kdyz je na rukach...je rada prehozene pres rameno, aby mela rozhled asi :grinning: Jinak cupr, ze uz jste doma a doufam, ze stav studny je OK :wink:

@lotyna ....manzel me pobavil :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak dneska nas prdelka pekne vysokovala....nekdy k ranu se zacala uplne zalykat smichy....nejdrive se tak pochechtavala....tak jsme oba koukali co se deje, ale pak ji popadl uplny smaci amok :grinning: No asi 20sekund se rezala jak silena....to mit natocene, tak na to koukam 10x za den! :grinning:
7. říj 2010 v 10:03  • Odpověz
ahojky vespolek,
my si dali ráno od osmi do desíti prochajdu a ještě dospáváme v kočárku.
Dneska máme v šest večer plavání ve vaně, tak jsem zvědavá a těším se.
S tím županem, dobrý očůrání, ale já malého takhle očůrávám plínkou, má ji jako bryndáček při krmení při odříhnutí a jednou sem ho uložila a zabudla mu ji sundat a on se ji držel jak kšandiček a byl happy, takže my jedem na plínky :grinning:
a prdíky poslední dobou docela lepší, tuk tuk tuk, nejluxusnější je to večerní usínání, to mě baví, jen kdybych nebyla blbá a šla taky hned spát a ne v jedenáct a v půldruhé budíček :slight_smile:

@safryy tak vy už se takhle řehníte? my jen upísknem dyž se culíme ve spánku, ale přišlo mi, že už se na mě culí i v bdělém stavu, jesstli mu ujížděj koutky omylem netuším, ale mám pocit, že bude brzy chodit :grinning:

tak se tu mějte a pohodovoučký den všem. o slunci se tu mluvit nedá, ale je tam vcelku procházkově
7. říj 2010 v 10:56  • Odpověz
Ahojky,
já radši nekomentuju, jak válčíme :grinning: Dnes jsem krkavčí matka odmítla dát malému prso po hodině :grinning: mám pocit, ž když má bolení, tak hledá bradavku a chce k mámě, ale hlad nemá :sweat_smile: No ve vaku ječel solidně, ale udyndala jsem ho....mám uvařeno, sem tam něco jednoruč udělám, ale na žehlení si netroufám.

ad kapky - dávám baby calm a Bio gaia taky a zatím žádný viditělný úspěch :sweat_smile: rektální rourku taky nechci

ad oči, v nmocnici byly tm. šedé a ted modrají, uvidíme...muž má zelené a já takový mix modrošedo zeleno :grinning:

ad vlasy máme jich kupu, všici straší, že mu vypadaj a nic.....z černé jsou tmavě hnědé, tak uvidíme...ale já i manža máme hustý vlasy a mně zatím také nepadaj, jupííí :slight_smile:

@antana123 šikulka, gratuluju i tu chemii dáš :wink:

@suik jejku, špagety mi teda nic nedělají, doufám :grinning: dnes jsem j udělala zapečený :sweat_smile:

ad kyčle, máme B2, jadýrka zatím nenaznačena ty písmena a čísla znamenaj k čertu co, dr. mi řekl, že dobrý...ale ve špitále to jede jak na běžícím pásu.... minule měl A2...široký dávám, mám ortoped kalhotky a 2 plíny v tom, ale nesnáší to, vzteká se už při nandávání, protože se nemůže hýbat a nevyprdí se :frowning2:

U nás dnes polosvítí tak jak se mládě probere na jídlo, jdem ven :slight_smile:
7. říj 2010 v 11:15  • Odpověz
Ahojky, tak už jsem si připadala jako zombie, v noci spal tak 2 hoďky, ale na dnešek se stal zázrak a vyspala jsem se i já :grinning:
Chtěla jsem se zeptat, jestli dělám něco špatně... koupeme kolem 18, pak nakojíme a usne tak do 20-21hod, pak znovu kojo a pak už se nám ho nepodaří uspat, ani v postýlce, ani v kočáře, prostě řev... včera zabral kolem 23hod v postýlce a po tmě, tak nevím, co zafungovalo...chce být na rukách, ale nespí...
No a v noci se budí, co 2 co 3 hoďky, nakojím, odbrknem, přebalím a čekám na zázrak, aby usnul, on totiž usne u jídla u prsa, ale to odbrknutí a přebalení ho zase úplně probere... tak zkouším znovu prso a tak, někdy jsme vzhůru i dvě hoďky a to v noci fakt nedávám :frowning2:
Ale dneska se stal zázrak a vždycky pak usnul, držím ho za ruku, tulím se, ale ne vždy to zabere... dělám něco špatně???
7. říj 2010 v 11:44  • Odpověz
Jo a na kyčlích jsme to zvládli, máme dávat pro jistotu široké balení, tak je prďolka naducanej v těch plínách a zítra se jdeme zvážit k dětské dr. tak jsem zvědavá :wink:
7. říj 2010 v 11:45  • Odpověz
@rennu včera jsem na internetu našla vysvětlivky k těm zkratkám ohledně kyčlí http://www.latkovky.cz/blog/10/10/vysetreni-kycli-kojencu---cislovani-nalezu/
@suik já do toho novoskladu dávám plenu přesně jak ty - čtverec a ještě jednou přehnout. Ale kvůli těm kyčličkám by tam plena měla být na třetiny a to už se tam moc hezky nevejde. Tak jsem jí dneka ráno dala na novosklad. Ale i tak je to veliká bambule:frowning2:
7. říj 2010 v 11:46  • Odpověz
@safry:taky se tak smějeme i nahlas je to super smíšek a každým dnem víc a víc super jak jim jdou vidět jen ty prázdné dásna a včera jsme nádherně pásli koníky i normálně když ho mam na rukou tak jí pořád zvedá je to náš šikula :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. říj 2010 v 11:47  • Odpověz
@discreet já to dělám tak že ho první přebalím pak mu dám najíst a když spí tak ho nedávám ani odbrknout jen ho položím na bok a hotovo jsem ráda že spí skus to udělat takhle jinak by se mi u všeho taky probral jako tobě
7. říj 2010 v 11:49  • Odpověz
@discreet porodnici říkali že si pokaždé nemusí brknout stačí ho dát jen na bok jinak mě ted malý spí v kočáře už od 9:00 určo se za chvilku vzbudí já jsem si zapla pračku a uklidila jsem ráda
7. říj 2010 v 11:50  • Odpověz
@lio ...to chcechtani bylo ze spani :grinning: Ale jinak se na me smeje, kdyz na ni koukam z blizka a povidam ji nejake srandy...teda ji je to asi fuk co povidam ze :grinning: hlavne ze se smeje....jsem z ni cela poprdena :dizzy_face: :grinning:

@rennu....to mi nerikej ani ze srandy, ze ty Bio Gaia nefachaji!!! :astonished:

@discreet ....ja ji v noci nechavam spat...ona brka celkem malo i pres den...prave aby se nevzbudila ji nedavam brkat v noci...a neprebaluju tak casto a nastesti se u toho nevzbudi....ty fakt prebalujes u kazdeho kojeni?

@antana123 ...Simonek je sikulka :wink: , my taky krasne pasem...ona drzela pevne hlavicku odvzdycky...uz v porodnici jsem nevedela jak ji davat brkat, kdyz se vzpinala na rukach...ale to tu hlavicku jeste nedrzela tak dlouho hezky pevne...kulturistka nase :grinning: No a ten smich...ten je bomba...obcas zaviska jen tak....hodne se usmiva ze spani, no a pak, kdyz ji povidam....to je uplne super :dizzy_face:

Ad kycle....jen nejaka kontrola probehla v porodnici.....zadne sono apod. se tu zrejme nekona :angry: A to u nas v rodine s tim mame docela problemy :unamused:
7. říj 2010 v 11:59  • Odpověz
@lendaw ja ten ctverec dala prave na tretiny a veslo se :confused: ... my se kycle dozvime az nekdy 22, ale stejnak ma tlusty baleni, takze to snad neva.

@discreet zkuste to posunout, treba az na tu osmou... ja vecer kojim trochu casteji, pak kolem te osme, pak koupel, masaz (dal jak k noham jsme se ale nedostali, u briska uz trochu vyvadi) a pak ji zabalim jak vanocku a jeste jednou ji dam cucnout, uz neodrihavame ani neprebaluju. jakmile s ni totiz manipuju je po spani a desne dlouho trva nez zabere.... pohladim, zhasnu, dam dudu a pak vetsinou trochu breci, tak k ni chodim, hladim, delam jemne ššš a hlavne vracim dudu do pusinky. Uz ji ale neberu....

A v noci jen kojim, budime se teda dvakrat, kolem treti, ctvrte, nekdy ve dve, a pak kolem seste, jen nakojim, vybalim ji predtim z rychlozavinky, ale vanocku necham, jak dopije posledni prso, odpojim a necham tak, moc s ni nemanipuluju.
Prevklikam tak v sest a dneska mi prave uz neusnula :pensive:

Tohle mi radila porodni asistentka, ze to kojeni i v noci ma byt jine, ze nemusim davat odrihnout (a fakt to nevadi - obcas si ublinkne, ale zjistila jsem, ze to nezavisi na odrihnuti) a nebrebaluju, latkova plina vydrzi celkem dlouho, jako na curani, ani neni tak mokra, horsi je ta naloz, to mam pak spatny svedomi.
7. říj 2010 ve 12:03  • Odpověz
@antana123 @dicsreet taky nejdřív přebalím a pak kojím, abych ho přebalováním nevzbudila, protože u prsa usne. odbrknout dávám a když si nekrkne, tak ho položím na bok do pelíčku.dávám na bok pořád, jen střídám strany. i když by potřeboval ležet na zádech a hlavičku rovně...má jí docela šišaťoučkou :slight_smile: ale na záda jen za mojí přítomnosti, protože to fakt blinká....zrovna dneska chtěl ležet na zádech a po chvilce blinkal, tak otočit na bok..
7. říj 2010 ve 12:36  • Odpověz
@safryy V noci právě nepřebaluju pokaždé, bo se mi nechce, usínám u toho :wink: Přes den jo...
Aha, tak to mi nikdo neřekl, díky za rady, hned to vyzkouším, na bok a nepřebalovat, s tím koupáním nevím, moc se mi to posouvat nechce, ale uvidíme jestli nám nic jiného nezbyde...
7. říj 2010 ve 12:55  • Odpověz
@discreet mozna to nebude treba, vyzkousejte, ... my to mame tak akorat, vcera prisel manzel z prace docela pozde a koupe on..... my to mame vecer vubec hodne posunuty, klidne bych koupala i dyl :sweat_smile:

@rennu: taky si rikam, ze to s tema spagetama je divny a jsem nastvana, pac to je jediny jidlo, co si umim rychle uvarit, casto jenom s rajcatovym pyrem a syrem to jim. No zkusim do tretice a jiny druh, tyhle byly stejny jako posledne, jen jina omacka a kroutila jsem se nejvic ja....mala nastesti tolik ne, v noci byla trochu neklidnejsi, ale nic moc tragickyho, vetsinou stacil dudl.

jo a kapky jsem si dala, trochu jsem si to zredila na lzicce a jsou moc dobry :dizzy_face:
7. říj 2010 ve 13:06  • Odpověz
ja ji mam vlastne na boku tak nejak automaticky, pac tak zustane z kojeni a jak spi s nama, tak ji mam furt pod dohledem....nekdy si ji dam i na hrudnik.... teda doufam, ze bych se vzbudila, kdyby neco, tuhle jsem se zase vzbudila a hledala ji, a mela jsem ji na prsou :sweat_smile: , nekdy si rikam, jestli to nase spani neni trochu o hubu :sweat_smile:
7. říj 2010 ve 13:13  • Odpověz
@safryy v cechach na to asi vic dbaji nez jinde, taky jsme na to byli jednicka.......nas se ptali jestli s tim mel nekdo v rodine problemy (copak ja vim - ale siroky baleni bylo vzdycky), to by nas asi poslali driv.
7. říj 2010 ve 13:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.