• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@suik ten čtverec na třetiny se určitě vejde, ale na to široký balení se má dávat celá plena na třetiny a to už je pak dot širší a neskladný :unamused:
@safryy tak dávej preventivně široké balení, tím určitě nic nezkazíš. a cvičit s kyčličkama - roztahovat je do stran, a´by malá vypydala jak aztem rozjetá žábá :grinning:
7. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz
@discreet a koupeme okolo půl 7 taky mi to víc vyhovuje jak později chtěla bych ho až bude větší naučit že se okoupe a pak večerníček a spát :grinning: :grinning:
7. říj 2010 ve 13:48  • Odpověz
@safry:tak to jste šikulky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. říj 2010 ve 13:48  • Odpověz
Holkýýýý, tatínkův župan funguje i bez tatínka!!!! Svůj jsem vyzkoušet nemohla, bo padl ráno za vlast Viktorčinou šavlí. Tak teď nevím, jestli má tatínka tak ráda - včera na něj koukala jak na svatý obrázek (a to byl bez masky :grinning: ), na mě se tak dlouho a upřeně nedívá, až mi to bylo líto..., nebo jestli bude fungovat i ta plena (lio - díky za inspiraci). No já mám takovou radost, letím dohnat resty, co se mi tu nahromadily. :slight_smile:

@discreet Taky přebaluju před krmením, abych s ní pak už namusela manipulovat, ale je fakt, že když se rozhodne, že bude spát, tak bych jí mohla třeba i třikrát převléknout a nic by se nestalo a když se rozhodne, že spát nebude, tak prostě nespí - po očistných procedurách a krmení kolem šesté večer neapříklad nespí až do dalšího krmení skoro nikdy.
7. říj 2010 ve 13:56  • Odpověz
@discreet aj aj, u nás taky problém podobný, usne u prsu, když dám odbrknout a přebalím, je vzhůru, oči jak tenisáky, po chvíli, když ho dám spinkat spustí řev.....takže, neodbrkáváme v noci, dávám ho na bok a má výš hlavu, když to není nutný, nepřebaluju, očichám a poznám.... tak se to trochu zlepšilo, ale když už se neprobere, probere ho stopro bolení :frowning2: (takže náruč, písničky, dudl a uspáváme), tak nezoufej :wink:

@lendaw díky, juknu na to :slight_smile:

@safryy my je berem asi 10dní ty probiotika a nic zatím, ale je to prý dlouhodobější záležitost. Synovi kamarádky nezabrali, ale zase od tý doby nemarodil¨:slight_smile:

@hanncca taky střídáme strany na boku, máme šíšu..mu říkám, že má hlavuu jak ufounek :grinning: protáhlou do zadu :grinning:...na zádech mi chrní max v kočáře s hlavou narovno..jinak doma v postýlce přes den na zádech si hlavu taky točí, obzvlášt na jednu stranu :grinning:

@suik to je divný, řekla bych, že špagety jsou ok...no uvidím, jak my dneska po těch zapečených :slight_smile:
7. říj 2010 ve 13:56  • Odpověz
jo a u nás vykukuje slunko, byli jsme 2hodiny venku :slight_smile: ale jak bude mráz, nevím nevím, m hrábne aa jak budu vnčit s prdolkou, to taky nepobírám, když říkají, že do -5°C a pak už ven nesmí.. :fearful:
7. říj 2010 ve 13:57  • Odpověz
@discreet já v noci přebaluju před kojem a odkrávat dám, když slyším, že spolykává bubliny...páč jsem taky zjistila, že někdy u prsu usne, tak ho přendám a po chvíli oči jak tenisáky a kroutí se, že si prostě potřebuje odkrknout...dneska třeba tlačil, evidentně prdíky, tak jsme před kojem ještě promasírovala (po koju by blil)...

s tím koupáním nevím, já koupu kolem 19h a to většinou stejně zůstává vzhůru až do 22h, kdy dávám "poslední" kojo, pak usne...
jinak přes den kojim min. co 3 hodiny, páč když se nechává spát, tak to pak dohání v noci, že se budí často....to už jsem vyškolená od Tomáše :grinning:

jdeme ven :slight_smile:
7. říj 2010 ve 14:04  • Odpověz
@rennu No vidím, že v tom nejsem sama s nespavcem :frowning2: taťka je vystěhovaný z ložnice, tak čekáme kdy se to zlepší... Každopádně díky za rady, budeme zkoušet :wink:
Dostali jsme preventivně sam simplex, ale píšou od 3. týdnů, tak ještě čekám... jinak zatím prdí sám, tak ho to asi netrápí, já taky prd poznám :grinning: :grinning: no matka jak cip :grinning: :grinning:
7. říj 2010 ve 14:06  • Odpověz
A přidala jsem nějaké fotky...
7. říj 2010 ve 14:07  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:

včera totál nestíhačka nezvládačka, malou trápilo bříško. V noci ale dobrý, vždy jsem ji akorát nakojila a spaly jsme dál až do půl 5, kdy zas začali zlobit prdíci a otravovali asi půl hodiny, ale pak se vyprděla, vykakala, přebalily jsme, nakojily a spinkala. Když jsme odvezly taťku na autobus, tak jsme to ještě zalomily s malýma přestávkama do 9 :slight_smile:
Byly jsme taky na kontrole a malá má 4680 g, takže za ty dva týdny a kousek přibrala 820 g :grinning:. Holt má apetit po mamince :slight_smile:
Paní doktorka je malou nadšená a máme přijít až v 6. týdnu :slight_smile:
V lékárně jsem si vyzvedla homeo China 9 CH a ještě koupila lactobacily, které budu dlabat já a to by bylo, abychom s touhle výzbrojí a pravidelnejma masážema bříška s těma blbejma prdama nezatočily :slight_smile:
7. říj 2010 ve 14:10  • Odpověz
@lotyna: aha, tak maska na obličej se líbí :slight_smile:, až nebudeme vědět co už, tak to taky můžeme zkusit :grinning:. No a sab simplex - přijde mi, že se po tom vykadí a to je celé, ...

@safryy: jé, tak super, že kapičky nakonec budete mít :slight_smile: Taky jsem hotová z toho, když ji vidím, jak se kroutí a pláče a nemůžu jí pomoct, ... :frowning2: Tak snad vám zaberou :slight_smile:, pak bych je kdyžtak taky koupila :slight_smile:

@petja: no, může to být pracím práškem, kosmetikou anebo tím zapocením, jak píše safryy

@pet.s: taky jsem měla "rozbitou termoregulaci" a byla mi furt kosa. Ale už jsem se vrátila ke svému normálu a většinou mi je furt vedro :grinning:
7. říj 2010 ve 14:15  • Odpověz
@discreet já ten sab simplex zkusila taky, dřív než ve 3týdnech, jen menší dávku :wink: náš taky prdíkuje...ale můžou mít tu koliku....tříměsíční. Kámošce klučík probulel 3 měsíce a pak pohodička :slight_smile: hezké fotečky máte :slight_smile:

@kovalda jéé, jaké laktobacily sis koupila pro sebe?
7. říj 2010 ve 14:25  • Odpověz
@rennu tak nemáme šišku jen my :slight_smile: ze začátku mě to děsilo, teď už tolik ne, šiška se pomalilinku zmenšuje :slight_smile:

7. říj 2010 ve 14:29  • Odpověz
@hanncca :grinning: u nás nemám pocit, že by se zmenšila...troch se splácla, jsem mu podkládala hlavu plínama zkraje, ale ted moc na rovno nespí a když mu ji chci podložit, tak se probere a rozčiluje :grinning: :grinning: necháme jim narůst háro, aby to nebylo vidět :wink:
7. říj 2010 ve 14:36  • Odpověz
@rennu nebo jsme si na ten tvar spíš zvykli :slight_smile: já i když mu dala plíny z obou stran, aby měl hlavu rovně, tak se stejně nějakym zázrakem tu hlavu dal na stranu :slight_smile:
7. říj 2010 ve 14:38  • Odpověz
@hanncca jojo, přesně :grinning: taky to tak dělá :slight_smile:
7. říj 2010 ve 14:41  • Odpověz
@petja: já pupínky malé mažu bepanthenem a mateřským mlékem a po koupání promažu slunečnicovým olejem a krásně jí to mizí :slight_smile: Já přišla na to, že se mi zapařuje o kojící polštář, který mám plněný těma polystyrenovýma kuličkama a podkládala jsem jí tím zádíčka a hlavičku na spaní, aby byla na boku. Tak už jsem z toho vyléčená a podkládám normálním polštářem a O. K.

@r. m: Martínek je krásnej :slight_smile:
Teda užila sis u porodu, ale už je to za váma a teď už jen radosti. Prdíky nýs taky trápí, je to děs.

@safryy: s vláskama jsme na tom stejně, světlají jí a asi vypadávaj, každopidně ne přední části hlavy už nemá skoro nic a v zadu háro :slight_smile:

@rennu: taky nám kupodivu hlavička nešupinkuje, takže nemusíme mazat ničím, ale já občas po koupáču namažu i hlavičku slunečnicovým olejem
7. říj 2010 v 15:02  • Odpověz
@hanncca: teda, ty jsi odvážná, že ses objednala k zubákovi :slight_smile:

@suik: malý jdou vlásky taky krapet do zrzava, jsem zvědavá, co z toho vzejde nakonec :slight_smile:
To ti závidím, že nemáte problém s prděním. Já bych to za malou klidně odprděla, ale nejde to :slight_smile:

@eliska_v: Daliborek je krásnej :slight_smile: Jj, taky zalamuju s malou po koju :slight_smile:

@hanncca: pečení perníčku? Ty bláho, ty jsi šikula akční.
7. říj 2010 v 15:10  • Odpověz
@antana123: super, ty jsi ďábel, žes ty zkoušky zmákla. Držím pěsti teda i na tu chemii :slight_smile: Vůbec si nedovedu představit se šprtat a natož s prckem.

@lendaw: gratulka k vlezení se do předtěhu kalhot :slight_smile:
6,5 hodiny spánku vkuse? No, Bětuška mne fakt fascinuje, ať mi pošle návod pro Žanetku, jak na to :slight_smile:

@lio: a vy máte večer jaký rituál na spinkání?

@lotyna: župan dobrý :grinning:. Stav vody zatím dobrý, ael je to k prdu a snažíme se (resp. manža se snaží) vyběhat povolení na vrt studny nové. Je to teda řacha peněz, ukazuje se, že naše prvotní informace 30-50 tisíc jsou podhodnocené a že spíš 50 a více, ... No, tak uvidíme. :unamused:
7. říj 2010 v 15:20  • Odpověz
@kovalda nemám na výběr, k zubaři prostě musím :frowning2: a perníčky?? Pitomý perníčky, dneska jsem dopekla tu druhou půlku a spálila se o plech, naštěstí jen trošku
7. říj 2010 v 15:25  • Odpověz
@suik: a jaké kapky máš nezředěné?

@safryy: aha, tak Bio Gaia - no koukala jsem, že teda jsou pekelně drahý, ale když nebude fungovat nic jiného, jdu do nich taky. Teď uvidíme za pár dní, co ty laktobacily a China 9, jak si s tím poraděj.
Jé, zalykání smíchy, to musí být super :slight_smile:

@lio: jé, koupání ve vaně, tak pak písni, jak se to malému líbilo a jaké máš z toho pocity :slight_smile:

@rennu: vám nezabíraj ani ty probiotika? No pane jo, já myslela, že musí existovat něco, co zabere všem, ...
Super, že zvládáš něco udělat.
7. říj 2010 v 15:27  • Odpověz
@discreet: já kojím většinou vleže, takže když mi tak usne, tak ji tak nechám. Ale poslední dny začala nějak ublinkávat, tak jsem z toho na nerva, ...
Když ji přebalím, tak je pak taky absolutně vzhůru a oči jak tenisáky.
U nás se taťka asi taky postěhuje z ložnice, anebo tam bude jen střídavě. Mrzí mne to, ale zas na druhou stranu, potřebuje si porostě odpočnout, když chodí do práce a ještě do školy.

@suik: jaký plenky dáváš na noc a jak dlouho to vydrží? Já dnes malé poprvé dala látkovky - novosklad, vkladačku a svrchňáčky a přebalovala jsem za hodinu totál pročůrané :slight_smile:
7. říj 2010 v 15:41  • Odpověz
@rennu: koupila jsem si tyto laktobacily - dostala jsem na to leták od pediatričky:
http://eshop.lekarnazdravi.cz/dnn/productdetail/pid/8802/productname/lactobacily-5-s-l-casei-cps-30-sw
Mají i pro prcky od 1 měsíce, tak je možná taky pořídím, ještě uvidíme ...
7. říj 2010 v 16:18  • Odpověz
Tak jsem té naší chuděrce za strašného řevu dala široké baleníčko - už jedeme v látkovách :grinning:
a pak konečně to vytoužené prso :slight_smile:. Už sladce spinká, tak to jdu na chvíli honem taky zalomit :slight_smile:
7. říj 2010 v 16:21  • Odpověz
Ahojyk holky,já mám dnes docela blbej den,mám nějakou migrénu,ale bych to viděla z únavy a stresu,nevim,nějak je mi divně :cry:
Jinak zjistila sem,že Jolka mám tu pusinku z našeho pracího prášku,já sem dostala Lanzu a prala v ní teď,no a jak kojim nebo chováme bez zavinovačky,tak leží pusnkou na našem oblečenímkrčkem,ouškem apod. a z toho to je,takže Lanza docela humus :stuck_out_tongue_closed_eyes: já osobně s ní končím,asi sem neměla začínat a nechávám je manžovi na monterky.Takže než otočíme to opraný používáme plínku nebo zavinovačku a hned je to lepší.
S tím bepantenem mi to takto říkal pediatr v porodnici,že ho používat minimálně,že vysušuje,tak nevim?
Ta Biogaya hodně dětem pomáhá jsou to střevní bacily,které pomáhají tomu nbezralému střevnímu systému,jde totiž taky o to,že mimi má to střevo ještě nezralé,proto takto reaguje.Babycalm není probitické,jen oleje,nám ale nepomáhá..Rektální rourku sem nikdy neměla,ale jak sem už uváděla,používám teploměr,klasickou rychloběžku a s malým to bylo zrovna tak a neměl potom později žádný problémy se vykakat bez teploměru,jak se někdy říká,že se na to vypěstuje návyk...
@kovalda,ta china určo zabere
7. říj 2010 v 16:36  •  3 děti  • Odpověz
@petja: to mne mrzí, že máš takový blbý den, ale snad s ti podaří si odpočnout a bude líp. :slight_smile:
Já si právě myslím, že malá neměla zpočátku s prdíkama problémy a to jsem právě baštila Chinu 9. Ještě mám ty lactobacily, taky nechci nic chemického, i když teda když pláče, tak bych se i upsala ďáblu, ať jí pomůže.
Bepanthen vysušuje? Aha, no problémy s tím nemáme, ale natírám třeba jen 1x denně, střídavě s mlíkem a večer olejuju :slight_smile:
Bepanthen používám na ty zarudlé pupínky, aby se jí to co nejdříve zklidnilo, protože se bojím, aby jí to nebylo příjemné. Ale když pupínky nejsou červené, tak to mažu jen mlíčkem :slight_smile:
7. říj 2010 v 17:18  • Odpověz
@petja já teda peru v Lanze a vyrážka žádná :sweat_smile: ale Radim moc nepřijde do styku s naším prádlem, chovám v zavince, při krkání je na pleně a tak :slight_smile: peru teď v ní i Tomášovo věci....no je fakt, že má nějak od léta na nohou ekzem...prý atopák :confused: ...no spíš takový suší místa, ale jen na nohou, jinde ne :confused: a někde i hroší kůži...ale tu už měl dřív, ještě než jsem prala v Lanze...tak nevím, jestli to nemá z prášku :confounded:
dr. nám dala už mastičku s kortikojdy, tak po týdnu to skoro vymizelo, ale teď se zase objevuje a tu mast nemám prý často používat...tak nevím co s tím...mažu i nějakým mlékem Excipial, ale nic moc :frowning2:
7. říj 2010 v 17:18  • Odpověz
@kovalda co je to ta China 9? :slight_smile:
7. říj 2010 v 17:19  • Odpověz
hezký večer,
tak dnešek utekl opět bleskově, dopo se stavila kámoška s roční holčičkou, tak tady bylo veselo. Ten můj z ní byl unešenej co už všechno umí, a že se nemůže toho prvního roku dočkat :wink: Adámek opět ukázal jaké je hodné miminko a ani nepípnul, tak kamarádka jen valila očka, že to snad není možný :grinning:. Pak se stavila babi a šli mě doprovodit s kočárkem a psiskem ke kadeřnici, tak si zas připadám jako člověk. No teda ten můj si toho ani nevšiml, že :grinning: Prý ajo, ale melíry nemáš, tak mu říkám, že jsem ostříhaná i s melírama, no chlapi :grinning:
tak vás jdu dočíst
@lio : tak to čumím, že se oči můžou měnit až do puberty. Tak super, že Domča hezky spinká, jakej máte rituálek a kdy ho dáváš do postýlky? Dneska nám přišla chůvička, tak chci taky najet na nějáký rytmus :slight_smile:
@lotyna : takových zraněních ještě bude, co jim svojí nešikovností přivodíme se obávám :cry: cože taková hnusná zima, to snad ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:. To jsme na Sibiři, bo co :astonished:
7. říj 2010 v 17:26  • Odpověz
@kovalda dala jsem baby lucy flanelovou (ty teda nejsou moc savy, lepsi by asi byla nejaka bambuska, ale ta nemame...zatim ale staci) a bambusovou vkladacku a celuozovou separacku, zkusim jeste nastrihanou Irmu z Ikei....
me teda novosklad zklamal, ale ted to dovycpavam plenou slozenou na ctvrec a pak na tretiny a zda se to lepsi....predtim jsem zkousela tam dat treba tu bambusovou vkladacku, ty sajou hodne a taky to moc nestacilo. Byla mokra i na brise :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@petja to je naprd, tak hlavne ze vite z ceho to je, ja ted dost peru v sodasanu, pak tu mam persil sensitiv.....ja taky dost casto chovam bez pleny, neni moc blinkaci typ a kdyztak ma bryndacek.

Sofinka ma zase nejaky pupinky na hrudnicku, z prasku by to snad byt nemelo, to uz nevim v cem bych prala, ten sodasan je ekologickej a tenhle navic jeste pro citlivou pokozku a deti :confused:
7. říj 2010 v 17:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.