• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda No malá má takjednou za den stolici žlutou se zeleným,ona právě je taková,že mi usíná za chvílu u prsa,tak asi pije fakt jen to přední mléko hlavně,tak má za chvílu hlad,zkusím odstříkat jak radila Zuza.Já sem toprávě přičítala tomu spurtu a teď už nám jede na 6.týden,tak asi zas? :confused:
Jaký máš probiotika?
@eveluska Děkuju za odpověď.Tak to baští i zadní teda...no nevim,je to divoška,jedla by pořád...snad se to upraví...páč takovou dračici do 2let kojit nezvládnu :sweat_smile:
Jdem pro malýho do školky,zatim pa a díky za rady,hned je mi líp :dizzy_face:
Jinak charakteristika china akutní kolika s nadýmáním,citlivost břicha na dotek,zhoršení po jídle a po požití mléka
Jinak je dalších asi 6 homeo na koliky...
8. říj 2010 v 11:07  •  3 děti  • Odpověz
@rennu jo,hold všecko ostatní jde stranou,ale člověka tohodně štve,já s malým ani nevěděla,že ho mám,teď musím hodně špekulovat a hodně organizovat,aby byla malá spoko!!!
8. říj 2010 v 11:09  •  3 děti  • Odpověz
@suzete doktor mi řekl, že máme zvednout postýlky, aby měl hlavičku výš, kojit častěji, co 2 hodiny určitě, ale nenechat ho tak dlouho, třeba jen tak 10min. a pak jsem dávala nutriton - to je nutrilon pro blinkací děti, dává se buď do MM nebo když se kojí, tak před kojením, taková hnusná kašička průhledná bez chuti. Třeab postýlku máte zvednutou a kojíte častěji, ale u nás kombinace těhle 3 věcí zabrala.
8. říj 2010 v 11:12  • Odpověz
@lio: jé, tak super, taky se ti dnes daří vše udělat :slight_smile:. Já jsem nadšená :slight_smile: Za odkaz díky, kouknu na to a zkusím ulovit slevu :slight_smile:
No, já jsem ráno taky vzhůru, když manža vstává či odchází, ale vylézt z postele a natož jít ven, to je teda jiná, .. :grinning: Hlavně už tam je ráno teda pěkná kosa, brrr. Musím malé objednat nějaké rukavičky, ...
S kterýma plenkama jsi spokojená? My látkujeme od včerejška, tak zatím názor žádný :slight_smile: Zatím zkouším tedy novosklad s vkladačkama a jednou s vícevrstvou plenkou, vše dokáže spolehlivě a rychle pročůrat :grinning:
Homeo zobu já, v porodce jsem to taky tak baštila a fungovalo to a tohle kokrétně může pomoci nám oběma :slight_smile: Přes mlíčko se jí tam vše dostane. Jediné, co dávám přímo malé je ten Vigantol, ...
Cestování hezky zvládněte, držím palce :slight_smile:

@rennu: a nemáš někoho, kdo by šel s malým kočárkovat, aby ty sis mohla poklidit anebo si jít zdřímnout?
8. říj 2010 v 11:16  • Odpověz
@kovalda popolinky
tak sem udělala základ na polívku vše nachystala a domča už se budí, tak jdu makat :grinning:
btw já budu dávat homeo přímo domčovi, bo mlíčko ode mne e eee ...tak zatím pa
8. říj 2010 v 11:17  • Odpověz
@petja: já baštím toto - http://eshop.lekarnazdravi.cz/dnn/productdetail/pid/8802/productname/lactobacily-5-s-l-casei-cps-30-sw - mi to doporučovala pediatrička.
No, když ti u prsa brzy usíná, tak je fakt asi možné, že se napije jen toho předního a pak má hlad. Dobrý nápad s tím odstříkáním :slight_smile:, tak ať se zadaří.
8. říj 2010 v 11:19  • Odpověz
autor
petja. ta charakteristika chiny zní jako na náš problém...... tak asi taky zkusím.......a mám to jíst já nebo dávat malé?
8. říj 2010 v 11:37  • Odpověz
@laurinka.22:funguje oboje - ať dávat malé nebo jíst ty. u nás to jím já
8. říj 2010 ve 12:10  • Odpověz
@kovalda žanetka spinká?
Domča po baště brouká u kolotoče v postýlce...za oknem je taaaak božsky, dopraly mi pleny tak sem otevřela balkon že je jdu pověsit a kurňa tam je zima...se jim tak předpověd splnila, ale zaplat bůh že svítíčko sluní, že
já si udělala ovo misku a jím zatím jen polívku..sem se ňák naučila a druhé jídlo jím později, bo jinak umírám hlady
8. říj 2010 ve 12:18  • Odpověz
@kovalda jo jinak ohledně plín, sem totáč nováček, něaké novosklady jdou mimo mě , ani pořádně nevím co to je :grinning:
já narazila na tyto, šla podívat na výstavu, osahat a tak, koupit vzorek, vypadá to že sedí a víc neexperimentujeme
8. říj 2010 ve 12:21  • Odpověz
napadlo mi ....kdy se dětem začnou tvořit slzy?
mne přijde, že když domča pláče, že se mu očiska zalejvaj.jestli je ot možný?
8. říj 2010 ve 12:23  • Odpověz
@petja: no zkus se poptat nějaké lp na slabé mléko :wink: - vsadím se, že ti řekne, že nic takového neexistuje :wink:
8. říj 2010 ve 12:35  • Odpověz
@kovalda: tak to je super,že to funguje a máte klidné noci :wink:
ad papírovky - no sestřička měla pochopení - ale já se cítila jako debil ...jasně, že u většího dítěte (už i teď to jde poznat) ale ty první crpanečky první den - to jsem fakt nedala :slight_smile:

@kovalda: já abych se nenudila, tak jsme ještě napsal teď v šestinedělí projekt, včera jsem dělala plánování rozpočtu na jeden mezinárodní projekt a nachystala pracovní smlouvu, sjednala pojištění ...příští týden mám už dvě pracovní schůzky, budu finišovat vyúčtování grantu města ...jen ať se verča přiučí :grinning:
no vklastně to mám takovým lehkým tempem naplánováno až do listopadu :slight_smile:

ad ječení u předního mlíka - jj ..vru má bradavku v tlamičce zlobí se a zlobí ..což zaujme ondru a jde se do toho montovat ...no komédie někdy :slight_smile:
8. říj 2010 ve 12:45  • Odpověz
@petja: tak u nás naštěstí zatím vychází proroctví kartářky - že budu mít druhé dítě holčičku na konci léta rozenou a že bude úplné zlatíčko, pro mě za odměnu ...tak snad se nám to nikde nezvrhne ..klep klep

@lio: budeme mít v cebntru přednášku o látkování..ale to je kapku ruky :grinning: :grinning:
8. říj 2010 ve 12:47  • Odpověz
@hupcza kapku jo :slight_smile:
jinak tedy je to tak, že v látkovách se cítí opravdu mokří a tak častější békání znamená, že jim to vadí? oproti jednorázovce? chápu to dobře?
8. říj 2010 ve 12:50  • Odpověz
@lio: no asi jak které dítě ..ondra ten to zcela a úplně ignoruje (i hovňouse) ..veru je kapku citlivější, ale taky ne úplně cimprlich, kámoška má holčinku, co si učurla a už se muselo přebalovat ..
8. říj 2010 ve 12:52  • Odpověz
@hupcza jinak pokud kartářka poví pozitivní zprávy fajn, ale když vyřkne nějakou tráááágu, obdivuju lidi co tam jdou
8. říj 2010 ve 12:53  • Odpověz
@hupcza no tak to sem byla přesně já, říkala mamča že v tý plíně hledala co se stalo a dycky našla pár kapek a já řvala jak dyž sem protento až bůh ví kam
no ale tak z těch jednorázovek to bude pro prcka asi rozdíl v pocitech, si myslím..třeba na to zvykne a nebude békat při každém prdu

mi tak došlo že jsme ještě neměli nálož, takže ji asi chytnem do látkovky, to bude fajn :grinning:

jinak neuvěřitlený, jak to dítě už vnímá, pozoruje, včera se vydržel dívat strašně dlouho na baterii ve vaně, ani můj hlas ho nedostal zpátky mezi nás :grinning:
a ted zase civěl jakou dobu na lednici, říkám co tam je, je bílá, nic zajímavýho, no ale jak se pohnu, lítá tam obr stíh tmavej :grinning:
a fascinujou ho kytky, asi tím kontrastem na bílé stěně před ní tmavě zelená kytka...takovej fikus benjamínek v pozadí s bílou stěnou zaujme VŽDY:grinning:
8. říj 2010 ve 12:55  • Odpověz
@lio: no verunka teď dva dny nekadila - pro mě nezvyk neb ondra kadil u každého koja co - hodiny :grinning: ..ale zase hodila dvě vaječinky a zase od večera nic ..to by nebyl špatný model :slight_smile:
no to je super, jak oni jsou na větvi z úplných ptákovin :slight_smile: ...
8. říj 2010 ve 13:00  • Odpověz
@petja já už nevím, malej řve od rána :frowning2: krom kojení....to usne u prsu a je zlatý a jak ho dám do postýlky, řev do minuty...ted tu sedím koukám na něj, jak chrní u mě a váhám, zda risknout a odložit a jít se najíst :frowning2:

@kovalda mamka byla jednou, to jí brečel....mně včera probrečel hodku taky venku, zas mamča moje je zlatá, má toho tolik a nemá ani čas odpočívat a nechci jí pořád sem tahat cpát malého. Vím, že by přišla, nebo třeba vyžehlila, ale je uhoněná dost a zaslouží si oddech také.

Dnes je fakt krize u nás :frowning2: fakt usne jen u mě po koju, jinak pláče...až se zalyká....
8. říj 2010 ve 13:06  • Odpověz
@hupcza tak u kojení se to říká, dítko všecko stráví, ale u toho UM ..ale máme to jednou denně ted nastavené.....

@rennu holt někdy je den blbec....tak se vším prašti, vyprdni se na koníka a bud u něj, chce být u tebe, tak si ho k sobě vezmi a dáchni si s ním...práce i vše okolo počká....taky to občas máme....tak hlavu vzhrůu
8. říj 2010 ve 13:12  • Odpověz
tak jsem si právě objednala první hodinu masážičky...už se moooc těším..(aby nedošlo k mýlce, ne masáž pro mne, ale já budu masírovat, už mi to moc chybí) prozatím to házím na víkend, kdy pohlídá manža a pak se uvidí....a taky nemůžu smrdět u domíska v pokoji s olejíky tak se stěhuju do obýváku :slight_smile: no sem na to zvědavá
8. říj 2010 ve 13:14  • Odpověz
@lio leží u mě na klíně. ja odpadl po koju, já tu mám notebook....do postele si ho neberu, kvůli psovi, víš :confounded: on má ten den blbec už víc dnů..... :rolling_eyes: :rolling_eyes: fakt radši sedím a nehnu se a jsem bez jídla než aby se probral a začal bulet znovu, už to po pár dnech nedávám, jsem vděčná za chvíli ticha.....brečí a je po jídle v suchu, bříšk namasírovaný, natřený pupíkem, nahřátý....nic mu nechybí jakoby
8. říj 2010 ve 13:16  • Odpověz
@hupcza no na palici a nejhorsi je, ze si nemuzu ani postezovat jemu, ze pomaha malo.....dneska napriklad vytuhl na gauci a kdyz sel kolem pate k nam, tak jsem zrovna kojila (tentokrat fakt co dve hodiny :rolling_eyes: ), tak mu rikam, je to je super, ze jsi na nohou, tak ji prebalis, ...ja se musim z toho gauce trochu natahnou....procs me nevzbudila :rolling_eyes: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: a samozrejme z prebalovani nic nebylo. Ja jsem pak dala debil jednorazovku aby to mel jako jednodussi, ze to dalsi bude delat on a ona znesvetila to nejlepsi pyzamko ale totalne :rolling_eyes: i deku na ktere kojime. To sel teda prebalit, ale musela pod vodu a to jsem ji sla radsi zachranit....

takze jednorazovky na noc uz ne. @kovalda: me ta latkovka jedna vydrzela fakt dlouho od desiti asi do sesti, mokra byla, ale zazila jsem horsi mokrotu. No a nakadino taky...ji to ale vubec nevadi, kvuli plne plene neplala snad nikdy, nebo jsem to nepoznala. Dneska jsem zkousela novosklad s plenou na noc a fliscky a taky celkem dobry, ale radsi budu pouzivat neco gumickovyho.

za chvili ale budu vyrazovat nektere pleny, co mam z druhe ruky, prijdou mi nejaky srazeny a maly :rolling_eyes: , stve me to, pac v tom jsou taky nejaky penize. Ale uz asi z druhy ruky nic kupovat nebudu, radsi to svoje oprany.
8. říj 2010 ve 13:17  • Odpověz
@rennu my takhle měli skoro 14 dní....přes den békal jak prorvanej, taky jakoby mu nic nechybělo, pak přišel manža večer a malej spal..nikdo mi nevěřil :grinning: naštěstí Domča tedy při jakémkoliv dni blbec usne v kočáře....ale to si taky moc nedáchneš .....
a šátek, vak, máš? tohle by bylo řešení v těchto chvílích, aspon najíst by ses s ním mohla i když to já zvládala jednoruč...ale tedy nic vydatnýho sem nedávala a měla dost po pár dnech
8. říj 2010 ve 13:20  • Odpověz
nechci to zakriknout, ale taky se mi zda, ze nas uz tolik netrapi prdiky, jako prdi zdatne, ale vse jde ven....nevim co pomaha, mozna ten vecerni ritual - kyblik je na prdeni docela dobrej a i ta masaz, ale vzdycky skoncime u bricha a jeste jsem ho poradne ani nedodelala....

dneska prežila i česnekovy mliko, pac mama mela hroznou chut na rajcata s balkanskym syrem a cesnekem. Rika se ze i mliko pak chutna po tom co mama s ni - nezpozorovala jsem ze by se nejak sklebila...

jen se obcas vzteka, kdyz to jedno prso moc tece, to se pekne topi, asi budu muset taky odstriknout, ale skoro nikdy neni po ruce vhodna nadobka
8. říj 2010 ve 13:21  • Odpověz
Ahojky všem, díky za včerejší rady, miluju vás, my jsme se vyspali!!! Nepřebalovala jsem, neodbrkavala jsem (myslela jsem, že se to musí :frowning2: ) a přežili jsme noc, bez jediného zabrečení, vždycky vytuhnul u prsa, tak jsem ho jen překulila na bok a chrupali jsme dál, tak jsem zvědavá, jestli to tak klapne každou noc :grinning:

A ještě jeden dotaz, mažete zadeček při každém přebalení? My totiž nemáme opruzeniny, tak nemažu vůbec, tak nevím, jestli bych měla??
8. říj 2010 ve 13:21  • Odpověz
k latkovkam, me to zatim nikdo nevymlouval, jen babicka s tetou se divily, zatim to je pro me ale pohodlnejsi....ted premejslim, ze nebudu skladovat na mokro, ale nevim, jestli ty pleny, co namocim a pretru zlucakem muzu nechat v kybli jen tak, nebo jim je lip v nalevu s octem a levanduli.....to bych pak mela uz super snadny.

pro me ta latka jednozancne vede, pac kdyz mi nenici nejkransnejsi pyzamka. Jen se mi s ni hur manipuluje do satku a nejde mi moc dat do klubicka.
8. říj 2010 ve 13:23  • Odpověz
@discreet super!!!

ja uz radsi mazu, mely jsme poradnou opruzeninu - skoro paviani zadecek. Ale mozna to bylo z jidla, vzpomnela jsem si, ze jsem ladovala korenejma chipsama :pensive: ... predtim jsem mazala jen obcas. Pak jsem to zahojila rybilkou, ted ale pouzivam mesickovou weledu jako prevenci, v tom neni zinek, teda aspon doufam.
8. říj 2010 ve 13:25  • Odpověz
@lio kočík mě mrzí, podle tvého vzoru sebou vozím něco k snědku, jen když ječí nemám na jídlo ani pomyšlení :angry: . Vak mám, jen ho vždy dám s vakem do postýlky, když musím na wc a řev a pak nepomůže nnic už :frowning2: šátek bych měla dostat k svátku, vkládám do něj veškeré naděje
8. říj 2010 ve 13:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.