• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Dobré ránko :slight_smile:
tak holky, ťuk ťuk ťuk, ... nevím co z toho funguje, ale včera problém s bříškem nebyl, krásně prďká sama. :slight_smile:
Ale změnilo se toho tolik, že fakt netuším, co zabralo :slight_smile: Buď se líp prdí do látkovek a možná i kvůli tomu, že má zadeček výš. Anebo tak zázračně rychle zafungovali China a Laktobacily, ... každopidně je mi to šumák, hlavně, že ji netrápí bříško, ... Takže v noci si zakřičela jen párkrát - 2x když si potřebovala krknout, abych ji zvedla, no a pak taky že má totál prochcáno :slight_smile: a jednou i dokonce kvůli jídlu. To většinou v noci stíhám bez křiku, protože spíme spolu v pelíšku, ale nějak jsem se nemohla správně uprdelit či čo, ... tak mi to trvalo :slight_smile:. Sice bych si ještě schrupla, tělo si pořád nezvyklo na přerušovaný spánek, ale jinak jsem maximálně spokojená, že malou má bříško v pohodě :slight_smile:
8. říj 2010 v 09:06  • Odpověz
@hupcza: jé, tak to na tebe museli koukat jak na exota, že nepoznáš, jestli je papírovka počůraná a přitom máš doma malé dítě :grinning: No, však ono časem se to otočí a více lidí bude používat látkovky než papírovky :slight_smile: (doufám)

@beru3nek: jj, Žanda baští dost dobře :slight_smile:, ale říkám si, kojeného ať si vezme kolik chce :slight_smile:
Taky bych potřebovala "vlasový doping". Dříve jsme mývala vlasů minimálně na 2 hlavy a nezdravým životním stylem a stresem jsem skoro vypelichala. Ale začalo se to už trochu zlepšovat, tak uvidíme :slight_smile:

@ojo: držím palce, ať to s tím pracím práškem zabere, bylo by fajn zbavit se ekzému "jen" výměnou prášku :slight_smile:

@safryy: jé, super, že se tak hezky seznamuješ v parku a procvičuješ angličtinu :slight_smile:. Hele a na tom balonu se houpeš ty s malou v náručí anebo tam kulíš jen malou?
Jé, tebe manža požádal o ruku v parku na lavičce? To je romantika :slight_smile:
Taky už jsme kojili venku - jednou v čekárně na nádraží, jednou v altánku u rybníka :grinning: :grinning:

@antana123: ty nezalamuješ s malým? No, já jak kojím vleže (nejčastěji), tak jí šoupnu prso a obě usneme :grinning:
8. říj 2010 v 09:14  • Odpověz
@hupcza taky miluju když v noci vstávám a pak z druhé strany bytu slyším manžu chrápat, ale mne to akorát rozesměje, bo se jinak stará a pomáhá naprosto vzorně. I dyž dlouho nepřebaloval, ale dyž mu řeknu, nemá kecy a přebalí. Navíc ráno jsme najeli na režim, že až se manža nasnídá a připraví do práce, vezme malýho a já se nasnídám a obléknu a jdeme společně z bytu, já venčit psisko, on do práce, neska sem byla před osmou venku a kurevská zima tedy, ale našla jsem jen jednu lehkou rukavici, tak zaplat bůh za ní /druhá je nevím kde/....

Jinak nás čeká perný víkend, vezem mamču na chatu, a pak ještě jedem za tchánovcema, bo se manžovi nechce sprckem cestovat dva dny po sobě..tak su zvědavá jak to malej i já zvládnem.

jinak po tom plavču ve vaně krásně upouštíme prdíky aniž by nás to budilo, jupííííííí, takže pěkně dospává v kočárku, taky to vypadá, že jsme se konečně zžili :slight_smile: mám radost
8. říj 2010 v 09:15  • Odpověz
@kovalda zatím čuměj jak na exota na mne, že látkuju, že sem uplně blbá, že jako prát navíc a že jednorázovku vezmu vyhodím (a kdo má sakra furt chodit s těma pytlema a kde mám jako skladovat ty krabice)
8. říj 2010 v 09:16  • Odpověz
@kovalda dáváš homeo na prdíky? china? a laktobacilíky jaký? promin jesltis to tu už psala, nedočítám všechno....dík
8. říj 2010 v 09:17  • Odpověz
Ahojky, tak u nás je konečně sluníčko :sunglasses: a jasno...snad to vydrží :slight_smile:

@kovalda tak bříško povolilo?? :slight_smile: hm...tak to asi taky brzo koupím tu chinu a vyzkouším :slight_smile: ....páč Radimek teď hodně tlačí...spíš jen v noci, ale nevím z čeho...na jídlo si dávám pozor :unamused:
a jak často je dlabeš?

8. říj 2010 v 09:29  • Odpověz
ahojte holky, sice vás jakžtakž dočítám, ale moc nepíšu.

Očička měl malý po narození temně modré, původně jsem myslela, že jsou černé, ale na světle byly modré. ted mám pocit že jsou temně šedé, ale jde to těžko identifikovat. kdyby zhnědly, vůbec bych se nezlobila :slight_smile:

večerní neutěšitelný křik se po pár dnech relativního klidu zase vrátil v plné síle a nevím co s ním. naštěstí v noci je zlatíčko, nepláče a budí se co š-4hod na kojení, jen si tak zamumlá, jako že už by si dal.
Ale blinká mi furt a zdá semi že dost, taxu z toho taková špatná. v noci teda musíme i říhat, ale ne vždy se podaří. jinak nemám pocit, že by to na jeho blinkání mělo vliv, někdy krkne jak chlapisko p opár pivech a blinká stejně.

dnes k nám přijede vikískova velká segra, ještě ho neviděla, bo bydlí daleko a já odmítla s malým v šestinedělí raisovat na moravu. je natěšená jak malá (ona vlastně ještě je malá), jen si možná neuvědomuje, že malý jen spí, jí a pláče. nejradši by s ním šla plavat a skládala lego.. :confused:
8. říj 2010 v 09:44  • Odpověz
tak to mám radost,že jsou vaše dětičky tak vzorné :wink:
@ojo to ale nejsou homeo pro všechny univerzálně,co pomůže malé žanetce,na to radimek nemusí vůbec zareagovat,na to pozor.
omluva za překlepy apod.mám malou na ruce v té samé ruce klávesnici a pravou rukou píšu :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2010 v 09:45  •  3 děti  • Odpověz
@petja nezkoušíš třeba trochu odstříkat, aby se k malé dostalo to zadní mlíko na hlad? já mu někdy odstříkávám, bo toho předního řídkýho mi taky stříká na všechny strany.
8. říj 2010 v 09:46  • Odpověz
@lio: hmm, hezkej rituálek, no, zkouším taky, ale když ji nechám samotnou, tak pláče. Musí mi to vyjít tak, aby usnula u prsa :slight_smile:
To plavčo závidím, moc se mi to líbí, ale ty kurzy jsou děsně drahé. TAk uvidíme, jestli nějaké absolvujeme, já jsem taky "kachna" - vodomil :grinning:

@lotyna: no, vůbec se ti nedivím, že se bojíš župan vyměnit za plenu, dokud má kouzelný účinek, taky bych to asi nechala tak, jak to je :grinning:
No, studnu potřebujeme tak hlubokou, aby v ní byla voda :slight_smile: - to závisí v jaké hloubce ta voda je :slight_smile: - přijde sem proutkař a najde nejvhodnější místa. Mělo by to být řádově kolem 20 - 30 metrů.

@alisek: ahoj :slight_smile: Super, že je HOnzíček hodný a že vás nic netrápí. A kyčle O. K., ublinkávání nic vážného, ... samé super zprávy. Užij si kadeřnici, taky už se budu muset objednat :slight_smile:
8. říj 2010 v 09:47  • Odpověz
@suzete tak to á viki nějakej rituál ten pláč,ne?Někdy to tak děti dělají,ventilují přebytky všeho za den a v poho pak usnou,obzvlášť,když jsou to jinak spokojená mimina
8. říj 2010 v 09:47  •  3 děti  • Odpověz
@suzete jako,že se zbavíš toho předního a pak kojiš až?kolikmusim odstříkat jak poznám to zadní mléko?
8. říj 2010 v 09:48  •  3 děti  • Odpověz
@petja myslím, že se to poznat jen tak okem nedá. laktační poradkyně říkala, že tak třeba 30ml odstříkat a pak krmit.
8. říj 2010 v 09:52  • Odpověz
@kovalda no hodina a půl za 600 ale na webu skáčkou slevové kupony na různé akce co pořádaj a já tenkrát chytla 50% na koupání ve vaně....na to, že jsem viděla rychlo masáž na panence jsem moc ráda, že jsem ten kupon nezašantročila ale využila ..takže za 300 to se pak dalo....
tak nakonec vás to vrtání studni nemine jo? fíha ...
8. říj 2010 v 09:56  • Odpověz
@suik: no málo jako z hlediska toho, že to prochcandí, jinak zadeček má díky tomu obří, je jak mraveneček :slight_smile: a vydrží ti celou noc? Já přebalovala v noci 2x. Nekarpuju, takže do plenky sáhnout můžu, ale hlavně, jak mám malou na boku, tak většinou stejně proteče kolem nožičky, že jsou mokrý i dupky :slight_smile:, tak ani vybalovat nemusím a mám jasno :slight_smile:

@eveluska: no jasný, že se naučíte i s jednorázovkama, zda je dost načůráno, to jen že pro látkařku to byl obrovský rozdíl :slight_smile:. Tak snad s tím neklidem a uspáváním to byl ojedinělý případ a dnes vám zas bude spinkat jak sluníčko :slight_smile:

@suik: jen si klíďo postěžuj :slight_smile:, chápu, že tě to štve. Člověk se potácí mezi tím být na ně naštvaný, že víc nepomůžou a shovívavostí, že toho mají hodně, ...

@hupcza: panečku, ty to máš ještě pestřejší ve starosti o 2 prcky, jak pak funguješ přes den?
A manža tam ještě chrápat, že se hory zelenají, no nevím, asi bych ho šla nějakou "nešťastnou náhodou" vzbudit :grinning:
8. říj 2010 v 09:57  • Odpověz
@antana123: ty máš můj obdiv, přes týden sama na vše a ještě se zvládáš šrotit do školy :astonished: :slight_smile:
Super, že už jste s malým našli nějaký "rytmus" a funguje vám to a super, že přítel si pak snaží si vše vynahradit o víkendu a s malým tak hezky pomůže :slight_smile:

@petja: super, že migréna tě opouští, to si vůbec nedovedu představit, že bych s migrénou ještě cokoliv dělala a natož se starala o domácnost a 2 děti.
Slabé mléko, no to by byla stolice do zelena ne? A malá by asi křičela furt, ...? Si teda myslím. No a zvládáš se vůbec přes den pořádně najíst?
8. říj 2010 v 10:01  • Odpověz
@petja no já s těma homeo ještě počkám :slight_smile: ...zatím jen tlačí a to jen v noci...takže možná měl jen naspolykaný vzduch :confused:

jinak přední mléko je takové průhlednější, zadní je hodně bílé, tak je tučnější :wink:
8. říj 2010 v 10:05  • Odpověz
@lio: no tak super, jak manža pomáhá a super jste to vymysleli, že se v klidu nasnídáš a taky že spolu odcházíte z bytu. I se hezky společně všichni užijete :_). No, u nás taťka odchází brzy, tak to mne z postele nedostanou :slight_smile:. Ale je to miláček a ráno pejska vyvenčil :slight_smile:
Jé, to je příjemnej vedlejší efekt plavání ve vaně, že malej prdí bez buzení :slight_smile:
Jo, na mne taky koukaj jak na exota, že látkuju ... jsme na tebe zvědavý, jak dlouho ti to vydrží, ... praní, žehlení, .. toho času, ... Jsou hluší k tomu, že to vyjde levněji, že je to zdravější nejen pro mimčo, ale i pro planetu a že tolik času to zas nepobere, ... U nás je jediné - aby byla ta voda, ... Ale chystám se i zkoušet bezplenkovou metodu. Jen co si zas trochu zvykneme a najdu vhodný "květináč - kakynáč" :grinning:

@lio, @ojo: no, já baštím homeo china 9, ale jak píše petja, je to specifický podle toho, jak ten prdící problém vzniká. Nám bylo na bříško lépe už v porodce, kdy jsem tu chinu baštila. Takže není záruka, že to u vás bude fungovat.
No a laktobacíly určitě může dát kdokoliv - mám tyto - baští se 1x - 3x denně - http://www.levnalekarna.cz/swiss-laktobacily-5-cps30-entericky-povl-p-80191.html - měli je normoš v lékárně :slight_smile:
8. říj 2010 v 10:08  • Odpověz
@suzete: jé, tak velká ségra se přijede podívat :slight_smile: Jj, moje neteř a synovec by taky nejrdši, kdyby s nima už šla ven na hřiště, ... :slight_smile: Ale tak se spolu vyfotěj a pak si "malá" bude hrát s váma, .. .:slight_smile:
Večerní křik, může to být prostě neklid, jak je toho na ně moc, co toho zažili, ač nám přijde, že jen furt někde ležej a taky bývají děti někdy neklidné v čase porodu, ... To asi neuděláš nic, jen konejšit, uklidňovat, šeptat, že ho milujete, že ho ochráníte, ...

@lio: jé, tak slevový kupón na 50% je slušný, můžeš mi prosím poslat odkaz? Bych taky zkusila chytit kupón :grinning:
Jj, nová studna nás nemine, tahle je prostě už asi k prdu a někudy tam teče i povrchová voda, tka je hrozně znečištěná. No, možná nám tam teče hlavně povrchová voda, proto vůbec nějakou máme. Tak jsme kupovali filtry a montovali na trubky, aby se to vůbec dalo používat, ...

@ojo: Já včera začala baštit nejen to homeo, ale i ty laktobacily a taky jsem si koupila fenyklový čaj od mefafitu, doteď jsem měla jen kojící. Tak těžko říct, co z toho zabralo, ... :slight_smile:
8. říj 2010 v 10:16  • Odpověz
Malá mi krásně spinká, tak se prádlo pere, nádobí myčkuje, já jsem nasnídaná i jsem vás stihla dočíst, super :slight_smile:.
Tak ještě jdu zkouknout lehátka, bo žádné nemáme, tak že bych malé nějaké pořídila, když chce být přes den vzhůru ....
8. říj 2010 v 10:17  • Odpověz
tak dnešní noc horor,do tři do rana prakticky nonstop regulérně vriskal,pak se konečně udolal?doufám ze jenom nemel svůj den a ze to byla výjimka a ne nějakej novej trend ....

@petja s tim mlikem to dělám taky jako suzete,on je hladovej a u předního mlika se vzteka když teče dlouho,poznáš to- to přední strika do dálky v tenkejch curcich a je bílo průhledný,zadní najednou teče po bradavce,nestrika ale odtéká a řekla bych i větší množství a není vůbec průhledný,vypadá jak nazloutla smetana trochu ... :slight_smile:
8. říj 2010 v 10:18  • Odpověz
Jo a koukala jsem do lejstra na ten nález na kyčlích a máme na obou II a, což jak koukám je nějaká normální nezralost, ...
8. říj 2010 v 10:21  • Odpověz
@eveluska jo to je pravda, že to zadní je bílé nebo nažloutlé a to přední stříká jako blázen..
@kovalda ten fenyklový čaj se může pít nějak neomezeně, nebo třeba jen dva hrkny za den? mě strašně chutná,ale nechci se přefenyklovat...mám aj sypaný aj pytlíkový z DM s kuponkovou slevou.
8. říj 2010 v 10:24  • Odpověz
@suzete já mám fenyklovej z lékárny,tam je 2-3 šálku a pak ten kojo babylove z dm a tam je anyz a fenyklovej jak v těch babycalm a tam pisou 6-8 šálku nebo tak nějak :slight_smile:
8. říj 2010 v 10:28  • Odpověz
@suzete u nás to blinkání přestalo cca po 5ti dnech. Zabralo, co poradil dr. Teď ublinkne občas po koju, ale jen trošku...
8. říj 2010 v 10:36  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak jsem ted dočetla asi deset stránek zpátky, neměla jsem ted moc času sem chodit...... malou začalo taky zlobit bříško, koupili jsme biogaiu taky a dáváme, já mám taky laktobacily a kapeme sabík, babycalm mi přišlo, že nepomáhá vůbec... teda nám......a dr. mi poradila pro malou homeo chamomilla......tak zkoušíme...... zatím těžko hodnotit, jestli se to zlepšuje, dáváme teprve dva dny, takže je ještě brzo, ale je mi jí hrozně líto, jak se po tom jídle kroutí a pláče...... u nás zaručeně pomáhá to lehátko, když už nic, dám ji tam zavinutou a za dvě minuty spí...... pak přendáme do košíku nebo do postele a je klid.....
kovalda. tu chinu mám taky doma, tak jestli ji mám taky zkusit, těžko říct, brala jsem ji taky v porodce....

smějeme se jinak tady častějc, je to super......
očička má tmavě modrý, manža má světle modrý a já hnědý, tak uvidíme, po kom bude......
a vlásky - spíš nám houstnou a rostou zatím, tak uvidíme.....šupinky ani suchou kůži zatím nemáme, tak uvidíme, kdy a jestli to přijde......a kyčle jsme měli v porodce ok a jdeme na kontrolu příští týden, tak snad to bude zase dobrý....

ad brkání - první dva týdny jsem nedávala vůbec, nějak to nepotřebovala, spí pořád na boku, akorát to střídáme, na zádech taky max. v kočárku......včera jsme byli zrovna v zoo, tak spinkala na zádíčkách celou dobu.......
a ted dávám brkat přes den, někdy i v noci, ale když usne, tak jen položím a spíme, nebudím a přebaluju taky před kojem......
8. říj 2010 v 10:47  • Odpověz
@hanncca a co ti poradil na to blinkání?
8. říj 2010 v 10:53  • Odpověz
@kovalda taky dospinkáváme v kočárku z ranní procházky, sice už jsem šla 3 podat dudu, ale spí, i poštu jsem si vyzvedla s chůvičkou v ruce .-)
no a taky sem naobjednala dárky k vánocům (odlitky s fotkou) a zbytek plenek, bo jsem měla na zkoušku a vyhovuje, tak objednávám abych měla v poho než mi uschne vypraný, najezená, vyřízeny maily, pohodička, za oknem parádně krásně, venku brrrrr.
odkaz je http://maternity-care.cz/plavani-s-detmi kupony skáčou prakticky pořád, takže určo chytneš.....tak to zkus.
ad ráno - no mě stejně vzbudí Domča, jak se budí v jednu, tak pak dýl jak do šesti nespinká bez přerušení tedy, takže to vezmu vše jednou ranou :slight_smile: a neska přijede kočíkovat mamča, příští týden jsou s tátou na chatě (dělá se tam voda) a tak si musí prej DOmču užít.
ad homeo, já myslela že dáváš přímo žanetce, ne že zobeš ty....já objednala k naší šarla doktorce s Domčou, tak bych chtěla připravit na očkování a tak ňák se vydat přírodní cestou proti nemocem a tak, tak sem zvědavá /hlavně na sebe a cestování s Domčou osamotě - složit kočár, naskládat kočár,dojet, zaparkovat :grinning: bude sranda /
8. říj 2010 v 10:57  • Odpověz
Ahojky,
holky já se zvencnu...s malým nic neudělám, nemám šanci ani vyžehliit. Za dop. jsem ho uspala v postýlce, vydržel 10min., uspán ve vaku, chozením po bytě, po odložení do postýlky (musela jsem sprintt na wc), do minuty řev. Bud budu s malým a venovat e mu na 100% a udělám maximum, aby byl spokojené mimi a neplakal nebo "chcípnem" v bordelu :frowning2:
Včera v sedm večer jsem musela venčit, tak obléknout malého, při oblečení čepičky řev a prořval se až zas domů....:frowning2:
8. říj 2010 v 10:59  • Odpověz
@eveluska: tak snad to byla jen ta dnešní noc

@suzete: většina těchto čajů je 2-3 šálky denně.

@laurinka.22: no já chinu baštím z více důvodů - i kvůli sobě - dělá se mi koutek na puse, abych byla O. K. i nevyspalá, ... :slight_smile: Mně to tak fungovalo, ... :slight_smile:
Přeju, ať vám něco zabere, aby se malá už netrápila.
8. říj 2010 v 11:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.