• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
dobré poledne :slight_smile:
v noci jsme se pěkně vyděsili, protože brouček spustil takovej hroznej řev najednou, že mě samozdřejmě hned napadlo,jestli nemá uskřinutou tu kýlu, našt. po koju klid. Byl to teda šok, vždy tak pofňukává když má hlad, ale tohle bylo jak když ho někdo vraždí :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Tak nevím, co to měla znamenat :frowning2: Když ráno šel přítel do práce, tak jsem si ho vzala do postele a spal do 11 :grinning:, teď koukám pokračuje, tak to jsem zvědavá co se bude dít večer a v noci. Většinou usíná tak kolem 11 :astonished: . Před chvílí mi přišla hrací deka, nádherná, z bazaru a jak nová, mám radost. Pes už jí otestnul :grinning:
@antana123 : taky se do kahlot furt nevejdu, jen do elastickejch, jestli to nebude tím císařem :astonished: . No já z těch vlasů mám taky strach, mám taky pár chlupů a mamce hodně vypadaly po nás :angry:
@lio : tak super, že si to Domča užil to koupání, až na to přetažení.
@lotyna : já včera dala víc vody při koupání a taky se mu to něják extra nelíbilo. Kámoška říkala, že malá u toho tu vodu pila :grinning: , no to by si pošmáknul když je tam přidaná weleda :unamused: U nás jsem povolala babi na hlídání, už hlídali obě dvě :wink: jsou v sedmém nebi, když mají příležitost.
@alisek : tak super, že to zvracení je jen kosmetická záležitost a že i kyčle jsou o.k. To máte často rehábka, taky do FN chodíte? My máme jednou za 14 dní teĎ, ale prý do půl roka budeme cvičit určitě :pensive: . Paráda, že je Honzík hodnej, já si taky až na občasné vyjímky nemůžu stěžovat, to jsou ty nedonošeňátka :grinning:
8. říj 2010 ve 13:31  • Odpověz
@rennu vydrž, ten kočík se poddá, jak psala hup....
ad šátek, tak uvidíš
@beru3nek i to přetažení sme zvladli, jedno jidlo "navíc"a spalo se fajnky
8. říj 2010 ve 13:36  • Odpověz
@suik já myslela ze počůraný se neskladují namočené, jen pokajděný:-O
8. říj 2010 ve 13:37  • Odpověz
@laurinka.22 taky nás to pořád zlobí, dávám dle rad dr.sabík- když plače-spíš na uklidnění a chutná muto, potom probiotické kapky 1x denně 5 kapek a také baby calm před každým kojením-to si myslím, že se lépe vykaká. Plače každý večer tak od 20-22, někdy během dne po jídle a kroutí se, je mi ho taky strašně líto. Myslím, že trošku ta kombinece všech tří kapek zabralo, ale neé úplně.
Co to homeo chamomilla, zabírá?? a jaké máš lehátko.
Já ted zkusila dle rad cvičící balon- když ho to trápí, zaskáčeme a uklidnuje ho to, je to žeprej jak v bříšku.
Doufám, že nás to nebude trápit dlouho :frowning2: :frowning2:

8. říj 2010 ve 13:40  • Odpověz
@lio jj, myslim pokadeny, na pocurany mam kos hned vedle prebalovaku.
8. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz
@beru3nek jejda, tak jeste ze to byl asi obri hlad :wink: .... Sofie taky dokaze z hladu spustit skoro ze spanku. Zadna predpriprava.

jj, vodu oni pijou, teda chtej, hodne to je znat v tom kybliku, to se s tatou skoro pere. Pripomina jim to delohu a tom vodu chlastali furt, tak chtej znova.
8. říj 2010 ve 13:44  • Odpověz
@kovalda závidím......prosímtě, ty laktobacily 5 jíš ty a chinu taky??
nebo co vše dáváš?? snažím se dočítat zpět, ale je toho dost... kdyybys byla tak hodná a poradila nám :slight_smile: díky
8. říj 2010 ve 13:45  • Odpověz
@suik : dávala jsem jí jednou, řval jak pavián tak jsem ho z ní hned vyndala :frowning2: on teda ty zavinky něják nemusí :pensive: I když ho dávám do kočáru v zavince tak řve jak tur :confounded:
@suik :oni to ty chlapi něják neprožívaj. Mě dostal ten můj, když mi říká, ať k němu nelítám hned co kvikne a nechám ho, tak jsem mu řekla, že jeho mamka taky nenechávala vyřvat. V tomhle se teda vůbec neschodnem. Že prý ho rozmazlím a pak se z toho zcvoknu. Jinak přebalování se taky bránil hodně dlouho, teď přebalí /jen po cvíču jinak nepřebaluje nikdy/když je počůranej, na míchaná vajíčka mě volá. Já jsem šťastná, že si s ním 1x max 2x denně zacvičí když je doma, víc po něm ani nechci. Jo a 2x ho myl :grinning:
@ojo : má to zakodovaný z nemocnice, že je bašta po těch 3 hodinkách, k večeru teď co hodinu :grinning: Dneska spí od rána :sweat_smile: s pauzou na kojo, čekám, že jak si nandám oběd je hore :grinning:
@antana123 : tak fajn, že s malým lepší :slight_smile:
8. říj 2010 ve 13:49  • Odpověz
@rennu: hele já bych zvážila ten šátek ..takhle nemůžeš moc fungovat ..hladová vystreslá ..to nepovede k ničemu dobrému ...i kdyby v tom šátku plakal, bude u tebe a to je lepší než v postýlce..ale ty zároveň můžeš alespoň pojíst
btw. kdy máš svátek? vyprdla bych se na datum a pořídila hned

@suik: mi verunka protekla 2x - v porodnici do jednorázovek ....nebrat
ad manža - to je taky pomocníček k pohledání ....ale zase máme krásné zdravé děti a to by bez nich nešlo ...:sweat_smile:
ad vyřazování - fakt? já mám plíny rok a půl a furt jedou v oběhu a jsou jak nové (teda dvě mi roztrhla pračka, protože měla závadu, ale to není vada plíny)

@discreet: no tak to je bezva ....zadeček nemažu ...veru taky není vůbec opruzená ....občas teda namažu, jelikož ondra přiběhne s mastičou a ječí mazy mazy - takže spíš, aby měl pocit, že je platný člen týmu :slight_smile:
8. říj 2010 ve 13:50  • Odpověz
@suik: já tomu skaldování na mokro nějak nepřišla na chuť
@beru3nek: nedej se - opak je pravdou ...děti, co mají dost pozornosti jako malinké a "skáčeš, jak pískají" tohle naopak pak nepotřebují, protože ví, že v případě potřeby to dostanou ..takže netestují
8. říj 2010 ve 13:53  • Odpověz
@kovalda:no já to s malým nezalomím protože ho nekojím,ale krmím ho odstříkaným s flašky a já sem ráda že spí a můžu si uklidit,uvařit a jinné věci je fakt že v 7 večer jsem už vyřízená ale tak nějak mi to vyhovuje to radši vydržet a zvládnout domácnost :wink:já se snažím aby o víkendu nebylo nic na práci a mohla se věnovat jen mé polovičce
8. říj 2010 ve 14:02  • Odpověz
@lio: jj, skrz okno to vypadá jak je tam teplíčko a není :slight_smile: Ale krsáně svítí slunko. Taky mám vyprané plenky a osušky, ... půlka už toho visí venku a druhá půlka čeká, až Žanda usne. Leží v postýlce a povídá si s plyšovou krávou :grinning:.
Novosklad je toto - http://www.mamaja.cz/clanky/sklad-pro-novorozence
Já mám plenky různé, pokupovala jsem něco nové, něco použité, abych si udělala takový "průzkum trhu" a vyzkošela, co nám bude vyhovovat. Zatím testujeme klasické čtvercové plenky na novosklad s vkladačkou a plus jedna čtvercová na osminy, abychom měli široké balení. Přes to svrchŇáčky :slight_smile: - ty máme dnes bambino mio :slight_smile:

@hupcza: ty jsi fakt maniak. Já tu skáču metr dvacet vysoko, když malá hezky spinká a vyperu a pověsím jednu pračku, naplním myčku, osprchuju se a poklidím pár věcí, ... a ty tady jedeš projekty, ...

No, nejpozději příští týden se pořádně opřu do trénování toho šátkování, abychom mohly dělat domácí práce spolu s malou :slight_smile:, myslím, že to opravdu dost helfne. Takhle čekám až usne, abych pověsila prádlo a jinak bych ji lupla do šátku a šly bychom spolu. No, tak držte palce, ať to zmákneme :slight_smile:
8. říj 2010 ve 14:05  • Odpověz
@beru3nek:jo a můžeš už cvičit když si po tom císaři???já bych chtěla už s tím břichem něco dělat bo se na to nedá dívat :confounded: :confounded:
8. říj 2010 ve 14:17  • Odpověz
@kovalda Budem držet pěsti na šátkování!
Jinak dneska jsem se dostala do předtěhu riflí, sice pneumatiku mám - tu jsem měla vždycky, ale aspoň něco, váhou už jsem na předtěhu, ale byla jsem vypasená, chtěla bych se dostat na svůj normál, ale neřeším, zatím to jde samo :wink:
Jo a byli jsme dneska na převážení u Dr., tak máme 3620g (jsme na porodní váze) a o 2cm víc :grinning: ale oblečení zatím nevyřazuju, leda kvůli tomu širokýmu balení, on je v tom obrovskej :grinning:
8. říj 2010 ve 14:25  • Odpověz
autor
@hhalina - těžko říct, jestli to homeo zabírá, už dlabu i já tu chinu, tak uvidíme.....ty probiotické dáváme taky a sabík já dávám před kojem....... řekla bych, že to je krapet lepší......
balon mám doma taky, tak můžem taky zkusit......zatím ji dáváme do toho lehátka - mám od fisher price, imituje tlukot srdce a ji to spolu s vibracema nějak zázračně uklidňuje, nechápu.........
a ted ji mám v šátku a to je super....akorát nechce, abych seděla ,je potřeba pohyb :grinning: :grinning: :grinning:
jak dlouho může být tak malé mimi v té kolíbce denně? a ještě vám hodím foto, jestli ji tam mám správně...... i když fotit se sama docela kumšt s tím naším krámem velkým..... :grinning:
8. říj 2010 ve 14:32  • Odpověz
@kovalda no tak to děkuju pěkně :grinning: látkovat ano, ale stačí to, co mám doma :grinning: a to kyž si Žanda povídá v postýlce nemůžeš dát prát prádlo? :slight_smile:

@suik jo já se lekla, že to dělám blbě :slight_smile: a dáváš do kýble s počůranýma něco? tee trea, levanduli nebo něco?
@hupcza a ty s pokaděnýma děláš tedy co? odstraníš co se dá a dáš na sucho do kýble?
@antana123 taky nekojím ale když potřbuju, tak zalomím a je nám blaze, sice je to spíš o podávání dudlíku a stejně z větší části zírám jak je to dítko krásné :grinning: ale dáchnu si....ale každýmu jak to vyhovuje.-)
@beru3nek u nás taky první hrací deku tesntul psík :grinning: koupila sem ji od kámo jako těhu, tak kdo by jinej zkoušel :grinning: a líbilo se mu tam :slight_smile:
8. říj 2010 ve 14:41  • Odpověz
@laurinka.22 focení krámem velkým znám, ale do stativu na samospoušt se to dá ne :slight_smile:
8. říj 2010 ve 14:42  • Odpověz
@laurinka.22 nam lehatko taky desne pomaha, vcera uz ho nemit, tak si nedojdem ani na wc a muz by prej uz skakal z okna :slight_smile:

@petja a tu chinu - to bych mohla dat primo malymu? taky pet globulek? a jak? rozpustit na lzicku?

ja odstrikavam pred kazdym kojem, jinak mam ty bradavky tak natekly, ze by se malej ani nenapil a odstrikavam do pliny :slight_smile: takze vsude po byte se valej obrazkovy pliny se zaschlym mlikem :sweat_smile:
8. říj 2010 ve 14:44  • Odpověz
autor
lio. jj, to je pravda, ale stativ je sbalený v brašně někde v ateliéru, tak se mi to nechtělo vytahovat....... manža není doma, jinak by mě bliknul on.....ale dobrý nápad :slight_smile:
eveluska. já ho teda kupovala s tím, že teda ať ho máme a TŘEBA ho občas využijem....a zatím věc číslo jedna...... i když malá nespí a potřebuju ji na chvilku ve dne položit, tak tam kouká a je spokojená.......takže parádní......
a to homeo - já dávám malé pět kuliček rozpuštěných na lžičce, ale rozpouští se to celkem dlouho...... :unamused:
8. říj 2010 ve 14:49  • Odpověz
@rennu Hup má pravdu.....ale fakt s tebou soucítím, já taky věděla, že hladová brzo odpadnu, ale na to člověk musí přijít, vyzkoušet sám. a jeslti tě to potěší, my měli dny blbec asi 14 dní, ale já měla výhodu v tom, že mi chodila mamča kočárkovat a manža zaskakoval o víkendu kočárkovat, takže sem bud dáchla, nebo se najedla poklidila a tak.....
Tak snad bude brzy lépe
8. říj 2010 ve 14:50  • Odpověz
@laurinka.22 ale užívejte buď chamomilllu nebo chinu,5 kuliček je zbytečně moc,nalžičku stačí jedna bohatě
8. říj 2010 ve 14:55  •  3 děti  • Odpověz
@eveluska já dávám homeo buˇmalé přímo za tvář jednu globulku nebo do mateřskýho mlíka co odstříkám a rozpustím v nějaké štamprlce..

@laurinka.22 @eveluska homeo nesmí přijít do styku s kovem,bacha na lžičku...
8. říj 2010 ve 14:57  •  3 děti  • Odpověz
@petja aha diky :slight_smile:
8. říj 2010 v 15:06  • Odpověz
tak ještě jsem vás pořád nestihla dočíst a to jsem zaplá už od 11 :slight_smile: jdem ven, dokud tam svítí :slight_smile:
@kovalda : tak super, že bříško Žandu netrápilo, jen kdyby to tak už zůstalo, co :wink:
@eveluska :tak snad to byla jen vyjímka a další noci budou v poho :wink:
@discreet : tak super, že jste se vyspali. Já mažu jen po hovnňousovi a to je tak 1x za dva dny. Opruzenej našt. taky není :wink:
@hupcza : však neboj, v tomhle jsem lev :slight_smile: prostě Adámkův kvikot je pro mě number one :wink:
8. říj 2010 v 15:17  • Odpověz
autor
@petja - díky.... mám plastovou dětskou lžičku.....
a jedno nebo druhé - navzájem by se vylučovaly?
8. říj 2010 v 15:32  • Odpověz
@petja chamomilla je taky na prdiky? Ja myslela hlavne na zoubky a potence asi mala, co? mam 30, tak jestli se da na neco vyuzit.

@lio, @hupcza .... ja do toho na sucho k pocurnejm davam levanduli, voni to krásně. Bud primo na plenu, nebo kdyz jsem mela obyc vlozky do podprdy, tak jsem ji tam vlepila a kapla na ni.....do ty vody taky kapu levadnuli...ja prave nevim, jestli to pokadeny, co pretru zlucakem a v podstate preperu, pac to macim a zdimam, muzu skladovat na sucho bez vody, je to nejakej zvyk, kdyz jsem drbala nejakou skvrnu, tak jsem to vzdycky bud dala proschnout nebo jsem to lupla do pracky, nebo nechala macerovat ve vode, samotny mokry jsem se to bala skldaovat, aby to nesplesnivelo...zajimavy ze u toho pocuranyho mi to neva :sweat_smile:

ja docela lituju, ze jsem nekoupila nejaky lepsi lehatko, co neco umi, mam obyc a moc spokojena s nim nejsem, jako je tam casto, ale musim houpat. Koukala jsem ze ten medvedi fischer je nejen hezkej, ale i za stejnou cenu :rolling_eyes:
8. říj 2010 v 15:47  • Odpověz
@petja zajimovalo by me, jestli u homeopatik co jsou baleny jako tablety (treba homeogene) nevadi ta folie, to je prece alobal, ne?
8. říj 2010 v 15:48  • Odpověz
autor
holky, tak takto....co myslíte, dobrý? byla v tom spokojená ,tak nevím....
8. říj 2010 v 16:09  • Odpověz
@lio: s těma plenkama - závisí na dítku, jak píše hupcza. Jsou děcka, co v pokaděný budou klíďo týden, ... :slight_smile: NO a pak ty cimprlich, kterým vadí i 2 kapičky :slight_smile:, to je pak asi nejlepší najet na bezplenkovku :slight_smile:

@rennu: to vypadá, že máte spurtík v 6 týdnu. ... Držím palečky, ať to brzy přejde.

@lio: jé, už začínáš s masážema, no super :slight_smile:

@suik: jé, ty sis troufla na česnek. No já česnek miluju a cibuli taky, ale zatím si netroufám, ... Možná později :slight_smile:
8. říj 2010 v 17:00  • Odpověz
@discreet: tak to je báječný, že to zabralo a vyspali jste se všichni :slight_smile:
Nemažu pokaždý, teď když látkujeme, tak mnohdy zapomenu :slight_smile:. Ale když není opruzená, tak asi není třeba :slight_smile:

@rennu: super, že dostaneš šátek k svátku, to je krásnej dárek :slight_smile:. Kdy máš svátek?
8. říj 2010 v 17:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.